Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Nepremrhajme svoje životy! Všetko je inak!

215
reakcií
4650
prečítaní
Tému 1. augusta 2016, 19:23 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   1. 8. 2016, 19:23 avatar
Myslíte, že existujú nešťastní bohatí ľudia? Že existujú roztrpčení a sklamaní boháči, ktorí sú presvedčení o tom, že svoj život premrhali a prežili naprázdno? Znie to možno neuveriteľne, ale je ich oveľa viac, než by sa vôbec považovalo za možné. Tieto skutočnosti sa však na verejnosti veľmi nešíria. Ide totiž o tajomstvo, spojené s poslednými dňami bohatých, o ktorom vedia iba oni sami a ich najbližší. Tí ale nemajú záujem, aby sa čosi takého dostalo na verejnosť.

Náhla zmena celoživotného názoru mnohých majetných ľudí tvárou v tvár vlastnej blížiacej sa smrti je totiž ich blízkymi i týmto svetom považovaná za vyšinutie. Za psychické vyšinutie spôsobené strachom, dlhotrvajúcou chorobou, či stareckou demenciou. O nič iného podľa nich nemôže ísť, pretože jeho výsledkom býva radikálna zmena vo vnímaní hodnôt a celého doterajšieho spôsobu života.

To, čo takýto človek považoval za dôležité a venoval tomu všetky svoje sily je zrazu vnímané ako prázdne a ničotné. Ako niečo, čo vôbec nebolo hodné takej námahy a takých obetí. Vníma to teda ako čosi zlé a nesprávne, čo človeka iba odvádzalo od vecí naozaj hodnotných.

A z trpkej pachuti beznádejne premrhaného života sa rodí jasné poznanie, ako by sa dal prežiť oveľa správnejšie a hodnotnejšie. Keby to ovšem bolo možné a keby sa to dalo.

Keďže sa to ale žiaľ v žiadnom prípade nedá, zostáva už len možnosť varovať iných. Varovať ich pred tým, aby nepremrhali vlastný život honbou za hodnotami materializmu, hmotárstva, peňazí, majetkov, konzumu, moci a ľudskej slávy. To všetko je totiž iba ilúzia, našim svetom klamlivo považovaná za realitu. Ilúzia, ktorá veľmi rýchlo bledne pred majestátom smrti, dávajúcim človeku vytušiť a vycítiť iný svet a iné hodnoty.

Hodnoty ducha, ktorých sa mal držať už tu na zemi! Ich preferovaním a ich prostredníctvom by mohol prežiť svoj život plnohodnotne a na jeho sklonku by nemusel s trpkosťou prežívať rozčarovanie z toho, akým bol a o čo usiloval. Rozčarovanie nad svojou zbytočnou honbou za pseudohodnotami, ktoré sa tvárou v tvár skutočným hodnotám javia ako ničotnosť.

Tieto skutočnosti sú samozrejme dôsledne držané po pokrievkou, aby ani len kúsok svetla neprenikol k ľuďom nášho sveta, ktorí uviazli v ošiali materializmu, konzumu a svojich nikdy nekončiacich hmotných potrieb. Aby snáď nejaký malý záblesk svetla neotriasol ich scestným presvedčením a oni nezačali uvažovať, či všetko to, čo sa dnes tak vyzdvihuje má naozaj tú hodnotu, aká sa mu prisudzuje.

Avšak v dnešnej dobe temna, ktorá sa snaží udržať svojich otrokov v nevedomosti o skutočných hodnotách predsa len z času na čas dochádza k úniku informácií o posledných chvíľach majetných a bohatých. Presne takýmto druhom informácie je i text, ktorý napísal pred svojou smrťou Steve Jobs, jeden z najbohatších mužov našej planéty. Ide o zakladateľa počítačovej firmy APPLE a jeho majetok je odhadnutý na 8,3 miliardy dolárov. Zomrel na rakovinu pankreasu vo svojich 56 rokoch.

,,Došiel som až na vrchol úspechu vo svete biznisu. V očiach druhých je môj život zrejme stelesnením úspechu. Avšak mimo práce mám len málo radosti. Na konci je bohatstvo len aspektom života, ktorému som privykol. Keď teraz ležím na nemocničnej posteli a premietam si celý svoj život, uvedomil som si, že všetko to uznanie a bohatstvo, na ktorom som si toľko zakladal, zbledlo a stratilo význam tvárou v tvár blížiacej sa smrti.

V tme sa pozerám na zelené svetlá prístrojov, ktoré ma udržujú pri živote a počujem ich mechanické bzučanie. Cítim, ako sa blíži dych smrti. Teraz už viem, že keď si nahromadíme dostatočné bohatstvo, aby nám vydržalo po zvyšok života, mali by sme sa usilovať aj o niečo ďalšie, čo s bohatstvom nesúvisí. Malo by to byť niečo oveľa dôležitejšie: možno vzťahy, alebo umenie, snáď sen z mladosti ...

Bezuzdné nasledovanie bohatstva nás premení v pokrivené bytosti, ako som ja. Boh nám dal zmysly a možnosť cítiť lásku v srdci každého, nie ilúziu ktorú prináša bohatstvo. Bohatstvo, ktoré som získal v mojom živote si nemôžem vziať so sebou. Môžem si odniesť len spomienky vyvážené láskou.

To je skutočné bohatstvo, ktoré vás bude nasledovať, sprevádzať a dodávať vám svetlo a silu na to ísť ďalej. Láska môže cestovať tisíce kilometrov. Život nemá žiadne obmedzenia. Choďte tam, kam chcete ísť. Dosiahnite výšin, ktoré chcete dosiahnuť. Je to všetko vo vašom srdci a vo vašich rukách.

Aká posteľ je najdrahšia na svete? Nemocničná! Môžete zamestnať niekoho, kto bude riadiť vaše auto, niekoho kto pre vás bude zarábať peniaze, ale nikdy nemôžete najať niekoho, kto by za vás niesol vašu chorobu. Stratené materiálne veci je možné nájsť. Ale je tu jedna vec, ktorá nemôže byť nikdy nájdená v prípade straty – život.

Keď ide človek na operačnú sálu uvedomí si, že existuje jedna kniha, ktorú má ešte dočítať - Kniha zdravého bytia. Bez ohľadu na štádium života v ktorom sa nachádzate, budete každý raz čeliť dňu, kedy sa opona zatiahne.

Ochraňujte lásku k vašej rodine, lásku k svojmu partnerovi, lásku voči svojim priateľom ... Majte radi sami seba a s láskou sa starajte o ostatných.“

Toľko teda Steve Jobs.

Láska, ohľaduplnosť a úcta ku všetkým ľuďom! Česť, spravodlivosť, dobro, ušľachtilosť, skromnosť a záujem o veci vyššie, hmotnú existenciu presahujúce! To sú skutočné hodnoty, o ktoré sa má každý z nás snažiť! Hodnoty, ktoré má každý z nás postaviť na prvé miesto a až po nich a prostredníctvom nich má usilovať o svoje materiálne zabezpečenie.

Ak budeme takto jednať, prežijeme svoj život plnohodnotne. Potom nebudeme musieť zomierať s pocitom trpkosti a z oprávnenými obavami z toho, čo nás za naše nezvládnutie pozemského života po smrti na druhom brehu čaká.

Ak ale hodnoty materiálne postavíme nad hodnoty ducha, alebo dokonca hodnoty materiálne budeme považovať za tie jediné, čo vôbec jestvujú, beznádejne premárnime vlastný život, naše posledné dni budú bolestné a do reality ducha odídeme ako tí najposlednejší žobráci, pretože všetko naše úsilie bolo iba hmotné.

Je vari toto skutočne tým, čo chceme? A nebolo by vari lepšie spamätať sa už teraz, ako až potom, pred našou smrťou, keď už bude neskoro a my nebudeme môcť nič zmeniť? Tak ako Steve Jobs, ktorému nakoniec nebolo nič platné ani všetko jeho bohatstvo?

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí RighteousFred, Wolfe


3.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 8. 2016, 21:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

gabriel pb
   1. 8. 2016, 21:28 avatar


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 8. 2016, 21:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 8. 2016, 07:01 avatar
tak ako tej Tvojej čínštine ?


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 08:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 09:12 avatar
8,..ty si vážne duševný krypel clear, ..je zarážajúce, akú máš neustálu potrebu a tendenčnú snahu kecať do duchovných vecí tým dehonestujúcim spôsobom, ..svojim prízemným myslením sa zmôžeš akurát na podrypy a trollovanie ..čo si ty za človeka neviem,..každopádne si viac ako trapný.
Súhlasí veriaci-4


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 09:59 avatar
Karola, je zaujimave, ze si zareagovala len ked clear zautocil na veriaceho, co bolo len ako reakcia proti tomu, ako si veriaci zobral teraz pre zmenu na paskal gabriela a utoci na neho..
Za ten cas si veriaci uz musel vsimnut, ze gabriel rozprava "inym" jazykom..

Inak veriaci-4 mi pomaly zacina pripadat ako Boh, ktory na vsetky strany hovori ako su vsetci neduchovni a len on a a jeho podobni su duchovni...
Súhlasí RighteousFred


16.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 11:58 avatar
Ano vsetci kompletne vsetci su tu telesni, len ty a fotoon (a tusim mozno stefan) su duchovni..

A to o tom ako je kazdy telesny uz opisujes v kazdej teme..
Taktiez to ako sa tvaris ako znovuzrodeny duchovny clovek, plny ducha svateho..
Znovuzrodeni ludia urcite nie su taki pysni a namysleni..

A este jeden versik tykajuci sa vysostne teba
1 Kor 13,1 Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal.


61.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:03 avatar
Skucanie? Ved ty sa do kazdeho navazas..
Do ktorych presne krestanov rypem?

"Nevieš nič o mne.....co mysliš preco tu písem a dostavam vysmech, pretože ma zenie laska k bliznemu....tazko znasam,ked vidim ako ludia idu do zatratenia" >>> Ty si tak, ale tak falosny...
Tvoja falosna blahosklonnost nema konca kraja..
Este povedz, ze sa za nich aj modlis..

Myslis ze niekoho zachranis od zatratenia tak, ze budes na neho utocit, vysmievat, vymyslat mu nadavky, naparovat sa AK SI TY LEN ZNOVUZRODENY..
Pokial si pamatam, tak to bolo, kto sa bude vyvysovat, ten bude ponizeny..
Ale ty by si bol schopny este aj to otocit, ze si taky skromny a pokorny, ze tym, ze sa vyvysujes, chces byt ponizeny..

Vies co Ondrík, najprv vyber to brvno zo svojho oka...
Ja do teba nerypem, ja kritizujem to, co ty robis...
Nepaci sa mi, ked nieko na niekoho utoci, nech je to ktokolvek..
Ty utocis skoro na kazdeho, zacnes vytvarat vysmesne prezyvky a tvaris sa ako svaty, ktory chce pomoct..
Takze navyse si este aj zakerny a slizky..

Laska niekomu nadavat ponizovat zosmiesnovat... ty by si sa mal fakt dat liecit..

By si neveril, ale taku istotu o ktorej sa nesniva ani tebe, maju aj mohamedani a ini v inych nabozenstvach..
Dokonca aj niekto kto trpi sebaklamom moze mat PERFEKTNU ISTOTU..
Paranoidny clovek ma perfektnu istotu, ze ho sleduju..

Ja vidim pychu, ako sa nafukujes, ako to vsade vytrubujes aky si ty znovuzrodeny, akeho ty mas ducha svateho..v tom ja vidim pychu..
Keby toto forum bolo ako phpBB, tak si to das najskor aj do podpisu a jasne aby to kazdy videl pri kazdom tvojom prispevku...
Ako kazdemu hovoris, aky je telesny, alebo ho ponizujes, ked hovoris ze pije len mliecko a ty jes uz tuhu duchovnu, alebo aky si ty znovazrodeny, ako si prijal ducha svateho..

Pre mna za mna mysli si, ze si znovazrodeny, ze mas ducha svateho.. len to nehadz vsade ako nejake billboardy..


99.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:50 avatar
Ty nepises na df z pocitaca?

Si bezmocny? Nevies reagovat? Pravda ta tlaci, ziadne argumenty ta nenapadaju? Si zatlaceny do kuta?
Vidno to!
Pretoze ked uz nevies reagovat tak pouzivas presne taketo sposoby (ale nebud smutny, nie si sam)


102.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

Drobček1
   2. 8. 2016, 16:36 avatar
hlavne že ty tu celý deň plesnivieš
Súhlasí Wolfe


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 16:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 20:51 avatar
Tvojim dovodom preco si tu je to, ze si zavisly od DF, ako mnohi z nas.
Ale neviem ci to "pisanim o Bohu" ospravedlnujes pred inymi alebo pred sebou.. aby si si nepripdal ako citujem "hnijuci za pocitacom", keby si si to uvedomoval, tak by to bolo dost pokrytecke, tvrdit to o niekom inom, ze ano?

"to nepocuješ okrem kotkodakania kikiríkania nič" >> To bude tym, ze ty si jeden z najhlasnejsich kohutov..


88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:26 avatar
Ano zo zaciatku som nechapal, ze co to hovori za blbosti, ale po case mi doslo, ze proste sa tak vyjadruje...
Ale chapem.. tebe nikdy nic nedochadza..


49.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 12:18 avatar
14,..a prečo nie, moja vec ..čo riešiš wolfe ? ..krom toho neberiem "reakcie cleara" vyslovene ako útoky, ale ako prízemné podrypy..a moja vec na koho zareagujem a na koho nie, ..teba sa to nejako dotýka ?
Súhlasí veriaci-4


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 13:59 avatar
Aaaha, takze o spravedlnost tu neslo..

Len o osobnu nastvanost..


62.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:08 avatar
Ano nevidim to, ze Karola neznasa Cleara z uplne inych dovodov, a ked je moznost tak proste vyleti a vybije si emocie (velmi duchovne -- take nieco tusim vycitala clearovi, ze?)...

".ja viem teba to stve a radsej by si bol keby sa ma na tomto fore nikto nezastal" >> ak vidim, ze ide niekto nepravom proti tebe, tak sa ta zastanem kludne aj sam..
Ale nie, ked ty na niekoho zautocis a niekto sa ho zastane aj ked sarkastickym rypnutim..
Ale tu nejde o to kde je pravda a spravodlivost..
Tu ide o to kde je blizsia kosela ako kabat...


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:10 avatar
A zabudol som... ty ked pises tieto prispevky na diskusne forum asi pises asi skadial, ak nie na pocitaci  


77.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:23 avatar
Joj blbe ked poukazujem na tebe nieco, za co ma ty kritizujes.... dosli nam argumenty... tak zacneme pisat dristy, vsak?


178.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 22:00 avatar
73...pozerám že ťa para tlačí..keď sa pavúk clear do mňa yebal a nemalo to konca .. vtedy si bol kde ?
Súhlasí veriaci-4


182.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 8. 2016, 22:04 avatar
Karola kľud, neboj, všetko bude dobré


189.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.193.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 23:28 avatar
Ja sa netvarim ako Boh, ako ty, ktory je vsade a vsetko videl...
Mimochodom ty nehovor nic o moralizovani...
Ty moralizujes uplne kazdeho na fore..


194.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   2. 8. 2016, 23:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.202.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 23:52 avatar
Scarlet, viem, ze mas aj pravdu, len ked ma to stve... 


206.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 8. 2016, 00:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.208.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 8. 2016, 04:13 avatar
Vytaca ma, ked utoci na inych, vyvysuje sa nad nich a pritom to nevidi a nechce vidiet, co robi..
Alebo ked zacne utocit na niekoho, alebo vysmievat ho len preto, ze jeho nazor nie je taky isty ako ten jeho
Neznasam nespravodlivost, dokonca aj ked je vykonavana na niekom koho nemam rad a kto mi trebars aj nejakym sposbom ublizil (v tomto pripade hovorim o real life)

Vlastne nemam vobec rad rozbroje.
Dokonca raz som sa pytal zoozaa, preco ste vy dvaja tak na mece (pretoze som nechcel aby ste boli)

Tak, co ti z toho vychadza pani psychologicka?


209.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 8. 2016, 04:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.210.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 8. 2016, 04:57 avatar
Ale ani ty sa nevyseries na svoje ego u niektorych ludi.. a handrukujes sa s nimi, ci?


211.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 8. 2016, 05:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.212.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 8. 2016, 05:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.215.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 8. 2016, 06:32 avatar
Ani velasqueza?  
To ze ma niekto stve, este neznamena, ze ho beriem ako nepriatela..
Okrem toho, ja som docela lahko odpustajuci clovek,
Som skor clovek co rychlo vybuchne, ale pokial plamen nie je ziveny, tak aj rychlo vychladne...


214.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 8. 2016, 06:28 avatar
      
a to sa hovori, ze muzi maju vacsie ego, ako zeny  


216.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 8. 2016, 13:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.191.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 23:25 avatar
Tak to som nevidel, keby som to videl, tak by som a ta urcite zastal..
Mimochodom nie som Boh a nie som vsade..
Ale pohadal som sa uz aj so scarlet, ale inak sme ok
Pohadal som sa aj s Borisom a pritom dost casto s nim suhlasim, kapis?
Nekritizujem hocikoho, len nie toho, kto by mi mohol drzat stit...


195.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.197.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   2. 8. 2016, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.198.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.199.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.201.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   2. 8. 2016, 23:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.200.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   2. 8. 2016, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.203.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 23:55 avatar
Jedine ak tak na monolog..
Niekde blizko monitora by som s mal nalepiy papierik - Veriaci je psychicky naruseny (uplne labilny) - nebavit sa s nim..

A asi to nie je fakt zly napad... zajtra si to asi v robote vytlacim velkym pismom ..


204.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 23:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.205.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 23:58 avatar
Ja som v pohode, ale dakujem


207.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 8. 2016, 01:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 14:25 avatar
    

"je to nespokojný clovek, co neustale potrebuje niekoho napomínať, upravovať.......ak mu to vytknes bude to robiť ešte viac"

To o sebe pises veriaci..
Súhlasí Wolfe, Sóley, clear1


67.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 15:09 avatar
Nieco robis zle, pretoze ty zatrateny si. Prajes si vojnu, netrapi ta chudoba a trpiaci ludia..
Ty si tak daleko od boha.......


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:19 avatar
Ty kazes hlavne o svojom znovuzrodeni..

Nikto nemoze pochopit znovuzrodenych ludi ako som ja
Kazdy utoci na znovuzrodenych ludi ... bla bla bla
Súhlasí RighteousFred, Sóley


87.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:29 avatar
Ani ty si nic nevykonal...
Keby si bol znovazrodeny, tak by si sa nechoval tak, ako sa chovas..
Ale ty by si kludne aj vrazdu obkecal, ze?


92.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:16 avatar
Heh nevsimol som si tvoj prispevok este, lebo som reagoval na predchadzajuci, vid 78  


78.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:14 avatar
63
"kasli na neho je to nespokojný clovek, co neustale potrebuje niekoho napomínať, upravovať.......ak mu to vytknes bude to robiť ešte viac" >>> Napriklad ako posledne v prispevku c. 6?

Co som ti zas vrazil do chrbta noz?


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:24 avatar
Myslim, ze ty si samonasieratelny...

Karola klude moze suhlasit, o nej mam tiez svoju mienku...


91.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:32 avatar
Nezacalo to clearovym rypnutim, ale tvojim utokom na gabriela... ale to si asi neumyselne zabudol dodat 


96.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:36 avatar
Ryyyyychlo prec od praveho dovodu, preco to zacalo, vsak?


100.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:48 avatar
Ale pre istotu pripomeniem:

co tu šaškuješ ty poet, co sa snaži byť zaujimavy a pritom si prazdny ako hrniec.....tvoje prispevky su akurát matuce a zahmlievajuce.....poviem ti toto smrdi zdemonizovanim a naoko "inteligentnými " prispevkami.....toto co vystrájaš je "mudrost" Z DOLA.....bozia mudrost je jasna ,čista ,prenikava, rozumie jej kazdy clovek.......

a ako bonus
nepotrebujem demonicke výlevy(to je pripad naseho poeta )

co vies o Kristovi ty strasiak, čo vieš o znovuzrodení ty srasiak, čo vies o ocisteni hriechov ty franklin....NEW AGE ?

(inak fantaziu mas dobru, uz si ho nazval aj uslachtili poet, docela by ma zaujimalo, ako ta napadaju taketo asociacie, pavuk, mudra sova, mrochta (uz si ju nazval aj inak, ale nepamatam si), poet, uslachrily demon.. a mnohe som uz aj pozabudal)


103.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 16:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.156.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 20:48 avatar
103 Mozno keby si ho nechal, tak by si neviril hladinu ty..
Ja nehovorim o ziadnych intrigach..
Ty nie si intrigan, mas proste len povolene nervy (nie ze by som ja bol nejaky kludas), ale ty sa fakt nastves na vsetkom...
Napriklad aj mna salbea stvala, ale ani nie preto, ze hovorila od veci a v kazdej teme spomenula hypnotistov, ale pretoze kadila na teistov,teda na nas globalne..
Ale gabriel nie je utocivy, len proste hovori si tou takou svojou recou..
Pozri sa, nestvi sa a ber tie jeho vyroky len ako akusi hru...
Ak chces mozes sa zapojit a trepnut nieco aj ty..
A namiesto hnevu sa mozno aj zabavite...

"Tebe nejde o pravdu ale o vitazstvo v diskusii" >> Nejde mi o vitazstvo v diskusii, ide mi o pravdu..
A stve ma ked niekomu jasne ukazem pravdu, co spravil zle a je to tak jasne, tak zacne klucovat, ze zacne nadavat, robit si akoze srandu (toto iste robi aj omega)

Mimochodom vsimaj si ako som vstupil do diskusie, nadaval som niekomu, alebo som pouzil nejake vysmesne pomenovanie?
Len som poukazoval na to, ze Karola nekritizovala teba, ked si utocil na gabriela, ale ked sa potom ozval clear, tak to uz zautocila..
Neslo to to, ci ma clear pravdu, ale o to ze nasla vetvicku, aby mohla zbit psa...

Mimochodom, ked aj kritizujem (a vstupujem tak do niecoho) vsimaj si, CO NAOZAJ PISEM a ako pisem..
A vsimni si ako vstupujes ty, ked niekoho kritizujes ty..
Moj sposob je poukazovat, ze co je nespravne, tvoj sposob je ze niekomu automaticky vymyslis posmesnu prezyvku a zacnes mu nadavat...

Netreba uargumentovat... tu nehovorime o nejakych argumentoch z biblie a poukazaniach..
Tu ukazujeme, co kto naozaj zacal a kto sa koho zastal..


162.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 20:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:37 avatar
"jasne som ti vysvetlil že som tuto debatu takto viedol schvalne aby som zistil čo sa skryva za nickom Gabriel." >>>
Preto si ho nazval demonom a zacal ho hanit "ty poet, co sa snaži byť zaujimavy a pritom si prazdny ako hrniec.....tvoje prispevky su akurát matuce a zahmlievajuce.....poviem ti toto smrdi zdemonizovanim a naoko "inteligentnými " prispevkami.....toto co vystrájaš je "mudrost" Z DOLA....."

Tym chces ako oklamat nas, alebo seba?
Hovori ti nieco SLUSNOST?
Vies to je dalsia moznost ako s niekym komunikovat a zistit co sa skryva za nickom Gabriel....

Okrem toho Gabriel sa mozno nechcel odkryt..
Len ty mas maniu kazdeho odkryvat, aby si ho mohol onalepkovat...

".karola zrejme pochopila o co mi ide a tak upozornila cleara aby bol ticho a nerypal" >>
Karola proste Cleara neznasa, bola to len voda na jej mlyn, nic viac..

Okrem toho Karola by si nedovolila kritizovat ta, stratila by akehosi spojenca... presne tak, ako si ty neodolis kritizovat ju..
Aj ked hovori, ze Boh je len akasi vesmirna energa..... vtedy sa ti to mozno moc nepaci, ale proste si strategicky ticho..

Presne ako aj ty ked na niekoho zautocis.. tak je ticho ona, a ked to ne je niekto, koho uplne nenavidi, tak len slizko napise nieco akoze pekne, aby ked sa ten druhy ohradi, mohla povedat, ale ved som to myslela pekne, aj ked je to v skutocnosti napisane v prospech teba...
Karola ma talent napisat o cloveku, ze je blbec, takym sposobom, ze dotycny sa nemoze ani ohradit, pretoze by bol on ten zly..

Mimochodom Karola neupozornila Cleara, ale napisala ".ty si vážne duševný krypel clear" co boli slova plne nenavisti...

"Ja viem na milion percent ze v tejto debate by som sa Gabrielom nepovadil " >>> toto nie je prva tema, kde si na Gabriela utocil.. Takze to nie je nic noveho.. (Niektore som popisal v 100)

Mas pravduv tom, ze na milion percent by si sa s Gabrielaom nepovadil. Pretoze ty ho rozhodne nerozhodis..
Ale to neznamena, ze by si na milion percent na neho neutocil a nerypal do neho.  

Ako ti tu uz myslim dost ludi pisalo... napatie tu vytvaras prave ty..

Ano zatlacim ta do kuta pravdou, pred ktorou sa nemozes skryt..
Mne nejde o to ta nejak dehonestovat..
Mne ide o to, ukazat ti co robis..


176.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.177.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 22:00 avatar
Nie, snazim sa, aby nikto na nikoho neutocil... to som ale utopista, co?

"ty nedebatiš ty len stale napomínaš a vela si domyslaš" >>
"co tu šaškuješ ty poet, co sa snaži byť zaujimavy a pritom si prazdny ako hrniec.....tvoje prispevky su akurát matuce a zahmlievajuce.....poviem ti toto smrdi zdemonizovanim a naoko "inteligentnými " prispevkami.....toto co vystrájaš je "mudrost" Z DOLA....." >> Toto ti pride ako normalna debata? Co som si na tom domyslel?

"byt takym sudcom alebo co....ty nedokazes proste aspon chvilu držat papulu." > ty mi tu nehovori o nejakych sudcoch, co tu kazdeho sudis, ze je taky alebo onaky, aky telesny a pri tom nikdy nezabudnes spomenut aky si ty znovuzrodeny clovek....

Este raz kto sa povysuje, bude ponizeny...

Moja ja predstava debaty je o slusnosti a neutoceni, nevysmievani ostatnych... chapem, ze sa tychto predstav nevies drzat..
Ale to len ukazuje tvoj hnusny charakter..
"ja ked debatim a zvolim si "nakopujucu "metodu tak ty mi v tom nezabraniš." >> Presne ako som pisal v predchadzajucom riadku...
"nakopujuca metoda", ty si ako Mengele, ktory by si myslel, ze vysledky jeho pokusov su pre dobro celeho Nemecka atd...

"ja davam svoju kozu na plac">> Nabuduce skus dat na plac tela.. mozno to pomoze..
A teraz vazne, aku kožu ty davas na plac__

Ty brdo ty si asi myslis o sebe nakoniec, ze si akysi mucednik co robi dobro pre vsetkych DF..

Bud si tak zly, tak blby a namysleny, alebo tak psychicky chory, fakt neviem co z toho...


181.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 22:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 23:27 avatar
No tebe uz hrabe riadne..
Ty by si kludne aj zabil cloveka, aby si zachranil jeho dusu..
Fungujes holt takym sposobom..

Parada, dokonca uz sa povazujes za takeho ako je Jezis..

Az na to, ze ti co v tebe rozpoznaju pravdu, ta najviac odsudzuju...


94.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:34 avatar
Napatie a konflikty vyvolavas ty..
A taktiez si jesitny, ale to uz asi ide ruka v ruke s tvojou pychou a aroganciou


97.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 15:34 avatar
To si ty aj s Karolou..

"si neskutocny jesitny a konfliktny....."
Súhlasí gabriel pb, Sóley, clear1


108.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:30 avatar
štvorka sa rovná Karola, je to jedna osoba


109.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 17:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:38 avatar
patrím tak, kde patríš aj ty


111.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 17:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:43 avatar
nie je to dôležité, minulý týždeň som bol vonku z dáždnikom a pokrstili ma nebesá 2 krát, bol som celý mokrý


121.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:58 avatar
smútok a utrpenie je strom poznania zo západu


166.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:04 avatar
Preco zo zapadu?


165.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:03 avatar
Keby si si precital gabrielov profil, tak "jeho" jazykom: nie som tvojim pánom, Ježiš Kristus ním je kto hľadá dušu, nájde ju u mňa, milujem ťa, zhrešil som

V tomto momente ma napadla taka otazka... Preco chces vsetkych ludi prerobit na tvoj obraz?


159.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 20:53 avatar
Zaujimavy postreh...


113.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 17:44 avatar
"Tak je to skoro vzdy, kde sa zjavis vnesieš napatie......si neskutocny jesitny a konfliktny..... " ...veriaci, ty si nevidis dalej od nosa... ver tomu, ze ak Boh naozaj existuje, tak budes horiet v pekle, pretoze si neskutocne zly clovek...ty si presne to, co si predstavujem pod spojenim "bigotny katolik"....


114.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 17:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 17:50 avatar
...ja vidim to, co ukazujes....ked chces byt silou mocou za niekoho, kto tu uraza inych, tak to vypoveda len o tebe.....ja verim tomu, ze takmer nikto nie je vyslovene zly...respektive, ze nekona zlo umyselne a vacsinou je to len jeho vlastna hlupost, ked nevidi, ze tym skodi inym....u teba si az taka ista nie som...:D


116.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:52 avatar
už si to našla?


117.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 17:53 avatar
..este som to nehladala...
Súhlasí gabriel pb


118.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:54 avatar
robíš chybu, môžeš to stratiť  


124.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 17:58 avatar
..hmmm...kolko mam este casu na hladanie?...v septembri mam 30, stiham to?


127.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 18:00 avatar
tak nech to bude fér, ešte máš 3 roky


129.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:02 avatar
...a potom?


135.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 18:06 avatar
potom budeš žiť a čakať čo sa stane neskôr


138.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:10 avatar
...to robim aj teraz...a furtom sa nic nedeje...:/


140.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:13 avatar
...nevstupuj nam tu do dialogu, ty tomu nerozumies...


168.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:05 avatar
Potom budes mat Kristove roky  


161.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 20:58 avatar
Ako mozes stratit nieco, co si este nenasiel..
Ci myslis sposobom, ze uz to nebudes mat potom sancu najst vobec?


119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 17:54 avatar
Na veriaceho skoda reagovat on je nepolepsitelny a peklo ma iste
Súhlasí Sóley, clear1


120.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:55 avatar
ale veď sme ľudia, nenecháme ho samého, poďme tam traja  


122.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 17:56 avatar
Ja nechcem ist nikam chcem aby ma vypli


123.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:57 avatar
a čo potrebuješ kúpiť, vodku a chlieb?


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 17:58 avatar
Nic uz nepotrebujem len svaty pokoj


131.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:02 avatar
...ja poprosim vino a syr....a hrozno...


169.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:07 avatar
Dnes som mal hrozno :P
(Mam aj nejaky syr, dokonca aj vino, ale to nepouzivam na oralne ucely...)


128.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:02 avatar
Mne pripadas ako tlchuba
Súhlasí Sóley


132.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:03 avatar
..a nerozmyslal si nad tym, ze si mozno tiez blazon a nie lietadlo?


133.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.134.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:06 avatar
..hocikam...
Súhlasí gabriel pb


137.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:11 avatar
..teraz z teba hovori duch svaty? s takymito recami si na nespravnej adrese, ja som s mojou sexualitou uplne vysporiadana...a najma spokojna...


141.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:12 avatar
Satan z neho hovori
Súhlasí Sóley


143.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:14 avatar
no inac....keby som bola satan, tak urcite rozpravam nezmysly cez nejakeho dusevne zakrneleho bigotneho katolika.....takze je to dost pravdepodobne :D


145.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:16 avatar
Strom sa da poznat podla ovocia a veriaceho ovocie je satanovo


144.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:19 avatar
..tak myslim, ze kazdy ma svoj vlastny zmysel zivota....to, ze ty si ho nasiel v skodeni inym v mene Boha je tvoj pripad a niekoho mozno tesi zase nieco ine....nemyslim si, ze Boh ako zmysel zivota plati univerzalne..


147.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:21 avatar
Najvacsia marnost je vopruzovat ludi na diskusnom fore
Súhlasí Wolfe


149.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.150.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:30 avatar
Strc sa

Boh rozhoduje o tom koho zatrati a koho spasi a ty nic nezmozes
Súhlasí Wolfe, clear1


152.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:32 avatar
A toto tvoje kvakanie na tom nic nezmeni


153.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 18:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:35 avatar
Ano rozhodol ze pojdes do pekla lebo tvoje srdce je tazsie ako kamen


173.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:13 avatar
Najhorsie je, ked Mu (Bohu) clovek ako ty robi hovorcu...

Sú ľudia, ktorí povedia Bohu: Buď vôľa tvoja. A sú ľudia, ktorým Boh povie: Dobre, buď po tvojom. (C.S.Lewis)


151.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:31 avatar
...chudaci budhisti,ktori neuctievaju ziadnych bohov...co len s nimi bude...
Súhlasí veriaci-4


155.
označiť príspevok

Sóley žena
   2. 8. 2016, 18:37 avatar
..to bola ironia, veriaci :-) vies, co sa stane, ked sa budes pokusat bojovat so zlom? Sam sa stanes zlym, pretoze zlo mozes len akceptovat ako sucast zivota...keby nebolo zla, nebolo by ani dobro, tomu sa hovori rovnovaha....takze o co sa snazis?


170.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 8. 2016, 21:11 avatar
Budhisti skončia v nebi. (Za trest.)


136.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 18:06 avatar
A ty?
Súhlasí Sóley


163.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 21:00 avatar
To som si myslel xkrat.. ale ked ma tolkokrat stve, ze na niekoho utoci, alebo sa tu nafukuje, ze to proste vo mne vzkypi a nemozem nereagovat (aj ked mi plno ludi vycitalo, ze preco ho proste neignorujem ako vsetci ostatni.. Ono je dost mozne si vsimnut, ze plno ludi, ked na nich zacne utocit ho uplne odignoruje)


164.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 21:03 avatar
Ser na neho, je to sektar a skonci v pekle


167.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 8. 2016, 21:05 avatar
On vie o tom ze skonci v pekle a jedine o co sa snazi je stiahnut tam so sebou co najviac nevinnych dusi
Súhlasí Wolfe


160.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 20:56 avatar
"nekona zlo umyselne a vacsinou je to len jeho vlastna hlupost" >> Vidis, takto ma to nenapadlo, aj ked z casti, ale nie uplne..

Ale je pycha sucastou hluposti? (Berme to bez nejakych filozofickych príkraškov)


107.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:29 avatar
ďakujem Ti


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   1. 8. 2016, 20:17 avatar
Na osobnu zmenu nieje nikdy neskoro.


4.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 8. 2016, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

RighteousFred
   1. 8. 2016, 23:36 avatar
Ty sa potrebujes stretnut s psychiatrom veriaci..
Súhlasí Wolfe, clear1, Sóley


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 08:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:33 avatar
Si ako vred na zadku veriaci.
Nedokazes si dat pohov?
Uz pochop, ze robis bohu strasne zle meno. Necudo, ze ludia nemaju o nabozenstvo zaujem, ked stretavaju takych fanatikov, ako si aj ty.
Súhlasí Wolfe, Sóley, clear1


19.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:43 avatar
Verim v boha.


23.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:49 avatar
V boha, veriaci.. Kolki bohovia podla teba su???
Podla mna je len jeden stvoritel..


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:57 avatar
V boha veriaci.
Este raz sa ta spytam, kolkych bohov podla teba mame??


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:01 avatar
"je len jeden stvoritel tohto sveta"

A viac ma ani nezaujima.
Nemienim podporovat konflikty a devastovat vieru, ako taku.
Súhlasí clear1


35.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 11:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:07 avatar
Nemam problem. To si ty namyslas, ze mam problem.
Súhlasí clear1


38.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 11:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:09 avatar
Nemam problem veriaci. Taky problem mozes mat mozno ty, ale ja nie.


40.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:43 avatar
Ak si si nevsimol, tak ja som z tych vasich nekonecnych sarvatok vykluckoval. Nezaujimaju ma vase nezmyselne spory o nezmyselnych veciach.
Verim v boha.
Súhlasí clear1


65.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 14:34 avatar
Prestan uz poucovat, ty farizej.. Nespravas sa tak, aby si mohol komukolvek kazat.. Nemas hodnoty a priority krestana.. Zelas si vojnu, nevadi ti chudoba a utrpenie ludi...
Súhlasí Wolfe, Scarlet666


68.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 14:46 avatar
Ja uz som sa z toho vyzul.. veriaci ty neberies naozaj nijake drogy?
Ved ty si v diskusiach absolutne nepricetny.
Ja neriesim, akeho boha, pretoze boh je len jeden, mas vazne medzery v logike.. Snazis sa tu rozostvavat veriacich, povysujes svoju vieru nad vsetky ostatne.
Ja ti nebudem dakovat, nemam za co, a nemienim ti ani nadavat, nevidim zmysel. Prived k spaseniu konecne sam seba a stan sa ostrovom lasky a pokoja, nie jamou plnou nenavisti, ktora chce pohltit kazdeho.
Súhlasí Wolfe


70.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 14:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 14:58 avatar
Si neskutocny ignorant veriaci.
Kolkych ludi si uz presvedcil???    
Súhlasí Wolfe


74.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:22 avatar
Pride ozraty knaz, v naruci v kazdej ruke jednu prostitutku a ide robit kazanie..

Tak nejak mi prislo to tvoje kazanie veriaci..
Az na to ze ty nie si ozraty a promiskuitny, ale nenavistny


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:20 avatar
1000 bodov


196.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   2. 8. 2016, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:17 avatar
Cesi maju taky vyraz na ludi, ako si ty "osina v zadku"


85.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 15:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 15:28 avatar
to ti ten termin teraz len tak vyliezol z hlavy?


26.
označiť príspevok

Drobček1
   2. 8. 2016, 10:49 avatar
boha vášho
Súhlasí RighteousFred


60.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 14:02 avatar
Boha nášho


12.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 09:26 avatar
a inak aj to známe Šalamúnové.. "márnosť nad márnosť, všetko je márnosť" má svoju pravdu a v zárodku hlbokú podstatu životnej dráhy,..ale to človek pochopí ak si už prejde životom a zistí, že všetko bola márnosť , bo základ svojho bytia nenaplňal láskou..ale pôžitkami .)
a šťastný človek, ktorý našiel pokoj v duši.. božský pokoj je na nezaplatenie  


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 09:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:36 avatar
Nieje vsetko marnost a Salamun bol duchovny kripel, nasilnik, smilnik a vrah...


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:43 avatar
To naozaj nevies inak diskutovat?


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:50 avatar
Ak niekto vysvetluje, musi to mat aj hlavu a patu.
Ty len tliachas piate cez deviate.
Súhlasí clear1


41.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 11:23 avatar
18,..máš len svoj skreslený pohľad, ..pritom dejiny ho považujú za jedného z najušľachtilejších a najmierumilovnejších vládcov (nenadarmo Šalamún prosil Boha o múdrosť, ktorú aj dostal a len tak zo srandy sa dodnes nehovorí že prekypoval naozaj múdrosťou.

,..bola taká doba..a ani jeden panovník sa nevyhol bojom, otrokárstvu =práca robotníkov na monument stavby, na ťažbu nerastov, a pod., bo v tej dobe to inak byť nemohlo. Boli omnoho krutejší a zlí panovníci. neviem o tom že by bol vrah, máš nejaký zdroj k tomu ?

to " márnosť nad márnosť " prirovnal vtedy, keď mu nepriatelia zničili chrám, ktorý sa staval roky rokaté a v starobe, kedy zistil, že už nič nemá cenu....


44.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:42 avatar
Staci sa nad Salamunom riadne zamysliet. Porovnat si jeho vyroky s jeho konanim..
Bol to kreten... ziadna vyznamna osoba naseho druhu.... len jeden v rade psychopatickych vladcov, ktorych zmohla moc a premenila ich mysel na jedovatu kasu.


50.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 12:27 avatar
a na to si ako prišiel ? , daj historické fakty,../ sorry.. ale prejavuješ sa práve už ty ukážkovým kreténizmom ..tvoje vedomostné medzery ťa primäli iba k tomu, že kritizuješ = haníš každého a všetko, ..pritom vedieš len prázdne reči o ničom..a mudruješ ako stará blašková na trhu.


53.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 12:35 avatar
Karola, temu Salamuna sme konkretne my dvaja viedli viac krat. Pokazde som ti dolozil, co sa o Salamunovi pise a ty si to opakovane odignorovala, cize zbytocna snaha.


55.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 13:14 avatar
čo som odignorovala keď sa v tejto otázke my dvaja nezhodneme,.. tvrdiš nezmysly a ideš proti historickým faktom a si neuvedomuješ že sa mýliš, veď tebe chýbajú základné vedomosti z historie, ,..a vystupuješ svojimi hlúpymi argumentami ako najsam mudrc čo všetko vie a všetko pozná , ..to je šialené ako sa prezentuješ ...vskutku strácam s tebou čas bo mám dočinenia s hlupákom..)


58.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 13:21 avatar
Tvoj nazor.


48.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 12:04 avatar
Ale povedz, ze Salamun nebol hedonista  
Súhlasí RighteousFred


54.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 12:37 avatar
Ani z daleka nie len to.. ale aj surovy otrokar, vrah, sialenec, ktory sa vydaval za mudreho a spravodliveho, dokonca pred ludmi sa tvaril, ze ma osobny vztah s bohom, cim len klamlivo umocnoval svoje postavenie, co inak robia populisti do dnes den.


28.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 10:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 10:56 avatar
Ako tebe? Nebojim, pretoze neriesim nezmysly, ako ty.


34.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 11:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:06 avatar
Neriesim nic, co je nad moje sily. Nikdy!
K comu by to malo byt dobre?
Mam take pravidlo, ked mi nieco nejde, necham to tak, netrapim sa tym dalej.... Odlozim to, pockam do casu, kedy to pojde, alebo sa k tomu uz ani nevratim. To urcuje zivot sam.


42.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 8. 2016, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 11:40 avatar
Mna ale nezaujima, co tu ty pises.. Mna zaujima, co mi hovori boh.


51.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 12:30 avatar
s tebou sa Boh rozpráva ? 


52.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 12:34 avatar
Ano rozprava a to v podobe diania.


56.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 8. 2016, 13:15 avatar
akého diania ?


57.
označiť príspevok

RighteousFred
   2. 8. 2016, 13:21 avatar
Vseobecneho diania.


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 12:02 avatar
" neda pochopit len rozumom, ale je potrebne pripojiť vieru "
ani nie tak vieru, ale kazatela v zbore po kom by si opakoval, bez toho ze by si vobec nad niecim rozmyslal..
Vies ako sa to vola? Pohodlnost. Naco mysliet, ked mozu za mna mysliet ini a ja to len prevezmem


106.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 8. 2016, 17:29 avatar
števko urobil chyby v mladosti, drogoval a v neskoršom veku sa mu to vrátilo prostredníctvom rakoviny ale život je krásny s chybami, neľutoval by som to, síce sa málo venoval tomu, aby aj ľudia vďaka nemu sa mali lepšie ale aj tak žil a dožil sa 50 aspoň sa mi marí, to je slušný vek na bohatého človeka

a jedno veľké plus má od nás všetkých ľudí, števko zlepšil svet a zjednodušil ho!!!


158.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 8. 2016, 20:52 avatar
Kamosov stryko nepil, nefajcil a dostal rakovinu a zomrel na nu


171.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 8. 2016, 21:12 avatar
Keby pil a fajčil, zomrel by podstatne skôr.


172.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 8. 2016, 21:12 avatar
Ale aspoň by si užil..................  


174.
označiť príspevok

Drobček1
   2. 8. 2016, 21:15 avatar
epitaf na hrobe: keby si toľko nepil a nefajčil mohol si tu s nami ešte piť a fajčiť
Súhlasí Karola


179.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 8. 2016, 22:02 avatar
Hah, fajná téma   Čo všetko dokáže jedna otázka..  


180.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 8. 2016, 22:03 avatar
Ale čo všetko dokáže jedna žena !!!!!!!!!!!!!!   


183.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 8. 2016, 22:05 avatar
..a čo dokážu dve !!   


184.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 8. 2016, 22:06 avatar
Už nič, lebo kopec hádok................  


185.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 8. 2016, 22:09 avatar
Nemyslel som dve také ako Karola. Takej je aj jedna až moc    


186.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 8. 2016, 22:11 avatar
Dostávam z tela moč, je toho na mňa moc.............  


187.
označiť príspevok

clear1 muž
   2. 8. 2016, 22:14 avatar
Ďalšia chmelová polievka so zápražkou to hravo vyrieši     
Súhlasí Mil@níčko


188.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 8. 2016, 22:15 avatar
A keďže ja sa rád hrám, tak na tvoje slova dám.  
Súhlasí clear1


190.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 8. 2016, 22:59 avatar
A pritom tunajším kresťanom vôbec nevadí, že ide o klamstvo. Lebo Jobs nič také nepovedal.
Súhlasí Scarlet666


213.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 8. 2016, 06:25 avatar
       (prispevok kratky)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:04,  Keby si mal outu O2 kredit, tak by si mohol občas kuknúť na net za 0,50 centov za deň....
dnes, 09:00,  nikto z Vás mi nedal najesť ani nedá najesť, vaše námietky sú bepredmetné, lebo v spise...
dnes, 08:54,  16,60 veď to je, fiiiii.
dnes, 08:53,  Čau Gabčo, môžem Ťa tak volať, ale veď ju nevolaj syn diabla, no no no.
dnes, 08:39,  vieš čo si napísal syn diabla, že každý pacient musí ísť raz do roka na psychiatriu a za...
dnes, 08:31,  Ilustrácia o Lazarovi a boháčovi je symbolický predobra...protiobraz spoznáme, keď...
dnes, 08:25,  Pane Boze, ty clovece si vobec uvedomujes ze cely ten pribeh o Lazarovi a bohacovi bolo len...
dnes, 08:25,  je to finančný podvod povedala, lenže kto bude robiť mačacie cviky s ekonomovkou, ktorá...
dnes, 08:18,  včeličky pracujú môj miláčik, aj ty musíš pracovať a tváriť sa, že peňiažky budú...
dnes, 08:14,  pekne si sa nahodila danka...
dnes, 08:11,  najväčšieho čerta vždy zatajím, však danka a janka
dnes, 08:07,  starý olej senusz v polievke
dnes, 07:53,  úchylák vypisuje emaily ženám, pedofil a gay vypisuje emaily mužom
dnes, 07:42,  nebudeme sa plaziť po Zemi danka a janka
dnes, 07:41,  Laura Jansen - Single Girls
dnes, 07:40,  prosím pošli email!!!
dnes, 07:37,  Dobré ránko, gabriel pb... Včera som toho mala veľa na programe, tak som Vás zanedbala....
dnes, 07:37,  Laura Jansen - Golden
dnes, 07:35,  zlá učtovníčka si kúpi čokoládu s heroínom, to snáď nemyslíte vážne
dnes, 07:35,  dolámeme Ti kosti falošný superman
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(420 726 bytes in 0,895 seconds)