Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Neporazitelné zlo

20
reakcií
1658
prečítaní
Tému 29. augusta 2009, 13:14 založil leila.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
09. 09. 2016
6
Zlo
23. 11. 2010
310
20. 04. 2019
12
19. 01. 2018
0
10. 02. 2017
31
 
 


1.
označiť príspevok

leila žena
   29. 8. 2009, 13:14 avatar
Zlo sa svojou podstatou presadzuje lepšie než dobro. dom je zbúraný hned ale trvá dlho kým sa znova postaví. myslím si že v zárodku každého zla je pravdepodobne i hlúposť. zlo síce býva občas potlačené preto sa hovorí že dobro zvíťazí, ale zlo sa snaží presadzovať stále. okrem toho zlo vzbudzuje strach a to je jeho výhoda, pretože strach je prirodzenou súčastou povahy každého živého tvora. je súčasťou pudu sebazáchovy.
len si skúdte predstaviť či ste stretli niekoho kto by si bol vedomý toho že je zlý. na druhej strane každý veľmi dobre rozlišujeme zlo okolo seba. vyplýva to z toho, že zlo má veľmi subjektívny charakter a je vlastne akími deficitom v intelekte. subjektívny charakter je samozrejme v jeho pôvode, nie v jeho obsahu. hlúposť teda patrí na rovnakú stranu ak zlo, patrí do rovnakej kategórie. v každom človeku je dobré i zlé a podla okolností a podmienok sa zvýraznuje tá či oná vlastnosť. samozrejme človek je v podstate stále rovnaký. dá sa povedať že sa menia iba okolnosti a svet v akom žije. ludia sú väčšinou znášanlivý iba potial, pokial sa na nich nevznášajú požiadavky alebo nároky ktoré sú v rozpores ich subjektívnym názorom alebo predstavou. vtedy začínajú byť zlý a nespravodlivý i ked si to, naplnený svojou vlastnou predstavou, vôbec neuvedomujú.
ak by pritom existovalo iba dobro, bolo by to vlastne porušenie rovnováhy. všetko deštruktívne na svete má nakoniec zmysel v tom, že inšpiruje a vedie ku konštruktívnejšiemu...ludia si totiž neuvedomujú božiu existenciu tak silne ako v dobe svojho najväčšieho utrpenia. takže keby som trebárs ja bola tým tzv. diablom, tak by som sa triasla zlosťou, že všetko zlé k čomu dám inpulz, vyústi nakoniec do niečoho konštruktívneho..


2.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 8. 2009, 13:23 avatar
Leila: Zlo sa svojou podstatou presadzuje lepšie než dobro. dom je zbúraný hned ale trvá dlho kým sa znova postaví.

Mám lepší príklad: varenie

Jedlo sa zje rýchlo, ale trvá dlhšie, kým sa navarí, upečie, pripraví do hotovej podoby pre zjedenie...

Mám to pochopiť tak, že zlo je jedlo, a varenie [príprava jedla] je dobro? Čo je potom stav, ktorý vzniká na záchode? Očistec?


5.
označiť príspevok

leila žena
   29. 8. 2009, 13:32 avatar
...samozrejme, dlho trvá kým navaríme, mne osobne aj dlho trvá kým to spapám, ale to som výnimka, a ked občas zjem niečo fakt na hovno, tak to potom ten exkrement je fakt taký očistec, prípadne peklo, podla nálady....


13.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 8. 2009, 14:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

leila žena
   29. 8. 2009, 14:36 avatar
..ahoj piškotka, rada ťa vidím ... to sú zas témy čo mám čo?  


20.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 8. 2009, 20:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

postoy-lea
   29. 8. 2009, 17:48 avatar
Leila ahoj. Mas pekny novy avatar - podobas sa nu? Ja nerada rozoberam zlo, radsej rozoberam dobro.


21.
označiť príspevok

leila žena
   30. 8. 2009, 09:13 avatar
..ahoj lea..teda ty máš otázky ..no, asi sa podobám, hej... 


19.
označiť príspevok

winry žena
   29. 8. 2009, 20:51 avatar
Raz ma z neho isto iste porazi....   


3.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   29. 8. 2009, 13:26 avatar
filozofia je to možno pravdivá ale v reálnom živote musíme hlúposť a zlo rozlišovať.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 8. 2009, 13:30 avatar
zlo býva prevažne úmyselné .. úmyselne ublížiť druhému napr, tak že výmyslami pošpiní česť druhého, veľmi úblíži, ťažko sa dokazuje že to nie je pravda a pod.., páchané zlo nájde svoju odozvu.. zajtra tomuto zlému človeku môže padnúť strom na auto..ale aj dobrému.. vlastne ja vám ani neviem či pravda víťazí alebo nie,, všetko je akési domýlené včetne prírody .. 
Súhlasí senziSenzana


6.
označiť príspevok

leila žena
   29. 8. 2009, 13:36 avatar
...možno je to tak, že ak dieťa beží a matka či otec budú vedieť že ked ho nechajú utekať spadne do priepasti. tak mu trebárs podrazia nohy aby sa tak nestalo. dieťa nevie čo ho čakalo a pokladá tento čin za akt trestu. myslí si že mu ublížili, že bolo nespravodlivo potrestané, že trpí za niečo a nevie za čo. my sme tiež také deti /k Bohu /podla viery/ či vlastnému podvedomiu ktoré má pravdepodobne širšie vnímananie ako my sami/ takže nevieme prečo sme si vlastne sami sebe podrazili nohy...


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 8. 2009, 13:37 avatar
Ónya, ideš na to dobre, všimni si, ako si sa zháčila pri písaní: zajtra tomuto zlému človeku môže padnúť strom na auto..ale aj dobrému.. vlastne ja vám ani neviem...

Presne tak! Radi by ľudia niečomu pripísali ako zlo, je to zlé [hovoria], ale zisťujú, že to zlé sa deje aj dobrým ... tak to akosi nesedí... To, že udrie blesk do domu, a spáli ho, zničí ho, poškodí strechu... to môže byť zlé pre majiteľa... veď to aj viem pochopiť, veď keby som mal nejakú takú škodu, tak by som ju vnímal ako nejaké zlo... je zlé, že sa mi to stalo...

Ale pokiaľ sa odosobníš od daného problému, tak zistíš, že blesk ako taký nie je zlý... je len blesk... je to prírodný jav, a ten nemožno posudzovať ako zlý, je len obyčajný prírodný jav. V prírode sa javy dejú... len dejú... len sa to deje, len niečo vzniká, niečo zaniká, nejako pôsobí... len pôsobí... ale že to spôsobí aj nejaké ťažkosti dotyčnému človeku, tak ten to už môže vnímať subjektívne ako niečo zlé pre neho...


8.
označiť príspevok

leila žena
   29. 8. 2009, 13:48 avatar
..isteže, v konečnom dôsledku iba ludia rozlišujú medzi dobrým a zlým...bitka medzi svetlom a temnotou zúri iba v nás...


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 8. 2009, 17:55 avatar
teba poznám leila ??  


9.
označiť príspevok

Natalia žena
   29. 8. 2009, 13:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

leila žena
   29. 8. 2009, 14:00 avatar
..nie tak celkom..napísala som, že patrí na rovnakú stranu, nie že zlý je hlúpy. zlý človek je väčšinou veľmi chytrí, mazaný. avšak dobro je väčšinou ušlachtilé. trebárs čo sa týka zdravia, ludia väčšinou vedia ako by mali žiť aby si uchovali aké také zdravie, ale oni si ešte pridávajú do svojho života záležitosti ktoré im uberajú zo sily a zdravia, nie je to snád hlúposť? také zdravie sa dá narušiť za pár okamihov a potom trvá dlho kým sa zase organizmus dostáva na lepšiu úroven. v zárodku zla je vždy hlúposť. taký človek ktorý robí to tzv. akékkolvek zlo vlastne ani netuší aké zlo si skôr či neskôr na seba či na svoje potomstvo pridáva...no nie je to hlúpe?


12.
označiť príspevok

Natalia žena
   29. 8. 2009, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 8. 2009, 13:54 avatar
máš pravdu Vlado, dokonca bude niečo na tom keď sa povie že všetko je o chytrosti ..o rozume... zlí a dobrí sú aj rozumní aj hlúpi..alebo jednoduchí ľudia, či primitívnejší. Chytrý si dáva "pozor"..rozmýšľa dopredu a predchádza tak neštastiam alebo zlu ako takému,, a nezáleží na tom či je dobrý alebo zlý.. Nerozumnému , alebo takému čo má nedostatok vedomostí..sa prihodí všeličo a potom zúfa .. a tak isto môže byť zlý alebo dobrý..
Zlo ako také , ak robí niekto úmyselne druhému aby ho zničil je choré.. ale zlo niekto robí nevedomky, nemyslí si že ho spôsobuje ... ale je to o povahe a charaktere..


15.
označiť príspevok

sára žena
   29. 8. 2009, 14:58 avatar
hm odkiaľ vieš,že diabol sa trasie zlosťou
hm leila kto je tvojím sprievodcom na porušovanie rovnováhy a praktizovania medzi ľudmi sudcu dobra a zla
neexistuje ani dobro a ani zlo..existuje iba prítomnosť zdroja pravdy a tú ty nechytíš..


18.
označiť príspevok

A-čko muž
   29. 8. 2009, 19:04 avatar
Zlo je ničenie ? Na ničenie netreba mat takmer ziadne vedomosti ...jedine zeby ,niekto este vedel rychlo utekat, lebo ked niečo zbura ,aby ho trosky nezasiahli. Ale aj nicenie preslo vyvojom- vybusniny . Alebo ničenei nejakych bakterií -to je niečo co uz je dobrom pre cosi co si hovrí, ze je dobre -teda clovek. Je to zamotane a zlo je tiez len subjektívne i ked oznacitelne ako öbjektívne -aj to len z vypocitavosti stada - teda ze nejake zlo eventualne moze zasiahnut aj mna - i ked ma mozno obchadza. Mudre príslovie hovorí nehas co ta nepali, ale keby sme sa ním riadili, nejden dom by vyhorel do tla . Je to zlo ? vyhorený dom ? Asi ano . Hasíme ho tí ostatní len preto, lebo ak by sa nam to stalo tiez chceli by sme ,aby tiez niekto hasil aj pre nas . A takto uvazujeme -vypocitavo a egoisticky - za vsetkym je len nase vlastne ego a strach o vlastnictvo a o svoje telo- a nasa pomoc byva pokrytectvom . Dokonca i ked nezistne pomozeme , robíme to preto, lebo kdesi v kutiku duse veríme , ze existuje nejaka reinkarnacia a co ak zas sa ja vyskytnem v tele niekoho komu som "nezistne" pomohol . Takze vsetci sme pokrytci a dobro je len jedina vec - prezit na ukor inych . Ked dospeje clovek do fazy , kedy kazda stvorena vec bude vnímana ako sukolie jedineho ziveho organizmu a on sam sa bude vnímat ako ten zivy organizmus - bez ohladu an to v ktorom tele je , tak dosiahne uroven , ktorá je dobra - a to je ta bozska uroven , z ktorej si robíme casto posmech a nechapeme, ze pokail sa oddelujeme len podla tela , sme zlo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:25,  Edo veď sa už toľko nedes :)
dnes, 06:24,  To sa deje bežne
dnes, 06:00,  "Dôveryhodný svedok hovorí pravdu, ale falošný svedok klame.” - Príslovia 12:17....
dnes, 05:55,  "Kúp si pravdu a nepredaj ju, rovnako aj múdrosť, usmerňovanie a porozumenie.” -...
dnes, 05:33,  Tichúčko najtichšie... *
dnes, 03:51,  Santa Maria https://www.youtube.com/watch?v=EOr1-sU2qAY
dnes, 00:57,  Šikovný Marcel Klímek sa vyjadruje o potravinovej sebestačnosti v SR z pohľadu rokov, a z...
dnes, 00:45,  ČIERNY PONDELOK BORISA KOLLÁRA Súkromné chyby Borisa Kollára sú to, čo v súčasnosti...
dnes, 00:26,  Ja Trumpa nemusím, podľa mňa je to narcis. Takže fandím Bidenovi. :) A verím tomu, že...
včera, 23:42,  (1) Humanitárny bombardér, pri prevzatí, alebo citovaní akýchkoľvek informácií, je...
včera, 23:40,  Lemmy- však porozprávaj trošku o sebe. Asi ti chýba najviac čo nemáš a druhým upieraš....
včera, 23:37,  Lemmy- v podstate mám rád aj teba, lebo ma bavíš a to aký si ťa dobieha v reálnom živote,...
včera, 23:36,  Ty o sebe vieš byť aj kriticky, to sa cení, pretože je márne sa baviť s hlupákom ako si ty...
včera, 23:35,  Havran čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exkrement.
včera, 23:33,  Lemmy čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exemlár....
včera, 23:30,  H (ako hovno): Nemám rád jednostranných nenávistných pakov . Tu klameš, pretože máš...
včera, 23:22,  Tiež ti nepomôžem, že si tupec. To zanedbali iní, že si vyrástol ako nevzdelanec.
včera, 23:22,  Ja som si uvedomil tvoj morálny úpadok už dávno, len som čakal na čas, aby to dozrelo, kým...
včera, 23:21,  Lemmy- pokojne si nahováraj , že máš "zdravý rozum", ja ti s tým nepomôžem a ty...
včera, 23:21,  Fašista, eštebák, Kasafran, ty si asi taký humanista ako je Jeffrey Dahmer kresťan....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Hoci temperament velí zahrešiť z plných pľúc, intelekt káže zachovať chladnú hlavu a argumentovať triezvo.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 487 bytes in 0,263 seconds)