Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nenazdávajte sa, že som prišiel priniesť pokoj na zem

15
reakcií
1148
prečítaní
Tému 9. júna 2016, 09:02 založil dabo3333.

podobné témy:1.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   9. 6. 2016, 09:02 avatar
"Nenazdávajte sa, že som prišiel priniesť pokoj na zem. Neprišiel som priniesť pokoj, ale meč. Lebo som prišiel postaviť syna proti otcovi, a dcéru proti matke a nevestu proti svokre a vlastní domáci budú človeku nepriateľmi. Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden."
( Mat. 10, 34-37 )

Evanjelium neprinasa iba "dobru spravu" o spaseni, ale obsahuje aj "tvrde slova".
Aky je Vas nazor na hore uvedeny text?


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2016, 09:21 avatar
Ja milujem pokoj, z tohto pohladu som antikrist


4.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 6. 2016, 09:52 avatar
1
Sú to veľmi realistické slová, Syna človeka, ktoré v dobe ich vyslovenia nemuseli byť každému jasné. Kristus však bol poslaný na Zem urobiť nápravu a to nejde bez toho, aby povedal pravdu o slepých vodcoch, ktorí iste mali svojich slepých aj v obyčajných ľuďoch. (Tak ako dnešní vodcovia.) Vedel, že "slepých" a "vidiacich - ktorí mu uveria" postaví proti sebe a je jedno či sa predtým nepoznali, alebo žili v jednej rodine. Tak ako dnes. Tiež často v jednej rodine napr. otec volí Smer - zlodejov a syn Obyčajných....  


3.
označiť príspevok

YouLove
   9. 6. 2016, 09:50 avatar
1/
Veľa zmätku je vo vyjadreniach Boha. Uvažujem, na čo Boha uctievať? Nebol to zvyk prastarých civilizácií, ktoré si nedokázali vysvetliť všelijaké súvislosti, tak ich prisudzovali Bohu,Bohom?


5.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 6. 2016, 12:19 avatar
Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje.
Súhlasí vykypedia, kntsz


6.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   9. 6. 2016, 13:16 avatar
5 Klein
Tymito tvojimi slovami vsak nemozes znegovat Jezisove slova z Matusa 10, 34-37.
Alebo katolici mozu?


8.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 6. 2016, 20:21 avatar
Skratka Jezis vedel co budu ludia v jeho mene robit.. Ako budu v mene Jezisa Krista vrazdit neveriacich, v mene Jezisa Krista budu konat kriziacke vypravy, v mene Jezisa Krista budu upalovat kacirov...


9.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 6. 2016, 20:27 avatar
To co sa dialo v 3-4 storoci v Alexandrii je hotova katastrofa....
Najskor zacali krestania vrazdit pohanov, vypalili celu anticku kniznicu so vsetkymi mudrostami starovekeho sveta... Znicili takmer vsetky pohanske pamiatky...
Potom zacali vrazdit zidov, uvaznili ich v synagoge a ukamenovali ich vsetkych...
A rimania voci krestanom nevyniesli jedinu vycitku lebo sami sa stali krestanmi...

Nase nabozenstvo sa sirilo mečom...
A z prenasledovanych krestanov sa stali prenasledovatelia....
Súhlasí vykypedia


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 6. 2016, 20:53 avatar
Myslim, ze toto presne Jezis nemal na mysli

Myslel tym, ze syn, ci dcera radsej odide z domu, ak chce byt krestankou, akoby sa mala podriadit nabozenstvu otca atd..

Urcite nechcel boje a zabijanie.. vies co povedal Petrovi v Getsemane..


11.
označiť príspevok

Klein muž
   9. 6. 2016, 20:59 avatar
aj to je mozne.. chudera sv. Barbora pochadzala z pohanskej slachtickej rodiny a kvoli viere v Krista prisla o vsetko a nakoniec bola aj umucena...
Súhlasí Wolfe


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   9. 6. 2016, 20:12 avatar
Ze vyznam sa mohol stratit v preklade. Hore uvedene sa prieci Kristovym slovam o laske a spolupatricnosti.
Súhlasí vykypedia


12.
označiť príspevok

vykypedia muž
   9. 6. 2016, 21:55 avatar
Ze Evanjelium dobre vedelo, ze spojenie otec-dieta, matka-dieta je velmi zavazne a silne, ale aj to, ze na spravnej ceste clovek nemoze ist vzdy v sulade so svojou rodinou a niekedy sa jej musi vzdat. Aj ja nad tym uvazujem, ako to urobit spravne, ale nic rozumne mi nenapada. Totizto, z hladiska reinkarnacie, nie je nic dolezitejsie, ako obetovat sa pre druhych a mat dobre vztahy napriklad s matkou, su esencialne na akejkolvek ceste, pretoze od vztahu matka-dieta sa odvija cely citovy zivot dietata. Ak sa clovek narodi a nema obetavu matku, tak asi tazko zazije neviazanost, ktoru na svojej ceste potrebuje (resp. by mohol potrebovat). Taktiez je to klucom v osobnom zivote, ked napriklad mlady muz hlada lasku a kvalita vztahov v jeho zivote priamo suvisi s jeho detstvom a jeho zazitkami z detstva. Clovek, ktory nema vysporiadane vazby tazko moze najst lasku, ktora bude naplnena v jej najsirsej definicii.
Tiez to vsak moze zniet tak, ze Evenjelium je napisane tak, ze vie, ako Evanjelium ohrozuje fakt, ze spojenie rodica a potomka je velmi silne, a teda bojkotuje cele Evanjelium vo svojej podstate.
Ale ako som uz pisal, je to na zvazenie a nemalo by sa to nespravne interpretovat a zneuzivat v nevhodnom case a mieste, za ucelom vhodnosti, v zmysle "trava je vzdy zelensia na druhej strane."


13.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 6. 2016, 22:56 avatar
Ja si myslím, že toto je o ochrane slabších v každom vťahu. napríklad rodič - dieťa, nemusí byť silnejší rodič, aj malé dieťa dokáže riadne vydierať svojich rodičov. Toto je akoby pokračovanie toho, že dvaja budú mlieť múku, jeden zostane a druhý bude vzatý,dvaja budú na lôžku a jeden bude vzatý a druhý zostane, lebo v týchto úzkych vzťahoch je vždy jeden dominantný a druhý tým trpí.
Ja som tu o tom písal už pár dní do zadu, nechcel som sa k tomu ani vyjadrovať, ale ak ste došli k tomu evanjelium dehonestuje samo seba, tak potom sa ten oheň bude týkať aj vás.
Boh miluje až tak svojích veriacích,, že nedovolí ani sluhom, aby vstupili do poľa a vytrhali kúkol, ktorý tam tajne zasial satan, aby sa pri tom vytrhávaní, nepoškodil ani jeden jeho verný, radšej nechá rásť oboje a v žatve sa oddelí kukol od pšenice.
A toto je aj o tom ohni, je to oheň, ktorý očisťuje zlato a dobro tohoto sveta.
Ježiš nevie,kedy bude koniec sveta, to povedal, učenníkom, ale podľa toho, čo tu zažil, by chcel, aby sa už za jeho života rozdelili ľudia na dobrých a zlých a aby zlí v tom ohni zhoreli a dobrí sa očistili, ako zlato.
Oheň, ktorý ježiš doniesol na zem, je evanjelium. Každý budeme podľa neho súdení, každý ráz musí prejsť tou ohnivou stenou evanjelia, aby prešli na druhú stranu len tí dobrí a zlí zostali zhorení. Ale jeho otec necháva žiť oboje, aj dobrých aj zlých, A dobrých, čo cirkev posväcujú aj zlých, čo na cirkev kydajú humus.
nevie sa dočkať,kedy zahorí, lebo už za jeho života sa robili veci, ktoré boli proti evanjeliu a chcel s tým urobiť týmto ohňom rázny poriadok, ale Otec bol inej mienky a necháva rásť oboje.
Teda temnto ohe), ktorý vrhol na zem Ježiš a ešte nezahorel, je evanjelium, podľa ktorého sa v tomto ohni zlato ešte viacej vyčistí a špína zhorí.


14.
označiť príspevok

kntsz muž
   10. 6. 2016, 09:54 avatar
Doplním ešte svoj názor zo "4", kde ako na úvod som nešiel moc do hĺbky. Tento Ježišov výrok končí vetou :"Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden." Takže nie je to iba o strete názorov na život - názorový konflikt, ale je to aj záujmový konflikt, ktorý sa vyznačuje tým, že na jeho vyriešenie, musí vždy jedna zo strán konfliktu niečo stratiť - zanechať. Prijatie viery v Boha či v tomto prípade Ježiša - skutočné prijatie, znamená zároveň zanechanie spústy vecí a aj vzťahov, v ktorých človek žije a sa nachádza. Znamená zanechanie materiálneho sveta resp. úplné nadradenie duchovného sveta nad materiálnym. A to si priznajme - sme v konflikte nielen s okolitým svetom, ale aj v konflikte sami so sebou. Je to neustály boj tiahnúci sa našimi životmi, to je ten metaforický meč. Metaforický preto, lebo si stačí prečítať iba zopár ďalších Kristových výrokov či podobenstiev a iných textov z evanjelií plných príkladov lásky - dokonca o nedolomení nalomeného stebla natož, aby sme ho nejakým "mečom" mali zoťať úplne ...atď.
Žijeme v neustálom konflikte a aby sme duchovne rástli aj musíme v konflikte byť.
Kristus nám však zároveň hovorí a celým svojim životom ukazuje a veľmi dôsledne a presne vysvetľuje ako tieto konflikty riešiť a ak ich budeme riešiť v jednote s ním, niet sa čoho obávať lebo budeme mať k tomu nepredstaviteľne silného spojenca a pomocníka.
Súhlasí dabo3333


15.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 6. 2016, 13:36 avatar
Ale toto sa mi zdá začína tým, že kto má chce nasledovať, teda neviem či sa tým myslela hierarchia cirkvi, alebo laici.
Ale v žiadnom prípade sa tu nehovorí o nenávisti, otca, či matky, či syna či dcéry. Ja sj myslím, že on chce, aby láska k nemu bola väčšia, ako k inému aj keď blízkemu príbuznému. Je to samozrejme z toho dôvodu, aby sme si vážili spasenie čo najviac a snaha o spasenie by mala byť v našom živote na prvom mieste,.


16.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 6. 2016, 12:09 avatar
15
Až keď som si vypočul pátera Kodeta na Noe ako vysvetľuje asi 3/4 hodiny príbeh o návrate strateného syna som pochopil aký veľký význam má každé Kristovo slovo a naviac Kodet ešte pátra po významoch jednotlivých slov a aké odchýlky mohli nastať v histórii pri prekladoch.
Ako laik sa preto snažím pochopiť predovšetkým "ducha" týchto slov. Kto sa čo iba trocha zamyslel nad viacerými Kristovými podobenstvami musí uznať, že slová "priniesol som meč" nemôžu znamenať nejaký krvavý boj. Znamenajú však boj duchovný, ktorý každý z nás musí na tomto svete vybojovať. Vybojovať najmä sám so sebou, ale aj s ľuďmi vo svojom okolí a často aj s tými najbližšími. Že nie je Bohu milé zostať pasívnym a neísť do sporov keď vnútorne cítim, že mám pravdu, sme sa dozvedeli v podobenstve o toliaroch, kde ten čo ich chránil a zakopal, aby o ne nedošiel dopadol najhoršie.
Ako však treba tieto spory riešiť, aby boli pokrokom v duchovne, to nám Kristus ukazuje celým svojim pôsobením. Nikdy nedolomil trstinu nalomenú - či už to bola hriešnica, ktorú chceli ukameňovať, alebo žene, ktorá si nezaslúžila pomoc , ale prirovnaním sa ku štenaťu zberajúcemu omrvinky pod Pánovým stolom (prejavom hlbokej viery), jej Kristus pomohol, alebo dokonca o odpustení 77x. Tých príkladov je veľa, kde ukázal ako je to s tým prinesením meča.
Takže s Tvojim príspevkom sa samozrejme zhodujem. Je to v prvom rade o "nasledovaní Krista" - nasledovaní dobrého - hľadaní spásy v ňom a z toho vyplývajúce nenasledovanie zlého. Že to niekedy a pre niekoho môže byť ťažšie ako metaforický "meč" , to si vieme iste každý zodpovedať sám.
Súhlasí dabo3333
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(95 633 bytes in 0,617 seconds)