Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nenávisť zabíja

55
reakcií
1669
prečítaní
Tému 29. januára 2011, 09:16 založil Ónya.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 12. 2010
9
31. 05. 2012
52
26. 02. 2017
2
06. 07. 2010
20
13. 12. 2011
173
 
 


1.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 09:16 avatar
...najviac toho kto nenávidí..)

Napíšem vám stručne jeden skutočný príbeh. Bola mladá rodinka s dvomi deťmi. Jedného dňa sa "rozviedli. Svokra sa nemôhla vnútorne vysporiadať s tým, že o rozvod podal on a že sa po roku znovu oženil. Začali ho nenávistne donekonečna preklínať a priať mu to najhoršie , včetne rakoviny. Na rady známych aby to nerobili, že sa im to môže škaredo vrátiť, sa odvolálavali na Boha, že Boh vidí "spravodlivosť " ...a zaryto preklínali naďalej. Po roku sa tešili z toho, že sa mu druhé manželstvo nevydarilo a že je druhý raz rozvedený...a sústavne sa "dovolávali jeho choroby - ako pomsty za "rozvod". S odstupom času sa rodine ex manželky prestalo "dariť"..naviac začali chorľavieť .. ex manželka ochorela na rakovinu prsníka o ktorý aj prišla...je v štádiu liečenia. On sa teší dobrému zdraviu , ..naďalej sa s deťmi často stretáva a pomáha im ako vie.
Týmto chcem povedať, že takto sa nenávisť prejavuje, ..zlo, ktoré sa praje inému sa niekedy vypomstí na tom , čo má človek najradšej ..napr. na svojich deťoch, tak ako to bolo v tomto prípade , kedy svokra "preklínaním" podcenila fakt, že im "dobrým" sa nič stať nemôže..a že to, čo "priala" jemu, sa im vrátilo.
Mimochodom som sa neraz stretla s tým, že veriaci veľmi radi preklínajú..v pozadí ich vedomia je vždy Boh, ktorý všetko "vidí" ..a neuvedomujú si, ako tým veľmi škodia sebe a svojim blízkym.

Dá sa spojiľ súvislosť s tým, že ak sa niekomu v živote nedarí, že to môže byť spätná väzba, alebo dôsledok nenávisti iných ľudí ?


2.
označiť príspevok

Linda žena
   29. 1. 2011, 10:42 avatar
"v pozadí je Boh, ktorý všetko vidí"..Maďari majú k tomu výstižne príslovie.....Híkanie somárov a psí brechot do neba nepočuť.....ja k tomu len dodám......Psy štekajú a karavana ide ďalej......
Je však pravdou..negatívne myslenie preklinačov..uberá im pozitívnu energiu, čo má aj svoje následky na zdraví a to nielen prelinačov...
Súhlasí Ónya, mamaleone


28.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 1. 2011, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 17:10 avatar
mala som na mysli piskot ..ak sa niekomu nedarí v jednej oblasti života, napriek tomu že všetky predpoklady na to sú aby sa neminuli účinkom. Tak povediac ..akoby mu nebolo dopriané. Verím, že sila myšlienky na diaľku má svoj vplyv a ak je to skupinové, tak v tomto smere môže mať negácia nenormálne pôsobenie...a platí to aj opačne v tom dobrom zmysle.


52.
označiť príspevok

piskotka žena
   29. 1. 2011, 17:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

rains
   29. 1. 2011, 11:14 avatar
tak tomu sa povie krestan...kazdu nedelu si kolena drat v kostole a potm preklinat vsetko naokolo...keby ten boh vazne existoval a videl srpavodlivost, tak kazdeho takehoto farizejskeho hajzla musi bleskom zabit.

- no a teraz mi povedzete naco je ta svadba dobra? vezmu sa v kostole, spravia dve decka a potom sa rozvedu...
Súhlasí tetatekva, mamaleone


4.
označiť príspevok

Linda žena
   29. 1. 2011, 11:48 avatar
hehe a či ty rains, nevieš, že každý dobrý katolik..aspoň raz do týždňa ide k spovedi..Farár mu do rozhrešenie..pomodliť x..otčenašov a verím boha tým ho očisti od všetkých hriechov..a tak keď vyjde z kostola, môže ďalšie hriechy páchať ďalej..Tak to ide dookola...
Ešte na margo tiež kresťanov..Za onoho času chodila som do väznice vykonávať počítačové kurzy pre väzňov..Mali aj farára a tiež ich spovedal..Zaujímavé pre mňa bolo, že z neznabohov stali sa vo väznici až fanatickí katolici ( iný farár nebol k máni )..Tak som sa tiež pýtala seba, ako je to možné?..Odpoveď našla som si..Asi potrebujú akúsi barličku kým sú tam, len či tiež kresťania ostanú, až ich prepustia na slobodu?..Odpoveď dal Lipšic....Trikrát a dosť....barličky vonku na slobode asi nefungujú...
Počítačové kurzy boli zrušené..Neboli peniaze, ale farár stal..kto asi pre nich peniaze našiel?..Nuž RK cirkev z našich peňazí..pomyslela som si ja..a asi .. nie som ďaleko od pravdy...


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 12:14 avatar
Linda,,,je pravda že väzni potrebujú vnútornú očistu ..zmenu myslenia a tzv. "prevrátenie" sa na inú - lepšiu stranu. A práve tá viera im dáva nádej .., vždy lepšie , ako keby sa mali vo väzniciach zaoberať nezmyslami. Inak namiesto náboženstva, by na nich veľmi zapôsobila aj joga, alebo iné ezoterické cvičenia mysle ..atp, (myslím si ) ..a možno že by dosiahli u nich pozitívnu zmenu nielen myslenia.
Súhlasí Petrana


13.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 12:21 avatar
...ano, vždy je nutná zmena myslenia z negatívneho na pozitívne. Viera, nádej, láska takúto zmenu omožňuje.
Súhlasí Ónya


18.
označiť príspevok

Linda žena
   29. 1. 2011, 12:54 avatar
nuž neviem Oňa, čo je pre väzňov dôležitejšie..pre reálny život, až si odpykajú trest..Či.......Právne minimum....Základy ovládania počítača, alebo....farárove kázanie, že aj oni môžu prísť do neba...ak....
papa, idem do sveta, u nás svieti zubaté, ale pekné..slniečko  


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 12:58 avatar
joj to ano, jedno s druhým Linda, .. aj vedomostný, aj psychický ..aj duševný rast treba.
Súhlasí Petrana


56.
označiť príspevok

Petrana žena
   31. 1. 2011, 12:58 avatar
...problém nevidím v tom, že "hriešnici" pomocou kňaza uveria v to, že sa môžu a dokážu zmeniť...Problém je v návrate do prostredia , ktoré ich sformovalo na kriminálnikov. 


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 11:54 avatar
...tiež si myslím, že nenávisť zabíja, a človek si neuvedomuje, koľko negatívnej energie pri tom vyžiari na svoje okolie...tá potom ničí najbližších a pradoxne tých, ktorých milujeme, a ktorí milujú nás. Pretože na úrovni psychiky môžeme ublížiť najviac. Už Kristus povedal, parafrázujem, že nebojte sa tých, čo vám ubližujú na tele, bojte sa tých, čo vám ubližujú na duši. A rada o odpúšťaní má tiež svoje opodstatnenie: Odpusti, aby aj tebe bolo odpustené, pretože na svete niet človeka bez hriechu... Preto si myslím, že by sme nemali poukazovať na druhých, že komu ublížili a ako a ako budú Bohom potrestaní...to vie len pánboh, mali by sme začať vždy od seba, rozjímaním, spytovaním svedomia v tichu. Aj keď vplyv matky je zvyčajne veľmi silný, treba jej v istých prípadoch doslova zavrieť ústa. Nie je to jednoduché, chce to veľa vnútornej sily. 
Súhlasí Ónya


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 11:59 avatar
...a veľmi pomáha, a dáva vnútornú silu modlitba: požiadať Boha o pomoc, vnútornú silu a odpustenie. Možno radu. (Kto úprimne prosí, dostane odpoveď!)


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 1. 2011, 12:04 avatar
cize treba prinutit vírus v tele, aby nenavidel hostitela a skape aj sám? ..alebo bakteriu ? hehe...idem nato  


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 12:17 avatar
ranex ..hehe ..nikto nepovedal že hostiteľa ..a dá sa hostiteľ tak veľmi nenávidieť ako človek ?,...myslím si , že to ani nie je možné.., a ak áno, nemalo by sa to vôbec skúšať.


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 12:19 avatar
...ja by som sa najskôr pokúsila liečiť dušu, potom telo.  
Súhlasí Ónya


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 12:06 avatar
maximálne súhlasím Petrana ,.. súdenie druhých, takouto "preklínacou" formou nie je poslaním ľudí, ..a preto vždy tvrdím, že aj najväčšiemu nepriateľovi treba popriať dobré zdravie , šťastie a nech sa mu darí.., tým negujeme prípadné vysielané zlo z " nepriateľovej "strany ..aspom ja tomu verím.
Súhlasí Petrana


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 12:18 avatar
...no takle: všimni si, že aj ľudia čo nenávidia si zaslúžia súcit. Nenávisť tej matky sa dá pochopiť, ale v žiadnom prípade nie živiť. Ľudia, ktorí sa sklamali v láske veľmi trpia. Chvíľu trvá, kým sa zorientujú vo svojom nešťastí a kým sú ochotní pripustiť si svoj podiel viny, lebo naozaj, nikto nie je bez viny. Na tento čas, je dobré, keď ich vedie skúsený psychológ, alebo kňaz. Záleží na tom, či sú veriaci, ale v podstate liečiť dušu môže aj chápajúci - milujúci človek, ktorý zažil niečo podobné...no, sú takí "otvárači očí". 


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 12:28 avatar
Petrana samozrejme že ano, ..že súcit si zaslúžia, potrebujú mať vtedy oporu a pochopenie,..za to to nemusí to byť prepletené preklínaním a prianím zla a donekonečna..ak by sa mu niečo stalo, tešili by sa z toho a sami by si odpovedali že to "boh ho potrestal"..na tomto príklade vidieť, že Boh potrestal ich samých za toľkú zlobu. Isto vieš Petrana, že všetky negatívne emócie sa odrážajú na našom zdraví, akýkoľvek napadnutý orgán v tele, má príčinu v psychike.., a rakovina na 50 % detto
Súhlasí Petrana


15.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 12:33 avatar
...ale to znamená, že "preklínači" sú v podstate nielen spúšťači a živitelia zla, ale tiež aj jeho obete. 
Súhlasí Ónya


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 13:04 avatar
niekde som raz dávno čítala, že negatívna energia v podobe zlých úmyslov a myšlienok", ak je vysielaná osobe duševne slabšej ..môže z toho skutočne ochorieť, aniž by vedela z čoho je chorá /nejeden takýto prípad už bol a lekári nedokážu nájsť pôvod choroby) .. a opačný extrém, že ten kto vysiela intenzívne negatívum, a to narazí na silno pozitívne - negatívna energia sa akoby odrazí od tej pozitívnej a vráti sa v nejakej podobe tomu, kto ju vyslal.
Súhlasí mamaleone


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 1. 2011, 14:53 avatar
Psychoenergeticke posobenie na dialku je realitou...avsak clovek nikdy nie je, len jeden kus ohraniceny svojim telom, ale je umerne ucastný skupinoveho ega a tak atak na niekoho , akoby bol jeden moze vyvolat velmi tvrdú odozvu a znicit povodcu negativity. Preto sa ludia zgrupuju do stad a vytvaraju rozne pseudovztahy aj ked su uplne debilne.. je to v podstate duchovna ochrana. Príslusnost ku skupine, je dost silnou ochranou. A tak nicitel, ked chce niekoho znicit, tak vytvara podmienky, ktoré buducu obet oddelia od sily kolektívneho podvedomia a potom ho nerusene zacne likvidovat.
Takže atak a snaha niekoho znicit je viditelna v tom, ked sa zacne niekto vymikat skupine ku ktorej patrí, zacne sa akoby sam oddelovat od nich a hladat nieco nove, coby mu rozumelo...Prave v medziobdobí, ked este nepatrí k novej skupine je najzranitelnejsí.. inac najucinnejsie sa javi strcit v zadok skupinoveho ega tvoreneho tzv. cirkvou- s nimi nepochodí nijaky agresor- ale bohuzial i oni su povodcami este sofistikovanejsich spinovasti proti tzv. "satanom" ..
a nechce sa mit o rozpisovat.., ale zabavate ma dobre.
Súhlasí Ónya


50.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 16:50 avatar
praktiky a účinky skupinového myslenia - skupinového ega ( ak nejde o dobrý úmysel) , sú veľmi nebezpečné , ..v skupine vzniká istý druh rozhodnutia , kde sa nepripúšťajú názory zvonka ani iné názory .. sú tam tzv. "strážcovia myslenia" , ktorí nezvažujú argumenty pre istý druh rozhodnutia a pod predstavou "negatívneho pôsobenia - ublíženia" sa skupina môže dopustiť nešťastných rozhodnutí. Niektoré takéto skupiny fungujú medzi sebou na diaľku.
Súhlasí ranexil


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 1. 2011, 19:15 avatar
Par dobre zorganizovanych zaprisahancov dokaze presadit svoje na ukor aj velkej skupiny, bez toho, aby v nu vliezli z vonka, staci im puha nevrazivost.. spomínam na tzv. padlych anjelov, vobec nedje o to ci anjelmi boli, alebo su, ale o to, ze su zdruzení prísahou proti vsetkym . Takže preto ta uzasna moc.
Súhlasí Ónya


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 12:39 avatar
Dáme si obed, ta ne? Dobrú chuť a pekný deň! Neseďte doma, choďte von! 
Súhlasí Ónya, piskotka


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 1. 2011, 12:41 avatar
...večer chcem vedieť, kde ste boli a čo ste zažili. 


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 1. 2011, 12:56 avatar
my sme už hodinu poobede...tak už môžem byť tu 


21.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 13:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

tetatekva žena
   29. 1. 2011, 14:26 avatar
to skôr z nenávisti sa zabíja


24.
označiť príspevok

tetatekva žena
   29. 1. 2011, 14:33 avatar
to znamená, že vy ste tu všetci vysielači pozitívnej energie  


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   29. 1. 2011, 14:44 avatar
ja nie, mne lezie ta pozitivita na nervy...ked je svetla moc, tak stojí za p.
Súhlasí Scarlett


27.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 15:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 15:35 avatar
hnevam sa, ale nenenavidim.. to je priepastny rozdiel.
http://www.youtube.com/watch?v=efZehGj16EY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=feedf
Súhlasí piskotka


30.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 15:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 15:50 avatar
ty si Scarletka prestan domyslat jednostaj. Este stale si neprisla na to, ako ti tvoje zaludne ego zatemnuje vyhlad na skutocnost?
Aj teraz skus popremyslat nad tym, nad cim premyslas. Viem ake je to tazke, ale da sa to.
Na teba sa budem hnevat dovtedy kym to nepochopis, pretoze na to mas.


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 15:54 avatar
Borko, píšeš to, ako keby mohol Scarlettke tvoj hnev nejako pomôcť


34.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 15:55 avatar
ja viem ze ano.


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 16:04 avatar
Hnev vyvoláva strach, ale ku zmene potrebuješ informácie. Strach ťa môže donútiť, ale ovplyvní ťa iba krátkodobo, aj keď je pravda, že infotmácie spojené s emóciami si pamätáme dlhšie


40.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 16:07 avatar
Nadi ubezpecujem ta, ze moj hnev nevyvolava strach. Strach totiz vedie k panike. V mojom pripade je hnev chladny kalkul.


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 16:09 avatar
Hnev nie je nikdy chladný kalkul... iba že by išlo o predstieraný hnev, tak to myslíš?
Súhlasí Boris


44.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 16:15 avatar
nepomahas mi zrovna Nadi   ono by to malo ostat skryte inak sa to mina ucinku.
http://www.youtube.com/watch?v=23hXPEMryGY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 16:18 avatar
Scarlett nie je hlúpa, a má v sebe empátie dosť a dosť na to, aby to zistila aj bezo mňa.
Aký účinok má teda tvoj hnev mať?


46.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 16:20 avatar
kaslem na to Nadja.. ty si to velmi neuvedomujes... ale ty si proste nicitel.


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 16:23 avatar
Prepáč, Borko. Už som preč...  


48.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 16:29 avatar
Ale ved nechod prec ty si mudra zena, ale mam dojem, ze sa svojou mudrostou nesnazis o prospech seba a ostatnych.
Aj rozum treba pouzivat vyvazene Nadi. Uz som ti raz rozpraval, aky moze mat hnev v tomto smere ucinok.. Neverim, ze si zabudla.. len podrypkujes..
Súhlasí Nadja


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 16:35 avatar
Myslíš svojho brata?
Ok... podľa mňa je každý iný, na mňa hnev pôsobí priam deštruktívne ...


33.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 15:58 avatar
ale neslop tie svinstva v kuse Scarlet. Radsej si lahni a pospi si ak sa ti chce spat.
btw. na margo doteraz som si nemyslel radsej nic by som mohol aj ja povedat
Naposledy si napisala pravdu, tak dufam, ze si znova na ceste.


36.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 16:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 16:02 avatar
no zase zacina :D a preto sa hnevam.
ked uz napises o niekom, ze nepise pravdu=to co si ozaj mysli, tak aj napis co. Inak tvoje slova nemaju ziadny vyznam.


41.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 16:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Boris muž
   29. 1. 2011, 16:12 avatar
Nieje a ty to dobre vies. Otazka casu, kedy ta to zacne znova "hryzt"
Premyslam nad tym, nad cim premyslam a casto si poviem nieco v tom zmysle, ze mam strasny bordel v hlave, ze premyslam nad nepodstatnymi vecami. Ked nad tym dopremyslam citim sa skvele aplikujem hlavne v praci  


53.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 19:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 1. 2011, 16:06 avatar
To znie ako tá logická neriešiteľná hádanka - hovorí klamár pravdu, ak povie, že vždy klame?  


54.
označiť príspevok

Scarlett žena
   29. 1. 2011, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:32,  Gordulič si robí srandu len z kresťanstva z judaizmu či islamu mu lepí si robiť srandu
dnes, 21:30,  Edo robia si tam srandu z judaizmu, islamu ?
dnes, 21:29,  SSEdo maľuje hákové kríže ?
dnes, 21:26,  Bavím a na tom, ako tu hovoríte o jednom politikovi, pritom sú všetci rovnakí. Ide o...
dnes, 21:22,  Napísať nevie ale namalovať hakový kríž by zmakol cez obtahovaním cez kopirak
dnes, 21:21,  Jasné, keď nie je prítomné riešenie, dobrý je aj Hitler a holokaust. Tebe na tú hlavu...
dnes, 21:21,  Jano Gordulič a ako i silné reči o kus predbehli konzervatívne Slovensko . Ale do...
dnes, 21:13,  Dokážeš niečo napísať aj z vlastnej hlavy?
dnes, 20:49,  https://www.youtube.com/watch?v=zEBDVhGjcqs *21*39
dnes, 20:41,  Elfí trol Edo by sa vynímal na titulke knihy demagog
dnes, 20:38,  Samozrejme , že sa chyba stane . Ale u voličov ľsns je gramatika uhlavný nepriateľ . Pre...
dnes, 20:35,  super . aj to je málo . A to nevieš že mozok ti šlohli bez kluča
dnes, 20:34,  Lebo KSS je po smrti a smer žije . Keď smer zdochne Blaha rýchlo prebehne do ďalšej strany...
dnes, 20:32,  boli nám ukradnuté údaje na usb klúči, finančná strata 1300 eur
dnes, 20:32,  Blaha je dvorný demagog strany smer . Preto ho v strane držia lebo viaže na seba nemalé...
dnes, 20:31,  Blaha propaguje idee komunizmu, či ? prečo teda neposobí priamo v KSS ale v Smer
dnes, 20:29,  az sedem x ? *39
dnes, 20:29,  6. hej, ale ty s tvojím IáááQ píšeš yhrysko
dnes, 20:22,  Taká škodoradostná horlivosť, akú pácha neproletársky Blaha, veľmi poškodzuje sociálnu...
dnes, 20:21,  Ano ale nie je YHRYSKO ako ihrisko . To tvoje s IQ 88 je YHRYSKO ako si v jednom príspevku 7...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(150 075 bytes in 0,363 seconds)