hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

NASA objavila 7 nových exoplanét, z ktorých až 3 môžu hostiť mimozemský život

príspevkov
70
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 22.2.2017 20:03
posledná zmena 1.3.2017 11:36
1
22.02.2017, 20:03
Majú pevný povrch, všetky sú rozmermi totožné s našou Zemou a pravdepodobne by mnohé z nich mali mať na svojom povrchu aj vodu.

V dostatočnom predstihu sme vás nedávno informovali o ohlásení mimoriadnej tlačovej konferenciie nazvanej ako NASA Science News Briefing on Discovery Beyond Our Solar System, ktorá sa začala v stredu 22.2.2017 o 19:00 nášho času. Ešte pred jej samotným zahájením bolo celé oznámenie zahalené rúškom tajomstva, pretože verejnosť bola vopred oboznámená iba s faktom, že predmetom záujmu by mal byť objav týkajúci sa exoplanét za hranicami našej slnečnej sústavy, čo sú planéty obiehajúce okolo ďalších hviezd. Práve ony sú častokrát zdrojom najrôznejších špekulácií, keďže ide o najpravdepodobnejšie miesta, kde by sa mohol vyskytovať mimozemský život, či už v primitívnej alebo vyvinutejšej forme. Sám Thomas Zurbuchen sa na začiatku vyjadril, že nie je dobrou otázkou, či niekedy objavíme druhú Zem, ale kedy.

Účastníkmi brífingu boli aj významné vedecké kapacity ako spomínaný Thomas Zurbuchen alebo Michael Gillon, Sean Carey, Nikole Lewis a Sara Seager. Celá udalosť prebehla v hlavnom meste Spojených štátoch amerických len za účasti zástupcov vesmírnej agentúry a médií. Verejnosť mohla všetko sledovať prostredníctvom živého vysielania, kde sa dozvedela samotnú novinku. Takže poďme rovno k veci, čo sa teda zistilo? Dôležitým zistením bolo, že okolo studeného červeného trpaslíka s názvom TRAPPIST-1 vzdialenej 39 svetelných rokov objavili vedci z NASA až 7 exoplanét o rozmeroch Zeme! Všetky sa nachádzajú vedľa seba v tesnej blízkosti a rovno 3 z nich obiehajú okolo hviezdy v obývateľnej zóne.

Katalóg exoplanét sa teda obohatil o TRAPPIST-1b, TRAPPIST-1c, TRAPPIST-1d, TRAPPIST-1e, TRAPPIST-1f,TRAPPIST-1g a TRAPPIST-1h. Ako vidno na nižšie priloženom obrázku, tri z nich lokalizovali v spomínanej obývateľnej zóne, čiže nie sú ani príliš horúce, ani studené a podmienky by mali byť vhodné pre vznik života. Či majú niektoré z nich aj svoje vlastné mesiace, nevieme, no podľa vyjadrení skupiny vedcov sa na tieto končiny vesmíru už čoskoro zamerajú ďalšie zariadenia, ktoré by mohli poskytnúť oveľa viac podrobností.

Zdroj: odkaz
none
2
22.02.2017, 20:08
mne by stačil jeden ostrov...
odkaz
none
3
22.02.2017, 20:23
Tie planéty sú tak ďaleko, že sa tam nikto nikdy nedostane. Nechápem načo je taký výskum. Zbytočne vyhodené peniaze daňových poplatníkov! Radšej keby sa tie peniaze investovali do lekárskeho výskumu - napríklad hľadania lieku proti ebole, bolo by lepšie.
none
4

3. 22.02.2017, 20:23

Tie planéty sú tak ďaleko, že sa tam nikto nikdy nedostane. Nechápem načo je taký výskum. Zbytočne vyhodené peniaze daňových poplatníkov! Radšej keby sa tie peniaze investovali do lekárskeho výskumu - napríklad hľadania lieku proti ebole, bolo by lepšie.

22.02.2017, 21:44
Virus eboly je liecitelny. Aj keby nie, epidemie vzdy boli prirodzeny proces redukcie populacie. A planeta je preludnena.
A len tupy ignorant moze nieco take vypustit do eteru. Tvoj zmysel zivota je kotleba kedy si prdne.
none
5

4. Scarlet666 22.02.2017, 21:44

Virus eboly je liecitelny. Aj keby nie, epidemie vzdy boli prirodzeny proces redukcie populacie. A planeta je preludnena.
A len tupy ignorant moze nieco take vypustit do eteru. Tvoj zmysel zivota je kotleba kedy si prdne.

22.02.2017, 22:14
Liečivá na ebolu sú ešte stále v štádiu vývoja. Neprekvapuje ma, že to nevieš - ako ma neprekvapuje ani tvoja bezcitnosť a chladný postoj k tisíckam usmrtených epidémiou. Pre teba sú ľudia len kusy na bežiacom páse. Taký psychopat bude logicky obdivovateľom genocídneho Kotlebu a jeho fašistickej strany "Jeho Slovensko"!

Nechápem, načo k životu potrebuješ také informácie! Rozumu ti to nepridá, tak čo si od toho sľubuješ? Aby si sa mohla vychvaľovať po fórach aká si "múdra", keď sem skopíruješ výsledky cudzej práce z toho, čo vyskúmali iní?
none
7

5. 22.02.2017, 22:14

Liečivá na ebolu sú ešte stále v štádiu vývoja. Neprekvapuje ma, že to nevieš - ako ma neprekvapuje ani tvoja bezcitnosť a chladný postoj k tisíckam usmrtených epidémiou. Pre teba sú ľudia len kusy na bežiacom páse. Taký psychopat bude logicky obdivovateľom genocídneho Kotlebu a jeho fašistickej strany "Jeho Slovensko"!

Nechápem, načo k životu potrebuješ také informácie! Rozumu ti to nepridá, tak čo si od toho sľubuješ? Aby si sa mohla vychvaľovať po fórach aká si "múdra", keď sem skopí...

22.02.2017, 22:34
Ebola je liecitelna, dokonca sa z nej uz ludia vyliecili. Su ovela horsie choroby, s ktorymi si sucasna medicina nevie rady a neexistuje na ne liecba ani dostupne lieky. V stadiu vyvoja je mozno vakcina proti ebole, vies ty nevzdelane retardovane vulgarne hovado ?
none
8

7. Scarlet666 22.02.2017, 22:34

Ebola je liecitelna, dokonca sa z nej uz ludia vyliecili. Su ovela horsie choroby, s ktorymi si sucasna medicina nevie rady a neexistuje na ne liecba ani dostupne lieky. V stadiu vyvoja je mozno vakcina proti ebole, vies ty nevzdelane retardovane vulgarne hovado ?

22.02.2017, 22:49
Tí čo sa z eboly vyliečili sa z nej dostali vďaka svojmu imunitnému systému. Nerob zo seba ešte hlúpejšiu než si.
A nezabudni sa znovu odvolávať na dejepis!
none
9

8. 22.02.2017, 22:49

Tí čo sa z eboly vyliečili sa z nej dostali vďaka svojmu imunitnému systému. Nerob zo seba ešte hlúpejšiu než si.
A nezabudni sa znovu odvolávať na dejepis!

22.02.2017, 23:50
Aha.. takze uplne staci dobra imunita ... ok hodte niekto na nej síííít prosim vas
none
10

9. Scarlet666 22.02.2017, 23:50

Aha.. takze uplne staci dobra imunita ... ok hodte niekto na nej síííít prosim vas

23.02.2017, 00:16
Čím sa to zas snažíš vykrútiť? Zabudla si si priznať, že si opäť kecala a žiaden funkčný liek ešte na ebolu neexistuje! Ty zbabelec!!!!
none
11

10. 23.02.2017, 00:16

Čím sa to zas snažíš vykrútiť? Zabudla si si priznať, že si opäť kecala a žiaden funkčný liek ešte na ebolu neexistuje! Ty zbabelec!!!!

23.02.2017, 01:42
Zeby som ja bola ten zbabelec co robi silaka na internete pre istotu len cez anonymizer ? LOL facepalm. A pepo ty si celu kauzu okolo eboly uz predsa vyriesil, ti vylieceni anglani a spanieli z eboly, aj cast africanov sa z toho dostali len vdaka imunite. No co k tomu dodat, asi si treba vygooglit novsie clanky a najlepsie v aj. Čak ?
none
14

11. Scarlet666 23.02.2017, 01:42

Zeby som ja bola ten zbabelec co robi silaka na internete pre istotu len cez anonymizer ? LOL facepalm. A pepo ty si celu kauzu okolo eboly uz predsa vyriesil, ti vylieceni anglani a spanieli z eboly, aj cast africanov sa z toho dostali len vdaka imunite. No co k tomu dodat, asi si treba vygooglit novsie clanky a najlepsie v aj. Čak ?

23.02.2017, 08:15
Serie ťa, že ma nemôžeš udať všák? Až tak po tom slintáš! Môžeš mi však nanajvýš babkinu prdel!!! A teraz sa choď pekne vykŕcať - ty pohovka pre chlapov!
none
15

11. Scarlet666 23.02.2017, 01:42

Zeby som ja bola ten zbabelec co robi silaka na internete pre istotu len cez anonymizer ? LOL facepalm. A pepo ty si celu kauzu okolo eboly uz predsa vyriesil, ti vylieceni anglani a spanieli z eboly, aj cast africanov sa z toho dostali len vdaka imunite. No co k tomu dodat, asi si treba vygooglit novsie clanky a najlepsie v aj. Čak ?

23.02.2017, 08:17
A ešte si zabudla odkázať na nejaký zdroj tých tvojich vyliečených anglánov, aby každý mohol vidieť, aká si hlúpa!!!
none
70

4. Scarlet666 22.02.2017, 21:44

Virus eboly je liecitelny. Aj keby nie, epidemie vzdy boli prirodzeny proces redukcie populacie. A planeta je preludnena.
A len tupy ignorant moze nieco take vypustit do eteru. Tvoj zmysel zivota je kotleba kedy si prdne.

01.03.2017, 11:36
7 A ako sa liečia tie chúdence choručké vírusy?
none
21

3. 22.02.2017, 20:23

Tie planéty sú tak ďaleko, že sa tam nikto nikdy nedostane. Nechápem načo je taký výskum. Zbytočne vyhodené peniaze daňových poplatníkov! Radšej keby sa tie peniaze investovali do lekárskeho výskumu - napríklad hľadania lieku proti ebole, bolo by lepšie.

24.02.2017, 11:14
(5.) Ludsky pokrok v oblasti prieskumu vesmiru a znasobovanie nasich vedomosti v ramci druhu ako takeho su ovela dolezitejsie nez zivoty nejakych bezvyznamnych africanov.
none
22

21. 24.02.2017, 11:14

(5.) Ludsky pokrok v oblasti prieskumu vesmiru a znasobovanie nasich vedomosti v ramci druhu ako takeho su ovela dolezitejsie nez zivoty nejakych bezvyznamnych africanov.

24.02.2017, 15:06
Takže poznanie človeka je dôležitejšie než život človeka? -Výraz "bezvýznamný afričan" ťa jasne identifikuje, ako zástancu nacistickej ideológie. Ebola môže bez problémov vypuknúť aj medzi bielymi európanmi. Je to len otázka času. Môže zničiť veľkú časť populácie. Keby každý takto zmýšľal, nikto by proti nej nebojoval - trebárz karanténami, prepukla by aj v európe a nevyhla by sa ani ľuďom stojacim v čele vesmírneho výskumu. Potom by si už doznásoboval naše vedomosti. Stále som sa nedozvedel, načo sú hentaké vedomosti dobré - aby sa mohli rôzni jedinci kde tade po fórach chváliť čo všetko už vedia?
none
23

22. 24.02.2017, 15:06

Takže poznanie človeka je dôležitejšie než život človeka? -Výraz "bezvýznamný afričan" ťa jasne identifikuje, ako zástancu nacistickej ideológie. Ebola môže bez problémov vypuknúť aj medzi bielymi európanmi. Je to len otázka času. Môže zničiť veľkú časť populácie. Keby každý takto zmýšľal, nikto by proti nej nebojoval - trebárz karanténami, prepukla by aj v európe a nevyhla by sa ani ľuďom stojacim v čele vesmírneho výskumu. Potom by si už doznásoboval naše vedomosti. Stále som sa nedozvedel, na...

24.02.2017, 16:29
(25.) Samozrejme, Jednotlivec je nicim v porovnani s celou spolocnostou.

Nie nie som nacista, pretoze nedelim ludi na rasy ci etnika a nezunavam ani nacionalizmus/sovinizmus. Ked uz tak, tak som nieco ako "utilitariansky kvazi-socialny darwinista". Proste niektore ludske spolocenstva sa dobrovolne rozhodli zit v chudobe a spine a nesnazia sa robit nic s tym aby si pomohli. Vyspela spolocnost by nemala mrhat svojimi zdrojmi na krmenie spolocenstiev, ktore nemaju co ponuknut za tuto snahu.

Aby celkova miera vedomosti celeho ludstva neustale rastla, aby boli zodpovedane otazky a aby vznikali nove otazky a vyzvy, ktore su hnacim motorom ludstva.
none
25

23. 24.02.2017, 16:29

(25.) Samozrejme, Jednotlivec je nicim v porovnani s celou spolocnostou.

Nie nie som nacista, pretoze nedelim ludi na rasy ci etnika a nezunavam ani nacionalizmus/sovinizmus. Ked uz tak, tak som nieco ako "utilitariansky kvazi-socialny darwinista". Proste niektore ludske spolocenstva sa dobrovolne rozhodli zit v chudobe a spine a nesnazia sa robit nic s tym aby si pomohli. Vyspela spolocnost by nemala mrhat svojimi zdrojmi na krmenie spolocenstiev, ktore nemaju co ponuknut za tuto snah...

24.02.2017, 20:55
To je taká ****ovina, až to bolí. Život jednotlivca má rovnakú hodnotu ako život dvoch, troch, štyroch, milióna. Na počte nezáleží. Sociálni darvinisti boli rovnaké ****y ako nacisti. Zástancovia eugeniky. Z nich sa potom zrodila nacistická ideológia. Máš sa čím chváliť srabe. Tí len znevážili Darwina a jeho dielo. Žiadne spoločenstvo nežije dobrovoľne v chudobe. Sociáne slabší jedinec, ktorého schopnosti nedosahujú ďaleko a žije v prostredí kde neexistujú príležitosti pre jeho rozvoj je logicky odkázaný na pomoc silnejších. Ty by si ich však nechal radšej zgebnúť sadista!!! Tvoj názor mi skôr pripomína indický kastový systém - ktorý dobre premiešaný so sociálnym darwinizmom vytvára podobne nebezpečnú ideológiu, akú razil Himmler a ďalší psychopati.
Načo sú ľuďom vedomosti, že kdesi na opačnom konci vesmíru, kde sa nikdy nedostaneme je planéta ktorá má vodu? Na nič! Radšej financovať výskum pre hľadanie liekov na doteraz neliečiteľné choroby, než šaškovať s výskumom neprínosných vecí!
none
27

25. 24.02.2017, 20:55

To je taká ****ovina, až to bolí. Život jednotlivca má rovnakú hodnotu ako život dvoch, troch, štyroch, milióna. Na počte nezáleží. Sociálni darvinisti boli rovnaké ****y ako nacisti. Zástancovia eugeniky. Z nich sa potom zrodila nacistická ideológia. Máš sa čím chváliť srabe. Tí len znevážili Darwina a jeho dielo. Žiadne spoločenstvo nežije dobrovoľne v chudobe. Sociáne slabší jedinec, ktorého schopnosti nedosahujú ďaleko a žije v prostredí kde neexistujú príležitosti pre jeho rozvoj je logicky...

25.02.2017, 07:58
(28.) Obavam sa, ze nema. Ked ti dam na vyber medzi zastrelenim jedneho cloveka a dvoch ludi, tak si logicky vyberies toho jedneho. Na pozitivnej eugenike na baze dobrovolnosti nevidim nic zleho a ako budu technologie a znalosti napredovat, rozne formy eugeniky sa prirodzene vynoria, samozrejme tie racionalne, zalozene na vede, a nie zalozene na nadradenosti/podradenosti nejakych nabozenstiev ci etnik. Indicky kastovny system neuznavam, lebo je zalozeny na nabozenstve a etnickej nadradenosti. Ked pride jednotlivec z nejajej zaostalejsej spolocnosti s jasnym zamerom so sebou nieco spravit a bude ochotny saa prisposobit na zapad, tak ho s radostou privitam bez ohladu na jeho nabozenstvo, etnikum ci kulturu. Himmler obdivoval okultny mysticizmus spojeny s nadradenostou arijsje rasy. Vyzeram ja snad nan iekoho, kto je ocareny mystikou a okultizmom? :D

Pozri sa, keby tie chudobne spolocenstva velmi ale naozaj velmi chceli, tak by mohli dosiahnut urovni aj tych najvyspelejsich zapadnych spolocnosti. Podmienky na to maju, casto aj lepsie nez maju ine vyspele spolocnosti, len su lenivi a vychcani. Alebo si myslis, ze taki Islandania v porovnani napr so Sudancami si ziju v rajskej zahrade?

To, ze sa tam nedostaneme my neznamena, ze sa tam nedostanu nasi predkovia hoci aj za 10 000 rokov ked budu na to vyvinute technologie. Bez prvotneho vyskumu nemozes napredovat. Aplikovana veda, ktora potom mrha prostriedky na tvojich chudakov v afrike musi mat odniekial napady na nove postupy. Vsak aj nedavno poslali na ISS bakterie aby sa skumala ich rezistencia na antibiotika v mikrogravitacii. Vsetky technologie, ktore sa pouzivaju v akomkolvek vyskume sa neskor uplatia v praxi takym ci onakym sposobom.
none
28

27. 25.02.2017, 07:58

(28.) Obavam sa, ze nema. Ked ti dam na vyber medzi zastrelenim jedneho cloveka a dvoch ludi, tak si logicky vyberies toho jedneho. Na pozitivnej eugenike na baze dobrovolnosti nevidim nic zleho a ako budu technologie a znalosti napredovat, rozne formy eugeniky sa prirodzene vynoria, samozrejme tie racionalne, zalozene na vede, a nie zalozene na nadradenosti/podradenosti nejakych nabozenstiev ci etnik. Indicky kastovny system neuznavam, lebo je zalozeny na nabozenstve a etnickej nadradenosti. Ke...

25.02.2017, 08:51
Přínosy kozmonautiky se využívají dávno v běžném životě - odkaz
none
30

28. Scarlet666 25.02.2017, 08:51

Přínosy kozmonautiky se využívají dávno v běžném životě - http://www.kosmonautix.cz/2016/07/top5-prinosy-kosmonautiky/

25.02.2017, 12:49
Prínosy kozmonautiky som nepoprel. Nezapájaj sa do tém, ktorým nerozumieš. Tu si už s odvolávkami na dejepis nevystačíš!
none
32

30. 25.02.2017, 12:49

Prínosy kozmonautiky som nepoprel. Nezapájaj sa do tém, ktorým nerozumieš. Tu si už s odvolávkami na dejepis nevystačíš!

25.02.2017, 19:11
Jaj ty tupe kravske lajno, pod kozmonautiku patri aj sposob objavovania exo planet. Naco dristas ked tomu nerozumies.
none
34

32. Scarlet666 25.02.2017, 19:11

Jaj ty tupe kravske lajno, pod kozmonautiku patri aj sposob objavovania exo planet. Naco dristas ked tomu nerozumies.

25.02.2017, 19:30
Či si ty ale trúba! Na objavovanie planét netreba kozmonautov. A aj keby, odsúdil som iba peniaze vyhodené na výskum ďalekých nedostupných planét, nie iný kozmický výskum. -Vieš čo? Nepleť sa zas do ďalšej oblasti, ktorej nerozumieš!!!
none
35

34. 25.02.2017, 19:30

Či si ty ale trúba! Na objavovanie planét netreba kozmonautov. A aj keby, odsúdil som iba peniaze vyhodené na výskum ďalekých nedostupných planét, nie iný kozmický výskum. -Vieš čo? Nepleť sa zas do ďalšej oblasti, ktorej nerozumieš!!!

25.02.2017, 19:48
Tupe kravske lajno
Naco sa vyjadrujes ked mas v tej svojej dementnej gebuly len nasrate.
none
36

34. 25.02.2017, 19:30

Či si ty ale trúba! Na objavovanie planét netreba kozmonautov. A aj keby, odsúdil som iba peniaze vyhodené na výskum ďalekých nedostupných planét, nie iný kozmický výskum. -Vieš čo? Nepleť sa zas do ďalšej oblasti, ktorej nerozumieš!!!

26.02.2017, 00:26
Tak pre info, kozmonautika nie primarne o posielani " kozmonautov" . Ale v tomto smere ty nemas ani sajnu. Ty si blazon- psychopat ktory sa dostal k internetu
none
38

36. Scarlet666 26.02.2017, 00:26

Tak pre info, kozmonautika nie primarne o posielani " kozmonautov" . Ale v tomto smere ty nemas ani sajnu. Ty si blazon- psychopat ktory sa dostal k internetu

26.02.2017, 00:55
Si už konečne niečo prečítaj. Aspoň raz! -Tento raz čo je kozmonautika, lebo znásobuješ svoju tuposť na fóre geometrickým radom!!!!!
none
39

38. 26.02.2017, 00:55

Si už konečne niečo prečítaj. Aspoň raz! -Tento raz čo je kozmonautika, lebo znásobuješ svoju tuposť na fóre geometrickým radom!!!!!

26.02.2017, 00:59
Kozmonautika alebo astronautika je oblasť vedy a techniky, ktorá sa zaoberá vynášaním umelých telies a cestovaním mimo zemskú atmosféru. Zahŕňa lety kozmických rakiet a kozmických raketoplánov, ktoré štartujú s pomocou raketových motorov a pristávajú ako lietadlo, ale aj kozmických sond a orbitálnych staníc. Kozmonautika obsahuje aj teóriu kozmických letov s výpočtami dráh, technické riešenie kozmických rakiet, palív, systémov navádzania na dráhu, riadenia, spojenia, komunikácie, spracúvania údajov, konštrukcie družíc a iných kozmických zariadení. Medzi jej oblasti patrí aj problematika spojená s pobytom človeka v kozmickom priestore, vedecké a výskumné programy v spojitosti s prieskumom kozmického priestoru okolo Zeme a okolo iných vesmírnych telies, ako aj prieskum povrchu samotných vesmírnych telies. Nie je totožná s výskumom kozmického priestoru a kozmických telies, keďže tento výskum je možné uskutočňovať aj zo zemského povrchu pomocou teleskopov a iných zariadení. Pri každom experimente kozmonautiky ide o kozmický let. Termín astronautika zodpovedá medzihviezdnym letom, kým kozmonautika letom do kozmického priestoru, napr. na obežnú dráhu okolo Zeme alebo na Mesiac.

Teória kozmických letov zahŕňa výpočty letových parametrov, dosahovanie kozmických rýchlostí, určenie elementov dráh, ich zmeny vyvolané prirodzeným pôsobením napr. atmosféry alebo umelým pôsobením raketových motorov. Ďalej sem patrí výpočet životnosti umelých kozmických telies, výpočet optimálnych dráh k planétam a iným telesám a zmeny dráh gravitačným pôsobením týchto telies.

Technika kozmických letov sa zaoberá najmä konštrukciou raketových motorov, ich jednotlivých stupňov, zložením palív, spôsobom navedenia na obežnú dráhu, voľbou maximálneho preťaženia, spôsobmi komunikácie, navigácie a riadenia letov. Ďalej sem patrí zabezpečenie orientácie v kozmickom priestore, spojenia dvoch a viacerých kozmických lodí a orbitálnych staníc, technika návratu z obežnej dráhy a spôsoby pristátia. Osobitnou kapitolou je zabezpečenie pobytu človeka v kozmickej lodi. Od maximálneho preťaženia cez zvýšené nároky na stabilitu, hermetizácia, zásoby vzduchu, jedla a vody až po etapu návratu (znesiteľná teplota, spôsoby brzdenia). Zložitou procedúrou je aj navedenie kozmických sond na obežnú dráhu okolo iných kozmických telies, či prípadne pristátie na ich povrchu a riadenie činnosti robotických povrchových častí týchto sond.odkaz
none
40

39. Scarlet666 26.02.2017, 00:59

Kozmonautika alebo astronautika je oblasť vedy a techniky, ktorá sa zaoberá vynášaním umelých telies a cestovaním mimo zemskú atmosféru. Zahŕňa lety kozmických rakiet a kozmických raketoplánov, ktoré štartujú s pomocou raketových motorov a pristávajú ako lietadlo, ale aj kozmických sond a orbitálnych staníc. Kozmonautika obsahuje aj teóriu kozmických letov s výpočtami dráh, technické riešenie kozmických rakiet, palív, systémov navádzania na dráhu, riadenia, spojenia, komunikácie, spracúvania úda...

26.02.2017, 01:02
Presne tak: "cestovaním mimo zemskú atmosféru". Z toho si konečne vezmi ponaučenie a netrep tu ****viny tri na päť!
none
29

27. 25.02.2017, 07:58

(28.) Obavam sa, ze nema. Ked ti dam na vyber medzi zastrelenim jedneho cloveka a dvoch ludi, tak si logicky vyberies toho jedneho. Na pozitivnej eugenike na baze dobrovolnosti nevidim nic zleho a ako budu technologie a znalosti napredovat, rozne formy eugeniky sa prirodzene vynoria, samozrejme tie racionalne, zalozene na vede, a nie zalozene na nadradenosti/podradenosti nejakych nabozenstiev ci etnik. Indicky kastovny system neuznavam, lebo je zalozeny na nabozenstve a etnickej nadradenosti. Ke...

25.02.2017, 12:46
Život každého človeka má rovnakú hodnotu - a to poriadne vysokú. Keď dobrovoľne necháš zgebnúť človeka, ktorému si mohol pomôcť, tak si sadista. A toto je myslenie sociálnych darwinistov, ku ktorým si sa prihlásil. Ak mu pomôžeš, nie si sociálny darwinista.
Tie chudobné spoločnosti sú často chudobné preto, lebo ich iní okupujú. To je prípad mnohých afrických krajín, ktoré okupuje islam.
Aby sa tam človek dostal, musel by vyčerpať všetky zdroje a pre nás by už nič nezostalo. Nekritizoval som výskum na ISS.
none
33

29. 25.02.2017, 12:46

Život každého človeka má rovnakú hodnotu - a to poriadne vysokú. Keď dobrovoľne necháš zgebnúť človeka, ktorému si mohol pomôcť, tak si sadista. A toto je myslenie sociálnych darwinistov, ku ktorým si sa prihlásil. Ak mu pomôžeš, nie si sociálny darwinista.
Tie chudobné spoločnosti sú často chudobné preto, lebo ich iní okupujú. To je prípad mnohých afrických krajín, ktoré okupuje islam.
Aby sa tam človek dostal, musel by vyčerpať všetky zdroje a pre nás by už nič nezostalo. Nekritizoval ...

25.02.2017, 19:12
Sonar akurat tvoj ma hodnotu vysrateho lajna hehehe
none
47

29. 25.02.2017, 12:46

Život každého človeka má rovnakú hodnotu - a to poriadne vysokú. Keď dobrovoľne necháš zgebnúť človeka, ktorému si mohol pomôcť, tak si sadista. A toto je myslenie sociálnych darwinistov, ku ktorým si sa prihlásil. Ak mu pomôžeš, nie si sociálny darwinista.
Tie chudobné spoločnosti sú často chudobné preto, lebo ich iní okupujú. To je prípad mnohých afrických krajín, ktoré okupuje islam.
Aby sa tam človek dostal, musel by vyčerpať všetky zdroje a pre nás by už nič nezostalo. Nekritizoval ...

26.02.2017, 08:51
(32.) Mne je jedno aky vysoku hodnotu ma zivot jedneho cloveka. V kazdsop priapde matematika nepusti - dva je viac nez jeden. Ked vidim, ze jeden iba zneuziva moju pomoc, tak mu pomahat nabuduce uz nebudem. islam nikoho neokupuje ked uz tak islamisti mozu okupovat. Tie najchudobnejsie a najzaosdtalejsie spolocenstva afriky su stale v podstate v dobe kamennej a je len ich zasluka ze nevyuzili kolonialny sposob zivota na zvysenie svojej urovne tak ako napr JAR, ci ine vyspele africke staty. Ludia is proste musia vybrat - bud budu zit vyspelo a relativne v blahobyte, ale musia makat. Alebo ostanu na urovni povodnych kmenov, ale zreiknu sa vyspelej civilizacie. Funguje to pri mnohych juhoamerickych izolovanych kmenoch, ktore si ziju podla svojich potrieb a nepotrebuju nasu pomoc a ani o nu neziadaju (kym ich samozrejme z daneho kuta lesa nevyhaname, s cim ja nesuhlasim).

Ved som napisal ,ze nemame zaujem momentalne letiet tak daleko. Ale co nie je mozne dnes, bude mozne za 1000 rokov. Treba sa pozerat dopredu. Vidina takej cesty nas pohana vo vyvijani novych technologii, ktore budu potom pouzite aj v beznej praxi na uziotok vsetkych, ktori o to prejavia zaujem.
none
55

47. 26.02.2017, 08:51

(32.) Mne je jedno aky vysoku hodnotu ma zivot jedneho cloveka. V kazdsop priapde matematika nepusti - dva je viac nez jeden. Ked vidim, ze jeden iba zneuziva moju pomoc, tak mu pomahat nabuduce uz nebudem. islam nikoho neokupuje ked uz tak islamisti mozu okupovat. Tie najchudobnejsie a najzaosdtalejsie spolocenstva afriky su stale v podstate v dobe kamennej a je len ich zasluka ze nevyuzili kolonialny sposob zivota na zvysenie svojej urovne tak ako napr JAR, ci ine vyspele africke staty. Ludia ...

26.02.2017, 14:09
V tomto prípade nie je vhodné používať matematiku. Životy ľudí nie sú fazuľky. Áno, zle som sa vyjadril. Islamisti okupujú. Ale islam zas okupuje mysle islamistov, aby páchali tie nehorázne zverstvá. -Africké spoločenstvá ktoré spomínaš boli kedysi dobre prispôsobení prostrediu a dokázali využívať prírodné zdroje. Netrpeli núdzu, podobne ako napr. mexickí indiáni alebo kmene v amazónii. Okupanti im však zamedzili prístup k zdrojom. Predtým netrpeli hladom tak, ako dnes. Nemyslím si, že v dobe kamennej ľudia trpeli núdzu. Boli to predsa lovci-zberači a príroda im poskytovala dostatok obživy. Podľa mňa boli na tom dokonca lepšie ako my. Keby sa zopakovala kríza zo začiatku minulého storočia, indiáni a horské kmene prežijú. Ľudia zo západu budú mrieť!
Myslím si, že taká veľká vzdialenosť bude stále problém aj v budúcnosti. Trvá to strašne dlho sa tam dostať. Svetlu to trvá desiatky rokov. Raketám ešte viac! Bez ohľadu na pokrok v budúcnosti bude treba stále veľké množstvo paliva na takú cestu. To nás hodne vyčerpá. Za reálnejšiu považujem už tak kolonizáciu marsu. Ale aj to silne pochybujem, že sa raz podarí vytvoriť podmienky pre voľný pobyt ľudí na jeho povrchu, bez technických pomôcok.
none
58

55. 26.02.2017, 14:09

V tomto prípade nie je vhodné používať matematiku. Životy ľudí nie sú fazuľky. Áno, zle som sa vyjadril. Islamisti okupujú. Ale islam zas okupuje mysle islamistov, aby páchali tie nehorázne zverstvá. -Africké spoločenstvá ktoré spomínaš boli kedysi dobre prispôsobení prostrediu a dokázali využívať prírodné zdroje. Netrpeli núdzu, podobne ako napr. mexickí indiáni alebo kmene v amazónii. Okupanti im však zamedzili prístup k zdrojom. Predtým netrpeli hladom tak, ako dnes. Nemyslím si, že v dobe ka...

26.02.2017, 17:06
(60.) Akoze nie su? Nebudem sa s tebou dohadovat o hodnote jedneho cloveka, lebo to je subjektivne, ale proste vzdy su dvaja viac nez jeden. Je ich chyba, ze sa nechali namotat na nabozenske bludy, nech uz su akekolvek.

Nemyslim si ze mas pravdu, stale ziju v afrike kmene, ktore funguju na zakalde ich primitivnych tradicii a ide im to, problem je s tymi, co spoznali zapadnu kulturu a zo dna na den ju chcu mat tiez. Ked sa vyskytne nejaka prirodna katastrofa, tak my sa prisposobime a menej vyspele kultury zaniknu alebo sa vratia do doby kamennej.

Vsetko pekne postupne pri prieskume vesmiru. Vsak objav tych planet nebol velmi drahy, pouzili sa teleskopy, ktore sluzia vedcom aj na ine ucely. Proste potreba ludi spoznavat nepoznane je priliz silna aby sa dala kompletne zastavit tvojim uvazovanim o tom, ze je to zbytocne drahe. Ja mam skromnejsie ciele ako sledovanie kolonizacie Marsu, mne bude stacit prvy let ludskej posadky na Mars, dufam, ze sa toho dozijem.
none
59

58. 26.02.2017, 17:06

(60.) Akoze nie su? Nebudem sa s tebou dohadovat o hodnote jedneho cloveka, lebo to je subjektivne, ale proste vzdy su dvaja viac nez jeden. Je ich chyba, ze sa nechali namotat na nabozenske bludy, nech uz su akekolvek.

Nemyslim si ze mas pravdu, stale ziju v afrike kmene, ktore funguju na zakalde ich primitivnych tradicii a ide im to, problem je s tymi, co spoznali zapadnu kulturu a zo dna na den ju chcu mat tiez. Ked sa vyskytne nejaka prirodna katastrofa, tak my sa prisposobime a men...

26.02.2017, 17:22
V prípade hodnoty ľudského života sú dvaja rovnakí ako jeden!!!! Chceš ľudí rátať na kusy? Si potom fašista rovnaký ako Himmler!!!!!
Tie tradície nie sú primitívne, ak sú schopní zužitkovať zdroje pre svoje prežitie - sú na tom lepšie, ako v úvodzovkách "vspelý západný svet" !!!!!!
A čo taká katastrofa slnečnej erupcie aká bola v 19 storočí, ktorá vyradila všetky vtedajšie prístroje? Alebo blízka supernova? Zlikviduje vašu civilizáciu ani sa nenazdáte. Potom pôjdete žobroniť k mexisckým indiánom!!!! Prd sa prispôsobíte!!!! Väčšina ľudí nevie ani čo je to tranzistor!!!! Nikto dnes už nevie ako technika funguje až na zopár vyvolených, ktorí zahynú katastrofou! Vy potom budete v dobe kamennej!!!!!!
Tie teleskopy nestáli 5 eur!!! Nakradli ich z daní daňových poplatníkov!!! Podobne ako nakradla cirkev peniaze od ľudí. Ničím sa nelíšite od náboženských fanatikov!!!!!!!
none
66

59. 26.02.2017, 17:22

V prípade hodnoty ľudského života sú dvaja rovnakí ako jeden!!!! Chceš ľudí rátať na kusy? Si potom fašista rovnaký ako Himmler!!!!!
Tie tradície nie sú primitívne, ak sú schopní zužitkovať zdroje pre svoje prežitie - sú na tom lepšie, ako v úvodzovkách "vspelý západný svet" !!!!!!
A čo taká katastrofa slnečnej erupcie aká bola v 19 storočí, ktorá vyradila všetky vtedajšie prístroje? Alebo blízka supernova? Zlikviduje vašu civilizáciu ani sa nenazdáte. Potom pôjdete žobroniť k mexisckým ...

27.02.2017, 11:23
(64.) Jednoducho s tebou nesuhlasim a myslim si ,ze ty tu predvadzas iba pozu. Keby si sa dostal do realnej situacie vyzadujucej sofiinu volbu, hned by si zacal pochybovat o tom, ze dvaja su rovni jednemu.

Vsak kludne, ale potom neplac a nezobri o lieky ked cele ich populacie za noc zlikviduje napr ebola.

O ucinkoch slnecnej erupcii sa budeme bavit ked nejaka nastane.

Akoze nakradli? Vacsina statov ma vyclenenu cast financii z verejneho rozpoctu na vedu a obyvatelia s tym v drvivej vacsine suhlasia.
none
24

3. 22.02.2017, 20:23

Tie planéty sú tak ďaleko, že sa tam nikto nikdy nedostane. Nechápem načo je taký výskum. Zbytočne vyhodené peniaze daňových poplatníkov! Radšej keby sa tie peniaze investovali do lekárskeho výskumu - napríklad hľadania lieku proti ebole, bolo by lepšie.

24.02.2017, 19:22
Profesor, nemôžeme dopredu vedieť kam nás akýkoľvek výskum dovedie... podľa môjho názoru, peniaze, ktoré rozširujú naše poznanie, nech aj v oblastiach, v ktorých dnes úžitok z nich nevidíme, nie sú zbytočne vyhodené... problém je skôr v tom, že vládne biznis, komercializácia... že sa peniaze neinvestujú podľa toho, čo je momentálne prospešné, ani podľa toho, čoby mohlo byť prospešné v budúcnosti, čo by rozširovalo naše poznanie, ale podľa toho, čo prináša väčší zisk, podľa toho, kde je väčšia možnosť nabaliť sa... podobne je to aj s investíciami do lekárskeho výskumu... zdravie sa stalo tovarom... neinvestuje sa preto, aby sme boli zdravší, aby sa pomohlo nemocným, ale skôr preto, aby sa investori nabalili...
Písal som kriticky, vo všeobecnosti... vážim si prípady, ktoré sa vymykajú uvedenému...
none
26

24. J.Tull 24.02.2017, 19:22

Profesor, nemôžeme dopredu vedieť kam nás akýkoľvek výskum dovedie... podľa môjho názoru, peniaze, ktoré rozširujú naše poznanie, nech aj v oblastiach, v ktorých dnes úžitok z nich nevidíme, nie sú zbytočne vyhodené... problém je skôr v tom, že vládne biznis, komercializácia... že sa peniaze neinvestujú podľa toho, čo je momentálne prospešné, ani podľa toho, čoby mohlo byť prospešné v budúcnosti, čo by rozširovalo naše poznanie, ale podľa toho, čo prináša väčší zisk, podľa toho, kde je väčšia m...

24.02.2017, 21:00
Kam nás už len môže doviezť výskum ďalekých planét? Nikam! Len si tým niektorí jedinci zdvihnú svoje ego! Za cenu od daňových poplatníkov. Koľké miliardy dolárov sa vyhadzujú za drahé sondy a palivo!!!!! Všetko nakradnuté od ľudí.
none
69

26. 24.02.2017, 21:00

Kam nás už len môže doviezť výskum ďalekých planét? Nikam! Len si tým niektorí jedinci zdvihnú svoje ego! Za cenu od daňových poplatníkov. Koľké miliardy dolárov sa vyhadzujú za drahé sondy a palivo!!!!! Všetko nakradnuté od ľudí.

27.02.2017, 12:51
Profesor, nie sme o nič šťastnejší pri svojich počítačoch, než boli naši predkovia so svojimi „pazúrikmi“...možno sme mali ostať lovcami a zberačmi, ostať "prírodnými ľuďmi".... vrátiť sa do jaskýň... Nestalo sa. "Revolúciou obilného zrna" sme vytvorili vlastný "neprírodný svet", vytvorili civilizácie... Stali sme sa odkázanými na náš rozum, ktorý spôsobuje množstvo zla, pričom len ním ho dokážeme aj odstrániť. V prirodzenosti ľudského rozumu (tak bol „stvorený“...) je klásť si otázky a hľadať odpovede.. pričom dopredu nevie kam ho môžu doviesť. Preskúmať neprebádané je pre nás ako sú spevy Sirén, ktorým nedokážeme odolať ani vtedy, keby sme vedeli, že nám spôsobia záhubu...
Výsledkom Michelsonov-Morleyho experimentu nebol dôkaz „svetlonosného éteru“, na ktorý bol zameraný, ale dôkaz konštantnej rýchlosti svetla. Z nej Einstein odvodil svoje teórie relativity a tie viedli k zostrojeniu atómovej bomby, ale aj k systémom GPS... sú tisíce príkladov, keď v histórii „skúmania prírody“ sa získalo poznanie „iného druhu“, než bolo pôvodným cieľom a využilo sa v prospech človeka, ale aj proti nemu... Rozvojom vedy, jej využitím sme si zamorili Zem, ale len rozumom dokážeme zamoreniu čeliť... vedou získavame z prírody energie, na ktorých sme urobili závislé dnešné civilizácie, pričom devastujeme Zem... ale opäť len vedou sme schopný získať „ekologické“, k prírode šetrné energie, napríklad v budúcnosti možno i z vesmíru ... kvôli presnejšiemu, širšiemu, objektívnejšiemu vedeckému poznávaniu, vymýšľame stále dokonalejšie nástroje, technológie a spätne nimi získaným väčším, kvalitnejším poznaním, vyrábame ešte kvalitnejšie nástroje, používame efektívnejšie technológie, ktoré však nachádzajú uplatnenie aj v iných oblastiach – napríklad v zdravotníctve, ale aj v zbrojárstve. Človek vedu, svoje poznanie, nielen využíva v prospech človeka, ale aj zneužíva proti človeku...
Dnes nemôžeme vedieť kam nás môže doviesť výskum ďalekých planét. Snáď k odpovedi na otázku, či existuje život aj mimo našu Zem. Zodpovie otázku, či sme vo vesmíre sami. Pomôže rozriešiť otázku vzniku života... alebo dá odpovede na otázky v úplne iných netušených oblastiach, ako tomu bolo v histórii nesčíselnekrát...
none
37

24. J.Tull 24.02.2017, 19:22

Profesor, nemôžeme dopredu vedieť kam nás akýkoľvek výskum dovedie... podľa môjho názoru, peniaze, ktoré rozširujú naše poznanie, nech aj v oblastiach, v ktorých dnes úžitok z nich nevidíme, nie sú zbytočne vyhodené... problém je skôr v tom, že vládne biznis, komercializácia... že sa peniaze neinvestujú podľa toho, čo je momentálne prospešné, ani podľa toho, čoby mohlo byť prospešné v budúcnosti, čo by rozširovalo naše poznanie, ale podľa toho, čo prináša väčší zisk, podľa toho, kde je väčšia m...

26.02.2017, 00:52
27,....určite to nemôžeme vedieť,....už veľa vedeckých prognóz zlyhalo!
Ale je komické,že chceme obývať a poznávať vesmír a pritom nepoznáme sami seba a našu zem! A ničíme ju a aj ľudské spolunažívanie. Nepoznáme Boží zámer a ani Projektanta vesmíru,ale svoje sebecké chtíče stále rozvíjame do obludných rozmerov. Ježiš by úvahy mnohých vedcov a kolonizáciu vesmíru odbavil slovami: "Čo z toho,že získaš celý svet ,keď stratíš život"?
Alebo i Žalmista v úvode druhého žalmu poukazuje na konanie národov a ich vládcov, keď spieva:...... „Prečo je rozruch medzi národmi a národnostné skupiny stále mrmlú naprázdno? " /alebo podľa iných prekladov, o niečom prázdnom./
👍: milky945
none
51

37. Shagara 26.02.2017, 00:52

27,....určite to nemôžeme vedieť,....už veľa vedeckých prognóz zlyhalo!
Ale je komické,že chceme obývať a poznávať vesmír a pritom nepoznáme sami seba a našu zem! A ničíme ju a aj ľudské spolunažívanie. Nepoznáme Boží zámer a ani Projektanta vesmíru,ale svoje sebecké chtíče stále rozvíjame do obludných rozmerov. Ježiš by úvahy mnohých vedcov a kolonizáciu vesmíru odbavil slovami: "Čo z toho,že získaš celý svet ,keď stratíš život"?
Alebo i Žalmista v úvode druhého žalmu poukazuje na kon...

26.02.2017, 11:12
Shagara, Skús si prečítať prvých desať kapitol knihy Príslovia a všetko je to tam hlavne o "poznaní,múdrosti,schopnosti premýšľať,o pochopení, o rozlišovacej schopnosti a podobne"!
A keď Ježiš povedal ,že máme "spoznať pravdu",.....tak sotva myslel len to,že ju máme len veriť a nemáme sa zapodievať tým,či to v čo veríme je pravdivé,správne?! To naozaj si myslíš ,že praví kresťania majú odstaviť svoj rozum/ktorý dostali od Boha/ a veriť len emóciám ,alebo veriť bez patričných dôkazov?
My nechceme obývať vesmír. My v ňom už bývame. Celý svet nám bol daný do užívania, nie do vlastníctva. Sme stvorení z prachu hviezd. Spoznávaním vesmíru sprostredkovane spoznávame, lepšie porozumieme, našej zemi i sebe.
none
60

37. Shagara 26.02.2017, 00:52

27,....určite to nemôžeme vedieť,....už veľa vedeckých prognóz zlyhalo!
Ale je komické,že chceme obývať a poznávať vesmír a pritom nepoznáme sami seba a našu zem! A ničíme ju a aj ľudské spolunažívanie. Nepoznáme Boží zámer a ani Projektanta vesmíru,ale svoje sebecké chtíče stále rozvíjame do obludných rozmerov. Ježiš by úvahy mnohých vedcov a kolonizáciu vesmíru odbavil slovami: "Čo z toho,že získaš celý svet ,keď stratíš život"?
Alebo i Žalmista v úvode druhého žalmu poukazuje na kon...

26.02.2017, 19:15
Shagara, prečo je rozruch medzi národmi a národnostné skupiny stále mrmlú naprázdno?
...v minulosti aj preto, lebo kresťania vrteli veršami a každá skupina po svojom, pričom vlastný výklad považovali za jedinú možnú pravdu... v tomto sú dnes JS excelentní. Tu sú preklady:
Prečo sa búria národy, načo ľudia vymýšľajú daromné plány?
Prečo sa búria národy a ľudia vymýšľajú daromnosti?
Prečo sa búria pohania? Prečo národy snujú plány daromné?
Prečo sa búria národy, a ľudia myslia márne veci?
Žiadna vzbura, vojna... sa neviedla/nevedie kvôli úvahám vedcov, vedca ( kolonizácie vesmíru), kvôli vedeckému bádaniu, poznávaniu... kvôli úvahám vedcov, vedeckému bádaniu, poznávaniu... sa jednotlivci upaľovali, kynožili storakým spôsobom a to väčšinou „v mene Boha“... podobne aj vojny sa viedli „v mene Boha“ a iných vecí... nikdy nie v mene poznávania, bádania, vede... človek masovo zabíjal človeka pod zástavou svojho Boha, bohov... nie pod zástavou bádania, poznávania, vedy... vražedné konanie národov a ich vládcov v celej histórii ľudstva sa neviedlo z dôvodov poznávania, zato z dôvodov viery, pod záštitou toho ktorého boha, bohov sa vedú i dnes...
none
61

60. J.Tull 26.02.2017, 19:15

Shagara, prečo je rozruch medzi národmi a národnostné skupiny stále mrmlú naprázdno?
...v minulosti aj preto, lebo kresťania vrteli veršami a každá skupina po svojom, pričom vlastný výklad považovali za jedinú možnú pravdu... v tomto sú dnes JS excelentní. Tu sú preklady:
Prečo sa búria národy, načo ľudia vymýšľajú daromné plány?
Prečo sa búria národy a ľudia vymýšľajú daromnosti?
Prečo sa búria pohania? Prečo národy snujú plány daromné?
Prečo sa búria národy, a ľudia myslia ...

26.02.2017, 21:34
65 To nemáš pravdu.
Vojny sa neviedli v mene Boha, ale viedli sa so zneužitím mena Boha. To je obrovský ale obrovský rozdiel. Za druhé veda je čo? Nemá vlastný intelekt a ani rozum. Vedci sú bežní ľudia so svojimi záujmami a cieľmi, pohnútkami aj vierou. Veda ako nástroj poznania slúžila armádam a vojenskému priemyslu. Vojenská veda a vojenský priemysel potrebuje vojnu, aby mohol vyvíjať nové zbrane a systémy. Koncentračné tábory boli aj vedeckými pracoviskami, kde sa skúmali lieky, overovala sa v praxi telepatia, robili sa testy na pokusných zvieratách - luďoch. A robili to aj vedci.
Napíš mi, ktoré vojny chce dnes boh?
none
12
23.02.2017, 07:42
ludske bestie by si chceli na planetach ucinit polovnicky revir a infikovat, zamorit a svojim egoistickym chticom presadzovat svojich Bohv a svoj egoizmus ?
alebo nebodaj pouzit aj zbrane ?
ziadna invazia sa konat nebude, o to sa postara sam Satan,znizi vam imunitu tak, ze neprezijete na ziadnej planete
ani na Zemi
ave satanas
odkaz
none
16

12. 23.02.2017, 07:42

ludske bestie by si chceli na planetach ucinit polovnicky revir a infikovat, zamorit a svojim egoistickym chticom presadzovat svojich Bohv a svoj egoizmus ?
alebo nebodaj pouzit aj zbrane ?
ziadna invazia sa konat nebude, o to sa postara sam Satan,znizi vam imunitu tak, ze neprezijete na ziadnej planete
ani na Zemi
ave satanas
https://www.youtube.com/watch?v=xvhEkpiMONc

23.02.2017, 08:18
Vypadni do **** babka! Jarmok je hneď vedľa za rohom!!!
none
13
23.02.2017, 07:58
zdokonalte si virus Zika casom na to danym a vypadnite z tejto planety
Satan vam dava par rokov uteku pred vasim sarancskym genomom
jediny kto je na Zemi na polovacke je Satan
ave satanas
none
17

13. 23.02.2017, 07:58

zdokonalte si virus Zika casom na to danym a vypadnite z tejto planety
Satan vam dava par rokov uteku pred vasim sarancskym genomom
jediny kto je na Zemi na polovacke je Satan
ave satanas

23.02.2017, 08:20
Ty s****ená obyvatelka Hrozenkova! Choď sa utopiť do Váhu!
none
18
24.02.2017, 08:09
Ale už teraz je jasné, že sú neobývateľné !!!!!!! lebo ani jedna sa neotáča, každá obieha okolo slnka vždy privrátená tou istou stranou,teda ako náš mesiac, a teda ak sa neotáča má tzen istý problém, ako venuša, z jednej strany prehriata a z odvrátenej prechladená. Teda nemá deň a noc, respektíve jeden obeh okolo slnka je zároveň aj jeden deň.
none
19

18. elemír 24.02.2017, 08:09

Ale už teraz je jasné, že sú neobývateľné !!!!!!! lebo ani jedna sa neotáča, každá obieha okolo slnka vždy privrátená tou istou stranou,teda ako náš mesiac, a teda ak sa neotáča má tzen istý problém, ako venuša, z jednej strany prehriata a z odvrátenej prechladená. Teda nemá deň a noc, respektíve jeden obeh okolo slnka je zároveň aj jeden deň.

24.02.2017, 08:17
neotáča? takže pánboh to posral
none
20

18. elemír 24.02.2017, 08:09

Ale už teraz je jasné, že sú neobývateľné !!!!!!! lebo ani jedna sa neotáča, každá obieha okolo slnka vždy privrátená tou istou stranou,teda ako náš mesiac, a teda ak sa neotáča má tzen istý problém, ako venuša, z jednej strany prehriata a z odvrátenej prechladená. Teda nemá deň a noc, respektíve jeden obeh okolo slnka je zároveň aj jeden deň.

24.02.2017, 11:11
(21.) To ze maju synchronnu rotaciu neznamena, ze sa neotacaju. Venusa nema synchronnu rotaciu aj ked jej den trva viac nez jej rok. Venusa je rovnako "prehriata" na priblizne 450 °C po celom povrchu kvoli silnemu sklennikovemu efektu a hustej atmosfere umoznujucej extremnu konvekciu tepla cez celu planetu. Synchronnu rotaciu ma z planet v SS iba Merkur - 3:2, co znamena, ze za dva roky na Merkure sa planeta otoci trikrat okolo svojej osi.

Ale mas pravdu v tom, ze kvoli tomuto beznemu javu v takychto planetarnych/mesacnych systemoch, je vznik komplexnejsieho zivota nepravdepodobny. Dalsou prekazkou je priliz mala vzdialenost planet od tej hviezdy a relativna mladost celej sustavy. To ale neznamena, ze su neobyvatelne. Samozrejme o ceste tam mozeme iba snivat, aj najrychlejsia kozmicka sonda vyrobena clovekom by potrebovala viac nez 800 000 rokov, kym by tam doletela.
none
50

20. 24.02.2017, 11:11

(21.) To ze maju synchronnu rotaciu neznamena, ze sa neotacaju. Venusa nema synchronnu rotaciu aj ked jej den trva viac nez jej rok. Venusa je rovnako "prehriata" na priblizne 450 °C po celom povrchu kvoli silnemu sklennikovemu efektu a hustej atmosfere umoznujucej extremnu konvekciu tepla cez celu planetu. Synchronnu rotaciu ma z planet v SS iba Merkur - 3:2, co znamena, ze za dva roky na Merkure sa planeta otoci trikrat okolo svojej osi.

Ale mas pravdu v tom, ze kvoli tomuto beznemu ...

26.02.2017, 09:47
23 Veď na kozmickej stanici vyslanej k tej planéte by boli len opice a než by dorazili, tak vďaka evolúcii by tam už boli len samí inžinieri. Inak by bolo zaujímavé sledovať ich evolúciu, aj spoločenskú - ako by vnímali zmysluplnosť svojho bytia v polovičke cesty. Že ich cesta má zmysel a cieľ. Keď dve tisíc rokov od udalostí v dnešnom Izraeli zabudli ľudia na zmyslupnosť a cieľ misie Človeka. Kde sa asi dostanú ateisti o najbližších 798 000 rokov? Veď už teraz sú schopní žiť na úkor budúcich generácií.
none
52

50. TvojOponent19 26.02.2017, 09:47

23 Veď na kozmickej stanici vyslanej k tej planéte by boli len opice a než by dorazili, tak vďaka evolúcii by tam už boli len samí inžinieri. Inak by bolo zaujímavé sledovať ich evolúciu, aj spoločenskú - ako by vnímali zmysluplnosť svojho bytia v polovičke cesty. Že ich cesta má zmysel a cieľ. Keď dve tisíc rokov od udalostí v dnešnom Izraeli zabudli ľudia na zmyslupnosť a cieľ misie Človeka. Kde sa asi dostanú ateisti o najbližších 798 000 rokov? Veď už teraz sú schopní žiť na úkor budúcich ge...

26.02.2017, 12:29
(55.) Riadna kravina.
none
57

52. 26.02.2017, 12:29

(55.) Riadna kravina.

26.02.2017, 14:45
57 Ďaľší, čo nerozná iróniu
Ale aj tak by bolo zaujímavé sledovať, ako dlho by vydržal ľudskej komunite optimizmus z objavovania akejsi planétky vzdialenej niekoľko myšlienkových milisekúnd od Zeme
none
31
25.02.2017, 15:58
Rýchlosť svbetla vo vesmíre nie je problém dosiahnuť ani dnes, je to len otázka času a sily, idfe len o to, že sila rozbehová a ani brzdiaca sa nemá o čo oprieť.
Druhá vec, cestovať môžeme len takou rýchlosťou, ktorú vieme bezpečne ubrzdiť a vo vesmíre to je vytvorením umelých gravitácii, napríklad umiestniť vo vesmíre teleso o priemere niekoľko kilometrov, ktoré by si roztočením vytvorilo takú gravitáciu, o ktorú by sa dalo oprieť rozbehom.
napríklad, ak ste držali v ruke rozbrusovačku, ktorá má veľký kotúč a 10 000 otáčok, cítite v ruke odpor, ak s ňou chcete pohnúť. To je mikrogravitácia a vo vesmíre by sa museli vytvoriť mega gravitácia. :::::::
none
49

31. elemír 25.02.2017, 15:58

Rýchlosť svbetla vo vesmíre nie je problém dosiahnuť ani dnes, je to len otázka času a sily, idfe len o to, že sila rozbehová a ani brzdiaca sa nemá o čo oprieť.
Druhá vec, cestovať môžeme len takou rýchlosťou, ktorú vieme bezpečne ubrzdiť a vo vesmíre to je vytvorením umelých gravitácii, napríklad umiestniť vo vesmíre teleso o priemere niekoľko kilometrov, ktoré by si roztočením vytvorilo takú gravitáciu, o ktorú by sa dalo oprieť rozbehom.
napríklad, ak ste držali v ruke rozbrusovačku,...

26.02.2017, 09:41
To je inak zaujímavý postreh. Ako dlho by bolo treba brzdiť pri poklese rýchlosti 30 km/sekundu z rýchlosti svetla?
none
53

49. TvojOponent19 26.02.2017, 09:41

To je inak zaujímavý postreh. Ako dlho by bolo treba brzdiť pri poklese rýchlosti 30 km/sekundu z rýchlosti svetla?

26.02.2017, 12:33
(54.) Presne tak dlho ako by trvalo zrychlenie na cielenu rychlost. Vsak co myslis, preco trvalo sonde MESSENGER 7 rokov kym sa dostala na orbitu Merkuru?
none
56

53. 26.02.2017, 12:33

(54.) Presne tak dlho ako by trvalo zrychlenie na cielenu rychlost. Vsak co myslis, preco trvalo sonde MESSENGER 7 rokov kym sa dostala na orbitu Merkuru?

26.02.2017, 14:43
Uhádol si! A teraz to číslo :D
none
67

56. TvojOponent19 26.02.2017, 14:43

Uhádol si! A teraz to číslo :D

27.02.2017, 11:25
(61.) Cislo je nepodstatne, ide o princip. Proste o kolko objekt urychlis, musis potom aj spomalit.
none
54

31. elemír 25.02.2017, 15:58

Rýchlosť svbetla vo vesmíre nie je problém dosiahnuť ani dnes, je to len otázka času a sily, idfe len o to, že sila rozbehová a ani brzdiaca sa nemá o čo oprieť.
Druhá vec, cestovať môžeme len takou rýchlosťou, ktorú vieme bezpečne ubrzdiť a vo vesmíre to je vytvorením umelých gravitácii, napríklad umiestniť vo vesmíre teleso o priemere niekoľko kilometrov, ktoré by si roztočením vytvorilo takú gravitáciu, o ktorú by sa dalo oprieť rozbehom.
napríklad, ak ste držali v ruke rozbrusovačku,...

26.02.2017, 12:35
(34.) Predstava toho, ze pri brzdeni/zrychlovani pomocou reaktivneho pohonu sa raketa/sonda odraza od niecoho, je chybna.
none
63

54. 26.02.2017, 12:35

(34.) Predstava toho, ze pri brzdeni/zrychlovani pomocou reaktivneho pohonu sa raketa/sonda odraza od niecoho, je chybna.

26.02.2017, 23:47
59 smodei tu nejde o odrážanie, tu ide o určitý kinetickoenergetický bod, môže to byť naša zem, može to byť niekolko tisíctonové teleso vo vesmíre, či kométa. Samozrejme, že ale kométa je kinetickoenergetický bod, ktorý má rýchlosť a smer viazaný na slnko, najrýchlejšie letí kométa okolo slnka, na opačnom vrchole dráhy od slnka, má v niektorých miestach rýchlosť minimálnu. A tam by mali pozorovať, alebo pripevniť sondu na kometu.
ale pozor, kometa by musela mať zanedbateľnú hmotnosť oproti hmotnosti komety, lebo by sa mohla zmeniť jej dráha, zmenil by sa je odstredivé a dostreivé sily. Preto z komety nesmie odpadať ani ľad a ani žiaden prach, či plyny. Inak by sa jej dráha postupne s ubúdaním hmotnosti menila. To, čo vidno za kometoui, je iba optika podobná polárnej žiare. takže ak aj boli sondy na niektorých kométach a tvrdili, že kometa trúsi prach a ľad, tento železný zákon matematiky a fyziky nepustí, ak kometa obieha po tej istej dráhe možno niekolko tisíc rokov. Kolko ton materialu by muselo z nej odpadnúť, aby sme to videli na niekolkostotisíc kilometrov ako pás široký niekolko tisíc kilometrov a to volným okom. Aká by to musela byť kopa ak niektoré majú už tisíce rokov a velkosť okolo niekolko sto metrov ?????????????????????????????

Toto je tá naša veda, ale hlavne, že sú všetci múdrejší ako boh.
none
64

63. elemír 26.02.2017, 23:47

59 smodei tu nejde o odrážanie, tu ide o určitý kinetickoenergetický bod, môže to byť naša zem, može to byť niekolko tisíctonové teleso vo vesmíre, či kométa. Samozrejme, že ale kométa je kinetickoenergetický bod, ktorý má rýchlosť a smer viazaný na slnko, najrýchlejšie letí kométa okolo slnka, na opačnom vrchole dráhy od slnka, má v niektorých miestach rýchlosť minimálnu. A tam by mali pozorovať, alebo pripevniť sondu na kometu.
ale pozor, kometa by musela mať zanedbateľnú hmotnosť oproti ...

26.02.2017, 23:50
oprava: ale sonda by musela mat zabednatelnú hmotnosť oproti hmotnosti komety.
none
68

63. elemír 26.02.2017, 23:47

59 smodei tu nejde o odrážanie, tu ide o určitý kinetickoenergetický bod, môže to byť naša zem, može to byť niekolko tisíctonové teleso vo vesmíre, či kométa. Samozrejme, že ale kométa je kinetickoenergetický bod, ktorý má rýchlosť a smer viazaný na slnko, najrýchlejšie letí kométa okolo slnka, na opačnom vrchole dráhy od slnka, má v niektorých miestach rýchlosť minimálnu. A tam by mali pozorovať, alebo pripevniť sondu na kometu.
ale pozor, kometa by musela mať zanedbateľnú hmotnosť oproti ...

27.02.2017, 11:33
(68.) Badam ,ze si nieco pochytil z teorie vesmirnych letov, ale celkovo tomu nechapes. Opisujes tu takzvany gravitacny prak. Tento manever so zmenou relativnej rychlosti sa bezne vykonava u desatrocia. Mylis sa v tom, ze rychlost pohybu na eliptickej drahe akehokolvek telesa okolo ohniska (napr rychlost komety okolo slnka) je najvyssia v periheliu - v bode najvacsieho priblizenia, a nie v apoheliu - v bode najvacsieho oddialenia.

Na umiestnenie sondy na takuto drahu potrebujes zlozite a zdlhave manevrovanie (doslova desatrocia planovania), alebo velmi vykonne motory, ktore este momentalne nemame k dispozicii. Tvoja predstava ma nevyhodu v tom, ze by nebolo moze menit drahu ak by sme to potrebovali.
none
45
26.02.2017, 02:09
maly forek ;-)

*trump becomes president*
NASA: Shit
*a few weeks later*
NASA: we've found 7 planets, 3 we can live on. and there's enough room 4 everyone.
👍: milky945
none
46

45. Scarlet666 26.02.2017, 02:09

maly forek ;-)

*trump becomes president*
NASA: Shit
*a few weeks later*
NASA: we've found 7 planets, 3 we can live on. and there's enough room 4 everyone.

26.02.2017, 02:16
Pokus o novú konšpiračnú teóriu?
none
62
26.02.2017, 23:22
Ešte trocha teorie, žiadna sonda či raketa či čo ak je vyslaná na inú planétu, teda k inému telesu napríklad k maru, či venušu, alebo mesiac, nemá brzdy a preto sa to doteraz robí tak, že napríklad raketa na venušu , ktorá sa vystrelí, doslova vystrelí zo zeme musí dostať takú rýchlosť, ako je jej rýchlosťna orbite. Teda rakete na venušu sa musí odeliť presná rýchlosť k torá je opretá ešte o gravitáciu zeme nielen rýchlosť, ale aj smer na miesto, kde ude v dobe príletu sa musí vypočítať a rýchlosť by mala byť rovná rýchlosti na orbite. Rýchlosť na orbite je napríklad rýchlosť ISSD na obežnej dráhe, ktorá potrebuje len mimimálnu korekciu a to tiež zálečí od hmotnosri telesa. Napríklad ak má ISS niekolko sto ton, tak redukčná motor može dosiahnúť aj ťah, odhadujem. možno aj sto kilo rovných zemskej gravitácii. A priletí na venušu nejaka sonda, ktorá má napríklad iba dve tony , môžu mať ťah redukšné motory cccaa 2 kg.Aj to by mohlo byť v beztiažovom stave na dve tony velká sila.
Takže toto sa všetko musí podrobne prepočítať a to vlastne je a bola najhlavnejší a najpodstatnejší parameter letu ak napráklad leteli na mesiac rakety, ktoré sa museli vrátiť. Tam sa prepočítavali rezervy na palivo tak prísne , že ešte aj pri pristáti mal určený presný čas na manévrovanie. A tak isto výpočet korekčných motorov na korekcie smeru a rýchlosti, to muselo byť niečo v čase, keď boli prvý raz američani na mesiaci bez počítačov veľmi nepravdepodobné, ale práve vtedy sa mi zdá končili elektronkove a nastupovali tranzistorové počítače.
Ja si napríkllad pamätám, že ešte v 85 sme mali na podniku 64 kB azabral velkú miestnosť a z chladičov sa dalo vykúriť pol administračky. A v 88 sa robil kontrakt s púolskou firmou na asi 256 kB, tu už presnen nevie, ale kontrakt sa nepopdpúísal, legbo nastupovali už stlové počítače, teraz sa im hovorí veža a keď som robil v nemecku, tak som v Aldi, niečo ako kaufland, kúpil commodopre ten mal 64 kB. Žrena, keď s tým cestovala domov c rýchliku, tak to musela skovať, lebo ju neustále otravovali aby to predala, dokonca jej jeden dával 30 000 korun, Tak sa ľakla a zabalila to všetkým možným, aby nik nevidel a tiež prešlo pár mesiacov a už by za to nikto nedal viac ako 3 000. To bola taká doba a tak veľmi rýchlo to všetko nastupovalo, ibaže tí, čo mali prachy, mali všetko hneď a chudoba musela počkať. To isté satelity a nedávno mobile. Najprv boli mobile iba v autách, potom také polkilove do ruka a teraz, škoda reči.
takže ak si všimnete, čo sa stalo postupne pred 200,100,50 či dvadsať rokov, tak to je obrovsky skok a velký div, že už dávno nebola tretia vojna. Keby radšej takým tempom rástla inteligeniia aj u ľudí, čo sú zodpovední za vojnu.
none
65
27.02.2017, 00:30
Teda o dobe letu rozhoduje rýchlosť letu, ktorá nesmie byť vyššia ako rýchlosť na orbite, kde che pristáť, teda aj je malá planéta ďaleko trvá cesta strašne dlho, lebo čím menšia planéta tým menšia rýchlosť ne jej orbite.
A teda aj raketam ktorá opúšťala mesiac, musela vyvinúť iba takú rýchlosť opretú o gravitáciu mesiaca, aká je rýchlosť telies na orbite zeme,ak by táto rýchlosť bola väčšia, raketa preletí okolo zeme a čau bambíno. Na mesiac je to cca pol miliona kilometrov a musí letieť neviem presne, asi dasať dni ?????
Teraz som sa napríklad dočítal, že sonda, ktorá viezla vzorky mesiaca na zem unikvou rýchlosťou 2,7 km/s pri vniknutí do atmosféry zeme mala ešte rýchlosť 11 km/s a nechali ju naraziť kolmo do atmosféry, kde zbrzdila až na 0,3 km/s, čo spôsobilo G až 350, čo by zabilo každý živý tvor. lebo čas letu je cca 50 000 sec čo je asi 50/3,6 13 hodín. Ak by teda boli na raketách účinné brzdy, tak by let na mesiac trval menej ako z bystrice do londýna.
Ale napríklad kozmická loď ZOND 9 obletela mesiac vo vzdialenosti 2 000 km a na palube mala menšie korytnačky plazy, muchy a nejaké rastliny, Tiež vstúpila do atmosfery 11 km/s nebrzdených ale určite nie kolmo, lebo G bolo asi 25, ale všetko na palube vraj prežilo.

Samozrejme, že toto sú tie najzákladnejšie informácie a približenie približných kombinácii rýchlosti a hmotnosti rakety, či vesmírneho telesa a učite verím, že sa už veľa urobilo aj na brzdení, aj keď fyzika a matematika nepustí.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 282 475 B vygenerované za : 0.123 s unikátne zobrazenia tém : 50 216 unikátne zobrazenia blogov : 887 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.