Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nenávidel pápeža a Pannu Máriu, odišiel z cirkvi a Panna Mária sa mu zjavila.

69
reakcií
2505
prečítaní
Tému 12. októbra 2015, 13:34 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 10. 2015, 13:34 avatar
Život je plný paradoxov a vlastne každý človek je dieťa Božie.
Tre Fontane (Taliansko)

Štvrť Tre Fontane (Tri pramene) leží asi 10 km od centra Ríma pri ceste do Ostie, starorímskeho prístavu. Práve tu sťali apoštola svätého Pavla. Podľa tradície sa jeho hlava po sťatí trikrát obrátila a na týchto miestach vytryskli zo zeme tri pramene - odtiaľ názov lokality. V čase zjavenia bolo toto miesto okrajovou perifériou Ríma, so zlou povesťou. Tu sa schádzali ľudia žijúci mimo zákona, pasáci, prostitútky, a to i v miestnej jaskyni.

A práve tu, v Tre Fontane, sa roku 1947 Panna Mária zjavila ako Madonna della Rivelazione, Panna Zjavenia, Panna Apokalypsy.

Rýchle vyhľadávanie

01. Pohnutý život Bruna Cornacchioliho
02. Prvé zjavenie 12. apríla 1947
03. Stretnutia Bruna Cornacchioliho s pápežmi Piom XII., Pavlom VI a Jánom Pavlom II.
04. Posolstvá Panny Márie
05. Opis jedného s videní
06. Komentár biskupa Pavla M. Hnilicu
07. Slnečný zázrak 12. 4. 1980

Bruno Cornacchiola

Pohnutý život Bruna Cornacchioliho

Hlavná postava zjavení v tre Fontane, Bruno Cornacchiola, bol 34-ročný otec troch detí, keď sa mu zjavila Panna Mária. Pochádzal z chudobnej rodiny, mal iba základné vzdelanie a veľmi málo náboženskej výchovy. Keď skončil vojenskú službu, oženil sa a aby zarobil nejaké peniaze, odišiel do Španielska, kde vtedy prebiehala občianska vojna. Tam bojoval na strane Francových nacionalistov, hoci zmýšľaním bol viac naklonený ku komunistom. V Španielsku sa dostal pod vplyv istého nemeckého protestanta, ktorý ho presvedčil, že pápežstvo je vlastne zdroj všetkého zla na svete.

Zriekol sa preto katolíckej viery, stal sa protestantom a neskoršie prestúpil k sekte Adventistov siedmeho dňa. Zahorel nenávisťou voči Cirkvi a pápežovi a rozhodol sa, že zabije pápeža. V Španielsku si dokonca kúpil aj dýku, na ktorú si dal vyryť slová: smrť pápežovi.

Kaplnka Panny Márie Tre Fontane

Prvé zjavenie 12. apríla 1947

V sobotu po veľkonočnej nedeli, 12. apríla 1947, Bruno vzal svoje tri deti Isolu, Carla a Gianfranca na výlet k Tre Fontane, neďaleko Ríma. Bol nádherný jarný deň. Bruno si sadol na trávu v malom eukalyptovom hájiku a pripravoval si reč, v ktorej chcel zosmiešniť Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Z myšlienok ho vyrušila jeho dcérka, ktorá ho prišla požiadať, aby jej pomohol nájsť stratenú loptu, ktorá sa deťom zakotúľala do blízkej jaskyne.

Keď sa približoval, videl, že najmladšie dieťa kľačí pri vchode do jaskyne. Detská tvár žiarila radosťou a oči boli upreté do jaskyne. Pritom stále opakovalo: „Prekrásna pani, prekrásna pani...“

Bruno sa zahľadel do jaskyne, ale nevidel nič. Chcel odísť, ale spozoroval, že aj ďaľšie dve deti kľačia a ich oči sú tiež obrátené na nejaký objekt v jaskyni. Zachvátil ho strach. Rýchlo chopil deti a začal ich ťahať von z jaskyne. Zistil však, že nemôže nimi ani pohnúť. A vtedy aj on zacítil prenikavú vôňu kvetov a videl mladú ženu oblečenú v dlhom bielom obleku s ružovým pásom. Jej čiernovlasú hlavu pokrýval zelený plášť, ktorý padal dolu až na jej bosé nohy. V ruke mala knihu tmavošedej farby, ktorú držala blízko k srdcu. Kniha bola posledná kniha Biblie, Apokalypsa – kniha zjavenia sv. Jána. Prihovorila sa Brunovi: „Ja som tá od Najsvätejšej Trojice. Som dcéra Otca, matka Syna, nevesta a Chrám ducha Svätého... Som Panna Apokalypsy“.

Je pozoruhodné, že Panna Mária sa zjavuje človekovi, ktorý opustil Katolícku cirkev, opovrhoval mariánskou úctou a mal úmysel zavraždiť pápeža.

To je ďaľší príklad, kde vidíme, aké nevyspytateľné sú cesty Božie. Boh si vyberá často tie najnemožnejšie osoby, aby na nich ukázal svoju moc. Vybral si prenasledovateľa Cirkvi Šavla, ktorý – ako čítame v Skutkoch apoštolov – dychtil po hrozbách a zabíjaní Pánových učeníkov – Sk 9, 1. Bruno tiež zakúsil dobrodenia tohto stretnutia s Pannou Máriou. Kým žasol nad tým, čo sa okolo neho deje, počul nežný Máriin hlas: „Som Panna Apokalypsy..., ty ma však prenasleduješ. Už toho bolo dosť. Vráť sa späť do svätého stáda, do nebeského dvora tu na zemi“. A potom akoby na vysvetlenie dodala: „Od záhuby ťa zachránila novéna deviatich prvých piatkov, ktorú si si vykonal skôr, než si upadol do svojich bludov... Musíš byť ako kvety, ktoré tu nazbierala tvoja dcéra Isola. Tie neprotestujú, nerebelujú, ale sú tiché a pokojné.

Potom mu Panna Mária vyjavila aj ďaľšie veci a napokon mu naznačila kňaza, na ktorého sa má obrátiť. Povedala mu: „Zakaždým, keď stretneš kňaza, v kostole alebo na ulici, prihovor sa mu týmito slovami: Otče, ja sa musím s vami rozprávať. Ak ti odpovie: Ave Maria! Syn môj, čo chceš? To bude ten vyvolený, ktorého som ti určila. Povedz mu všetko, čo ti srdce diktuje a poslúchal ho. On ťa potom usmení, aby si sa dosal k Svätému Otcovi, najvyššiemu pastierovi kresťanov, ktorému osobne odovzdáš moje posolstvo... Viacerí ľudia, ktorým o tomto zjavení budeš hovoriť, ti neuveria, ale to nech ťa nijako nezarmúti.“

Po týchto slovách sa táto vznešená postava otočila a pomaly sa od neho vzďaľovala smerom k Svätopeterskej bazilike. Bruno bol akoby v extáze a niekoľko minút sa vôbec nehýbal z miesta.

Keď sa spamätal, spolu s deťmi vyčiistili jaskyňu nakoľko sa len dalo, a na jej stenu napísali dátum zjavenia. Bruno použil pritom kľúče od domu, ktoré mal so sebou a nmi označil miesto, kde Panna Mária stála.

Zjavenie trvalo asi pol druhej hodiny. Svätá Panna hovorila len k Brunovi a medziiným mu zverila tajomstvo, ktoré mal odovzdať Svätému Otcovi. Deti Jej hlas nepočuli, ale videli, ako pohybuje perami. V ruke držala malú šedú knihu. Na konci zjavenia k nim pristúpila bližšie, uklonila sa, obrátila a zmizla.

Otec sa detí hneď vypytoval, čo videli. Ich výpovede súhlasili s jeho vlastným videním.

Bruno: "Ihneď som sa s deťmi vrátil domov. Bol som úplne zmätený a otrasený. A tak sa z nepriateľa Cirkvi stal jej vášnivý zástanca. (O pravdivosti zjavenia ho presvedčilo aj to, že našiel kňaza podľa znamenia, o ktorom sa v jaskyni zmienila svätá Panna.)

Začal som zapisovať posolstvá Matky Božej do zošita. Potom som o tom informoval kňaza v našej farnosti a neskôr tiež kardinálov vo Vatikáne. Mal som ešte niekoľko ďalších zjavení.

www.zivcakova.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí velasquez


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   12. 10. 2015, 14:01 avatar
áno je to skoro pravidlom, Ježiš Kristus tiež povedal, neprišiel som tu preto, aby som bol medzi svojimi, aj v súčastnosti platí neveriaci nachádzajú na životnej ceste veriacich a opačne veriaci stretávajú neveriacich, navzájom všetci máme spolupracovať aj keď sme odlišní


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 21:25 avatar
2....Gabriel,...je pekné,ak sme ústretoví a tolerantní,....ale nesmie to byť za cenu prehliadania Božích pripomienok.
Písmo totiž hovorí....:„‚Vyjdite spomedzi nich a oddeľte sa,‘ hovorí Jehova, ‚a prestaňte sa dotýkať nečistého.‘“ — 2. KORINŤANOM 6:17.
A to sa netýka len neveriacich/ateistov/ ale vo všeobecnosti, teda i neveriacich,ktorí sú oficiálne príslušníkmi nejakej cirkvi,ale svojim životom Boha prehliadajú a tak sú tiež zaradený do kategórie neveriacich. Vid,...príklad Saula,Pavla.
Ak by Pavol zostal židom,tak by asi sotva našiel priazeň u Boha. A nielen on,.....a tak hovoriť tu o nejakej spolupráci,je irelevantné. Ak je pravda len jedna,...tak je i jedna skupina ctiteľov,ktorá je Bohu prijateľná. A tak danú "spoluprácu" vnímam len v tom,že môžem/ak poznám pravdu/ presvedčiť niekoho,že sa mýli,a že musí urobiť všetky kroky k záchrane,....teda i zmeniť svoje náboženstvo,ak chce byť Bohu prijateľní. Takto kresťanstvo a ich služba fungovala v raných rokoch kresťanstva. Sotva si vieme predstaviť fakt,že by mnohí oslovení inoverci,ktorí uverili, zostali vo svojich náboženstvách a neprešli by ku kresťanskej cirkvi.
Teda,sme "odlišní" ale pravda je len jedna.
Zamysli sa nad tým trebárs, ako biblická kniha Zjavenie opisuje falošné náboženstvo. Zobrazuje ho ako opitú prostitútku, ktorá má moc nad mnohými kráľovstvami a ich poddanými. Táto obrazná žena smilní s mnohými kráľmi a je opitá krvou Božích pravých ctiteľov. (Zjavenie 17:1, 2, 6, 18) Meno, ktoré má napísané na čele, vystihuje jej odporné nečisté správanie — „Veľký Babylon, matka smilníc a ohavností zeme“. — Zjavenie 17:5.
Sotva táto definícia vystihuje nejakú spoluprácu s niekym,kto je takto posúdený samotným Bohom,a sova bude Boh prihliadať na skutočnosť,že neopustíme takéto falošné náboženstvá. Slová -"matka smilnic" poukazuje jednoznačne na duchovné smilstvo a na rôzne náboženstvá/smilnice/,ktoré vzišli priamo/i nepriamo/ z doslovného Babylónu,po zmiatnutí jazykov a po rozídení sa ľudí po celom svete.
Aj preto Zjavenie nabáda úprimných ľudí ,aby "vyšli z Veľkého Babylónu",....pretože je to otázka zivota a smrti.
Už aj preto,aby na nás neprišli slová Krista,povedané na adresu falošného náboženstva a jej ctiteľov...:„Nikdy som vás nepoznal! Odstúpte odo mňa, páchatelia nezákonnosti.“ (Matúš 7:23)


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   12. 10. 2015, 21:30 avatar
Shagara rád ťa počujem, chýbala si mi na fóre, videl som celý môj život na dlani a viem že pred osudom sa unikať nedá, môžeš sa mu na malú chvíľu vzdialiť ale dlhodobo je lepšie ak ho príjmeš


8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   12. 10. 2015, 21:35 avatar
Gabriel, Shagara je muž.


9.
označiť príspevok

gabriel pb
   12. 10. 2015, 21:36 avatar
dobre ako myslíš, chýbal mi muž


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 22:28 avatar
9....ospravedlňujem sa,ak som ťa svojim nickom priviedol do omylu! A dakujem za "uznanie",úprimnosť,....cením si to!


21.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 10. 2015, 08:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 21:48 avatar
8...OK.....dobrá,správna pripomienka. Ale zrejme Gabrielovi nejde o flirt,známosť a podobne?!  


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 21:45 avatar
6.......Ježiš by na to povedal...:"šťastní sú tí,čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho"! Ale inak mám radosť,ak ťa oslovujú rozumné rady Písiem a ich výstrahy. Iba týmto spôsobom môžme mať svoj "osud" pevne v rukách. Utiecť môžme iba pred zodpovednosťou, ale lepšie je prijať ju.a konať v zmysle biblických zásad,....potom bude náš život pokojný a hlavne dlhý.
Jednoducho povedané ..."osud" každý z nás má pevne v rukách a každý čo "rozsieva,to aj zožne". Kiež by to bolo to -dobré,....to si úprimne želám. 


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   13. 10. 2015, 11:17 avatar
kľud, mier a pokora, aj keď je to niekedy ťažké
http://www.youtube.com/watch?v=kZpuZsKMYXY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   12. 10. 2015, 21:46 avatar
Shagara, 5, sú rôzne výklady na prostitútku zo Zjavenia. Niektorí tvrdia, že je to mesto Rím.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 22:24 avatar
11....viem...Slušný človek. Poznám podrobne tie názory,....ale ak berieme v potaz biblický kontext,tak ľahko môžme vylúčiť všetky nesprávne výklady. Trebárs ten "Rím",......už aj z predobrazov v SZ je zrejme,že tak ako i neverný Jeruzalem a Samária/Izrael/,ktorí boli označení za "smilnice,prostitútky",...tak je to i teraz,pretože mnohé časti zo Zjavenia majú svoju paralelu pri prvom spĺňaní,ked bol zničený Jeruzalem/Júda/ a Izrael. Teda,ide tu skutočne duchovné smilstvo.
Tie správy z SZ a NZ/Zjavenie/ sú dokonca navlas rovnaké,a pomáhajú nám chápať čo je -"smilstvo.palina,stromy,hviezda,kobylky,zvieratá,šarlát,opitá krvou,pohár hnevu,divé zviera,žena...atd". Teda,samotný kontext vylučuje možnosť,že by mohlo ísť o mesto Rím.
A výraz „mesto“ naznačuje, že ide o organizovanú skupinu ľudí,nie doslovné mesto. Keďže toto „veľké mesto“ má moc nad „kráľmi zeme“, žena označená ako Veľký Babylon musí byť vplyvnou organizáciou medzinárodného dosahu.
A tak "Zviera", na ktorom smilnica jazdí, predstavuje svetové politické mocnosti. (Zjavenie 17:10–13) Falošné náboženstvo sedí na chrbte politického zvieraťa v tom zmysle, že sa snaží ovplyvňovať jeho rozhodnutia a ovládať ho. O tom som už písal,ked som poukazoval ako sa mieša náboženstvo do politického diania,...čo prvotní kresťania nerobili,nemohli...ak chceli mať priazeň Boha. Ale súi iné desiatky citácií Písma,ktoré poukazujú,že nešlo o doslovný Rím. Ak majú z neho Boží ctitelia "výjsť"/ako radí Písmo/, tak to určite neznamená to,že by bolo niečo zlé na doslovnom meste. A nie je to ani narážka na RKC,...pretože Veľký Babylon je konglomerát/organizácia/všetkých falošných náboženstiev/kresťanských,aj nekresťanských/!
Organizácia môže byť politická, obchodná alebo náboženská. "Žena" menom Veľký Babylon nie je ale politickou organizáciou, lebo Božie Slovo hovorí, že „králi zeme“, čiže politické prvky tohto sveta, s ňou „smilnili“. Jej smilstvo sa vzťahuje na jej spojenectvo s vládcami tejto zeme a je dôvodom, prečo je označená ako „veľká smilnica“. — Zjavenie 17:1, 2; Jakub 4:4.

Tiež treba vedieť,že Veľký Babylon nemôže byť ani obchodnou organizáciou, lebo „obchodníci zeme“, ktorí predstavujú obchodné prvky sveta, majú nad ňou smútiť, keď bude zničená. V skutočnosti tak králi, ako aj obchodníci sú tu opísaní, ako stoja „obďaleč“ a prizerajú sa, čo sa deje s Veľkým Babylonom. (Zjavenie 18:3, 9, 10, 15–17) Preto je rozumné dospieť k záveru, že Veľký Babylon nie je ani politická, ani obchodná, ale náboženská organizácia.

Náboženský charakter Veľkého Babylona potvrdzuje aj výrok, že všetky národy zvádza svojimi „špiritistickými zvykmi“. /čarami/ (Zjavenie 18:23) Keďže všetky formy špiritizmu sú spojené s náboženstvom a sú inšpirované démonmi, neprekvapuje, že Biblia nazýva Veľký Babylon „bydliskom démonov“. (Zjavenie 18:2; 5. Mojžišova 18:10–12) Táto celosvetová ríša je tiež opísaná ako aktívny odporca pravého náboženstva, ktorý prenasleduje „prorokov a svätých“. (Zjavenie 18:24) A to platilo aj na židov v 1 storočí,...a aj preto sú na adresu Veľkého Babylónu povedané tie isté slová ako na/náboženstvo/ vyvolený národ,ktorý si zabil mesiáša. Zjav.18:24 a Mat.23:35-37...porovnaj tieto texty!
Súhlasí Slušný človek


3.
označiť príspevok

brumo muž
   12. 10. 2015, 17:27 avatar
Kto stvoril svet, kto poslal svojho syna, kto vzkriesil Ježiša...??? Koľko času , usilia sa v cirkvi, liturgiach, vedomí ľudí, venuje stvoriteľovi a koľko žene menom Maria....?


4.
označiť príspevok

salbea žena
   12. 10. 2015, 19:27 avatar
hypnoza a nie zjavenia
niekto si robi z krestanov debilov a ma ich za blaznov


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 10. 2015, 21:32 avatar
4....tu musím súhlasiť. Pseudo-Mária je len satan v ovčom rúchu. Ak niekto pozná tie mnohé zjavenia a jej posolstvá,tak nutne vie ako sa rozchádzajú,ako sú primitívne,nebiblické a ako sa mnohé proroctvá pseudo-Márie nevyplnili. Z niektorých týchto zjavení,posolstiev je naozaj možné spozorovať výsmech,iróniu a pohŕdanie tými,ktorí nemajú biblické poznanie a hrdia sa titulom-"kresťan". Aj preto mnohé posolstvá pseudo-Márie sú opakom toho,čo tvrdí Boh,alebo jeho syn v Písmach.
---------------------------------------------------------------
Apoštol Pavol varoval, že mnoho nábožných ľudí, žiaľ, ‚zahynie‘, pretože budú zvedení Satanom prostredníctvom ‚lživých znamení a predzvestí a každého nespravodlivého podvodu‘. Títo jednotlivci, ako hovorí Pavol, „neprijali lásku k pravde, aby boli zachránení“, a preto na nich pôsobí „omyl, aby uverili lži“. (2. Tesaloničanom 2:9–12)


17.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2015, 07:30 avatar
shagara, o zase nebu´d ako farizej, čo sa modlil v chráme a v kúte sa modlil mýtnik. Niekedy mám dojem, že predsa len máš v sebe nejakú falošnú istotu, presneako tí, o ktorých píšeš v tom druhom odstavci.
No a Mária ako satan v ovčom rúchu, tu ti hrozí dokonca hriech proti duchu svätému, lebo je napísané, že povedali, že je posadnutý a to je to isté, čo tu píšeš. Ako človek,nemôžeš vidieť do hlavy Márie, ani boha a ani do mojej hlavy a teda nesmieš vynášať súdy, ktoré by mohli byť nepravdivé oproti tým ktoré vynáša nad každým človekom boh,lebo on jediný vidí do jeho duše.Aj ježiš hovorí: nesúďte, kým prídem já !

Niektoré máš veľmi dobré veci a ja som sa od teba tiež v mnohom poučil, ale niektoré sú ako bác hovno do kaše.To mi je ťa ľúto a preto ťa v dobrom chcem na to upozorniť. Už som tu viackrát písal, že ak neúhlasíte s niekltorými vecami, nechajte tomu radšej volný priebeh, ako za každú cenu hľadať a pri tom si nevšimnúť, že už je neskoro,.že už si zašiel za hranicu hriechu proti duchu svätému.


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2015, 23:23 avatar
Elemír...17....ja nesúdim Ježišovu matku Máriu. Verím,že to bola zbožná žena a verím ,že dostane svoju odmenu.
Ja kritizujem pseudomáriu zo zjavení a rôznych posolstiev.- A tu sa určite nemýlim. Boh,Ježiš,Mária a nikto iný z neba sa dnes nezjavuje a tak jediný záver je taký,že za tým je satan a démoni. Poznám tieto zjavenia a dané posolstvá....a sú tak rozporuplné,nebiblické,priam až hlúpe,.....že pripisovať ich Márií,sa rovná,robiť skutočnú Máriu /biblickú/ nerozumnou, ktorá koná proti Kristovi. Teda,opak je pravda. Ak verím týmto posolstvám,zjaveniam.....zneuctievam Máriu,jej syna i samotného Boha.
Načo sa modliť k Márií a uctievať ju? Môže mi dať niečo,čo mi nemôže dať Boh? Nie! Ale ak uctievam Máriu prehrešujem sa proti prvému prikázaniu,a to je zrada Boha,modlárstvo.


13.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 10. 2015, 22:15 avatar
Salbea, ty si to asi nečítala, veď tam boli dve deti a dospelý človek, vieš čo je hypnoza ? Na hypnôzu musia byť dvaja, jeden čo sa dá hypnotizovať a druhý, korý hypnotizuje. Správne tu ktosi napísal, že Mária je prostredník svätej trojice., lebo akonáhle vojdme do svätej trojice sú tam tri nezávislé osobné božstvá a každý plní svoj jedinečný úkol pri spasení hriešnika, tak ako to bolo stanovené pri Jordáne. a podobne je to aj s modlitbou. Tu tiež je Mária prostredníkom ku svätej trojici a k jej synovi podľa historickych skúsenosti, veľmi účinným.
A to že nás kreťanov majú ľudia, ktorí nepochopili vieru, za bláznov, to máme napísané v evanjeliu, nič nové pod slnkom.
Nikto nemá v hlave rovnako dané, ale každý aj ten najposlednejší sa cíti, že nemôže byť ten najsprostejší. každý považuje svoju logiku za najsprávnejšiu, ale pravda je len jedna.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 07:27 avatar
"Tu tiež je Mária prostredníkom ku svätej trojici a k jej synovi podľa historickych skúsenosti," >> mozes to rozpisat? (ale
neprehanaj to zas)
Odkial to pochadza, odkial sa to cerpa, ze by bola prostrednikom?

" každý považuje svoju logiku za najsprávnejšiu, ale pravda je len jedna." >> dobre si napisal, kazdy...


39.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 10. 2015, 09:15 avatar
citaj triezvo
najprv sa dotkol deti a az potom videl sugesciu
Franz Mesmer a jeho mesmerizmus mi je dokazom toho,ze mozgy ludi ovlada mimozemska inteligencia
velmi vychcana a prefikana inteligencia,ktora ovlada ludsku rasu a je na vine vojnovym aj politickym konfliktom vo svete
rozdeluju ludsku rasu a nutia ich bojovat voci sebe
jedine co od nich sa ludska rasa naucila je psychomanipulovanie v mene akoze dobra,ale vzdy sa koncovkou takehoto chcenia stava vrazdenie a samodehonestovanie vlastnej rasy
to, ze nutia ludsku rasu byt neustale vo vojnovych konfliktoch je z cista jasna iba biznis s ludskym vedomim
mier sa nikdy nedosiahne a nepodari sa ani ovladnut ziadna ina planeta,pretoze oni prilis vela investovali do nehnutelnosti
Zem na sportovy prenos lovnej zvery


40.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 10. 2015, 09:20 avatar
a mimochodom
ziadne nabozenske vierovyznanie ma nedonuti klanat sa sadistom
pretoze dizajneri a autori ludskej rasy su sadisticke a hyenisticke bestie


18.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2015, 07:58 avatar
Wolfe ale len nedávno to tu rozpisovala Lea a velmi výstižne, teraz rozmýšľam, že ako rýchlo to nájsť, ale nei je toho zase až tak mnoho a myslím,že ona sama to pre teba urobí .
Vtejto vecí m ešte napadájeden moment v evanjeliu, keď ježiš hovorí: Už musím ísť, lebo zlé mocnosti uchvacujú nebeské kráľovsvo. Ja tiež niekedy cítim, že ježiš tu je a niekedy nie je, ale čo sa týka márie, tá tu stále je. To zase tak cítim.Ja som dokonca kedysi napísal, že či ona vôbec videla brány nebeské, ak zistila, čo zlé sa s kresťanmi vtedy robilo a čo sa robí dodnes.. Ja to netvrdím, ja to cítim.
Ale prečítaj si ešte, a to som aj lee navrhol, Velebí moja duša pána, že zhliadol na poníženie svojej služobnice, asi to bude v lukášovi, hneď to pozriem.
Už som to našiel a nechápem, prečo to tu už dávnio nevisí v zlatom písme:

Velebí moja duša pána a môj duch jasá v bohu mojom spasiteľovi.
Hľa od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia,lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný a sväté je jeho meno a jeho milosrdenstvo z pokolenia na pokolenie s tými, čo sa ho boja.
Ukázal silu svojho ramena a rozptýlil tých, čo v srdci pyšne zmýšľajú.
Mocnárov zosadil z trónov a povýšil ponížených. Hladných nakrmil dobrotami a bohatých prepustil naprázdno. Ujal sa Izraela svojho služobníka, lebo pamätá na svoje milosrdenstvo, ako sľubil naším otcom abrahamovi a jeho potomstvu naveky.

A ešte zopakujem pre tých, čo ju majú za satana v ovčom kožuchu:

Hľa od tejto chvíle, blahoslaviť ma budú všetky pokolenia, lebo veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný a sväté je jeho meno .......
A blahoslavená je tá, čo uverila, že sa splní, čo jej povedal pán.


23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2015, 14:08 avatar
Este prosim. Boh je vsade atd... Jezis hovori, ked sa stretnu dvaja alebo traja v Jeho mene, on je tam, ale Maria nie je vsadepritomna, ako moze vypocuvat prosby?
To len tak na margo...

Ano blahoslavit, ze porodila Jezisa, ale modlit sa cez nu?


19.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2015, 08:05 avatar
Zae sa mi aj teraz potvrdilo, upriamujte sa viacej na evanjelium, ako na listy.


20.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 10. 2015, 08:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2015, 21:26 avatar
Wolfe 23
Maria nie je vsadepritomna, ako moze vypocuvat prosby?
Ako ti to mám vysvetliť, uečite máš mobil a ak ho máš pri sebe, zastihne ťa každý tm kde si, prečo si mslíš, že nebo by nemalo vymysklený lepší systém kominikácie,ktorý mi použivamie ani jnie 20 rokov ?
Alebo ešte, zober si programy na disku, nedá sa určiť, kde ktorý je, všetky sú navzájom rozmetané po celom disku ale ak s ním potrebuješ robiť majú poradie povelov poodľa riakov tk ko to napíše programátor. Ja som npríkladbol programátor už v roku 1974, vtedy sa písal záznam na päťstopú dierovanú pásku. Bolo to o naprogramovaní frézy opracovať obrobok aj s viacerými nástrojmi. Bolo tam dokonca nastavenie korekcii vzniknuté opotrebovaním nástroja.
Lebo ty stále nechápeš duchovno, ako to vôbec funguje, ako funguje duševná komunikácia medzi jednotlivými duchmi a to duchmi, ktorí sú ešte v tele a duchmi, ktorí už telo nemajú, ale ďalej existujú.
Napríklad, modlíš sa ??? Ak áno, aký máš dôvod na to, aby si sa modlil, len preo, že si to včítal v biblii?????
Ja sa modlím preto, že ten deň, keď sa modlím je vždy iný a lepší. Za akých podmienok a prečo cítim, že ten deň je lappší, lebo najprv ma musel niekto vypočuť a keď ma vypočul mal nástroje a moc, aj keď je iba duch, lebo je tých duchov mnoho, zmeniť mi podľa toho život. Ja to presne neviem, ako to funguje, ja sa iba domnievam, naisto sa to dozviem,e na druhej strane, ale to funguje. Tu vôbec njkde o to, či tie prosby Mária vypočuje a vyplní, alebo má na to dostatok dobrých duchov, čo to za ňu zariadia, to neviem, viem iba, že to funguje,

Veriaci 20,
kde máš istotu, že ty to chápeš a ja nie ????? Vieš vôbec, čo je RKC, lebo tu sa velmi často stáva , že z vás nikto nikdy nebol v RKC, ale viete, čo sa tam robí a to ešte dokonca, čo sa robí dobre a čo zle. Ale mohol by si napísať, napríklad, ako chápeš ty božie dielo, ja to chápem jednoducho, praktizovanie viery, modlenie, omše, ruženec a iné, božím dielom si vylepšujem život už tu na zemi, už tu na zemi sa mi približuje nebeské kráľovstvo. Ja tuež nsúhlasím so všetkým, čo je v RKC, ale to, čo môžem čerpať v RKC nenájdem nikde na svete a preto pre mňa niet uniku z tejto cirkvi. Nič tak nedokáže zmeniť život človeka k lepšiemu ako praktizovanie RKC. Treba to skúsiť, ale neskúšať a iba kydať.
Takže božích zámerov je veľmi veľa a teda aj božích diel, ale najhlavneší je spasenie hriešnikov.
Draho sme boli kupení a boh má spísnú zmluvu s každým živým tvorom atrda aj aasa


25.
označiť príspevok

veriaci-3
   13. 10. 2015, 21:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 22:00 avatar
Je smutné, že útočíte na Pannu Máriu ak na nepriateľa. Ja sa však nebojím. Ona je taká milostiplná, že ľúbi tých čo ju ľúbia, aj tých čo ju prenasledujú a titulujú kadejako aj pochybujú o nej. Zase sa môžete púšťať len do toho, kto je láskavý a milostivý. Je to jedno, ale zistíš aj ostatní, že kto je Panna Mária - Ježišova aj naša Nebeská Mamička. Je kráľovnou pokoja a pokoj aký ona dáva skrz toho, že ju o tom poveril jej Syn Ježiš - je niečo úžasné. Keby si mal ten pokoj, ktorý dáva Panna Mária - zmenil by si sa a bol viac ľudský a menej tu sa oháňal s citátmi a viac šíril lásku a pokoj. Tak len toľko.


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2015, 02:25 avatar
Nikto neutoci na Pannu Mariu.
Skor na ucenie ktore uci ctit si ju ako Boha. aj ked sa tvari ze je to len akysi channeling k Bohu a nie samotne uctievanie jej..
Proste mam pocit, ze sa jej pridali zasluhy a schopnosti, ktore nema..

Berie sa, ze ked nieco vyprosis u panny Marie, tak to mas automaticky ,pretoze ona si to vyziada u Jezisa, tak ako s vinom v Kani Galilejskej. Ale vsimni si, ze Jezis povedal, zena, este neprisiel moj cas, aj ked jej to nakoniec splnil, ale ako vidis tiez to nebolo hrr hrr uz aj idem..

Mylis kritiku ucenia a kritiku Marie, to je VELKY ROZDIEL..
Mariu mame v ucte vsetci (teda aspon myslim -hovorim za seba)
Neviem ci u nej mozeme nieco vyprosit, ak aj ano, tak to urcite nebude take velke, ako ked to vyprosime u Boha / Jezisa..

Inak neviem, ale Jezis je knieza pokoja, moze byt Maria vacsia a byt kralovnou pokoja (ako viem si nejaku korelaciu Marie a pokoja predstavit, len mam pocit, ze sa prilis prehana s titulovanim kralovna) Kralovna nebies ( to nie je moc pekny titul, tento titul mala uz falosna bohyna Asherach), kralovna pokoja, kralovna anjelov atd...

Lea ak ti niekto protireci, siris viac lasky a pokoja, alebo skor reagujes podrazdene?


44.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:19 avatar
Wolfe ja som cez Pannu Máriu sa dostala k Ježišovi - čo si myslím, že je skvelá práca. Predtým som uznávala len 1 Boha a o Ježišovi som si myslela, že je to nejaký omyl cikrvi.


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 00:59 avatar
Trochu mi to pripomina jeden film, ako jeden clovek sa stal knazom, aj ked neveril v Boha.
V Rime sa dostal k jednemu co robil exorcistu a mal mu asistovat..
Tak nejak zistil, ze diabol je skutocny a ten sa mu vysmieval, ze ako ho chce premoct, ked neveri v Boha.
Skoncilo to nakoniec tak, ze diablovi povedal, ale tym, ze viem, ze si ty skutocny, verim, ze existuje aj Boh.

Ja som niekedy davno videl auru a kedze som videl nieco mimozmyslove, tak som bol aj este viac ochotnejsi verit, ze existuje Boh..
Mal by som sa vratit k trenovaniu videnia a poznavaniu aury, pretoze mi pomohla uverit v Boha a Jezisa?


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 01:00 avatar
Samozrejme to bola len recnica otazka, dufam, ze si pochopila moju analogiu...


57.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2015, 01:04 avatar
myslim, ze nemas absolutne ziadne pravo na nijake recnicke otazky v tomto pripade.


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 01:28 avatar
Ano, pretoze ty mi to zakazes.. co Zoozoo, zas nocna depresia/agresia?

Padam, cau  


61.
označiť príspevok

zoozoo muž
   15. 10. 2015, 01:30 avatar
myslim, ze nemas absolutne ziadne pravo na nijake recnicke otazky v tomto pripade.


63.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 10. 2015, 09:54 avatar
Wolfe každého cesta k Bohu je individuálna. U mňa sa dá povedať, že cez hriechy, okultizmus a iných zlých vecí, som spoznala, že Zlý existuje a zažila som aj následky - zlé ovocie. Vďaka božej milosti som si uvedomila ohavnosť hriechov, chýb ...Spoveď to vyriešila a hlavne sv. Príjmanie a spoznala som a uverila posolstvám Pannej Márií - , ktorá zabezpečí, aby som sa neodklonila, smerovala k Ježišovi a k cirkvi a k sv. príjmaniu.


64.
označiť príspevok

fajer
   15. 10. 2015, 11:12 avatar
lea, my tomu hovoríme s kaluže do smradľavej močovky.....


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 13:25 avatar
Ako rozoznat, ktore posolstva su skutocne a ktore by mohli byt bludy?
Cirkev nema moznost ako si overit pravost videni atd...

Ako ti presne Panna Maria zabezpeci aby si smerovala k Jezisovi a preco je Boh a Jezis je prilis slaby aby to robil on?
Alebo preco by to nemohol byt proste Jezis?
Tym myslim, preco to musi byt Maria?


67.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 10. 2015, 13:43 avatar
Wolfe cirkev na to má komisiu, čo a ako. Ja sa nevyznám. To skúmanie je rozsiahle a dlhoročné, spravidla v tíme sú aj neveriaci, dokonca aj moslim, čierni, bieli aj žltí - a vedci, mnoho sa dá odmerať vedecky. Aspoň čo ja mám o tom načítané, neviem viac a bližšie popísať.

Prečo by Ježiš nemohol sa rozhodnúť poveriť svoju mamičku Pannu Máriu? Prečo, prečo... mnoho otázok. Prečo nie je jeden Boh, Boh Otec. Prečo je Syn Ježiš, prečo je aj Duch Svätý - všetko by mohol robiť Boh sám. Prečo Boh nespasil ľudí len tak, že sa rozhodol... lebo asi nechcel. Chcel to urobiť cez syna Ježiša a chcel, aby sa Ježiš narodil zo ženy. Atď.

K tomu ešte napr. Lurdy, Fatima sú oficiálne uznané cirkvou a nebolo to ľahké. Medjugorie nie je cirkevne uznané, skúma sa- mňa však presvedčilo a či ho cirkev uzná alebo nie - ja tomu verím. Ty alebo iný čo študujete sami Bibliu si nepýtate súhlas od iného čo sám študuje Bibliu či chápeš danú stať správne. Koľkokrát na jednoduchú otázku jeden zacitujem niečo z Biblie a druhý nájde iné a zacituje, a pritom si to odporuje. Pozri si veci na youtube alebo gloria tv - o zjaveniach Panny Márie, možno ťa oslovia a možno nie. Ak nie nič sa nedeje. Rovnako je v poriadku, aj keď tomu neuveríš, tak to ma byť. Nikdy nie je nič také, kde by sa všetci ľudia zhodli.


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 01:03 avatar
Vidis to je ironia. Ja zas naopak, to som niekedy bol ochotnejsi uverit v Jezisa ako Boha, respektive mal som ho radsej, pretoze podla toho co som cital, Jezis rozdaval lasku, liecil, bol vzorom moralky a ludkosti bez ohladu na nasledky, Boh bol ten, ktory zabijal ludi, robil cistky narodov, zatvrdzoval srdcia, zosielal, kobylky, mor, zabijal prvorodenych, za najmensie chyby trestal smrtou...


62.
označiť príspevok

veriaci-3
   15. 10. 2015, 02:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 10. 2015, 13:51 avatar
Veriaci-3 ak to tak vieš, je dobre. Len za seba poviem - pripadáš mi skôr ako ateista, ktorý cituje Bibliu, nie z dôvodu, že vy veril v Boha alebo to uznával, ale skôr preto, lebo tam nachádza to, aký je Boh údajne zlý a iné veci čo si načíta - vždy si nájde tam len vraždenie, incesty, vojny. Rovnako dáš nejakú úvahu, citát z Biblie - a furt dodáš cirkev je zlá, vymýšľa si a nemáš problém uraziť Ježiša a posmešne povedať eucharistického Ježiša- tomu by som sa nečudoval ateistovi, ale od veriaceho to je priam trúfale. Ale tvoja vec.


69.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 10. 2015, 13:56 avatar
veriaci-3 otázka a môže prísť a zjaviť sa Ježiš? Alebo sa opýtam môže prísť a zjaviť Boh Otec?


65.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   15. 10. 2015, 11:18 avatar
ja som radšej ostal pri tých pannách...muži ma nepriťahujú


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2015, 02:15 avatar
Pokial viem, tak mi na mobil nemoze zavola desattisice ludi naraz a aj ked je taka technologia mozna, dost tazko by som taky rozhovor zvladal, myslim, ze to dokaze len Boh, pretoze On je vo vsetko a vsetko je v Nom..

"Ja som npríkladbol programátor už v roku 1974," Whu, to je rok po mojom narodeni
Vtedy boli tie velke salove masiny (teda aj teraz su, ale vtedy boli) s tymi magnetickymi kotucmi atd...

"kde máš istotu, že ty to chápeš a ja nie ????? Vieš vôbec, čo je RKC, lebo tu sa velmi často stáva , že z vás nikto nikdy nebol v RKC, ale viete, čo sa tam robí a to ešte dokonca, čo sa robí dobre a čo zle" >> Niekedy bola manzelka tak nejak fanaticka katolicka, jej rodina ma rozny level fanatickosti.. takze RKC poznam dobre, naucil som sa rozne veci atd..

Vies mne by nevadilo RKC, len mi pride ze rkc padlo do ritualov a pravidiel, proste ako veriaci-3 hovori.. padlo do zakona.. tak ako farizeji


27.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 10. 2015, 22:09 avatar
Lea, myslím, že títo ľudia tu neútočia na Máriu, matku Ježiša Krista, ani ju nekritizujú. Kritizujú skôr ľudí, ktorí premenili úctu k nej, ako k človeku, ku vernej kresťanke, na uctievanie. A pripisujú jej také schopnosti a funkcie, aké má mať len Boží syn, Ježiš Kristus. To nie je šírenie nenávisti. To je len poukázanie na to, aby sa ľudia zbavili sentimentu, lebo sentiment nemá nič spoločné s láskou.
Súhlasí stefan 5, Wolfe


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 22:13 avatar
Slušný človek v poriadku.


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2015, 02:26 avatar
27: Kedze citam prispevky postupne, tak som sa k tomu dostal az teraz, v podstate si napisal skor, to iste co som ja napisal viac slovami ( aj ked som to pisal uz viackrat predtym)


28.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   13. 10. 2015, 22:11 avatar
lea,keby si poznala Slovo,ktoré hovorí BOH,vedela by si,že KRISTUS je BEZ OTCA ,BEZ MATKY,bez rodokmeňa,jeho dni nemajú začiatku, ani jeho život nemá konca /Hebr./
Mich.5 ---z teba mi vyjde ten, ktorý má byť Panovníkom v Izraelovi, a jeho východiská sú od pradávna, odo dní veku---
KRISTUS je alfa a omega---POČIATOK i KONIEC

Ja som tam nebeskú mamičku nenašiel.Ty áno?


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 10. 2015, 22:16 avatar
Nebeska mamicka je pracou feministiek :-):-):-)


32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 22:18 avatar
Nie. Od počiatku si ju vyvolil Boh a sám Ježiš súhlasil, aby sa z jej tela narodil.


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 10. 2015, 22:21 avatar
Nikoho som si nevyvolil :-) vzdy ked najdem slaby clanok, tak zabijem jeho ducha a vtelim sa do jeho tela :-):-):-) tak som urobil aj s jezisom :-)


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2015, 02:30 avatar
Jezis sa mohol narodit z tela ktorejkolvek poctivej, bezuhonnej zeny. Ale mohol sa narodit len z jednej, a jedna to bola..
To z nej ale nerobi bezhriesnu skoro Bozsku zenu..

Vies, to mas ako so skeblou... Staci male zrnko piesku a aj v skaredej skeble sa "narodi" krasna perla..
Aby si pochopila moju analogiu -
Skareda skebla = hriesna zena (lebo nikto okrem Jezisa nie je bez hriechu - je to v biblii niekolkokrat napisane)
Zrnko piesku = Duch Svaty
Perla = Jezis


42.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:06 avatar
Wolfe ja rozumiem tvojmu pohľadu. Ja mám však pohľad na to iný.


41.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 10. 2015, 19:54 avatar
Lea, veď to je pravda, čo hovoríš. Ale nebolo to pre jej nejakú zásluhu, aj keď je asi pravda, že Boh si ju vybral preto, lebo bola určite vzornou, úprimnou, veriacou židovkou. Ale zrejme takýchto úprimných veriacich žien bolo v Izraeli veľa. Veď koľké sprevádzali Ježiša, keď pôsobil. Boh ju zatienil Svätým duchom, aby to, čo sa narodilo, bolo sväté. Myslí sa tým zrejme to, duch mal spôsobiť, že Ježiš nepodliehal zdedenému hriechu. Ale asi na to nie je treba, aby aj Mária bola zbavená dedičného hriechu. Na tom sa RKC a iné cirkvi nezhodujú. RKC tvrdí, že aj Mária bola zbavená dedičného hriechu, aby sa narodil bezhriešny Ježiš.
Súhlasí Wolfe


43.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:14 avatar
Slušný človek - Panna Mária nie je obyčajné dievča z Nazaretu, Boh si ju pripravil podľa svojho plánu. Jej počatia a narodenie nebolo obyčajné. A celý je život už vôbec nie, veď nám porodila Spasiteľa Ježiša - a to všetko za milosti a pod taktovkou Pána Boha. Je veľa diskusií o Pannej Márií - niekto je berie ako obyčajné a dobré dievča, iný inak. Ja však môžem som presvedčená, že je Kráľovnou pokoja a odporúčam tomu kto ma záujem prosiť, aby si ho ukryla pod svoj ochranný plášť - ochráni a dá nevídaný pokoj Neviem o Ježišovej aj našej nebeskej matke tak písať a zdôvodňovať ako by to vedeli skúsenejší, ale tzv. mariológovia. Ja ju mám v srdci a milujem a vedie Panna Mária poblúdených a vždy k Ježovi a k modlitbe k cirkvi a ku sviatostiam... Chráni pred útokmi Zlého, dáva pokoj a radosť... stačí sa ňou nechať viesť. Jasné, že všetko koná na základe milosti, ktoré jej udelil jej Syn Ježiš Kristus.


45.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 10. 2015, 20:19 avatar
Lea, na čo potrebuje kresťan ochranu pred útokmi zlého od druhého kresťana, keď mu tú ochranu poskytuje Boh?


46.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:22 avatar
Boh ma na to svojich ľudí - a jednou z nich je Panna Mária. Boh by mohol robiť všetko sám, ale zrejme sa rozhodol inak - načo je Syn, Duch Svätý, načo sú anjeli a archanjeli - všetci majú úlohu. Ja som katolíčka verím aj omilostené a vzorné duše, ktoré uznávam ako svätcov, ako katolíčka uznávam kostoly, kňazov aj rehoľníkov.


48.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 10. 2015, 20:31 avatar
Veď v poriadku, Boh používa anjelov, ako svojich pomocníkov, ale naše prosby o pomoc musíme adresovať jemu a nie niektorému z anjelov, alebo nejakému človeku.
Súhlasí Wolfe


51.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:40 avatar
Slušný človek to som si myslela aj ja, keď som čítala Bibliu a prestala chodiť do kostola. Ale nie je to tak. Napr. ak si vyprosujeme,aby nám Duch Svätý rozum osvietil obraciame sa a prosíme Ducha Svätého. Ak chceme pomoc od archaniela Michaela - priamo sa modlíme - sú na to oficiálne modlitby. Atď. - ale už počujem námietku, že modlitby si vymyslela cirkev a máme sa modliť len Otče náš, lebo toto je v Biblií. Nedávno som googlovala a predstav si Jehovisti majú iný Otčenáš, než napr. kresťania katolíci, sú tam malé zmeny a to je pritom krátka modlitbička. S čím súhlasím- nemodliť sa k ľuďom. Ale modliť sa k Ježišovi je afla a omega, skôr než samotného Boha máme prosiť Ježiša - tak to chápem. A ako katolíčka uznávam modlitby cirkvi - modlenie k Pannej Márií, k Duchu Svätému, k archanjelom aj k svätcom napr. k sv. Piovi atď.


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 01:26 avatar
"Ak chceme pomoc od archaniela Michaela - priamo sa modlíme - sú na to oficiálne modlitby. " >> Oficialne modlitby nespravne vytvorene ludmi, ako som uz hadzal do predchadzajuceho prispevku

Kol 2,18 Nech vás nik nepripraví o víťaznú cenu samoľúbou poníženosťou, >>>### UCTIEVANÍM ANJELOV ###<< a upútavaním pozornosti na to, čo videl, lebo to sa len márne nadúva vo svojom telesnom zmýšľaní


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 01:13 avatar
Ked pouziva anjelov a archanjela to este neznamena, ze mame uctievat anjelov.

Kol 2,18 Nech vás nik nepripraví o víťaznú cenu samoľúbou poníženosťou, >>>UCTIEVANÍM ANJELOV<< a upútavaním pozornosti na to, čo videl, lebo to sa len márne nadúva vo svojom telesnom zmýšľaní

"omilostené a vzorné duše, ktoré uznávam ako svätcov," >> Omilostene kym? Bohom, ci ludmi?
Mozeme ich brat ako vzor, ale to ci su omilostene, to vie len Boh.

(neviem ci nie je jeden, ked arche znamena po grecky zaciatok, teda neviem ci stvoril na zaciatku viac anjelov alebo len jedneho... rozne zdroje tvrdia, ze archanjel je len Michal)


47.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:26 avatar
Poviem tak. Aké ideálne by bolo - keby bolo jeden Boh a žiadny Syn, anjeli atď. Jeden Boh - zjavoval by sa, robil zázraky, zobral choroby a utrpenie. Človek by si žil v pohodíčke... Je to Božie tajomstvo prečo nie je jeden Boh, prečo napr. sv.príjmanie/eucharistia, prečo človeku dal slobodnú vôľu - mohol odobrať a naprogramovať všetkých ľudí na vieru. Prečo, prečo...


49.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 10. 2015, 20:32 avatar
Slobodná vôľa preto, lebo Boh nechcel robotov, ale chcel , aby mu ľudia slúžili z vlastného rozhodnutia a z lásky.
Súhlasí Wolfe


52.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:42 avatar
Slušný človek to viem, aj som len chcela naznačiť,že Boh sám rozhoduje ako čo a mohol to urobiť ľahším, ale je to dosť zamotané - toľko rozporov a hádok pri čítaní Biblie a citátov, nepochopiteľné napr. sv. príjmanie atď. atď....


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 10. 2015, 00:53 avatar
Lea prosim najdi mi v biblii, ze Maria bola bezhriesna, medzitym hodim nieco ja:

Kaz 7,20
20 Lebo niet na svete človeka, ktorý by bol taký spravodlivý, že by konal iba dobré a nedopustil by sa hriechu.

Rim 3,22-23
22 Božia spravodlivosť skrze vieru v Ježiša Krista pre všetkých, čo veria. Lebo niet rozdielu:
23 veď VŠETCI zhrešili a chýba im Božia sláva;

Diskusia nie je biblia.. Clovek moze vymysliet cokolvek, ale pravda je v biblii..
Mam otazku, Vedie k Jezisovi, alebo k sebe, pretoze ak k sebe, tak by to ani nebola Maria..
Ma pomaly tolko pomenovani a titulov ako Boh...

Milost bola ta, ze mohla porodit bozieho syna.. milost, znamena, ze sa Boh nad nou zmiloval, milost nie je nejaka vec z truhlice, je to cnosť, alebo ako vy katolici vravite čnosť.


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2015, 22:17 avatar
Stefan 5 čo ti mám odpovedať. Ty si myslíš, že si našiel správne slová a správne zodpovedal. Nech sa páči.


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 10. 2015, 22:19 avatar
Ved dneska je tolko superhrdinov co sa da uctievat :-)
Superman :-) spiderman :-) harry potter :-):-):-)


50.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 10. 2015, 20:33 avatar
Nechcem filozovať prečo tak a prečo onak. Verím. Výsledky sú - dobré plody. Čo ešte viac. Pocit radosti a veľkého pokoja čo ešte dodať?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:15,  “A táto dobrá správa o Kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na...
dnes, 01:49,  6, ........ ty keby si mal Ježiša aj rovno za chrbtom, tak to nespoznáš: ..... "Mnohí...
dnes, 01:40,  4, .... menšina sú kresťania, .... ale tá väčšina sú moslimovia, animisti, .... alebo...
dnes, 01:37,  3, .... najprv sa vychvaľuje tým, že Jehova sa stal kráľom , .... a potom začne jeho...
dnes, 01:32,  18, ... ale ak je v RKC musí poslúchať tých, čo vedú RKC. A ak s nimi nesúhlasí, musí...
dnes, 01:25,  22, .... teraz som čítal aj o tom Vráťovi Mechurovi zo Šlágru TV, ktorý tiež mal slabú...
dnes, 01:22,  41, ..... áno, .... pomazaní duchom svätým sú znovuzrodení pre nebeské kráľovstva....
včera, 23:45,  Prečo sú milovníci Putina na smiech? Na prvý pohľad je verejná diskusia medzi...
včera, 23:43,  Aha, takže len pomazaní su znovuzrodení?.....chapem to správne?.... Takže ked Ježiš...
včera, 23:43,  https://www.youtube.com/watch?v=kLr21r7_2ec&list=RDCH1sefMTj4o&index=5
včera, 23:39,  Husák vtipkarom https://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o
včera, 23:39,  Husák o zachranení československa v roku 1968 *13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 23:38,  Honz je súčasný Urválek :)
včera, 23:38,  Husak mimo https://www.youtube.com/watch?v=7Ww0SThQhDg
včera, 23:37,  Husák a povalači https://www.mojevideo.sk/video/2ab0b/gustav_husak_o_povalacoch.html
včera, 23:37,  Propaganda v USA - https://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_in_the_United_States
včera, 23:36,  Husák o Gottovi (1971) https://www.mojevideo.sk/video/17ecf/husak_o_gottovi_(1971).html
včera, 23:35,  Spomienka na Husáka Urvalek https://www.youtube.com/watch?v=nCXVAKvwnKM
včera, 23:35,  podriadenie je princíp už od Boha....bez podriadenosti by bol chaos....Aj v Bohu je...
včera, 23:34,  https://www.youtube.com/watch?v=OIbBcXquXAU
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Škoda krásy, keď rozumu nieto.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(212 154 bytes in 0,528 seconds)