Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nenávistná kampaň liberálnej mafie zo Západu chce spochybniť zdravú výživu v Rusku!!!

7
reakcií
940
prečítaní
Tému 24. septembra 2019, 23:04 založil ardun.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ardun muž
   24. 9. 2019, 23:04 avatar
Okienko tradičného ruského karcinogénneho zdravého stravovania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedzte si vy vaše gejrópske otraviny a nešpinte meno zdravým slovanským mliečnym výrobkom z technického palmového oleja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V ruskom masle sa nachádza karcinogénny palmový technický olej

Laboratória v Českej republike zistili, že maslo predávané v Rusku je zdravie ohrozujúce a obsahuje nebezpečné rakovinotvorné látky.

Českí odborníci po preštudovaní vzoriek ruského masla dospeli k záveru, že predstavuje smrteľné riziko pre ľudské zdravie. "Rusi môžu piť všetko, dokonca aj kyselinu chlorovodíkovú. Ale určite vás to zabije," sú presvedčení zahraniční experti.
Experti dospeli k tomuto záveru po zistení, že maslo obsahuje veľmi jedovaté a nebezpečné karcinogény (glycidylétery - GE), ktorých dávka v Ruskej federácii je desaťkrát prekročená.
Ruské technické predpisy, na rozdiel od európskych, nezohľadňujú parameter GE, a preto sa takýto olej nachádza v akomkoľvek obchode. „Bohužiaľ, spotrebiteľ nedokáže rozlíšiť prírodné mliečne výrobky, ktoré majú vzhľad alebo vôňu, od výrobkov, ktoré obsahujú palmový olej,“ uviedol Alexander Bražko, zástupca projektu „For Fair Products“.

Ruské úrady nepovažujú varovania za opodstatnené.
(Látka GE ovplyvňuje vývoj mnohých typov rakoviny. Tieto informácie potvrdzujú údaje Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá s týmto karcinogénom spája 37% rakoviny vo svete.
GE ničia pečeň; hromadia sa v štítnej žľaze a vedú v nej k zhubným procesom (v posledných rokoch došlo v Rusku k prudkému nárastu tohto konkrétneho druhu rakoviny, čo odborníci spájajú so začiatkom masovej spotreby palmového oleja). GE ničí krv, nervové bunky, má škodlivý vplyv na genitourinárny systém, spôsobuje závažnú nefropatiu, zožiera obličky zvnútra; spôsobujú sterilitu mužov. Sú toxické pre pokožku. Nemajú žiadnu chuť, sú priehľadné a dokonale rozpustné vo vode.)

Medzitým sa za posledných 10 rokov doviezlo do Ruska cez cca 4 milióny ton palmového oleja. Pokiaľ ide o glycidol, ide o asi 40 ton čistého jedu. A naďalej ho importujú.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí  ×


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 9. 2019, 01:18 avatar
Už letím


3.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 9. 2019, 22:04 avatar
Rusko netriedi odpad. Blíži sa však k odpadovej revolúcii

Vlna protestov proti skládkam zrejme prispela k rozhodnutiu vlády schváliť zákon, ktorý má zvýšiť mieru triedenia odpadov.

                           

V Archangeľskej oblasti protestovali občania proti plánom vyvážať do oblasti odpad z Moskvy, ktorá má nedostatok kapacít na ukladanie odpadu.

Začiatkom februára občania protestovali najmenej v dvanástich mestách a obciach chudobnej severnej časti Ruska proti tomu, aby Moskva posielala svoj odpad práve do relatívne nedotknutých oblastí Ruska.

Podľa agentúry AP sa protesty počas prvého februárového víkendu pohybovali v rozsahu od niekoľkých desiatok ľudí až po tisíc, pričom najväčšie zhromaždenia sa konali v regióne Archangeľsk. Metropola tejto oblasti na nachádza pri Bielom mori približne 1.200 kilometrov severne od Moskvy.


4.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 9. 2019, 22:06 avatar
Odpad v Rusku na skládkach by pokryl Švajčiarsko

Rusko sa topí v odpadoch, keď celková plocha skládok na jeho území má rovnakú rozlohu ako Holandsko alebo Švajčiarsko.

Vláda preto prišla s reformou odpadového hospodárstva, ktorá spôsobí zdraženie spracovania odpadov. Zaplatia ho občania, preto sa spustila v celom Rusku vlna protestov. Pre TASR to povedal Vladimír Bačišin zo spoločnosti Comenius Analytica.

„Podstata reformy je v tom, že v každom meste má byť operátor pre odvoz a spracovanie odpadu. Náklady na jeho činnosť majú znášať občania. Drvivá väčšina odpadu sa v Rusku neseparuje,“ vysvetlil Bačišin.

Podľa údajov Federálneho ministerstva prírodných zdrojov a ekológie Rusko ročne vyprodukuje 70 miliónov ton odpadu, z ktorého spracováva len 5 miliónov ton. Do roku 2024 by malo spracovávať až 42 miliónov ton odpadu ročne. Na to potrebuje investície vo výške minimálne 100 miliárd rubľov (1,33 miliardy e­ur).

Denník Trud uvádza, že odpad sa v Rusku ukladá najmä na skládky. Ich celková rozloha dosahuje 41 000 kilometrov štvorcových, čo zodpovedá veľkosti Holandska alebo Švajčiarska. Ročne sa táto rozloha rozširuje o viac ako 2000 kilometrov štvorcových. „V Moskve je toľko odpadu, že ho nie je kam vyvážať. V pláne je vyvážať ho do okolia Archangeľska a do ďalších ekonomicky menej vyspelých oblasti na severe krajiny, kde je však nedotknutá príroda,“ konštatoval Bačišin.

Práve v Archangeľskej oblasti boli, podľa informácií agentúry AP, najväčšie protesty proti vyvážaniu odpadov počas nedele. Počet účastníkov nedeľňajších akcií sa pohyboval od niekoľkých desiatok do viac ako 1000.

Protestné akcie sa v nedeľu konali aj v mestách Toľjatti, Iževsk, Nižný Novgorod, Kazaň, Kirov a mnohých mestách na Sibíri, v Povolží či v prímorských oblastiach na juhu Ruska, kde účastníci upozornili na riziká výstavby spaľovní odpadov v letoviskách. Ochrancovia životného prostredia sú nespokojní aj preto, lebo za reformu odpadov má zodpovedať nový zástupca ministra prírodných zdrojov a ekológie Vladimir Loginov. Podľa denníka The Moscow Post tento funkcionár v minulosti figuroval v kauzách, ktoré sa týkali nezdanených príjmov z vývozu ruského cukru a vodky a v predchádzajúcom pôsobisku vo Voronežskej oblasti umožnil firmám, ťažiacim nikel, porušovať ekologické normy.

Časť ruskej verejnosti i ekológovia sa zasadzujú za dôsledné triedenie a spracovanie odpadu namiesto budovania spaľovní, pretože sa obávajú negatívneho vplyvu na životné prostredie i karcinogénnych dioxínov, ktoré by mohli byť vypúšťané zo spaľovní.

Rusko od 1. januára tohto roku zaviedlo nový systém nakladania s pevným komunálnym odpadom, ktorý umožňuje zmenu princípov a mechanizmov zberu, triedenia, spracovania a recyklácie. Agentúra Interfax poznamenala, že Moskva, Petrohrad a Sevastopol dostali výnimku a reformu zberu a spracovania tuhého komunálneho odpadu zavedú do praxe až 1. januára 2022.

Prvé veľké protesty súvisiace s odpadovým hospodárstvom sa v Rusku konali vlani koncom marca, keď muselo byť hospitalizovaných 50 detí z oblasti mesta Volokolamsk, ležiacom severozápadne od Moskvy, pretože sa priotrávili plynom z neďalekej skládky. Tisíce ľudí potom demonštrovali a požadovali uzavretie a rekultiváciu skládok v okolí Moskvy.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 9. 2019, 22:10 avatar
A čo vy gejrópske nuly?!! Ako sú vaše divadlá pripravené na nukleárnu vojnu?!!!!!!!!!!!!!!!

Jekaterinburgske divadlo dostalo pokutu za to, že nie je dostatočne pripravené na jadrovú vojnu.

Riaditeľ divadla ešte po pokute takto reptal:
Boli sme zaradení do zoznamu podnikov, ktoré budú v prípade jadrovej vojny naďalej fungovať. Rovnako ako továrne a iné podniky. A ani sme o tom nevedeli, neboli sme informovaní. Nemáme tu plynové masky, dusené mäso a ďalšie veci. Sedím tu a predstavujem si ako hráme hry počas nukleárnej vojny. Sedíme si tu v plynových maskách. A jeme dusené mäso,

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 9. 2019, 22:10 avatar
Uplne ignoroval že vocca im slubil jadrový raj    


7.
označiť príspevok

ardun muž
   25. 9. 2019, 22:14 avatar
Ruská armáda testovala zhadzovanie vojenskej techniky z lietadla a zistila, že bez padákov to nepôjde!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zaujímavé testovanie

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 9. 2019, 22:18 avatar
Ako to vravel náš drahý Kiselev? "Rusko je majstrom sveta v slobode slova" ???!!!!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                         
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:13,  kntsz , Lemmy obaja síce používate protichodné argumenty , no vznik kresťanského...
včera, 21:59,  Obidve strany sa obviňujú navzájom, viac možností vykonať to mali zrejme Rusi, o niečo...
včera, 21:55,  "Mať vlastný názor ktorý sa opiera o skutočnosti a realitu" O akých...
včera, 16:59,  kntsz si schopný mať vlastný názor ktorý sa opiera o skutočnosti a realitu? Myslíš , že...
včera, 14:05,  kntsz čo to tu táraš . Dal som tu len fakty , ktorých zdrojom je ukrajinská strana , ani...
včera, 13:32,  Ale no......ˇ Čo zase chceš dokazovať, mútiť vody a vyvinovať sgresora??? Ak budeš doma...
včera, 12:41,  Spojenci Zelenského sa pripojili k odsúdeniu Ruska a Putina. Toto je pochopiteľné a...
včera, 12:22,  Zatiaľ máme informácie ktoré komentujú to čo sa na priehrade stalo jednoznačne obviňujú...
včera, 12:10,  Zelenský dáva jednoznačnú odpoveď - bolo to Rusko!
včera, 11:02,  Dá sa to veľmi jednoducho. Pri diskusii dnes a teraz, nebudem do diskusie miešať...
včera, 10:44,  Ospravedlňujem sa, že som ťa podcenil. Napísala si ľudovo - svojimi slovami to, čo tvrdí...
včera, 00:10,  Nič, nie je to moja téma. Diskutuj a pýtaj sa Atttisa.
5. 6. 2023,  Lemmy čo pod kltúrou myslenia si predstavuješ ty?
5. 6. 2023,  Neviem, ako nemiešať náboženstvo pri diskuzii o zabíjaní pre slávu Boha... to sa dá?...
5. 6. 2023,  Téma je kultúre myslenia.
5. 6. 2023,  Lemmy asi sa budeš diviť , keď ti poviem , že prečítať hoax ešte nič neznamená , lebo...
5. 6. 2023,  Zase do toho miešaš náboženstvo. Myslím, že už som sa v tomto smere vyjadril dosť...
5. 6. 2023,  Dobrá otázka :) Všetok pokrok je založený na pochybnostiach o tom, čo už viem :) Kľudne...
5. 6. 2023,  S tebou niečo konkrétne ? Nešpásuj. *13
5. 6. 2023,  nerozumiem Keď myslím tak myslím t.j. rozmýšľam - uvažujem... a keď už som...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 581 bytes in 0,285 seconds)