Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Nenaleť Ficovým rečiam o mieri. Otvorene podporuje vraždenie na Ukrajine

15
reakcií
88
prečítaní
Tému 23. januára 2023, 09:01 založil khaan.

podobné témy:1.
označiť príspevok

khaan muž
   dnes, 09:01 avatar
Nenaleť Ficovým rečiam o mieri. Otvorene podporuje vraždenie na Ukrajine, píše Patrik Lenghart

Je to práve Robert Fico, kto sa posledné mesiace opakovane necháva počuť, že bojuje za mier. Vymýšľa všakovaké iniciatívy, nosí ich do parlamentu a snaží sa ich dostať i do Bruselu, a preto nad ním postupne začali ohŕňať nosom všetci jeho bývalí spojenci. Dokonca i predstavitelia frakcie európskych socialistov, ktorá v europarlamente tvorí významné krídlo, nad Robertom Ficom a jeho rečami verejne krútia hlavou. Ešte pred pár mesiacmi vôbec nebolo jasné, čo Robert Fico a jeho strana SMER-SD spoločne myslia pod slovom „mier“.

Slovo mier ako nástroj propagandy

Iba ho dokola opakovali a využívali vo svojej propagande. Opakovali vlastne len toľko, že Ukrajine treba prestať pomáhať, že k jej obrane rozhodne netreba prispievať a vonkoncom nesmieme podporovať dodávky zbraní pre jej vojsko. Pretože podľa Roberta Fica zbraňami podporujeme vojnu a bránime mieru, aby konečne zavládol. Keď sme sa ho pýtali, aký mier si teda pre Ukrajinu predstavuje, ak by nemala ani peniaze, ani zbrane, ani suverenitu, spočiatku neodpovedal. Vracal sa k rovnakým konverzačným formulkám, z ktorých nebolo jasné vôbec nič. A spočiatku to stačilo. Všetci ostatní chápali, že Ukrajina by sa bez pomoci partnerských krajín nemohla brániť a eventuálne by bola porazená, ale tieto hodnotenia nie sú niečo, voči čomu by sa Robert Fico vtedy dokázal postaviť čelom. Len večne opakoval, že Ukrajine nesmieme dodávať zbrane. A neodvážil sa povedať, čo by sa s Ukrajinou dialo, keby sme s tým naozaj prestali.

Karta s diplomaciou

Karta sa obrátila až v posledných týždňoch. Na tlačových konferenciách v poslednom čase sa Robert Fico viackrát vyjadril, že cesta k mieru vedie cez diplomaciu. A cieľom tejto diplomacie by mala byť dohoda, v ktorej by Ukrajina voči Rusku urobila ústupky. To v praxi znamená, že by Ukrajina Rusku priznala časť svojho územia. Vzdala by sa niektorých svojich regiónov. Významnej časti nerastného bohatstva. Opustila by časť svojho obyvateľstva a vyslovene by ho darovala Rusku. Takto si Robert Fico predstavuje cestu k mieru najnovšie. Ak by sme to rozmenili na drobné, znamenalo by to, že Robert Fico a strana SMER-SD si myslia, že si Ruská federácia za svoju agresiu zaslúži odmenu. Zaslúži si kus územia, milióny ľudí, nerastné bohatstvo. Teroristické útoky zo strany Ruskej federácie, vraždy, lúpeže a znásilnenia by mali byť odmenené a mali by sme uznať, že si nimi dokázala získať nejakú korisť. To je to, čo nám Robert Fico hovorí vo svojej predstave o mieri.

Zvrátená logika?

Logika Roberta Fica je v tejto situácii taká zvrátená, že otvorene podporuje vraždu ako súčasť politickej komunikácie. Chceš susedovo územie? Zavraždi suseda, vezmi územie. Vybavené. Chceš jeho ženy? Zabi mužov, ženy vezmi a znásilni. Vybavené. Rodí sa ti málo detí? Ukradni susedove, stačí povraždiť otcov. A matky sa ti možno ešte zídu. Vybavené. Toto je to, čo reči Roberta Fica v skutočnosti znamenajú, keď hovorí o mieri. Keď od Ukrajiny žiada, aby Ruskej federácii urobila ústupky. Robert Fico od Ukrajiny očakáva, že sa teroristickému štátu, ktorý vyvražďuje jej obyvateľov, za to ešte poďakuje. Je dôležité chápať, že každá takáto narážka o „mieri“ je v skutočnosti len dôkazom krutosti, len dôkazom, že jej autor podporuje Putinov režim. Vojská Ruskej federácie sa celé mesiace dopúšťajú vojnových zločinov na dennej báze, a Robert Fico to vidí ako jasný dôkaz, že za to všetku Ruskú federáciu treba odmeniť. To je logika strany SMER-SD v praxi. Aby Ukrajina potom všetkom opustila svojich ľudí na okupovanom území a aby Ruskej federácii legislatívne odobrila terorizmus. To Robert Fico, Ľuboš Blaha, Juraj Blanár a Erik Kaliňák považujú za mier. Naproti ich zvráteným rečiam, klamstvám a vyvíjaniu tlaku na to, aby sme obdarovali agresora korisťou, stojí realita.

Hlásne trúby proruskej propagandy

Ukrajinské vojská postupne posúvajú líniu späť k ruským hraniciam, konečne oslobodili Cherson a vo všeobecnosti sa im darí. A to hlavne preto, že zásoby zbraní, munície a iného vybavenia môžu ďalej dostávať od spojencov. Sú to práve úspechy ukrajinského vojska, ktoré jasne ukazujú, v akej mentálnej chudobe žijú ľudia ako Robert Fico. V rozpore s akoukoľvek logikou, akýmkoľvek súcitom či akoukoľvek lojalitou voči vlastným partnerom opakovane prichádzajú so scenárom, že agresorovi treba ustúpiť a dať mu ešte viac, než si sám vôbec dokázal ukradnúť. Toto naši toxickí politici prednášajú, kým zvyšok sveta oslavuje s Ukrajinou postupné získavanie slobody a návrat mieru do regiónov, ktoré sa podarilo oslobodiť. Ukazuje sa, že Robert Fico, Ľuboš Blaha a Eduard Chmelár nie sú ani spojenci, ani priatelia, ani partneri. Sú to len hlasné trúby proruskej propagandy. A s touto hanbou ich treba vyhnať z verejného života rovno do siene hanby, kde sa môžu krčiť s Vasilom Biľakom a Jozefom Tisom. Ukrajina si zaslúži skutočný mier. A pre jeho dosiahnutie je nevyhnutné vyhnať ruských okupantov, zaistiť územnú celistvosť, potrestať vojnových zločincov, vynútiť vojnové reparácie a získať záruky mieru a samostatnosti pre Ukrajinu a jej občanov. Iná alternatíva neexistuje. Ukrajine posielame spolupatričnosť, súcit a pomoc. A ruským okupantom slnečnicové semienka do vreciek.

www.startitup.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

khaan muž
   dnes, 09:16 avatar
Fico je zvrátený mafián, ktorý hľadá len svoje vlastné obohatenie na úkor nevinných občanov SR. A teraz si vysekáva znovu svoju popularitu klamstvami. Tí čo sú už pre svoje zločiny zavretý v base, mu držia palce. Pri najbližších voľbách sa uvidí, či sú slovenskí voliči ešte stále tak hlúpi, alebo už konečne dostali rozum.


3.
označiť príspevok

Easyas
   dnes, 15:48 avatar
Čo som si všimol tak nielen R. Fico a Smer, ale aj Republika, E. Chmelár a niektorí ďalší sa vyjadrujú v prospech mieru resp. diplomatického riešenia konfliktu na Ukrajine (z Čechov trebárs prof. Drulák). Áno, pomáhať Ukrajincom humanitárne, ale nie vojensky ukrajinskému režimu.
Žiadny normálny človek asi nechce, aby sa ten konflikt rozšíril ďalej za hranice, aby z toho bola tretia svetová, prípadne vojna s jadrovými zbraňami. To je zjavne normálne. Aj keď sa zdá, že niektorí iní majú skôr iné záujmy. A niektorí sa hrajú na božie ovce, ale možno sú to len akýsi vlci v ovčom rúchu (farizeji).

Z biblického - kresťanského pohľadu nie je správne bez dôkazov niekoho odsudzovať. Aj samotný Kristus bol totiž takto nespravodlivo bez dôkazov odsúdený. A napr. i komunistický režim odsúdil v 50. rokoch 20. stor. v monster procesoch niektorých ľudí. Podobne predtým režim nacistický. Máme teraz konať podobne voči niektorým politicky "obvineným"? Ako sa veci vlastne majú? Viď napr. kauza Kaľavský bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Z biblického kresťanského pohľadu sa mi R. Fico a Smer pozdáva i preto, že vďaka jeho vláde a vtedajšiemu KDH sa pred niekoľkými rokmi do ústavy SR (čl. 41) dostalo toto:
"Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru."

Navyše vtedy parlament a vláda Smeru odmietli aj Istanbulský dohovor s gender (LGBTI) ideológiou.

Ale niektorí - aj údajne "kresťania" budú tvrdiť, že LGBTI patrí do našej spoločnosti, lebo je to samé o sebe údajne demokracia. Bez ohľadu na to či to väčšina ľudí danej krajiny chce, alebo nie


4.
označiť príspevok

Easyas
   dnes, 17:06 avatar
I keď je otázka, či potom byť v EÚ, ktorej vláda je posledné roky zväčša za LGBTI. Veľká Británia z EÚ vystúpila. Maďarsko a Poľsko majú v niektorých veciach odlišný názor, hodnoty. Chorvátsko, ktoré je tiež súčasťou Európy, podobne. Atď. Pôvodne EÚ mala byť zoskupením hospodárskej spolupráce. Nie diktovať veci v kultúrno-etickej oblasti. Ak by však toto diktovala, je otázka, či v nej zostať alebo odísť. Ak ostať, potom je otázka pre kresťanov a niektorých ďalších ľudí, čo ďalej, či odísť aspoň hodnotovo od vlastného štátu resp. "spojených európskych štátov"? Kto poradí riešenie? Asi kríž niesť


7.
označiť príspevok

Scarlette žena
   dnes, 22:05 avatar
4. kludne odid do Ruska ak sa ti nepaci v EU . aj LGBT je tam zakazane . raj na zemi  


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   dnes, 22:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

khaan muž
   dnes, 23:47 avatar
Inými slovami súhlasíš s tým, aby Ukrajina bola pričlenená Rusku. Podobne, ako teraz Orbán sníva o Uhorsku, čiže Slovensko pričlenené k Maďarsku. www.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
....Inými slovami prepadnem tvoj byt, a ty mi ho potom už musíš zanechať ako novému vlastníkovi.


5.
označiť príspevok

Easyas
   dnes, 18:17 avatar
Mimochodom čo si myslíte o tomto blogu (autor je doktor medicíny čiže intelektovo a vzdelanostne rozhodne žiadny obmedzenec): bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Len niekoľko mesiacov predtým došlo k tomuto:
www.trend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Náhoda? Alebo ďalšia konšpiračná teória? Neviem, len sa zamýšlam


8.
označiť príspevok

Scarlette žena
   dnes, 22:08 avatar
5. boli zavrazdeni nevinni ludia , a len na margo svojej inej orientacie. cize rychlo s tymto laskavo prestan


10.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   dnes, 22:10 avatar
Myslíš pána Lučanského ?


6.
označiť príspevok

Easyas
   dnes, 18:43 avatar
Konšpiračné teórie v USA sú takmer tradičné. Napr. slávny film JFK (1991) priamo obvinil vládu USA, že zabila vtedajšieho prezidenta Kenedyho www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Už trochu viac zábavnou verziou je film Conspiracy Theory (1997) www.csfd.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

havran
   dnes, 22:56 avatar
Easyas Vraždu kenedyho sa snažia v USA zamaľovať už 60 rokov. Pamätám si ako študent , že aj nás to zasiahlo a chápali sme to ako ranu do vzťahov medzi východom a západom , čo sa vlastne potvrdilo i v tom , ako sa začali prejavovať jastrabi z Pentagónu , ktorí nepotrebovali pokoj vo svete. A svoju politiku nezmenili doteraz. Svoje zámery presadzujú sofistikovane , no svet už nie je taký hlúpy. To iba propagandisti vyspevujú nariadenú pesničku. Sú dnes Rusi v Amerike , alebo Američania pri Moskve? Kto vlastne kúri pod kotlom?


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   dnes, 22:58 avatar
Kenedyho zavraždil Putin !!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí havran


15.
označiť príspevok

Scarlette žena
   dnes, 23:18 avatar
11. zeby americania bombardovali susedov ako putin ?   Keby bola Ukrajina v NATO teraz ju nikto nebombarduje


13.
označiť príspevok

havran
   dnes, 23:01 avatar
Mil@níčko ako vidíš , súhlasím a dúfam , že sa pripoja aj propagandisti , ktorí o tom nič nevedia.


14.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   dnes, 23:02 avatar
Že čo ?   
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:11,  O ničom nevieš a absolutne nie som plný zloby.....to len tak vypada a hrajem sa s nou,...
dnes, 00:49,  10. ale spomenula *21 zial mu zasa neadekvatne regulerne preplo
včera, 23:43,  Akej presile ? Co to zas trepeš odveci ? UA vyhlásili celkovú mobilizáciu, kým Rusi na UA...
včera, 23:41,  V čom úžasný ????
včera, 23:19,  asi mám už troch v hlave - treba ísť spať. Veta o liberalizme mala byť na konci príspevku.
včera, 23:15,  havrane, zase si nahodil tému s otázkou, ale aby si dal aj svoju riadnu odpoveď to nie....
včera, 23:05,  rarasko68 tak to asi nefunguje , že niečo príliš zjednodušíš, tak už to nie je pravda ,...
včera, 22:56,  Pozri akú úlohu v histórii zohrávali liberáli k socialnej stránke spoločnosti. Často...
včera, 22:49,  rarasko68 keď máš hodnotu pojmov D a L na rovnakej úrovni , tak to je problém. Je to...
včera, 22:43,  pardon, nepriamo spomenula, keď si reagoval na Nadju.....
včera, 22:31,  ....nespomenula.....
včera, 22:30,  pozrel som si cez 10 posledných príspevkov Scerlette a nikde ťa ani nespomrnula. Priznaj, že...
včera, 22:24,  ondrej, to snáď nemyslíš vážne...... Veď ty si plný zloby...... Je najvyšší čas,...
včera, 21:22,  Fico je blázon.
včera, 21:10,  Putin velmi dobre vie čo robí....a mal jasný plan s UK.....akurat sa prepočítal.....mala to...
včera, 20:44,  ja ta lubim krasna vila.....bohužial si sa premenila na ježibabu z rajchu.....a tie...
včera, 20:42,  uz zase forum zaspammovane cholerickymi vylevami *21
včera, 20:29,  utiekla nam ježibaba z rajchu*24*24*24
včera, 20:28,  zabrdaš , tak zabrdaj tu ježibabo z rajchu*58*58*58
včera, 20:24,  tu prispej ježibabo z rajchu*58*58*58
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 849 bytes in 0,177 seconds)