Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nastal cas na funkcne referendum.

1
reakcií
351
prečítaní
Tému 21. decembra 2018, 06:55 založil PartOFgod.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 05. 2016
27
 
 


1.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 12. 2018, 06:55 avatar
Občania majú mať právo zasahovať do chodu štátu v prípade, že poslanci zvolení do svojich poslaneckých pozícií v NR SR si neplnia svoje poslanecké povinnosti a neplnia vôľu ľudí, ktorí im zverili dôveru na výkon poslaneckého mandátu a preto vôľou tých istých voličov by o svoj mandát mohli prísť!!

Ako si to predstavujeme:

I. Na vypísanie celoštátneho referenda bude potrebných 150 000 petičných podpisov, ktoré umožnia automaticky predkladateľom petičného návrhu presadiť daný návrh Ústavného zákona do programu hlasovania v NR SR, pod ktorý sa podpísalo 150 000 občanov tejto krajiny, a v prípade bežných zákonov bude postačovať 100 000 petičných podpisov! Ak poslanci NR SR odmietnu hlasovať o takto predloženom návrhu zákona od ľudí v parlamente, alebo ho parlament neprijme, tento zákon automaticky pôjde do celoštátneho referenda, ktoré sa uskutoční pri najbližších celoštátnych voľbách a toto referendum má povinnosť vypísať prezident SR!

II. Predmet hlasovania v referende bude prijatý ako zákon, ak zaň hlasovalo 50 a viac percent zúčastnených voličov a súčasne bola nadpolovičná väčšina dosiahnutá najmenej v polovici okresov, čím zrušíme povinné kvórum účasti, ktoré sa rovnako neaplikuje ani pri voľbách do NR SR! Buďme rovnako zodpovední aj voči referendu a neznemožňujme ľuďom sa demokraticky rozhodovať a neobmedzujme ich, ak chcú napríklad vyvodiť nespokojnosť voči politikom, vláde, NR SR a zákonom, ktoré ovplyvňujú ľuďom životy!!

III. Hlasovanie v celoštátnom referende sa bude môcť uskutočniť iba v čase konania iných celoštátnych volieb, kedy sa bude hlasovať aj o referendovej otázke, čím sa zminimalizujú náklady na konanie referenda. Toto pravidlo sa nebude uplatňovať pri referendách na komunálnej úrovni, kedy si referendum budú môcť občania vypísať počas roka maximálne 2x a na vypísanie daného referenda bude potrebných 20 % petičných podpisov z počtu miestne oprávnených voličov, pričom spôsob hlasovania a výsledky sa budú riadiť pravidlami celoštátneho referenda.

IV. V prípade neprijatia danej referendovej otázky na celoštátnej úrovni, sa o rovnakej otázke bude môcť hlasovať najskôr až po uplynutí 24 mesiacov za predpokladu znovu vyzbierania potrebného množstva petičných podpisov, a to isté bude platiť aj na komunálnej úrovni.

V. Každá referendová otázka na celoštátnej úrovni musí mať zákonom stanovený priestor na prezentáciu v štátnych médiách, ako je napríklad RTVS, teda TV a rozhlas, rovnako v súkromných médiách, ktoré vysielajú na území SR, a rovnako v printových médiách, ktoré publikujú v rámci SR v tlačovej podobe, prípadne na svojich weboch.

Rovnako v prípade referenda konaného na komunálnej úrovni bude povinnosť obce a mesta umožniť predkladateľom referendovej otázky sprístupniť obecné a mestské zasadacie priestory pre zhromaždenie občanov v počte 3x, kde im v dostatočnom časovom priestore bude umožnené prezentovať danú referendovú otázku. Predmetná referendová otázka bude musieť byť zverejnená na miestnych obecných, prípadne mestských informačných tabulách, webových stránkach danej obce, mesta!

Predmetný zákon o referende chceme presadiť ako jedno z prvých opatrení našej politickej agendy a bude to jedna z podmienok spolupráce s inými politickými stranami. Týmto zákonom budú môcť ľudia rozhodovať o zákonoch, ktoré im politici buď upierajú, alebo sľubovali a nepresadili. Rovnako cez funkčné referendum budú môcť občania vyvodiť zodpovednosť aj voči politikom, vláde, prípadne aj celej NR SR ak bude dochádzať k nenaplneniu napr. predvolebných sľubov...

V prípade, že sa daný zákon o referende uplatní ako bežný a zaužívaný zákon v našom systéme a ľudia sa naučia používať tento demokratický nástroj, bude našim cieľom v budúcich rokoch opätovne znížiť povinnosť vyzbierania petičných podpisov pre vypísanie danej referendovej otázky! Momentálne je to však model, ktorý na súčasnej politickej scéne nepresadzuje nikto, a preto je našou snahou tento zákon presadiť, niekde začať na takej hranici, aby sme daný zákon dokázali presadiť a ľuďom tak dať do rúk viac kompetencií na rozhodovanie.


2.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 12. 2018, 06:55 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:02,  Harabin nestor slovenského humoru...
dnes, 00:57,  Platforma "Hlas občianskych organizácií" analyzovala legislatívne návrhy...
dnes, 00:39,  Poradím ti chod do Fortuny je tam 22 kurz a zbohatneš *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 V...
dnes, 00:35,  Keby len superhrdina ale vocca s teamom odborníkov príde *13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 00:32,  V šoku budeš zas a znovu ty že ľsns bude mať 11 % *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 00:22,  A máš po bubakoch Kasafran zase si len písal bludy ako každý den
dnes, 00:22,  A nakoniec trocha sedliackeho rozumu . Severské Norsko má 50 % všetkých automobilov na...
dnes, 00:18,  elektromobily pracujú v zime lepšie ako spaľováky Elektromobily štartujú v zime bez...
dnes, 00:14,  Slušný pokus ale konina zostala . Toľko debilín po hromade ti je zrkadlom ty teplá...
dnes, 00:10,  hakovýSS ty keby si nemal založiť temu s absolutným klamstvom nebol by si v svojej koži ....
dnes, 00:05,  Tebe sa hra pod stromčekom pokazila a či čo ?
dnes, 00:03,  https://sk.wikipedia.org/wiki/Stihomam
dnes, 00:01,  Ale správa sa ako keby mu na tu hlavu padlo 100 lámp
dnes, 00:01,  https://www.youtube.com/watch?v=_bRtzZNtGcc https://www.youtube.com/watch?v=kRNUfWZS6Gk...
včera, 23:58,  Možno to bola len tá ponorka čo ju bratia z Holandska boli vyloviť , lebo na to mali techniku
včera, 23:57,  Začalo to vtedy, keď mu tá lampa skoro padla na hlavu:...
včera, 23:57,  Prečo bubáci veď zabili len jedneho bubáka ?
včera, 23:55,  https://www.youtube.com/watch?v=hGVllYS1M_Y&t=513s
včera, 23:54,  Mne príde že mu to oficialne preskočilo
včera, 23:52,  https://www.youtube.com/watch?v=75D67efHuuc
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
while ( ! $success ) $try ++ ;
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 919 bytes in 0,474 seconds)