Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Nekompromisné slová: Slovák poslal Igorovi Matovičovi tvrdý odkaz!

3
reakcií
102
prečítaní
Tému 23. marca 2020, 16:52 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 3. 2020, 16:52 avatar
Nekompromisné slová: Slovák poslal Igorovi Matovičovi tvrdý odkaz!
23. marca 2020 - by Bomako

Vážený pán premiér,
priznám sa, nebol som váš volič, ani volič Smeru či Kotlebovcov. Napriek tomu som s pokorou prijal, že vám občania Slovenska dali svoj hlas. Hovorí sa „Hlas ľudu, hlas Boží.“ Na tom nič nezmením.
Žiaľ, po dnešnej televíznej nedeli v karanténe a pri sledovaní vašich vystúpení som nadobudol presvedčenie, že ste urobili chybu. Nie politickú. Tú si žiadny politik neprizná. Nepriznali ste si, že trpíte osobnostnou poruchou, ktorá je nebezpečná. Na porovnanie by som pripomenul moju babku. Podobne ako vy, aj ona sa narodila v trnavskom kraji. Presnejšie žila v Bučanoch, pár kilometrov od Trnavy. Príbeh nie je dlhý. Keď sa v minulom storočí ocitla v problémoch, namiesto toho, aby sa s tým vyrovnala, začala horekovať a spínať rukami so slovami „Ježiši Kriste, Svatý Jozef!…a rozplakala sa.
Pripomínate mi ju nielen tým, že od prvého momentu horekujete, ako je nám zle, ale aj momentmi, kedy vám v krátkych okamžikoch z oka vytryskne slza. Rozplakať sa nie je hanbou. Iné je však, keď sa niekto rozplače nad svojim vlastným osudom a iné, keď horekujete nad osudom krajiny. Slovenska, kde ste svojvoľne použitím neúprimných sľubov zmanipulovali dôverčivých voličov a vohnali ste ich do svojho volebného košiara. Navyše ste účelovo sypali, a naďalej sypete, síru a oheň na hlavu bývalého premiéra, ktorý, na rozdiel od vás, sa od prvého momentu vypuknutia vírusovej krízy postavil na čelo partie zodpovedných ľudí a začal konať.
Určite ste nerátali s tým, že vaše prevzatie moci bude poznamenané vojnovým stavom obliehania smrteľným vírusom. To vás však nezbavuje reálnej zodpovednosti za stav krajiny a krokov, ako tento stav zvládnuť. Ešte minulý týždeň ste po vašej návšteve krízového štábu spomínali niekoľko desiatok pripravených riešení, ktoré by radikálne pomohli chrániť životy občanov Slovenska, o životnej úrovni nehovoriac. Čo ste mali pripravené? Okrem dohody s mobilným operátorom pri rozosielaní nezmyselných sms-esiek o trvaní karantény – NIČ. Deň po vašom menovaní prezidentkou premiérom nás všetkých, aj tých, ktorí vás nevolili, ste sa posadili do televíznych štúdií a začali ste „sypať z rukáva“ nezmysly, ktoré nielenže nepomôžu, ale naopak, zhoršia situáciu. Takým je váš nápad začať testovať 5 miliónov Slovákov, či náhodou nie sú nositeľmi vírusu bez akýchkoľvek vonkajších známok ochorenia.
Neviem si predstaviť, ako budú stovky zdravotníkov namiesto práce v nemocniciach chodiť po Slovensku a od domu k domu brať vzorky od navonok zdravých ľudí. Navyše bývalý premiér pri jednom zo svojich prvých krízových prejavov vyzval celý národ, aby sme sa vnímali ako nakazení a tomu prispôsobili aj svoje správanie na verejnosti. Je to presnejšie „testovanie“, ako míňať ľudské a finančné zdroje na nezmysly. Aj váš príklad s predajom kvetín na ulici v radoch s odstupom jednotlivcov niekoľko metrov je „GENIÁLNY“. Už vidím kilometrové rady kupujúcich záhradkárov. Kde je to množstvo životne dôležitých krokov, ktoré ste mali pripravené už pred prevzatím moci?
Podobne aj váš minister zdravotníctva pri prvom prejave namiesto údajne vopred pripraveným konkrétnym opatreniam v rezorte zdravotníctva mal jediný „osvietený“ nápad, aby boli ľudia solidárni a vzájomne si pomáhali. Na to však ľudia, ktorí nie sú len poslušnými ovečkami, nepotrebujú ministra. Dokonca si začali bez príkazov sami šiť ochranné rúška. Argument, že ste len deň vo vláde a je nedeľa, kedy sa nepracuje (až na vás, ktorý ste si v nedeľu pre zmenu privstali), by mal logiku, keby ste boli aspoň ticho a najprv si rozmysleli, čo poviete.
Buďte si istý, že vaše ubezpečenie: „…že to zvládnete a nemusíme mať strach“ zo zlyhania novej vlády, nepomôže. Naopak. Po dnešnom dni majú ľudia strach najmä z vás a vašej nekompetentnosti. Rovnako nekompetentne sa vyjadroval aj váš tieň v parlamente, bývalý dobrý priateľ bratislavského veľkopodnikateľa Petra Steinhűbla, predseda parlamentu, Boris Kollár. Ten sa zas, na kameru v priamom prenose, po tom, čo ohnivo obvinil celú skorumpovanú opozíciu, požiadal poslancov Smeru a Kotlebovcov: „Poďte nám pomôcť!“
Slovensko prežíva nielen svetovú karanténu, ale aj katarziu, z ktorej by malo vyjsť o poznanie bohatšie. Nie je dôležité mať peniaze a moc. Tou najvyššou hodnotou je žiť bez strachu o svoj život a obáv, že o ľuďoch budú rozhodovať hlupáci nakazení vírusom Všemohúcnosti a Vševedomosti.

V Bratislave 22.3.2020, Ľubo Belák

Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!Vážený pán premiér, priznám sa, nebol som váš volič, ani volič Smeru či…
Uverejnil používateľ Libor Mačuha Nedeľa 22. marca 2020
Zdroj: Facebook/Libor Mačuha / Foto: Instagram, Facebook


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 3. 2020, 17:04 avatar
vitajte v európskej únií


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 3. 2020, 17:07 avatar
by Bomako je expert ako by tereza ale naj ženochlap

Veduci kolotoča o tom vie svoje


4.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 3. 2020, 21:22 avatar
Dvanásť vecných poznámok k zloženiu Matovičovej koaličnej vlády
Ľuboš Blaha

1. "POSLEDNÝ KRIŽIAK" AKO MINISTER PRÁCE - ZBLÁZNILI SA?
Je hanbou, že na ministerstvo práce nominovali Milana Krajniaka (Sme rodina), ktorý sa sociálnym veciam v živote nevenoval. Ide o najdôležitejší rezort pre zamestnancov, seniorov, nezamestnaných a zraniteľných ľudí.
A tento rezort zverili do rúk bezpečnostnému analytikovi, ktorí kedysi robil podržtašku Lipšicovi a asistoval pri rozpredávaní štátneho majetku za Mikloša.
Tento má mať na starosti to najsociálnejšie ministerstvo. Sociálny analfabet. Toto je fakt nonsens.

2. KEĎ MIHÁLA VYHODÍŠ DVERAMI A VRÁTI SA OKNOM
Štátneho tajomníka bude Krajniakovi robiť Jozef Mihál, prebehlík zo strany Spolu, ktorý hneď po voľbách neváhal prevrátiť kabát a vrátiť sa od Beblavého k Sulíkovi.
Chlapík bol v minulosti minister práce, ktorý plánoval ťažké škrty na ľuďoch a v jeho šialených neoliberálnych nápadoch ho musela sekať Radičová.
Tento chlap nepreliezol voľbami a jeho legitimita je otázna - načo sú potom voľby, ak aj neúspešní kandidáti, ktorých ľudia odmietli, sa nakoniec votrú do vlády?

3. ROZHODLA O MINISTROVI ZAHRANIČIA AMERICKÁ AMBASÁDA?
Obsadenie rezortu zahraničia bolo podľa môjho názoru prikázané Matovičovi ešte na rannom nedeľnom stretnutí na americkej rezidencii, z ktorého som zverejnil fotografie.
Všimnite si, že v hre boli len dve mená - Káčer a Korčok. Obaja slúžili ako veľvyslanci SR vo Washingtone.
Akoby nikto iný ako americký veľvyslanec nemohol byť ministrom zahraničia.

4. AKO DAL SULÍK PO PAPULI KLUSOVI
Musí to byť rana pre Martina Klusa, ktorý je v SaS dlhoročným expertom pre zahraničnú politiku a vo voľbách získal solídny výsledok - nejdem sa ho zastávať, jeho názory sú šialené, ale žasnem nad tým, ako Sulík politicky ponižuje svojich najbližších.
Dať na post ministra bývalého štátneho tajomníka Ficovej vlády a odpraviť Klusa na miesto jeho poskoka, resp. štátneho tajomníka, to je pre Klusa fackou. Politicky - absurdné.

5. KORČOK JE MENŠIE ZLO AKO KÁČER
Čo sa týka Korčoka, je to určite lepšia voľba ako Káčer, aj keď si o ňom nerobím žiadne ilúzie. Je silne proamerický a mal som s ním ohľadom NATO viacero sporov.
Bude protiruský - s tým sa počítalo. Vo vzťahu k EÚ je zástanca intergovernmentalizmu, a teda odmieta federalizáciu únie, čo je dobre.
Bude robiť nadprácu pre USA, a to je to najväčšie nebezpečenstvo. Americké základne - tešte sa.

6. BUDAJ SI IDE POSPAŤ NA REZORT ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA
Dať ministerstvo životného prostredia Jánovi Budajovi, ktorý už počas predošlého obdobia nezvládal v parlamente absolvovať ani zasadnutia európskych výborov - to je výsmech. Budaj už proste nevládze.
Nejdem teraz riešiť jeho eštébácku minulosť, to si nechajme na inokedy. Ale tento rezort si fakt zaslúžil niečo mladé, dynamické a čisté. Namiesto toho - Budaj. Smutné.

7. AKO MATOVIČ LIKVIDUJE SVOJICH NAJBLIŽŠÍCH
Rezort pôdohospodárstva ide Mičovskému, čo je Matovičov lesník a vyšinutý ochranár, známy svojimi detinskými prejavmi ešte z parlamentu v období 2012-2016.
Dať pôdohospodárstvo do rúk ochranárovi narobí rezortu kopu problémov, ale to teraz nejdem komentovať. Bude mazec.
Politicky je neuveriteľné, že Matovič potopil svojho "zakladajúceho člena" Martina Fecka - je to jeho dlhoročný expert pre pôdohospodárstvo a jeden zo štyroch pôvodných členov OĽaNO.
Je pre neho potupa, že ho Matovič takto obišiel. Ale čo čakať od sociopata.

8. KEĎ ODPÁLIŠ GRENDELA AJ KYSELICU
Matovič rovnako odpálil aj svojich dvoch politicky najsilnejších kandidátov na post ministra vnútra. Ani Grendel, ani Kyselica. Ale Roman Mikulec z tajných služieb.
Ja fakt neviem, ako chce Matovič udržať pokope OĽaNO, keď takto ponižuje svojich "spolustraníkov".

9. LIBERÁLKA NA ČELE KULTÚRY - FACKA PRE KONZERVATÍVCOV V OĽaNO
Rezort kultúry bude riadiť Matovičova poslankyňa Milanová, ktorá samu seba označuje za "chápavú liberálku".
Vzhľadom na silu, akú má v klube OĽaNO ultrakonzervatívne krídlo, je to zo strany Matoviča jasná facka všetkým Vašečkom, Kremským a Záborským. To je tak, keď sa niekto hrá na konzervu a na post kultúry nominuje liberálku.

10. PROTISMERÁCKE TELEVÍZIE TIEŽ DOSTALI SVOJHO MINISTRA - ZA ODMENU?
Veľmi zaujímavou nomináciou je Andrej Doležal na doprave. Chlap k doprave živote ani nepričuchol. Bol manažér v TV Markíza, RTVS a TV JOJ. Zjavne robil nadprácu v mediálnom hone na Smer.
Len pripomínam, že rozhodnutie o natočení tretej série Za sklom, ktorá bola len lacnou antikampaňou proti Smeru, padlo v čase, keď bol Doležal vrcholovým manažérom Joj-ky. A dnes minister. Tá náhodička.

11. KEĎ MUSÍŠ ODBORNÍKOV ŤAHAŤ Z VLÁDY ROBERTA FICA, KTORÚ TAK NENÁVIDÍŠ
Ďalšie rezorty len z rýchlika. Na post financií je Heger určite lepšia voľba ako neoliberál Sulík. Výsmechom je post podpredsedu vlády pre regionálny rozvoj pre bábkoherečku Remišovú.
Perličkou sú rezort školstva pre kaderníka Grohlinga a rezort zdravotníctva Krajčímu, detskému lekárovi, ktorý je zazmluvnený Pentou.
Na obranu ide zbrojný lobista Naď - ťažký rusofób a americký mopslík. Ale šťavnaté je, že bol kedysi členom Smeru.
Rezort spravodlivosti ide pre Kolíkovú, ktorá tam bola štátnou tajomníčkou už počas Ficovej vlády - to je ironický odkaz všetkým voličom pravice, že svojich najlepších odborníkov ťahá Matovičova vláda z Ficovej vlády. Epické.

12. NA ČELE TOHTO CELÉHO POLOBLÁZON Z TRNAVY
Na čele tohto celého Matovič, ktorý za 10 rokov v politike nebol hádam na jedinej zahraničnej ceste a politiku si pomýlil s cirkusom.
Jediné, čo kedy dokázal zmanažovať, bol prevod svojho miliónárskeho majektu na svoju ženu. A daňové podvody. Toto
bude stáť na čele vlády - katastrofa.

AMATÉRI BUDÚ RIADIŤ SLOVENSKO - v ČASE NAJŤAŽŠEJ KRÍZY
Celkový dojem - Matovičova vláda je partiou amatérov, ktorí môžu v čase krízy s koronavírusom reálne položiť celé Slovensko na kolená.
Jediní ministri, ktorí tam majú akú takú skúsenosť s riadením štátu, sú Sulík, Korčok a Kolíková. Teraz, keď potrebuje byť štát najsilnejší - bude najslabší.
Najskôr koronavírus, potom Matovič. Boh nás ochraňuj.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:52,  Našťastie.*19
dnes, 04:52,  Rozhovor s ex-jehovistkou: Svědkové Jehovovi jsou ovládáni strachem Daniela byla až do...
dnes, 04:51,  Rozhovor s ex-jehovistkou: Svědkové Jehovovi jsou ovládáni strachem Daniela byla až do...
dnes, 03:56,  toto je spartáááááááá *39 youtube.com/watch?v=bLeHQFBMtmk
dnes, 03:29,  youtube.com/watch?v=L6P3nI6VnlY
dnes, 02:14,  115. konverzáciu ?? prepáč ale ty si pre mna jebnuty človek. bez urázky .
dnes, 02:06,  Ako vždy, na otázky, ktoré ich zatlačia 'do kúta' nemajú odpoveď...:-)
dnes, 01:51,  Sme si dristy mohli ušetriť, keby si zas nezačala rýpať ;)
dnes, 01:51,  Ešte, ak na niečo nezabudnem, by som sa chcel vyjadriť k niektorým otázkam na mňa 1,...
dnes, 01:47,  Si divná ;) Lebo vždy tú konverzáciu so MNOU začneš ;)
dnes, 01:24,  113. sorry, ale drístanie s tebou ma neobohacuje . keby som mala IQ 70. ale nemám . nuda
dnes, 01:22,  Ako keby to mala byť nejaká prekážka ;)
dnes, 01:19,  111. s tebou som sa o tom nebavila .
dnes, 01:16,  USA sa moze z vysoka na venezuelskú ropu. tak ako ropu v iraku vlastnia na 60% čínske...
dnes, 01:15,  Na margo toho jak ste sa o tom bavili ;)
dnes, 01:13,  109. ty si ho začal pliest ze je muskatt . ;)
dnes, 01:13,  Prítomnosť Ježiša, apoštola alebo aj Jehovu Boha môže byť neviditeľná (Matúš 28:20)...
dnes, 01:11,  V prvom rade si vyrieš čo máš proti MNE, fotóna do toho nepleť ;)
dnes, 01:07,  107. ved to je v poriadku ze máš fotónka rád ;) to len na tomtoodpadovo fóre je taká...
dnes, 01:00,  Ďalšia konšpirácia? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(67 515 bytes in 0,673 seconds)