Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Navrhujem opraviť si ruženec.

1
reakcií
93
prečítaní
Tému 27. septembra 2019, 06:56 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 07. 2010
22
15. 10. 2017
6
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 9. 2019, 06:56 avatar
Opravil som si pre seba ruženec, vastne mi to opravil asi ten, čo je vo mne, je to oveľa lepšie a prosil by som niektorých, šo sa už dlhodobo modlia ruženec, či by nevyskúšali sami tuto zmenu a potom, ako to funguje.
Jedna sa o prispôsobeniu ruženca tak, aby tam neboli prvky dogiem, nie je toho veľa.
1.V každom desiatku, kde je slovo panna, vynehať toto slovo. Napríklad: ...... ktorého si panna s ducha svätého počala, povieme iba .... ktorého si z duha svätého počala.
2. V slávnostnom ruženci miesto desiatku : ktorý ťa panna do neba vzal,..... povieme ..... ježiš, ktorý nám pripravil príbytky v nebi a miesto desiatku .... ktorý ťa v nebi korunoval povieme: ježiš, ktorý je spasiteľom všetkých ľudských pokolení.

Zdravas mária, milosti plná, pán s tebou, požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš, ktorý je spasiteľom všetkých ľudských pokolení. Svätá mária matka božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodine smrti našej. Amen,

Skúste vyskúšať .


2.
označiť príspevok

Krištof
   5. 10. 2019, 15:51 avatar
To by nešlo. Napr. aj Apoštolské vyznanie viery hovorí: "Verím... v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána, ktorý sa počal z Ducha Svätého, narodil sa z Márie Panny, ..."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
príp. i bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Mimochodom Apoštolské vyznanie viery je súčasťou modlitby ruženca, "Verím v Boha..." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Izaiáš 7,14: "Preto vám sám Pán dá znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a dá mu meno Emanuel!"
Poznámka: "...Bude to však hneď aj zárukou, že sa splní aj proroctvo dané do ďalekej budúcnosti o počatí a narodení Mesiáša: „Hľa, panna počne a porodí syna!“ Pôvodina má doslovne: „Hľa, panna tehotná a rodí syna!“ Izaiáš prorockým zrakom vidí pannu, ktorá, hoci počala, ba aj porodila, ostáva pannou. A keďže svojho syna doniesla na svet bez ľudského otca, dáva mu meno Emanuel, po slovensky „Boh s nami“. Vlastné mená spojené s Božím menom bývali u Izraelitov veľmi časté, ba užívali aj meno Ježiš. Jedine meno Emanuel sa okrem hl. 7 a 8 knihy Izaiášovej nikde inde vo Svätom písme nevyskytuje; okrem Mesiáša nik sa nevolá Emanuel. Emanuel bude teda zvláštnou, nad všetkých vynikajúcou osobnosťou. Nesporne o tomto dieťati, o Emanuelovi, je reč aj v 8,8–10 a v hl. 9 a 11. Na týchto miestach sa však tomuto dieťaťu pripisujú také vlastnosti a píšu sa o ňom také veci, ktoré sa na nikoho iného nemôžu vzťahovať, len na Mesiáša. Emanuel je teda Mesiáš a v dôsledku toho panna, o ktorej je tu reč, môže byť len matkou Mesiášovou. I najstaršie preklady Biblie dosvedčujú, že Izaiáš tu hovorí o panne a kresťanstvo, počnúc už Evanjeliom sv. Matúša (1,23), plným právom vidí v tejto panne panenskú matku Emanuela-Mesiáša, Preblahoslavenú Pannu Máriu. Jej panenské počatie a jej panenský pôrod má byť tým veľkým zázrakom, ktorým Boh dokáže, že vie svojich oslobodiť aj bez pomoci iných. Veď sám Osloboditeľ sveta sa počal bez prispenia muža, z Ducha Svätého, panensky."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

K tomu, čo sa píše v Biblii o Ježišových bratoch, možno uviesť napr.: "Ježišovi bratia" neboli jeho vlastní bratia, ale blízki príbuzní (bratanci a sesternice). V hebrejčine a aramejčine slovo "brat" znamená aj brata, aj bratanca. Tak napr. dvaja z týchto bratov majú za matku Máriu Kleopasovu (Mt 27, 56), a nie Pannu Máriu (porov. 13, 55). V Starom zákone je mnoho podobných miest (napr. Abrahám a jeho synovec Lot sa volajú bratmi – Gn 13, 8; 14, 12. 14. 16)."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže tá katolícka viera má svoje dôvody aj v Božom slove a jeho výklade. Nejaký odlišný (zásadne odlišný) prístup v tejto veci by bol herézou, bludom a pod. Zlý a nečistý - "nepanenský" - duch dokáže človeka oklamať (Jn 8,44). To, že taký duch môže prebývať v človeku (hoci človek o tom nemusí vedieť), hovorí aj Písmo: "Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po vyschnutých miestach a hľadá odpočinok, ale nenájde. Vtedy si povie: »Vrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel.« Keď ta príde, nájde ho prázdny, vymetený a vyzdobený. Tu odíde, vezme so sebou sedem iných duchov, horších, ako je sám, vojdú dnu a usídlia sa tam. A stav takého človeka je nakoniec horší, ako bol predtým." (Mt 12,43-46)
Takže dobrý je len oficiálny cirkevný prístup a nie nejaký iný
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(52 770 bytes in 0,341 seconds)