Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Nedajme sa už naďalej klamať

31
reakcií
266
prečítaní
Tému 10. júla 2019, 14:29 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 14:29 avatar
Nedajme sa už naďalej klamať!

Žiaľ, posudzovanie čohokoľvek sa vždy riadi uhlom pohľadu (a ten je riadený predovšetkým záujmami pozorovateľa). Nik sa nevyjadruje, či mohol byť socializmus lepši a čo by k tomu dopomohlo...
Ale určite mohol, veď poznáme aj z vlastných skúseností, že "po vojne je každý vojak generálom"...
Nuž, ale o tom, či je kapitalizmus lepší v prospech väčšiny alebo menšiny, nemá problém  rozhodnúť ani komunita mentálne zaostalejších jedincov kdekoľvek vo svete. To, že pretrváva dlhšie, než socializmus, má iné príčiny, okrem iných aj ľudskú chamtivosť, ktorá bola za socializmu svojím spôsobom "držaná na uzde" napríklad zavedením všeobecnej pracovnej povinnosti i mzdovým katalógom.
Neprestajne narastajúca kapitalistická nerovnosť sa dá vyjadriť aj slovami: "bohatstvo do neba a bieda do pekla". Pritom si uvedomujem, že zaradenie človeka do niektorej z menovaných "krajností" nie je výsledkom jeho vôle, či iniciatívy, alebo schopnosti, aj keď spomínané kritériá pomáhajú žiť v ľubovolnej spoločnosti.
Tie pomáhajú nielen v kapitalizme, oni pomáhali aj v socializme - veď sme dokázali vyrábať nielen rôzne typy lokomotív, aj prúdové lietadla, aj jadrové reaktory, aj biotechnológie - zato dnes sme kolóniou - montážnou linkou pre nadnárodné spoločnosti, ktoré potrebujú iba lacnú a ešte stále primerane inteligentnú pracovnú silu.
Takže s chválospevmi na kapitalizmus by som bol veľmi zdržanlivý, rovnako k tvrdeniu o dĺžke jeho pretrvávania, ktorá ešte nepresiahla trvanie otrokárstva, ale ani feudalizmu. Tým chcem len pripomenúť, že aj socializmus formovali/riadili ľudia, z ktorých boli viacerí rovnako chamtiví, častokrát slabo odborne fundovaní (iba nadšenie nie je riešením aj keď pomáha).
Veď to isté sa deje aj dnes, keď musím konštatovať, že naše politické a vládne výkony riadia "nevedkovia", alebo takí, ktorí možno aj čo-to vedia, lenže sú platení zato, aby svoje vedomosti neuplatňovali.  
Takže pouvažujte, prečo došlo tak ľahko a rýchlo k totálnej deštrukcii systému, ktorý sa dal zlepšovať zlepšovať celých 30 rokov - až doteraz?. Kapitalizmus sa už totiž zlepšiť nedá...!
Súhlasí Milanôčko, panoramix


2.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:29 avatar
Bohapustú pravdu máš Kaso.


3.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 14:36 avatar
(2) Mil@níčko,
či takú, to ešte neviem- pretože "jeho" odozvu som ešte nedostal...


4.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:37 avatar
Vyčkaj času ako hus klasu.  
Súhlasí Kasafran, panoramix


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:38 avatar
Kapitalizmus sa už totiž zlepšiť nedá to je fakt alev komunizme je vždy šanca zbaviť sa ho .

Preto v troch baštách komunizmu Severná korea , Kuba a Venezuela zavládol hladomor
Súhlasí kesha1


6.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:40 avatar
Aj na Slovensku je hladomor, 88% ľudí žije od výplaty do výplaty !!!!!!!!!!!!!!!!!          


12.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 14:49 avatar
(6) Mil@níčko,
nečuduj sa mu, on to nemá čím precítiť a pochopiť, pretože sa riadi generačne vštepovaným princípom - čo nás po kom, pokiaľ my, "vyvolení", sa máme dobre...!


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:52 avatar
staré heslo eštebakov


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:40 avatar
Kim žiada svet o pomoc. Jeho reformy krajine nestačili

Problémy môže mať desať miliónov ľudí.

Deväťdesiate roky minulého storočia boli pre Severnú Kóreu rokmi hladu. Ekonomické prešľapy, strata podpory zo Sovietskeho zväzu, k tomu sa pridala séria záplav a súch.

To všetko spôsobilo hladomor, pri ktorom za štyri roky zomreli státisíce ľudí. Slová ako hlad či hladomor sa však verejne nepoužívali, vláda za ne trestala, lebo naznačovali zlyhanie všemocnej štátostrany a fanaticky uctievaného vodcu Kim Čong-ila.

Teraz o problémoch s nedostatkom potravín hovorí samotný Pchjongjang. V žiadosti smerovanej na OSN oznámil, že krajine by tento rok mohlo chýbať 1,4 milióna ton potravín, najmä ryže, obilia, zemiakov a sóje.
Smer normálny politik

Podľa OSN môže mať problém s nedostatkom potravín asi 10,3 milióna obyvateľov, teda približne polovica Severokórejčanov.
Súhlasí kesha1


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:42 avatar
Kubánska vláda v piatok oznámila, že pre vážnu ekonomickú krízu v krajine spúšťa prídelový systém na kurčatá, vajcia, ryžu, fazuľu, mydlo a ďalšie nedostatkové základné produkty. S odvolaním sa na kubánsku štátnu tlačovú agentúru o tom informovala agentúra AP.

Kubánska vláda v piatok oznámila, že pre vážnu ekonomickú krízu v krajine spúšťa prídelový systém na kurčatá, vajcia, ryžu, fazuľu, mydlo a ďalšie nedostatkové základné produkty. S odvolaním sa na kubánsku štátnu tlačovú agentúru o tom informovala agentúra AP.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1


9.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:43 avatar
Osrate kura a zasrate vajca do piče.


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:44 avatar
"Maduro, mám hlad!" Ve Venezuele se lidé zabíjejí kvůli mouce, bída se jen prohlubuje

V latinskoamerické Venezuele roky zuří humanitární krize. Situace se vyostřila minulou středu, kdy prezident USA Donald Trump uznal opozičního lídra Juana Guaidóa hlavou státu. Při obřích demonstracích proti Nicolási Madurovi, jenž zemi vládne od roku 2013, vládní ozbrojenci zastřelili desítky lidí. To vše na pozadí katastrofálního stavu Venezuely, kterou svírá hyperinflace, nedostatek potravin i léků. Ze země už uprchly tři miliony lidí. Uprchlická krize v regionu může být dokonce větší než exodus Syřanů kvůli tamní občanské válce.

zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1


11.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   10. 7. 2019, 14:44 avatar
Mouce ouce onuce do prdelééééééééééééééééééééééééééééééé         


16.
označiť príspevok

kesha1
   10. 7. 2019, 14:58 avatar
Boha !!!!!!!!!!! Na vás kotlebovcov len Madura a Kima vy kurvy !!!!!!!!!!!!!


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:54 avatar
Konšpiračná žumpa ruského bludu píše    

Západ klame, vo Venezuele nie je hladomor. Obchody sú plné potravín

                            

www.napalete.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 14:57 avatar
Do Venezuely dorazila dodávka humanitárnej pomoci od Červeného kríža

Dodávka určená pre tamojšie nemocnice, ktorá obsahuje aj 24 ton zdravotníckeho materiálu a generátory poskytnuté Panamou, má pomôcť pri riešení súčasnej vážnej humanitárnej krízy v krajine.

Druhá dodávka humanitárnej pomoci od Červeného kríža dorazila v pondelok do Venezuely. Dodávka určená pre tamojšie nemocnice, ktorá obsahuje aj 24 ton zdravotníckeho materiálu a generátory poskytnuté Panamou, má pomôcť pri riešení súčasnej vážnej humanitárnej krízy v krajine. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

Venezuelský Červený kríž vo vyhlásení uviedol, že dostal "lieky, zdravotnícky materiál a generátory", ktoré budú v krajine zažívajúcej najhoršiu krízu v jej moderných dejinách distribuovať do nemocníc.

Spravodajca AFP potvrdil, že šesť kamiónov so zásielkou humanitárnej pomoci dorazilo do skladiska Červeného kríža v Caracase.

Cieľom zmienenej dodávky je zmierniť vážny nedostatok liekov a zdravotníckeho materiálu vo Venezuele, ktorá už viac ako štyri roky zažíva recesiu a hyperinfláciu poznačené nedostatkom základných potrieb, ako sú potraviny a lieky.

Socialistický prezident Nicolás Maduro povolil v apríli vstup prvej dodávky humanitárnej pomoci po podpise dohody s Medzinárodným výborom Červeného kríža (MVČK).

Prívrženci vodcu venezuelskej opozície Juana Guaidóa, ktorý sa vyhlásil za dočasného prezidenta krajiny a v tejto funkcii ho uznáva viac ako 50 krajín sveta, sa koncom februára neúspešne pokúsili dopraviť na územie Venezuely niekoľko ton humanitárnej pomoci.

Podľa odhadov Organizácie Spojených národov (OSN) až štvrtina z 30 miliónov obyvateľov Venezuely potrebuje okamžitú humanitárnu pomoc, pričom 3,7 milióna Venezuelčanov trpí podvýživou a najmenej 22 percent detí vo veku do päť rokov je chronicky podvyživených.

MVČK varoval, že humanitárna pomoc problémy v tejto krízou zmietanej latinskoamerickej krajine nevyrieši.

www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

   


17.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 15:00 avatar
Osvietený,
nože si polož jednoduchú otázku: Ktože to len v tom svete dokáže tak "bravúrne" pripravovať, vyvolávať a realizovať toľké aj opakované krízy? Akéže len môže byť to meno toho "krízotvorcu"...?!


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 16:19 avatar
Krízy vznikajú všelijako. Mor ošípaných v Ázii niekto plánoval? Nenamýšľaj si, takže nikto ani neplánoval nárast cien bravčového mäsa. Kto plánoval krízy v rodinách, že naleteli švindliarom, nechali sa v nebankových spoločnostiach bez ručenia okradnúť? Ide o obyčajné ľudské lakomstvo po peniazoch. Tak vznikajú krízy.


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 16:28 avatar
Krízy vznikajú aj tak, že sa nafúknu ceny, napr. pri nehnuteľnostiach. Krízotvorcami sú tak klienti bankových domov, realitných kancelárií, ale aj samotní makléri. Ide to ruka v ruke. Krízotvorcami môžu byť robotníci, ktorí si budú kupovať byty.

Na trhu je ponuka a dopyt. Podnikateľ, firma, nemusí správne odhadnúť veľkosť výroby. Nestačí predať, a vzniká kríza. Ľudia tiež často ako zákazníci menia názory. To spôsobuje tiež výpadky vo výrobe. Teda tiež krízu.
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 22:07 avatar
(29,30) Lemmy,
obmedzenosť chápania príčinných súvislostí danými aj obsahom tejto témy je už pre Teba typicky príznačná. Skús sa ešte aspoň trošku viac dovzdelať...


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 22:25 avatar
Lemmy ale tá kríza čo príde onedlho z Činy na svete nebude mať ekvivalent ešte budúcich 100 rokov .

To bude rachot a škoda že postihne i EU ale len okrajovo.

Ako môže vyzerať čínska finančná kríza?

Čína je bezpochyby jedným z možných ohnísk budúcej finančnej krízy. Dôvody sú jednoduché. Čínsky úverový boom v poslednej dekáde bol jedným z najväčších v modernej histórii – zadlženie súkromného nefinančného sektora vzrástlo takmer o 100 percent HDP. Úvery navyše poskytovali buď štátom ovládané banky alebo prakticky neregulovaný tieňový bankový sektor. Čo sa stane, až začnú narastať problematické dlhy, peňazovody sa zastavia a z krajiny začne odtekať kapitál?

Čína má odlišnú štruktúru HDP a jej problémy by preto zasiahli v globálnej ekonomike aj iné sektory. Jej finančný systém je pri porovnaní s USA veľmi uzavretý a menej prepojený so zvyškom sveta. A v neposlednom rade, Čína nie je demokraciou.

komentare.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:03 avatar
Jedine David Rockefeller

David Rockefeller se po své smrti vrátil jako zombie z ryzího zlata

Letos v březnu zemřel oficiální majitel Spojených států amerických, Izraele a Evropské unie David Rockefeller. Mrtvý však nezůstal dlouho a už půl roku po své smrti vstal z mrtvých jako zombie z ryzího zlata.

Mnozí alternativní odborníci varovali, že se Rockefellerovo tělo nerozkládá a mělo by se tedy spálit a pohřbít tak hluboko, jak by to jen možnosti dnešní technologie dovolily, aby jeho duše neunikla peklu. To se však nestalo, a tak se naplnil nejčernější scénář – David Rockefeller dne 23. září 2017 vstal z mrtvých jako zombie z ryzího zlata.

„Celý půl rok jsme varovali před tím, že se Rockefeller může vrátit zpět na Zemi a pokračovat v jejím ničení a ovládání. Všichni se nám vysmívali a nic s tím nedělali… A co se nakonec stalo? Vrátil se! Máte co jste chtěli!“ napsal na svém blogu agent pro vnitřní potřeby Kremlu Jurij Ovečkin.

Rockefeller zatím údajně přebývá ve svém sídle na Ďáblově hoře v americké Montaně. Zatím není jasné, jestli se bude chovat stejně, jako se chovají klasická zombie, které známe z filmové literatury a bude konzumovat lidské mozky. Nebylo by to ale nic překvapujícího, protože Rockefeller konzumoval lidské maso a orgány i když byl ještě živí. Podle alternativních proruských odborníků Rockefeller pravidelně požíval dětská srdce a teď se k nim nejspíše přidají i dětské mozky.

Dále se pravděpodobně nic nezmění. Rockefeller bude podle našich zdrojů vycházet na veřejnost jen minimálně a svět bude řídit ze svého sídla, kde mu věrně slouží děti počaté při znásilnění (Proto Rockefeller nakázal řízenou invazi uprchlíků – aby měl co nejvíce služebníků. Jak totiž víme, uprchlíci v Evropě denně znásilní zhruba 16 tisíc žen, pozn. redakce).

Kuriózní je, že se Rockefeller vrátil celý z ryzího zlata. Vysvětlení je opět nasnadě. Je všeobecně známa jeho obsese do zlata a peněz. Je dost možné, že po své smrti učinil Rockefeller jakousi dohodu se Satanem a ten ho oživil z mrtvých v jeho vysněné podobě. Aspoň to opět tvrdí námi oslovení alternativní proruští odborníci, který je na internetu hromada.

az247.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:05 avatar
George Soros je vesmírný ještěr z galaxie Andromeda

To, že naši planetu ve skutečnosti ovládají vesmírní ještěři, je všeobecně známý fakt. Avšak to, kteří vrcholní politici nejsou těmi, za které se vydávají, není tak lehké zjistit. Náš tajný zdroj však přišel se šokujícím odhalením, které potvrzuje, že George Soros je jedním z vyslanců ještěřích lidí z galaxie Andromeda, který má za úkol tajně řídit naše životy.

O reptiliánech je známo, že ke svému přežití musejí konzumovat krev malých dětí. Není žádným tajemstvím, že vždy, když Soros navštíví svoje letní sídlo v americkém Los Angeles, začnou se v okolí ztrácet děti. Naprostá většina těchto dětí se už nikdy nenajde. Co to znamená? Padly jako oběti Georgi Sorosovi, který je zavraždil a vypil jejich krev!

„Podívejte se na stavbu jeho obličeje. Má podobné obličejové rysy, jako mají například hadi a ještěrky. To není náhoda! Občas se také stává, že během rozhovoru sebou Soros škubne a na chvíli je vidět jeho pravá podoba, či světélkující oči. Přesně to se děje i u Hillary Clinton nebo královny Alžběty, které jsou ve skutečnosti také ještěry,“ sděluje AZ247 náš zdroj.

Reptiliáné, jsou vyspělým mimozemských druhem, který pochází z galaxie Andromeda. Nevyznávají přímý boj, ale raději volí taktiku infiltrace. Svého nepřítele postupně ovládnou pomocí maskovaných agentů ve vysokých vládních postech. Obyčejné obyvatelstvo tedy vůbec nepostřehne, že ve skutečnosti padlo do rukou nepřítele. Přesně to se teď děje i na Zemi, kde spousta vrcholných politiků ve skutečnosti nejsou lidí, nýbrž reptiliáné. Kromě výše zmiňovaných, patří mezi reptiliány například i Jiří Drahoš, Bill Gates či Barack Obama.
Soros může být i Ďábel

I přes to, že všechno výše zmíňené působé velice důvěryhodně a je pro to mnoho důkazů, i tak může být pravda ve skutečnosti ještě trochu jiná. Je možné, že žádní vesmírní ještěři neexistují. To ale neznamená, že George Soros je člověk. Není! Podle jiného zdroje, může být George Soros klidně i Ďábel!

„Existuje nespočet důkazů pro tvrzení, že je Soros ve skutečnosti vládcem podsvětí. Například to, že George Soros za celý svůj život nikdy nechodil 5. prosince převlečený za Mikuláše, nebo anděla. Vždycky chodí děti strašit jako čert! Vysvětlení je jasné – jako čert si nemusí shánět kostým, stačí jen, aby na sebe vzal svou skutečnou podobu, a je rázem tím nejstrašidelnějším čertem na světě!“ tvrdí náš druhý zdroj.
George Soros je Miroslav Kalousek

Třetí možností je ta, že George Soros je něco mnohem horšího, než mimozemšťan a Ďábel. Reálnou možností je i to, že George Soros je Miroslav Kalousek.

„Tato varianta je nejhorší a daleko předčívá naše nejhorší obavy. Kdyby byl Soros ve skutečnosti Kalousek, byli bychom už úplně bez naděje. Mimozemšťany i peklo můžeme porazit, ale Kalousek je něco, s čím nic z toho světa soupeřit nemůže. Mohli bychom se už jenom modlit, že nás Bůh všechny vezme na milost,“ dodává náš zdroj.

Úplnou pravdu se asi nikdy nedozvíme. Jedno je ale jisté – George Soros není člověk a jediný, kdo nás před ním může zachránit, je ruský prezident a reinkarnace Ježíše Krista – Vladimir Putin.

az247.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:06 avatar
Nikdo nám nediktuje, o čem smíme lhát.
Súhlasí Osvietený


24.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2019, 15:14 avatar
-era- však to je ono, lem keď je národ hlúpy. Koľko je tu takých hadov ktorí si neič iné neželajú, len národ podvádzať a dobre si žiť?
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:20 avatar
všetci bolševícky darebáci     a gumáci


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 7. 2019, 16:14 avatar
Hadov? Jeden hneď: Kasafran.
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:10 avatar
To nie je možné veď toď Kotlebovci bežne članky publikujú z az247cz    

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:11 avatar
Asi nevedia čítať malé písmenká
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:11 avatar
Jasne sa tam píše že sa dozvieš viac ako pravdu . A viac ako pravda je jasná alternatíva pravdy


25.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 7. 2019, 15:17 avatar
Podnadpis v ich titulnej značke AZ247 je jasný - sami sa definuj ako tí, čo smú klamať a teda klamú ako chcú.
Súhlasí Osvietený


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 15:20 avatar
Tam sú aj veľké že sme satiristická stránka ale to kotlebovci nemusia vedieť také cudzie neslovanske slovka
Súhlasí -era-
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 083 bytes in 0,523 seconds)