Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Napokon niesme všetci rovnakí

25
reakcií
176
prečítaní
Tému 14. februára 2020, 12:34 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 12:34 avatar
DNA ľudí bežne obsahuje stopy po neandrtálcoch, vyhynutého rodu čelade Človeka = homo, ktorý pochádzal z Európy a západnej Ázie.
V DNA západných afričanov vedci objavili doposiaľ neznámeho hominida. Predpokladá sa, že afričania sa od našej čelade otrhli ešte pred neandrtálcom.

www.sciencealert.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zaujímavé.


2.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 12:35 avatar


3.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 12:47 avatar
Pripomeniem, že liberálna agenda sa nedávno postarala o to, aby vedcovi, jednému zo spoluobjaviteľov DNA vzali všetky ocenenia, čelil obvineniam z rasizmu, načo sa vzdal miesta a šiel do penzie.

"Objaviteľ molekulárnej štruktúry DNA James Watson sa v roku 2007 stal druhým človekom v histórii s úplne popísaným vlastným genómom. V tom istom roku však vyvolal svojim vyjadrením pre britský denník The Sunday Times ostré diskusie. Pre denník naznačil, že inteligencia Afričanov by nemusela byť rovnaká ako u ostatných (bielych) ľudí a v ďalšom priebehu môžu vznikať intelektuálne rozdiely medzi geograficky separovanými ľuďmi v dôsledku genetickej rozbiehavosti. Jeho úvahy boli ostro odmietnuté, označené za rasistické, Watson sa následne vzdal miesta vedúceho Laboratória kvantitatívnej biológie a oznámil svoj odchod do penzie.

Spoluobjaviteľa špirálovitej štruktúry DNA Watsona v roku 2002 pasovali za rytiera. Za čestného rytiera - titul vyhradený len pre Američanov - ho pasoval sir Christopher Meyer, vtedajší britský veľvyslanec v USA.

V roku 2014 prebehla médiami informácia, že ruský miliardár Ališer Usmanov, spolumajiteľ londýnskeho futbalového klubu Arsenal, kúpil na dražbe aukčného domu Christie's Nobelovu cenu žijúceho laureáta Jamesa D. Watsona, aby ju vedcovi vrátil."

www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 12:48 avatar


12.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 15:42 avatar
bobor ty vypatlany klamár, watson do dnešného nepreukázal svoje tvrdenia . s tym nemá nič spoločné ziadna agenda, ty patologicky klamár. ale veda! lebo veda/ vedci pracujú s dokazmi, a s faktami . to čo spravil watson je nevedecké . a degradoval tym vedu ako takú .
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 2. 2020, 12:53 avatar
Rovnakosť neexistuje.

A rovnosť nie je nič viac, než ideál.


6.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 12:57 avatar
Rovnosť príležitostí je v prírode samozrejmosť. V ľudskej spoločnosti len ideál, pravda. A to len vďaka primitívnemu systému, ktorý si nevedno prečo chováme.


7.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 2. 2020, 13:05 avatar
Čo nazývaš rovnosťou príležitostí v prírode?


8.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 13:07 avatar
Všetko. V prírode nik nič nevlastní, nieje v žiadnej strane, nepatrí k vyvolenému/privilegovanému národu, nieje tamžiadna šlachta, páni, elita..... jednoducho každý tvor má v prírode rovnakúšancu uspieť. Žiadny tvor sa v prírode nenarodí do chudoby, či bohatstva.


9.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 2. 2020, 13:11 avatar
Rozumiem.
Súhlasí Boris


19.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 16:56 avatar
-era- klídek, všetci sme rovnaky druh. ak sa v predkoch vrátiš dostatočne daleko. nakoniec sa sa dostaneš k spoločnému predkovi všetkych členov ktorejkolvek skupiny jednotlivcov


21.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 2. 2020, 16:58 avatar
Ja som kľudný

To je celkom milé poznanie, že Boris a hokejis sú rovnakého druhu ako ty


23.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 17:03 avatar
21. v detajle, ze oni stáli v rade na kabelky ked pán Boh rozdával IQ  


24.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 2. 2020, 17:06 avatar
Reálna rovnakosť vo fyzickom svete neexistuje.


10.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 15:35 avatar
"Their results strongly support that an African archaic (ghost) lineage that diverged from modern humans slightly before Neanderthals and Denisovans, perhaps 600,000 years ago, met and interbred with the ancestors of West African populations," he told Newsweek. "Interestingly, this might have happened even before the split between African and non-African populations, whereby global human groups might carry ancestry from this ghost lineage.


11.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 15:37 avatar
milosh, The signals of introgression in the West African populations that we have analyzed raise questions regarding the identity of the archaic hominin and its interactions with the modern human populations in Africa. Analysis of the CSFS in the Luhya from Webuye, Kenya (LWK) also reveals signals of archaic introgression, although our interpretation is complicated by recent admixture in the LWK that involves populations related to western Africans and eastern African hunter-gatherers (section S8) (20). Non-African populations (Han Chinese in Beijing and Utah residents with northern and western European ancestry) also show analogous patterns in the CSFS, suggesting that a component of archaic ancestry was shared before the split of African and non-African populations. A detailed understanding of archaic introgression and its role in adapting to diverse environmental conditions will require analysis of genomes from extant and ancient genomes across the geographic range of Africa.


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2020, 16:10 avatar
Borat zase objavil svoju vyvolenu nadradenú špeci rasu    


20.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 16:57 avatar
borat objavil recyklovany štyri roky stary článok ktory bol tiez recyklovany z 2011


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2020, 16:11 avatar
Čo všetko sa tento žobrak a neplatič nedozvie na dezinfostrankach


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2020, 16:20 avatar
Pamätáte sa čo pred časom spieval nonacistický frontman Bieleho odporu v skladbe "Hudba tvojho svedomia" o rape? Ak nie, nech sa páči: „Hudba je ako kryštáľ, tanec vniká do tela. Táto krv je čistá, všetkých nás spojila, white power… Výbuch basov raz všetko ukončí, nebude hip-hop, reggae, rap, džez ani soul, hukot opíc sa navždy stratí, budúcnosť je biely rock and roll.“
Takže rap už nie je "hukot opíc"?

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 2. 2020, 16:32 avatar
Nonacistický, to je akože No-Nacism? Odporca nacizmu?


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2020, 16:27 avatar
Nacismus a rasa

Nacismus dal vzniknout několika teoriím a pojmům, které se týkají lidských ras. Nacisté ve snaze až o vědeckou přesnost sestavili striktní rasovou hierarchii. Na jejím vrcholu stála "Herrenrasse" („panská rasa“), která byla tou nejčistší z árijské rasy a byla nacisty úzce ztotožňována s nordickou rasou, následovanou dalšími odnožemi árijské rasy.

Nejhorší postavení v nacistické rasové hierarchii měli Romové a Židé, kteří byli považováni za "Lebensunwertes Leben" („Život nehodný žití“) a byli určeni k vyhlazení během Holokaustu. Přesto pro Hitlera lidé částečně židovského původu, takzvaní Mischlinge neboli „míšenci“, pracovali. A to buď na méně významných pozicích ve Wehrmachtu

Rétorika

Nacistická eugenická politika nicméně pokračovala v nadřazování nordického druhu nad alpským a nad dalšími rasovými skupinami, a to zejména během války, kdy bylo přijato rozhodnutí o začlenění podmaněných národů do Říše. Rozšíření nordické rasy bylo např. cílem programu Lebensborn.V roce 1942 se Hitler vyjádřil v soukromí:

Nebudu mít v mé mysli klid, dokud nezasadím semeno nordické krve kdekoli bude regenerace obyvatelstva potřeba. Pokud v době stěhování národů, kdy mohutné rasové proudy hýbaly světem, naši lidé získali tak rozmanitý podíl atributů, dozrály tyto ke své plné hodnotě jen díky přítomnosti nordického rasového jádra

Propaganda a realizace rasových teorií

Teorie o rozdílnosti evropských ras používal nacistický stát pro své diskriminační a donucovací politiky a to jak proti vlastnímu obyvatelstvu v Německu, tak ve válečných letech na obsazených územích. Nejtragičtěji se tyto původně „akademické“ teorie projevily v realizaci Holokaustu.

Nacistický režim vytvořil také rozsáhlý administrativní aparát pro "určování rasy" vydávající průkazy árijského původu (Ariernachweis) nebo průkazy německé krve (Deutschblütigkeitserklärung) určené míšencům a vydávané Hitlerem jako výjimky. Je pravděpodobné, že velká většina německé populace za dobu existence Třetí říše získala jeden z uvedených průkazů.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 2. 2020, 16:30 avatar
Národní socialisti boli posadnutí bizarnými rasovými teóriami a na ich dokazovanie neváhali využiť ani archeológiu. V rámci nacistického režimu existovali dve organizácie, ktoré sa „pseudoarcheológiou" zaoberali: SS Ahnenerbe, ktorú viedol Heinrich Himmler, a Amt Rosenberg, na čele ktorej stál Alfred Rosenberg.

Obe tieto organizácie súperili o moc a vplyv, pričom zo súboja vyšla víťazne práve tá Himmlerova. Obe však uskutočnili či chceli uskutočniť viacero expedícií, ktoré mali za cieľ objasniť históriu árijskej rasy. Pozrite sa na tie najzaujímavejšie.

Tiwanaku

Dôstojník SS Edmund Kiss strávil v 20-tych rokoch minulého storočia istý čas v Bolívii, kde sa zoznámil s rakúskym dobrodruhom Arthurom Posnanskym. Ten sa zúčastnil vykopávok starodávneho mesta Tiwanaku v oblasti Altiplano. Mesto charakterizovali najmä masívne, zložito otesané kamenné bloky.

Kiss neveril, že by tak komplikované stavby dokázali vytvoriť tamojší domorodci. Prišiel teda s divokou teóriou o tom, že mesto postavili nordickí obyvatelia Atlantídy pred miliónom rokov. Ešte predtým si vraj dokonca podmanili tamojšie obyvateľstvo. Svoje teórie postavil najmä na fakte, že v Bolívii dominovala menšina Kreolov, teda potomkov bývalých európskych kolonistov. Tí svoje postavenie získali aj vďaka vykorisťovaniu domorodých etník: Aymarov a Quechuov.

Kissa inšpirovala aj myšlienka Bolívijčana Belisaria Romera, ktorý veril, že na Zemi existujú tri druhy človeka: Homo niger, ktorý pochádza z Afriky, Homo atlaicus z Ázie a Homo atlanticus - biela árijská rasa pôvodom z Atlantídy. Dôstojník SS na základe toho rok skúmal ruiny Tiwanaku a kostry jeho obyvateľov. Tí mali predĺžené zadné časti hláv a Kiss skúmal, či ide o umelú deformáciu, alebo naopak o dôkaz existencie nadradenej árijskej rasy.

V nemeckých novinách prezentovali Kissove myšlienky ako vedecké fakty. Svoje teórie tiež spopularizoval vďaka sérií vedecko-fantastických románov, v ktorých sa písalo o starodávnej nordickej elite známej pod názvom Asen. Tá mala najprv súperiť so slovanskými podľuďmi a neskôr sa presťahovať do Ánd.

Tu zotročila domorodé obyvateľstvo a neskôr sa vrátila späť do svojej domoviny pod vlajkami s bielomodrou svastikou. Napokon túto elitu však klimatické zmeny donútili presťahovať sa do Stredomoria, kde založili helénsku civilizáciu.

Himmler bol Kissom nadchnutý a finančne podporil ohromnú vedeckú expedíciu do Ánd. Dôstojník SS v rokoch 1938 až 1939 zháňal jej členov, napokon sa však expedícia kvôli vypuknutiu vojny nekonala.

Nápisy na Behistune

Nacisti verili, že Perzskú ríšu založili starobylí Árijci. Hans Gunther, profesor sociálnej antropológie, vydal v roku 1922 knihu, v ktorej túto myšlienku prezentoval. Podporili ho aj ďalší učenci ako Gerhard Heberer či Walter Wust. Posledný menovaný dokonca tvrdil, že Peržania sú Árijcami, ktorí kvôli miešaniu sa s inými rasami stratili svoje nadradené postavenie.

Vďaka tejto teórii sa Wust dostal do Himmlerovho záujmu a v roku 1937 ho dokonca sám Himmler vymenoval za prezident SS Ahnenerbe. Wust dúfal, že sa mu podarí zorganizovať expedíciu do Iránu. Tu chcel skúmať nápisy na hore Behistun v iránskej provincii Kermanšáh. Nápis vznikol zrejme koncom piateho storočia pred Kristom a pojednáva o živote cisára Dáriusa I., ktorý sám seba označoval za Árijca.

Škrt cez rozpočet spravila Wustovi opäť druhá svetová vojna, kvôli ktorej sa expedícia neuskutočnila.Nápisy na Behistune

Nacisti verili, že Perzskú ríšu založili starobylí Árijci. Hans Gunther, profesor sociálnej antropológie, vydal v roku 1922 knihu, v ktorej túto myšlienku prezentoval. Podporili ho aj ďalší učenci ako Gerhard Heberer či Walter Wust. Posledný menovaný dokonca tvrdil, že Peržania sú Árijcami, ktorí kvôli miešaniu sa s inými rasami stratili svoje nadradené postavenie.

Vďaka tejto teórii sa Wust dostal do Himmlerovho záujmu a v roku 1937 ho dokonca sám Himmler vymenoval za prezident SS Ahnenerbe. Wust dúfal, že sa mu podarí zorganizovať expedíciu do Iránu. Tu chcel skúmať nápisy na hore Behistun v iránskej provincii Kermanšáh. Nápis vznikol zrejme koncom piateho storočia pred Kristom a pojednáva o živote cisára Dáriusa I., ktorý sám seba označoval za Árijca.

Škrt cez rozpočet spravila Wustovi opäť druhá svetová vojna, kvôli ktorej sa expedícia neuskutočnila.

Škandinávia

Prezidentom SS Ahnenerbe bol istý čas aj holandský historik Herman Wirth. V roku 1936 prezentoval Himmlerovi svoju teóriu že nápisy na skalných stenách v južnom Švédsku sú dôkazom existencie 12-tisíc rokov starého jazyka a zároveň árijskej rasy.

Himmlera táto myšlienka fascinovala a povolil vôbec prvú expedíciu tejto organizácie do zahraničia. Na ostrove Bohuslan Wirth našiel, čo hľadal. Vytvoril vôbec najdôležitejšiu zbierku starobylých skalných nápisov, ku ktorým sa bohužiaľ nesprával s patričnou úctou. Pri tvorbe sadrových odliatkov pôvodné nápisy často poškodil a nechával ich špinavé.

Hoci s výskumom pokračoval aj po vojne, švédska vláda s jeho nezodpovedným prístupom napokon skoncovala a akúkoľvek ďalšiu činnosť mu zakázala.

SS Ahnenerbe svoje aktivity praktizovala aj v Nórsku, Dánsku a na Islande. Nešlo jej ale len o zisťovanie pôvodu árijskej rasy. Vďaka archeologickým poznatkom chceli obyvateľov týchto krajín presvedčiť, že sú súčasťou veľkej germánskej rasy a tým znížiť odpor voči prípadnej nacistickej okupácii.

Grécko

Počas okupácie Grécka nacistami archeológovia drancovali múzeá a uskutočňovali ilegálne vykopávky, zatiaľ čo bežní vojaci ničili rôzne sochy a iné artefakty. Dokonca si dovoli umiestniť protilietadlové zbrane priamo do Partenónu či používať bránu do Akropole ako latrínu.

V Grécku sa mali nachádzať aj členovia SS Ahnenerbe. Himmlera totiž nadchli príbehy o jaskyniach na juhu Grécka, ktoré mali byť navzájom prepojené. Veril, že tieto tunely využili árijci pri migrácii na juh a následnom založení helénskej kultúry. Expedíciu do jaskýň, ktoré Gréci nazývali Hádove brány, údajne viedol istý Hans Reinhert. Jej uskutočnenie sa ale nikdy nepotvrdilo.

Isté však je, že archeologický tím v roku 1941 našiel medzi mestami Volos a Laris osadu z doby kamennej. V nej nacisti našli rôzne predmety, ktoré podľa nich dokazovali germánsky pôvod gréckej civilizácie. Presťahovali ich do Nemecka, v 90-tych rokoch ich ale opäť vrátili Grékom.

Svätý grál

Nacistická posadnutosť Svätým grálom znie ako vystrihnutá z filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava. Pravdou ale je, že snímka je čiastočne inšpirovaná realitou. Nacistický historik Otto Rahn bol presvedčený, že Svätý grál naozaj existoval. Mal byť v držbe Katharov, až kým sa nestratil počas križiackej výpravy proti albigéncom v rokoch 1220 až 1229. Kathari boli podľa neho potomkami španielskych Vizigótov žijúci na juhu Francúzska, ktorých náboženstvo bolo postavené na zavrhnutí judaizmu.

V roku 1931 strávil Rahn celé leto skúmaním jaskýň Montségur vo Francúzsku, ktoré mali Kathari využívať ako podzemnú katedrálu. O tomto výskume napísal knihu s názvom Križiacka výprava pro grálu, ktorou si vyslúžil Himmlerovu pozornosť. Ten mu ponúkol členstvo v SS a značné finančné prostriedky, napriek tomu sa však jeho výskum nikam neposúval.

Rahnovym problémom bolo aj to, že bol zrejme sám Židom, navyše homosexuálne orientovaným. V roku 1937 ho za homosexuálne aktivity v opitosti zatkli a za trest musel stráviť tri mesiace ako dozorca v koncentračnom tábore Dachau. Tu bol svedkom hrôzostrašných udalostí, ktoré napokon viedli k tomu, že vystúpil z SS a začal sa pohybovať v antinacistických kruhoch.

Himmler, sklamaný z toho, že Svätý grál nepodarilo nájsť, vydal rozkaz na Rahnovu popravu. Ten sa ale rozhodol spáchať samovraždu. V marci 1939 sa vyviezol do snehom pokrytých tirolských hôr a ľahol si do snehu. Na druhý deň ho našli mŕtveho.

magazin.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 17:02 avatar
bobor je tiez nejak moc posadnuty roznymi teóriami o rozdieloch medzi ludmi .
Súhlasí Čeka


25.
označiť príspevok

Čeka muž
   14. 2. 2020, 17:15 avatar
Hlavne Borat nakopaný do riti každodenne sa túži vyhlasiť za špecialnu rasu aby sa cítil aspon trochu dôležita osoba


26.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 2. 2020, 17:19 avatar
,,Svätý grál

Nacistická posadnutosť Svätým grálom znie ako vystrihnutá z filmu Indiana Jones a posledná krížová výprava. Pravdou ale je, že snímka je čiastočne inšpirovaná realitou. Nacistický historik Otto Rahn bol presvedčený, že Svätý grál naozaj existoval. Mal byť v držbe Katharov, až kým sa nestratil počas križiackej výpravy proti albigéncom v rokoch 1220 až 1229. Kathari boli podľa neho potomkami španielskych Vizigótov žijúci na juhu Francúzska, ktorých náboženstvo bolo postavené na zavrhnutí judaizmu.

V roku 1931 strávil Rahn celé leto skúmaním jaskýň Montségur vo Francúzsku, ktoré mali Kathari využívať ako podzemnú katedrálu. O tomto výskume napísal knihu s názvom Križiacka výprava pro grálu, ktorou si vyslúžil Himmlerovu pozornosť. Ten mu ponúkol členstvo v SS a značné finančné prostriedky, napriek tomu sa však jeho výskum nikam neposúval.

Rahnovym problémom bolo aj to, že bol zrejme sám Židom, navyše homosexuálne orientovaným. V roku 1937 ho za homosexuálne aktivity v opitosti zatkli a za trest musel stráviť tri mesiace ako dozorca v koncentračnom tábore Dachau. Tu bol svedkom hrôzostrašných udalostí, ktoré napokon viedli k tomu, že vystúpil z SS a začal sa pohybovať v antinacistických kruhoch.

Himmler, sklamaný z toho, že Svätý grál nepodarilo nájsť, vydal rozkaz na Rahnovu popravu. Ten sa ale rozhodol spáchať samovraždu. V marci 1939 sa vyviezol do snehom pokrytých tirolských hôr a ľahol si do snehu. Na druhý deň ho našli mŕtveho."

skoré uzdravenie
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:52,  “A Boh ich požehnal a povedal im: ‘Buďte plodní, množte sa, naplňte zem a podmaňte...
dnes, 04:45,  Keď na stránke SJ do vyhľadača napíšete titul s názvom: Odporuje veda správe v Genezis?...
dnes, 04:39,  odpoveď na hľadanie: Ľutujeme, ale stránku, ktorú hľadáte, nie je možné nájsť...
dnes, 04:38,  zaujímavé, že môj prehliadač to dodatočne neotvára...:-)
dnes, 04:38,  zaujímavé, že môj prehliadač to dodatošne neotvára...:-)
dnes, 04:35,  https://www.jw.org/sk/kniznica/casopisy/g200609/Odporuje-veda-správe-v-Genezis/
dnes, 04:33,  https://www.jw.org/sk/kniznica/casopisy/g200609/Odporuje-veda-správe-v-Genezis/
dnes, 04:32,   “Na počiatku Boh stvoril nebo a zem.” - 1. Mojžišova 1:1. MNOHÍ tvrdia, že veda...
dnes, 01:59,  Existuje niekoľko spôsobov zistiť ako sa to dnes splňuje a kto je ten zlý otrok!
dnes, 01:56,  “Všetci tvoji synovia budú vyučovaní Jehovom a pokoj tvojich synov bude hojný.” -...
dnes, 01:29,  Čítal si vôbec môj príspevok ? Jezisova cirkev sa sama nenazyvala sektou, to ju tak...
dnes, 01:23,  ano aj nazorejska sekta mala problem.....to boli uplne iní a novi zastancovia zmrtvýchvstaleho...
dnes, 01:09,  Význam slova sekta je zrejmý : je to denominacia ktorá sa oddelila od hlavného nabozenskeho...
dnes, 00:58,  otazka čo je vlastne sekta......žeby to nefalšovane krestanstvo v prvom storočí?....alebo...
dnes, 00:49,  no na jeho zabery(osvieteného) asi nedosiahneš....ale nič sa nedeje....Ja ti Milan naozaj...
dnes, 00:34,  Osvietený tu dal neuveriteľne zabery a zjavne su jeho.....ja si myslím, že aj ty maš čosi...
dnes, 00:27,  Davaj svoje fota , ktore su tvoje a budeme ich hodnotiť....Ja si myslím že vieš urobiť...
dnes, 00:15,  zbytočne sa čapuríš....najdi si miesto niekde na pokecu....tam si myslím zapadneš.....
dnes, 00:13,  az na jeden detail.....Osvietený dava seriozne odpovede a zdroje....vy telata len skučíte a...
dnes, 00:09,  A ty si vhodný akurát tak do sekty, lebo normálni kresťania by ťa prisámbohu tou lopatou...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 048 bytes in 0,191 seconds)