Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Nenechajme si deformovať vlastné dejiny manipulátormi

44
reakcií
140
prečítaní
Tému 19. februára 2020, 11:45 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 2. 2020, 11:45 avatar
Nenechajme si deformovať vlastné dejiny manipulátormi
Peter Švec
19. februára 2020

Konalo sa stretnutie pri pamätníku víťaznej bitky slovensko-uhorských domobraneckých roľníkov z nášho okolia.

Suverenisti, ktorým nie je jedno, ako bude napredovať Slovensko a v akom stave ho zanecháme našim potomkom, sa 16. februára predpoludním zišli na mieste, kde sa v roku 1652 odohrala prvá víťazná bitka proti Turkom na území Slovenska: Bitka pri Vozokancoch. Nasledujúci text je výrazná časť príhovoru iniciátora podujatia, ktoré na prvý pokus prilákalo pár stoviek ľudí v očakávaní, že nasledujúce plánované stretnutia, ďalšie už 30. augusta 2020 si príde uctiť čoraz viac Slovákov, ktorí majú byť na čo hrdí. Hlavný prejav predniesol iniciátor, ktorý vyrastal v Zlatých Moravciach a je z pôvodom čiernokľačianskeho Švecovského rodu, z jeho prílepskej vetvy:

Dovoľte mi, aby som všetkých prítomných zorientoval v strategickom kontexte. Budem osobný a uvidíte, že oprávnene. Všetci účastníci môžete byť po dnešku osobní, lebo to, čomu sme dnes prišli vzdať hold, sa týka nás všetkých, celého národa. Na význam toho, čo sa tu stalo ma upozornil práve otec, ktorý ovládal popri iných 5 cudzích jazykoch aj latinčinu a mal vysoko nadštandardné vedomosti o miestnej histórii. Keď ma po prvý raz priviedol k „Levovi“, povedal mi len veľmi jednoduché konštatovanie, že tu aj moji rodoví predkovia drvivo porazili obrovskú prevahu moslimských tureckých votrelcov. Ešte som sa dozvedel, že práve čiernokľačianski sedliaci sa im tak pomstili za vypálenie obce pred rokmi (bolo to 20 rokov predtým).

Vtedy som sa nedopátral veľa o historických podrobnostiach a naštudoval som si ich až postupne. Už pri nasledujúcich návštevách ma opantala túžba pochopiť, ako mohli moji predkovia spôsobiť porážku obrovskej prevahe špičkovo vycvičených bojovníkov dobovej hyperveľmoci lopatami, vidlami, sekerami, motykami tak, že slovensko-uhorských roľníkov padlo necelých 50 a tureckých votrelcov, rabovačov, výpalníkov, vnucovateľov cudzích hodnôt až 800. Už vtedy som vedel, že pamätník je postavený na pamiatku deň predtým porazených uhorských šľachticov. Zaujala ma oveľa dôležitejšia skutočnosť. Tou je fakt, že po porážke šľachty na druhý deň Osmanov drvivo porazili slovensko-uhorskí roľníci. Tých sem nikto nenavozil, tí tu žili a dreli po stáročia. Boli a zostali Slovákmi, zachovali si reč aj vieru predkov.

Faktom je, že tu bojovali nevycvičení dobrovoľníci. Išlo tak o prejav, ktorý dnes nazývame domobrana. Na to som prišiel až o desiatky rokov neskôr, po rozsiahlych debatách, na základe ktorých sme spolu s nebohým generálom Repaským prišli s myšlienkou vytvorenia domobrany. Túto myšlienku si osvojil a vyšiel s ňou na verejnosť dobový politik pán Klepáč. Ešte pred získaním samostatnosti, ku ktorej dosiahnutiu som spolu s priateľmi osobne prispel.

Ešte viac ma táto inšpirácia opantala pri hĺbkovom štúdiu operačného umenia a stratégie na vojenských akadémiách v zahraničí. Vtedy som sa zaoberal práve konceptom možnej úspešnej obrany malých štátov. Na strategickej akadémii v Londýne som si následne trúfol realizovať dlhoročný sen a napísal som diplomovku, unikátny koncept na tému pôsobenia proti prevahe. Inšpirovaný som bol asi 25 rokov predtým práve na tomto mieste.

Dovolím si len analyticky skonštatovať, prečo šľachtici prehrali a prečo naši slovenskí roľníci nasledujúci deň drvivo vyhrali. Šľachtici bojovali iba o svoju šľachtickú česť, o svoje stavovské privilégiá, bojovali naučenými zručnosťami proti rovnocennému, možno silnejšiemu nepriateľovi, bojovali za vzdialeného panovníka, bojovali o budúce výhody, bojovali ako typickí žoldnieri. Bojovali hlavou, nebojovali srdcom ani dušou. Bojovali symetrický súboj tak, ako ich nepriatelia Osmania. Vtedy je výsledok lotériou. V tejto lotérii zvíťazili vnucovatelia cudzích hodnôt.

Na druhej strane, naši slovensko-uhorskí roľnícki domobranci tu bojovali o výsledky svojej roboty, o svoje domovy, o svoju suverenitu rozhodnúť si o použití svojich produktov. Bojovali o svoje rodiny, ženy, dcéry, starcov. Bojovali HLAVOU, SRDCOM a DUŠOU, bojovali asymetricky a nelineárne. Bojovali s tým, čo mali, s čím vedeli narábať, čím nepriateľ pohŕdal, s čím nepočítal. Proti čomu sa nevedel brániť. Proti osmanským votrelcom a výpalníkom boli v početnej aj technologickej obrovskej nevýhode. Ale na rozdiel od nich poznali svoje prostredie a pod vedením vojaka použili vhodnú stratégiu, hlboko zakorenenú v duši nás, Slovákov, aj v širšej skupine tých zdravých vetiev Slovanov. Stratégiu kombinácie odhodlanosti, odvahy, statočnosti, húževnatosti, cieľavedomosti, spolupatričnosti, súdržnosti, vytrvalosti, prefíkanosti, rafinovanosti, disciplíny, sebadisciplíny. Obetavosti pre svoj rod, rodinu, spoločenstvo a svoje hodnoty. Preto vyhrali. V tom je poučenie pre našu generáciu. Ich čin iba okrajovo vyjadruje lev, ktorý labou pritláča zástavu protivníka, reprezentujúcu porážku nám cudzích nepriateľských hodnôt. Tento bol postavený na počesť porazeným. Čin našich víťazných slovensko-uhorských predkov popisuje len malá tabuľa.

Moji a naši predkovia na tomto mieste prejavili suverenitu a všetky vlastnosti, ktoré som vymenoval, ktoré nás podľa všetkého charakterizujú po tisícročia. Chránili si svoje rodiny, hodnoty, aj majetky. To nám zatiaľ nepovedal nikto a predsa je práve v tom skutočný odkaz, ktorý je znovu viac ako aktuálny dnes.

Nevidím žiadny problém v tom, aby sme ukázali veľkorysosť a boli zhovievaví k našim maďarským susedom, ktorí si sem chodia uctiť svojich porazených šľachticov. Buďme žoviálni aj k potomkom Osmanov, sám mám medzi nimi zopár, priateľov, toto nie je a nesmie byť o nenávisti. Vo svete je úplne normálne, že doboví protivníci a rôzne strany konfliktov môžu mať úplne rozdielnu interpretáciu rovnakej dejinnej udalosti. Tá, ktorú som predstavil za náš Slovenský národ, vychádza zo strategickej analýzy nevyvrátiteľných faktov. O to viac nás môže tešiť. To je tiež prejav suverenity, slobody, sebaúcty. Aj o tom je toto pietne miesto.

Symbolizuje tiež aktuálnosť myšlienky maximálnej miery suverenity ako základného predpokladu slobody, aj odmietaním riadiť sa podľa cudzích pravidiel a zákonov. Osmani si sem chodili vyberať výpalné v súlade s ich moslimskými pravidlami. Naši predkovia ich vypoklonkovali. Cudzie nechceli, svoje si nedali. To je aj naša povinnosť voči všetkým dobovým výpalníkom a ich agentom, kolaborantom a teda zradcom spomedzi nás. My si nemusíme od nikoho pýtať povolenie na vlastnú interpretáciu historických udalostí, na úctu k vlastným hrdinom, ktorí sa postavili dobovému gigazlu.

Bol som osobný, ale týka sa to nás všetkých, títo hrdinovia patria celému nášmu národu. Osmanské výpady zasahovali celú dobovú slovenskú komunitu. Tento pamätník je v Tekove, múzeum protitureckých bojov v Honte, v Banskej Štiavnici, básnik spomína vpád Turkov na Poniky. Naši tunajší hrdinovia prejavili pre nás typické vlastnosti, prejavili naše tisícky rokov staré hodnoty. Medzi ktoré patrí aj silná kmeňová, rodová a rodinná súdržnosť, usilovnosť, húževnatosť, odhodlanosť, odvaha, túžba po slobode, pokora pred niečím, čo je nad nami, známa aj ako bohabojnosť.

Potvrdili všetky aspekty strategického dlhodobého myslenia vyjadrené fenoménom pod názvom zdravý sedliacky rozum. Vzdajme týmto úctu a rešpekt tým našim predkom, ktorí pred stáročiami ukázali to najlepšie, čo doma máme. Vycerili zuby a zvíťazili, ochránili svoje domovy. Tak, ako o 287 rokov neskôr rovnakí roľníci na druhom konci Slovenska v Zemplíne v Malej vojne v druhej polovici marca 1939 odolali obrovskej presile maďarskej agresie a potvrdili naše právo na vlastný štát.

Preto navrhujem, aby sme sa tu, na tomto mieste my, uctievatelia našich tradičných hodnôt schádzali vždy poslednú nedeľu po dátume slávnej víťaznej bitky, tento rok znovu v nedeľu 30. augusta. Tiež vždy v nedeľu 2 týždne pred konaním parlamentných, aj prezidentských volieb. A pripomínali si naše tradičné hodnoty, na ktoré môžeme byť hrdí, a ktoré treba uchovávať, pripomínať a prenášať na nasledujúce generácie. Máme byť na čo hrdí, nie sme národ sluhov. Toto miesto dokazuje, že už vonkoncom nie sme národ zbabelcov. Práve naopak, sme národ a potomkovia odhodlaných skutočných hrdinov.

V prenesenom zmysle ide potom o dôstojný pamätník našim predkom, domobrancom, ktorí sa postavili na ochranu svojich hodnôt a zvíťazili nad dobovou výpalníckou tyraniou vnucovania cudzích hodnôt. Je to vysoko aktuálny a trvalý odkaz pre celý náš národ. Buďme žoviálni k tým, ktorí pod tlakom manipulácie ešte nechápu, dajme im šancu aj čas na to, aby sa spamätali a pochopili. A poľutujme tých, ktorí nechcú chápať. Ale nedajme im moc naďalej deformovať a bagatelizovať naše slovenské dejiny.

Ing. Peter ŠVEC, p.s.c., RCDS, plk. gšt. v.v., bývalý ZNGŠ pre operácie, šéf špeciálnych síl a GR sekcie vojenského vzdelávania MO SR
Súhlasí Boris


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 22:06 avatar
Nenechajme si deformovať vlastné dejiny manipulátormi ako je Kasafran. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 22:08 avatar
Komunista s prezývkou Kasafran opäť šíri klamstvo

Nedá si, a nedá si povedať. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 22:29 avatar
Ako zajtra tak aj dnes Kasafran zase fičí na hoaxoch          


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:27 avatar
Súhlasím, Krysafran, že slovenský národ by mal byť uchránený pred takými zločincami histórie ako si ty.


2.
označiť príspevok

hokejis muž
   19. 2. 2020, 11:52 avatar
Pán Švec by mal byť v parlamente
Súhlasí Boris


7.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 2. 2020, 13:47 avatar
Strana národná koalícia.


3.
označiť príspevok

ardun muž
   19. 2. 2020, 12:01 avatar
Užitočný kremeľský idiot nacista a extremista Švec našťastie v parlamente nebude lebo s 0,0% to nejde    

Podľa mňa by mal za svej výroky sedieť v Leopoldove .


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   19. 2. 2020, 12:07 avatar
Fašista Edo by zasa zatváral !
Súhlasí Boris


5.
označiť príspevok

ardun muž
   19. 2. 2020, 12:21 avatar
Pojdeš do Leopoldova dočkáš sa .
Súhlasí ondrej61


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   19. 2. 2020, 12:24 avatar
Fašisti ako si hudú
Súhlasí Boris


8.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 2. 2020, 17:51 avatar
Vážení priatelia,
sionfašizmus na Slovensku pod kuratelou USIzraela siaha po všetkých pilieroch demokratickej moci. Jeden z nich už má a robí všetko preto, aby po voľbách 29. 2. 2020 získal aj ostatné dva - zákonodarný a výkonný...
Aj skupina jeho oddaných sluhov združených v Osvieteného protištátnom gangu na tomto DF robí všetko možné preto, aby sa tak stalo...!


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 22:39 avatar
K: V tejto lotérii zvíťazili vnucovatelia cudzích hodnôt.

Cudzích, sovietskych hodnôt. Zažili sme si svoje po roku 1948.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 18:00 avatar
Kasfran daj nám nejakú radu koho voliť . Aby sme vedeli . Ďakujem    


10.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 2. 2020, 18:26 avatar
(9) Osvietený,
a keby som vám ju aj dal, našli by ste vôbec odvahu podľa nej sa držať a zbaviť sa strachu pred dozorným komandom, ktoré denno-denne 24 hodín bedlivo sleduje "bezpečnosť" vášho myslenia a konania...?


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 18:30 avatar
Kasafran ja som vedel že odvahu nenájdeš a neporadíš koho voliť rovnako ako havran .

Ja viem i prečo .    


12.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2020, 18:37 avatar
Osvietený - chcem voliť takú stranu, ktorá by znamenala lepší život pre občanov Slovenska. Vieš o takej? Len nezačni s magorinou, že Kiska.... a pod.
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 18:40 avatar
havran ty si sa mňa pýtal a ja som ti prezradil . Ty sa niečoho bojíš ??? Či máš poruchu že nevieš byť sám sebe pánom ? Veď napíš stranu či ?           


14.
označiť príspevok

Kacír muž
   19. 2. 2020, 18:40 avatar
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2020, 18:45 avatar
Osvietený-so lepším pánom svojho vedomia ako si ty vieš predstaviť . Moja strana tu ešte nie je, takže voliť je pre mňa " Cnosť z nádze" a na to je ešte čas. Len sa pozri ako sa to hmýri na javisku kde sa dáva hra o uchvátení moci.
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

havran
   19. 2. 2020, 18:52 avatar
Všímam si , že ostatnej dobe si akýsi pribrzdený a vôbec ti nedochádza , kedy sa s tebou hrajem a presne reaguješ podľa mojej vôle. Dore chlapče .
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 18:54 avatar
havran práve naopak zabávam sa na tebe lebo viem že odpoved koho budeš voliť neexistuje ani existovať nebude . Tvoja nemoc ti nedovolí sa rozhodnuť . Podobne je na tom Kasafran ba i hakovýSS ale i Borat ktorý už píše za posledný mesiac názov 4 strany ktorú vraj bude voliť     Ale nebude . Lebo k volbam ako asocial nechodí    


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 18:56 avatar
A tak s kusom zavisti si očakával že i ja budem mišuge a nebudem vedieť koho budem voliť . To u mňa nehrozí ani vynechanie volieb na to si právo voliť príliš vážim .


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 22:42 avatar
Ja si zasa všímam, že melieš z posledného. Ale: pes bez zubov nehryzie.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 18:52 avatar
Ja mám v tom jasno ja volím za ľudí moja mama volí za ľudí moja sestra volí za ľudí. Tiež nevedeli ale poradil som rád .

Vidím však že ty si dosť dezorientovaný . Vlastne si všetko to z čoho obvinuješ mna . Je to taká porucha vzťahovačná .


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 22:41 avatar
Inde diskutujem, a tam taká provokačná, čo sa robí bárs múdrou, lebo neustále cituje po anglicky, ako keby nevedela poskytnúť argument v slovenskom jazyku, aj keď jej materinským jazykom je slovenčina, tak ona vraví, že bude voliť koalíciu PS/Spolu. Má v tom jasno ako ty, aj keď ty propaguješ Za ľudí.


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 22:50 avatar
Na maďarských školách nemá byť prečo slovenčina ako necudzí jazyk


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 22:56 avatar
To hovor tomu miništrantovi Érsekovi. On je rovnaký analfabet ako ty.

Opakujem, čo povedal: Na zmiešaných, maďarských školách [už tu urazil Slovenskú republiku, lebo nemáme maďarské školy; máme slovenské školy, kde sa vyučujú národnostné jazyky] treba zaviesť, aby sa učili slovenčinu ako cudzí jazyk.
Súhlasí hokejis


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 22:58 avatar
Ved to treba nech sa učia . prípadne sa môže volať ako necudzí jazyk .


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:01 avatar
Osprostený, už robíš zo seba idiota, keď si pochopil, že si sa v tejto téme strápnil nevzdelanosťou. Teraz budeš zo seba strúhať truhlika.


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 23:10 avatar
Lemmy aby sme neboli ako v Rusku a nemali tu desiatky uradných jazykov .

Uradný jazyk je nemenný ten máme slovenský .


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:12 avatar
To povedz tomu Mďarovi, čo splieta bludy, že slovenský jazyk je cudzí jazyk.


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:15 avatar
Tvoj problém spočíva v tom, že si sa pokúsil oklamať diskutujúcich, že nehovoril o cudzom jazyku, ale o povinnom jazyku. Až po oprávnenej kritike si sa uzemnil, a opravil sa, že Érsek ako občan maďarskej národnosti sa nevie celkom dobre po slovensky vyjadrovať. To je práve ten dôvod, prečo má byť pre nich slovenčina povinným jazykom.


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 23:19 avatar
Ja som nikde nepísal že nehovoril o slovenskom jazyku ako cudzom .


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:23 avatar
OK, beriem na vedomie, že už robíš zo seba idiota, takže tvoje slová, ktoré ťa diskvalifikovali: 3. tvoj príspevok.

Takéhoto bubáka na demagoga môže len Harabin dať . Presne pre taých chujov ako si ty HákovýSS bubo

Minister Arpád Érsek povedal , že jeho strana bude vyžadovať povinný jazyk slovenčinu .

6. príspevok je ozaj hodný idiota: Klameš Arpád Érsek hovorí aby sa slovenčina vyučovala ako POVINNÝ jazyk u Maďarskej menšiny

15. Preto navrhol minister aby sa povinne vyučovala i slovenčina ako povinný cudzí jazyk

Bez komentára. Len si potvrdil, čo o tebe hovorím, aký si pokrytec.


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:24 avatar


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:25 avatar
Lebo Érsek naozaj povedal, že slovenčina sa má na južnom Slovensku vyučovať ako cudzí jazyk. Tým zneuctil, zhanobil SR, našu Ústavu SR, ktorá dbá aj na národnostné menšiny.


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:29 avatar
Ústava SR, článok 6:

(1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský jazyk.


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:29 avatar
V žiadnom prípade nie cudzím jazykom.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:32 avatar
Ak je deťom maďarskej národnosti cudzí, treba ich naučiť. Preto Osvieteného otázka je primitívna a SR škodlivá.

30. prečo by museli ???  Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/slovencina-na-juznom-slovensku-sa-ma-ucit-ako-cudzi-jazyk">Slovenčina na južnom Slovensku sa má učiť, ako cudzí jazyk


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:33 avatar


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 2. 2020, 23:35 avatar
Lemmy ako ti uškodí že Maďar nebude vedieť po slovensky ?


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 2. 2020, 23:40 avatar
Presne tak, ako to teraz predviedol nevzdelaný minister. Presne tak mi to uškodí, lebo kvôli jeho nevzdelanosti musím márniť čas obhajobou toho, že si demagóg.


44.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 2. 2020, 06:32 avatar
Edo len potvrdzujes že si protislovensky-trol. Štátnym jazykom u nás je slovenčina.
Súhlasí Kasafran


45.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 2. 2020, 07:17 avatar
Možno asi tak, ako tebe vadí, že má niekto vytetovaný hákový kríž. Možno ani nejde o samotnú vec, ale o jej súvislosti a možné následky.
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:15,  ty si potykaš s odporom pretoze si blbec a fejkovy revolucionár *21
dnes, 01:56,  Topíš sa vo vlastných zvratkoch. Ja som tento spôsob myslenia zavrhol. A to je to, čo sa...
dnes, 01:53,  8. ja si radšej zistím fakty, nedomyšlam si keketiny ako ty *19
dnes, 01:49,  youtube.com/watch?v=GvJIZYZDouY
dnes, 01:49,  A štandardne si nič nepochopila.. ešte že máš googla.......
dnes, 01:49,  Je to o tebe..
dnes, 01:46,  kokot sa ozval *21 https://de.m.wikipedia.org/wiki/Der_Schacht
dnes, 01:41,  Si posadnutá, alebo neviem, čo máš s rozumom... Je to o nás a o tom, že my sme...
dnes, 01:34,  je to v podstate o takych ako si ty. ;) rád praješ smrt miliarárom ale keby si sa dostal...
dnes, 01:25,  nie bobor, nie je to alegória na kapitalizmus s hierarchiou bohatych hornych a chudobnych...
dnes, 00:51,  Výborný. Je ti jasné, o čom ten film bol?
dnes, 00:15,  Že sa bude plakať a škrípať zubami ;)
dnes, 00:13,  A čo si nám chcel týmto povedať?
dnes, 00:10,  181- skarlett - dúfam, že si to ty, lebo v tvojich nickoch strácam prehľad a text vnímam...
včera, 23:55,  Krištof, ja už som to vzdal do nekonečna niekoho presviedčať o nesmrtelnosti chrústov,...
včera, 23:38,  285- čakal som, že budeš protiargumentovať a robiť zo mňa hlupáka. Preto som pokračoval...
včera, 23:25,  192- Dobre, tak sem dám originál: „Len hlupáci a mŕtvoly nemenia svoj názor.“ —...
včera, 23:14,  Aj gravitácia je vzťah medzi hmotou.
včera, 23:14,  Mal by si vedieť, že sila je prejav hmoty.
včera, 23:13,  K: Dnes to je v polohe, že hmotu netvorí nič hmotné - je tam prázdno a len akési sily. (Nie...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(137 524 bytes in 0,567 seconds)