Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Náš filantrop 3

60
reakcií
1100
prečítaní
Tému 4. marca 2015, 18:56 založil Sloven.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 02. 2015
3
22. 02. 2015
4
20. 03. 2015
27
20. 12. 2018
6
16. 12. 2018
270
18. 03. 2018
31

1.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 18:56 avatar
Ten už fakt potratil aj ten kúsok zdravého rozumu, ak vôbec vie, že čo to je:

"Je zrejmé, že to nie je len demokratické šírenie vlastných názorov, ale platená informačná kampaň," konštatoval prezident. So Stoltenbergom rokovali o tom, ako tomuto fenoménu čeliť, ako úspešne bojovať aj na tomto fronte.

"Zhodli sme sa, že lož má krátke nohy," opísal Kiska rokovania so šéfom aliancie na túto tému. Pripomenul, že v dôsledku konfliktu na Ukrajine vplyv informačnej vojny paradoxne zdvihol dôveru krajín v NATO. Modelom úspechu v boji proti informačnej vojne je podľa neho aj účinnejšie zaangažovanie občianskej spoločnosti a politických lídrov.

www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A toto ste si zvolili. Ešte stále máte chuť také niečo obhajovať?

A veru Kiška, lož má krátke nohy, vás už dobehla....
Súhlasí bystrik

2.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 18:58 avatar
A chcel by som v súvislosti k tejto veci pripomenúť, že prebieha petícia za odvolanie Kisku:

Petícia - Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, touto petíciou žiadame Národnú radu Slovenskej republiky o vyhlásenie referenda o odvolaní prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska neplní svoje predvolebné sľuby a nekoná v záujme občanov Slovenskej republiky. Preto žiadame s okamžitou platnosťou odvolanie prezidenta alebo vyhlásenie referenda o odvolaní prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Ústava Slovenskej republiky - č. 460/1992 Zb. (výňatok)

(Zmeny: 244/1998 Zb., 9/1999 Zb.)

Čl. 106, ods. 3

Prezident je odvolaný, ak za jeho odvolanie v ľudovom hlasovaní hlasovala nadpolovičná väčšina všetkých oprávnených voličov.

www.peticie.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí bystrik

4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:01 avatar
Problém je, že táto petícia nemá právne účinky. Musí prebehnúť referendum rovnako ako to predošlé.

7.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:04 avatar
Akurát, že vás také niečo trápi.....

8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:05 avatar
Ja ti len radím, aby si nežil v ilúzii.

11.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:07 avatar
Už dávno nežijem, lebo viem, že aký aj tu ľudia žijú, ale vždy verím, že sa ešte preberú aspoň v takej miere, že nebude problém odvolať aj takého Kisku....
Súhlasí bystrik

12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:08 avatar
Až sa prebudíš, a otvoríš oči, tak pochopíš, že si s tou petíciou nepomôžeš.

59.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 3. 2015, 07:49 avatar
Ja viem, že treba podpisy na papier dať, ale aj tak podporujem ako prieskum, že koľko ozaj je za také niečo, lebo Kisku tiež nemusím, nehovoriac o jeho krokoch v neprospech Slovenska. A všimli ste si, že tu máme USA vojakov? Samozrejme, len cvičia, veď ako ináč...

3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:00 avatar
Ale aj ty bojuješ proti informačnej vojne, takže si rovnaký ako on.

5.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:03 avatar
Kto sa nám to ihneď prvý ozval, náš humanista, obhajca Kišku a západu....

A kuknem už konečne do vlastného humanistického hniezda a potom tu niečo vypisujem....
Súhlasí bystrik

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:04 avatar
Táraš nezmysly. Obhajujem pravdu, a pravda je, že ty rovnako bojuješ ako on.

9.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:05 avatar
No ja tu istotne neobhajujem Kisku ako niekto tu...Prstom netreba hádam ukazovať?
Súhlasí bystrik

10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:06 avatar
Sloven, ja neobhajujem Kisku, ale pravdu.

13.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:08 avatar
A čo je pravda v tom vašom ponímaní, no dajte...Len verím, že nebude odkaz na human stránku, to by som sa opäť zasial....
Súhlasí bystrik

14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:10 avatar
Pravda je, že ty tiež bojuješ proti informačnej vojne.
Súhlasí J.Tull

15.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:13 avatar
Proti klamstvám určite. stále a vždy....

Len čo je to ta pravda, nejak ste neodpovedal...?
Súhlasí bystrik

18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:16 avatar
Akože som nepovedal. V 14. Aj v 3. Len nemáš bunky na to, aby si to pochopil. Pretože ak chceš pochopiť pravdu, musíš rozmýšľať, a to je pre teba náročné. Radšej žiješ v ilúzii, ako som to spomenul v 8.

20.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 19:23 avatar
Lemmy, súhlasím, len je tu "nepatrný" rozdiel, ktorý Ti asi nepatrne unikol - Kiska je prezident... máš dojem, že keď prezident bojuje "proti informačnej vojne" (dokonca tak, že obhajuje oficiálnu, väčšinovými médiami šírenú propagandu... až tak, že možno povedať: pchá sa niekomu niekam... ) má to tú istú váhu ako Slovenov "boj proti informačnej vojne"...
Súhlasí bystrik

22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:26 avatar
Tzv. "Slovenov" je veľmi veľa. Práve preto, že majú istý vplyv, tak sa tým zaoberá aj prezident. Keby nemali váhu slova, tak by si ich nikto nevšimol. Neignoruj silu tzv. "Slovenov".

23.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:29 avatar
Koho je to prezident, SK obyvateľov? Asi ťažko, stačí si všímať jeho kroky, ktoré sú stále viac protislovenské....
Súhlasí bystrik

26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:34 avatar
To je tvoj názor, ktorý sa nezhoduje s väčšinovým názorom.

28.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 19:40 avatar
Lemmy, tzv. "Sloveni" nech ich je neviem-koľko, sotva dokážu reálne niečo zmeniť... predpokladám, ak by tu v takomto smere niečo hrozilo, nastúpili by sily, "demokratické" opatrenia, ktoré by za účelom obrany "demokracie" nielen blokovali internetové témy... nehovoriac o tom, že "proamíkov" je tiež dostatok, že "neamatéri", kritici oficiálnej propagandy, opozičného názoru, moc toho priestoru v médiách nemajú... že opozičný názor je zosmiešňovaný až kriminalizovaný...

29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:42 avatar
Ale menia. Len si to nechceš priznať. Zisťujem, že výsledky prieskumu si zatiaľ nečítal.

32.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 19:51 avatar
Lemmy, a čo také aj reálne zmenili... ?
Súhlasí bystrik

33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:52 avatar
Ty rozmýšľaš rovnako ako tvrdí komunisti pred rokom 1989. Tak napríklad zmenili režim. Už nežijeme v komunistickom socializme.

35.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:03 avatar
Lemmy, a akože k tej zmene režimu došlo?  ...ľudia si ho len tak, štrgajúc kľúčikmi, sami zmenili .. ako to v tom novembri vlastne bolo? ...nehrali v tom svoju úlohu aj informácie? ...napríklad o tom, že bol zabitý študent Šmíd, že boli policajtmi mlátené naše deti, ktoré tým "vrahom" kládli, len tak zrazu ušetrené kvety za ich štíty... len tak, spontánne sa povolená akcia odchýlila nedovoleným smerom... kde sú výsledky vyšetrovacích komisií... ?

36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:04 avatar
Došlo k zmene, pretože väčšina chcela zmenu.
Súhlasí J.Tull

40.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:13 avatar
Lemmy, súhlasím. Sám som po nej túžil... lenže to čo tu máme teraz, to je tá zmena, ktorú, aspoň v hrubých rysoch, väčšina chcela?... nie je to náhodou zmena, ktorú väčšina nieže nechcela, ale bola proti nej... že nastala zmena, ktorú chcela menšina a zorganizovala ju proti väčšine majúc k tomu vyskúšané, osvedčené prostriedky, majúc k tomu moc...

38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:07 avatar
Inak, prečo ten istý postup nepoužívaš v prípade dnešných oponentov demokracie? Poviem, že tzv. "Slovenov" je veľmi veľa. a ty na to povieš, že sotva dokážu reálne niečo zmeniť... Keď ti dám konkrétny príklad, tak zasa opačne začneš spochybňovať oponentov.

44.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:23 avatar
Lemmy, teraz Ti nerozumiem... stručne, zjednodušene "mocní tohto sveta" sú "protiruskí" a Sloveni, o ktorých neviem posúdiť, o koľko ich je viac, sú v opozícii s nimi, kým zmena režimu bola v súlade s plánmi mocných, bola ústretovou k ich želaniam...

46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:25 avatar
To je tvoj pohľad na vec. Väčšina ľudí taký pohľad nemá.

50.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 20:30 avatar
Akú ma dnes podporu Kiška, no dajte vy humanisto...A koľko percent občanov ho volilo, koľkože to? A dnes z tých koľko, už len koľko mu verí, lebo vytriezvenie nejedného prišlo až veľmi priskoro...

51.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:30 avatar
Lemmy, nie je dôležité, podstatné... koľko ľudí má, či nemá takýto pohľad... oveľa podstatnejšie je, nakoľko je pravdivým...

37.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:06 avatar
Lemmy, máš pravdu, už nežijeme v komunistickom socializme (hoci v "komunistickým" by som ho nenazval... ). V tom dnešnom sa zavádza, klame, prešpekulovanejšie, sofistikovanejšie...

39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:07 avatar
Ja nazvem, pretože bola pri moci len jedna strana, a to Komunistická strana…
Súhlasí J.Tull

41.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:15 avatar
Lemmy, síce nebola pri moci len jedna strana, ale budiž...

42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:18 avatar
Táraš, tie ostatné akože strany, pseudostrany, to boli len papierové strany, také nikoho pri hodnotení nezaujímajú. Pri moci bola len jedna, KSČ. Tie ministrany nemali žiaden politický vplyv. Nenamýšľaj si! Boli len ako nechcené prívesky, aby Západ nemohol kritizovať, že nemáme viac strán. Ale reálnu politiku robila len KSČ.

47.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:27 avatar
Lemmy, prečo ten istý postup nepoužívaš v prípade "vyspelých demokracií... povedzme Anglicka, USA... je úplne jedno, ktorá sa z ich dvoch relevantných strán dostane k moci... pre tých, ktorí sú v skutočnosti pri moci, je to v podstate jedno... 

49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:28 avatar
Ale ja neviem o tom, že by som nepoužíval ten istý postup. Naopak, myslím si, že ho používam, práve preto som v spore s ľuďmi, ktorí majú totalitné či konšpiračné zmýšľanie.

53.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 20:32 avatar
Lemmy, ahá... už Ti rozumiem... Tí čo nesúhlasia, oponujú voči Tvojim názorom majú totalitné či konšpiračné zmýšľanie    
Súhlasí Sloven

55.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 20:35 avatar
Bingo...

56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:39 avatar
Nie. Som demokrat, a teda, aj keď nesúhlasím s nejakým väčšinovým názorom, tak ho dočasne rešpektujem, s tým, že sa snažím zmeniť väčšinový názor. Ale ak sami nedarí, tak nenadávam. Lebo by som mal nadávať len na seba, že neviem zmeniť názor väčšiny.

57.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 20:45 avatar
Pobavilo....oho mi to pripomenulo:

http://www.youtube.com/watch?v=RTgTpOrcRgM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Súhlasí bystrik

61.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 3. 2015, 07:53 avatar
Teraz v komunistickom kapitalizme, to sme si dali, z kaluže do blata.
Súhlasí Sloven

60.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 3. 2015, 07:51 avatar
Ale pokúsiť sa treba, vždy a stále, alebo nám lepšie byť stále v predklone pred niekým len preto, že má moc?
Súhlasí Sloven

58.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 21:16 avatar
Súhlasí bystrik

25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:33 avatar
Tull, pochop, že vláda, prezident, štát, si všímajú nálady občanov. Pozri si najnovší výskum z dielne Sociologického ústavu Slovenskej akadémie vied. www.sociologia.sav.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Najmä: Konšpiračné presvedčenia a geopolitické preferencie (Robert Klobucký) [ 3_konspiracie_a_geopoliticke_preferencie.pdf ]

Konšpirátori nechcú liberálnu demokraciu

Zaujímavým zistením je skutočnosť, že prívrženci konšpiračných vysvetlení zároveň odmietajú liberálnu demokraciu ako
politický režim. Zistili sme totiž mimoriadne silnú a štatisticky významnú súvislosť medzi podporou výroku "Svet je síce zložitý,
ale o zásadných udalostiach vieme to podstatné„ a podporou výroku „Na Slovensku by bolo najlepšie rozvíjať a zlepšovať
liberálnu demokraciu“ alebo naopak podporou výroku "Skutočnosť je zväčša iná, než sa nám podsúva, svetom hýbu mocné tajné
skupiny podľa utajeného scenára„ a „Na Slovensku by bolo najlepšie prejsť na iný politický systém, ktorý by zabezpečil v krajine
väčší poriadok, rovnosť a sociálnu spravodlivosť - hoci aj za cenu obmedzenia niektorých slobôd.“ Až 59,1% respondentov z
tých, ktorí veria v zatajovanú skutočnosť, mocné skupiny a utajené scenáre sa zároveň prihovára za režim alternatívny k liberálnej
demokracii.

Možná interpretácia takejto výraznej korelácie medzi podporou alternatívneho politického režimu, ktorý by podľa našej otázky
neakcentoval slobodu a deľbu moci tak ako liberálna demokracia a konšpiračnými presvedčeniami spočíva v tom, že prívrženci
konšpiratívnych vysvetlení jednoducho v slobodu a deľbu moci v liberálnodemokratickom politickom režime veľmi neveria.
Konšpiratívne vysvetlenia obvykle bagatelizujú či spochybňujú možnosť ovplyvniť zásadné udalosti slobodným vyjadrením
názoru voličov. I preto sa môžu prívrženci konšpiratívnych vysvetlení prikláňať k preferencii alternatívneho politického režimu,
ktorý by podľa znenia našej odpovede mal zaručiť väčší poriadok, rovnosť a sociálnu spravodlivosť, pričom obmedzenie
niektorých slobôd nepovažujú za významnú stratu.

30.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 19:48 avatar
Lemmy, Tvoju "25" som len v rýchlosti prebehol... pochop, konšpiračné teórie vznikajú vtedy, keď oficiálne odpovede zahmlievajú, keď nedokážu relevantne vysvetliť, keď nedokážu, nechcú odpovedať, hoci odpovede evidentne poznajú, keď evidentne zavádzajú, klamú...
Súhlasí bystrik, Sloven

31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:49 avatar
To je presne to, čo sa nazýva informačnou vojnou.

34.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 3. 2015, 19:54 avatar
Lemmy, informačná vojna je to, že oficiálne miesta zavádzajú verejnosť, ktorá by mala mať v demokratickej spoločnosti právo na pravdivé, objektívne informácie?... vlastne v podstate áno, tam sa to začína...
Súhlasí bystrik

21.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:24 avatar
A ešte dajte, že proti ktorej informačnej vojne, tej smerom na západ, ktorej aj vy ste tak predklonený?
Súhlasí bystrik

16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:14 avatar
Sloven: to by som sa opäť zasial....

Len sa nikde nezasievaj, lebo vyrastie plevel alebo burina. 

19.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:23 avatar
Ja viem, tie humanistické nemám, to by som sa musel už úplne zblázniť ako niekto tu....
Súhlasí bystrik

24.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 19:31 avatar
Vy a pravdu, nedajte sa vysmiať....
Súhlasí bystrik

17.
označiť príspevok

Bombolo
   4. 3. 2015, 19:15 avatar
a to chcú zakázať média ktoré drukujú rusku?
Súhlasí Sloven, bystrik

27.
označiť príspevok

-oby- muž
   4. 3. 2015, 19:40 avatar
a prečo nie, ak je to prianie čierneho otca z bieleho baráka?
Súhlasí Sloven, bystrik

43.
označiť príspevok

Bombolo
   4. 3. 2015, 20:22 avatar
ja len čakám kedy sa Rusi naserú a podľa vzoru Francuzov prestanú plniť zmluvy a stopnu plyn pre europu...rusko by to pocítilo značne ale pol europy by bolo za pár mesiacov v ritzi
Súhlasí Sloven, bystrik

45.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2015, 20:23 avatar
Ja to mám f ritzi, ja kúrim parou..................  

48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 20:27 avatar
S tým rizikom stopnutia plynu súhlasím, preto sa čudujem, že sme dodnes nespravili viac zdrojov plynu a ropy. Slovensko by nemalo byť závislé len od jedného zdroja.

52.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 3. 2015, 20:31 avatar
A kto je schopný nám ho dať vy chytrák, v tak veľkom objeme, za takú cenu?
Súhlasí bystrik

54.
označiť príspevok

Bombolo
   4. 3. 2015, 20:33 avatar
prvé by sa na nás vybodlo nemecko...nemci boli furt vychcaní
Súhlasí Sloven, bystrik
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Hoci temperament velí zahrešiť z plných pľúc, intelekt káže zachovať chladnú hlavu a argumentovať triezvo.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(173 907 bytes in 0,691 seconds)