hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Nebezpečenstvo New Age - spájanie všetkých náboženstiev dokopy(pod taktovkou OSN)

príspevkov
38
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 1.1.2016 12:32
posledná zmena 1.1.2016 19:56
1
01.01.2016, 12:32
Nebezpečenstvo New Age - spájanie všetkých náboženstiev dokopy

New Age - nové celosvetové náboženstvo, už je pripravené.
Základom New Age je vytvoriť nové náboženstvo ( ktoré v skutočnosti uctieva satana) a spája všetky náboženstvá vrátane kresťanského dokopy. Tvrdí, že boh je iba jeden a ak je, tak je to boh všetkých náboženstiev. No my už ako uvedomelí kresťania vieme, čo sa dialo so židmi, keď uctievali zlaté teľatá baalov a podobne, nedajú sa preto ani dnes spájať zlaté teľatá s Ježišom Kristom. Kresťania majú iba jedného Boha - Otca,Syna a Ducha Svätého. Iba jedno náboženstvo, zo všetkých a to práve kresťanstvo hovorí, že práve Ježiš Kristus je Boh, Syn Živého Boha, ktorý sa za nás obetoval. Preto sa nedá spájaž Allah a Ježiš Kristus ako jeden boh. Allah sa za nás neobetoval na kríži, ale Ježiš Kristus áno. Spájať dokopy všetkých bohov a božstvá je ťažké rúhanie, pre nás kresťanov, ktorí poznáme pravdu.

ps: Je snaha ovládnuť svet, čo OSN už z časti má pod palcom, neštíti sa zneužiť aj náboženstvo - jedna vláda nad všetkými ľuďmi. Všimnite si čo je New Age -a kľúčové slova energia, karma, reikarnácia... Nedajte sa oklamať - nemožno spájať nezlučiteľné, pravé s nepravým.
odkaz

odkaz
none
37

1. 01.01.2016, 12:32

Nebezpečenstvo New Age - spájanie všetkých náboženstiev dokopy

New Age - nové celosvetové náboženstvo, už je pripravené.
Základom New Age je vytvoriť nové náboženstvo ( ktoré v skutočnosti uctieva satana) a spája všetky náboženstvá vrátane kresťanského dokopy. Tvrdí, že boh je iba jeden a ak je, tak je to boh všetkých náboženstiev. No my už ako uvedomelí kresťania vieme, čo sa dialo so židmi, keď uctievali zlaté teľatá baalov a podobne, nedajú sa preto ani dnes spájať zlaté teľatá s...

01.01.2016, 19:29
Vy ste tiež nebezpečný s tým tvrdeným, že Ježiš sa za vás obetoval a tak vás zbavil hriechu! Popierate opätovné vtelenia, karmu, energiu!!!

A lea vie, že Allah je ten istý Boh ako Stvoriteľ???
none
38

1. 01.01.2016, 12:32

Nebezpečenstvo New Age - spájanie všetkých náboženstiev dokopy

New Age - nové celosvetové náboženstvo, už je pripravené.
Základom New Age je vytvoriť nové náboženstvo ( ktoré v skutočnosti uctieva satana) a spája všetky náboženstvá vrátane kresťanského dokopy. Tvrdí, že boh je iba jeden a ak je, tak je to boh všetkých náboženstiev. No my už ako uvedomelí kresťania vieme, čo sa dialo so židmi, keď uctievali zlaté teľatá baalov a podobne, nedajú sa preto ani dnes spájať zlaté teľatá s...

01.01.2016, 19:56
V podstate suhlasim, len sa porovnavaju nespravne pojmy...
Allah je to iste, co hebrejska verzia Elohim (vsimni si Allah - Elohim .. niektore slova su podobne v arabcine a hebrejcine, tak ako shalom, salaam atd..) co znamena najvyssi.
Moslimovia su druha vetva rodu Abrahamovho
Abraham + sluzka Hagar => Izmael
Abraham + zena Sarah => Izak

Arabi volaju Abrahama vo svojom jazyku Ibrahim..
Ale samozrejme, Jezisa maju zial len ako proroka...

Inak nemala si skor na mysli NWO?
none
2
3
01.01.2016, 12:36
Zvlaštne, že to hovoríte zrovna vy, ktorí si vyrábate modly:

5 Moj.4,15-16
"A vy si - pri svojich dušiach - dávajte veľký pozor, veď ste nevideli nijakú postavu, keď k vám Pán hovoril sprostred ohňa na Horebe, aby ste nepoblúdili a neurobili si kresanú modlu alebo akýkoľvek obraz muža alebo ženy" odkaz

Slovenský katolícky preklad Spolok Svätého Vojtecha ©
none
4
01.01.2016, 12:37
Temné žriedla New Age
Je zaujímavé, že v dobe rozvinutého egoizmu môže prekvitať idea, ktorá pochlebuje ľudskej márnivosti: „Budete ako Boh,“ a pritom zároveň povzbudzuje človeka k tomu, aby sa rozplynul v ničote, ktorú predstavuje ako cieľ.
Definíciu New Age môžeme meniť podľa toho, na ktorú stránku tejto ideológie chceme upozorniť.

K prvej stránke patrí šírenie názoru, že New Age je medzinárodné hnutie, ktoré podporuje ekológiu, zdravú výživu a alternatívnu medicínu. Hnutie s pokojným a príjemným posolstvom, ktoré sa snaží nájsť vo všetkých náboženstvách spoločné, spájajúce prvky, ktoré dávajú nádej na dobrú budúcnosť. Budúcnosťou má byť vytvorenie ideologicky zosúladeného, šťastného a globálneho spoločenstva. Veľmi veľa sa tu hovorí o tolerancii, menšinách a rôznorodosti, ktoré sa zmestia do New Age ako do vreca bez dna.

Ideológia New Age vie, že už je čas na to, aby éru Rýb vystriedala éra Vodníka. Preto je toto hnutie veľmi naklonené činnosti rôznych duchovných „majstrov, guru či mesiášov“.

Ako vidno, na tejto úrovni mútne žriedlo New Age prijíma trošičku slnečného svetla pravdy. Veď myšlienka vytvoriť medzinárodné svetové spoločenstvo, ktoré by žilo v pokoji, súlade, dbalo o svet a fyzické i duchovné zdravie, je ľúbivá. A mnohým sa skutočne páči. Prijímajú ju mnohí šľachetní ľudia, ktorí nechápu skutočné zámery a ciele hnutia New Age.

Druhá úroveň je určená pre citlivejších ľudí, ktorí majú väčšie duchovné potreby – pre ľudí, ktorí chcú rozvíjať svoju osobnosť, hľadať zmysel života, prehĺbiť svoj vzťah s Bohom (či bohom). Tu pramení záujem o jogu, transcendentálnu meditáciu, techniky ovládania myslenia, prútikárstvo a iné. Odtiaľto vyplýva rozšírený záujem o pyramídy, čakry, aury, UFO... Niekedy tieto praktiky propagujú ľudia, ktorí sa nazdávajú, že žijú v stave posväcujúcej milosti, a vyhlasujú sa za kresťanov. Nič to však nemení na veci, že takýmito praktikami sa vzdialili od jediného pravého Boha, pretože toto žriedlo New Age nemá už len propagačnú, ale aj duchovnú povahu. Cudziu duchovnú povahu. Náš Boh je žiarlivý Boh. Nejde len o to, aby sme nemali „nad ním cudzích bohov“, ale aby sme nemali iných bohov okrem neho. „Alebo chceme dráždiť Pána? Sme azda silnejší ako on?“ (1 Kor 10, 22).

Prijatie tejto stránky New Age je prvým radikálnym krokom k prijatiu celej jeho ideológie. Hnutie sa snaží ľudí „otvoriť“ na nové (v podstate staré, ale prevzaté z iných duchovných a náboženských tradícii) techniky samospasenia a nabáda ich, aby prijali celú túto náboženskú a kultúrnu miešaninu. Rozdiel medzi úctou k blížnemu, ktorý vyznáva iné náboženstvo, a prijatím jeho náboženského učenia či inšpirácie sa tu príliš nevysvetľuje.

Skutočné zámery sú skryté za bezpečnou reklamou „telocviku“, „rozvoja“, „zdokonaľovania prirodzených možností“ a za podobnými frázami.

Tretia úroveň je posledná. Prichádzame tu na koreň veci. Vládne tu úplná tma. Ideológia New Age má svoje najhlbšie žriedlo v praktizovaní kontaktu s duchmi prostredníctvom tranzu či tzv. vizualizácie. Toto nie je možné zlúčiť s učením Ježiša Krista: „Nemôžete piť Pánov kalich aj kalich zlých duchov; nemôžete mať podiel na Pánovom stole aj na stole zlých duchov“ (1 Kor 10, 21).

Vieme, že hnutie New Age sa udomácnilo na svete až v druhej polovici 20. storočia. Avšak jeho súčasnú tvár pripravovalo mnoho filozofov, spisovateľov, ideológov a inšpirátorov, ku ktorým iste patrí aj Helena Blavatská. Mnohí z nich pôsobili ako špiritistické médiá, s obľubou vykonávali „astrálne cesty“ a dobrovoľne otvárali svoje vedomie na pôsobenie reálnych duchov, ktoré iste neboli Božím Duchom. Vášeň, s akou sa tomu venovali, je desivá a v mnohých prípadoch viedla k posadnutosti. Historická skutočnosť, že prví ideológovia New Age sa inšpirovali na špiritistických seansách duchmi, ktorí im nadiktovali texty, ktoré sa neskôr stali základmi svetonázoru New Age, by nás mala viesť k zamysleniu. Ako ľudia, ktorí vyrástli v kultúre 20. storočia, sme zvyknutí pýšiť sa dokonca aj svojimi omylmi, a to len preto, že sme vôbec schopní rozmýšľať. Zabúdame, od koho sme rozum dostali a na čo nám má slúžiť. Zabúdame – podobne ako kedysi v raji –, že nás ustavične sprevádza aj otec lži, ktorý ochotne podporí naše nedokonalé myslenie svo­jimi inšpiráciami. Ale potom si to s nami neúprosne vyúčtuje. Azda môžeme tvrdiť, že za všetkými duchovnými a náboženskými omylmi v dejinách ľudstva sa skrýva práve on – otec lži: „On [diabol] bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži“ (Jn 8, 44).



Smutný životopis



Životopis Heleny Petrovny Blavatskej je veľmi ubíjajúci. Napriek tomu, že z čisto ľudského hľadiska dosiahla kariéru ako zakladateľka Teozofickej spoločnosti (1875), ako inšpirátorka Hitlerových nacistických teórií, ako pramatka súčasného feminizmu, ktorá bojovala proti teroru „Boha-muža“. Je to osobnosť, ktorá sa dostala na prvé stránky okultistických encyklopédií a roky inšpirovala vydavateľov satanistickej literatúry, ku ktorým patril aj Rudolf Steiner, tvorca antropozofie a redaktor Lucifera.

Helena Blavatská sa narodila v roku 1831 ako dcéra ruskej šľachtičnej a nemeckého dôstojníka. Po skorej smrti matky žila u starých rodičov a ako sedemnásťročná sa vydala. O tri mesiace nato od manžela utiekla. Celý život trpela obsedantnými pocitmi „nenaplneného manželstva“ a ustavične nadväzovala nové vzťahy s mužmi, ktorí boli jej životnými spoločníkmi. Z mnohých prameňov vyplýva, že porodila postihnutého Jura, ktorý zomrel ako päťročný. (Blavatská sa k dieťaťu verejne nepriznala. Tvrdila, že Jur je dieťa jej známych.)

Blavatská viedla pohoršlivý a škandalózny život. Veľa cestovala po celom svete. Navštívila Turecko, Egypt, Francúzsko, Quebec, Anglicko, Južnú Ameriku, Nemecko, Mexiko, Grécko a Indiu. Osobitne významný bol jej pobyt v Tibete, kde sa dva roky venovala štúdiu tajného poznania u tamojších majstrov. Boli aj takí, ako napr. kňaz Władysław Dębicki, súčasník Blavatskej a kritik špiritizmu, autor publikácie Veľký myšlienkový bankrot, ktorí neverili jej tibetským spomienkam. Dębicki ju v správe z kongresu špiritistov, ktorý sa konal v Paríži roku 1889, nazval „virtuóznou podvodníčkou“. Zacitoval aj poslednú vetu zo správy, ktorú vypracovala anglická Spoločnosť pre psychologický výskum, kde sa činnosť Blavatskej opisuje takto: „Myslíme si, že dejiny ju nazvú jednou z najprefíkanejších, najbystrejších a najzaujímavejších klamárok našej doby.“

Zo storočnej perspektívy sa však zdá, že ani Dębicki, ani komisári z anglickej Spoločnosti nedocenili podstatné diabolské pôsobenie, ktoré dominovalo v Blavatskej posolstvách. V jej životopise je dôležitý rok 1873, keď prišla do New Yorku ako známe špiritistické médium.

Prejavila tam svoje mimoriadne schopnosti, akými boli levitácia, materializácia predmetov, jasnovidecké a telepatické schopnosti. Onedlho nato sa zoznámila s novinárom Henrym Steelom Olcottom, s ktorým v roku 1875 založila dodnes existujúcu Teozofickú spoločnosť (z gréčtiny: theos – boh a sophia – múdrosť). Úlohou tejto spoločnosti je šíriť názor, že Boha je možné poznať bez pomoci jeho milosti, s vylúčením Ježiša Krista a jeho milosrdenstva, jedine prostredníctvom vhodných techník a duchovných praktík, ktoré sú prístupné vyvoleným, ktorí používaním týchto techník dosiahli osvietenie. Môže sa to uskutočňovať v priebehu špiritistických seáns, magických rituálov a duchovných praktík pohanského pôvodu (napr. šamanizmu, „astrálneho cestovania“, channelingu a pod.). Platí tu, že cieľ posväcuje prostriedky podľa motta teozofov: „Neexistuje vyššie náboženstvo než pravda.“ Čo však v takom prípade, keď v „škole pravdy“ prednáša otec lži?



Médium Blavatská



Helena Blavatská dlhé roky praktizovala automatické písanie a iné okultistické sprostredkovávanie. „Môžem povedať len toľko, že moje inšpirácie prichádzajú výlučne zvonku, niečo vtedy do mňa vstupuje. Nepíšem a nehovorím ja, ale robí to to, čo do mňa vošlo... Ono rozmýšľa aj píše namiesto mňa... Som akoby sklad, v ktorom je cudzie poznanie... Niekto prichádza a zmocňuje sa ma ako tmavý oblak. Vtedy sa sťahujem do seba a už to nie som ja, ale niekto celkom iný,“ píše Blavatská vo svojom desivom vyznaní. Boh Biblie, jediný pravý Boh, Stvoriteľ a Spasiteľ sveta, nás varuje: „Nech niet medzi vami nikoho..., kto by sa vypytoval hádačov, dával pozor na sny a na znamenia; nech niet čarodejníkov, zaklínačov, nikoho, kto by sa radil duchov alebo veštcov, alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu. Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi“ (Dt 18, 10 – 12). Blavatská úplne ignorovala túto výstrahu a plne dôverovala neznámej duchovnej bytosti.

Ten „niekto“ sa prejavil veľmi konkrétne. Počas jednej zo seáns sa tento duch zjavil Blavatskej ako majster Djwal Khul z Tibetu. V priebehu nasledujúcich stretnutí, ktoré trvali niekoľko mesiacov, jej diktoval hotové tézy, ktoré poslúžili ako písaná inštrukcia pre ňu a pre ďalších ideológov New Age. Ba čo viac, po smrti Blavatskej v roku 1891 jej následníčka a horlivá žiačka Alice Baileyová prežila ďalšie špiritistické stretnutie s duchom D. K. Baileyová si bola istá, že dostala od neho posolstvo, že je potrebné zničiť kresťanstvo. Na jeho príkaz spísala zoznam názvov konkrétnych cirkví a náboženstiev, ktoré treba zničiť. Duch D. K. sa vrátil aj počas seáns teozofky a manželky teozofa Heleny Roerichovej, ktorá vyše dvadsať rokov po smrti Blavatskej prekladala do ruštiny jej životné dielo Tajné učenie.

Svoje jednoznačne protikresťanské postoje prejavila aj samotná Helena Blavatská. Najskôr sa vyhlásila za hinduistku, potom za budhistku, nakoniec šírila rôzne publikácie o satanistickom kulte. Satana uctievala ako prameň svetla (!) a múdrosti a pripisovala mu väčšiu moc než Ježišovi Kristovi. Zato Boha, ktorý „tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život“ (Jn 3, 16), titulovala nevyberanými epitetami, čím sa dopúšťala rúhania a slovného znesväcovania.

Podľa Blavatskej je „pravý boh“ neosobný. Ľudský život ovláda zákon reinkarnácie. Človek prostredníctvom osvietenia, ku ktorému sa dopracuje sám pomocou duchovných praktík, môže nadobudnúť mimoriadne schopnosti a nakoniec aj božskú moc. Nič nového pod slnkom. Táto úbohá žena sa nechala zviesť najstarším klamstvom na svete: „Otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh“ (Gn 3, 5).


New Age: cudzí prvok v Európe



Je zjavné, že tézy, ktoré vyplývajú z historických prameňov New Age, sú celkom protichodné so stáročnou tradíciou kresťanského myslenia a kultúry. Zdanlivá náklonnosť New Age na prijímanie všetkého, čo v svetových náboženstvách a kultúrach podporuje rozvoj civilizácie a ľudstva, sa netýka učenia Ježiša Krista o hriechu a spáse. Snahy ukázať Krista ako jedného z veľkých duchovných učiteľov alebo ako vtelenie Budhu alebo Krišnu sú nevydareným vtipom.

Kresťanstvo sa nikdy nestotožní s nijakou z ideí hnutia New Age, pretože náš Boh je osoba. Je to osobný Boh, ktorý na svoj obraz a podobu stvoril ľudí ako osoby. A preto jedinou formou vzťahu môže byť v kresťanstve len osobný vzťah: vzťah osoby Boha s osobou človeka. Vyplývajú z toho všetky ďalšie dôsledky: jeden život, jedna duša, jedna láska, jedno rozhodnutie, jedna smrť, jeden súd... Podľa teórii New Age je boh energiou, vedomím, bytím, ktoré do seba pohlcuje ostatné, rovnako ako on neosobné bytosti. Takýto boh protirečí kresťanskému zjaveniu, starozákonnej aj novozákonnej pravde. Je zaujímavé, že v dobe rozvinutého egoizmu môže prekvitať idea, ktorá pochlebuje ľudskej márnivosti: „Budete ako Boh“, a pritom zároveň povzbudzuje človeka k tomu, aby sa rozplynul v ničote a ničotu predstavuje ako cieľ. Takéto uvažovanie môže viesť k duchovnému sebazničeniu, a nie k sľúbenému pozemskému raju. Zrejme práve o to ide Luciferovi, ktorého si Blavatská uctievala. Ak ľudia uveria, že neexistuje osobný Boh, prestanú veriť aj v existenciu osobného zla. Dokonale prepracovaná taktika.

Našťastie Božie deti majú všemohúceho Otca a Nepoškvrnenú Pannu Máriu za orodovníčku, a preto peklo nemá šancu. „Ale vďaka Bohu, ktorý nám dal víťazstvo skrze nášho Pána Ježiša Krista“ (1 Kor 15, 57).



Małgorzata Nawrocka

odkaz

ps: opäť si všimnite kľúčové slová - joga, okultizmus, mágia, východné filozofie, guru,
none
5
01.01.2016, 12:39
,,Kresťania majú iba jedného Boha - Otca,Syna a Ducha Svätého.''

Šak to sú dokopy štyria
none
10

5. 01.01.2016, 12:39

,,Kresťania majú iba jedného Boha - Otca,Syna a Ducha Svätého.''

Šak to sú dokopy štyria

01.01.2016, 12:50
Ja mám 5 nickov, a som iba jeden. Ako to vysvetlíš?
none
6
01.01.2016, 12:39
New Age - náboženství bez Boha

New Age lze obtížně definovat. Není náboženstvím, ale je náboženský, není to filozofie, i když je vizí člověka a světa a klíčem k jejich výkladu, není to věda, ale dovolává se „vědeckých“ názorů, i když je hledá ve hvězdách. New Age je mlhovina obsahující tajné nauky a okultismus, mýtické a magické myšlenky o tajemstvích života, trochu z křesťanství, to vše smícháno s názory, které pocházejí z astrofyziky.

Hnutí se zrodilo v Kalifornii, ráji prosperity, a jeho vznik je nejčastěji spojován s vydáním knihy „Kristův návrat“ anglické teosofky Alice Ann Baileyové (1880-1949) v roce 1948. Od té doby se jeho ideje velmi rozšířily a staly se obecným majetkem velkého množství spolků, bratrstev a hnutí: Světové bílé bratrstvo, Graal, Rosenkruciáni, Findhornské společenství ve Skotsku atd. Jeho myšlení je ale přítomno i u milionů lidí, kteří si toho nejsou ani plně vědomi. New Age nemá zakladatele, nemá centrálu, nemá kanonické knihy, nemá vůdce, nemá dogma. Je to jakási „spiritualita“ v širokém smyslu toho slova, spiritualita bez Boha a bez milosti. Odpovídá ale „duchu doby“.

Je pravda, že se New Age odvolává na celou řadu slavných předchůdců jako Aldous Huxley, Carl Gustav Jung, G. Lessing, R. Sheldrake, W. James, Rudolf Steiner, a také Teilhard de Chardin a Mistr Eckhart. Neprávem ostatně, aspoň pokud se posledních dvou týče.

New Age dosahuje neslýchaných úspěchů. Počet jeho přívrženců se odhaduje na několik milionů, knihkupectví a stánky s knihami nabízejí více než osmnáct tisíc titulů, existuje asi čtyřicet tisíc propagačních nebo poradních středisek. „Je to takový významný skok ve světovém vývoji, jako byl před třemi a půl miliony let skok k energii nebo k vlastnímu životu“, říká Peter Russel.

New Age spočívá na čtyřech pilířích, kterým věnujeme následující čtyři kapitoly.
odkaz
none
8

6. 01.01.2016, 12:39

New Age - náboženství bez Boha

New Age lze obtížně definovat. Není náboženstvím, ale je náboženský, není to filozofie, i když je vizí člověka a světa a klíčem k jejich výkladu, není to věda, ale dovolává se „vědeckých“ názorů, i když je hledá ve hvězdách. New Age je mlhovina obsahující tajné nauky a okultismus, mýtické a magické myšlenky o tajemstvích života, trochu z křesťanství, to vše smícháno s názory, které pocházejí z astrofyziky.

Hnutí se zrodilo v Kalifornii, ráji prosp...

01.01.2016, 12:45
Vědecký podklad - první pilíř New Age



z knihy Náboženství New Age , vydal(o): Karmelitánské nakladatelství

Úspěch New Age je z velké části působen jeho údajnými vědeckými základy. Moderní člověk už dlouho sní o smíru náboženství s vědou. Nejlepším náboženstvím by mělo být to, které se vykáže nejsolidnějším průvodním listem. A New Age prý je toho schopen. Klasická fyzika, kterou uvedl do života Newton, už dosloužila. Nahlížela na vesmír jako na velký stroj, jehož jednotlivé části na sebe působí navzájem, a tak se udržují v chodu. Ale nyní bylo dokázáno, že hmota není složena jen z částic, nýbrž i z vlnění, či spíše z vlnění a částic současně.
odkaz

Není významné, že atomový fyzik Fritjof Capra je považován za ideologa hnutí? New Age totiž vyvodil důsledek: vesmír není stroj, ale jedinečný živý tvor, nepodléhající zákonům mechaniky, ale kvalitativním vztahů. Všechno existující je navzájem spřízněné, patří do jedné rodiny. Člověk je nedílnou součástí této osnovy, je částečkou všeobecna, zcela přirozeně se podílí na organickém životu celku. Nemůže stát vně jako nezúčastněný pozorovatel nebo nezávislý subjekt. Je nezbytně členem rodiny.

V důsledku toho není člověk ani skutečně svobodný, ani odpovědný za své činy, je pouze účastníkem dění, třebaže to tak nepociťuje. Všecko je tedy Jedno (monismus), i Bůh je součástí vesmíru (panteismus), o stvoření nemůže být řeči. Protože je všecko Jedno, jsou zrušeny i veškeré rozdíly: mezi duší a tělem, Bohem a světem, rozumem a citem, vnitřkem a vnějškem, vědomím i nevědomím, mezi nebem i zemí.

Není možné následovat New Age na této půdě. Věda má zachovávat svou autonomii a svá práva a pokus New Age ji využít ve svůj prospěch silně připomíná stařičký konkordismus. Nedá se ovšem popřít, že v hloubi člověka žije sen o jednotě, smíru nebo o splynutí s Bohem a vesmírem. A že tento sen je obzvláště svůdný v době rozkouskování, tříštění do nekonečna, rozparcelování všeho. My bychom byli raději se vším spřízněni.
none
9

8. 01.01.2016, 12:45

Vědecký podklad - první pilíř New Age



z knihy Náboženství New Age , vydal(o): Karmelitánské nakladatelství

Úspěch New Age je z velké části působen jeho údajnými vědeckými základy. Moderní člověk už dlouho sní o smíru náboženství s vědou. Nejlepším náboženstvím by mělo být to, které se vykáže nejsolidnějším průvodním listem. A New Age prý je toho schopen. Klasická fyzika, kterou uvedl do života Newton, už dosloužila. Nahlížela na vesmír jako na velký stroj, jehož jedno...

01.01.2016, 12:49
Náboženství Orientu - druhý pilíř New Age

Právě orientální náboženské nauky nejlépe ztělesňují sen o původní jednotě a splynutí. Tak třeba pro starobylou čínskou nauku taoismus není celá realita ničím jiným než jediným živoucím organismem, jehož protichůdné síly ji a jang se navzájem udržují v rovnováze. Jin je princip ženský, temný, pasivní, rozvíjející, introvertní, syntetický, jang je mužský, jasný, aktivní, tvořivý, extrovertní, analytický. Člověk nemůže být šťasten jinak, než když v sobě uskuteční tento přírodní zákon, rovnováhu mezi jin a jang. Je povolán k vnitřnímu míru.

New Age má ještě jiný důvod, proč se shlíží v Orientu: východní náboženství jsou založena spíše na zkušenosti než na rozumu a autoritě. Jejich opěrným bodem je cit. Křesťanství prý je, podle New Age, náboženstvím knihy, právě tak jako všechna velká západní náboženství. Spočívá na dogmatech a morálce, a ty jsou mu uloženy zvenčí.

New Age není možná tak docela v neprávu, když obviňuje křesťanství z nedostatku prožívané zkušenosti, ostražitosti vůči mystice, neustálého moralizování a přehnaného důrazu na pravověrnost nauky. Zvláště v posledních letech bylo křesťanství omezeno téměř jen na etickou soustavu. Krédo jakožto životodárná nauka a pramen náboženské či mystické zkušenosti bylo skoro zapomenuto. Mnozí byli unaveni tímto tvrdošíjným moralizováním a šli hledat mír jinam. Kristus však přece říká: „Pojďte ke mně všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout. Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorného srdce: a naleznete odpočinutí svým duším. Vždyť mé jho netlačí a břemeno netíží.“ (Mt 11,28-30)

Je ještě jeden důvod nesouhlasu s křesťanstvím, který New Age vidí v tom, že rozděluje lidi. Nezplodilo nic jiného než konflikty, rozštěpení, inkvizici a náboženské války. Přikládá přílišnou důležitost osobnosti, svobodě, zodpovědnosti. Orient nevidí v lidském Já to nejhlubší z jeho podstaty, hlubší než Já je Ono, které není součástí naší dějinné existence na tomto světě. A to hlubinné Ono je totožné s Bohem. Je-li však tomu tak, pak člověk nemůže doopravdy hřešit, není toho vůbec schopen. Tím zcela zmizel pojem osobnosti, tak důležitý pro křesťanství.

A toto hlubinné Ono musí člověk hledat. Dojde k němu intuicí i zkušeností, oproštěním od všeho, co souvisí s povrchním Já. Při tom mu mohou pomoci některé techniky (jako jóga a moderní přístroje mind machines), právě tak jako učitelé. A i když tohoto cíle nedosáhne v nynějším životě, může se mu to zdařit v některém příštím. Neboť existují stále nová převtělování, a to tak dlouho, dokud člověk nespočine v „nicotě“, zcela nehybný a blažený. Pokažený život lze tedy napravit.

Tyto názory nám mohou připadat podivné. Ale jsou takové opravdu? Třiadvacet procent katolíků na Západě a dokonce jednatřicet procent praktikujících katolíků věří v převtělování. A koho z nás někdy nenapadla taková přání: „Kdybych tak mohl začít svůj život znovu!“ – „Kdo mě zbaví odpovědnosti za tenhle skutek?“ – „Proč je tolik zákazů?“ – „Proč má křesťanská víra tolik zákazů a tabu a tak málo pozornosti věnuje osobním zážitkům, citu, mystice?“ – „Proč je všecko předem psáno v knihách a zbývá tak málo místa pro to, co já sám pociťuji?“

odkaz
ps: mnohí z nás už bežne používajú aj veria slovám - ako karma, reinkarnácie, energie, čakry a iné veci, ono nejde o o to, že to neexistuje a nefunguje, ale ide o to, že to je od Zlého (klamára)
none
11

9. 01.01.2016, 12:49

Náboženství Orientu - druhý pilíř New Age

Právě orientální náboženské nauky nejlépe ztělesňují sen o původní jednotě a splynutí. Tak třeba pro starobylou čínskou nauku taoismus není celá realita ničím jiným než jediným živoucím organismem, jehož protichůdné síly ji a jang se navzájem udržují v rovnováze. Jin je princip ženský, temný, pasivní, rozvíjející, introvertní, syntetický, jang je mužský, jasný, aktivní, tvořivý, extrovertní, analytický. Člověk nemůže být šťasten jinak, než když ...

01.01.2016, 12:53
Nová psychologie - třetí pilíř New Age

My sami jsme bůh
Godfried Danneels

z knihy Náboženství New Age , vydal(o): Karmelitánské nakladatelství

Důkazy z oboru psychologie u našich současníků vždycky zabírají. A New Age se domnívá, že je má. Jeho tvrzení o tom, že vědomé Já je ponořeno do nadosobního vědomí, má vskutku něco společného s tím, co učil na počátku tohoto století význačný švýcarský psycholog C.G.Jung. Avšak tato jeho myšlenka je složitá a velmi nuancovaná a její tvůrce nechtěl v žádném případě překročit hranice svého vědního oboru. New Age převzal určité prvky jeho myšlenky, které však si vykládá po svém a krajně zjednodušuje.

Podle New Age byl Jung toho mínění, že ve všech lidech existuje kolektivní nevědomí, které je jakýmsi skladištěm zkušeností celého lidstva od samých jeho počátků a obsahuje obrazy, představy, zkušenosti, způsoby myšlení. Za normálních okolností není tento materiál v lidském vědomí přítomen, avšak lze k němu proniknout, aspoň částečně, v některých snech, pohádkách, mýtických vyprávěních. Jung se prý domníval, že jednou z těchto daností na dně naší duše je Ono, a to že je blízké Bohu, není-li to dokonce sám Bůh. Jestliže je tomu tak, pak můžeme najít Boha, když sestoupíme až do hlubin sebe samých, neboť on je v nás.

Tomu se dá rozumět dvojím způsobem (Jung sám o tom nerozhodl). Jedna možnost: Bůh žije v nás, ale je od nás rozdílný, je naším Stvořitelem a Pánem. To je pojetí zcela křesťanské, což to tak neřekl už Augustin? Ale New Age tomu rozumí jinak: podle něho je Bůh tou nejhlubší částí nás samotných, my sami jsme bůh. A to je něco zcela jiného a pro křesťany nepřijatelného.

Že tohle všecko má úspěch, tomu se nelze divit. Každý už jistě v sobě někdy pocítil jakousi „přítomnost“. Nebyl to snad Bůh, či aspoň něco božského? Známe takové výjimečné zážitky, kdy se naše vědomí doširoka rozevírá a dospívá nakonec až k pocitu jakési nadpřirozené plnosti a blaženosti. Existují nadsmyslové, mystické stavy. Mívali je někteří světci a nejsou možná ani tolik neobvyklé, jenže ti, kteří je prožívají, se málokdy odhodlají o nich mluvit.

New Age tvrdí, že lidé mohou znovu prožívat události při svém narození či hraniční zkušenosti „blízkosti smrti.“ New Age systematicky vyvolává tyto fenomény: „rebirth“ neboli nové zrození (aby odstranil různá traumata), „cesty k branám smrti“, anebo proslulé „channelling“ čili navázání spojení s věcmi nebo bytostmi mimo viditelný svět.

Ať je tomu jakkoli, nepopiratelné je, že tento svět psychologie má nesmírnou přitažlivost pro současné lidi, zejména pro ty, kteří už téměř nic nevědí o křesťanství.

odkaz
ps: a tu si už zneužívajú psychológiu, veda ako psychológia je v poriadku a je prínosná, ale keďže ľudia si tak ľubujú v psychológií - aj mnohí tu na df sa hrajú na psychológov, vedcov, tak sa toho chopili tvorcovia New Age a zamiešali to do tohto falošného náboženstva tzv. psychológiu, pritom nejde o psychológiu ako vedu, ktorá je v poriadku
none
7
01.01.2016, 12:40
To je pravda Lea čo píšeš. Co si potom ale mysliš o tom?

odkaz
none
16

7. 01.01.2016, 12:40

To je pravda Lea čo píšeš. Co si potom ale mysliš o tom?

https://www.youtube.com/watch?v=kz9mrrHegJ0

01.01.2016, 12:59
Katolícka cirkev prechádza obdobím rozpoltenosti. Reformácia zasiahla aj jej rady. Nevyhli sa tomu.
none
33
01.01.2016, 13:36
Čo je New Age a prečo je to nezlučiteľné s katolíckou vierou?



To, čo New Age vo všeobecnosti uznáva, môžeme zhrnúť do týchto bodov:

1. „Neexistuje nijaký zdroj vonkajšej autority – iba vnútorná – ´boh´ v nás. Pravda ako objektívna skutočnosť neexistuje,“ hovorí najznámejšia hovorkyňa New Age herečka Shirley MacLainová.
2. Stvoriteľa zamieňajú so stvorením vo viere, že boh je súčasťou stvorenia a nie je od neho oddelený. Prívrženci tohto hnutia veria v monizmus východných náboženstiev, že všetko je jedno – iba jedna podstata vesmíru, každý človek a všetko tvorí súčasť tejto podstaty.
3. Kristus je viac ako obyčajný človek - je istým druhom energie. Táto myšlienka vedomia niečoho podobného Kristovi konštatuje, že Ježiš nebol jediným kristom, ale že bol vopred disponovaný na prijatie ´vedomia Krista´ rovnako ako Budha, Krišna a Mohamed. Toto je dobre známe učenie gnostického okultizmu, ktorý má svoje korene v tajomných babylonských náboženstvách.
4. Čo sa týka hriechu, zamlčuje sa Adamov hriech a v knihe Kurz zázrakov sa tvrdí, že hlavným problémom človeka je, že ignoruje svoje božstvo. Každý vnímateľný hriech, o ktorom si človek myslí, že ho pácha, je skôr nedostatok vedomostí. Tým sa vylučuje potreba spásy a spasiteľa.
5. Prívrženec New Age predpokladá dobro tam, kde ho nachádza. Jeho morálka spočíva v jeho vlastných kritériách, dôveruje tomu, čo cíti, že je dobré.
6. Tradičný spôsob videnia personifikovaného zla ako je diabol a satan v literatúre New Age úplne chýba. Z hľadiska dejín a úlohy lucifera Benjamin Creme, známy hovorca hnutia, konštatuje: Lucifer prišiel z planéty Venuše pred 18,5 miliónmi rokov. On riadi evolúciu našej planéty, je obetným baránkom a strateným synom. Lucifer podstúpil neuveriteľnú obetu, najvyššiu obetu pre našu planétu.
7. Prívrženci New Age preberajú opäť starú náuku východných náboženstiev o reinkarnácii a podstatne si ju prispôsobili, aby dosiahli dokonalosť prostredníctvom nespočetných cyklov smrti a znovuzrodenia. S tým sa spája prax tzv. odpútania sa od tela prostredníctvom čoho takéto entity potom budú riadiť duchovnú evolúciu ľudstva.
8. V dokumente Pápežských rád pre kultúru a pre medzináboženský dialóg Ježiš Kristus, nositeľ živej vody. Kresťanské úvahy o New Age čítame:
„New Age význačne uprednostňuje východné a predkresťanské náboženstvá, o ktorých sa predpokladá, že sú ´neotrávené´ židovsko-kresťanskými ´deformáciami´. Preto má vo veľkej úcte starobylé roľnícke rituály a kulty plodnosti.“ O niečo ďalej sa potom kritizuje Gaja, matka Zem. Myslím si, že je tu jasné odsúdenie animalistických a s prírodou spojených ideológií, ktoré majú tendenciu znovu ponúkať modernú formu novopohanského panteizmu.

A aký je váš názor?

Prof. Olivieri Pennesi: Uctievanie božstiev prírody tiež známe ako hypotéza Gaje v zmysle gréckej mytológie, je výsledkom odklonu od primeraného zabezpečovania životného prostredia k formám takej ochrany prírody, ktorá mi v mysli vyvoláva predstavu posvätných kráv hindov.
Takáto ochrana prírody je ovplyvňovaná myšlienkami New Age v ekologickom hnutí od prvého Dňa zeme v roku 1970, keď prívrženci hnutia začali planétu považovať za živú bytosť hodnú uctievania. Nezlučiteľnosť tohto uctievania s kresťanskou náukou je jasná a priaznivci Gaje to zdôrazňujú.
Mnohé ezoterické publikácie dokonca vidia v biblickej náuke príčinu veľkých ekologických problémov. V jednom čísle magazínu Time týkajúceho sa životného prostredia, sa spomína Biblia a najmä Kniha Genezis, kde Boh dáva človeku vládu nad zemou a jej stvoreniami, ako jedna z príčin, že človek zle zaobchádza s prírodou. Podľa niektorých ekológov viedlo šírenie kresťanstva k negatívnemu vývoju techniky, ktorá zničí Zem.
Okrem tohto pripisovania viny, uctievanie matky Zeme a enviromentálna ideológia sú sprevádzané aj znižovaním hodnoty ľudskej bytosti, ktorá sa kladie na rovnakú úroveň s inými živými druhmi ba dokonca sa obviňuje z nadmernej a škodlivej plodnosti.
Je symptomatické, že v skutočnosti žiadna z tých mnohých enviromentálnych organizácií vo svete nepripisuje rovnakú váhu ochrane prírody a ochrane ľudského života, preto nevyjadrujú svoj nesúhlas s potratmi.

Kardinál George Cottier povedal, že New Age je nezlúčiteľné s katolíckou náukou. Aké sú dôvody takéhoto výslovného odsúdenia?

Prof. Olivieri Pennesi: Je to pravda. Kardinál hovorí, že ´hlavné tézy New Age sú nezlúčiteľné s kresťanstvom, ba že sú namierené proti nemu´. Ako sa uvádza vo vatikánskom dokumente Ježiš Kristus, nositeľ živej vody. Kresťanské úvahy o New Age: Je ťažké oddeliť jednotlivé prvky religiozity New Age – hoci sa nám môžu javiť ako nevinné – od širokého rámca, ktorý preniká celý myšlienkový svet hnutia New Age.
Gnostická povaha tohto hnutia nás vedie k tomu, aby sme ho posudzovali v jeho celistvosti. Z hľadiska kresťanskej viery nie je možné izolovať niektoré prvky religiozity New Age ako prijateľné pre kresťanstvo, zatiaľ čo by sme iné odmietali. Hnutie New Age veľmi zdôrazňuje komunikáciu s prírodou, kozmické poznávanie univerzálneho dobra a tak neguje zjavené pravdy kresťanskej viery, preto ho nemožno považovať za pozitívne či neškodné!


Text zverejneny na internetovej stranke TK KBS (tkkbs.sk) odkaz
ps: prosím mnohí si opäť všimnite kľúčové slová - samá reikarnácia, karma, jóga, energie, čakry mnohí ich používate a veríte tomu a opierate sa o to
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 146 288 B vygenerované za : 0.106 s unikátne zobrazenia tém : 36 427 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.