Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nedajte sa oklamat!

108
reakcií
1013
prečítaní
Tému 9. júla 2019, 22:43 založil the X.

podobné témy:1.
označiť príspevok

the X žena
   9. 7. 2019, 22:43 avatar
Najmä komunisticke obludy by radi privítali naspät byvaly totalitny rezim. obludy ktorym chyba zakladná slušnost k ludom ktorym byvaly rezim zničil zivoty. len aby sa dostali zase k svojim vyhodám , ktore mali ako nohsledi komunistickej strany .
niektorí komanči rychlo prevrátili kabáty , a ti ostatní slintaju po tom aby sa vratila komunistická diktatúra .
aj ked komunistická mentalita hlavne u tych starších štruktúr zostáva. a je to práve ta mantalita , a návyky a prezitky z komunistického rezimu, kvoli ktorym sa ludia stazujú na súčasny systém. je to zakorená všade prítomna korupcia, je to egoizmus, je to tá vlastnost mnohych slovenskych podnikatelov, rychlo zarobit čo najviac, v najkratšom moznom časovom úseku. je to ten nepodlozeny komunisticky sentiment, namiesto chápania politického diania a fungovania ekonomiky.
je to, to komunistické podliehanie roznym predsudkom, je to tá komunisticka neschopnost uplatnovat rácio a vázit si slobodu .
Súhlasí Osvietený, kesha1


7.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   10. 7. 2019, 07:42 avatar
Bla bla bla!  


85.
označiť príspevok

the X žena
   10. 7. 2019, 21:19 avatar
7. názorná ukázka tvojho IQ ?


86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 21:21 avatar
Aké je IQ pri odpovedi: Bla, bla, bla?

Viac ako 10?


87.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 21:22 avatar
A pri odpovedi hihihi, hehehe ?


89.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 21:24 avatar
Tam je rovnako otázka, či ide o viac ako 10 %.


90.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 21:26 avatar
Lebo také odpovede dáva Skája, tak neviem, prečo sa pýta pičoviny !!!!!!!!


31.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 11:50 avatar
the X, rácio, to je to, čo chýba v Tvojom príspevku... ľudia sa nesťažujú na súčasný systém pre svoju mentalitu, ale napríklad aj preto, že mnohým sa život nezlepšuje, hoci poctivo pracujú, drú od rána do večera, pritom ledva stíhajú splácať hypotéky, bežné výdavky a na rodinný život, ak si vôbec nájdu čas, už nemajú dostatok síl... je množstvo dôvodov, prečo sa ľudia sťažujú, napríklad i preto, že poznajú rýchlozbohatlíkov, ktorí sú buď bývalými komunistami, ktorí na základe svojich poznatkov, informácií... sa dostali "zadarmo" k majetkom, alebo ich blízki... mnohí sa sťažujú, lebo vidia všadeprítomnú korupciu... roztvorené sociálne nožnice, ktoré nie a nie sa zatvárať, pritom nejde o závisť, ale vedomie, že zbohatlíci bohatnú na úkor druhých... že najviac zarábajú tí, ktorí tvoria najmenej... atď. ...
 


34.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 12:01 avatar
Sýty hladnému neverí.


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 12:10 avatar
Prečo by neveril ?

Južná Kórea poslala do KĽDR prvú dodávku ryže
Južná Kórea tvrdí, že je ochotná zásobiť KĽDR v tomto roku 400.000 tonami ryže. Dnešnú prvú dodávku 3000 ton vyslali z prístavného mesta Kunsan do mesta Nampo na západnom pobreží KĽDR. Soul tiež vyjednáva s Pchjongjangom o separátnej dodávke ťažkého palivového oleja.

Severná Kórea dlhodobo trpí nedostatkom potravín kvôli zlej poľnohospodárskej politike a nepriaznivému počasiu. V ostatných rokoch živí svojich obyvateľov hlavne zásobami prichádzajúcimi od jej južného suseda.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


38.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 7. 2019, 12:39 avatar
zaujimavé, že im tu ryžu neposielaju Rusi.....
Súhlasí Osvietený


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 12:45 avatar
Rusi sa špecializujú na odvážanie    

Momentálne majú veľa práce ako šlohnúť Venezuelské zlato v tonách    
Súhlasí ondrej61


40.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 12:46 avatar
Musia si ale švihnúť, aby ich nepredbehli žuvačkári !!!!!!!!!!!!!!   


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 7. 2019, 13:00 avatar
Američania im dodaju technologie a vo Venezuele sa prudko zvýši životná úroveň.....samozrejme aj Američania budu mať z toho niečo.... Rusi im nedodaju nič.....a aj za to nič budu mať z toho niečo.....a Venezuela bude slobodne chudobná.......
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 13:12 avatar
ondrej61 američania technologie dodali už pradávno . Ale poradcovia Madura z Ruska poradili že by bolo dobré ich ukradnuť husp zoštatnit ako hovoria súdruhovia
Venezuela znárodnila dvojicu amerických ropných veží
Venezuelská vláda prevzala kontrolu nad dvojicou ťažobných ropných veží, ktoré patria americkej spoločnosti Superior Energy Services (SES) so sídlom v Houstone.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tak im slävänskí nadbratia poradili že by bolo dobré ukradnúť i Pražiareň kavy
   
Šálka kávy vo Venezuele zdražela počas dvanástich mesiacov o viac ako 21-tisíc percent    

Bratia radili ďalej že i potravinový reťazec americký treba ukradnuť a tak
Fabrika patří dělníkům, zavelel autokrat Maduro a znárodnil americkou firmu
Venezuela zabavila závod amerického potravinářského koncernu Kellogg. Prezident Nicolás Maduro prohlásil, že provoz bude předán zaměstnancům a výroba bude pokračovat.

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tak poradcovia z ruska poradili že autá chýbajú a tak
Venezuela znárodnila továrnu General Motors i s auty

Venezuelské úřady převzaly kontrolu nad továrnou americké automobilky General Motors a zabavily její další majetek v zemi. Firma ve středu večer oznámila, že považuje tyto kroky za nelegální a hodlá se proti nim bránit.
www.tyden.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tak Rusi radili a Maduro zoštátňoval a svet sa zabával . Dnes už všetko patrí ľudu len 4 000 000 ľudí pre istotu utieklo zo zlateho socíku
    
Súhlasí ondrej61


44.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 7. 2019, 13:20 avatar
ja viem že dodali a dodaju znova ak bude treba, ktovie či to uvedomeli komunisti nerozobrali a predali do šrotu......aby si trochu prilepšili...   


88.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 7. 2019, 21:24 avatar
Hehe

Za skurwenosť podnikateľov môžu komunisti


91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 7. 2019, 21:27 avatar
Určite aj globálne oteplovanie majú na svedomí


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 7. 2019, 21:30 avatar
Už 30 rokov tu bačujú kapitalisti a oni sa furt na komunistov vyhovárajú


95.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 22:04 avatar
To ako považuješ tie odnože SDĽ a HZDS za kapitalistov ? Tých eštebakov a komunistických nomenklatúrov ?


93.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2019, 21:37 avatar
EnaXnaY- keď to budú čítať naší mušketieri tak tí ťa budú milovať , keď sa dozvedia, ako komunisti môžu aj za podnikateľov.


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 7. 2019, 00:19 avatar
Kto je Zoroslav Kollár
.gabriel Beer Skupina Zoroslava Kollára sa v 90. rokoch špecializovala na konkurzy a administratívno-násilné prebratia firiem. Zorganizovaná sústava firiem sa dokázala nielen postarať o konkurz, ale aj bankrotujúcu firmu pre budúceho záujemcu vyčistiť a predať za dobrú cenu. Ako fungovali?

Skupina Zoroslava Kollára sa v 90. rokoch špecializovala na konkurzy a administratívno-násilné prebratia firiem. Zorganizovaná sústava firiem sa dokázala nielen postarať o konkurz, ale aj bankrotujúcu firmu pre budúceho záujemcu vyčistiť a predať za dobrú cenu. Ako fungovali?

Možno stojí za zmienku citát zo staršieho vydania týždenníka TREND. Z obdobia, keď sa rôzne agresívne podnikateľské skupiny snažili preberať investičné fondy z prvej vlny kupónovej privatizácie: Do sídla spoločnosti Pro Populo v Poprade prišla 27. marca 1997 poštárka. Doniesla list s doručenkou od bratislavského advokáta Zoroslava Kollára. Na obálke nebola presne uvedená adresa, a tak pracovník fondu zadržal poštárku, aby sa spoločne pozreli, či pošta naozaj patrí fondu. „Naše prekvapenie bolo, že sme z obálky vytiahli prázdny papier. Zavolal som kolegov, no nevedeli sme vtedy, čo to znamená," hovorí prokurista Pro Populo Peter Slimák. Poštárka a zamestnanci fondu pred notárom poskytli vyhlásenie, akú zásielku dostali.

Ako sa neskôr ukázalo, Z. Kollár konal za akcionára BMI Securities. Tí chceli zvolať valné zhromaždenie a prebrať fond. Keďže na prázdny hárok papiera predstavenstvo nereagovalo, BMI sa obrátilo na Krajský súd do Prešova. Ten na slovenské pomery zareagoval veľmi rýchlo. Podnet zo strany BMI dostal 5. mája a už o dva dni rozhodol. Zvolal mimoriadne valné zhromaždenie na 23. mája predpoludním. Predseda senátu Anton Oriňák vymenoval za predsedu valného zhromaždenia komerčného právnika Emila Čerevku zo Strážskeho, ktorý zastupoval BMI vo veci zvolania valného zhromaždenia, a splnomocnil ho všetkými úkonmi súvisiacimi s valným zhromaždením. Predseda senátu však nepovažoval za potrebné zvolať pojednávanie a vypočuť si niekoho zo strany predstavenstva Investičného fondu Pro Populo.
Z. Kollárovi sa podarilo v 90. rokoch vybudovať skupinu firiem aktívne pracujúcich na slovenských konkurzoch. Mal vplyvných zákazníkov, ako bola finančná skupina Istrokapitál. Jeho spolupracovníkov z firmy Kubík&Kollár, či z prepojených firiem, ako je anglický Labastrex, Magma Slov, Thorin, Merkuria, Maxim 2001, Esperia bolo možné nájsť pri mnohých zaujímavých konkurzoch. Spomenúť si možno na bratislavský Hydrostav, Adria Škrob, Preglejku Žarnovica, pokus o konkurz Istrochemu v Bratislave či mäsopriemysel Kabát. Z. Kollár v minulosti pracoval aj v orgánoch silného kupónového fondu VUB Kupón, ktorý skončil na kolenách.
Dnešný odhad jeho majetku v účtovnej hodnote je na úrovni 5 miliárd korún. Je spoluinvestorom v českom výrobcovi traktorov Zetor, ovláda Vitis Pezinok. Písať o ňom možno len opatrne – je skutočne dobrý právnik.

autor je šéfreportérom týždenníka TREND


3.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 07:31 avatar
Drístry Skarlet.
Komunizmus tu za prvé nikdy nebol, ani inde na tejto planéte, v moderných dejinách, možno by sa tak dala nazvať prvotnopospolná spoloćnosť, ale to je tak všetko. Takže reč je o socializme.
Socializmus prišiel vďaka feudalizmu. To nenásytnosť zdegenerovaných nenažrancov a zakomplexovancov priviedlo spoločnosť k socializmu a nebolo to v Rusku, ale tu v Európe, vo Francúzsku......
Normálni ľudia nepopierajú zločiny, kotré sa udiali vďaka nie zriedka chorej komunistickej moci, ale to boli ľudia pri moci, nie systém.
Socializmus ako systém bolo to najlepšie, vzhľadom k vývoju ľudskej spoločnosti, čo sa nám doposiaľ stalo.
Socializmus za 40 rokov vyriešil 70 percent negramotnosti v spoločnosti, vystaval inžinierske siete, elektrárne a vyhral súťaž v závode o prvého človeka v kozme. A je to logické, lebo v socializme funguje vďaka spoločnému vlastníctvu synergia, výkon sa násobí.
Aká nesloboda? Je to relatívne.. Vačšina spoločnosti bola v socializme slobodnejšia, ako dnes, lebo netrpela chudobou. Ak je človek chudobný, je neslobodný, jeho možnosti sa scvrknú v systéme peňazí takmer na nulu.
Spoločnosť za socializmu netrpela, neboli bezdomovci, bolo právo na zamestnanie.

Dnes? Po pol roku ťa vyradia zo sociálneho úradu, takže už niesi evidovaná, ako nezamestnaná. Dnes môže byť kľudne aj 30 percentná nezamestnanost, nevieme o tom, štatistiky sú oklamané. Bezdomovectvo, chudoba.. mladí ľudia chodia štrbaví, lebo nemajú na zubára.... Najmladší prípad rakoviny som evidoval u 27 ročnej ženy. Diagnóza stres.
Vieme zarobiť, ale za akú cenu? Za obetovanie času pre rodinu, zdravia, a našeho osobného rastu. Medziľudské vťahy, čo je asi to najcennejšie, čo tu máme sú na bode mrazu. lebo konkurencia... konkurenčný spôsob života. Kriminalita, závislosť na drogách, prostitúcia, ktoré devastujú spoločnosť ako takú. Korupcia, ktorá devastuje ekonomiky. A to nepíšem ani z ďaleka o Slovensku. Na Slovensku je stále dobre. Naozaj zle žiť ľudí som videl na západe. Zničení, vyčerpaní, vynervovaní..... A pri tom majú hovno. Nie zriedka musí mať dve zamestnania, bay vyžil a napriek tomu nemá vlastné, ako by sa na súkromný kapitalizmus patrilo, žije v prenájme chudák.... nezanechá nič potomstvu. Chudoba rastie ako v Nemecku, tak v USA.. A sú rok za rokom v cervených číslach s neustale rastúcou tendenciou. V konečnom dôsledku.... život na dlh? To nieje sloboda, ale jej pravý opak.... V čase splácania hypotéky človek žije v permanentnom existenčnom strese a jedná sa o od 20 do 35 rokov zivota... To je strašne veľa, príliš mnoho sa pri tom môže udiať, odíde primárny zamestnávateľ, príde kriza.. ľudia prichádzajú o majetky, môžu sa rovno obesiť.. rok 2008. A napokon bezprávie. Pre bohatých neplatia zákony presne tak isto, ako neplatili pre komunistických politikov v socializme, žiadny rozdiel. Vtedy to bola strana, dnes je to oligarchia.

Odpoveďou je demokraticky riadený socializmus/komunizmus, ale to musia ľudia najprv pochopiť.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 07:32 avatar
Komunizmus tu bol od roku 1948, keď komunisti uchvátili moc. Tzv. výraz socializmus je prvá fáza komunizmu.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 07:39 avatar
Tak, ako sa dá z domu postaviť hrad.. Obdstaviaš ho.
Ale dom nieje hrad a socializmus nieje komunizmus.
Súhlasí J.Tull


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 07:42 avatar
To vysvetľuj, takto oponuj nie mne, ale komunistom. Ja len hovorím, čo oni hovoria. Je to ich názor, že komunizmus má 2 fázy, prípadne 2 vývojové štádiá. Sú to komunistické názory, nie moje.


8.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 07:43 avatar
Mňa to nezaujíma, čo hovorí nejaký samozvaný komunista. Za socializmu sa dialo mnoho nesocialistického, teda aj mnoho samozvaných komunistov komunistami neboli, len sa tak tvárili pre výhody plynúce zo strany.


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 07:47 avatar
Veru, dobre vravíš, Karl Marx bol samozvaný komunista.  

Vzdelávaj sa: www.marxists.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prvá fáza komunizmu… Teda, v prvej fáze komunistickej spoločnosti /ktorú obyčajne menujú socializmom/ “buržoázne právo” sa nezruší úplne, ale iba čiastočne, iba v súlade s už dosiahnutým hospodárskym prevratom, t.j. iba čo sa týka výrobných prostriedkov. “Buržoázne právo” ich uznáva za súkromné vlastníctvo jednotlivcov. Socializmus ich robí spoločným vlastníctvom. Natoľko – a iba natoľko – “buržoázne právo” odpadá. 


11.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 07:53 avatar
Marx bol iba jeden v rade socialisticko/komunistických filozofov.
Ako som písal, už prvotnopospoľná spoločnosť źila v komunizme, takže čo Marx vymyslel? Bol to len agent s teplou vodou....


33.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 11:58 avatar
Lemmy, cituj Marxa, komunistu, cituj, kde hovoria o tom, že socializmus je komunizmus, "prechodná fáza" je predsa prechodnou fázou, nie je ešte tým, čo z nej má v budúcnosti byť...
 


32.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 11:52 avatar
Lemmy, takže feudalizmus, je kapitalizmus... 


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 07:51 avatar
B: Socializmus prišiel vďaka feudalizmu.

Zaujímavé, zrejme preto sa socializmus uplatnil len vo feudálnych štátoch ako Rusko, alebo v zaostalých agrárnych štátoch ako Čína, Severná Kórea či Kuba. Lebo v kapitalistických štátoch si komunisti neškrtli.
Súhlasí Osvietený


12.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 07:53 avatar
To je už o sile tej, či onej spoločnosti, tá západná bola a je slabá. Feudáli si presadili svoje.


42.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 13:06 avatar
Lemmy, vari Československo bolo feudálnym štátom?
"Čína, Severná Kórea či Kuba" boli kolónie...
 


13.
označiť príspevok

kesha1
   10. 7. 2019, 07:54 avatar
Nie sú to dristy. Problém socializmu ( komunizmu ) je už v samom jeho základe, v odstránení súkromného vlastníctva výroby, obchodu a služieb. Aby bolo možné všetko takto znarodnit, musí sa najprv odstrániť demokracia a to je zároveň začiatok konca socializmu. Slepá ulička..........
Celý tzv. komunizmus takto slúži potom iba, ako zásterka diktatúry.


14.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 07:55 avatar
Nie, ak je spoločnosť vačšinovo presvedčená, že chce socializmus, vtedy je vyvlastnenie demokratické.
Súhlasí J.Tull


15.
označiť príspevok

kesha1
   10. 7. 2019, 07:57 avatar
Skutočná demokracia je práve o ochrane záujmov rôznych menšín. Aj tá súčasná má v tomto smere ešte rezervy.


16.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 7. 2019, 08:50 avatar
S viacerými vecami čo sa týka kritiky kapitalizmu od Borisa, súhlasím. Ale otázka je, akým spôsobom socializmus tlmil tieto zlé stránky kapitalizmu, ako je nezamestnanosť, chudoba určitej vrstvy obyvateľstva, prostitúcia, bezdomovectvo, korupcia a pod.? Bolo to nejakou zvláštnou vlastnosťou, ktorou sa socializmus líšil od kapitalizmu? Nie. Bolo to obyčajnou väčšou perzekúciou. Jednoducho, bolo to dosiahnuté väčším strachom ľudí pred uväznením. Človek musel byť niekde zamestnaný, inak bol vyhlásený za príživníka, čo bol trestný čin a hrozilo mu väzenie. Tak isto korupcia. Bola tiež veľká, ale hrozila veľká basa, tak sa ľudia viac báli. A ďalšia vec, o korupcii na najvyšších miestach sa ľudia ani nedozvedeli, lebo sa o tom nesmelo hovoriť. Sloboda slova bola malá, noviny boli cenzurované.


18.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 09:19 avatar
Problém podľa mňa spočíva v tom, že sa tu kladie systém proti systému - s cieľom prekonať, poraziť ten druhý systém.
A v "komunizme" sa proste vytvorila snaha, že tento "raj pre všetkých" bude naozaj pre všetkých a nemožno z neho uniknúť.
Žiadna sloboda voľby.

V tomto zmysle mi prišlo na um, čo som kedysi čítal o Amišoch. ni vlastne žijú čosi ako komunizmus, ale majú tam pravidlo, že v 16-tich rokoch dieťa môže ísť do bežného sveta rozhodnúť sa, kde chce žiť. Píše sa, že väčšina sa ich vráti späť k Amišom.

Tomu hovorím férová ponuka a sloboda.
To "komunizmus" nedokázal, pretože neuznával až takúto slobodu jednotlivca.

AMIŠI:

Amiši sú známi pre svoje jednoducho riešené bývanie, prosté šaty a neochotu prijímať nové technologické vymoženosti. História Amišov začala vo Švajčiarsku, v roku 1963 pod vedením Jakoba Ammanna.

V súčastnosti žije asi 250 tisíc Amišov.
Väčšina Amišov má 6-7 detí. Aj vďaka tomu sa za posledných 15 rokov ich populácia zvýšila o 120%.
Amiši majú zakázané alebo obmedzené používať elektrinu, telefóny a autá. V prípade núdze majú povolené telefonovať z telefónnej búdky.
Majú prísne predpísané aké oblečenie smú nosiť.
Hodnoty Amišov nájdete v živote na vidieku, manuálnej práci a pokore, čo je pre nich Božie slovo.

Členovia amišskej komunity, ktorí nespĺňajú všetky ich zákony, bývajú z cirkvi a komunity vylúčení.
Prevádzkujú vlastné školy, ktoré vyučujú deti len do 13 alebo 14 rokov života. V 16 roku života adolescenta začína jeho odborná príprava pod vedením svojich rodičov, komunity a učiteľov zo školy.
Pre všetkých Amišov je rodina posvätná, preto s ňou pestujú dobré vzťahy, rodia deti, vychovávajú ich a stýkajú sa so susedmi a príbuznými.
Kuchyňa Amišov je jednoduchá ako všetko v ich živote. Jedlo hrá dôležitú úlohu v ich spoločenskom živote. Amiši majú dokonca reštaurácie určené pre návštevníkov komunity.
Amiši namiesto automobilových dopravných prostriedkov používajú kone a konské záprahy.

Sú to pacifisti, ktorých učenie vychádza z Biblie. Svoje učenie nikomu nevnucujú a držia sa bokom.
Majú povolené vlastniť len niekoľko kusov oblečenia. Ženy sa obliekajú do dlhých šiat, na hlave majú čepiec alebo šatku. Muži nosia nohavice, košeľu, vestu a klobúk.
Amišom sa zakazuje nosiť hocijaké tetovanie, piercing, ale dokonca sa aj maľovať a používať doplnky ako náramky, hodinky a prstene.

Existuje pravidlo “rumspringa”, ktoré umožňuje mladým Amišom vo svojich 16 rokoch “ísť do sveta”. V tomto období sa mladý Amiš môže obliekať ako bežný človek mimo komunity, môže chodiť do bežnej školy, mať iných priateľov, používať všetky výdobytky modernej technológie. Amišovia chcú týmto gestom ponúknuť jedincovi slobodu v rozhodovaní, či v amišskej komunite zostanú alebo sa od nej odpoja. Väčšina Amišov sa vráti naspäť do komunity.


27.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 7. 2019, 09:54 avatar
Ako Amiši by sme mali žiť všetci. Potom by nebol problém so znečistením prostredia, alebo s plastami. Ani s radioaktivitou. Len by sme museli zrušiť tu slobodu 16-ročných, lebo tí by nám to kazili. Amiši sú našim vzorom, ako žiť ekologicky.


30.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 11:22 avatar
27. Aj ty si sa zas uchýlil k tej snahe "všetci rovnako". To je kameň úrazu - chcieť všetkých napasovať na jednotnú formu. Potom budú stále nejaké snahy o systémové revolúcie.
Prečo neumožniť samostatným komunitám žiť po svojom? Prečo chceme všetko unifikovať?
Ved ako ľudia sme tak rôznorodí.


48.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 7. 2019, 13:36 avatar
Neuchýlil. Len si myslím, že len takýmto štýlom života je možné dosiahnuť trvalo udržateľný rozvoj. Ale možno sa mýlim.


46.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 13:32 avatar
Starý chren, Amiši žijú v "nemodernom" "komunizme"... 
 


49.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 7. 2019, 13:38 avatar
V nemodernom? Ako to myslíš?


50.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:06 avatar
Starý chren, "reálny komunizmus" mal byť založený na spoločnom vlastníctve... podobne ako to bolo v prvotnopospolnej spoločnosti, či u husitov v Tábore, Amišov a pod. komunitách, s tým rozdielom, že neodmietal "výdobytky modernej doby", najmä tie, ktoré odstraňujú "ľudskú drinu", umožňujú človeku mať viac času, umožnia oslobodiť sa od "zotročujúcej práce" a tým pádom väčšiu slobodu...
 


51.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 14:30 avatar
50. A to bol ten zlomový aspekt - odmietať "ľudskú drinu". Lenže práca, aktivita je to najkrajšie, čo ľudstvo má. Odbúrať prácu vedie k degradácii ľudstva. Voľný čas potom ľudia napĺňajú nezmyslami, alkoholom, drogami, automatmi... Práca napriek tomu vie byť zmysluplná a robí človeka človekom.


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:34 avatar
era rozdiel medzi kapitalizmom a socializmom je taký že v kapitalizme vykorisťuje človek človeka a v socializme je to naopak .

Preto sú v kapitalime ľudi bohatí a chudobní a v socializme chudobní a chudobnejší


53.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:35 avatar
Kokotina jak dojebané traky !!!!!!!!!!!


55.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 14:41 avatar
(53) Mil@níčko,
veď už dávno poznám jeho výstupné myšlienkové a logické biorobotické "perly"...
Súhlasí Milanôčko


56.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:42 avatar
Aspoň je prča jak hrča.   
Súhlasí Kasafran


60.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 14:47 avatar
52, Nepochybujem o tom, že chudoba vs. bohatstvo je tvoj najpodstatnejší argument pre spokojný život.


54.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:40 avatar
-era-, "ľudská drina" nerovná sa ľudská práca... odmietal "hrdľačenie" a predovšetkým ubíjajúcu monotónnu prácu, napríklad za pásom... nie kreatívnu prácu, prácu ako sebarealizáciu človeka... prácu, ktorá neotupuje, ale zušľachťuje... takúto prácu, práve naopak, vyzdvihoval...
Prečo by mal človek, keď už má viac voľného času, napĺňať práve "nezmyslami, alkoholom, drogami, automatmi", prečo by nemohol viac času tráviť spoločne s rodinou, inými ľuďmi, venovať sa sa svojim záľubám, záhradke, vinici... umeniu, prírode a pod. ...
 


58.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 14:45 avatar
54. Ľudskú drinu však na človeka nehádže prírodná nutnosť. Hádže ju jeden človek na druhého. Je to výmysel človeka, nepotrebný výmysel človeka. Vôbec by tu nemusela byť.
Verím tomu, že Amiši nič takého nepoznajú.

A prečo by mal človek vypĺňať voľný čas volovinami, to ja neviem, asi preto, že nemá žiadnu nosnú životnú ideu, ktorá by ho viedla naplniť svoj život činorodou prácou.


61.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:50 avatar
-era-, ľudskú drinu hádže na človeka prírodná nutnosť starať sa o vlastné živobytie, nutnosť s námahou si zo zeme dobývať obživu po všetky dni svojho života. Zeme, ktorá rodí tŕnie a bodľačie. V pote tváre jeme svoj chlieb každodenný... 


66.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:03 avatar
Pot z dobre vykonanej práce nie je ľudská drina, ktorú je najlepšie odstrániť.

Sa pozri na športujúce deti - spotia sa, že sú ako vechte mokrí, ale nie je to drina.


82.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 19:53 avatar
-era-, teraz som si všimol tento Tvoj príspevok... pri to svojom som "zneužil":
"...nech je prekliata pôda kvôli tebe! S námahou si z nej budeš dobývať obživu po všetky dni svojho života. Bude ti rodiť tŕnie a bodľačie a ty budeš jedávať poľné zeliny. V pote tváre budeš jesť svoj chlieb, kým sa nevrátiš do zeme, lebo z nej si bol vzatý..."
Športujúce deti, športovci ... sa nepotia z nutnosti, svoju drinu - šport, si vybrali dobrovoľne, ale dorábať chlieb náš každodenný /i na ten šport... / je drina z nutnosti...
 


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 7. 2019, 20:00 avatar
Jaká drina?

Veď máme kombajny


63.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:56 avatar
-era-, "každý" človek má svoju nosnú ideu, aj keď si ju neuvedomuje... má svoj rebríček hodnôt... k tomu, aby nevypĺňal čas volovinami sa dá naučiť...  
Súhlasí havran


57.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:45 avatar
-era-, okrem toho, ODMIETAŤ /"ľudskú drinu"/ nie je práve vhodný výraz... neodmietal ju, ale považoval za nutné zlo, ktoré je potrebné "umenšovať" výdobytkami doby - strojmi, robotizáciou, novými technológiami a pod.  


59.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 14:46 avatar
57. Považoval ju za nutné zlo. Ja ju považujem iba za zlo, ktoré nie je nutné.


62.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:51 avatar
-era-, zatiaľ pečené holuby nikomu do úst nepadajú...
 


65.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:00 avatar
62. Keby ľudia nežili v predstavách, že im budú padať pečené holuby samé od seba do huby, nepotrebovali by ani ľudskú drinu. Stačilo by normálne deň čo deň pracovať.
Ale oni nie, chcú sa mať ako králi, zaviedli konkurenciu, chcú mať trvalo udržateľný rast a vymysleli si strach, že prídu o svoju životnú úroveň.

Tak nám treba.


68.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 15:11 avatar
-era-, možno sa nájdu ľudia, ktorí žijú v predstavách, že im budú padať pečené holuby samé od seba do huby, nemyslím si však, že ich je väčšina a nemá to nič spoločné s "nutnosťou ľudskej driny"... Ty si myslíš, že ženy tkáčky, pradiarky, textiláčky /spomínam preto, že túto prácu dosť dobre poznám... / drú za strojmi v hluku, v prašných, i prevlhčených, či chémiou nasiaknutom prostredí, preto, že sa chcú mať ako králi? ... nivočia si zdravia, lebo snívajú o pečených holuboch, ktoré im budú padať do úst?
Tí, ktorí v podstate zaviedli konkurenciu, chcú sa mať ako králi, tí nepoznajú ľudskú drinu... /snáď na výnimky... /
 


69.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:14 avatar
68. Tož, väčšina popuácie žije v nevedomosti o tom, čo je naozaj nutné a čo nutné nie je. A áno, ženy tkáčky "chcú žiť ako normálni ľudia". Ale to "normálne" je vo svojej podstate nenormálne. Taká je naša dnešná civilizácia.


76.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 15:32 avatar
-era-, prečo dnešná? ... od počiatkov ľudstva človek v pote tváre drel na svoj chlieb každodenný a uľahčoval si obstarávanie vlastných nutných potrieb ako vedel... od čias lovcov a zberačov, keď vylepšoval pazúrik, ihly na odev, ktoré ho chránili pred chladom, či prístrešky na bývanie, chrániace ho i pred divou zverou... cez kamenné, drevené, železné pluhy po dnešné kombajny... až po dnešné tkáčske stavy, pradiarenské, či stroje v zušľachťovni... a to všetko preto, aby mohol uspokojiť nutné potreby stále sa rozrastajúcej ľudskej populácie...
Nevidím nič zlé na odstraňovaní "ľudskej driny" výdobytkami doby... nevidím nič zlé na tom, že človek túži po pohodlnejšom živote, čo však neznamená túžiť "žiť si ako králi"... nečinorodý život je rovnako otupným, ubíjajúcim ako "ľudská drina"...
 


79.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:48 avatar
Pretože žiadna iná civilizácia nebola tak odtrhnutá od života ako dnešná západná.
Súhlasí J.Tull


81.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 16:01 avatar
-era-, súhlasím... je dokonca tak odtrhnutá od života, že i z plodov, ktoré prinášajú moderné stroje, robotizácia, automatizácia, nové technológie... chcú mať, ako i majú, osoh predovšetkým jednotlivci, ktorí žijú "v nevedomosti o tom, čo je naozaj nutné a čo nutné nie je", neuvedomujúc si, že ubližujú i samy sebe, sú otupenými otrokmi mamonu...

 


64.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 14:58 avatar
-era-, nie je nutné práve výdobytkami doby... aj Amišovia majú napríklad povolené používanie benzínu... 


67.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:05 avatar
64. Nie je nutné vôbec.


70.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 15:16 avatar
-era-, pre niektorých nie, ale aj to vďaka pokroku, ktorý priniesol i veľké sociálne rozdiely... samozrejme nájdu sa šťastlivci, včítane mňa, pre ktorých bola práca koníčkom, nemusel som zakúšať "ľudskú drinu", preto, aby som sa uživil aj so svojou rodinou, hoci nebolo to nikdy zvlášť ružové...

 


72.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:19 avatar
70. Tak vidíš, že to ide. Stačí trochu viac skromnosti.


78.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 15:41 avatar
-era-, netvrdil som, že všetci musia drieť... práve naopak, podobne i podľa marxistickej ideológie ide o to, aby každý človek mohol vykonávať prácu, ktorá ho napĺňa, je mu koníčkom... aj mnohé tkáčky, pradiarky - textiláčky... mali/jú svoju prácu radi, ale to neznamená, že nevítajú modernejšie stroje, ktoré im ju uľahčujú, nehovoriac o zariadeniach, technológiách... ktoré vylepšujú prostredie, v ktorom pracujú...
 


71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:18 avatar
Nutné je aby si Slovensko ešte v historii vyskúšalo komunizmus aký majú Na Kube a v Severnej koreii .

Lebo Venezuela si chcela preveriť či naozaj bude viesť znárodnenie k absolútnej biede ako vo všetkých krajinách na svete a nesklamala    


73.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:20 avatar
Nutné v súčasnosti a blízkej budúcnosti je iba to, na čom sa zhodnú vedúci predstavitelia v USA, GB a západnej Európy.
Súhlasí Osvietený


74.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:21 avatar
Politika je umenie možného . Ja dúfam , že sa dohodnú


77.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 7. 2019, 15:39 avatar
nech sa dohodnu na com chcu uz nikoho nezaujimaju. Budu posluchat co rusko s cinou budu diktovat


80.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:49 avatar
Hahahahahahaha


84.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2019, 20:10 avatar
rozvoj výrobných síl si vyžadoval náhradu jednoduchšej práce výkonnejším strojom-mechanizácia, potom automatizácia a nakoniec robotizácia. Toto substitovanie ľudskej práce umožňuje zvyšovať celkovú efektívnosť pracocnej sily človeka, čomu sa prispôsobuje nadstavba spoločnosti a jej vedomie.


45.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 7. 2019, 13:22 avatar
Boris, gro podnikov, pozemkov... bolo v Československu vyvlastnených ešte za 1. republiky, o ktorej asi nik netvrdí, že bola totalitou... znárodnenia sa dajú uskutočniť aj demokratickou cestou, najmä ak ide o strategické oblasti hospodárstva... "Znárodnenie" sa deje, z rôznych dôvodov, aj v iných krajinách, o ktorých sa nepochybuje, že sú demokratické... Tak vyvlastnenie, ako aj sprivatizovanie, môžu byť nekalými, "špinavými" praktikami...
 


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 13:36 avatar
J.Tull znárodnenie pozemku vo verejnom záujme a vyplatenie trhovej ceny prípadne výmena nie je znárodnenie napríklad Baťu. To je dosť rozdiel .


37.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 12:15 avatar
Trepeš. V menšine sú aj vrahovia. Podľa tvojej nelogiky by mali mať právo vraždiť. Jednoducho menšina sa pruspôsovuje vačšine, inak sa to nedá, nastáva chaos ničiaci celú spoločnosť, čo sa teraz aj deje.
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Profesorr muž
   10. 7. 2019, 09:25 avatar
Kurva a ty si čo za kokota??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!! V 1987 som potom z čoho vystupoval????????????????? Bol som členom KSČ!!!!!!!!!!!!!!!!! Kým som nezistil, akí sú to kokoti, vystúpil som!!!!!!!!!!!!!!!!!! Okamžite som bol potom sledovaný!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si jebnutý ako kus hovna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


21.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 7. 2019, 09:29 avatar
sledovany si aj teraz a daleko viac ako za komunizmu tak neplac
Súhlasí Boris, Kasafran


22.
označiť príspevok

Profesorr muž
   10. 7. 2019, 09:33 avatar
Vyjebanec!!!!!!!!!!!!! Niečo sa ti sníva????????????????????????????????????


94.
označiť príspevok

the X žena
   10. 7. 2019, 21:47 avatar
ani nebude, lebo je to utópia. k tomu by museli kompletne všetci zmenit myslenie. čo sa nikdy nestane . daj si uz pohov


17.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 7. 2019, 09:18 avatar
otazka je ci ste sa zasekli v komunizme alebo dokazete prijat fakt ze je rok 2019.


75.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:23 avatar
Na slobodnom vysierači s Lichnerom si sa zasekol    


20.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 7. 2019, 09:25 avatar
pripadate mi ako dusevny mrzaci ktory sa donekonecna hrabu v minulosti a dodnes neprisli na to ze minulost ma sluzit len na to aby sme neopakovali chyby a veci ktore evidentne nefungovali.


24.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 7. 2019, 09:46 avatar
Part. Ale ja som sa z bývalej totality poučil. Preto nechcem zažiť ďalšiu.
Súhlasí ondrej61, J.Tull


96.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 09:26 avatar
Starý chren, rovnako nechcem žiadnu totalitu... žiaľ moc mi to nepomôže... musí nás byť oveľa viac. Nejde totiž len o otvorenú totalitu, pri ktorej sú "totaliťáci" "viditeľní", ale aj o "skrytú", akou je "diktatúra kapitálu", ktorú tu máme dnes...
 


97.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 7. 2019, 09:32 avatar
Ok. Popíš skrytú totalitu kapitálu.


101.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 10:05 avatar
Starý chren, hľadal som, pretože som o tom už písal, naposledy tu V 19. storočí kráčalo svetom strašidlo komunizmu- tak písali vtedajší filozofovia. Aké strašidlo kráča svetom dnes? /"109"/
... domnievam sa, že strašidlom, ktoré máta je to isté strašidlo, ktoré mátolo i v minulosti a síce jeho veličenstvo Mamon, ľudská mocibažnosť, nenažranosť, chtíč mať viac ako ten druhý...
Nič nové pod slnkom
História seba opakuje
Aj keď stále po novom
Z otrokov motroci
Kolónie neokolónie
Nenažranci pri moci
Jeden boh vládne svetom
Tomu sa klaňajú
Jeho svätosti Mamonu
Múry izolovanosti
Jedni voči druhým budujú

Aj keď je dnes kapitalizmus iný, jeho podstata, ktorú dobre vystihol Marx, sa nezmenila...


103.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 7. 2019, 10:13 avatar
Ok. Súhlasím, že vládne mamin, peniaze. Ale ako by toto komunizmus odstránil? To by sa dobrovoľne museli všetci zmeniť.


107.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 10:29 avatar
Starý chren, v komunizme by už nebolo čo odstraňovať... 
Marx písal o proletariáte, ktorých je kapitalizmus nútení vzdelávať, aby ho mohol efektívnejšie využívať, využívať kvalifikovanú silu... a tým - vzdelaním, ho vlastne vychováva k sebauvedomeniu, uvedomeniu si vlastných síl vybojovať si vlastné práva...
Z časti mal pravdu a určite ju mal v kontexte svojej doby, ako aj krátko po nej... "dnes" nie je vykorisťovanie tak drastické a robotníctvo je tiež iné, skôr možno hovoriť o radových zamestnancoch, ktorých životná úroveň je oveľa vyššia a majú možnosť, napríklad kolektívnym vyjednávaním dosiahnuť viac... pričom i kapitalista si uvedomuje dôležitosť sociálneho zmieru...
Súhlasím však s Marxom v tom, že cesta ku komunizmu vedie vzdelávaním... samozrejme veci sú oveľa zložitejšie, než som tu načrtol...
 


108.
označiť príspevok

kesha1
   11. 7. 2019, 10:31 avatar
Komunizmus berie ľuďom motiváciu tvoriť niečo nové, podávať lepšie výkony a podobne. Preto je to iba fantazmagoria.


105.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 10:16 avatar
...dodám v stručnosti. Aj keď bol kapitalizmus pod tlakom verejnosti, predovšetkým pod tlakom robotníckych hnutí donútený k mnohým korekciám a ako je i poučený Marxovou anylýzou, jeho podstata sa nezmenila. Ekonomika nefunguje pre človeka, ale pre zisk, pre kapitál. Všetko, zdravie, vzdelanie, práca... človek, sa stáva tovarom. Kapitál usmerňuje politiku, diktuje zákony...  


106.
označiť príspevok

kesha1
   11. 7. 2019, 10:23 avatar
Koli jedinému človeku, Leninovi a tomu, že práve on uchopil moc v Ruský, sa ešte nezabudlo na Marxa a komunizmus.


109.
označiť príspevok

hokejis muž
   11. 7. 2019, 10:48 avatar
Lenina vyslali Nemci.


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 09:42 avatar
Realny komunizmus nie ten utopistický nie je socializmom a socializmus nie je vývojové štádium komunizmu.

V krajine kde uzurpuje moc jediná komunistická strana a zabetonuje svoju neomylnosť a totalitnú moc v ústave sa nejedná o socializmus ale o totalnú nadvladu komunizmu ako správne uvadza wikipedia

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Reálny komunistický systém sa v mnohom odlišuje od svojho vzoru – marxistického modelu. Ide predovšetkým o charakteristiky ako totalita (vláda jednej – komunistickej – strany, prehnaná štátna byrokracia, odbory ako pomocný nástroj vlády), zachovanie triednych rozdielov (prinajmenšom na úrovni vládnúca vrstva verzus ostatní), zachovanie deľby práce, povýšenie marxizmu na formu náboženstva (štátnu ideológiu) a pod.

Napriek určitému pozitívnemu vplyvu na prerozdeľovanie prostriedkov do sociálnej, kultúrnej a vzdelávacej oblasti, má systém v praxi vážny nedostatok: výrazne spomaľuje ekonomický rast a modernizáciu, a tým dlhodobo ani tá najlepšia sociálna, kultúrna a pod. politika nemôže efektívne fungovať. Je to spôsobené okrem nedostatku motivačných faktorov pre obyvateľstvo aj tým, že aj tento systém často umožňoval, že sa k moci dostali neschopní a nevzdelaní ľudia. Okrem toho totalitný systém režimu v komunistických krajinách podporoval rôzne formy prenasledovania obyvateľstva (vrátane likvidácie). Mocenské zložky, najmä v Číne a Sovietskom zväze, zabili počas 20. storočia desiatky miliónov ľudí. Tento systém viedol k vzniku extrémnych kultov osobnosti, kde vynikal napríklad sovietsky diktátor Josif Stalin alebo kórejský diktátor Kim Ir-Sen.


25.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 7. 2019, 09:48 avatar
osvietený, taký ako boris budu stale fňukať za tým systémom, nezažili ho.....čudujem sa mu, že nejde niekam ku Kimovi....
Súhlasí Osvietený


36.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2019, 12:12 avatar
To nieje chyba systému, že je technologický vývoj pomalší, to je len egoizmus a hlúposť ľudí. Prirodzene, že plánované hospodárstvo uvoľňovalo technológie pomalšie, pretože nechceli plytvať. Technológie sa majú využiť. Voľný trh vypúšťa nové technológie podstatne rýchlejšie, lebo ho tlačí konkurenčný boj. Že sa pri tom vymieňajú takmer nové, funkčné technológie, to už radi prehliadame. Vravím, že rozhodnutie medzi socializmom a kapitalizmom je o vyspelisti jedinca. Ak je to egoista nehľadiaci na nič iné, iba svoj osobný pocit a prospech, je logicky za kapitalizmus. Ak je človek spoločenský, nesebecký a dbá aj o svoje prostredie, tak je socialista, zákonite.
Súhlasí Kasafran


98.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 09:35 avatar
Starý chren, ondrej61, spýtam sa vás, keďže ste dali súhlas, citujte z wikipédie, na ktorú je v príspevku odkaz, kde sa v nej hovorí "o totalnú nadvladu komunizmu"... píše sa tam:
"nedemokratické štátne zriadenie založené na vláde jednej strany (tzn. totalitná vláda komunistickej strany) a centrálne plánovanej ekonomike (napr. v Rusku po tzv. Októbrovej revolúcii, v ČSR po Februárovom prevrate, na Kube po Kubánskej revolúcii) – bližšie pozri (presnejší termín) komunistický režim" sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Totálna vláda komunistickej strany, nerovná sa komunizmus a to ani zďaleka...
 


99.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 7. 2019, 09:54 avatar
Tull. A čomu sa rovná? Ten systém je predsa založený na tom, že tam budú vládnuť komunisti, ako jediná strana. Gottwald sľuboval, že keď budú vládnuť, nezrušila iné strany, ale nakoniec ich zrušili. To isté by časom urobili dnešní komunisti, keby demokratický, alebo revolučné získali moc.


100.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 10:03 avatar
Starý chren, komunizmus však nie je vládou nejakej strany... v komunizme mala byť už tak vyspelá spoločnosť, že ani štát, v dnešnej podobe, by nebol potrebný... komunistická ideológia nespomínala žiadnu vládu strany, tú v podstate zaviedol až Lenin...
 


102.
označiť príspevok

Starý chren muž
   11. 7. 2019, 10:09 avatar
No ale ty veríš, že takáto spoločnosť je reálne možná, aby sa pritom neporušovali ľudské práva. Nie je to len utópia?


104.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 7. 2019, 10:15 avatar
Starý chren, je to utópia, ale možnosť sa k nej reálne približovať a to bez porušovania ľudských práv tu je...
 
Súhlasí Starý chren


26.
označiť príspevok

Profesorr muž
   10. 7. 2019, 09:52 avatar
To si vystihol!!!!!!!!!!!!!!! Keď som bol v KSČ videl som síce isté výhody proti kapitalizmu, ako kolektivizácia poľnohospodárstva, ale nakoniec sa to zvrtlo v mocenské ciele jednotlivcov, komunistov!!!!!!!!!!!! Preto som sa na nich vyjebal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bol som aj svedkom násilia!!!!!!!!!!!! Vznikali vo mne otázky, v čom sa títo líšia od nacistov, ktorí chceli prakticky to isté a používali k tomu násilie a vraždy!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí ondrej61


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 7. 2019, 09:59 avatar
to je jasne, bola len jedna strana, a zvrhlo sa to ako piseš v mocenske ciela jednotlivcov, komunistov.....Ak by boli v takomto systeme viacero strán, ktoré by mohli pindať na komunistov, snad by to fungovalo.....
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 10:02 avatar
Ondrej fungovalo veď v roku 1989 nikto nezobral moc komunistom iba sa umožnilo kadidovať i iným stranám ako tej totalitne komunistickej a preto má KSS dlhodobo pod 1 % vo voľbách lebo ľudia vedia čo je to za darebákov
Súhlasí ondrej61
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:57,  Hahá, ďalší popierač Biblie. To vidím prvý krát, že nejaký veriaci priamo napíše, že...
dnes, 08:29,  Najskôr sa začne len uvažovať či je to vôbec možné.... potom sa začne skúšať......
dnes, 02:55,  https://jehovajekralom.com/proti-odpadlickemu-narodu/
dnes, 01:13,  WHO: Európa zaznamenala už vyše 10 miliónov nakazených; rúška zachraňujú životy...
dnes, 00:52,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/123137036_712433179624695_4592848713032141095_n.j...
dnes, 00:42,  Dobrú noc.
dnes, 00:39,  To je možné má občianstvo USA ale i Slovenské . Tých pokut bolo udelených tisíce a...
dnes, 00:39,  Koná. Nič by som dnu nepustil, von všetko. *04
dnes, 00:38,  Najprv ma musia odchytiť. *04 Hej a ešte musí "dobre" dopadnúť prvé kolo...
dnes, 00:36,  To ju kontrolovali, či dodržiava karanténu? Som bohovo zvedavý ako sa ujo Igor vysporiada s...
dnes, 00:36,  Pozor testovanie sa kona i na hraniciach a zatvaraju s testovaním
dnes, 00:34,  Musíš to vidiet z tej vyhodnejšej strany . Keď ťa drapnu dáš do štatnej kasy 1659 € a...
dnes, 00:32,  Prečo nezatvárame už pred testovaním?? Až testy nám povedia, že to z vonku prichádza?...
dnes, 00:32,  Moc som tomu neveril v takej malej dedinke ako u nas . Ale keď tu bola Katka z NY po teste bola...
dnes, 00:31,  Ty koš, ja tých nevinných ľudí = obete megalomanstva uja Igora. *04
dnes, 00:30,  Po testovaní zatvarame hranice a potom by to malo klesať uvidíme
dnes, 00:30,  Certifikát. *39*39*39*39*39 Ja asi umriem.*11*11*11*11 Rád uvidím tých odvážnych...
dnes, 00:29,  Peter to uvidíme stale mam pred očami ten koš *13*13*13
dnes, 00:28,  Česi su v riadnej prdeli to bez pochýb
dnes, 00:28,  Nie sú drahé!! Iba lacné veci sú drahé!!! A ujo *Igor nám a aj celému svetu dokáže po...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(260 775 bytes in 0,322 seconds)