Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nesúďte Boha podľa ľudí, ktorí ho vynávajú,

113
reakcií
2156
prečítaní
Tému 1. novembra 2015, 04:54 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2015, 04:54 avatar
nioelen že sa môžete dopusti hriechu proti duchu svätému, ale trest za to prichádza okamžite, nikdy ho neuveríte, navždy ste ho stratili.
Preto boha nesmieme súdiť. A ani podľa cirkvi, ktorá ho vyznáva.
Môžeme napríklad súdiť cirkev, ak sa nevieme rozhodnúť, pre ktorú, môžeme na cirkvi hľadať chyby a pokúšať sa ich napraviť, ale bez toho, aby sme posudzovali, alebo súdili boha.
Boh je pre modernú demokraciu nepochopiteľný, lebo v demokracii sme sa naučili všetko posudzovať a podľa toho sa rozhodovať. lebo Boh je len jeden a teda nad všetkým, aj nad všetkými nami, aj nad všetkými demokraciami.
Ak niekto povie, že neverí v boha, lebo ľudia, korí ho verili sa dopustili vrážd a iného svinstva, v ten moment boha strtatil, lebo posudzoval boha podľa ľudí, ktorých ani nepozná.
Ak niekto povie, že v boha verí, ale do kostola nejde, lebo tam chodia ľudia, korí sú mu nesympatickí, taký sa nedopustil posudzovania boha, posudzuje cirkev, ale tiež na základe ľudí a za každým, keď do kostola nejde premárni príležitosť byť bližšie k bohu v chráme, alebo aj ježiš chodil do chrámu a do domu svojho otca, aby bol k nemu bližšie. A to aj napriek tomu, že ten chrám finančne prestavoval a udržoval samotný Herodes.
Ak teda niekto povie, že v boha neverí, lebo náboženstvo zapríčinilo exodus zo sýrie, napríklad, už sa dopustil hriechu proti duchu svätému, lebo vinu človeka, ktorý za toto všetko bude súdený práve týmto bohom, vrhol neoprávnene na neho, na boha a zaradil sa medzi tých, čo budú práve pre toto súdení. No a samozrejme, bola mu týmto odobraná šanca uveriť v boha a zostane mu v srdci len trápna a nespravodlivo podložená príčina, prečo ma k bohu cestu zahatanú.

Nesúďte, aby ste neboli posudzovaní takým súdom, akým súdite vy. Nesúďte, kým prídem ja! Toto ja beriem ako jasný Ježišov príkaz, teda nielen súdiť hala bala, kto sa mi pritrafí do cesty, ale boha už vôbec nie, na to si treby dať veliký pozor, aby ste nepremárnili práve to vaše najdôležitejšie.
Súhlasí lea_pragmaticka1


34.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:06 avatar
Už koľká téma v podobnom podaní? A posun nulový i tu prítomných. Máte slobodnú vôľu, to čo tu vidíte, je len naše dielo, dielo priečenia sa, pýchy, nevedomosti, bludov, dogiem, len nie Pravdy, lebo o Pravdu je najmenší záujem...


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 09:16 avatar
Este som necital prispevok (snad neskor), ale nazov temy pefektny...


2.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 05:22 avatar
Nech premarnia


3.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 06:35 avatar
1. - Boha stratiť nemôžeš ,pretože je všade .
2. - Nestraš zbytočne ľudí (strašiť môžeš iba ľahko ovplyvniteľných ľudí ),trest za to neprichádza okamžite ,lebo ak boh existuje tam má nás všetkých rád .
3. - Napísal si : "Ak niekto povie, že v boha verí, ale do kostola nejde..."
Keď niekto verí v boha ,tak to neznamená že musí automaticky chodiť do kostola ,pretože ho boh napríklad zatratí ,pošle do pekla a podobne .Môže sa kľudne modliť aj doma .
4. - Napísal si : "Nesúďte, aby ste neboli posudzovaní takým súdom, akým súdite vy...
Tak toto by si mal povedať všetkým sudcom ,aby nesúdili . Zločin by hneď stúpol minimálne o 200 % .
Súhlasí panoramix


4.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2015, 07:32 avatar
peťo, nesúhlasím s tebou, ale zrejme si vystihol to, čo som napísal nezrozumiteľné, alebo sú veci, ktoré ja považujem za samozrejmé, a ty nie.
1. Podľa prvej vety Otčenášu je Boh na nebesiach a to je ježišove a tomu aj ja verím.
2.Nemeň si stzrašenie ľudí za konštatovanie faktu. Ten trest je to, že si boha nenašiel, alebo jednoducho anio nechceš nájsť, ako to tu napísal velaskvéž, lebo tiež posúdil boha podľa ľudí, čo kydali na cirkev humus a vidia iba hnoj a spoza tohoto humusu nemôžu uvidieť a pochopiť boha, to je trest, ktorý si teraz neuvedomujú
3 Ježiš chodil do kostola a ja budem radšej podľa neho ako podľa tvojich názorov.
4. Sme v kolonke náboženstvo, a ta;k svetské súdy z toho vynechaj.


14.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 08:43 avatar
K 4.
1. - Ak je boh na nebesiach tak dobre ,ale aj tak má rád všetkých ľudí a nebude ich trestať .
To len ľudia chcú trestať tích ľudí ,ktorí nesúhlasia s ich myšlienkami .
2. - Ale to nie je konštatovanie faktu . Konštatovanie faktu je napr. ak poviem ,že: "Na stole som zanechal svoje otlačky prstov." Čo je ľahko dokázateľná pravda.
3. - Ježiš nechodil do kostola . To je podobné ,ako keby som tvrdil ,že neandrtálci si kupovali potraviny v supermarkete .
4. - Svetské a božie súdy sú navzájom prepojené ,pretože sa jedná o všetkých ľudí.


5.
označiť príspevok

panoramix muž
   1. 11. 2015, 08:23 avatar
Biblia, viera v Boha, cirkev, a všetky tieto veci okolo toho......sú najväčší podvod v historii ľudstva.

Keby Ježiš Kristus ( obyčajný nepochopený človek ) vedel, že tí takzvaní veriaci z neho spravia modlu aj z jeho matky, tak by z toho nebol nadšení.

Každému normálnemu človeku by bolo trápne keby ho niekto uctieval, iba idiot by chcel aby ho uctievali.

Je smutné a zarážajúce, že niekto dokáže veriť povestiam negramotných analfabetov v púšti.
Sme v 21. storočí a ľudia sú stále sprostejší a sprostejší
Súhlasí sta2rky, fajer


6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   1. 11. 2015, 08:29 avatar
Rozumná reč veriacim nepomôže, oni sú vystrašení vlastným náboženstvom a nedokážu racionálne uvažovať.
Súhlasí fajer, Peťo


8.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 08:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 08:50 avatar
Prepáč ,a čo keby si si prečítal knihu o kvantovej fyzike ?
Ak by si čo len na chvíľu uvažoval nad múdrosťou čo sa skrýva knihe kvantová fyzika , tak by si sa na svet pozeral inač.......sú tam zákony ,ktoré sú logické a správne a mal by ich vedieť každý rozumný človek .
Súhlasí panoramix


26.
označiť príspevok

panoramix muž
   1. 11. 2015, 08:58 avatar
Ked Boh stvoril človeka z hliny či z blata, tak to mi nepríde ani múdre ani logické....Za taký názor by som sa hanbil.
Súhlasí Peťo


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 09:19 avatar
Mudrosit v biblii su nanic, ved jedine co je dolezite, je ze Jezis zomrel (podla teba, aj ked som sa ti snazil vysvetlit, ze to nie je to jedine, co Jezis spravil.. medzi inym, priniesol aj niektore z tychto mudrosti)..


83.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 10:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Korund
   1. 11. 2015, 10:49 avatar
Cirkev, či sekta. Jedna verbež.


93.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 12:45 avatar
vidis veriaci, nejdek k Bohu priamo... ale cez kazatelov a spolocenstvo a pod. Ale ked mas ist s pomocou Marie, uz vasi kazatelia vravia, ze to nie a treba priamo


94.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 12:47 avatar
ked ti je zbytocna Maria, lebo Jezis Kristus staci, naco su vam kazatelia?


97.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 11. 2015, 13:00 avatar
mňma ako dieťa učili, že Mária patrí medzi svätých..ako napr. Jozefko, Petrík, Janko..atď,..že sú to patróni..a modlitbou k nim si veriaci priblíži, ..resp. cez nich si vizualizuje svoju prosbu..a mojej babke sa vskutku tie prosby naplňali..hlavne Mária a Jozefko je pomáhali, na nich nedala dopustiť.
Súhlasí lea_pragmaticka1


98.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 13:17 avatar
Naplnat sa mozu, este zavisi z akeho zdroja to naozaj ide...


101.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 11. 2015, 13:26 avatar
predsa z vedomia človeka..urobí si víziu a formou mágie = modtlitby - vyšle signál ..a potom čaká, ...kedy sa jeho prosba naplní..


100.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 13:24 avatar
Karola aj moja babka najviac uznávala sv. Jozefa a ozaj jej orodoval u Boha a mala veľa milostí. Videla som aj u nej Ruženec, takže predpokladám, že uznávala aj Pannu Máriu a obraz Sv. rodiny bol nad posteľou ako mávali starší ľudia. U nás v rodine som nikoho tak nemala alebo aspoň nevedela, že by niekto bol taký, že by silne prechovával úctu k Panne Márií. Ja si ešte pamätám, že ako dospievajúca aj dospelá som pochybovala aj som sa bála či babka nerobí chybu, že sa modlí k svätcom a nie k Bohu. Dlho som bola aj odporcom Ježiša, lebo som si myslela, že aj Ježiš je omyl cirkvi, a že sa treba modliť len k Bohu. Pannu Máriu som nejak neregistrovala a nepovažovala za niečo dôležité, ani som ju nepovažovala za niečo dôležité - len som videla nejakú sošku či svätý obrázok. Až teraz som si začala uvedomovať, že máme aj v kostole sochu, aj ikonu Matky Ustavičnej Pomoci a všetko, začala som vidieť, že po omši ostávajú ľudia a modlia s k Panne Márií, aby orodovala u svojho Syna Ježiša - je to také nezvyklé, lebo takú úctu som videla len v telke, na internete u právoslavných v ruských zemiach.
Súhlasí Karola


102.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 13:32 avatar
Niekedy mi pride, ze ucta k Marii je vacsia, nez ucta k Jezisovi....


104.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 11. 2015, 13:58 avatar
úcta veriaich rkc je aj ..aj...len ježiš je chápaný ako trojdielny, či ako to..čiže vyznanie sa Bohu ..a uctievanie P.Márii,.neviem, babka už nežije že by soms a jej opýtala.


103.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 11. 2015, 13:55 avatar
lea..katolíci to bežne sa modlia k P.Márii, ja neviem..ale moja babka určite hlavne k nej, ..aj tie ružence ,.že ju vždy "vyslyšala"..tak hovorila, ..to ej o tom, že nei všetky náboženstvá P.Máriu uznávajú..najviac P.M. uznáva rkc...leatá éra našich babiek bola odkojená na náboženstve na bviere, bolo to priam povinné..kto nechodil do kostola bol automaticky hriešnik, ..verilo s ana vešelijaké povery, ..proste farár bol dôležitý pán v dedine...to je generácia, čo zažila moc -vládu cirkvi.., aj mi babka horila ako duchovnému dedinčania posili husy a výslužky v košíkoch len aby ich syna nepotrestal za to že vyrušoval v škole , či v kostole..joj lea..to bol všetko inak..farári učili a bikli deti trstenicou po prstoch ,..ešte môj otec si to pamätal..

a nedávno mi jeden hovoril že aj na cirkevných školách dnes mníšky čo učia .. deti bijú...no ..tak teda neviem..čo hlása Božie slovo.a cirkev sa neriadi podľa toho..


107.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 17:07 avatar
Karola tvoja babka nebola obyčajná žena, musela byť úprimne veriaca, pokorná aj musela mať dôstojný život- len takí ľudia, ak sa modlia, majú aj ovocie modlitby. Viem ako to bolo za minulé obdobie od roku 1900 do 2000, nie problém sa pozrieť aká doba bola, kto vládol, akú pozíciu mala cirkev, neskôr akú pozíciu mal Slovenský štát, a neskôr akú pozíciu mala ateizácia aj s so socializmom.


99.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 13:19 avatar
Na to, naco boli apostoli...


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 11:18 avatar
Jedine co vies je urazat a napadat cloveka, ale sam sudis inych, pokrytec...

Nepovedal si ze jedine dolezite je to, ze Jezis zomrel?
Kto tu mudruje si ty..


89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 11:30 avatar
Tiez si uvedom, ze toto je diskusne forum a nie je tvoje sukromne..


7.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 08:35 avatar
keby v Europe uctievali Odin ,islamisti by boli pod kontrolou
ale pravdepodobne tento novodoby Boh nie je az taky kruty


9.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 08:35 avatar
Ale naco toto vsetko dookola dokola rozoberat . Ved kazdy sa po smrti presvedci sam , ako to je ) Na to sa mozete ozaj spolahnut ! ) A dovtedy je najlepsie pekne zit a byt mily ku ostatnym ludom )
Súhlasí Peťo, panoramix


11.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 08:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 08:41 avatar
Veriaci ) , ak je ozaj Boh , co by inak bolo fajn , tak urcite ma neposle do pekla .Lebo som neni vrah , ani zlodej )
Súhlasí Peťo


16.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 08:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 08:57 avatar
Veriaci , hriechy , Hahahahaha , pokial niekoho nezabijes tak si nic zle neurobil . Vsetko ostatne je zivot !
Súhlasí Peťo


33.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 09:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 09:08 avatar
K 33.
Veriaci ,uvedom si ,že boh nás všetkých má RÁD.
Nikoho koho má rád nebude trestať .


46.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 09:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 15:24 avatar
K 46.
Ešte raz si prečítaj a pomaly ,aby si porozumel :
Boh nás všetkých má RÁD bez rozdielu.
Aj tích čo v neho neveria a nikoho za nevieru v neho trestať nebude .
Chápen sie ?


106.
označiť príspevok

fajer
   1. 11. 2015, 16:24 avatar
tak potom je všetko v poriadku, len neviem na kieho boha nám je náboženstvo...
Súhlasí Peťo


15.
označiť príspevok

sta2rky muž
   1. 11. 2015, 08:44 avatar
9 Po smrti sa nič nedozvieš, je to náboženská ilúzia. Ak by si mal problém pochopiť, že prečo je to tak, tak ti oznamujem, že po smrti nemáš čím niečo vnímať.Tvoje orgány, hlavne mozog, sú nefunkčné. A náboženstvami vymyslená duša, nejestvuje.


18.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 08:47 avatar
Ja si to uvedomujem Starky . Uz som raz akoby zomrel , ale ma zachranili lekari . Iba som sa prebral po operacii , inak tma ))
Súhlasí sta2rky


20.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 08:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 08:59 avatar
Ale áno vylučuje .
Posmrtný život nie je .
Keď človek zomiera a vidí vystúpenie z tela , cesta tunelom,vidiny cudzích svetov........ je v podstate astrálne cestovanie ,keď mozog ešte v posledných chvíľach sa snaží "prežiť" - teda zvýšiť svoju činnosť . Nič viac .
Súhlasí sta2rky


42.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:13 avatar
Peťo, radšej hamovať ešte včas, ako potom banovať, lebo už je opäť neskoro. Už je toľko dôkazov o tom, ale predsa toľko naďalej proti...Strach, obava, zatváranie očí, skrátka dôkazov je už veru dosť, ale ako sa hovorí: kto chce kam, pomôžme mu tam...

http://www.youtube.com/watch?v=dBR3oPgvxtc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:03 avatar
tak uz veriaci - 3 umri
chod uz odtialto prec


36.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 09:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:14 avatar
Kto inému želá smrť, musí byť sám veľmi zlý....
Súhlasí Wolfe


71.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 09:51 avatar
ano, hovori sa tomu kultura smrti, vyznavaci umelych potratov a eutanazie


91.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 12:41 avatar
ale to je blbost ze rozoberam v nedelu, nedela by mala byt o radosti


109.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 19:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 19:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Karola žena
   1. 11. 2015, 12:51 avatar
nech len pekne žije ..ešte že veriaci je len nick.., salbea, salbea...
Súhlasí Wolfe, veriaci-3


111.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 20:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

panoramix muž
   1. 11. 2015, 09:02 avatar
Ešte sa vedecky nedokázalo či existuje duša a či zomiera spolu s telom. Preto sú dvere teorii od vymyslu sveta otvorené
Súhlasí Peťo


49.
označiť príspevok

sta2rky muž
   1. 11. 2015, 09:17 avatar
Žiadny vymyslený nezmysel sa vedecky nedá vyvrátiť. Len označiť, že je to nedokázateľný nezmysel. To platí aj o bohoch a rôznych vymyslených duchoch obsiahnutých v náboženských učeniach. Je zarážajúce, že okolo 90% obyvateľov Zeme je veriacich na tieto nezmysly.


54.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:22 avatar
Ale dokázalo, samá veda to už tvrdí, ale kto nechce vidieť, tak opäť nechce vidieť a ani počuť...


10.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 08:38 avatar
nie,je to obrovska chyba
ludsky tvor je zviera, inteligentne zviera a vobec nie je mierumilovne
je iba ukocirovane dostatkom komfortu
Súhlasí velasquez


12.
označiť príspevok

kesha1
   1. 11. 2015, 08:40 avatar
Salbi , ale je to najkrajsie , ked pekne clovek vychadza zo susedmi a pribuznymi , samozrejme hlavne doma .
Súhlasí Peťo


17.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 08:46 avatar
Allah nie je az taky kruty ako Odin,ale postaci moslimske barbarstvo na udomacnenie sa na Europskom krestanskom uzemi,pretoze krestansky Boh az prilis ostal makkym a ma daleko od toho,aby viedol svoj lud do boja
keby sme rozumne si uzivali Odinovu inteligenciu doteraz,sem nepachne ani jeden barbar od susedov


21.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 08:55 avatar
Prečo Odin? Čo sme vikingovia? Prečo nie Perún?


23.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 08:56 avatar
co ja viem preco Odin
je to moj myslienkovy sled


31.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:04 avatar
Tvoja myseľ si myslí, že Odin by ju zachránil, no v čase mieru si tieto pohanské božstvá žiadajú ľudské obete.


51.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:20 avatar
krestansky Boh si bude narazovo vyzadovat to,co mu prvaom patri,bude si vyzadovat zivoty pozemske
pretoze sa krestania modlia k posmrtnemu zivotu,vezme si ich v davoch,bude si ich brat v takom mnozstve, v akom by neboli obete a to ludske obete obetovane Odinovi do sucastnosti


52.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:21 avatar
mirdo, Odin nikdy o sebe nepovedal, že je Boh, to opäť len ľudia mu dali ten titul...On nikdy nepožadoval nejaké ľudské obete, to je presne ako aj dnes Islamský fanatici...Vždy to isté, podanie fanatikov je vždy rovnaké, hoci pravda vždy je iná, nie taká, akú ju podávajú zlí ľudia, s určitým ich cieľom...


22.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 08:56 avatar
a nebudem chodit do kostola a klanat sa Bohu,ktory je slaboch a vobec nechrani
tento Boh sa sprava ako blazon,ktory nema za ulohu obranovat,ale iba nechavat si o ludskom tvorovi mysliet,ze je dobry a mierumilovny
clovek je zviera aj ked je akokolvek inteligentne, je iba zviera a jeho podstatu pripomenie susedov Allah v taktike utoku,uz vychcanom a prefikanom utoku,pretoze tento vpad prebehol uplne ticho a udrie v momente,ked im krestansky Boh nastavi svoje hlupe lice


37.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:08 avatar
salbea ja sama blázon, samá si to spôsobila, že čo sa to s ňou dodnes deje, ale tu drzosť, tu nejak nestratila, len hnusná a obmedzená vypínavosť, s nošou obvinení, že nie ja, to On, oni, všetci!
Súhlasí salbea


66.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 09:40 avatar
salbea, precitaj Stary zakon

uvidis toho Boha (krestania Stary zakon nikdy nezavrhnu.....)


68.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:47 avatar
vesmir ,ktory sa sleduje,je uz davno mrtvy a miesto toho,je tam teraz nic a to sa tyka aj Stareho zakona
vsetko je vnimane iba pozemskym casom,ale nie tym pravym casom,ktory vlastne uz neexistuje
cas neexistuje


25.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 08:58 avatar
keby tu bol Odin,Europa by bola najsilnejsia


28.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 08:59 avatar
Prečo si myslíš ,že práve on ?


32.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:04 avatar
pretoze on chcel,aby clovek prezil aj v nehostiinych podmienkach a viedol a ucil ich prezit tak,aby si vazil pozemsky zivot a snazil sa zit tak,aby zil co najdlhsie a neklanal sa smrti a netuzil po smrti,ale po zivote
krestania vedeni svojim Bohom tuzia a vyznavaju posmrtny zivot a tuzia po smrti
Súhlasí Peťo


39.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:09 avatar
Smrť žije v duši každej ženy. Je matkou života.


43.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:14 avatar
tebe hrabe ? kto chce pre deti smrt ?
len preto,ze buzerantski idioti chceli podmanit v minulosti uzemie klamstvami a tuzbou po moci pre seba a iba pre seba,doplati na to cela Europa
zakladnym kamenom krestanstva je individualizmus a nie prezitie spolocenstva


53.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:22 avatar
Odkiaľ sa berú deti, než prídu do života? Má ich v moci smrť, tá ich púšťa do života, lebo to je jej úlohou. Matéria je smrť.
Individualizmus je potrebný pre tvorbu reality, tvoriť sa nedá kolektívne, len otročiť.


56.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:24 avatar
predtym nez sa splodi zive zviera,neexistuje nic,ani smrt


57.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:25 avatar
Bohovia a im podobni ziju iba tu v pozemskom svete,v zvieracej lebke
po odchode z pozemskeho sveta neexistuje nic,ani jeden Boh


58.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:26 avatar
Existuje existencia bez formy.


59.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:28 avatar
neexistuje,vsetko co vidis a vnimas ,sledujes vdaka pozemskemu svetu a tvojmu casu
vesmir a svet okolo teba uz davno neexistuje


60.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:29 avatar
Existuje len existencia, všetko ostatné je len jej formálny prejav.


62.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:31 avatar
vnimas hviezdy,ktore uz davno zhasli,vnimas galaxie,ktore uz nie su
vnimas seba,aj ked uz neexistujes
vnimas minulost a pritomnost,nedokazes vnimat buducnost,ta neexistuje,iba v pozemskom case si zijes,ktora je pre teba docasna a kratkodoba
Súhlasí velasquez


64.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:36 avatar
Okrem toho, čo si vymenovala, vnímam aj smerom dovnútra. Vnímam emócie, ktoré sa ešte neprejavili, alebo sa práve prejavujú. Som nad rozumom a egom. Som bytosť, nie osobnosť, som tvorca, nie dielo.


69.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:48 avatar
to co popisujes je vdaka pozemskemu casu
inac pre pravu realitu nemaju ziadny vyznam,pretoze je tam nic


72.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:53 avatar
preto nechapem,naco sa bojuje a co sa vlastne chce
clovek je primitivne zviera a veri,ze zije pre nieco viac,nez pre nic
ale po smrti neexistuje nic a nic je tu uz davno,tak preco sa mam klamat vasimi teoriami o posmrtnom zivote a o existencii pre nieco vyssie,ved je to blud


74.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:55 avatar
salbea ten svoj boj prehrala, preto ventiluje sa takto, bojom proti iným všetkému, všetkým, lebo so sebou už nevie pohnúť...A už sa netreba opakovať, ak nie je, tak nie je, salbea hlavná vec, že je...ešte...


77.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 10:13 avatar
"to co popisujes je vdaka pozemskemu casu"
Áno, je to popis pre prijatie rozumom a egom.
72.Súhlasím, boj nemá význam, očakávať niečo po smrti človeka odvádza od reality, tvoriť sa dá len v prítomnosti.


63.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:33 avatar
Boh je bytosť, nie osobnosť, nedá sa stvárniť sochami ani obrazmi, lebo je obsahom bez formy. On je sochár, nie socha.


65.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:39 avatar
tvoj svet a vesmir neexistuje,ani tvoj sochar
ziadna bytost neexistuje,okolo teba v skutocnosti je nic,ale ty vnimas iba to, co bolo
preto ulohou kazdeho zvierata na Zemi je chranit svoje uzemie pred barbarmi,pretoze na nicom inom nezalezi,iba prezit pokial ti to dovoli tvoj cas,ktory je neuchopitelny,pretoze uz neexistuje
vid.tmava hmota okolo teba,nepozna cas,ani priestor,je tam to,co je teraz,je tam terajsia buducnost pre teba nevnimatelna,je tam nic


67.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:42 avatar
Som nič, ktoré obsahuje všetko. Existuje len nič, všetko je obsiahnuté v ničom. Moje rozhodnutia môžu byť nesprávne, ale nemôžu byť chybné. Chybné môžu byť len myšlienky v dôsledku nesprávnych rozhodnutí.


70.
označiť príspevok

mirdo muž
   1. 11. 2015, 09:50 avatar
Mýliť sa môžem len v myšlienkach, nie v existencii, lebo existencia je pravda. Správne rozhodnutia sú v súlade s pravdou a vedú k pravdivým myšlienkam. Len vlastná skúsenosť ti odhalí pravdu, nikto iný ti ju nepovie celú.


73.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:55 avatar
pozeram sa okolo seba a vidim,ze je vsetko pominutelne a neuchopitelne ,ze vsetko sa strati uz v pozemskom case do nicoho
viem,ze to co vidim,v skutocnosti neexistuje


75.
označiť príspevok

RighteousFred
   1. 11. 2015, 09:57 avatar
To nevadi, ze to neexistuje.,
Aj taka pocitacova grafika neexistuje a predsa nas dokaze pobavit, zaujat, predlozit nejaku hodnotnu myslienku.
Súhlasí mirdo


35.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:08 avatar
Odin by nutil obranovat a chranit Europu, bojovat proti barbarom a zvieratam z ineho kmena,krestansky Boh je blazon,nastavuje lice a nuti obetovat vlastne deti len preto,aby dokazal inemu kmenu,ze si moze podmanit ich uzemie a citit sa tu ako doma,pretoze oni mu nastavia lice a nie obranny mec


40.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:10 avatar
krestan bude vykecavat,jednat a nutit inych uverit slovam o nicom,ten silnejsi zautoci tak,ako bol stvoreny a tak, ako mu to zvieraci gen kaze na prezitie svojho kmena
Europa bude znicena,pretoze nema byt kym chranena
Súhlasí Peťo


41.
označiť príspevok

Peťo muž
   1. 11. 2015, 09:12 avatar
To je pravda .


48.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:17 avatar
Odi, Zeus, Jupiter, je sám služobníkom Boha, ktorého salbea tu napáda, lebo ho nikdy nespoznala, tak ako jeho moc a Pravdu. Zloduch sa tu predvádza, niektorí mu tu ešte aj pritakávajú, lebo vie, že zlo tu končí, už nikdy nepozdvihne svoju hlavu, už nikdy nebude mať moc aj nad touto planétou.
Súhlasí salbea


55.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:23 avatar
mas pravdu,vzdy iba ty a tebe podobni maju pravdu
preto s tebou suhlasim,pretoze mi nezalezi absolutne na tvojej mienke ku mne


61.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   1. 11. 2015, 09:29 avatar
ani o to nestojím, lebo poznám takých fanatikov a bláznov, chudákov a obmedzencov, ktorí len iného dookola vinia, len samých seba ani omylom!
Súhlasí salbea, Wolfe


45.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 11. 2015, 09:15 avatar
kde je Odin ? a vobec,kto ho zabil ?
zeby krestan ?


82.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 11. 2015, 10:21 avatar
Áno, kresťan.


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 11. 2015, 10:08 avatar
Veriaci, ale toto už preháňaš "hriech ako hriech", takže podľa teba vôbec nemá význam sa snažiť byť dobrý, lebo dedičný hriech máme všetci a aj tak teda smerujeme od narodenia rovno do pekla... Blázonko

... odpusť mu, Bože, lebo nevie, čo činí...


78.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 10:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 10:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 11. 2015, 10:20 avatar
Lenže to by vôbec nemotivoval ľudí k dobru. Vraždi kradni znásiľňuj a potom oľutuj a všetko v pohode... a to by ti pripadalo ako spravodlivé?

Tak potom mám čas, hodinu pred smrťou sa pomodlím, neboj.


108.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 11. 2015, 19:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 11. 2015, 10:20 avatar
Ak uzná, že je Zeus, Poseidón a Hádes, tak pochopí túto pravdu?


86.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   1. 11. 2015, 10:57 avatar
Tak prečo je vlastne dôležité chodiť do kostola?
- lebo tam je prítomný Boh, lebo je tam prítomný Ježiš Kristus
- lebo práve tam môžeme prijímať Jeho Telo, samotného Boha – Ježiša Krista a tým sa posväcovať, premieňať, chrániť proti Zlému, liečiť svoje telo i dušu
- lebo tam počúvame živé Božie Slovo, ktoré napĺňa naše vnútro, našu nesmrteľnú dušu „pokrmom života“, lebo toto Slovo nás premieňa, usmerňuje, oslobodzuje, spôsobuje nám radosť a pokoj, je nám na prospech a nie na škodu
- lebo tam slávime Svätú omšu (bohoslužbu), či iné obrady, ako napr. adoráciu, sobáše, prvé sväté prijímania, sviatosť birmovania, sviatosť posvätenia kňazov, pohreby, sú vystavené Oltárne sviatosti a konané ďalšie obrady a modlitby smerujúce ku samotnému Bohu
- lebo v kostole sa stretávajú viacerí veriaci a ako povedal aj sám Ježiš, kde je viacej ľudí, ktorí sa modlia ku Nebeskému otcovi, tam je oveľa väčšia sila takejto modlitby
- lebo v kostole môžeme prijať nenahraditeľnú sviatosť Zmierenia sa so samotným Bohom – Svätá spoveď, pri ktorej pri splnení podmienok nám kňaz dáva rozhrešenie (odpustenie) našich ťažkých hriechov
- lebo v kostole sa všetci stretávame v rámci spoločenstva Svätej katolíckej cirkvi, ktorú založil nie človek, ale Boh – Ježiš Kristus a ktorá týmto sa stala, vždy bola, je a vždy bude Svätá (preto dobrý kresťan nikdy nemôže útočiť proti Svätej cirkvi).

Mnohí majú rôzne výhovorky, prečo nemôžu ísť do kostola, prečo sa nemôžu zúčastniť Svätej omše, prečo aspoň raz týždenne nechcú Najvyššiemu a Najmocnejšiemu Bohu, obetovať cca 1 hodinku zo svojho času. Možno si vôbec neuvedomujeme, ako sme od Boha všetci tak závislí, ako On môže všetko zmeniť, ako bez Neho ani rukou pohnúť nemôžeme, ak by to Boh nedovolil.... Našej konzumno "modernej" dobe chýba hlavne pokora a negatívne pôsobí najmä pýcha, pôvodnca a zdroj každého hriechu, zla a problémov človeka...
Mnohí ľudia ak odmietajú chodiť do kostola cielene a úmyselne, pritom veľmi napádajú našu Svätú Cirkev, útočia proti nej (aj keď niekedy len akože proti jednotlivým členom tejto cirkvi), tak sa dostali už na "inú" a veľmi nebezpečnú cestu, ktorá vedie veľmi často ku životu bez Boha, niekedy si to sami ani neuvedomia. Takúto cestu odlúčenia od Boha však chce ten, čo ich cez myšlienky a zlobu posúva do tejto nebezpečnej roviny, diabol a pod jeho vplyvom začnú napokon konať a žiť... a koniec tohto býva vždy len veľmi smutný a tragický.

Viac tu: katolik5.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: www.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 11. 2015, 11:28 avatar
"Tak prečo je vlastne dôležité chodiť do kostola?
- lebo tam je prítomný Boh, lebo je tam prítomný Ježiš Kristus"

Sk 17,24
24 Boh, ktorý stvoril svet a všetko, čo je v ňom, pretože je Pánom neba i zeme, nebýva v chrámoch zhotovených rukou,
------------------
" lebo v kostole sa stretávajú viacerí veriaci a ako povedal aj sám Ježiš, kde je viacej ľudí, ktorí sa modlia ku Nebeskému otcovi, tam je oveľa väčšia sila takejto modlitby"

Nemusi to byt cele spolocenstvo/komunita
Mt 18,20
20 Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi."
--------------------------
"Svätej katolíckej cirkvi, ktorú založil nie človek, ale Boh"
Pokial sa berie katolickej cirkvi ako vseobecnej cirkvi a nie ako "Katolickej Cirkvi"...


90.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 11. 2015, 11:36 avatar
"Tak prečo je vlastne dôležité chodiť do kostola?
- lebo tam je prítomný Boh, lebo je tam prítomný Ježiš Kristus"

"Tak prečo nie je vlastne dôležité chodiť do kostola?
- lebo Boh je všade prítomný, lebo je aj na WC prítomný Ježiš Kristus"

Náboženstvo je práve v tom prihriate, že tvrdí veľké nezmysly o všadeprítomnosti.


92.
označiť príspevok

velasquez
   1. 11. 2015, 12:43 avatar
Stalinske casy prenasledovania veriacih sa skoncili v 1989, teba odsudit za popieranie nabozenskej slobody.


96.
označiť príspevok

fajer
   1. 11. 2015, 12:55 avatar
hlúpák nevieš čo píšeš..náboženská sloboda je najhoršou chybou demokracie...zlo nemá mať slobody...


114.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 11. 2015, 08:16 avatar
92 velasques
Ja myslím, že sa nič neskončilo, zmenila sa iba forma, že teraz to nejde od vlády , ale často krát od toho, čo stojí práve vedľa vás a vy ani netušíte.


112.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2015, 22:51 avatar
Pôvodne som toúto temou chcel poukázať na chyby a zločiny v cirkvi a nehodnotiť boha podľa ľudí, ktorí tieto zločiny spôsobovali. nakonies a j títo predstúpili pred neho ako zločinci, to sa nedá nijak inak chápať. Teda evanjeliom bollo zobraté právo človeku súdiť a odsúdeného trestať, prípadne zabiť a každý kto sa spolieha na ježiša by sa nemal by sa dopúšťať ani súdu ale ani odsúdeniu a vykonania trestu.
V evanjeliusa hovorí: Ak niekto odpadne od viery,tak si ho zavolaj nabok a snaž sa mu dohovoriť, ak to nepomôže privolaj si dvopch, alebo troch, ak ani to nepomôže , nech ho rieši cirkevná vrchnosť a ak ani to nie, tak honechaj a nech ti je ako vrah, alebo mýtnik.

Ale žiadne násilie, prinucovanie pod hrozou smrti.
Teda ak sa niekto spolieha na ježiša, nesmie mať na rukách krv iného kresťana.


113.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 11. 2015, 00:16 avatar
Elemir, dik za tuto temu, akoby si bol jasnovidec.. uz som trochu zacal klesat na duchu...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:52,  Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho, kto sa ti páči, pretože ten, kto sa...
dnes, 00:33,  21„Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:6) Už aj tu ježiš...
dnes, 00:21,  9) No tak si pozri evanjelia a zistíš v nich, že ked bol Ježiš v ľudskom tele, bol...
dnes, 00:19,  22) Nesmrteľná duša existuje, a sú na to aj biblické dokazy. Kristus sa za nás prihovára k...
dnes, 00:12,  existuje vela katolíckych svedectiev o nebe/pekle, stačí len hladať.
dnes, 00:11,  Len hlásam to čo je pravda.
dnes, 00:10,  "Hovoril vtedy, že to je jeho telo a krv v tom zmysle, že takpovediac ukazoval vzor, čo...
dnes, 00:08,  Nerozumieš eucharistickej obety, nejde o dalsie obety, ale o sprítomnenie tej jednej jedinej...
dnes, 00:07,  "Už som písal, že Ježiš a Pavol aj o kalichu tvrdia , že to je Nová zmluva!...
dnes, 00:04,  Ak by sa aj eucharistia mala sláviť len raz do roka, nijako to nepotvrdzuje to že nešlo o...
dnes, 00:03,  lenže aj štenatá jedia z odrobinok svojich pánov
dnes, 00:02,  Odpovedz na moje otázky v uvodnom príspevku, prečo Ježiš nazýval víno ako krv, ktorá sa...
včera, 23:46,  Severné Nemecko, jazero Wulfsahl-Gusborn. .. Nadaar, ja idem.
včera, 23:36,  Dobrú noc.
včera, 23:36,  havran v poslednej dobe sa iba trápim, teda šachovo. S Janom som odmietol remízu, krásne ho...
včera, 23:32,  A hviezdy na nebi sú pritom stále tie isté. *38
včera, 23:31,  havran ja nešportujem, ale tvrdo makám v dielni. Mojich cca 107 kg patrí postavičke 183 cm...
včera, 23:30,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/100991413_2988688657833242_7343285...
včera, 23:28,  Bolo možno aj pred 20 - timi rokmi. Boli to ťažké, ale krásne časy. *04
včera, 23:17,  peter67- tak maj sa, idem ešte vyvenčiť svoju pitbulku a pospať.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(252 008 bytes in 0,474 seconds)