Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nepotrebujete boha, aby ste boli dobrí …alebo štedrí

27
reakcií
1262
prečítaní
Tému 16. júla 2012, 19:21 založil Lemmy.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 7. 2012, 19:21 avatar
Nielenže traja najväčší americkí filantropi sú neverci, sú aj presvedčivé dôkazy, že darcovia pre ateistické zbierky sú aspoň takí štedrí ako veriaci darcovia. Povedal by som, že rozdiel v dávaní medzi religióznymi a nereligióznymi je zanedbateľný, ak zarátate dary z čírej veľkodušnosti a odrátate dary na propagáciu ateizmu alebo cirkví (vrátane desiatkov), ako aj „dobročinné organizácie“, ktoré bezohľadne využívajú svoje zdroje viac na získavanie prívržencov ako na skutočne dobré ciele.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

havran
   17. 7. 2012, 08:30 avatar
... a ešte dodávam , že dávať zo strachu a vypočítavosti v očakávaní odmeny vo večnom živote v božej sláve , to až tak ušľachtilé nie je - Vatikán na to vôbec nespolieha , radšej hrabe a len maľuje svoju fasádu......


2.
označiť príspevok

nabzlo muž
   16. 7. 2012, 19:38 avatar
Nepotrebujeme boha ,aby sme boli dobrý-to hovorí za všetko...


4.
označiť príspevok

viluette muž
   16. 7. 2012, 19:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

rains
   16. 7. 2012, 19:52 avatar
ako moze byt american/kapitalista/milionar/neveriaci a este k tomu aj filantrop? ved to nejde nejak dokopy.
Súhlasí Romanov


6.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 7. 2012, 21:23 avatar
Rains,
uvedom si, že navonok/externe akoby veľa vecí nešlo dokopy, no v skutočnosti vmútorne/interne veľakrát "harmomizujú"... Pre mňa je tiež "nepochopiteľnou" skutočnosť, ako môže byť kapitalista/milionár akejkoľvek národnosti a zároveň veriaci (kresťan, žid, moslim...) filantropom z presvedčenia... Skôr tak zrejme koná/konajú zo strachu pred "všemohúcim" spoločným bohom.
Ateista/kapitalista/filantrop tak možno koná na základe "výčitiek" svedomia, ale nie zo strachu pred...


5.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 7. 2012, 21:06 avatar
Lemmy,
ja ho nepotrebujem, ani nechcem - keď som dobrý a občas štedrý, robím/konám tak zo svojej prirodzenej ľudskosti, solidarity, súcitu a pochopenia stupňa odkázanosti odkázaných...!


7.
označiť príspevok

halabala muž
   16. 7. 2012, 23:26 avatar
Lemmy,

či si ako pomôcku do života zoberieš boha, alebo dačo iné je to úplne jedno, všetko sa to točí okolo Tvojho života a nie niekoho iného ... takže Tvoj život, Tvoj svet a Tvoj postoj čo k tomu použiješ .


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   16. 7. 2012, 23:32 avatar
Kiež by boli pobožní toto schopní pochopiť, ale pochybujem. Nemôžu, lebo oni musia boha všade strčiť. Aj do morálky. Pobožní (veriaci) neustále omieľajú, že bez bohov to nejde. Halabala, s tebou by náboženskí fundamentalisti nemohli súhlasiť.


24.
označiť príspevok

halabala muž
   17. 7. 2012, 19:33 avatar
Vlado

súhlas asi by som už dávno skončil na hranici, či na galejách :p


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   16. 7. 2012, 23:34 avatar
Inak, Tvoj svet, to majú asi len autisti. Možno ani oni nie. 


25.
označiť príspevok

halabala muž
   17. 7. 2012, 19:34 avatar
neviem nepoznám svojich susedov  


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   16. 7. 2012, 23:38 avatar
Je to hnusné, že nejaká organizácia odmietla peniaze len preto, lebo bola od dobrých ľudí.

Je možné, že sú humanisti štedrí napriek ťažkostiam, ktoré im stavajú do cesty charitatívne organizácie, o ktorých by sa myslelo, že privítajú ich peniaze s vďačnosťou?

Keby na Slovensku Liga proti rakovine odmietla dary od humanistov? Nestalo sa, ale takto odmietajúc to spravili v American Cancer Society. To ma zarazilo.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   16. 7. 2012, 23:39 avatar
Povedal by som, že rozdiel v dávaní medzi religióznymi a nereligióznymi je zanedbateľný, ak zarátate dary z čírej veľkodušnosti a odrátate dary na propagáciu ateizmu alebo cirkví (vrátane desiatkov), ako aj „dobročinné organizácie“, ktoré bezohľadne využívajú svoje zdroje viac na získavanie prívržencov ako na skutočne dobré ciele.

V tejto súvislosti je oslobodenie cirkví od daní škandálom. Nikto nepopiera, že niektoré cirkvi robia charitatívne dielo. To však neznamená, že by mala byť oslobodená od daní každá organizácia, ktorá si dá názov cirkev. Ak chce byť oslobodená od daní, mala by každá cirkevná organizácia dokázať, že robí charitatívne dielo, ako to musí dokazovať každý iný. Namyslení evanjelikálni pastori v prepychových vilách a so súkromnými lietadlami sú nehanebnosť.


12.
označiť príspevok

rastos muž
   17. 7. 2012, 00:39 avatar
Poznám viacerých evanjelikálnych pastorov osobne. Samozrejme nemajú žiadne lietadlá ani vily. Žijú v pomerne skromných pomeroch, o prepychu vôbec nemôže byť reč.

"Oslobodenie cirkvi od daní" je zavádzajúci pojem. Myslím si, že cirkev je zdaňovaná ako akákoľvek iná právnická organizácia, akurát zbierky veriacich (už raz zdanených príjmov fyzických osôb) nepodliehajú dani.


13.
označiť príspevok

majomajo muž
   17. 7. 2012, 07:31 avatar
rastos, tak nesmierne hlúpe a tendenčné vysvetlenie som ešte nepočul. Cirkev má rôzne úľavy platenia dane a jej príjmy za služby nie sú zdanené vôbec. Tebe asi uniklo, že všetko čo si kupujeme je už raz zdanené daňou z príjmu, nielen to čo ľudia platia cirkvi za jej služby.


18.
označiť príspevok

rastos muž
   17. 7. 2012, 08:56 avatar
Majo mal by si vážiť slovník.
Uviedol som predsa, že cirkevné zbierky sú výnimkou (pri akomkoľvek vysvetlení). Aj keď i to je otázne - môžeš dať finančný dar hocijakej inej neziskovej organizácii (napr. Sloboda zvierat, rodičovské združenie pri ZŠ) a tá ho tiež nezdaňuje. Čiže je to rovnaká "úľava" ako pre cirkev.
A to, že "cirkev má rôzne úľavy platenia dane" - nože mi skús nejaké vymenovať.


21.
označiť príspevok

majomajo muž
   17. 7. 2012, 12:14 avatar
Tak po prvé, dary právnickým osobám sú obmedzené istou výškou, po je prekročení sa zdaňuje. Po druhé, služby cirkvi pri manželskom sľube, pri pohrebe, pri ďalších príležitostiach sú jasné služby a predsa nie sú zdanené.
Ďalej toto:
Na jednom stretnutí niekoľkých desiatok starostov obcí a zamestnancov mestských úradov zaoberajúcich sa miestnymi daňami bolo vysvetlené, že táto novelizácia oslobodzuje cirkvi od platenia miestnych daní za všetky stavby a pozemky, ktoré vlastnia. Istý pán starosta sa na predmetnom stretnutí, kde novelizáciu vysvetľovala fundovaná odborníčka spýtal, či sa teda oslobodenie od daní vzťahuje aj na poľnohospodársku pôdu, ktorú cirkvi prenajímajú. Odpoveďou mu bolo, že áno.
To by však znamenalo (pri opomenutí ostatných inštitúcií vymenovaných v zákone), že cirkvi (resp. nájomcovia) by nemuseli platiť miestne dane za žiadne stavby a pozemky, ktoré vlastnia (resp. majú v prenájme).

Zákon však hovorí, že sa jedná iba o stavby a pozemky slúžiace na vykonávanie náboženských obradov vo vlastníctve cirkví a náboženských spoločností registrovaných štátom.
Zatelefonoval som teda spomínanej odborníčke (to nie je ironické, jedná sa o skutočne kvalifikovanú a odborne spôsobilú pani, ktorá v oblasti vytvárania legislatívy pracuje už dlhé roky), či by som jej mohol povedať svoj názor, teda, že jej vysvetlenie asi nebude celkom správne. Vypočula ma a povedala, že sa na to ešte spýta, ale myslí si, že to vysvetľuje dobre a naozaj sú všetky cirkevné stavby a pozemky oslobodené od miestnych daní.

Čítajte viac: illes.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 7. 2012, 11:00 avatar
Podľa mojich vedomostí z pohľadu zdaňovania dary nie sú obmedzené - kedysi bola obmedzená výška príjmov (nie darov), ktoré boli oslobodené od dane (a to pre všetky neziskovky a občianske združenia). Lenže to je už pasé a dnes daň z príjmov platí každý (vrátane cirkví). Dary sa ale nezdaňujú a pokiaľ viem, nie je určená žiadna hranica. Tu teda cirkvi nie sú nijako zvýhodňované.

Oslobodenie od platenia dane z bohoslužobných priestorov - toto áno, platí, ale nie tak, ako sa to píše v tom blogu. Oslobodené sú iba bohoslužobné priestory, žiadne iné budovy, pozemky a pod. Viem to dobre, aj náš cirkevný zbor platí dane za všetky nehnuteľnosti okrem bohoslužobnej. Takže toto je úľava z dane, ktorú má cirkev - podotýkam, že zatiaľ jediná, ktorú sme našli v zákone.

"Služby cirkvi" pri sobáši, krste - v našom cirkevnom zbore za to nie sú absolútne žiadne poplatky. Neviem ako inde - je možné, že niekde sa platí. Otázka je, čo. Samotný úkon musí duchovný urobiť zadarmo. Ak žiadatelia prispejú napr. organistovi, aby niečo zahral, prípadne zvukárovi či nejakému spevokolu, toto nemusí nutne riešiť cirkev, ale je to medzi nimi. Ak by tu bolo niečo, čo nie je v súlade so zákonom, je predsa možné zhromaždiť dôkazy a podať trestné oznámenie. Nechce sa mi veriť, že toto by si odporcovia cirkvi nechali ujsť.

Takže suma sumárum - zatiaľ sme našli jedinú úľavu, ktorú má cirkev, a to je oslobodenie od dane z nehnuteľností v prípade (iba) bohoslužobných priestorov.


14.
označiť príspevok

majomajo muž
   17. 7. 2012, 07:35 avatar
Cirkev ukradla viaceré všeobecné vlastnosti či súčasti morálky a snaží sa ich prisvojiť. Napr. na neukradneš, nezabiješ a podobne tiež nikto nepotrebuje cirkev.....


16.
označiť príspevok

havran
   17. 7. 2012, 08:34 avatar
... lenže cirkev má aj svoj interný predpis "neukradneš - nemáš , nezabiješ , zabijú teba,neoklameš , oklamú teba... atď." A to sa píšia , že napr. niektoré krajiny sú takmer celé kresťanské a najmä katolické.....


17.
označiť príspevok

havran
   17. 7. 2012, 08:35 avatar
ako je možné , že za najťažšie trestné činy je viac veriacích , ako ateistov?


19.
označiť príspevok

gabor muž
   17. 7. 2012, 11:20 avatar
Havran
Uplne stebou suhlasim aj ked som vistudoval Biblicku theologiu nerobim pastora.Romsky pastori ci uz z ciech alebo zo slovenska otvorili si v Anglicku romske cirkvi Preco asi?mali by ste sa pozriet ako evanjelicke cirkvi vo francusku inikaju danovim machinaciam.Pracoval som pre nich a videl som vsetko co sa roby,a nebali sa Boha lebo z toho co sa naucili na biblickej Theologiji tak veria v boha na 50% len ze boh vidi ich pretvaorovanie ze poznaju Boha ale vskutocnosti je to inak.Mohol by som vam otom Pan havran porozpravat vela co su to za humanitarna cirkevna pomoc.


20.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 7. 2012, 11:25 avatar
To na akej základnej škole sa vyučuje biblická teológia?


22.
označiť príspevok

gabor muž
   17. 7. 2012, 13:42 avatar
vlado
to neni zakladna skola ale Evanjelicka biblicka skola gde Po roku ti vistavia diplom ak si presiel skusky.


23.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 7. 2012, 15:58 avatar
A ty si skúškou neprešiel.


26.
označiť príspevok

gabor muž
   17. 7. 2012, 21:02 avatar
Vlado
a ty si presiel: Ja aspon neklamen sam sebe ani svojej dusi.


27.
označiť príspevok

Vlado muž
   17. 7. 2012, 21:03 avatar
Veď v poriadku, vidím, že si neprešiel. Len nechápem, prečo sa potom chvastáš tým, že sa ti niekedy v živote tam podarilo nastúpiť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:52,  Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho, kto sa ti páči, pretože ten, kto sa...
dnes, 00:33,  21„Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:6) Už aj tu ježiš...
dnes, 00:21,  9) No tak si pozri evanjelia a zistíš v nich, že ked bol Ježiš v ľudskom tele, bol...
dnes, 00:19,  22) Nesmrteľná duša existuje, a sú na to aj biblické dokazy. Kristus sa za nás prihovára k...
dnes, 00:12,  existuje vela katolíckych svedectiev o nebe/pekle, stačí len hladať.
dnes, 00:11,  Len hlásam to čo je pravda.
dnes, 00:10,  "Hovoril vtedy, že to je jeho telo a krv v tom zmysle, že takpovediac ukazoval vzor, čo...
dnes, 00:08,  Nerozumieš eucharistickej obety, nejde o dalsie obety, ale o sprítomnenie tej jednej jedinej...
dnes, 00:07,  "Už som písal, že Ježiš a Pavol aj o kalichu tvrdia , že to je Nová zmluva!...
dnes, 00:04,  Ak by sa aj eucharistia mala sláviť len raz do roka, nijako to nepotvrdzuje to že nešlo o...
dnes, 00:03,  lenže aj štenatá jedia z odrobinok svojich pánov
dnes, 00:02,  Odpovedz na moje otázky v uvodnom príspevku, prečo Ježiš nazýval víno ako krv, ktorá sa...
včera, 23:46,  Severné Nemecko, jazero Wulfsahl-Gusborn. .. Nadaar, ja idem.
včera, 23:36,  Dobrú noc.
včera, 23:36,  havran v poslednej dobe sa iba trápim, teda šachovo. S Janom som odmietol remízu, krásne ho...
včera, 23:32,  A hviezdy na nebi sú pritom stále tie isté. *38
včera, 23:31,  havran ja nešportujem, ale tvrdo makám v dielni. Mojich cca 107 kg patrí postavičke 183 cm...
včera, 23:30,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/100991413_2988688657833242_7343285...
včera, 23:28,  Bolo možno aj pred 20 - timi rokmi. Boli to ťažké, ale krásne časy. *04
včera, 23:17,  peter67- tak maj sa, idem ešte vyvenčiť svoju pitbulku a pospať.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 666 bytes in 0,331 seconds)