Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

„Naša budúcnosť je v priateľstve so židmi!“ – tvrdí nový predseda Matice slovenskej

18
reakcií
2034
prečítaní
Tému 4. marca 2012, 10:04 založil t.r.i.n.i.t.y.

podobné témy:1.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   4. 3. 2012, 10:04 avatar
„Naša budúcnosť je v priateľstve so židmi!“ – tvrdí nový predseda Matice slovenskej

Napísal IGOR CAGÁŇ

Azda zo svojich najvnútornejších pocitov sa vyznal v Slovenských národných novinách č. 25/2011 (na str. 12) Marián Tkáč, nový predseda Matice slovenskej, vo svojom komentári „Tradičná tolerancia“. Potom, ako Tkáč v matičných voľbách porazil 19. novembra roku 2010 bývalého predsedu Matice, Markuša, mnohí sa vášnivo nádejali, že v Matici príde k zmene (k lepšiemu). Ostatný výrok nového predsedu je tak bezpochyby tvrdou ranou pod pás všetkým takýmto predčasným nádejam.

Vzdelaním ekonóm, bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska, ktorý sa výrazne zaslúžil o vznik NBS a rovnako vizuálov slovenskej koruny, naposledy archivár zastupujúci Slovensko v Európskej asociácii pre bankovú a finančnú históriu vo Frankfurte – Marián Tkáč, ktorý dostal niekoľkokrát so svojimi trefnými a pronárodne sa tváriacimi komentármi priestor aj na portáli Beo.sk, dnes, temer po roku od svojho zvolenia za predsedu Matice slovenskej, bľabotá o balamúti verejnosť o „skvelých“ vzťahoch Slovenov so židmi („či už s veľkým alebo malým začiatočným písmenom“).

----

Boje Slovenov o vlastnú históriu sa zostrujú. Strácame svoj štát?

---

Tkáčov chaoticky koncipovaný komentár, v ktorom poukazuje na „pomerne staré a málo známe“, podľa mňa však až nevýznamné udalosti z našich dejín, je trápnym a urážajúcim pokusom o umlčanie slovenských židov vo vzťahu k čisto slovenským záležitostiam, do ktorých sa oni tak radi montujú.

Predseda Matice slovenskej chrlí na malom priestore svojho stĺpikového komentára jeden bludný príklad za druhým.

Najskôr poukáže na fakt, že Sloveni v roku 1096 zachraňovali v okolí Nitry židov pred križiakmi vracajúcimi sa z Čiech a Moravy: „Slovenské obyvateľstvo sa postavilo na ochranu nitrianskych židov a križiakov rozprášilo.“. Z Tkáčovho pera ide naozaj o veľmi zaujímavý počin – poukazovať na rozprášenie križiakov Slovanmi, keďže sám si do svojho erbu zvolil vyobrazenie križiaka, ktorý Slovensku strháva putá... Teda križiak dáva za príklad, že Slovania porazili križiakov, aby ochránili židov, a teda jasne povyšuje nad svoju hlásanú príslušnosť svoju prožidovskú orientáciu. Zrejme tu išlo o akýsi Tkáčov mentálny kotrmelec.

Najväčšmi dvojsečným Tkáčom uvedeným príkladom je historka o tom, ako bratislavskí židia nakŕmili v roku 1241 Bela IV. utekajúceho z bitky s Tatármi pri Slanej svojimi kóšer husami: „Kráľ sa im odvďačil tak, že im dovolil, aby mu každoročne na Martina mohli darovať husi, a v r. 1251 vydal dekrét o privilégiách pre židov v Uhorsku.“

Predseda najstaršej historickej ustanovizne Slovenov dokončí svoje mentálne harakiri záverom:

„Či už píšeme Žid s veľkým alebo s malým „ž“, vzájomná tolerancia vždy bola (až na odsúdeniahodné výnimky) ozdobou slovensko-židovského spolunažívania napriek tomu, že komunity židovského obyvateľstva sa zaoberali obchodom a požičiavaním peňazí, čo kresťania nesmeli a čo často budilo vášne. Priateľstvo a vzájomná tolerancia je aj dnes našou cestou do budúcnosti.“

------

„Sestry a Bratia“ – neznámy trnavský gardista o Židoch

-----

Na tomto mieste je potrebné sa Tkáča spýtať, ktoré „odsúdeniahodné výnimky“ v našich dejinách mal na mysli – azda protižidovských evanjelických štúrovcov či nemenej protižidovských katolíckych hlinkovcov? Tkáč asi narážal na to, že „odsúdeniahodné výnimky“ potvrdzujú pravidlo, že zbedačený slovenský človek, ktorého pred židom a jeho krčmou vystríhali štúrovci zakladaním protialkoholických spolkov miernosti a ktorého hlinkovci chceli chrániť arizáciou pred židom a jeho úžerou, sa vždy snažil striasť okov maďarsko-židovského otrokára; a nie vždy jednal slovenský človek so židom v rukavičkách.

---

Sloveni a Maďari, pripravte sa na ‚Nový a veľký maďarský Izrael‘ podľa Jüdisches Lexikonu!

---

Zároveň je potrebné Tkáčovi položiť otázku, cestu do akej budúcnosti má na mysli – azda do budúcnosti nového žalára národov, zotročeného centrálnou európskou bankou, ktorej predsedá žid („či už s malým alebo veľkým začiatočným písmenom“) a on mu robí bankového archivára?

Obávam sa, aby sa z Matice slovenskej a Slovenských národných novín pod takto orientovaným Tkáčom nestalo len ďalšie skriptórium hladkajúce mrle židov a hanebne podkladajúce historický pátos Matice slovenskej pod niečie špinavé a v krvi našich otcov zmáčané gondžále. Presne v duchu Tkáčovej historky „o kŕmení kráľa kóšer husami“ od židov, ktoré nakoniec prinesie ovocie – ale najskôr na židovskom figovníku v Palestíne, než na slovenskej lipke v Hájiku.

Pretože sa zdá, akoby Tkáč nikdy nepočul o syntéze kresťanskej morálky a slovanskej citovej oduševnenosti, ktorá nevdojak zmenila i môj život od základov, a ktorej výsledok nám častokrát v dejinách pomáhal prežiť ako etniku, aj medzi dravými židmi.

V Tkáčovom bľabotaní o tolerancii chýbala už iba zmienka o druhej z najlacnejších prostitúkok európskej slovesnosti – humanite. Jeho komentár o „tradičnej tolerancii“ by sa tak väčšmi hodil do časopisu Slobodomurár, než do Slovenských národných novín...

--------

Štvrťročník „Slobodomurár“ – spiklenecké čítanie pre elitárskych tmárov za 7 až 14 eur!

--------

Na záver použijem svoje staršie slová z článku Macocha slovenská, prečo lens’ ubila fagane?

Slovenky a Sloveni musia znova premyslieť svoje jestvujúcno – inak zahynú a nemusí ich zahubiť ani vlastná Macocha – lež zahubí ich duch doby, v ktorej žijeme. Duch doby, v ktorej, ak etnikum chce prežiť, musí sa zalíškať svojmu katovi...

beo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí user01, rain..., luke85


4.
označiť príspevok

luke85 muž
   4. 3. 2012, 12:29 avatar
> "Naša budúcnosť je v priateľstve so židmi!"

A tvoj názor na to, skvelá Trinity? Ja osobne teda stojím proti Satanovi až do úplného konca, aj keby to bola izolácia v Pekle. Je mi to jedno, tento svet ma tak nasral, že mi tá nasranosť vydrží ešte 10 životov. A tvoj postoj?
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


5.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   4. 3. 2012, 12:32 avatar
4. luke85

moj nazor: nech ide do prdele!
Súhlasí luke85


6.
označiť príspevok

luke85 muž
   4. 3. 2012, 12:48 avatar
Nemyslím, že fakticky pôjde, ale aspoň riť by mu tam bolo treba prikopnúť.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


8.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   4. 3. 2012, 14:23 avatar
6. luke85

myslim si, ze toto je skutocny rasizmus.. co predviedol..

to je fakt vrchol.. delit ludia na priatelov podla rasy!


2.
označiť príspevok

user01 muž
   4. 3. 2012, 10:42 avatar
Veľká pocta a Veľké ďakujem, pánu Cagáňovi.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


3.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   4. 3. 2012, 11:24 avatar
Neviem čo mám na to povedať. Kde človek nájde alebo sa dočíta čo najobjektívnejšie informácie? Zámerne nepoužívam slovo pravda, lebo právd je toľko koľko je ľudí. Každá skupina si obhajuje svoje presvedčenie, preto jednou z pozitívnych vecí demokracie je to, že si človek môže prečítať názor jedného tábora a pre istotu aj názor opozičného tábora. A tam, kdesi v strede sa dopracuje k objektívnym informáciam. A teraz sa pozrime Trinity na to z praktickej stránky, čo môže jednotlivec ako taký urobiť? Prakticky nič. Ak sa jednotlivci spoja do veľkej masy, môžu niečo zmeniť. Otázka znie chcú a vedia sa spojiť? Odpoveď je - nechcú a nevedia. A ešte jedna vec s dôrazom na život jednotlivca, nie je mu jedno kto vládne? Vládnu aj tak tí, ktorí vedia ako na to. Ja osobne musím smutne skonštatovať, že je väčšinou na úkor ľudskosti, slušnosti a ohľaduplnosti k ostatným. Je to ako v ríši zvierat veľké zviera požiera malé.


7.
označiť príspevok

rastos muž
   4. 3. 2012, 13:28 avatar
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


9.
označiť príspevok

starec muž
   4. 3. 2012, 15:41 avatar
My by sme sa chceli priateliť so všetkými,len neviem,či to budú oni opätovať.Malý národ ani nemá inú možnosť.Silní však na nás vždy sra... a čo je priateľstvo si vysvetlili po svojom.
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


10.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   4. 3. 2012, 16:20 avatar
Starec, tým označením " veľkí" myslíš USA, Sovietsky zväz, alebo Rakúsko-Uhorsko?


11.
označiť príspevok

luke85 muž
   4. 3. 2012, 18:48 avatar
Židia sú ZLo, treba ich odstaviť, dnes v noci sa SHOW začína, zajtra pokračuje, tento týždeň bude boj, tento mesiac končia. Začali mi liezť na nervy. Je to Over, pre nich.


12.
označiť príspevok

Lea Smeja žena
   4. 3. 2012, 18:59 avatar
Lukáš bež niekam. Sú to ľudia a musia žiť, tak jak ty. Čo si myslíš, že im život nelezie na nervy? Furt sú terčom nenávisti a závisti. Majú ťažší život, než tí čo ich chcú skántriť a nenávidia. Over je pre teba a nie nich, nevieš kto všetko to je, že ide o tisíce a tisíce ľudí, tak si to v hlave skompletizuj.


13.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   5. 3. 2012, 12:58 avatar
je autorom knihy

Pravdivý slovenský príbeh

Kniha je putovaním slovenskými dejinami, je príbehom nášho národa. Autor tento príbeh porozprával svojím uhlom pohľadu. Zmyslom knihy nie je dať jediný výklad dejinných udalostí odohrávajúci sa v priestore obývanom Slovákmi, ale poctivo a zodpovedne hľadať " slovenskú pravdu ".

ma tam aj odkaz na> Lipscher, Ladislav, Yidia v Slovenskom state


14.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   5. 3. 2012, 12:59 avatar
13. masaz mozgov?


15.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 3. 2012, 17:46 avatar
Predsedu MS Ing. Mariána Tkáča, by som sa rád opýtal "V priateľstve s kým je budúcnosť židov i Židov?"
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y


16.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   5. 3. 2012, 18:26 avatar
ja by som chcela vidiet reakcie v pripade takomto:

" „Naša budúcnosť je v priateľstve s moslimami!“ – tvrdí nový predseda Matice slovenskej "

to by bol iny mazec asi
Súhlasí starec, Kasafran


17.
označiť príspevok

starec muž
   6. 3. 2012, 07:36 avatar
Trinity,správne si to trafila.Mal vymenovať všetkých,celý svet,lebo nikdy nevieš,kto to tu ovládne. 
Súhlasí t.r.i.n.i.t.y, Kasafran


18.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   6. 3. 2012, 10:20 avatar
17. starec

dobry sposob, ako rospustit Maticu Slovensku a sprznit vsetky jej hodnoty!

vsak zbierka pre nu - niekolko milionov - "sa" rozkradla a co? a nic..


19.
označiť príspevok

t.r.i.n.i.t.y
   6. 3. 2012, 10:21 avatar
18. oprava rozpustit
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:35,  Bude skvelé, ak sa naučíš nerobiť rozdiely. Ber si príklad. Múdra myšlienka pre teba.
dnes, 01:30,  Ňo, akurát, že ja mám dušu a rozum a to je to fascinujúce, že pes má od človeka menší...
dnes, 00:56,  Taká buď aj ty, Zuzka.
dnes, 00:47,  ..píše o mojom psovi. .. *03 „Pes je velmi neprozřetelný. Nikdy se nestará o to,...
dnes, 00:23,  Som rád, že ešte ostal v tebe aspoň kúsok človeka, ale dúfam, že to budeš takto robiť...
dnes, 00:22,  Som ľudský až nad mieru, pretože upozorňujem ľudí na negativistu Kasafrana.
dnes, 00:19,  Nebuď nehumánny ťa od Boha prosím preboha.
dnes, 00:11,  Nedovoľte negatívnym ľuďom ako je Kasafran prenajímať si priestor vo vašej hlave!...
dnes, 00:10,  Nedovoľte negatívnym ľuďom ako je Kasafran prenajímať si priestor vo vašej hlave!...
dnes, 00:05,  (2) Mil@níčko, čítaj a dozvieš sa všeličo...
dnes, 00:04,  Už ideš spať?
dnes, 00:03,  Som si čítala niečo o mýte.
dnes, 00:02,  Što tam ďalájet etot kakót ?
dnes, 00:00,  Pompeo v Prahe http://casopisargument.cz/?p=30909
včera, 23:47,  Aj dnes som zaplakal neodvážil som sa pozrieť na neho a povedal som buď milostivý mne...
včera, 23:45,  Prečo práve ja musím takto trpieť ? *28*28
včera, 23:44,  Nechcel by si byť ako ten publikán? ale bil sa v prsia a hovoril: Bože, buď milostivý mne...
včera, 23:43,  Kto poznal POKORU Poznal že nad ňou už len egoizmus fičí Všetko čo nieje s pokorneho...
včera, 23:39,  Byt učiteľom je pekná pocta Ale ak vie byť niekto pokorný spôsobuje Bohu radost
včera, 23:38,  Sa moc smeješ, odplašíš sovy. *21
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 370 bytes in 0,292 seconds)