Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Neuhasiteľný vnútorný nepokoj!

7
reakcií
1650
prečítaní
Tému 8. augusta 2010, 16:54 založil milan.s..

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 01. 2013
104
08. 05. 2013
121
05. 08. 2013
39
28. 08. 2013
10
04. 08. 2013
25
 
 


1.
označiť príspevok

milan.s.
   8. 8. 2010, 16:54 avatar
Neuhasiteľný vnútorný nepokoj!

Je v každom človeku a prebúdza sa v nás v období dospievania. Je to určitá túžba po niečom neznámom, po niečom naplňujúcom, čistom a veľkom, čo by dokázalo nasýtiť ten sporadicky vystávajúci vnútorný hlad a uhasiť ten, čas od času prepukajúci, pálčivý vnútorný smäd.

Bez toho, že by ľudia vôbec pochopili, hľadali a skúmali, o čo vlastne ide a k čomu ich to neustále ženie a pudí, namiesto toho sa nevedomky a s vnútorne nevyjasnenými nádejami naplno ponárajú do všetkých radostí života a plnou náručou berú všetko to, čo im život ponúka.

Berú, poznávajú a ochutnávajú tajne dúfajúc, že práve týmto spôsobom nájdu to, čo by uhasilo onen, pre nich neznámy a nedefinovateľný vnútorný nepokoj a do ich vnútra prinieslo šťastie, pokoj, mier a naplnenie.

Jedni to hľadajú v láske, v partnerskom vzťahu a v deťoch, iní v práci, kariére, športe a v rôznych koníčkoch. Ďalší v peniazoch, moci, sláve, majetkoch a zase ďalší v alkohole, v drogách, v neviazaných vzťahoch, v telesnosti a podobne. Tých možností a ciest, ktoré sa nám ponúkajú, je obrovské množstvo. Každá z nich však môže iba na určitú dlhšiu, alebo kratšiu dobu uhasiť, alebo lepšie povedané, iba dočasne umlčať onen nástojčivý vnútorný nepokoj, ktorý sa po čase vždy znova a znova ozýva a to najmä vo chvíľach ticha a samoty.

Mnohí ľudia dnešnej doby však nechcú počuť tento tichý hlas, tú nástojčivú túžbu po nevyhnutnosti hľadania niečoho neznámeho, nechcú, aby ich to stále otravovalo a preto sa snažia unikať pred tichom a samotou. Ponárajú sa do hudby, zábavy, športu, sledovania televízie, do internetu a ešte mnohých iných vecí.

Nič z toho však nemôže natrvalo umlčať tento hlas! V zábavách, alebo pod návalom rôznych povinností, či už pracovných, rodinných, partnerských, alebo iných naň možno iba na čas zabudnúť, ale natrvalo umlčať sa nedá nikdy! Tú moc nemá ani ten najkrajší partnerský vzťah, ani tie najvydarenejšie deti, ani tá najúžasnejšia kariéra, ani to najväčšie bohatstvo, sláva, či čokoľvek iné.

Tento hlas v nás bude neúnavne vyvstávať dovtedy, kým nedospejeme k pochopeniu toho, o čo tu vlastne v skutočnosti ide, čo je od nás požadované a po čom to tak veľmi túžime.

Všetko v tomto stvorení povstalo z Pravdy a z Pravdy povstal i človek. Jej nezmazateľnú pečať nesie ukrytú hlboko v sebe, vo svojom najhlbšom vnútri. V najhlbšom vnútri každého z nás je skrytá drobná, malá iskierka Pravdy, ktorá v nás nástojčivo túži po Pravde. Po Pravde, z ktorej kedysi vyšla a ktorú chce opätovne nájsť a vnútorne sa s ňou zase spojiť. Žiadny človek nemôže a nebude mať pokoj, kým toho nedosiahne!

Áno, to nedefinovateľné nutkanie po niečom neznámom, tajomnom, veľkom, nádhernom, ušľachtilom, čistom, naplňujúcom a oblažujúcom je túžba po Pravde! Túžba po nájdení Pravdy, po znovu spojení sa s Pravdou a po živote podľa Pravdy. Po živote v súlade s jej Zákonitosťami, ktorým nevedome túžime prispôsobiť svoje cítenie, myslenie, reč i jednanie. Áno, práve po tomto túži malá iskierka Pravdy v nás a túto jej žeravú túžbu nemožno uhasiť ničím iným.

No a skutočná Pravda, ktorá ako jediná je schopná uhasiť náš pálčivý vnútorný smäd, tak táto Pravda na zemi skutočne jestvuje! Tá jediná, veľká, čistá, univerzálna, ušľachtilá a dokonalá Pravda naozaj jestvuje na našej zemi! Je tu medzi nami! Je dostupná všetkým bez rozdielu! Bez rozdielu rasy, pohlavia, náboženstva, či politickej príslušnosti! Je tu medzi nami, avšak nájsť ju a dopracovať sa k nej môžu iba vážne hľadajúci! Úprimná, čistá, vážna a pokorná túžba po Pravde sú tými najzákladnejšími predpokladmi pre jej nájdenie.

Vraví sa, že rovnaké priťahuje rovnaké. Ak budeme čisto, vážne a úprimne túžiť po Pravde, touto svojou vnútornou túžbou sa staneme s Pravdou aspoň do určitej miery vnútorne rovnorodými. No a práve na základe tejto rovnorodosti budem potom schopní k Pravde aj reálne dospieť. Kto hľadá, nájde a kto ešte doteraz nenašiel, znamená to, že vážne nehľadal. Zákonitosť vzájomnej príťažlivosti rovnorodého totiž funguje neomylne.

Kto však naozaj vážne hľadá, musí jednoducho nájsť! Inak to ani nie je možné! Po dlhšej, alebo kratšej námahe musí nájsť Pravdu, po ktorej tak nástojčivo túži jeho vnútro a ktorá je skrytou personifikáciou všetkých jeho doterajších túžob. Pravdu, ktorá ho nasýti, oblaží a vnesie do jeho duše vnútorný mier. Až vtedy človek konečne zacíti hlboký pokoj a mier duše, ktorá konečne našla to, čo tak dlho hľadala.

Ak nám samým na sebe naozaj záleží, mali by sme vykročiť na cestu hľadania Pravdy, ku ktorej nás po celý náš doterajší život ustavične nabádala a ďalej bude neúnavne nabádať oná, doposiaľ nedefinovateľná a neznáma vnútorná túžba. Naplňme to, po čom tak nástojčivo túži naše najhlbšie vnútro a nájdime Pravdu, ktorá na tejto zemi vskutku jestvuje.

M.Š. priaznivec stránky : ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

fajer
   8. 8. 2010, 17:38 avatar
Hawlov teleskop,ju určite nájde,ale boh to určite nebude....


3.
označiť príspevok

Arabeska žena
   8. 8. 2010, 18:19 avatar
hlboký pokoj nastane po smrti, ale my ho už nevychutnáme, lebo duša neexistuje - zlyhajú orgány a je po všetkom  


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 8. 2010, 18:22 avatar
hmm..toto sú také úvahy (dotyčného autora) že by som rada videla akú Pravdu by ukázal...aby uhasil ten svoj "vnútorný nepokoj "...ak si myslí že ním ľudia skutočne trpia. Neviem či sa mám zasmiať.., rozhodne vnútorný nepokoj je dočasný a súvisí s nespokojnosťou ako takou. Pokiaľ nie je človek vyrovnaný s prítomnosťou , žije v problémoch existenčných, či partnerských , zdrav. problémy a pod., tak má aj vnútorný nepokoj , povedala by som rovno že je nervózny..lebo veci nevychádzajú tak ako by si predstavoval, alebo neuberajú sa tým smerom ako by chcel..respektíve je netrpezlivý vyčkať času, či veci poriešiť sú zdĺhavé. Akonáhle sa stav veci zmení k pozitívnemu, vnútorný nepokoj sa vytratí. A toť vsjo ..vlastne autor veľa napísal a nič nepovedal.


5.
označiť príspevok

rains
   8. 8. 2010, 18:30 avatar
dokazy o pravde existuju v spisoch davnych narodov, ale su tak skutocne, ze keby vam boli odhalene, neuverite im a zavrhente ju


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   8. 8. 2010, 18:55 avatar
v poriadku..ale neviem či autor pozná tú pravdu o ktorej ty hovoríš, rozhodne nechápem podľa autora, ktorý tvrdí, že spoznanie pravdy (neviem čo pod pravdou myslel - tuším spasenie ? ) ľudia nadobudnú vnútorný pokoj, lebo teraz trpia neuhasiteľným vnútorným nepokojom. A tým trpia tí, ktorí stratili istotu..ak trpia, a aj tak je to vždy len na otázka času.


7.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   8. 8. 2010, 21:37 avatar
Povodny autor zrejme ano. Je to vytrhnute hodne z kontextu, a ten co cele dielo necita od zaciatku resp. cele, nepochopi presne o co vlastne ide. Milan.S tu uz dlhsie opisuje z dielaka s nazvom "Vo svetle pravdy", podnadpis "Posolstvo gralu", autor Abd-ru-shin. Zjednodusena a v niektorych smeroch dovysvetlovana verzia je od autorky Natália de Lemeny - Makedonová, "Večné zákony". Doporučujem. Citatel sa stretne so zaujimavym pohladom na jezisove ucenie, rozsiruje ho a vysvetluje niektore mylne vykladane state z biblie...
Súhlasí Ónya


8.
označiť príspevok

Anette žena
   9. 8. 2010, 19:00 avatar
Nedávno som videla film Koniec všetkých vojen. O vojnových zajatcoch, ktorých využili na stavbu železnice naprieč džungle. Jedni boli bojovne ladení, zabili dvoch strážcov a snažili sa prevziať kontrolu nad táborom. Väčšia časť väzňov však bola umiernenejšia, študovali Bibliu a snažili sa milovať svojich nepriateľov,...obetovali sa pre ostatných...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je potrebné usilovať sa o to, aby každý videl a vedel viac, ako videl a vedel jeho otec a ded.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(61 481 bytes in 0,308 seconds)