Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nerozumiem svetu

26
reakcií
2465
prečítaní
Tému 28. júna 2011, 14:59 založil ivankasvehlova.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 07. 2009
69
09. 09. 2013
14
10. 04. 2013
15
05. 05. 2019
10
 
 


1.
označiť príspevok

ivankasvehlova žena
   28. 6. 2011, 14:59 avatar
Mnohým veciam v náboženstve nerozumiem, ale dnes ma zaujíma taká banalitka.
Prečo Boh dopustí, aby sa narodilo zviera bez jednej labky, poprípade ešte aj prežilo a žilo takto ďalej?
Veď zvieratá predsa nie sú zaťažené nejakým "dedičným hriechom" či ano?
Možno je táto otázka hlúpa, ale mňa to v tejto chvíli skutočne zaujíma


3.
označiť príspevok

enemy unknown
   28. 6. 2011, 15:10 avatar
počkaj keď príde C.M.L., ten ti určite nájde v Genesis nejakú zmienku o zvieratách a ich prehreškoch počas svetovej potopy. Samozrejme nebude brať do úvahy kecy RKC o tom, že zvieratá sú symbolom diabla, animálnosti v človeku. Takisto asi zabudne dodať, že napr. František z Assisi tie zvieratká mal rád a nepripisoval ich diablovi ale bohovi, čo sa normálne čudujem, že ho pápež za to nepopravil :D
Plno rozporov a haluzí nájdeš v kresťanstve, takže ja by som si radšej zistil, aké vzťahy mali k zvieratám a prírode aj iné náboženstvá ako kresťanstvo. Samozrejme ti vyjde, že väčšinou pozitívne.
Súhlasí sandrik


16.
označiť príspevok

sandrik
   28. 6. 2011, 21:33 avatar
ja by som sa chcela spytat, ci je rozdiel medzi Bibliou a Pismom svatym

ospravedlnujem sa ak je to blba otazka, ale z nabozenstva nemam velke znalosti


19.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 6. 2011, 08:29 avatar
žiadny sandrik..Pre niekoho je Biblia kniha príbehov a možno aj poučení..Pre veriacich..Písmo sväté, lebo veria..že to písmo písal sám Boh...
Súhlasí sandrik


17.
označiť príspevok

veriaci muž
   28. 6. 2011, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 6. 2011, 09:22 avatar
...a odkiaľ je to mačiatko a kedy sa narodilo?
Súhlasí rastos


22.
označiť príspevok

rastos muž
   29. 6. 2011, 09:31 avatar
Ako krestan nemam na to ziadnu ciernobielu odpoved.
Ale viem, ze podobne veci - a obzvlast ked sa deju ludom - su pre nas zaroven prilezitostou k vyjadreniu sucitu a spoluucasti.
Teda k vyjadreniu pravej lasky.


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 6. 2011, 15:30 avatar
...u ľudí sa také niečo stáva pri silných príbuzenských väzbách...ale aj po ožiarení. Je dobré pátrať po príčinách, aby sa ich homo sapiens mohol vyvarovať, ale v prípade mačiatka...asi civilizačné faktory - možno rodičia boli súrodenci, možno bol celý chov "uzavretý", ale to sú dedukcie z nedostatku faktov. Myslím, že zvieracia myseľ nepodlieha očiste v podobe reinkarnácií...Riadia ju pudy a inštinkty, podlieha drezúre, ale nemá slobodnú vôľu.


26.
označiť príspevok

pomocnik muž
   6. 7. 2011, 16:33 avatar
Milá pani Svehlová, máte pravdu v tom že zvieratá nemajú slobodnú vôľu, a nie je preto Stvoriteľom chcené aby trpeli. Človek ju má a je pre neho veľkou milosťou, že sa vôbec smie učiť, ako ju správne používať. Na to mu bola dočasne poskytnutá planéta Zem. Pôvodne nádherná, plná harmónie keď tam vkročil. Človek dostal všetky predpoklady k tomu, aby sa stal dobrým hospodárom, v radosti sa učil krásu okolo seba ešte viac zušľachťovať. On však v tomto zlyhal. Radšej si vybral cestu uctievania vlastného rozumu, spyšnel, čím sa sám odrezal od pomocí vo forme inšpirácií a posily, ktoré mu pred tým neustále mohli prúdiť z prenádherných výšin, kde neexistujú zvieratká "bez labky", pretože tieto svety ešte neboli zasiahnuté rušivým vplyvom človeka. A v tomto máte aj odpoveď. Stvoriteľ sa prejavuje v tom, že vytvoril dokonalé Zákony, ktorých rešpektovanie všetko vôkol pozdvihuje, z ktorých sa vyvinula aj Zem a život na nej - samozrejme od najjednoduchších foriem postupne po zložitejšie a ušľachtilejšie. Ich dokonalosť spočíva aj v tom, že ich nikdy nemení (teda všetko plynie veľmi prirodzene). A tiež sa neprejavujú len v hmotnom svete, tak ako ich poznáme z fyziky, ale aj v jemnejších, napríklad v tom kde sa vytvárajú predobrazy, z ktorých potom sa vyvinú aj pozemské formy, napríklad telá ľudí, zvierat alebo rastlín. Rušivý vplyv človeka však siaha až tam. Preto sa môžu rodiť aj zdegenerované či pokrivené formy zvierat či rastlín. Nie je to teda vôľa Stvoriteľa, ale slobodná vôľa človeka, ktorý sa rozhodol postaviť sa proti Zákonom Stvorenia, zneužívajúc dočasnú vládu ktorá mu bola ponechaná. Je to presne ten istý dej, ako keď je človeku umožnené týranie nevinných zvierat, drancovanie prírody, vykonávanie rôznych rušivých zásahov. Vytvára tým nespravodlivosť len on, nie Stvoriteľ. Akurát zodpovednosti sa nezbaví. Musí na sebe prežívať aj dobré, aj zlé čo vytvorí, pretože na tom sa učí.


2.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 6. 2011, 15:05 avatar
Na to poznám "odpoveď" - od kresťanov.
Boh je tak "spravodlivý", že trest za hriech 2 ľudí aplikoval nielen na všetkých ostatných v tom prípade nevinných ľudí, ale aj ba všetky zvieratá, ktoré s tým nič nemali, ni ich predkovia.
Súhlasí luke85, sandrik


4.
označiť príspevok

starec muž
   28. 6. 2011, 15:21 avatar
To,že by sme mali doplácať na svoje hriechy je správne,ale prečo máme doplácať na cudzie hriechy? Ak sa niekto sa správa nezodpovedne a zapríčiní zranenie,alebo smrť iného,doplatí na to vo väčšine prípadov ten druhý.Čiže skutočná spravodlivosť len po smrti?
Súhlasí sandrik


5.
označiť príspevok

Natalia žena
   28. 6. 2011, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Martinekk muž
   28. 6. 2011, 15:42 avatar
ani ja sa nevyznam, ale toto je moja dedukcia (ber s nadhladom):

ak si sluha a tvoj pan je bezbozny, budes potrestany aj ty (lebo sluzenim mu pomahas)

zvieratam vladnu ludia od vzniku sveta - teda su sluhovia - a tak padli aj s nimi
Súhlasí sandrik


8.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 6. 2011, 16:18 avatar
Nie, nevládnu.
Len veľmi veľmi malinkú časť zvierat ľudia chovajú.
Súhlasí enemy unknown, sandrik


9.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 6. 2011, 16:19 avatar
A to, že boh to prikázal (že človek im bude vládnuť), ho predsa neospravedlňuje pre túto jeho nespravodlivosť.
Súhlasí sandrik, clear1


7.
označiť príspevok

mariposa
   28. 6. 2011, 16:00 avatar
asi preto, lebo iné zvieratká musia aj nieco jesť, ak sú masožravé. A takýto kriplíci sa rodia za potravu iným..


10.
označiť príspevok

levandula žena
   28. 6. 2011, 16:23 avatar
asi preto že podľa väčšiny hlavne katolíckeho vnímania veci sme si pred Bohom všetci rovní akurát nevieme ako toto všetko vnímajú oni zvieratá a zároveň varovanie že niektorí už pomaly zsačínajú byť rovn´zvieratám...........


11.
označiť príspevok

majomajo muž
   28. 6. 2011, 18:55 avatar
Ja teda tomu nerozumiem, ale iné náboženstvá veria v reinkarnáciu v zvieratká, takže tam je pes zakopaný...... 


12.
označiť príspevok

luke85 muž
   28. 6. 2011, 19:02 avatar
Boh nemá rád zvieratká, ľudí ani elfov.
Súhlasí sandrik


13.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 6. 2011, 19:49 avatar
booze Boh je narcista a je zaujaty iba sam sebou,jeho nezaujima akysi virus ci nepodarok,jeho zaujima iba obraz dokonaly vtedy,ked si oci otvori,inak ma dovtedy vsetko v pazi..zlyha,nezlyha,jemu je to jedno,my sa tu hlavne drzme v laske,ktoru nam podsunuli anjeli,bo sa nad nami zlutovali,bo vedia ze to jedine nas drzi pokope,inac sme strateni,jeho nezaujima ludstvo,ani zvierata,jeho zaujima iba vlastna dokonalost v svojej kreativite a hlavne zrkadlo,inac nic,absolutne nic..a to som vraj jeho dcera,ktora podla Biblie nie je vyvolena,bo nie som syn..smiesne..
skoda ze tu nema priestor Bohyna,neboli by tu choroby,ani vojny,ani anomalie..ale ved nech ma ludstvo Boha a muzov Nad nami,ako sito priali a zeny podme do kuta,tak ! 


14.
označiť príspevok

Martinekk muž
   28. 6. 2011, 20:57 avatar
z toho co pises mam pocit akoby si citala len cast biblie

genesis je o vrcholovej spravodlivosti - trest za klamstvo, trest za zabitie atd, pomoc svatym... akurat mi to pride kus krute (aj ked kruti su ludia samo o sebe a rovnako aj dnes)


15.
označiť príspevok

enemy unknown
   28. 6. 2011, 21:00 avatar
"genesis je o vrcholovej spravodlivosti - trest za klamstvo, trest za zabitie atd, pomoc svatym... akurat mi to pride kus krute (aj ked kruti su ludia samo o sebe a rovnako aj dnes)"

to je len jedna z mnohých exegéz.


18.
označiť príspevok

ivankasvehlova žena
   29. 6. 2011, 07:56 avatar
dobré ránko prajem, a ďakujem za názory.... o moc múdrejšia nie som... ale nevadí..... ))
Súhlasí Mojka


20.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 6. 2011, 08:35 avatar
za málo a príď aj inokedy  


24.
označiť príspevok

starec muž
   29. 6. 2011, 15:52 avatar
Myslím si,že o bohu sa dá hovoriť,ako o celom vesmíre.Príčina a následok,to všetko je z tohto pohľadu boh.Je v každej materiálnej veci,aj v každej energii.Čiže ak sa narodí poškodený tvor,má to nejakú príčinu a je to zákonitosť všetkých vplývajúcich okolností.Niekto sa nám snaží nahovoriť,že všetko je riadené premyslenými činmi jedinej osobnosti,ale v skutočnosti sú to vo väčšine len prírodné zákonitosti. Je smiešne,ak si niekto privlastňuje boha,ako svoj majetok a povie,toto je len náš boh.Potom si niekto robí nárok na vlastníctvo celého poznaného a nepoznaného vesmíru? Ľudia sú už takí,chcú mať všetko,ale v skutočnosti sú len ako kamene valiace sa v rieke.Udierajú sa o seba a otlčujú sa,Niektoré sa rozdrvia hneď,iné vydržia dlhšie,ale nakoniec všetky podľahnú a zúčastnia sa nového cyklu vzniku a zániku.
Súhlasí ivankasvehlova


25.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 6. 2011, 15:58 avatar
Aby ste neboli jednostranný, prepokladajte že Boh neexistuje. Viete potom veci vysvetliť ? Ja ano, je to genetika jej poškodenia ktoré sa dejú nielen u zvieratiek ale všade v živej ríši........Za každý kúsok tela môže určitý gén, ktorý ak je poškodený tak výsledok je iný ako väčšinový. Treba viac študovať genetiku a menej počúvať farárove kázne a dozvieš sa.......


27.
označiť príspevok

Peter321 muž
   19. 2. 2016, 10:09 avatar
Je rozdiel medzi Bibliou a tým čo hlása Katolicizmus!!!:::
Hneď prvá zvrátenosť proti Bohu: Vyznávame Troj-jediného Boha Otca_Boha Syna_Boha Ducha Svätého a máme prikázania dané Bohom ktoré sú smrteľným hriechom a to:
Copyright: Slovenská biblická spoločnosť
Zobraziť poznámky
Zobraziť čísla veršov

Slovo, viacero slov alebo súradnica
Vyhľadať
Skratky biblických kníh Pomôcka k vyhľadávaniu
Rozlišovať diakritiku Presne

Exodus — Druhá Mojžišova kniha
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40

Záložky

Desať Božích prikázaní
1 Boh hovoril všetky tieto slová: 2 Ja som Hospodin, tvoj Boh, ktorý som ťa vyviedol z Egypta, z domu otrokov. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! 4 Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! 5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh žiarlivý, ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých, čo ma nenávidia, 6 ale milosť preukazujem tisícom tých, čo ma milujú a zachovávajú moje prikázania.
A TERAZ MOJA OTÁZKA PRE VÁS VERIACICH: Ako je to možné že sa vytvorili sochy Ježiša Krista???!!!
Ako je to možné že sa vytvoril kult Panny Márie a jej sochy pri ktorých kľakáte na kolená???
NEZAKÁZAL NÁM TO NÁHODOU NÁŠ PÁN BOH????
Pochopili ste vôbec význam písma Ján 2/1-4 ??? Vyznávame že Ježiš Kristus je Boh-syn a Boh vie všetko čo sa stane dopredu!Preto tu vyvstáva otázka ktorý milujúci syn nazve svoju matku :Čo mám s tebou žena????
Boh vedel aké zvrátenosti sa budú diať v mene Boha a Syna!!!
Dajte si do súvisu tie diametrálne rozdiely a modlím sa za Vás aby ste boli vedený Duchom svätím pri čítaní Biblie a pochopili tú zvrátenosť čo Vám niekto svojou Ekumenickou doktrínou vštepuje do duše!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:26,  49/ Majko zalozim temu ako zdvojnasobit statny rozpocet a Lemmy Zabrzdeny Skajka Ondrik drzia...
dnes, 11:24,  48/ Politicka strana sa zaklada na lamparni??? V tvojej prijebanej hlave mozno!!!!:)))
dnes, 11:23,  V tej istej ústave je odvolávka na zákony ktoré určujú čo je a čo už nie je bezplatná...
dnes, 11:22,  Skrutka, a ty si zavolaj nabudúce na lampáreň, až budeš čosi o tom splietať.*13*13*13*13*13
dnes, 11:21,  45/ Lemmy zavolaj si na ministerstvo cislo telefonu na pravnika je 0248592311 a opytaj sa ci som...
dnes, 11:18,  Táraš teraz ty, ja som uviedol fakty . Je to jasné, okrem toho že v tom je isté politikum...
dnes, 11:17,  Podľa ústavy máme napr. nárok na bezplatnú zdravotnú starostlivosť pričom ľudia platia...
dnes, 11:15,  Keď budeš klamať, aj tak to nemusí mať vplyv na to, či skapeš. Mnoho ľudí prežije...
dnes, 11:14,  Netáraj! Teraz, tesne pred voľbami nemôže koalícia schváliť tak závažný zásah do...
dnes, 11:13,  43/ Lemmy nech do rana skapem ak to nieje pravda!!!Staci ti??? Emailovu schranku pravidelne mazem...
dnes, 11:11,  Čiže nejde o dopady na štátny rozpočet ako to tvrdí koalícia, ide iba o techniku že to...
dnes, 11:09,  Nevšimol si si, že si na diskusnom fóre? Nie v krčme, kde môžeš sa chvastať, čím...
dnes, 11:08,  39/ V hlave mam program ktory je v rozpore s Ustavou ale respektujem platne zakony SR...:)))
dnes, 11:08,  Je to stále neschopnosť sa dohodnúť a robiť kompromisy.........
dnes, 11:07,  36/ Lemmy prepac ale ja tebe nic dokazovat nemusim a vyjadrili sa uz pravnici...:)))
dnes, 11:07,  29. No čo mám hovoriť? Keď máš program v rozpore s ústavou, tak žiadna strana nebude :)
dnes, 11:06,  Ale noooo, nemali rovnaký počet voličov.......ale ja to oceňujem že rokovali a našli...
dnes, 11:05,  26. Môže to byť plne demokratické v zmysle: Máme dosť našich kamarátov, s ktorými...
dnes, 11:04,  Áno, bolo by to v poriadku, ak by to bolo súčasťou koaličnej dohody.
dnes, 11:03,  A možno si vymýšľaš. Daj to, čo si poslal e-mailom, vyjadrím sa k obsahu.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 963 bytes in 0,528 seconds)