Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Najvyšší stupeň vedeckého poznania a logiky - je veriť v Boha

299
reakcií
5233
prečítaní
Tému 18. septembra 2012, 08:38 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 09. 2016
5
31. 03. 2015
241
14. 12. 2011
191
02. 03. 2011
138
 
 


1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 08:38 avatar
Albert Einstein (1879-1955)
Německý fyzik, tvůrce teorie relativity, nositel Nobelovy ceny. - "Na celém světě je skutečné jen jediné místo, kde není ani stopa temna. Je to osobnost Ježíše Krista. V něm se před nás postavil Bůh nejzřetelněji."

"Bolo to práve náboženstvo, čo dopomohlo ľudstvu k pokroku vo všetkých oblastiach. Jedine katolícka cirkev sa ozvala proti Hitlerovi a jeho útokom na ľudskú slobodu. Do tej doby cirkev nikdy neupútala moju pozornosť. Ale dnes jej prejavujem svoj veľký obdiv a oddanosť. Jedine ona mala odvahu bojovať za duchovnú a mravnú slobodu ľudstva."
Albert Einstein

sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 08:40 avatar
Max Planck (1858-1947)
Německý fyzik, zakladatel kvantové teorie, nositel Nobelovy ceny. - "Pro náboženství znamená Bůh základ, východisko; zatímco pro vědu vrchol, ukončení každého světonázorového hloubání."


31.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 09:40 avatar
...každý by sa mal držať toho,čomu rozumie...a Eistein,pokiaľ viem,nebol filozof...a vioem uviesť nespočet linkov,podľa ktorých RKC s Hitlerom kolaborovala...
Súhlasí Boris_I., trin i ty


41.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 11:11 avatar
einstein bol iba plagiator, ako kazdy zid.. v podstate..


42.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:26 avatar
Trin preco si taka? Zidia vsetko vymysleli, co uzivaju ostatni nezidia. Svet by bol 100 rokov za opicami, nebyt zidov. A zidia su dobri a mudri.


66.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:05 avatar
mozem ti sem nakopirovat tisice clankov a studii o tom.. ale kedze pises, ze ;su dobri a mudri:, tak asi pises o tych mrtvych detoch v palestine..

Albert Einstein - Génius alebo podvodník ?

Keď sa v Nemecku, po nástupe Hitlera, útoky na “židovskú fyziku” zosilňovali, odišiel v roku 1932 do USA. Tri roky učil na Kalifornskom Technologickom Inštitúte (California Institute of Technology). V roku 1933 bol ustanovený v Princetone “Inštitút pre Pokročilé Štúdium” (Institute of Advanced Studies), Einstein sem prišiel na pozvanie a bol aj prijatý.
Toľko je všeobecne známe z médií, zo školských osnov, tiež z osnov komunistických škôl, z rôznych publikácií a kníh, atď., atď.

Keď sa však podívame na jeho vedeckú kvalifikáciu trochu z iného uhla, než nám ho doteraz ponúkali svetové média a propaganda, ktoré boli a sú v rukách ľudí, ktorých môžeme smelo nazvať “mytológovia histórie”, prideme ku iným, veľmi prekvapujúcim uzáverom.

V roku 1916, keď Einstein uviedol jeho “Generálnu Teóriu Relativity” (General Theory of Relativity), bol prakticky stále neznámy vo svete fyziky. V skutočnosti, kedykoľvek bola relativita spomenutá, s najväčšou pravdepodobnosťou to bolo vždy v spojitosti s menom Lorenz. (“The Einstein Myth and the Ives Papers”…p.266).

Potom, v roku 1919, prišla známa britská vedecká expedícia so štúdiom úplného zatmenia slnka. Ohýbanie svetla, ako prechádzalo cez slnečné gravitačné pole, sa ‘zhruba’ priblížilo výpočtom, ktoré predpovedal Einstein.
Skoro cez noc, média, s pomocou známeho britského vedca Sir Arthura Eddingtona, urobili z Einsteina medzinarodnú “celebritu”. V roku 1920 podnikol triumfálnu cestu Amerikou, nie však aby učil o svojej “novej fyzike”, ale aby vyzbieral peniaze pre Sionizmus.

Vo Weimarskej Republike nadšenie nebolo až také búrlivé. Niektorí nemeckí fyzici zorganizovali Kongres proti-relativite, na ktorom Einstein bol obžalovaný, že zavádza západnú vedu preč od smeru výskumu, do divokého vzdialeného mysticizmu, abstrakcie a špekulácie. Sto vedcov a intelektuálov prispelo do knihy, ktorá odsúdila Einsteina z vytvárania fyziky, ktorá už nebola zhodná s realitou fyziky. (“Hundert Autoren Gegen Einstein”, R. Voigtliinder Verlag, Leipzig, 1931)..

Nemci však neboli jediní kritici relativity. Niektorí prominentní britskí a americkí fyzici nesúhlasili s niektorými, alebo so všetkými ideami Einsteina a ani sa nebáli to povedať. Boli medzi nimi osobnosti ako Dayton C. Miller, prezident Americkej Fyzikálnej Spoločnosti, Herbert Dingle, president Britskej Kráľovskej Astronomikálnej Spoločnosti, Herbert Ives, brilantny americký optický fyzik, ktorý sa pričinil o vývin televízie, a po druhej svetovej vojne Louis Essen, britský expert na atómové hodiny. Ale Einsteinova sláva rástla a tieto hlasy boli viac-menej umlčané. Mená ako FitzGerald, Lorentz, Poincaré a mená iných priekopníkov vo fyzike boli zväčša zabudnuté a média odmenili Einsteina exkluzívnym patentom na relativitu.

Špeciálna Relativita hovorí, že nič sa nemôže pohybovať rýchlejšie ako rýchlosť svetla a že hmota vzrastá rýchlosťou a stáva sa nekonečnou pri rýchlosti 298 051 km v sekunde, teda tak, ako bola ‘zvuková bariéra, teraz je ‘svetelná bariéra’. Kto vie, ako dlho vydrží Einsteinová ‘svetelná bariéra’?

V roku 1980 boli spozorované štyri extragalaktické rádiové zdroje, šíriace sa rýchlosťou medzi 2 až 20-krát rýchlejšie ako svetlo! (“Scientific American”, Aug. 1980, p. 82B). Samozrejme nadšenci Relativity nazvali tieto pozorovania ‘ilúziami’, teda tým istým slovom, ktoré geocentristi použili v prípade Galileovho objavu Jupiterových mesiacov.

Na rozdiel od “Špeciálnej Teórie”, “Generálna Teória Relativity” bola potvrdená len zriedka a nepodstatne. Pri každom zatmení slnka, alebo keď je objavené nejaké záhadné teleso v hlbokom vesmíre, média sa hneď snažia oznámiť svetu, že sa zase dokázala pravdivosť Einsteina.
Keď je však “Generálna Teória” tak ‘pevne ustanovená’, prečo musí byť stále a stále znovu dokazovaná?

Skutočnosťou je, že jestvuje viac prijateľných teórií, pojednávajúcich o gravitácii. Jedna z nich “Teória Brans-Dickeho” (Brans-Dicke Theory), bola dokázaná byť tak isto správnou ako “Generálna Teória”, keď bola podriadená skúškam. (“Scientific American”, Nov. 1974, pp. 25-33.)

Einstein prišiel neskoršie k záveru, že ku správnemu generalizovaniu jeho “Špeciálnej Teórie” musí ešte vziať do úvahy a pridať teóriu o gravitácii. Jeho snahy boli konečne úspešné a po niekoľkých predbežných verziách publikoval v roku 1916 jeho “Generálnu Teóriu Relativity” Okrem toho prispel (všimni slovo ‘prispel’) k problému “Teórie o radiácii” a k problému “Štatistická mechanika”. Ale treba tiež podotknúť fakt, že existuje viac iných vierohodných teórií pojednávajúcich o “príťažlivosti”; jednou z nich je napríklad teória Brans-Dicke-ho.

Napriek vzrastaniu ‘úmrtnosti’ najpevnejšie ustálených fyzikálnych zákonov – v roku 1962, teória ustálená o moc pevnejšie vo vedeckom svete ako Relativita, bola zanedbaná, keď professor Bartlett z Univerzity v Britskej Kolumbii vyvinul xenon-platinum hexafluoride. Dovtedy totiž existoval v chémii nezmeniteľný zákon, že platina a xenon, ‘noble’ kov a ‘noble’ plyn, boli úplne odolné chemickému zlúčeniu. (“San Francisco Chronile”, This World, Dec. 9, 1962, p. 25.), akokoľvek však, “Generálna Relativita ostáva nenapadnuteľná. Dobrý dôvod je taký, že keby nejaký vedec povedal nahlas niečo proti Einsteinovi, ohrozil by svoju kariéru.

Treba si tiež uvedomiť, že Nobelovú cenu v roku 1922 (za rok 1921) Einstein nedostal za “Špeciálnu Teóriu Relativity” ale za “fotoelektrickú zákonitosť “ a jeho prácu v oblasti teoretickej fyziky”

Bolo to azda preto, lebo jeho ‘Teóriu Relativity’ napadlo nie len okolo 100 nemeckých vedcov a intelektuálov (v diele “Hundert Autoren Gegen Einstein”, Leipzig, 1931), ale aj také britské a americké esá ako Dayton C. Miller, prezident Americkej Fyzikálnej Spoločnosti, Herbert Dingle, prezident Britskej Kráľovskej Astro¬nomickej Spoločnosti, Herbert Ives, americký ‘optical phys¬icist’, Louis Essen, britský expert na “atomic clocks”, teda istota v správnosť Einsteinovej teórie bola neistá a výbor pre udeľovanie Nobelovej ceny sa nechcel po čase blamovať?
Jedno je tiež pravdou, že s jeho Teóriou Relativity sa Einstein nikdy viac, po zvyšok svojho života nezaoberal.

Nie je ani tajomstvom, že časti v Einsteinovej “Špeciálnej Teórie” sú prevažne založené na matematických rovniciach írskeho ‘teoretického fyzika’ George FitzGeralda a holandského “teoretického fyzika” Hendrika Lorenza.

Čo svet počul a čo vie o Planckovi, Poincaré, Lorenzovi alebo FitzGeraldovi? Skoro nič, ale zato Einstein je “génius”.

O Einsteinovej žene Mileve, tiež málokto vie, že to bola ona, ktorá kontrolovala a opravovala jeho výpočty. Čo to hovori? Kto bol lepší, Einstein, alebo jeho žena? Planck a Mileva boli údajne najväčší matematici v histórii ľudstva. Samozrejme o nej nikto nič nevie, ba mnoho ľudí ani nevie o jej existencii! Tá chudera skončila, keď ju Einstein opustil, pri opatrovaní jedného zo svojich (dvoch) synov, trpiaceho na padúcnicu. K Einsteinovmu dobru však treba pripísať, že jej dal peniaze, ktoré obdržal za jeho Nobelovu cenu.

Einsteinove ‘zavandrovanie’ do politiky bolo taktiež pochybné. Jeho podpora komunistickej-ľavičiarskej koalícii v Španielskej revolúcii, jeho utopický socializmus, jeho spojenie s najmenej jedenástimi, komunistami vedenými organizáciami v Amerike, s prepožičaním svojho mena nespočetným komunistickým ‘manifestom’, jeho úloha ako obchodníka s atómovou bombou, jeho priateľstvo s Východným Nemeckom po druhej “svetovej” vojne, všetko toto mu vynieslo veľmi zlé ohodnotenie u takých západných eminentov, ako Ortega y Gasset.

Za zmienku taktiež stojí, že pred nedávnom prebehla v kanadskej televízii správa, že Američania poslali do obehu ‘satelite’, ktorý má dokázať “správnosť alebo nesprávnosť” Einsteinovej Teórie Relativity! Znamená to, že správnosť tejto teórie ešte nebola vôbec dokázaná?
V iných rozmeroch nemusia platiť fyzikálne zákony, ako ich poznáme, napríklad rýchlosť svetla sa nemusí rovnať veličine "c", nemusí to byť najväčšia dosiahnuteľná rýchlosť, nemusí v nich plynúť čas, atď. Rýchlosť svetla je najväčšou rýchlosťou v dimenzii, v ktorej existujeme. Ale človek a vesmír neexistuje len v jednom rozmere. A v ostatných platia oveľa neskutočnejšie zákony a zákonitosti, než si vieme predstaviť.

Z hľadiska čiste teoretickho, “special theory” poskytuje vedúci princíp v pátraní po zákonoch prírody. Naviac prezrádza, že náš jednoduchý koncept priestoru a času, na ktorom boli založené “Newtonian mechanics”, vyžadujú dôkladnú modifikáciu.

V roku 1982 uskutočnili francúzski fyzici Alain Aspect, Jean Dalibard a Gerard Roger hádam najvýznamnejší pokus storočia. Ešte v roku 1920 Einstein povedal, že formulácie kvantovej fyziky naznačujú, že sub-atomické častice by teoreticky mohli byť schopné navzájom medzi sebou komunikovať. Einstein sa nazdával, že je to nezmysel, pretože to by znamenalo, že výmena informácií medzi nimi by musela prebiehať nadsvetelnou rýchlosťou. A to by potom vyvracalo jeho vlastnú teóriu, že najvyššou dosiahnuteľnou rýchlosťou je rýchlosť svetla. Pokus, ktorý sa uskutočnil s tzv. dvojičkami častíc, kedy atómy vápnika zohrievali laserami, však dokázal, že to nielen možné je, ale že sa to skutočne deje! Je teda Albert Einstein skotočne génius alebo len nafuknutá bublina ?

a zdroj vam nedam.. kludne sa pojepte :D
Súhlasí starec, blueevil, servis


69.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:07 avatar
najzaujimavejsia veta>

"Dobrý dôvod je taký, že keby nejaký vedec povedal nahlas niečo proti Einsteinovi, ohrozil by svoju kariéru."


217.
označiť príspevok

blueevil
   18. 9. 2012, 18:33 avatar
66/ lepšie povedane, za niekoho to zhrabol, kedže robil pre nieaku korporaciu, nie pre vedu a ľudstvo... klasika


285.
označiť príspevok

red rose žena
   19. 9. 2012, 10:07 avatar
súhlasím,že sú židia múdri i dobrý ako každý,ale bez nich by sme neboli až tak za opicami,pretože veľký a podstatný pokrok prichádzal z Číny.


46.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:36 avatar
Pupus vy kvoli sireniu klamstva a nenavisti ste schopni popriet aj vedcov, na ktorych sa paradoxne odvolavate, aj ked ateizmus na vede nestoji a nebol podlozeny vedeckymi dokazmi. Ako by aj mohol, ked ateizmus je len sirenie nenavisti, urazania a nicenia. Vies pupus vzdy sa zasmejem ako kazdy ateista/humanista sa povazuje za vedca.


48.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 12:39 avatar
..Lea...ateizmus je nejaký filozofický smer,keď, podľa Teba, potrebuje oporu vo vede...?


50.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:43 avatar
Ateizmus je sirenie lzi a nenavisti. Ale to ateisti/humanisti furt sa ohanaju vedou a argumentuju, aj ked im nevadi, ze ateizmus/humanizmus na vede nestoji a na vedeckych dokazoch.
Súhlasí red rose


54.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 12:54 avatar
Lea...a tí ateisti tú lož a zlo ako šíria...?..majú nejaké snemy...?..kostoly..?..školy...?...internetové portály...?...svojích vládcov a guruov,ktorí im vymývajú mozgy a prikazujú im,aby po nociach jedli deti a vraždili mohamedánov...?


60.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:58 avatar
Pupus ano v reciach co siria v realnom zivote, na internete, na forach, maju svoje webove stranky, vydavaju knihy ... a vsade spinavym sposobom slapu po pravach a volbe druhych ludi verit a uznavat Boha. Vy ateisti a vasa nenavist k viere ma za nasledok, ze par zlych ludi napr. Hitler, jeho posluhovaci rozputali 2. svetovu vojnu a maju na svedomi gulagy a v nich miliony mrtvych to ti nestaci?


65.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 13:05 avatar
Lea...a Tebe nestačia opisy vraždenia..príkazy na vraždenie v Starom zákone...?...vojny v mene Svätej stolice...?upalovanie bosoriek..svätenie zbraní..sodomia Borgiovcov..zneužívanie detí..rozkrádanie cirkevného majetku...?...a to nehovorím o moslimoch...to sú tiež veriaci...


73.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:09 avatar
Pupus citas co pisem? Zamysli sa nad agendou ateistov a ich cielom. Zamysli sa nad vsetkymi co boli zabity nenavistou, zlobou v 2. svetovej vojne, gulagoch... dielo toho kto nenavidel veriacich a Boha, dielo Hitlera a dielo aj vas jeho klonov... vy takisto neskoncite v robeni zla, kym nerozputate 3 . svetovu vojnu. Preco sa hlasis a chces robit toto zlo?


89.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 13:20 avatar
Lea..oponujem Ti preto,lebo Ťa považujem za šíriteľku chaosu,zla a nenávisti...živiteľku neznášanlivosti a odporný príklad "veriaceho" človeka...predpokladám,že si dospelá a necítim potrebu Ťa vychvávať...
Súhlasí trin i ty


95.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:24 avatar
Pupus ako inak, vsak? O moju osobu nejde, kludne na mna nakydaj ako kydas na vsetkych veriach, co sa da od ateistu ocakavat, ze?Pravda o ateizme boli, vsak?


98.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 13:28 avatar
Lea...si dobrá...a zásadová..vždy mať posledné slovo...  


101.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:29 avatar
ale ved je baba aspon dufam


106.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:31 avatar
Baba nie som. Som zena.


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:31 avatar
kym nedokazes, neuverim


211.
označiť príspevok

blueevil
   18. 9. 2012, 18:25 avatar
31/ presne tak. otazne je či bol vôbec fyzik, alebo niekomu preto fajčil, zavraždil. pravda byva vždy veľmi kruta, ale ako pre koho   take kydy o tom ževraj židia všetko vymysleli som ešte važne nečital      čo to bereš za matroš ?


81.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:15 avatar
Tieto citáty sú prekrútené.
Kedy a kde to povedal/napísal?

Albert Einstein neveril v osobného boha - myslím, že ani netušíš, čo to je...
12 dôkazov: Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Albert Einstein Quotes on a Personal God: Einstein Denied Personal Gods, Prayer


86.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:17 avatar
Ruwolf preco klames? Praveze ten link co si dal je prekrutenie jeho citatov. Ale to ti nevadi, hlavna vec, ze je to pre vec ateizmu. Tebe navadi ani zabijanie ani klamenie, ktoreho sa zli ateisti dopustaju. Ale nech sa ti paci.


93.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:23 avatar
Tá linka obsahuje presné miesto a dátum, kedy to bolo zaznamenané - tie, listy, noviny a knihy existujú, môžeš si to overiť.


103.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:30 avatar
Klamstvo. Mnohokrat som ti dokazala, ze klames v priamom prenose.


116.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:35 avatar
Ukáž kde a kedy si to dokázala.

Správaš sa ako hlúpa klamárka, asi máš nejaký problém so sebou, keď to robíš.  


94.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:24 avatar
A nevieš, čo mi vadí, tak o tom neklam.  
Súhlasí trin i ty


182.
označiť príspevok

zajomato
   18. 9. 2012, 16:16 avatar
milá leika/nepraktická/ poukladaj si bábiky a hrnčeky lebo príde mamička a keď uvidí ten neperiadok v tvojej detskej izbe nechá ťa kľačať v kúte bez večerníčka


183.
označiť príspevok

zajomato
   18. 9. 2012, 16:18 avatar
milá leika/nepraktická/ poukladaj si bábiky a hrnčeky lebo príde mamička a keď uvidí ten neperiadok v tvojej detskej izbe nechá ťa kľačať v kúte bez večerníčka


184.
označiť príspevok

luke85 muž
   18. 9. 2012, 16:56 avatar
To argumentačné prázdno autoritou nevyplníš.


282.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   18. 9. 2012, 22:39 avatar
"Na celém světě je skutečné jen jediné místo, kde není ani stopa temna. Je to osobnost Ježíše Krista. Povedal Žid Einstein. A tiež Vladimír Iljič Lenin. A myslím, že aj Nero.
A jedine rímskokatolícka cirkev bola proti Hitlerovi, a preto mu jej pasácki kňazi posväcovali kanóny.
Nuž niektoré kraviny na tomto fóre sú celkom zábavné. Ale čo je moc, to je veľa.


284.
označiť príspevok

servis žena
   19. 9. 2012, 07:34 avatar
Neviem prečo, ale nedá sa mi reagovať na prísp. 66 od trin i ty. Stotožňujem sa s ním a rada by som vedela kto to tak na plnú hubu povedal (napísal). Toto je to čo nám bráni ísť po správnej ceste. Ľudia sú skostnatení, ohlúpnutý učebnými osnovami, nerozvíjajú sebe vlastnú kreativitu. Všetko je zle,zle. Ibaže by to bol zámer. Autority nepripúšťajú porušenie statusov. A pritom história nespočetne krát dokázala, že vývojom sa prirodzene menia. V minulosti vzhľadom na prostriedky trvalo dlhšie, kým sa niečo vymyslelo a potvrdilo ako pravidlo a teda oponent prišiel neskôr so svojou pravdou. Teraz ide veda míľovými krokmi, oponentov je viac, čas reakcií sa skrátil. Sám Eistein a jeho teória relativity "ak bola naozaj jeho a nie Milevina, vôbec by som sa nezačudovala" navádza na ďalší výskum...či platí všade alebo len na Zemi a v jej "blízkom" okolí.


3.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 08:41 avatar
Arthur Schawlow ( 21)
Americký fyzik, nositel Nobelovy ceny za výzkumy v laserové spektroskopii. - "Naštěstí máme Bibli - a zvláště Nový zákon, který nám říká tolik o Bohu ve všeobecně přístupných pojmech."


4.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 08:41 avatar
André Marie Amp?re (1775-1836)
"Študuj veci tohto sveta! To je povinnosť, vyplývajúca z tvojho povolania. No pozeraj na ne iba jedným okom, druhé vždy zameraj na večné svetlo. Počúvaj učencov, ale iba jedným uchom... Píš, ale len jednou rukou. Druhou sa pridŕžaj Božieho rúcha, tak ako sa dieťa drží otcových šiat. Bez tohto poistenia by si nepochybne narazil hlavou do múru."
Súhlasí rose.madder


5.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 08:43 avatar
tí čo neveríte v Boha, že ste nedosiahli najvyšší stupeň vedeckého a logického poznania - ste len začiatočníci, takí malí zelenáči, aj vy raz pochopíte


6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 08:44 avatar
viera je najvacsia skodna ludskej spolocnosti aj ludskeho individua


7.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 08:49 avatar
Mam s tebou pochopenie, lebo nevies co pises a tvoje poznanie je velmi malicke, ale ego zato nafuknete ako balon. Tvoj avatar znaci, ze sluzis zlemu dobrovolne a z vlastneho presvedcenia.


9.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 08:57 avatar
Aj ja mam pochopenie s tebou lea, zrejme trpis nelaskou a nepochopenim a tak zastavas samotne satanovo dielo. Je to taky dusevny obranny mechanizmus, kedy sa uzatvara do seba, zveruje sa svojim predstavam.


12.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:03 avatar
Boris ty nemas pochopenia voci nikomu, len voci sebe a svojmu nafuknutemu egu a pomylenemu poznaniu. Ty sam si sucastou zla a tvoj avatar, ktory ma potrebu vysmiat a ponizit Jezisa o tom svedci, len zlobe sluzis ako je verny sluha.


15.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:10 avatar
Jezisom pohrda cela cirkev a je velmi smutne, ze to nevidis, ale co uz :(


17.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:13 avatar
Jezisom pohrdaju len nizke a padle ateisticke duse - teda aj ty.


19.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:25 avatar
Nie, nie, Jezisovym ucenim pohrda predovsetkym cirkev a veriaci sami tym, ze nedodrziavaju jeho slova.


21.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:30 avatar
Boris nie to vy ateisti pisete aki ste humanni a eticky, ale ste pokrytci. Lebo sirite len nasilnu ateizaciu, vase usta nie su toleratne len ste posadnuti militatni protibozenci. Ateista/humanista by mal byt humanny, ludsky a robit dobre ludom a prirode - ale opak je pravdou ste nenavidiace a kusacie stvorenia, vase usta su plne nehumanosti, lzi, popierania a vase duse besnia po prenasledovani a niceni viery, svatych knih a vasim konecnym cielom je nasilne obratit ludi o ich slobodnu moznost verit na vasu pomatenu nevieru.


22.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:32 avatar
Ateizmus - je agenda nenavisti, prenasledovania a urazania. Cielom ateizmu je definitivne znicit a vyhladit vsetkych veriacich, nabozenstva, kostoly, synagogy, mesity ako aj dat Bibliu, Talmud a Koran do zoznamu zakazanych knih.Ti co su posadnuti nenavistou k veriacim,nabozenstvu a Bohu rozputali vo svojej preukrutnej zlobe 2. svetovu vojnu a rozputaju aj 3. svetovu vojnu.(autor - ja Voltaire)

Ps: len ludia nizkeho a padleho ducha sa hlasia a rozsiruju ateizmus/humanizmus/deizmus/pantizmus/agnosticizmus a ine odnoze ateizmu-teda odnoze zla


24.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:34 avatar
a znova.. dejiny hovoria za seba a pri nich su nazory nepodstatne.


26.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:36 avatar
dejiny jasne ukazali, ze len ateisticke a nenavidiace duse rozputali a pozabijali miliony ludi v 2. svetovej vojne, Hitler ma na svete aj teraz svoje nazorove klony a tymi su vsetci ateisti/humanisti a vsetky ich odnoze - aj ty si taky


28.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:38 avatar
Cirkev Hitlera podporila.


30.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:40 avatar
Odpovedat na tvoje nezmysly a hluposti je zbytocne. Najdi si podobneho ateistickeho nenavistnika ako si ty.


33.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:43 avatar
Nemas co dodat len urazky a opovrhovanie? Ved ako som pisal, idete priamo proti Jezisovym slovam.


34.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:47 avatar
ved pisem zase prejavujes ateisticku nenavist, urazanie, podpichovanie a lzi... ides v sulade toto je v sulade s ludskostou, etikou a moralkou, ktorou sa humanisti ohanaju ...


35.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:49 avatar
nie, nic take som nepisal, nicim som ta neurazil, pisem fakty, ktore ta urazaju, cize zijes v klame a to ta vytaca. Ty si vravis Jezisov nasledovnik?? Dobre si zopakuj jeho slova a pouvazuj.


36.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:54 avatar
Nie Boris, ja viem, ze ty za to nemozes, ze nemas zakladne poznatky a chapanie sveta a suvislosti. Aj stary dedo na dedine, ktory vychodil 3 triedy ZS ma viacej poznatkov a prirodzeneho rozumu a inteligencie ako ty. Ja s tebou diskutujem, lebo som vychovana ku kazdemu. Ty si ateista/humanista alebo nejaka jeho odnoz? Dodrzujes humannost, etiku, moralku, robis dobre ludom a prirode? Toto je to pokrytectvo a falos ateizmu a ateistov. Robis ateizmu/humanizmu len hanbu a zijes len vo vlastnej nevzdelanej bubline nafuknuteho ega a lzivych clankov z netu - to je tvoj zivot a pomylenost.


39.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 10:02 avatar
By ma zaujimalo leus, ako si prisla k tomu, ze som ateista/humanista )))
tolko k tomu domyslaniu.


43.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:27 avatar
Boris popieranie boha je ateizmus a ty to robis. Ale so zlymi ludmi sa nemam natahovat, lebo pred tym varuju aj svate texty.


70.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 13:08 avatar
ja ale nepopieram boha, na to si zase ako prisla lea? To, ze odmietam cudzopasne nabozenstva este neznamena, ze popieram boha a vobec si myslim, ze maju nabozenstva pramalo s bohom spolocne.
Súhlasí trin i ty


74.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:10 avatar
lzi a klamstva uz od teba nemam naladu citat


77.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 13:12 avatar
Ale ja neklamem.. v com klamem lea?
Súhlasí trin i ty


286.
označiť príspevok

jenna
   15. 10. 2012, 22:27 avatar
lea je presne ten typ, čo nemá ani jeden argument a myslí si, že keď bude užívať osobné urážky a sem tam vloží do vety nejaké múdro znejúce slovo, dá svojmu prejavu nejakú hĺbku.
žiaľ, aj "vďaka" takýmto veriacim je na svete toľko neveriacich. podotýkam, že verím v Boha a Bibliu považujem za svätú knihu. lea, premýšľaj trochu o tom, aké svedectvo vydávaš o Stvoriteľovi, keď štekáš po ľuďoch, ktorým (možno zatiaľ) nebolo dané spoznať a uveriť.


287.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 10. 2012, 22:32 avatar
Jenna pre mňa pochopiť zmýšľanie a taktiku druhého je väčšinou hračka. Ateisti má už nemajú v čom prekvapiť. A aby som sa nemusela opakovať a vysvetľovať. Klikni na môj nick a ukáže ti môj profil. Tam je vysvetlené všetko potrebné. Ja som anti-ateistka.A ja som dobrá, tak láskavo nerob zo mňa zlú.


289.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   15. 10. 2012, 22:42 avatar
...niesi d0bra...si velmi zla zena......


290.
označiť príspevok

jenna
   15. 10. 2012, 22:45 avatar
"nik nie je dobrý, jedine Boh" Marek 10:18 trošku pokory, Lea
nerobím z teba zlú. strom poznáš po ovocí, človeka podľa reči. stačí si prečítať tvoje komentáre. nekritizujem tvoju osobu (nemám právo súdiť, nepoznám ťa), kritizujem spôsob, akým sa do ľudí navážaš len preto, že majú odlišný názor. ber to trebárs ako sesterské napomenutie ako kresťanka si zodpovedná za to, aké svedectvo vydávaš. či ľudí inšpiruješ k tomu, aby sa o Boha viac zaujímali, alebo ich svojim správaním odradíš. peace.


292.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 10. 2012, 22:50 avatar
Jenna práve dnes som uvažovala či mám otvárať ľuďom oči ohľadne ateizmu. Ešte trochu na túto tému budem písať tu aj na mojom blogu. A potom si nájdem inú tému. Ale áno súhlasím, nik nie je dobrý ani dokonalý, iba Boh. Sem tam sa rada chválim a vyzdvihujem. Pokora? Okej to beriem, aj to sesterské napomenutie.


291.
označiť príspevok

jenna
   15. 10. 2012, 22:48 avatar
navyše, nezabúdaj na to, že Boh síce "nenávidí hriech, ale miluje hriešnikov". byť ani-ateistka je smiešne :D


293.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 10. 2012, 22:53 avatar
Jenna nie si ty náhodou muž ateista? Nie je to viac smiešnejšie ako byť ateistom.


294.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 10. 2012, 22:54 avatar
Dobrú noc, už je veľa hodín a čas uložiť svoju telesnú schránku k spánku.


295.
označiť príspevok

jenna
   15. 10. 2012, 22:58 avatar
som žena a som kresťanka. a práve preto, že som kresťanka, rešpektujem a vážim si každého, lebo či verí alebo neverí, bol stvorený na obraz Boží. a my tu nie sme na to, aby sme jeden druhého súdili. a nie rečami a hromžením, ale svojim životom, pokojom a láskou, svedčiť o Bohu. a myslím, že to sa pokúšal povedať aj Boris. a týmto ukončujem na dnes túto debatu. ameň.


296.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   15. 10. 2012, 23:05 avatar
Dobrú noc Jenna, teda EnaXnaY. Ja som inak muž, keď ty si žena. Pa.


297.
označiť príspevok

jenna
   16. 10. 2012, 07:02 avatar
buď čo chceš


8.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 08:56 avatar
Viera je najsilnejsi alibizmus, aky clovek vymyslel.. ked chcel vrazdit novorodeniatka povedal, ze je to vola bozia..
Ked chcel dobivat ine uzemia povedal, ze je to vola bozia..
Ked chcel od ludi cast ich zisku z prace povedal, ze je to vola bozia.. a tak dalej...
Viera je nebezpecna, premiena cloveka vo fanatika iduc slepo za svojim osobnym presvedcenim bez toho, aby ho aj racionalne zvazil. Viera je najvacsie farizejstvo, kedze ziadny veriaci bud nechce, alebo ani len nedokaze nasledovat Jezisove slova..
Viera je pliaga, ktora ma na svedomi vobec najviac vrazd za cele dejiny ludstva, ale tvari sa osvietene a nadradene aj nadalej. Viera ma na svedomi najvacsiu zaostalost v badani, vede, bola najvacsou brzdou pokroku, ako aj prirodzeneho vyvoja moralky. Moralku nahradila za fanatizmus, zdravy sedliacky rozum za slepost a predpojatost..
Ked Saladin dobil Jeruzalem dva krat!! nevyvrazdoval .. Ale ked tak urobili krestania, boli to vsezname jatka vsetkych ludi vratane krestanov, vraj boh si ich uz rozdeli..
Proste viera je najsmutnejsia zalezitost ludskej civilizacie :(
Súhlasí ...d0d0...uk


10.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:01 avatar
Si posadnuty ateistickym a nenavistnym vykladom nabozenstva a historie. Ziaden ateista nepouziva rozumu a logiku, len sa riadi ako hlupa ovca par nenavistnymi clankami padlych ateistickych dusi. Kludne sa klanaj aj konspiracnym teoriam a inym nezmyslom. Len veriaci v Boha plne vyuzivaju rozum, logiku a vsetko vedecke poznanie tohto sveta... lebo dospeli k viere v Boha. Duch nizky a padly si vybera len ateisticke pomylene reci a konspiraciu.


11.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:03 avatar
co som spomenul su nepopretelne fakty lea, niet k tomu viac co dodat Ak je pre teba rozum, logika a veda vrazdenie a mocichtivost, tak prosim.


13.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:04 avatar
Boris mas to popletene a zamerne vyhladavas lzi publikovane na nete a siris aj na tu na DF.


14.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:10 avatar
to niesu ziadne klamstva lea.. je to vseobecne znama historia. Ja za to nemozem, ze si nevzdelana.


16.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:12 avatar
Boris napis pravdu, ake mas posledne ukoncene vzdelanie, z ktoreho mas vysvedcenie?


18.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:19 avatar
som vyuceny kuchar lea, aj ked to s tym nema nic spolocne.. ides ponizovat a urazat? toto ta jezis ucil?
a prave o tomto pisem... farizejstvo najhrubsieho zrna lejka...


20.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:27 avatar
Boris ty v ateistickej nenavisti urazas vsetkych veriacich a Jezisa. Lebo moralka ateistu je len urazanie, ponizovanie a klamanie - a to robis ty. Ja pisem o zle a zlobe samej podstaty ateizmu a kazdeho kto ateizmus sa rozhodol vyznavat a sirit. Ateizmus je velke pokrytectvo a amoralnost a nevedeckost - a tom to je. Len velmi zli ludia mozu suhlasit s nasilim, zabijanim co robil vieru a Boha nenavidiaci Hitler a jeho posluhovaci v 2. svet. vojne a v gulagoch. Ako mozete byt taki zli?


23.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:34 avatar
Cikrev podporovala Hitlerove tazenie. Opat nieco, co nevies, ale pises? Ja sa s tebou nehadam, neurazam, len pisem fakty, ktore teba zial urazaju a ja to celkom chapem, kedze sa to v tebe bije.


25.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:35 avatar
"Bolo to práve náboženstvo, čo dopomohlo ľudstvu k pokroku vo všetkých oblastiach. Jedine katolícka cirkev sa ozvala proti Hitlerovi a jeho útokom na ľudskú slobodu. Do tej doby cirkev nikdy neupútala moju pozornosť. Ale dnes jej prejavujem svoj veľký obdiv a oddanosť. Jedine ona mala odvahu bojovať za duchovnú a mravnú slobodu ľudstva."
Albert Einstein


27.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:37 avatar
Nepravdepodobne, ze take nieco niekedy povedal. Osobne tomu neverim.


29.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 09:39 avatar
co ti nepasuje, tomu neveris... skoda casu s tebou pisat Boris


32.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 09:41 avatar
ty zase veris tomu, co ti pasuje lea


37.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 09:58 avatar
...boris, žasnem nad tvojou obmedzenosťou a jednostrannosťou ....
...jednoducho povedané -viera, cirkev, ľudia = 3 rôzne pojmy a ty v tom vidíš jedno jediné zlo ...
...to, že NIEKTORÍ ľudia a možno ZNAČNÁ časť cirkvi zneužíva vieru nieje vinou samotnej viery a samotnej ideológie...
Súhlasí Lea Pragmatická


40.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 10:03 avatar
tvoj nazor rose.


44.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:28 avatar
Rose madder vidis ake zlo a zatmenie mysle, rozumu a logiky sposobuje ateizmus u tych, ktori ho vyznavaju a propaguje. Vidim, ze aj preto je na svete zlo a zle, lebo ludia sa rozhodli pre robenia zla a ateizmus/humanizmus je nastrojom zleho.


47.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 12:36 avatar
..Lea...podľa Teba už samotný fakt ,že je niekto veriaci,zaručuje,že sa stane dobrým...?...a záleží,podľa Teba,aj na tom,v čo verí...?...lebo som pozeral dokument,kde divokí indiáni síce verili na posvätnú anakondu,ale kameramana chceli zjesť...


49.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:40 avatar
Je dobre a spravodlive verit v Boha. Pozri tu na DF na humansitov, ateistov, deistov, panteistov, agnostikov - je u nich etika, moralka, vedecke myslenie, konanie dobra k ludom a prirode?


288.
označiť príspevok

jenna
   15. 10. 2012, 22:36 avatar
Viera je v poriadku, boris. To, čo popisuješ, je náboženstvo.
Boh nevraždil novorodeniatka A tí, čo to robili, nerobili z Jeho vôle. Premýšľaj trochu.


38.
označiť príspevok

pollio
   18. 9. 2012, 09:59 avatar
človek bol stvorený do času a priestoru vhodnom pre to, aby mohol obdivovať a spoznávať stvorený svet, iné svety aj hviezdy.
Načo by to všetko okolo nás bolo? Každá harmónia potrebuje obdivovateľa. Preto sme tu.
Súhlasí Lea Pragmatická


45.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:29 avatar
Pollio presne, ale mnohy ludia su zli a rozhodli sa pre zle.


51.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 12:50 avatar
Lea, z prečítanej diskusie som zistil, že si vysoko vzdelaná a sčítaná, zatiaľ čo ja som vychodil len päť tried ľudových, mám k dispozícii len zdravý sedliacky rozum a k počitaču ma občas pustí môj vnuk keď nie je doma, tak si myslím, že mi môžeš kvalifikovane odpovedať na moju otázku, ktorá ma už dlhšiu dobu trápi. Čo pre mňa starého človeka vyplýva z existencie Boha? Ja som žil celý život v tom, že nič. Žil som morálne, nikoho som neokradol, nezabil, neublížil. no mám obavy či nepatrím medzi tých neznabohov ateistov-humanistov? Poraď, ako je to vlastne so mnou?


55.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:55 avatar
Star2rky nemozes sa vyhnut zodpovednost. Aj tu cez net si mas moznost sa oboznamit s navodom na spravny zivot a spasu duse - vid Biblia, Talmud a Koran. Ti co nemali moznost o nich vediet, oboznamit sa - ti budu posudzovani podla inych kriterii. Ti co mali moznost a bolo im opakovane vysvetlovane a poukazovane, ti sa uz z toho nevyzuju. Mozu slobodne sa rozhodnut -, ale potom nech neplacu. Inak chvalim tvoj zivotny postoj a konanie, je ti tak proti voli verit v Stvoritela? Ved pozri aky dokonaly a uzasny zivot stvoril a prirodu, praveze taky ludia ako ty co maju rozum a zdravy sedliacky rozum to vedia. Aj ty si taky, tak sa nerob.


61.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 12:59 avatar
Nuž, keďže po smrti človeka bude súd, treba sa naň dobre pripraviť. Je pekné, keď niekto nerobil nič zlé (aj keď to sa ešte objektívne posúdi), ale podľa biblických záznamov bude človek súdený nie za to, čo nerobil, ale za to, čo robil. Ako hovorí Kristus - "bol som hladný a dali ste mi jesť, bol som smädný... chorý... vo väzení... mne ste to urobili". A naopak - bol som hladný, a nedali ste mi jesť... mne ste to neurobili."
Súhlasí Lea Pragmatická


52.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:51 avatar
Ahoj Komik, napis mi nieco pekne. Len par ludi tu je dobrych a je ich ako safranu.


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 12:53 avatar
vsetci su tu dobri


57.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:56 avatar
Ena preco generalizujes a klames? Je mnoho zlych a obavam sa, ze vacsina.


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 12:56 avatar
ja ich tak vidim nemozem za to


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 12:57 avatar
ty ich zase vidis ako zlych


63.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:00 avatar
Klames. Nie vsetci su zli, ale mnohi alebo podla mna vacsina. To je rozdiel.


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:12 avatar
tak len bojuj dalej bojovnicka ved raz snad najdes pokojny pristav...
Súhlasí Boris_I.


78.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 13:13 avatar
kto do lei kamenom...lea po nam napalmom


79.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 13:13 avatar
*nom


83.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:16 avatar
Najdem. Neviem preco sa musim o vas ludi starat a pomahat - ved je to najnevdacnejsia a najtazsia robota.


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:18 avatar
len ci to ozaj robis co ak to ti ludia vidia uplne inac... a vsetko to dobre co si myslis ze robis sa obracia proti tebe?
Súhlasí bielamodrá


111.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:33 avatar
Jasne furt spochybnovanie a prekrucanie... ateisticke sposoby. Nuz co s tebou? Uzi si to.


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 9. 2012, 12:55 avatar
"It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly."
... napísal AE konfrontovaný nezmyslami zverejnenými v novinách.
Tu mas skutocnu citaciu AE o RKC: "I am convinced that some political and social activities and practices of the Catholic organizations are detrimental and even dangerous for the community as a whole, here and everywhere. I mention here only the fight against birth control at a time when overpopulation in various countries has become a serious threat to the health of people and a grave obstacle to any attempt to organize peace on this planet."


62.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 12:59 avatar
Nadja ja po anglicky neviem.


64.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:02 avatar
A pokial ide o cirkev a jej preslapy to sem nemusis davat. Vsetci vieme, ze sa dopustila aj chyb, ale urobil aj vela dobreho. Ale co dobre a prinosne urobil ateizmus? Co je vasou recou - len urazat a bojovat proti druhym a znicit im to co vybudovali.


67.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 9. 2012, 13:06 avatar
Ateizmus ani katolicizmus nevedia urobiť nič, len slúžia ľuďom v ich zámeroch.
Preto je dôležitý zámer, oveľa viac ako to, aké prostriedky k tomuto zámeru použije, či jednu alebo druhú vieru.


68.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:07 avatar
Velmi by som chcela, aby aspon jeden z vas pochopil, ze najdolezitejsie v zivote je verit v Boha - to je spravodlive a tam je pociatok vsetkej mudrosti, po ktorej vy ateisti/humanisti prahnete, pritom vobec rozum, logiku a vedu nevyuzivate, len ste naockovani nenavostou, posmievanim a nicenim - ateizmom.


71.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:08 avatar
.. ano, verit v boha.. a ked vam vnukne, ze mate ist vyvrazdit nejaky narod, slepo chodte..

poculi ste slovo leine... ameeeen
Súhlasí Boris_I.


72.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 13:09 avatar
vola bozia?


85.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:16 avatar
72.

zaujimava otazka.. naco by bola bohu vola, ked boh je vsetko?
Súhlasí Boris_I.


91.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   18. 9. 2012, 13:21 avatar
ja neviem, to zvacsa veriaci udajne vedia, co boh chce.. aj ked sa to prieci zdravemu rozumu, tak je to vola bozia hmm.
Súhlasí trin i ty


96.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:24 avatar
to su veriaci, ktori zneuzivaju boha na presadenie svojich totalitnych cielov..

ti vedia o viere velke H..


97.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:25 avatar
nie su ziadni oni... sme len my...


100.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:29 avatar
97.

to povedz lekarom a sestrickam, pribuznym, ktori sa staraju a pochovavaju obete vojen..


104.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:30 avatar
keby tomu chapali, nemuseli by ich pochovavat...
Súhlasí trin i ty


108.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:31 avatar
104.

suhlasim.. nakupili by si zbrane.. a zautocili by ako prvi..


110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:32 avatar
kto sa chce bit, palicu si najde
Súhlasí rose.madder


112.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:33 avatar
110.

a sme doma.. takze nie sme vsetci iba my.. lebo nie vsetci sa chcu bit..

takze oni maju palicu a my natrcime chrbat, lebo "nezabijes"


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:33 avatar
podla mna sme vsetci my... len kazdy z nas ma ine priority...


114.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:34 avatar
113.

preto mame my, vy, oni, ony, ja, ty..

lebo kazdy ma ine priority..


118.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:35 avatar
to su len mnoziny a podmnoziny... ale dokopy sme my...


122.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:38 avatar
118.

nie.. aj keby prisla ina civilizacia, niekto by sa vyclenil a zradil by..

tak ako zradil judas..


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:39 avatar
a zradca musi z kola von?


129.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:41 avatar
125.

zradca nie je "my" ale "on"

lebo ked otravi studnu dedine, "my" zomrieme a on sa bude tesit z dobre vykonanej prace :D


133.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:44 avatar
nie ... skupina "my" a skupina "on" sa stotozni lebo ostane uz len jeden v skupine "my"


135.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:45 avatar
133.

nie.. :my: budeme az vtedy, ked budeme vsetci mrtvi..


137.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:47 avatar
a to uz preco? ved my moze byt tvorena zivymi i mrtvymi... zalezi len od oboru hodnot


115.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:34 avatar
napriklad predstav si ze by neexistovala taka individualita ako Lea... kto by sa tu potom bil za vieru?


119.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:35 avatar
115.

ona sa nebije za vieru.. ona sa len tak placa zivotom a preziva svoje dni.. ku smrti..


121.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:36 avatar
veri tomu
Súhlasí trin i ty


123.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:39 avatar
Trin som si myslela, ze dobro a robenie dobra ta zaujima. Neboj sa umriem, tak ako kazdy. Ale nebudem sa natahovat a vadit, len som snazila pre vas zle a nevdacne deti nieco pre vas prospesne urobit. Marna bola moja snaha a usilie. Papa.


126.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:40 avatar
123.

napisat ze "zidia su dobri" je prospesne.. vsetci to vidime.. vsetci tu o tom piseme.. len ty to popieras..

papa


128.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 13:41 avatar
To my všetci, trinity...


132.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:44 avatar
128.

rastos, ty si ta kategoria veriacich, ktora nie je klise, ale naozajstne dobra cast celeho systemu.. ty si pre mna symbol veriaceho, takeho, ktory pomoze aj ked mu to sposobi nepohodlie.. a ktoremu vadi zabijanie, ci uz zabije veriaci alebo neveriaci..

ty nevidis veriacich a neveriacich, ale ludi.. a vo tom to cele je..


171.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:27 avatar
Trin, myslím, že si ma idealizuješ... všetci si v sebe nesieme aj porušenie.

"nikto nie je dobrý, iba jeden, Boh" (...povedal JK).


172.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 14:31 avatar
171.

nikoho si neidealizujem.. dokonalost nie je ludska vlastnost.. ale viem rozoznat ludi, ktori su laskavi a citlivi..


80.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:15 avatar
Len preto, ze je mi luto, kazdeho cloveka co sa rozhodol vedome konat zlo a ma moznost konat dobro a byt spaseny. Preco nechcete sami sebe urobit dobre, a tym aj vsetkym ludom a svetu? Preco ste taki? Pripadate mi ako neposlusne a vzdorovite deti, preto mam s vami tolko trpezlivosti.


84.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:16 avatar
myslis ze ked rybu vytiahnes z vody tak ona sa nauci dychat vzduch? len preto ze ty to tak chces?


105.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:30 avatar
Ena - vyhovorky a nespravne prirovnanie.


107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:31 avatar
ako povies... pokorny sluzobnicek
Súhlasí trin i ty


82.
označiť príspevok

pupuš muž
   18. 9. 2012, 13:16 avatar
Lea...ver si čomu chceš...nemám nič proti tomu...ale,nevnucuj to iným,lebo Ťa majú potom za hlúpu..iste by si si o mne myslela to isté,keby som Ťa začal presviedčať,že obete samovražedných atentátnikov zomreli,lebo to bola vôľa božia...


88.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:20 avatar
Pupus ja vam vysvetlujem a argumentujem, nikoho nemozem prinutit, ale vidim, ze ludia sa rozhodli pre zlo a vlastnu zahubu. A je mi to ozaj luto, je mi luto kazdeho cloveka co zije alebo sa este narodi, pritom vychodisko a smer je jasny, moze zachranit seba aj pomoct celemu ludstvu a planete. Ale vy nie - len prekrucane reci akoze vedecke vam vyhovuju, pricom vobec nejde o vedecke reci a poznanie - ateizmus je len robenie zla.


75.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 13:10 avatar
Lea, preložil som ti to cez google:"Bolo to, samozrejme, lož, čo ste čítali o mojej náboženské presvedčenie, lož, ktorú je systematicky opakovať. Neverím v osobného Boha a nikdy som to však poprela ale to vyjadril jasne."
... napísal AE konfrontovaný nezmyslami uverejneným v novinách.
Tú mas skutocne Citacia AE o RKC: "Som presvedčený o tom, že niektoré politické a spoločenské aktivity a praktiky katolíckych organizácií sú škodlivé a dokonca nebezpečné pre spoločnosť ako celok, tu a všade Uvediem tu len boj proti kontrole pôrodnosti v kedy preľudnenia v rôznych krajinách sa stal vážnou hrozbou pre zdravie ľudí a vážnou prekážkou akéhokoľvek pokusu o dohodnutie mieru na tejto planéte. "


92.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:22 avatar
Sta2rky dakujem, ale utoky voci cirkvi ma neprekvapuju. Padne cirkev, pride ateizacia - nasilna a zla vo svojej podstate a ludia zaziju peklo uz na zemi a potom horko zaplacu za starou dobrou cirkvou, aj ked robila chyby robila ja dobre. Ateizmus nikdy nic dobre neurobil ... su to len posmievaci a nicitelia - samo zlo.


90.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 13:20 avatar
Lea a rastos, ale to čo tu všetko citujete vymysleli ľudia a bohvie prečo? Ja sa chcem riadiť len zdravím sedliackym rozumom, ktorý mi hovorí, že kritériom pravdy je skutočnosť a žiaľ niet žiadnych relevantných dôkazov o tom čo hlásajú jednotlivé náboženstvá, že by to bola pravda aj o tom spasení, súdení, mne sa zdá, že je to len ľudský výmysel fantázia a ja nie som schopný niečo uveriť aj keď to tvrdí domnelá autorita. Lea, ešte si mi neodpovedala na moju otázku: či som, alebo nie som ateista? Myslím, že je to jasné. Či nie?


99.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:28 avatar
Sta2rky nie - viera a poznanie, ktore je v svatych knihach nevymysleli ludia. Ateisticke prekrucaniny to je dielo cloveka a zleho. A ako viem, ze Biblii , Talmude ci Korane je navod od Boha a nie od ludi? Velmi jednoducho. Najdi mi na celom svete co i len jedneho cloveka, ktory by bol schopny napisat dve stranky takeho textu aky je tam, ktory bude mat vseplatnost po cele starocia a oslovi vsetkych ludi co ho budu citat? Podla toho aky si pysny a vzpurny si ateista alebo nejaka jeho odnoz, ale to ty by si mal povedat co si, ak chces.


154.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 14:03 avatar
Ale veď tam sú popísané nehorázne klamstvá. Uvediem jeden príklad z NZ:
Celkove, čo sa týka Evanjelií, určite majú jednotlivé príbehy zo života Ježiša, akýsi reálny základ, ktoré boli pisateľmi – evanjelistami, interpretované ako legendy s nádychom zázračnosti a poznačené úrovňou ich poznania reality v čase života pisateľa. A to zázračno, oslovuje aj súčasného kresťana. Pokúsim sa to ozrejmiť na tomto evanjeliovom príbehu:
Matúš 3,16-17 Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vyšiel z vody. A hľa, otvorili sa nebesá, i videl Ducha Božieho, ktorý zostupoval ako holubica a prichádzal na neho. A hľa, z neba hovoril hlas: „ Toto je môj milý syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.“
Ak tento text príjme nábožensky veriaci ako pravdivý, no nie je to rukolapný dôkaz, že Ježiš je boží syn? A najtragickejšie na tom je skutočnosť, že kresťania, na základe takýchto evanjeliových a biblických „právd“, reálne konajú. Pokiaľ by to bolo len v polohe osobnej viery, nie aktívneho konania, budiž, ale je tu vybudovaný obrovský celosvetový koncern – cirkevné spoločenstvá, ktoré vyrábajú veriacich s využívaním psychických manipulácií, školia ich, získavajú majetky a osobujú si právo zasahovať do občianskej spoločnosti.
Aký je reálny základ tejto legendy, v čom je neznalosť vesmíru a v čom je zázračnosť, čo sú očividné klamstvá, by určite dokázal odhaliť aj náboženský veriaci 21. storočia, keby chcel. Mám skúsenosť, že nechce. Ak sa takýto nachádza na týchto stránkach, nech sa prejaví!!


102.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 13:30 avatar
Sta2rky zdravý sedliacky rozum uznávam aj ja.
Práve ten nás vedie k názoru, že tak premyslene usporiadané veci okolo nás v prírode s najväčšou pravdepodobnosťou nevznikli len tak samé od seba.


134.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:45 avatar
Na selekciu potrebuješ okolité prostredie.
To nie je "samé od seba".


138.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 13:50 avatar
"samé od seba" = náhodne, bez zmyslu, zámeru, účelu...


139.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:51 avatar
Aký zmysel, zámer, účel má malária?
Súhlasí Vlado


142.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:58 avatar
139.

ze sposobuje tazkosti.. a niektory typ aj smrt


143.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:59 avatar
skorej sa spytaj ci a aky zmysel ma smrt...


144.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 13:59 avatar
143.

smrt ma ten najvacsi zmysel..


146.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:00 avatar
vsetko ostatne v tomto svete je "len" sluzobnikom ktory ta k smrti privedie
Súhlasí trin i ty


149.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 14:01 avatar
146.

smrt je jedina istota


152.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:02 avatar
zatial...


156.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 14:05 avatar
152.

ako vies?


160.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:06 avatar
nesmrtelnost je meta... problem bude ked ju dosiahneme...


161.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 14:08 avatar
160.

presne.. problem ..


163.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 14:11 avatar
Problém by potom teoreticky mohol byť, keby bola stratená možnosť dobrovoľnej smrti, čo, myslím, by nehrozilo.
Súhlasí trin i ty


164.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 14:14 avatar
163.

bingo!


167.
označiť príspevok

majomajo muž
   18. 9. 2012, 14:18 avatar
Ani Slnko, ani celý vesmír nie je nesmrtelný, všetko je dynamické takže nesmrtelnosť nedosiahneme, pokial sa na to nepozeráš čiste cez gény, tie sú nesmrtelné už teraz , žijeme ďalej v našich deťoch.......


145.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 13:59 avatar
Ukazuje nám porušenie v inak účelnom svete.


148.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 14:00 avatar
145.

ucel delis na dobry a zly

zly ucel oznacujes ako porusenie

lol


153.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:02 avatar
Pozri, zaiste nedokážem vysvetliť zmysel všetkého vo svete, ale to mi nebráni vidieť nesamozrejmú usporiadanosť prírody.
Súhlasí trin i ty


159.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 14:06 avatar
A tom to je, nestačí vysvetliť pozitívne tvrdenia, rovnako dôležité sú aj negatívne.

Výborná kratučká prednáška na danú tému, s cs titulkami: TED.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Michael Shermer o víře v podivné věci
Súhlasí trin i ty


151.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 14:02 avatar
Prečo práve tým, čo to najmenej potrebujú, ktorí trpia aj bez toho?

Nezdá sa Ti, že tých porušení je strašne veľa? Prečo ich je tak veľa, že to vyvoláva dojem, že žiadny účel svet nemá?
Súhlasí trin i ty


165.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:17 avatar
Možno som zažil v živote viac tých lepších vecí, účelných, zmysluplných a i krásnych, a to vplýva i na moju optiku.

Keď prídem na nádhernú lúku zaliatu slnkom, môžem vychutnávať jej krásu, môžem tam vziať niekoho koho milujem a prežiť spoločné očarenie. Môžem zažiť dokonalú krásu.
A zasa keď sa pozriem detailne trebárs do trávy, vidím tam krutý zápas o život nejakých mravcov s húsenicou...

Naša existencia je zasadená do takýchto dvojznačností. Áno, je ich mnoho, jedných i druhých. Ale toto nevylučuje usporiadanosť prírody. Druhá vec je, čo v nej vidíme a čo nám tým chce byť povedané. My možno nie sme s konečnou platnosťou stvorení pre tento svet. Musíme prejsť cez toto slzavé údolie, ale máme možnosť dospieť k svetu, kde tieto dvojznačnosti nebudú mať miesto.


168.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 14:19 avatar
Pozri si tú prednášku radšej...


173.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:34 avatar
Teraz nestíham, ale pozriem.


174.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 14:45 avatar
Ozaj je kratučká, len 13 minút.


155.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 14:04 avatar
Inak, z hľadiska toho prvoka "účel" je jasný, prežiť.
Boh má radšej prvoky ako ľudí?


158.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:06 avatar
ja myslim ze tento ucel maju vsetky zive organizmy ako spolocny...
Súhlasí ruwolf, trin i ty


140.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 13:52 avatar
Ak tie veci okolo nás nevznikli samé od seba, tak mám teda otázku: Čo rozumné z toho pre nás ľudí 21. storočia vyplýva? Ja sa domnievam, že nič: Ty máš na to akú odpoveď?


147.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:00 avatar
píšem v 141.


150.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:01 avatar
najkrajsie na pravdepodobnosti je ze mozes bingo vyhrat na prvykrat alebo nikdy... preto vyjadrenia ktore v sebe nesu pojem pravdepodobnosti su o nicom hovoriace...


157.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:05 avatar
Keď myslíš... ja píšem primárne o sedliackom rozume, nie o pravdepodobnosti.


162.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:10 avatar
pises ze s najvacsou pravdepodobnostou nevznikli len tak sami od seba


169.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 14:20 avatar
To hovorí sedliacky rozum, ako napríklad že "zajtra bude tiež deň". Podľa mňa to má vysokú pravdepodobnosť.


170.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 14:24 avatar
sedliacky rozum stavia na skusenostiach... a velke obmedzenie ma vo veku ktory moze zobrat do uvahy


117.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:35 avatar
vy ludia sluzite zlemu a ste nepolepsitelni, vy popriete aj nos medzi ocami, keby aj samotny Boh sa pred vami zjavil a prehovoril...


120.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:36 avatar
vsetko je mozne...


124.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:39 avatar
Odkiaľ vieš, čo by sme robili? Nejaký hlupáčik s menom TvojOponent Ti to povedal?
Pokiaľ sa nenaučíš - či skôr neodvážiš - používať vlastný rozum - budeš závislá na hlúposti a budeš šíriť hlúposti.
Súhlasí starec


127.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 13:40 avatar
dokazal si moje tvrdenie v prispevku 117


131.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 13:43 avatar
V čom je tam ten dôkaz? Rozpíš ho podrobnejšie, pretože ja ho tam vôbec nevidím - ani len náznak.


136.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 13:46 avatar
rozumej... zly = ten co pouziva vlastny rozum...


300.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   8. 12. 2012, 01:12 avatar
Takže tu máme génia menom ruwolf? Hehe... Nedráždi hada bosou nohou, rum-wolfe
Súhlasí Lea Pragmatická


130.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 13:43 avatar
rastos, no a čo z toho plynie? Máš nejaký rozumný nápad? Dúfam, že kvôli tomu netreba postaviť kostol. Ako na to ľudia prišli, vnukol im to Boh?


141.
označiť príspevok

rastos muž
   18. 9. 2012, 13:58 avatar
Nie, kostol netreba - je to len budova na zhromažďovanie (na také účely môže poslúžiť aj kultúrny dom).

Vyplýva z toho skôr výzva na hľadanie zmyslu svojho života, svojho zmysluplného miesta v ňom. To sa zameriava dvomi smermi -
1. hľadať autora reality a usilovať sa poznať jeho vôľu, a
2. ak svet okolo mňa a aj môj život (schopnosti, obdarovania) je mi "darovaný", aj ja mám hľadať, čo a ako "darovávať" ďalej...
Súhlasí Lea Pragmatická


166.
označiť príspevok

sta2rky muž
   18. 9. 2012, 14:17 avatar
Tak toho autora reality ešte dosiaľ ľudia reálne nenašli? Hľadajte ďalej!! Ja takéto starosti nemám, ani nechcem mať. A zmysel môjho života je prežiť život správne, šťastne, byť kreatívny a rozvýjať si vedomie poznaním, určite nie nezmyselnou náboženskou vierou. Ja sa snažím celý život sprostredkovať poznanie a radosť z poznania. Nič viac z duchovnej oblasti. Som zásadne proti ideológiam klamstva a podvodu.
Súhlasí majomajo, Vlado


175.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 15:38 avatar
...a Boh sa z teba teší, sta2rky : )
...dal nám rozum, aby sme rozmýšľali, city, aby sme ľúbili a zmysly, aby sme vnímali ...pravý Boh nepotrebuje kostoly a chrámy, ba dokonca si dovolím tvrdiť, že ani kňazov, Vatikán a proste celú cirkev ...máloktorí kňazi dokážu byť naozaj tým, na čo sa podujali ...a radšej žiadnych ako takých, ktorí budú v kostoloch slepým a zmanipulovaným veriacim občas podsúvať také absurdity, že sa vôbec, ale vôbec nečudujem tomu kvantu inteligentných ľudí, ktorí sa kvôli cirkvi odklonili od náboženstva, či dokonca ho začali nenávidieť ...
...ale nie je to vina viery, uvedomte si, že je to vina ľudí ...
...ak neveríte v Boha, neverte ...ak vám stačí vedomie, že po smrti proste zhnijete v zemi, že neexistuje niečo ako ľudská duša, že si stačí proste povedať " neverím a basta" ...aj to je len vaša voľba ...ja som presvedčená, že v pekle preto neskončíte : )
...len si už nemýľte pojmy a dojmy ...
Súhlasí Lea Pragmatická


176.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 15:39 avatar
kedy si bola naposledy v kostole?


177.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 15:41 avatar
... ak odpočítam svadobné a pohrebné omše, tak pár rokov to už bude ...prečo sa pýtaš?
...ale v lete som robila spoločnosť jednému človeku na ceste na jedno pútnické miesto, tak neviem, či sa to ráta, tam boli omše pod holým nebom ; )


178.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 15:42 avatar
len tak pre istotu


179.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 15:43 avatar
...ako odpoved mi to nestačí ...
...skús ešte raz ; ))


180.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 15:45 avatar
no... da sa z tvojej odpovede zistit... ci stavias na realnych skusenostiach... alebo nie...


181.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 15:56 avatar
...narodila som sa v komunistickej rodine ...ako nepokrstené dieťa "s očami diabla" ako ma raz charakterizovala ako ešte školáčku jedna fanaticky veriaca žena neznášajúca "červených" ; ) ...takže vyrastala som v ateizme a dlho mu verila ...potom však prišli otázky ....a bolo ich milióny ...odpovede som hľadala v náboženstvách, ideológiách, filozofii a stále čím viac ich mám ako tak zodpovedaných, tak prichádzajú dalšie a dalšie ...možno na sklonku života budem veriť v mimozemšťanov, neviem : )) ...momentálne som spokojná, pretože vierou v Boha som získala pokoj v duši ...a bola to dlhá cesta ...a stále nie som na konci ...
...neodsudzujem neveriacich, chápem ich ....ale človek by mal snahu bádať a hľadať, nemal by sa uspokojiť len s niečim jednoduchým a hmatateľným ...a to platí všeobecne, nielen pre náboženstvá ...


222.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 18:58 avatar
Rose madder a nemohla by si dat tento prispevok ako samostatnu temu, skoda by bolo, aby to tu zaniklo. Teba mi to zoslalo samo nebo a vlastne aj pre ostatnych.


223.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:00 avatar
Rose madder tvoj prispevok cislo 181 dat ako samostatnu temu


225.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:04 avatar
....lea, preceňuješ ma ...
...a svoje subjektívne skúsenosti, ktoré sa týkajú čisto len mna sa za samostatnú tému nehodia ...
...ale dakujem za uznanie, samozrejme, že potešilo
Súhlasí Lea Pragmatická


226.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:05 avatar
Rose madder neprecenujem. Ale cenim si tvoju skromnost a pokoru.


224.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:00 avatar
mne islo skor o tych co chodia do kostola... citim to ako novodoby trend... chodis do kostola... si ovca...


229.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:09 avatar
....tak, nie je kostol ako kostol, nie je kňaz ako kňaz a nie je ovca ako ovca . )) ...občas sa z ovce vykľuje baran, z kostola smetisko a z kňaza pohan ...


231.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:10 avatar
ak kazdy robi najlepsie ako v danej chvili vie nie je sa na co hnevat


185.
označiť príspevok

scirocco muž
   18. 9. 2012, 17:20 avatar
@Lea Pragmatická nehnevaj sa na mňa, ale z tvojich príspevkov je jasné len jedno jediné, že si neuveriteľné hlúpa a naivná...


186.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:24 avatar
...scirocco, nieee ....to ja som tu za hlúpu naivku ; )) ...neber mi môj status ; )


187.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:25 avatar
na statuse je pekne to ze ho mozeme mat viaceri
Súhlasí scirocco


188.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:26 avatar
...aj ty, Brutus? ; ))


189.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:27 avatar
hlavne ze mi chuti nic ine nie podstatne


190.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:28 avatar
...život? ...
...a aký ho máš? sladký? trpký? horký? kyslý? : )


191.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:30 avatar
noooo... taka vsehochut raz sa placem a niekedy smejem


192.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:35 avatar
...ten smiech potom o to viac chutí, ked mu predchádzali slzy : ) ...


193.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:37 avatar
ani nie...


195.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:41 avatar
...tak to si potom ešte naozaj neplakal ...
...alebo roníš zvláštny druh horkých sĺz, ktoré ti ten následný úsmev znechucujú ..
...to chce prečistiť očné kanáliky ; )


196.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:42 avatar
na to aby som vychutnal kocku cukru, nepotrebujem predtym olizat citron


199.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:46 avatar
...ale ako potom budeš vnímať ten rozdiel? ...len ked spoznáme všetky chute, vieme rozlíšiť tie, čo nám najviac chutia, nie? ...ak by som poznala len sladké a kyslé nie ...ako by som vedela, že sladké je lepšie? . )
...ako by si videl hviezdy, ak by nebola občas aj tma?
; )


201.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:50 avatar
pocuj... clovek ma jest vsetko zaradom a nema byt priebercivy  
ak by nebola obcas tma tak by sme nevedeli ze tam hviezdy su trapilo by nas to?


203.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:57 avatar
...asi nie ...čo oko nevidí, srdce nebolí ...
...ale o tie hviezdy by bol nás svet prázdnejší , takže ja chcem radšej aj ten citrón, aj tú tmu ...a dám si potme citronádu plačúc i smejúc sa zároveň sledujúc hviezdy : )
..hoci tá predstava mi teraz pripadá priam "hysterická" ; )))


204.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:59 avatar
macochistka
Súhlasí rose.madder


207.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 18:05 avatar
...nie si prvý, čo si mi to povedal ...či vlastne napísal, asi na tom niečo bude, ked aj virtuálne ma takto už ľudia hodnotia
( presnejšie -psychomasochistka , takto ma označili : )


208.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:07 avatar
podla seba sudim teba
Súhlasí rose.madder


194.
označiť príspevok

scirocco muž
   18. 9. 2012, 17:40 avatar
sorry rose, ale budeš sa s tým musieť zmieriť. sú aj lepší v tomto smere ...


197.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:43 avatar
....bude to ťažké, ale zmierim ...zmierenie so sebou samým je prvým krokom ku zlepšeniu ; ))
Súhlasí scirocco


198.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:44 avatar
a ja ze poslednym


200.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 17:48 avatar
...no, a niekto to má aj otočené ...niekto sa môže zlepšiť a až potom sa ťažko zmieruje so sebou samým, svojou dokonalosťou ; )))
...ale to nie je náš prípad, my sme nedokonalí a naivní ; )


202.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 17:51 avatar
ktoru variantu by si chcela vyskusat?


205.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 18:01 avatar
....zmierenie mám za sebou ...s minulosťou, so svetom, so sebou ....som vo fáze vylepšovania "súčiastok" ; ) ...takže som tam, kde chcem byť ...vo fáze zmeny ...snád k lepšiemu, lebo zvrtnúť sa to môže hocikedy hocikam : )
...ty?
Súhlasí Lea Pragmatická


206.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:03 avatar
hladam svoje korene


209.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 18:07 avatar
....takže tiež akási fáza zmeny, zakorenenia, rastu, ktorý by mal šťastne pokračovať prípadne aj zberom plodov? ; )


210.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:10 avatar
nie ... hladam korene aby som zistil...
http://www.youtube.com/watch?v=wiJgTFmF9Zo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


212.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 18:29 avatar
zistil
....kto si? : )
...ja mám vraj nemecko-židovsko-talianske korene ...
...ako potom môžem byť normálna?? ; )))


213.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:31 avatar
tak...
ja neviem absolutne nic... tak som si vymyslel ))


214.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:31 avatar
zistil... (ta pesnicka ma text : kde domof muj ...)


215.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 18:32 avatar
rose madder ja mam madarsko-zidovske a ukrajinsko-zidovske korene a som normalna aj ty si


218.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 18:35 avatar
...lea, to je asi uhol pohľadu, aké sme ...občas si pripadám tak nenormálne, že som normálna ...a naopak : ))


219.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 18:36 avatar
rose madder ved aj ja, ale nepriznam sa tu predsa, tu su vlci, ktori chcu cloveka roztrhat na marne kusky


220.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:37 avatar
Lea, strach je mostom k temnej stranke sily pamataj...


230.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:10 avatar
Strach a strach je dva.


233.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:11 avatar
no hej... jedno je s velkym a druhe s malym pismenkom... a este v com sa lisia?


221.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 18:44 avatar
...ale lea ...akí vlci? ..myslíš tých túlavých psíkov , čo tu občas zavrčia ? : )
...vlkmi budú, ak sama sebe dovolíš, aby si ich tak vnímala ...
...je to o tebe, nie o nich


243.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:18 avatar
rose madder vlastne je to tak ako pises, mas pravdu


216.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 18:33 avatar
a bud rada ze nemas k tomu este aj ciganske korene ))
Súhlasí rose.madder


227.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:08 avatar
Scirocco sokujuco hlupa a naivna si chcel povedat, vsak? To sedi. Som charizmaticka osoba a dokazem na ludi posobit, tak bud rad, ze sa angazujem pre dobro vase aj dobro ludstva.


228.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:09 avatar
posob na mna
Súhlasí trin i ty


238.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:15 avatar
Ved posobim a formujem vas. Chcem z vas mat vychovanych ludi, aby ste sa vy nemuseli zahanbit pred ludmi a Bohom.


239.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:15 avatar
Lea ... si naha pred Bohom?
Súhlasí trin i ty


241.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:17 avatar
Na nevychovane otazky neodpovedam.


242.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:18 avatar
to nie je nevychovana ale priam velmi dolezita otazka...
pamatas na rajsku zahradu? na zaciatku bola eva naha a nehambila sa ... preto som chcel vediet ako si na tom ty...


245.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:19 avatar
Boh vie a to je podstatne. Nebudem sa obnazovat pred vami -diskutermi na fore.


247.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:20 avatar
Ale Eva sa ani pred Adamom nehambila...


252.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:25 avatar
a potom ich zviedol had ... len pre uplnost...


246.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 19:20 avatar
Ty nehamembník, nehambíš sa písať "nehambiť" s "m"?  


248.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:20 avatar
nehaMbim    


249.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 19:21 avatar
Sa hanbím sám, bo som to napísal zle.   
Súhlasí EnaXnaY


244.
označiť príspevok

ruwolf muž
   18. 9. 2012, 19:18 avatar
Nejestvujú hlúpa otázky, len hlúpe odpovede.  
Súhlasí trin i ty


250.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 19:21 avatar
239.

keby citala talmud a bibliu, tak ako tu lea prezentuje, vedela by, ze zidia, aby nestali pred bohom nahi, a dokonca s obrezanym ftakom, maju na hlave aspon tie ich jarmulky

niet za co, lea
Súhlasí Lea Pragmatická


251.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:24 avatar
Trin dakujem, vedela som, ze ma nenechas v stichu a si moja kamaratka, ktora ma podrzi. Vies ja som taka, ze ja vela veci rozbehnem, viac knih rozcitanych a popritom sa venujem aj realnym zivym ludom, ktorym chcem pomahat alebo vypocut ci povzbudit a potom to tak vyzera. Dakujem vidis a toto ja pisem, ze si vzdelana a inteligentna, ty by si mohla urobit 2 krat tolko dobra ako menej inteligentny clovek.


253.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:27 avatar
Trin neviem ci mas alebo si si robila vlastny rodostrom,ale ja si myslim, ze mas v sebe aj zidovsku krv, aj ked sa tak dost nepriatelsky voci svojim stavias, mozno keby si zistila, ze si jedna z nich, tak by si nebola taka prisna voci nim.


255.
označiť príspevok

trin i ty muž
   18. 9. 2012, 19:31 avatar
253.

lea, ma neser, chcela som ostat na pocte prispevkov 1818, takto budem mat o jeden viac, ale aby si mohla spavat, tak som priama pokrvna linia vynalezcu murgasa..

uz nemam na vas cas, tak ti prenechavam liniu robenia dobra.. maj sa krasne lea, ozvem sa s grantom na studium hebrejciny v jeruzaleme, ciao
Súhlasí Lea Pragmatická


258.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:34 avatar
Trin, ale to nevylucuje tu zidovsku krv. S tym grantom si ma zabila aj ja chcem, ale prajem ti ho a tesim sa, ze mas moznost spoznat velke mudrosti v originalnom uzasnom hebrejskom jazyku. Prajem vsetko dobre a vela uspechov.


232.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:11 avatar
....lea, ja by som ťa normálne chcela vidieť ako sa tváriš, ked také niečo píšeš ...naozaj ; ))
Súhlasí Lea Pragmatická


235.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:13 avatar
Rose madder, ja som trosku aj figliarka a humoristka, pouzivam naivny humor, sem tam som ostra ako britva a to vsetko viem sklbit do pestreho a zaujimaveho celku - vlastne sokujuceho a bud vyvolam suhlas alebo velky odpor, ale nikdy to neostane bez odozvy.
Súhlasí rose.madder


237.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:14 avatar
...tak to sedí ..
...tak nejak si ťa predstavujem ..
...provokuješ ; )
Súhlasí Lea Pragmatická


240.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:16 avatar
svoji sa navzajom spoznaju, aj ked sa nevidia
Súhlasí rose.madder


234.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:13 avatar
...aký je na fóre rekord v počte príspevkov ku téme?
blížime sa ? ; )


236.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:13 avatar
pomaly ale isto
Súhlasí rose.madder


259.
označiť príspevok

Mojka žena
   18. 9. 2012, 19:34 avatar
veľmi pomaly a neisto..rekord príspevkov bol 1094   a ešte niečo málo navyše. 


262.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:36 avatar
...moj ty bože, to by mi môj pc ani nenačítal ; )))
...to čo bolo za tému, mojka???


266.
označiť príspevok

Mojka žena
   18. 9. 2012, 19:42 avatar
Veronka ju vypísala, a mala názov práve 1094..skákali sme, že kto to číslo dostane..právom dostala ju Veronika a ja som tú tému odtrúbila.  


263.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:36 avatar
coze je to patdesiatka


264.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:39 avatar
....zaujímavé ...to je potom aj vekový priemer diskutérov? ; )


265.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:39 avatar
neviem... ak ano tak ja som podpremier


268.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:43 avatar
....a ohľadom mna si nad, či pod? ; )))


269.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:44 avatar
tesne... ba az najtesnejsie nad


272.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:47 avatar
...milé prekvapenie ...
...taký nadhľad a pohodu by som skôr čakala od oveľa zrelšieho muža
...zase podceňujem chlapov, zase robím tie isté chyby : )


274.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:48 avatar
no nikdy nevies duchom som mozno uz dochodca    
Súhlasí rose.madder


277.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:55 avatar
...som sa ti nepriznala, ale asi den-dva som si s tebou písala mysliac si, že si žena ...ena
: )))
....pamätáš tú myšlienku "duševného milovania"? : )


278.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 20:01 avatar
uz som to tu raz spominal ze som...
hermafrodit
pamatam


279.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 20:02 avatar
..ty sa máš ; ))


280.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 20:05 avatar
no neviem prvykrat ked som to zistil tak ma museli dat do zveracej kazajky
Súhlasí rose.madder


254.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:29 avatar
Súhlasí Mojka


256.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:31 avatar
Enaxko dakujem, vidis aky vies mily a vychovany. Tesim sa z toho.


257.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:32 avatar
a ja sa tesim z toho ze sa tesis  
Súhlasí Lea Pragmatická


260.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:35 avatar
....už aj mne to doma duní a susedia zase budú búchať, lebo im ruším večerné správy ; )))
super piesen
Súhlasí Lea Pragmatická


261.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:35 avatar
a velmi poucna k tomu
Súhlasí rose.madder


267.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:42 avatar
Súhlasí rose.madder


270.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:45 avatar
..wau, vtedy som sa niekedy narodila : )))


271.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   18. 9. 2012, 19:46 avatar
ja o rok skor...
Súhlasí rose.madder


273.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:48 avatar
ja o 4 roky skor


275.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 9. 2012, 19:53 avatar
...takže 30 tnici : )
...pekný vek, nie? ...niektoré ženy by chceli mať naspäť 20 ...ja už nie ...


276.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 9. 2012, 19:55 avatar
ja by som kludne prijala byt aj 50 tnickou ci 60 tnickou, ked sa dozijem - tesim sa na stary vek, lebo dusu mam uz staru a nepasuje mi v mojom relativne mladom veku a vyzore, ale to mam dane geneticky
Súhlasí rose.madder


298.
označiť príspevok

servis žena
   16. 10. 2012, 07:08 avatar
Čo je relatívne mladý vek? Ak budeš v 50, 60 vyzerať mladistvo tak potom si môžeš povedať, že to máš geneticky dané. 50 nie je starý vek! Jedine ak sa staro aj cítiš. Prehodnoť ešte svoje pocity v súvislosti s vekom.


299.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 10. 2012, 18:44 avatar
Servis v dnešnej dobe je úspech dožiť sa 50 tky a každý rok vyššie je už len bónusom a nadčasovanie. Treba zabudnúť, na éru 70-80 ročných ľudí. Nemôžem byť naivná a optimistická čo sa týka ľudského života, keď človek získa isté poznanie už neverí na povedačky a úžasnom živote. Ja budem len rada ak prežijem bez nejakých vážnych ťažkostí a problémov a to bude šťastie.Ja tak veľa som počula a videla o všelijakých ľudských osudoch, že mám dosť a už som z toho unavená.


281.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   18. 9. 2012, 21:17 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=oRdxUFDoQe0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


TOTO JE ABSOLTUNA LOGIKA A VEDA KTO NECHAPEM MA SMOLU


283.
označiť príspevok

nabzlo muž
   19. 9. 2012, 06:50 avatar
Harris verí, že náboženstvo už nemá v dnešnom svete žiadne miesto. V rozhovore ďalej povedal: "Náboženstvo nemá v našom morálnom vesmíre väčší význam než bohovia sídliaci na Olympe. Samozrejme nepopieram, že veriaci ľudia príležitostne robia dobré veci na základe svojej viery. Ale aj tu im náboženstvo poskytuje zlé dôvody byť dobrými - hoci v skutočnosti existujú aj dobré dôvody. Iste, ľudské vedomie nám ponúka široké spektrum pre transcendentné skúsenosti a zážitky. Ale aj ten najmystickejší jav musí byť nejakým spôsobom založený na prírodných zákonoch. A o takejto skúsenosti sa už dá diskutovať, bez toho aby sme urážali naše čím ďalej väčšie znalosti o fungovaní vesmíru."
Súhlasí scirocco
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:44,  Internet ma mesačne stojí 16,60 €. To bude ďalšie ušetrenie.
dnes, 02:41,  Viem, o takých veciach sa ťažko hovorí, ale napriek tomu sa chcem poďakovať darcom, ktorí...
včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(593 675 bytes in 0,869 seconds)