Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Nechcel by som mať teraz 20 rokov.

106
reakcií
1891
prečítaní
Tému 29. novembra 2011, 13:32 založil havran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 05. 2012
46
21. 02. 2010
1
27. 10. 2013
154
25. 09. 2009
36

1.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 13:32 avatar
Tak bezohľadne sa doteraz spoločnosť k mladej generácii nesprávala . S nástupom kapitálu razom tradičné hodnoty stratili svoj význam a stali sa príťažou pre mladú generáciu. Rozhliadnite sa okolo seba a úprimne si odpovedzte , či ten život okolo vás dáva záruky mladým ľuďom , že budú môcť dôstojne žiť. Kto to potrebuje , aby sa pracovalo v dvoch či troch zamestnaniach , alebo aby pracovné smeny boli 7 dní v týždni trvali 10 i 12 hodín? Veď to pripomína 18 storočie s nástupom kapitalizmu. Predtým , šli ľudia nerušene aspoň 1 x do týždňa do kostola. / ber to ako oddych/

2.
označiť príspevok

rains
   29. 11. 2011, 13:33 avatar
pred kapitalizmom sa nechodilo na panske?
co ta trapi mojko? vyrozpravaj sa

3.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 13:34 avatar
..... však dobre , aspoň sa nemajú čas sa búriť. Všetko má však svoje hranice.

4.
označiť príspevok

rains
   29. 11. 2011, 13:37 avatar
to nemali ani za cara a aj tak bola VOSR.
nemali ani za R-U a predsa.
V casoch Zisku tiez.
Za Cromwella
za Ludovita XIV
atd.
Súhlasí trinity

8.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 13:46 avatar
rains zase si z kontextu , si ako taká malá piraňa , ja to vždy začnem pozvoľna , vidím , že som pre teba to , čo hmla pre strelu. Letíš si , síce nevieš kde a dieru neurobíš . Hneď na úvod , aby si si nepotil tričko , neobhajujem staré prežité spoločenské formácie , iba chcem zdôrazniť ich stupňovanie a vyostrovanie aj napriek neustále zvyšujúcej sa produktivite a produkcii.

37.
označiť príspevok

rains
   29. 11. 2011, 14:08 avatar
moderne streli "vidia" aj cez hmlu, ty hmla.
inak, neskutocne kecy.

45.
označiť príspevok

rains
   29. 11. 2011, 14:12 avatar
len som ragoval na toto:
Kto to potrebuje , aby sa pracovalo v dvoch či troch zamestnaniach , alebo aby pracovné smeny boli 7 dní v týždni trvali 10 i 12 hodín? Veď to pripomína 18 storočie s nástupom kapitalizmu. Predtým , šli ľudia nerušene aspoň 1 x do týždňa do kostola.

ty vytrhnuty z komplexu

5.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 13:42 avatar
ja by som nemenila.. ak mas chut, svet ti lezi pri nohach.. v uk vstupili do ucinnosti zakony, ktore zrovnopravnuju studentov eu.. a ak nemas dost penazi, alebo nedostanes stipko, dostavas pozicku, ktoru zacnes splacat az po dosiahnuti isteho nasobku minimalnej mzdy.. dostavas pozicku aj na zivotne naklady.. a mozes si pekne zrobit ako studak.. mozes hrat v kluboch, mozes tvorit.. ziadne nabozenstvo ta uz nestrazi.. mozes precestovat svet.. vidiet vsetky zazraky, prirodne a stavitelske.. svoju moralku si nastavis ak chces a nepolavis z nej.. nie je to sloboda?

prepac havran, ale vy za sociku ste mohli o tomto len snivat.. ano, mali ste umiestnenky a istu pracu.. ale aj vy ste lubili a mohli ste vramci limitov vela.. ale svet sa meni, tak naco tolky pesimizmus? mladi su nadej..
Súhlasí Lionella

9.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:46 avatar
mladi su totalne zdegenerovani.. ziadna nadej.
Súhlasí blueevil

11.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:48 avatar
boris, nie su zdegenerovani vsetci. zdegenerovani boli aj za sociku. kto v sebe potencial ma a ma chut ho rozvijat, tak ho rozvijat bude...
Súhlasí Eô7_, Otilia

12.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:49 avatar
Nie? tak ja som zdegenerovany.
Súhlasí Eô7_

14.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:50 avatar
ty si hlavne nasraty na cely svet. nechapem co ti brani v tom ist napriklad na vysku, bars externe. urcite na to hlavu mas, preco sa nerozvijas, preco nezurocis to, co v sebe mas?
Súhlasí Otilia

15.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 13:52 avatar
..lebo nebude podporovat podradnu spolocnost, ktoru je nuteny nie zo svojej vole obyvat. Vsabom vyhovuje ked vsetko hnije, ale do skoly s nimi chodit?
Súhlasí Boris_I.

16.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:54 avatar
Ja tento svet milujem.. je nadherny. Nasraty som na vas ludi prihoratych samolubych, co mate v hlave len mamon a trtkacku.
Súhlasí trinity, Medulienka333

19.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:56 avatar
ach jo. ....
Súhlasí Boris_I.

25.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:59 avatar
cakal som skor nejake muhehehehe....

34.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 14:07 avatar
25. sa s tebou bavim uplne normalne, ak si si nevsimol
Súhlasí Boris_I.

36.
označiť príspevok

Boris_I. muž
No ved aj som mierne zaskoceny

42.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 14:11 avatar
ked ti diabol hovorí neico normalne, bude za tym kuleha.. 

47.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 14:13 avatar
aj ja :D

27.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 14:01 avatar
16. Boris

a TY ma nestvi .. co TI zasa preletelo cez nos? vidim TVOJU krasnu buducnost v naruci ohnivej Madarky a okolo vas vela malych deti.. takze kasli na mamon a tes sa na trtkacku  

33.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:06 avatar
ja sa tesim, ako niekomu vpalim gulku do hlavy.. To bude jedine zadostucinenie.
Súhlasí Medulienka333

53.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 14:19 avatar
33. Boris

do kelu, pripomenulo mi to vyvrazdovanie polskej elity.. ako nas tymito informaciami trapil jeden profesor.. detailnym opisom, ako sa aj autor tohoto napadu postupne zblaznil..

myslim si, ze clovek s takou citlivou dusou ako TY Boris, by mal zivot davat a nie brat..

57.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:22 avatar
Uz som tu o tom pisal viac krat trinity,. Clovek potrebuje aj nieco dostavat naspat.. inak vypravne a citivi zomrie.
Ani kvetin a nerastie len tak z nicoho nic a dava nam vonu, krasu, pripadne nejake plody, ale nieje to zadarmo. je to za podu, za slnecne luce a za vodu.
Ziadna kvetina neprezije, pokial sa jej dlhodobo nedostava to, co potrebuje k zivotu.
Súhlasí Medulienka333, trinity

62.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 14:27 avatar
57. Boris

mna fascinuje, ako dokaze skalu rozbit mala slaba rastlinka a vyrast na mieste, kde fuka vietor a takmer nikdy nezasvieti slniecko..
Súhlasí Boris_I.

74.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:43 avatar
Aj mna. No treba si uvedomit, ze aj tie rastlinky to uz maju coraz horsie. Slnko stale viac spaluje kvoli redukujucej sa ozonovej vrstve, dazde su stale kyslejsie, kvoli nadmernemu znecistovaniu ovzdusia, hmyz potrebny pre rastlinky ako vcely sa stavaju ohrozenymi druhmi, prirodzene plodiny sa zamienaju za geneticky modifikovane, co ma za nasledok oslabovanie imunitneho systemu celej planety, pretoze niesu prirodzenym vyvojom a nezapadaju do diverzity prirody, prirodzena izolacna vrstva v podobe lesnych porastov mizne, celime stale vacsim sucham a prirodnym katastrofam, ktore su pravdepodobne predzvestou obranneho mechanizmu planety.
Nech sa snazim akokolvek, tak nevidim nadej. Nie v tomto ludskom druhu, ktory to vsetko zapricinil a nadalej zapricinuje. Velky optimizmus zo mna srsal len z toho dovodu, ze som chcel oslovit, ale bez uspechu. Nerrozumiem tomu, preco ma clovek sklony k masochizmu, asi preto, ze sa neviem pozerat na svet ako jeden uzasny zazrak.. nazera viac do seba, ako na zivot samotny a v sebe ma len prazdno, zeby preto?
Súhlasí trinity, blueevil

78.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 14:47 avatar
Súhlasí Boris_I.

58.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
   29. 11. 2011, 14:24 avatar
on rozdáva šťastie a lásku - to je život
Súhlasí trinity

26.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:00 avatar
trinity - keď si mladá , tak to rovnako sa dalo prežívať aj vtedy - podstata je v tom , že svoju istotu mladý človek opiera o svoju vnútornú energiu a tiež o neskúsenosť. V tom je krása mledých ľudí. Ty to tu píšeš veľmi idylický , ale skutočnosť pre 70 percent ľudí je iná. Mňa a mojej rodiny sa to osobne nedotýka , ale to mi nebráni vidieť. Je to vecou sociálneho cítenia. Ten tvoj postoj je dnes do častý. Ale uvedom si , že v tejto spoločnosti nežijú len tí , ktorí sú úspešní , schopní a mimoriadni. Ak by si zobrala len tých 15 percent úspešných , tak by sa nakoniec rozdelili znova v pomere 15-70-15 - , lebo oni sami by zmenili podmienky , že tých spodných 15 by stratilo dych - chápeš to? Ale keď sa začína spoločnosť diferencovať na 10 -90 s 1 percentom superbohatých , ktorí vlastna 90 percent svetového bohatstva , potom to už nemá normálne riešenie a dochádza k takým javom , ako to začína v tejto dobe.
Súhlasí Boris_I., Medulienka333

30.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:02 avatar
absolutne havran. vystihol si podstatu.

48.
označiť príspevok

trinity
26. havran

vies co je najvacsie stastie, havran?

ze mladi maju vela energie .. a neprezili to, co prezili starsi .. a ze dokazu ist aj hlavou proti muru.. aj napriek vasim skusenostiam..

ano, modraci zakonmi ucinnymi od r.2004 totalne znicili socialny system, ktory bol na urovni severskych krajin a chodili sa sem o nom ucit z inych krajin, ako to funguje.. uplne zdevalvovali ustavou deklarovany socialny stat, ktorym SR je.. pekne to tu opisal rains, ze sme boli pokusni kralici, ktori ani nepipli, ked im brali vsetko.. nechce sa mi to analyzovat, lebo je vam toto vsetko zname.. len mi ide o to, ze vsetko, co sa tu totalne rozlozilo, moralkou pocinajuc lekarskou etikou konciac.. sa musi znova zrepasovat.. uz len z ucty k vam, ludom prezivsim vojnu a patdesiate roky a socik a .. niekto musi ludom vratit ludsku dostojnost a vidim to tak, ze je to na mladych.. len ti maju este dost sil.. zacinat znovu a znovu a vzdy vstat a oprasit si kolena, ako ich nemilosrdny chtic inych po mamone znovu bezohladne skope do prachu ich nekonciacej cesty
Súhlasí havran, Otilia

82.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:51 avatar
trinity - máš pravdu o jednej strane mince - je naozaj šťastím , to že mladí ľudia neprežili to čo starší - trochu by som to upravil - nemajú skúsaenosť - napr. poznal som dedka . ktorý v 1. svetovej sa brodil Pijavou a tá bola od krvi celá červená a tiež bol vtedy mlady. Zle si aj predstaviť. Problém je v tom , že keď neprežiješ , neuveríš. Tak je to stále , a tak sa hraje na mladosť tá otrepaná melódia , ktorej tóny mladá generácia ešte dobre nepozná - a pritom také fádne.
Súhlasí trinity

83.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:55 avatar
To je výhoda aj nevýhoda ak sa oddelia starí a mladí sami sú jední aj druhí iba poloviční a každým niečo chýba. Komu to slúži? Historický boli také spoločnosti , kde si toto spojenie starých a mladých vedeli dokonca sofistikovať.
Súhlasí trinity, Otilia

84.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 14:58 avatar
82. havran

neviem preco ma napadlo prave toto:

" ak si sadnes na breh rieky a budes dostatocne trpezlivy, uvidis v rieke plavat tela nepriatelov.."'

verim, ze priroda je dokonala.. aj zivot aj smrt aj laska aj priatelstvo aj mladost aj staroba

86.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 15:03 avatar
trinity - skoro úplný kaleidoskop života , ešte by som doplnil šťastie pospájané na retiazke trápenia - dialektika 
Súhlasí trinity

92.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 15:11 avatar
86. havran

jin-jang

Súhlasí havran

95.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 15:21 avatar
V jin-jang je viac poézie 
Súhlasí trinity

105.
označiť príspevok

blueevil
   30. 11. 2011, 02:29 avatar
čo by si nemenila konkretne ? momentalne je cele ľudstvo v tych najväčšich sračkach, ktoré su predodvermi... mysliš že človek potrebuje ku štastiu liezt po svete a stretavat stale novych ľudi ? mladi niesu žiadna nádej, su to vypatlane africke kobylky, no hlavne bez duše, je to trapna smiešna maškarada, nič viac. prehliadaš jednu podstatne negativum a to je % nenavisti, ktore stupa každym dňom, ktore z niečoho existuje, však ? pozri si aj štatistiky samovražd, atd. a to spominane anglicko: nieje to nahodou tak, aby zapchali usta "vyhodou" nieakym deckam, ktori si hovoria študenti ?   zabudaš, že take UK si to môže aj dovolit a určite to nebude trvat viac ako je pre nich "nutne" !
Súhlasí trinity

106.
označiť príspevok

trinity
   30. 11. 2011, 07:55 avatar
105. blueevil

menila, nemenila.. kedze si nenavyberam tak drzim hubu a krok a tesim sa, ze to odsypa
Súhlasí blueevil

107.
označiť príspevok

blueevil
   30. 11. 2011, 15:56 avatar
tak potom je to v najlepšom poriadku ked si štastna, tešim sa s tebou  

6.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:44 avatar
kazda doba mala proti aj za. tvoja generacia nemala moznost studovat jazyky, ist sa vzdelavat za hranice (s vynimkou komunistickych privilegovanych kuriev, ktore doteraz z toho tazia), podnikat a pod. kto je sikovny a nie je lenivy, tak sa uchyti, aj ked netvrdim, ze je lahka doba. co je vsak smutne, na to aby si clovek v dnesnej dobe udrzal standartny zivot (byt, auto) neraz je nuteny brat si hypoteku. a myslim si, ze rocni si tieto veci ani neuvedomuju a pochybujem, zeby menili dobu, ako pises...
Súhlasí trinity, Otilia

7.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:45 avatar
opr. 20 rocni (posledna veta)

10.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:47 avatar
"kto je sikovny a nie je lenivy, tak sa uchyti" nespravne.
Kto je spinavy podvodnik sa uchyti,.
Súhlasí Medulienka333

13.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:49 avatar
boris, o tomto sme sa casto vadili. nechce sa mi to zase rozoberat. vidis vsetko cierno-bielo. poznam vela sikovnych ludi, ktori sa vypracovali bez podvodu. viem sama, co je to zatat zuby a makat. aj ked sa ti dlho zda, ze osoh ziaden, vysledky sa dostavia. staci do seba zainvestovat a napredovat a nie vkuse pyskovat a vyplackavat sa. tym nechcem povedat, ze neexistuju podvodnici a pod...
Súhlasí majomajo, Otilia

18.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:55 avatar
lio skus na niekoho ineho tieto zvasty, prosim.
Ja som z podnikatelskej rodiny.. sam som podnikal.....

21.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:57 avatar
a co ze ty si podnikal? myslis, ze len ty si podnikal? myslis, ze vsetci co podnikaju su na tom tak ako ty?

23.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 13:59 avatar
Ano, na slovensku resp. v BA sa tak vodi kazdemu, kto podnikal cestne v tom, v com aj ja. Casom sa porobia znamosti, vies..
Dnes sa uz len dozvedam, ze ten konci, tamten tiez, ci nechceme odkupit tych zasoby a hentych.. Skutocne nemas obraz o tom, co sa tu deje podla reci, ktore vedies.
Súhlasí trinity, Medulienka333

29.
označiť príspevok

Lionella
23. mozno sa nevyznam v tom v com sa vyznas ty, ale oborov na podnikanie je dost a tiez by som mohla ako ty opacne uviest tych, ktorym sa dari... (ale vacsinou su to vysokoskolsky vzdelani, neber to ako urazku, to je ta investicia do seba, ktora sa ti vrati...)

32.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:05 avatar
lionela ale ja niesom sebecke prasa.. Mne osobne nieje az tak zle. Mam kde byvat, mam co jest, mam sa do coho obliekat dokonca mam auto, a plno inych chujovin, ktore mi zjednodusuju, ci sprijemnuju zivot. Ale nedokazem sa pozerat na bezdomovcov, na nepravo a nespravodlivu nadradenost tych najvacsich kuriev ake tato spolocnost vyperodukovala, na intelektualny upadok celej spolocnosti, na hodnoty, ktore uznavaju a nivocia nimi zivot samotny, dehonestuju vsetko, coho sa chytia..
Súhlasí Medulienka333

41.
označiť príspevok

Lionella
32. ani ja boris. aj mne je z toho na grc. je mi na grc z toho, ked vidim VS profesora, s 5 titulmi, ktory sa venuje vede a nieco by aj pre nasu krajinu spravil, ale nemoze lebo ma prelepenu pasku cez hubu, pokuazovat na problemy a pomenuvavat ich pravym menom nemoze, lebo bla bla bla.... a nema ani na poondiate auto.
a mozem pokracovat inou "elitou" ktora nespravodlivo trpi... Ked sa da tak pomozem vzdy tomu, kto mi je na blizku a potrebuje to, to je jedine, co dokazem urobit. ale zivot ide dalej. mas pred sebou buducnost, si mlady, niekedy mam z teba pocit, ze mas 60 rokov kua
Súhlasí trinity, Otilia

51.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:17 avatar
ale ja mam minimalne 10 000 rokov.
Tomu neporozumies. Ani to neber vazne.
Cim je tu clovek dlhsie, tym viac si uvedomuje veci, ktore maju skutocnu hodnotu a tym viac nenavidi nezmysli.
Ako je mozne, ze taka azijska kultura spred 3000 rokov vykazuje podstatne vyssiu intelektualnu uroven ako ma ta dnesna?

Ono je pekne, ze sa ludia snazia utesovat, ale nikam to nevedie a to prave kvoli takym kokotom, ako je ten profesor, co si neodvazi otvorit hubu. Oni su prvi, kto by si mal tu hubu otvarat, ale sluzia poslusne svojim najnizsim pudom a niesu tym padom absolutne o nic lepsi, ci hodnotnejsi ako nejaky cigan z ulice... mozno aj ten ma viac hrdosti v sebe...
Súhlasí trinity

43.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
a má Ti kto navariť ?  

52.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:17 avatar
nie

56.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
tak Ťa pozývam na kapustnicu  
Súhlasí Boris_I.

59.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:25 avatar
dakujem ti   premyslam, ako by som sa mohol revansovat. Mozno niecim takymto ja toho moc neviem :(
http://www.youtube.com/watch?v=M9pAHqxERQE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Medulienka333, trinity

64.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
   29. 11. 2011, 14:30 avatar
ďakujem, odkiaľ poznáš môj vkus ?  

68.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:34 avatar
Poznam? klasicka hudba a priroda sa paci kazdemu s dobrym srdieckom.
Súhlasí Medulienka333

69.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
   29. 11. 2011, 14:37 avatar
už sa poznáme 3 roky, či sa mýlim ?  
Súhlasí Boris_I.

75.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 14:44 avatar
Pozname aj nepozname

79.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
   29. 11. 2011, 14:47 avatar
ja Ťa poznám, len Tvoj hlas som ešte nepočula  

90.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 15:07 avatar
Ani ja sam seba poriadne nepoznam tak ako ma mozes poznat ty? Alebo mozno pozname druhych este lepsie ako seba samych, kedze seba malokedy podrobujeme kritike moze byt.
Nas hlas je farba nasej duse
Súhlasí Arabeska

93.
označiť príspevok

Arabeska žena
   29. 11. 2011, 15:11 avatar
to sa dá ľahko zistiť cez telefón  

96.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 11. 2011, 15:31 avatar
Ach jaj, nechcem nikoho zatazovat svojimi pataliami Arabeska.
Ale aspon ti napisem. Ako cloveka ta mam velmi rad na to sa mozes spolahnut  
Súhlasí Arabeska

97.
označiť príspevok

Arabeska žena
   29. 11. 2011, 15:43 avatar
Súhlasí trinity, Boris_I.

61.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2011, 14:26 avatar
jesus,.. toto mi pripadlo ako "farmár hľadá ženu " )))  

66.
označiť príspevok

Medulienka333 žena
   29. 11. 2011, 14:31 avatar
a prečo nie ?
Súhlasí Ónya

20.
označiť príspevok

majomajo muž
   29. 11. 2011, 13:56 avatar
Ani s jazykmi to nie je pravda, mohli sa študovať, ja som toho dôkazom......všetko to bolo a aj je iba o vôli na sebe pracovať....

22.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 13:58 avatar
to posudit neviem, ja som chodila na zaklaku s rozsirenou vyucbou cudzich jazykov. v rodine sme mali komunistu udavaca (smutne ...) a pamatam si ako decko, ze nasi nemohli nic, aby neboli na black liste, kvoli dotycnemu...

28.
označiť príspevok

majomajo muž
Ja som mal cudzí jazyk povinne na strednej škole.......no a potom samozrejme na vysokej. Vždy ide o motiváciu, aj dnes sa hustia jazyky už od škôlky a kolkí z nich sa to aj naučia ? Teda píšem okrem ruštiny.....

31.
označiť príspevok

Lionella
   29. 11. 2011, 14:03 avatar
za rustinu sa mi smiali, jediny otec ma podporoval, aby som sa ju ucila nadalej :D
Súhlasí majomajo, trinity, Otilia

55.
označiť príspevok

Eô7_ muž
a si samozrejme patricne nato hrdá.  

17.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 13:55 avatar
havran, mladi ti mozu oponovat.. ze by nechceli mat ja neviem, 50 rokov.. spolocnost im jasne dava najavo, aki su nepotrebni.. nemaju ziadnu istotu, ani to kedy, pojdu do dochodku, ci im budu dochodky vobec vyplacat.. su bez prace.. ak sa nechcu {poniektori} obesit, musia sa zdvihnut a ist z hladovych dolin prec za pracou.. nechat vsetko, co si za zivot oblubuli a vybudovali, aby vobec prezili.. mnohi odchadzaju z vlasti, lebo tato sa k nim stavia .. no.. nekomentujem.. a to je asi pre nich najvacsi uder, ked patriot musi odist ..

nechapem co tu pisu baby na fore, ze zeny v tomto veku su nestastne a vacsinou rozvedene a pri obzreti sa nazad nemaju nic, co by ich tesilo.. uz by si rodinu nezalozili.. to je strasn nasledok moralneho upadku.. mozno je na mladych aj toto zmenit

prisli sem sikmooki, ti sikmooki, ktorych vsade na svete beru na podradne prace a mlatia ich tam ako zito, ti sikmooki sa tu hraju na topmanagement a dovolia si dat do pracovnych zmluv, ze mozu fyzicky mlatit nasich ludi.. SLOVAKOV.. a ti tam dru za smiesny peniaz.. tak toto je vysledok prace vasej generacie.. nie, nechceme byt ako vy, nechceme a nebudeme, pretoze "'volime radsej nebyt ako byt otrokom"

24.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 13:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

38.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:08 avatar
trinity - skoro by som povedal , že sa začína plniť proroctvo Sybily - chápem tvoj emotívny prejav. Asi to bude tak , že mladí práve preto , že sú mladí , nechcú sa zmieriť s tým čo ich a ich rodiny čaká revoltujú. Myslím si , že sila je v zjednotenom spoločenstve , kde je vyvážená skúsenosť a energia. No pozri sa na to ako je to dnes? Hocijakých pár grázlov úspešne vládne - prečo asi?
Súhlasí trinity

72.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 14:39 avatar
38. havran

ja viem, emocie nie su v mode.. a to je asi tiez chyba.. lebo v ludoch vyhasina ohen.. a teda deti sa nebudu mat o co ohriat.. a zostanu studene ako psie cumaky..
Súhlasí havran

70.
označiť príspevok

enemy unknown
   29. 11. 2011, 14:37 avatar
trinity, konečne od teba čítam niečo normálne a sofistikované...

98.
označiť príspevok

trinity
   29. 11. 2011, 15:44 avatar
70. enemy unknown

"'V mnohorzmernosti reality sa nájde miesto dokonca aj pre Boha"'
Súhlasí Otilia

103.
označiť príspevok

Otilia
   29. 11. 2011, 21:12 avatar
Trinity vzdy bola taka, len ste si to mnohi vsimli az neskor.

35.
označiť príspevok

Ónya žena
havranko..teraz je doba, aspom u nás, ...že zelenú majú 25- 30 roční, ..majú úplne iné myslenie, iné vyjadrovanie,..iné spôsoby ..a pomerne široké pracovné možnosti - ak je ten človek schopný. Iná je otázka bývania. Je to najlepší vek, kedy sa môže uchytiť aj vonku,..majú neobmedzené možnosti.

46.
označiť príspevok

nmato32
a ty máš kolko?

49.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:15 avatar
Ónya - ahoj- to je len povrchný prejav - je to nezmysel , ak spoločnosť vie použiť len tých naj - to je oblbovanie , veď už som povedal 70 percent ľudí je normálnych , teda mali by žiť v nejakom štandarde , ale prečo špička má držať v rukách 90 percent ? Už sme sa o tom tu viackrát bavili. Tá vytvorená nerovnováha poháňa tých schpnejších ale kam sa tak ženieme , že dnes stráca dych oveľa viac ľudí ako tých , čo tvoria "lúzu?"

54.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2011, 14:21 avatar
ahoj,..každá spoločnosť potrebuje oživiť,..čiže tým, že majú nové myslenie, inak uvažujú a konajú, je to len prínosom..je iná doba havraník, ...dnes sú už aj 30 roční riaditelia firiem, schopní manageri, ..atp, ....dokonca moja skúsenosť je ,..že sú ľudskejší a prívetivejší , ..ako staré harfy. Dokonca do politiky by som určila vekovú hranicu - vek do 45 rokov a dosť. Vyšší vek má svoje zažité myslenie , niektorí aj unavené .
Súhlasí havran

76.
označiť príspevok

havran
Ónya žena - súhlasasím aj stým , čo huvoríš, len ako som už povedal , traba hľadať - iným slovom "konsenzus" , ale naprieč celým spektrom - je to dosť ťažké a najmä v tejto dobe - ale ak je niečo ľahké , spravidla to nestojí za veľa , zhltne to iba veľa peňazí ako .....ľahká .... 

63.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:28 avatar
Ónya - ja som rád , že tí mladí , majú zelenú / len koľkí?/ - dobre sa prizri , koľko je mdzi nimi zlomených ľudí , ktorí v rozhovore zistíš , že sú na dne len preto , že neuniesli podrazy , nemali šťastie .... ale vieš ako je to s tým šťastím ? aj na Titanicu boli zdraví a mladí , len nemali šťastie - to však bola v skutočnosti hlúposť kapitána. Základný zákon by mal byť: zamestnať každého - nájsť prácu , lebo každá práca prináša hodnoty pre spoločnosť , ale nie každa je kapitalizovateľná. V skutočnosti by mal byť vrcholom kapitalizácie blaho človeka , nie však konzum!

77.
označiť príspevok

Ónya žena
nepriem sa a je to tak,.. každá generácia má svoje plusy a mínusy.

80.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2011, 14:50 avatar
ak je mladý šikovný a má šťastie na dobrý flek, ..zarobí si aj možno 1000 ?€, ..iné sú medziľudské vzťahy, dnes medzi mladými je už každý sám pre seba..mno zväčša, ..len to ich myslenie nie je až tak poznačené komunizmom ,..ako u starších generácií.
Súhlasí Otilia

39.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 14:10 avatar
Ja by som chcel mat 120 rokov. Uz by som mal nejaky ten cas potom. Super pomyslenie.
Súhlasí Otilia

40.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 14:10

44.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 14:12 avatar
Tak ich skus vyhladavat, na starobu sa ti uz neujde.

50.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 14:15

65.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 14:31 avatar
Tak nemozes somnou kominikovat, lebo ja bahno zosobnujem. 

87.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 15:04

89.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 15:06 avatar
Radsej sa bozkavat jak kecat.   

71.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 14:38 avatar
feex8 - máš pravdu , čo hovoríš , ale nepovedala si všetko! Čo myslíš aké sú tie ďalšie atrybúty. Ale dám ti radu , treba zlikvidovať ostatných a môžeš začať doma? Veď sa trošku zamyslí a namláť toľko okolo seba. Ak by si chcela , mohol by som ti prezradiť čo budeš normálne vedieť za pár dekád. U6 som to tu povedal spoločnosť potrebuje takých vodcov , čo dokážu vytvoriť jednotu synergie a harmónie všetkých jej členov , potom sa dokáže prispôsobiť dokonca aj tých 15 percent hlupákov a 15 percent superbohatých - len neviem , či mi rozumieš

91.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 15:07

60.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2011, 14:25 avatar
ľudia -.-.vy kedy pracujete ?  

67.
označiť príspevok

Samuelos muž
   29. 11. 2011, 14:32 avatar
Zdravím Vás. Jak si nájdeš minútku času, tak mi môžeš poslať ozdobu. Stačí kliknúť na link ktorý mam uvedený nižšie a stačiť na tlačítko "daruj ozdobu". Jak tak spravíš budem ti nesmierne vďačný
Ďakujem. Tuna je uvedený link:
vianocny.datart.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

73.
označiť príspevok

Samuelos muž
   29. 11. 2011, 14:42 avatar
Zdravím Vás. Jak si nájdeš minútku času, tak mi môžeš poslať ozdobu. Stačí kliknúť na link ktorý mam uvedený nižšie a stačiť na tlačítko "daruj ozdobu". Jak tak spravíš budem ti nesmierne vďačný
Ďakujem. Tuna je uvedený link:
vianocny.datart.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

81.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 14:51 avatar
nepís to tu , lebo ta preklajem a zdochnes.

99.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 17:16

100.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   29. 11. 2011, 17:17 avatar
Ked ej to pre teba, tak tebe kliknem, ale chcem vdak.

101.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 17:18

102.
označiť príspevok

feex8 muž
   29. 11. 2011, 17:45

85.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 11. 2011, 15:00 avatar
ale no, ..chudák Samuelos, radšej mu pošli číslo účtu, ..ak sa odvďačí tak mu klikneš.. 

88.
označiť príspevok

Samuelos muž
   29. 11. 2011, 15:06 avatar
:D kks..jeden klik Vás hadam nezabije..a tak srry za spam:D

94.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2011, 15:13 avatar
Nechcel by som mať teraz 20 rokov. - tak znie názov témy , ale snáď mi neveríte. Som presvešdčený , že každému normálnemu človeku je život vzácny , hoc aj ten ťažký. Ak by si dva ľudia htorí si navájom si závidia život , prehodili batohy života , obom by sa podlomili kolená. Spravidla je to tak , že závidíme len to čo vidíme a majú to druhí. Verte , že každý život je krásny , aj nie každý je ľahký. Ak máte ťažký život , spravidla máte krásne spomienky , najmä na tých čo pri vás stali .
Súhlasí Arabeska, trinity

104.
označiť príspevok

Otilia
   29. 11. 2011, 21:22 avatar
Boris tolko pomoci, podpory co ti tu teraz dali Lionella a Trinity si ani sam neuvedomujes. Mozes byt rad. Neskor pochopis.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:45,  Ruskí hackeri v Kyjevskom obchodnom dome nechali rozžiariť svastiku.......
dnes, 05:27,  By ma zaujímalo, kto tieto náreky píše. daj link Edo, nech ho počastujem pochvalou *39
dnes, 05:26,  Harabin na hrad!
dnes, 05:25,  Nieje vidno Edko. Vidno je akurát to, že máš nervičky a potom sa prejavuješ ako zaostalý...
dnes, 05:13,  Článok aktualit z roku novembra 2013, začiatku dezinformacnej vojny . V tom čase ešte...
dnes, 04:45,  Osvietený, zrazu sú dobrí aj,, prestituti " *19 Áno je to celkom dobre maskovana...
dnes, 01:14,  Akože potomok slovenského zemana, si robí zo Slovanov srandu, je gáj, rád by vyvraždil...
dnes, 00:52,  Rusi odjakživa kradli, ako aj číňania všetky technológie, kradli a kopírovali. Autorské...
dnes, 00:20,  Jíří Grygar hovorí o svojej viere v Boha krátko po páde železnej opony a tiež o...
dnes, 00:18,  teplého humorného komsomolca so smajlikmi a stihomamom z detstva iderozjebat od jedu.
dnes, 00:13,  Grygar to posúdil ako vedec. A povedal pravdu, lebo ateizmus nemá s vedou nič spoločné.
dnes, 00:10,  http://www.obohu.cz/bible/index.php?hledat=Gn+6+2-4&k=Gn&styl=ROH&kap=6&kde=1#v2
včera, 23:58,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/52384577_2259802777612260_5701549474619326464_n.p...
včera, 23:52,  Narodniarstvo *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 ľsns asi nejak špeci čista arijská...
včera, 23:48,  a kopec fungel nových aut tata z platu 2000 kčs nadobudol *13*13*13 po dvadsiatke a ešte sa o...
včera, 23:47,  Borat ja sa bavím na tvojej nemohúcnosti ale intenzívnej snahe o to všetko dodrbať aspon tak...
včera, 23:46,  Tiež platí zákon a právo o možnosti kandidovať a to každý, aj keď LSNS predstavujú...
včera, 23:44,  Matematika je jediná výnimka, kde je možné podať 100%-ný dôkaz.
včera, 23:43,  V amerike si môžeš obliecť uniformu SS behať po ulici a hajlovať . Mali by ťa za...
včera, 23:42,  Podľa teba je teda globálna správa o človekom spôsobovanom oteplovaní fejk a je do toho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(239 972 bytes in 0,328 seconds)