Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nesmrteľná duša ?

11
reakcií
1406
prečítaní
Tému 1. novembra 2018, 23:28 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 11. 2018, 23:28 avatar
Vie niekto uviesť aspoň jeden biblický text,kde sa uvádza ,že niečo po smrti človeka prežíva a žije to ďalej v duchovnej podobe?
Aj keď Písma tvrdia ,že nič také sa nedeje, a že nesmrteľná duša nie je! A ak je,tak len v pohanskej filozofii!


4.
označiť príspevok

Krištof
   2. 11. 2018, 19:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2018, 23:26 avatar
14,.....Krištof nepremýšľaš! Ak bol zločinec v deň svojej smrti vzkriesený a šiel do neba,....tak on predbehol aj Krista/prvé ovocie vzkriesených/, lebo on až na 40 deň vystúpil do neba!

A nikde v Písme sa nepíše ,že po smrti prežíva niečo hmotné! Nie je to čudné? Kazateľ,Žalmista,Job a iní píšu niečo iné.
Po smrti "niet vedomia,myslenia,plánovania,práce"!
Zrejme týmto inšpirovaným pisateľom sa nedostala do povedomia vaša pohanská náuka?
A to ,že nepremýšľaš,vidno aj z toho,že si myslíš,že Saulovi sa naozaj zjavil Samuel! A tak potom môže každá veštica,jasnovidka rozkazovať Bohu a mŕtvym a privolávať ich,ako sa jej zachce. A pritom Boh nenávidí všetky formy špiritizmu. Neviem,.....čím vlastne myslíte?
A to,ako znásilňujete rôzne texty,len aby ste podporili svoje náuky ,....je priam dehonestujúce!


10.
označiť príspevok

Krištof
   3. 11. 2018, 13:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Krištof
   3. 11. 2018, 13:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2018, 00:40 avatar
2,....nerozumiem tvojej rétorike! Ty naozaj si nejaký negramotný, lebo nejak nechápeš moje otázky?
To,čo cituješ za prvé nechápem a nemá to súvis s mojou otázkou!
A už si videl ducha s kosťami a hmotným telom? Myslím v nebi?
Niečo iné je byť zhmotnený,ako to robili svojho času démoni,anjeli a aj ježiš!
Ale to je o niečom inom! A Biblia hovorí ,že "krv a telo nie sú v nebi",....JS tomu len veria!
Odpovedaj k téme!


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 11. 2018, 00:41 avatar
Ale ak nevieš, tak to povedz bez okolkov!
Lebo taký text v Písme nenájdeš,ani keby si hľadal s lupou! 


6.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 11. 2018, 08:47 avatar
Začína sa tu variť nejaký divný guláš.
Aké bolo ježišove telo po jeho smrti v časde, ako sa ukazoval svojím učenníkom ????
Najprv pár faktov.
Ježiš vchádza k učeníkom cez zatvorené dvere, ale príde tomáš a vloží ruky do jeho rán a zvolá: Pán môj a boh môj.
Ježiš predsa aj jedol rybu. Je hladný: Dajte mi niečo jesť ! Ježiš sa ukazuje marii magdalene, keď prišla k hrobu a ona ho nepoznala: Myslela som, že si záhradník.Prečo ??
Prečo ???
prečo.
Ak dáme dohromady všetky tieto fakty, tak ani dnešná veda o to ani neškrtne. No ale ja, samozrejme , akože ináč,som majster sveta a všetko viem a všade som bol dvakrát a teda asi takto:
Ježiš prechádza zatvorenými dverami. To sa nedá inak vysvetliť iba pomocou teorie štverého rozmeru hmoty, ktorý ale bohužial som si vym,yslel ja sám na základe ježišovej vety v evanjeliu:Pred tým, než bol tento svet, Ja už som bol. A tiež ak zoberiem eisteinove vyjadrenie o hmote, že ak by nebol meddzihmotný prieto, tak by sme stalčili celý svet do zápalkovej krabičky a vážil by tolko isoto ako teraz, a pozrieme sa na oblohu, že kolko je priestoru medzi hmoou a tolko priestoru je aj medzi jadrom a elektronmi v atome, potom by takéto riedke hmoty sa mohli navzájom prenikať , ale určite iba za určitých poodmienok. Teda podľa vedy to nie je možné, ale podľa mňa hej, že ježiš prešiel zatvorenými dverami. ale potopm zase tomáš vloží ruky do jeho rán a jeho telo cíti ako normálnre telo, teda ako hmota hmotu, zase za určitých fyzikálnach podmienok.
Ale pred tým ho magdaléna uvidela pri hrobe a bol taký špinavý, ako záhradník, poznala ho iba po hlase. A zaujímavé, ježiš jej hovorí, nedotýkaj sa ma, ešte som nebol u svojho otca. Jžiš je vtele, ako v okamihu smrti vrátane špíny. Preto je potrebné mrtvoly umývať, ale vrátil sa od svojho otca, teda medzitým sa niekde stretol so svojím otcom a to je teraz dilemna. Bol v nebi, alebo jeho otec zostúpil k nemu ? Je isté, že podľa teorie štvrtého rozmeru sa z hmotným telom, resp. hmotné telo nemôže opustiť tento náš tretí rozmer. Teda náš vesmír, ktorý je tvorený pohybom plochy, aby vznikol priestor. Nehovorí sa o čistote, myslím prachu a hlíne, Ale je v tele,ktoré prechádza dverami, a tomáš cíti hmotu jeho tela a je hladný.
Pavol vo svojom liste píše, že ak nie je zmrtvych vzkriesenia, všetko naše konanie je márne.
Ale v akom tele ježiš vlastne vstal z mrtvych, ak porovnávbame telo s korým sa rozprávala mária magdaléna s telom v ktorom si pýta jesť a prechádza dverami. ? Že by to bola iba klinická smrť ?
Ježiš ale nezomrel na kríži na následky ukrižovania, ježiš bol zabitý rímskym vojakom, ktorý mu prebodol kopiou srdce a šok tohoto vojaka dokazuje, že ježiš bol včase bodnutia živý, v bezvedomí, ale živý. A vojak sa zhrozil. lebo si myslel že pichol kopiu do mrtveho, ale ak pichol do živého, je možné že sa z tela vyrútilo 5 až sedem litrov krvi. A tým bol zaskočený.
TZeda to je fyzický rozmer veci duchovný je: Uvidia, koho prebodli.
Takže vzhľadom k tomu, že vieme iba to, že ježiš bol u svojho otca a odtial prišiel v očistenom tele,s ranami, do ktorých vložil tomáš ruky a v tele ktoré prešlo zavretými dverami, nedá sa vylúčiť, ža by jeho fyzické telo nezostalo na zemi a mali by sa niekde náíjsť aj jeho kosti.
To všetko však sú len moje dedukcie na základe faktov z evanjelia, ale v každom prípade, najhlavnejší dôkaz o existencii ježiša vzkriesenie nemali by sme považovať ako najdôležitejší a nebolo by to ani správne, aBY BOL JEžIš DOKAZOVANý FYZICKýM SPôSOBOM, ALE ABY HO KAžDý NAšiel v sebe duchovným spôsobom.
A tak isto potom dôkazy o fatime ;sa nezakladajú na fyzic kom dokazovaní, ale hlavný dôkaz musíme hľadať v duchovnej sfére, teda bolo tam povedané, čo musí cirkev urobiť a ak neurobí príde druhá a horšia vojna, ako bola tá prvá a to sa stalo, ako blo povedané, ibaže zaplatilo za to cca 110 000 000 ľudí. a škody a strata financíí zo svetových ekonomík, atď...atď ...


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 09:39 avatar
Elemír,.....aj anjeli keď prišli na zem ,tak jedli a mohli robiť zázraky/aj prechádzať cez stenu a podobne,ako Ježiš/.
To len ukazuje,že naozaj Ježiš po vzkriesení sa musel zhmotniť,aby bol viditeľný učeníkom.
Tiež vieme,že po smrti tela sa stal duchovnou bytosťou/Pavol o tom píše/,ale ako som už písal.....aby bol viditeľný,musel sa zhmotniť.
A Ježiš určite zomrel, a bol 3 dni skutočne mŕtvy,v nevedomí!
Určite nemal pôvodné telo, lebo to "obetoval,vzdal sa ho za hriechy sveta!"
A do neba šiel až na 40-ty deň,ako píše Biblia!


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 12:12 avatar
Smrť ne neexistencia,nevedomie až do času vzkriesenia u tých ,čo majú túto nádej!/v posledný deň/


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 11. 2018, 12:24 avatar
„V S[tarom] Z[ákone] nie je žiadna dichotómia [rozdelenie] tela a duše. Izraelita videl veci konkrétne, celistvo, a tak považoval ľudí za osoby, a nie za niečo zložené. Výraz nepeš [nefeš], hoci je preložený naším slovom duša, nikdy neznamená dušu ako odlišnú od tela alebo od jednotlivej osoby... Výraz [psyché] je v N[ovom] Z[ákone] slovo zodpovedajúce slovu nepeš. Môže znamenať životný princíp, samotný život alebo živú bytosť.“ — New Catholic Encyclopedia, 1967, zv. XIII, s. 449, 450.


12.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 11. 2018, 00:50 avatar
Ja viem, že mám djhé príspeky a málokto to číta, ale v tej 17 sú fakty z evanjelia a až potom vycháídzam a dedukujem z toho.
Napríklad Zločinec, ježišove vzkriesenie, nebo a raj.
čoje to raj ? Raj to je rajská záhrada na zemi, kde žil adam s evou a tiež aj s bohom, ktorý sa veľmi rád prechádzal po tejto záhrade. Teda raj by malo byť miesto na zemi, ohradené pred zlými ľuďmi, aby sa tam nedostali, dalo by sa povedať, kus neba na zemi a teraz mi tu zas niečo napovedalo, že kus boha na zemi. Ohrada musela byť tak perfektná, že človek nemal šancu sa tam dostať a saTAN SA TAM DOSTAL IBA AK SA PEMENIL NA HADA. Teda našiel predsa niekde malú dierku, kde ako had prešiel. Satan zrejme nezničil bohu tento raj na zemi, ale boh ho zrušil pre hriech, ktorý tam bol spáchaný.
Ale to však si myslím, že nemusí byť jediný raj na zemi, alebo zostal ten istý raj s tým, že boh ho opustil a zostal na nebesich, ako sa to modlíme v otčenáši : Otče náš, ktorý si na nebesiach.
Takže ak ježiš povedal zločincovi, ešte dnes budeš soi mnou v raji, to znamená že nie v nebi, v jeho královstve, ale v raji tu na zemi. Ja som zažil na vlastnej koži dvakrát, že ak zomrie telo, respektíve v momente ako klesne tlak krvi v mozgu, duša, alebo inak povedané, vedomie človeka opúšťa telo, príde na druhú stranu, ale nášho pozemského života a ak je veriací, , je automatický vedení k tým dveram,pred ktorými som aj ja stál a čakal,až som prišiel na rad a keď som sa trepal dovnútra, ako tí predomnou, vytlačila ma z dverí nazad jedna pani v tmavom oblečení, že ty tu ešte nepatríš.
Tieto záížitky takmer navlas podobne opisujkú aj iní, ktorí sa uýmodtial vrátili.
A z tohoto ja predpokladám, prípadne dedukuijem, žepo smrti som prišiel do nejakého priestoru, ktorý tu existuje duchovne na zemi a že na zemi je paralelný svet živých a mrtvych.
Ale ježiš je niekto iný než ja, resp.my, a pozrime sa čo všetko musel stihnúť za taký krátky čas.Po smrti zostúpil do podsvetia, kto bol dobrý a spravodlívý počul jeho hlas, ostatní spali, resp,ich duše boli v stave podobnom spánku. Potom vtáva z mrtvych asi po... piatok večer a nedeľu ráno .. 36 hodinách sa ukazuje marii magdalene. Ale jeho telo je v stave v momente mreti, je zašpinený od krvi a prachu a špinavý, ako záhradník,a hovorí márii magdalene podľša Jánovho evanjelia:Už ma nedrž, veď som ešt nevysúpil k otcovi, ale choď k mojim bratom a povedz im :Vystupujem k môjmu otcovi a k vášmu otcovi k môjmu bohu a vášmu bohu.Mimochodom táto veta tiež dokazuje, že nie je boh. Ale učenníko sa zjavil: Večer v ten istý prvý deň v týždni., čo by malo byť v ten istý de), ako sa ukázal marii magdalene, vstúpil k učenníkom zatvorenými dverami,.
Dobre, ale vráťme sa ešte k ježišovej smrti.
Ja som mal preborenú pánev pri auto nehode a ležal som na nejakom drôtenom vozíku, neviem aký dlhý ča v akejsi letargii, alebo bezvedomí, lebo pred vyberaním z auta mi určite niečo pichli., Neviem nai ako ma púreložili z vozíka na nejaký operačný stôl, či postel. Vteda oni ešte nevedeli, že mám preborenú pánev do vnútra a posalili ma.pri tom som sa prebral v opbrovskej bolesti a zrazu som videl a počul, ale já som bol bolesťou tak paralyzovaný, že som nemohol ani okom mrknúť, aby som im dal najavo, že prežívam ukrutné bolesti,potom bolesť ďalej stúpala zatmelo sa mi zse všetko pred očami a znova vyšia a vyššia bolesť, až prišla čierna tmavá tma a bolesť akoby uťal, hneď na to som sa videl na posteli.nad ktorou bolo veľa prístrojov. počul som ešte, ako začali kričať: odišiel nám, atď a ja som vošiel doakejsi hustej tmaveh hmly za postelou a zrazu som sa objavil na zelenej lúke.
Teraz som si otvoril,jánovo evanjlelium, lebo ten tam priamo bol,
Potom ježiš vo vedomí, že všetko je už dokonané, povedal žíznim, dali mu k ústam špongiu a povedal je dokonané, naklonil hlavu a odovzdal ducha.
Teda takto to videl ján a takto sa to aj určite stalo.
Ale ježiš vovedomi, že už je koniec, je možné, že v tom momente sa mu zvýšili bolesti vyschlo mu vhrdlea keď povedal, že je dokonané a kvicla mu hlava, dole a toto kvicnutie mohlo spôsobiž práve ten stav, keď si všetci mysleli, že je mrtvy, ale on vlastne bol iba paralyzovaný bolesťou, ako ja na tom ÁRE, teda bol vysoko na kríži, hlavu mal dole, nemohol od bolesti ani mrknúť okom a pravdepodobne videl, ako mu vojak s kopijou prepichuje srdce.
Tento obraz jeho smrti a teda jeho prebodnutia stále takto vidím. Neviem prečo, ale ako by mi on sám vnukol, že takto to vlastne bolo. Zrejme asi aj preto ta poznámka: Uvidia, koho prebodli.
A čo sa týka života po smrti, mslím,,že tam bolo dosť času aj na to aj na to, ak teda povedal, že idem k svojmu otcovi a išiel do pozemského raja,teda paralelného sveta k tomu nážmi a na nebesia vystúpil až na ten 40 deň po smrti.

teraz sa iba domnievame,ale všetko sa dozvieme vo chvíli,ktorá je na to vopred určená.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:08,  Inak dá sa povedať aj to, že keby USA míňali na UA 3x tolko, tak by už dávno bolo po...
dnes, 17:07,  Tak, a pre vyváženie, zisti, čo míňajú Rusi na Ukrajine, a bude sa to dať porovnať. :)
dnes, 17:06,  A tím, kdo nese, a to se vším všudy, hlavní tíhu tohoto boje, není nikdo jiný, než...
dnes, 17:01,  Pomoc Ukrajine? Zamyslíte sa, čo nás čaká Právě jsem si zde přečetl, jaký objem...
dnes, 17:01,  Dobre. Prijímam tvoju odpoveď.
dnes, 16:36,  a vobec neviem co si chcel tým povedať ...na ukrajine su aj spekulasnti ako na celom...
dnes, 16:22,  si ovplyvnený kremlom to je zjavné....jarabáku. Ano ukrajinci brania svoju vlast a je to...
dnes, 16:17,  ak je to naozaj pravda čo píšeš, tak to poukazuje že si na vyššom leveli kresťanstva,...
dnes, 16:16,  qwert ... ako to mal nariadené Zelenský od Bidena? Do posledného vojaka? Ale to chránia...
dnes, 16:07,  jA by som to trolinka poopravila, nie či vzťah stojí za to, ale či budú vedieť riešiť...
dnes, 16:03,  qwert teraz si ma pobavil magor. Ty počuj Pročka , alebo niečo podobné...
dnes, 15:58,  Musíš si vybrať, čo je pre teba dôležitejšie. Či poslušnosť Bohu, alebo telesným...
dnes, 14:21,  A s ňou si tento problém preberal? Čo na to ona hovorí? Čo ti radí, ako to riešiť? Nie si...
dnes, 14:12,  S jednou babou čo ju mám ako kamošku s výhodami, sexujem tak raz do mesiaca. Ja by som aj...
dnes, 13:59,  S daňovým bonusom nesúhlasím ani ja, ale z iných dôvodov. Hlavne preto, že je plošné,...
dnes, 13:47,  jarabaku a do politiky sa radsej nemontuj...lebo ta tvoja analýza to je kotrmelec na kotrmelec
dnes, 13:45,  Havranko, ale to TY si napísal: "dopočítať sa ako je to s americoku štatistikou sa...
dnes, 12:47,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/317970330_10225124443670686_244798498348646112...
dnes, 12:10,  qwert ukáž mi , ktorá krajina má prehľadnú štatistiku o vojenských výdajoch.
dnes, 12:02,  qwert ty nešťastný motáčik , čo okrem motania nič iné nedokážeš. Choď už niekam do...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(83 803 bytes in 0,185 seconds)