Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Najväčšou manipulačnou zbraňou náboženstiev je váš strach

64
reakcií
1514
prečítaní
Tému 20. decembra 2014, 23:13 založil Karola.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 12. 2014, 23:13 avatar
Náboženstvo považujem za jedno z najväčších psychologických otroctiev.

Človek nevie a nikdy nebude vedieť odkiaľ prišiel a kam odíde. To je fakt, ktorý je potrebné si uvedomiť.
Určité záhady sveta nám ostanú neodhalené a môžu naše mysle chcieť vedieť... Tajomstvo ostane tajomstvom
A je to dobré, musíme sa raz a navždy vzdať potreby všetko vedieť.

A ak nechcete skončiť v pekle, musíte veriť!!! ..Keď niečomu verím, to nestačí.
Musím vedieť, mať vlastnú skúsenosť a poznanie – a potom mi je viera nanič. Pretože viem.
Viera slúži na potláčanie obrovských pochybností.

Zoberte ľuďom ich vieru a ostanú zúfalé pochybnosti, ostane nahota a ostanú sami bez vyššej moci,
ostanú oni a tento nepoznaný svet. A toho sa ľudia boja. Majú strach a preto radšej príjmajú nezmyselné viery a obmedzenia.

Náboženstvo totálne potláča prirodzenosť človeka, prirodzenosť ľudskej bytosti, ktorá patrí tejto záhadnej Existencii,
tejto Prírode a nie nejakému vykonštruovanému Bohu, kvôli ktorému vzniklo a vzniká na svete oveľa viac nepokojov ako pokojov.

Potrebujete viac vnímavosti, viac citlivosti voči sebe samým a okoliu... Potrebujete sa viac pýtať a skúmať a nebrať hotové odpovede... Potrebujete pochybovať, potrebujete vyhodiť všetko, čo nepatrí k vám, ale prijali ste to.
Potrebujete vedieť a nie veriť... A to je obrovský rozdiel.

Jediné, čomu môžete veriť je vlastné poznanie.
Jeho príchuť nenahradí nič na svete a nič na svete to nebude môcť ani spochybniť.

A ak by malo existovať jediné náboženstvo sveta, tak by ním bola LÁSKA a boli by zničené všetky náboženstva sveta,
ktoré nesú spoločné meno – Strach.

upravené- See more at:
www.skolaslobody.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

zoozoo muž
   20. 12. 2014, 23:40 avatar
nesuhlas. veriacim ich vieru nevezmes, aj keby si sa potrhala na kusky.
neviem odkial beries tie istoty ze (citujem):
„Náboženstvo totálne potláča prirodzenosť človeka, prirodzenosť ľudskej bytosti, ktorá patrí tejto záhadnej Existencii...“
chovas sa rovnako, ako par katolickych fanatikov na tomto fore.


3.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 12. 2014, 23:51 avatar
slepota je strašná vec ZOOO, a ľudská blbosť ešte horšia , nevidíš, že je to článok zo zdroja ??, /autorkou článku je Monika Sidorová.)))

téma by mohla byť kludne na filozofickú kludnú debatu..ale.. 
Súhlasí mamaleone


4.
označiť príspevok

zoozoo muž
   20. 12. 2014, 23:53 avatar
nedavaj clanky zo zdroja Chiara, daj nejaku haluz zo seba.
tieto kvazi filozofie su unavne a takmer necitatelne
Súhlasí veriaci-4, universum


5.
označiť príspevok

zoozoo muž
   20. 12. 2014, 23:55 avatar
on uz aj blahej pamati Heller parodoval toto vyrazom: nemenovany zdroj


6.
označiť príspevok

Krištof
   20. 12. 2014, 23:59 avatar
V tom texte je viacero rôznych tvrdení a "ideí". Napr.: "Človek nevie a nikdy nebude vedieť odkiaľ prišiel a kam odíde." Tieto tvrdenie máme prijať ako súčasť akéhosi ďalšieho náboženstva? Sú to idey, ktorým treba slepo uveriť? :-) Celé mi to zaváňa základom pre iné kvázi náboženské učenie.

Na jednej strane sa tam tvrdí, že sú to záhady a nemôžeme ich poznať a v protiklade k tomu sa ďalej hovorí, že musíme to poznať a mať vlastné poznanie. V tom je rozpor.
Viera znamená aj to, že veriaci človek nie je naplnený pochybnosťami. Nepotrebuje absolútnu istotu poznania, pretože nie je naplnený pochybnosťami. Kto je naplnený pochybnosťami, lebo nemá vieru, ten hľadá čo najväčšiu istotu presného poznania. Viera je aj o tajomstve, tajomstve bytia. Nie je to dokonalé poznanie, iba čiastočné, naznačené. Viera je tiež "dôvera alebo spoľahnutie sa na to, čo považujete za pravdivé." (Dr. Craig)

"Potrebujete sa viac pýtať a skúmať a nebrať hotové odpovede... "

Nuž to áno, avšak je jasné, že pravda či skutočnosť - aj tá duchovná - je daná, "hotová". Nemôžeme prísť skúmaním a hľadaním reálne na niečo, čo neexistuje, čo už nie je "hotové". Samozrejme, môže byť otázka, kde je tá pravda alebo čo je bližšie k pravde. A v rámci náboženstva si treba dávať pozor na fanatické verzie a fanatikov. No netreba kvôli tomu skĺznuť do nejakého iného fanatického učenia :-)
Súhlasí milky945


7.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 00:19 avatar
Krištof ..veď práve "Človek nevie a nikdy nebude vedieť odkiaľ prišiel a kam odíde." to je to tajomstvo, ktporé sa nikdyx nikto nedozvie,.. na ktorú jarmilu sa snaží náboženstvo udržovať ľudí v slepote a strachu aj z posmrtnéoho života ?
Súhlasí Lemmy


10.
označiť príspevok

Krištof
   21. 12. 2014, 01:08 avatar
Karola, prečo by sa to v princípe nemohol nikto nikdy dozvedieť? A prečo by som takému tvrdeniu mal uveriť ako nejakej absolútnej pravde? Kde je dôkaz, že tak musí byť, povedal to Boh? To zaváňa fanatizmom nejakého iného kvázi náboženstva. Pozri, nemôžem spôsobiť, aby náboženstvo nemalo učenie o spravodlivosti, milosti, nebi, pekle či očistci. Je to vec daných veriacich. Ale môžem veriť, že keď sa budem snažiť a budem pokorný, dostanem sa do toho neba. O tom je viera. Pochybnosti sú o strachu, že sa môžem ľahko dostať do pekla. Tie pochybnosti môžu v človeku podporovať fanatici, preto hovorím že fanatikov sa netreba v tomto držať. Nemôžeme zmeniť to, že odpradávna existuje učenie o spravodlivosti, milosti, nebi, pekle či očistci. Na tom učení vlastne nie je nič zlé. Môžeme ovplyvniť to, že budeme žiť s láskou a vierou, takže nebudeme mať strach z posmrtného života. "V lás­ke niet strachu, ale do­konalá lás­ka vy­háňa strach, pre­tože (príčinou) strachu sú úz­kos­ti pred tres­tom, a kto sa bojí, nie je do­konalý v lás­ke." (1J 4,18) Keď už, nech sa toho boja zlí ľudia, pyšní a pod.


37.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 12. 2014, 14:57 avatar
7. Karola má pravdu. V univerze nič nie je statické a všetko podlieha neustálym zmenám, Aj Boh, ktorého vy niektorí považujete za nemenného. Bola by jedna možnosť, ale to je len sci-fi. Keď zistíme jestvujúcu skutočnosť a budeme vedieť čo sa stane v budúcnosti, môžem sa dozvedieť aj absolútnu pravdu


44.
označiť príspevok

Krištof
   21. 12. 2014, 15:21 avatar
Skôr než sa niečo podstatne zmení v univerze, asi už bude dávno po Zemi a nás :-) Skôr sa zmení Zem a vyhynie ľudstvo - napr. za tisíce či státisíce rokov - než sa podstatne zmení vesmír :-) Vesmírne zákony sú pomerne veľmi stabilné, nemenia sa na počkanie alebo "objednávku" toho ktorého hľadača Pravdy :-) Tobôž zákony logiky a matematika ako "dva plus dva sú štyri". A Boh sa tiež tak rýchlo nemení, že by sa prispôsoboval jednotlivým a rôznym hľadačom pravdy :-) Môže sa však stať to, že jedinec, ktorý hľadá pravdu, dostane aj "zhora" vnuknutie, osvietenie, ktoré ho nasmeruje bližšie k pravde. Samozrejme, to, ktoré chápanie z tých mnohých bolo najbližšie k pravde sa s istotou všetci dozvieme možno až na onom svete. Teda či to bolo napr. kresťanstvo, či nejaká ezoterika, "vyššie vesmírne Zákony", "zákony Lásky" atď.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 12. 2014, 00:30 avatar
Sú to idey, ktorým treba slepo uveriť?

Nie. Nič také od teba nikto nežiada. To je len fakt. Zmier sa s tým, že nebudeš nikdy vedieť všetko, alebo podľahni nejakému mamonu náboženstiev. Teda, ty si už podľahol.


11.
označiť príspevok

Krištof
   21. 12. 2014, 01:40 avatar
Lemmy, v teizme a duchovných sférach "poznanie", "vedenie" v tejto súvislosti môže znamenať, že človek chápe, že vďaka láske, pokore a Božej milosti sa dostane do neba. To je spravodlivosť a milosť. Takže ide o vedenie v tomto zmysle. Alebo si skús predstaviť, že Boh svojmu veriacemu zjaví, že ho miluje a vezme si ho k sebe do neba. Prečo by to teda ten človek nemohol poznať?


39.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 12. 2014, 15:03 avatar
11. Krištof, tým chceš povedať že všetci tí pajáci, čo sa chovajú agresívne, každému nadávajú, a diskutujúcich vyzývajú, aby tu prestali diskutovať, pretože nesúhlasia s ich vierou, pôjdu okamžite do neba len preto, že sa považujú za veriacich? Zaujímavá filozofia.


40.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 12. 2014, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 15:24 avatar
"co mysliš preco Peter odtal v gecemanskej zahrade drzakovi co sahal na jezisa len ucho?.....poviem ti tajomstvo trubirohu.....LEBO NETRAFIL...." >> si zabil


14.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 09:04 avatar
Krištof,..

je to triezvy pohľad, čistá hlava nezaťažená náb. predsudkami a dogmami, ..keď uvažuješ, NIKTO NIKDY , čo je svet svetom nespoznal a nezistil, odkiaľ prišiel a kam odíde, ako vznikol človek a pod., čo nasleduje po smrti človeka. Jednoducho tak, ako je Vesmír tajomný, tak jeho tajomstvom ostáva na veky vekov to, či niečo vôbec nasleduje po smrti. ŽIadny večný život a podobné náboženské fantasmagorie, ktoré veriacim po stáročia silno vsugerovali.
Pôsobí jedine vyšší Vesmírny Zákon - vesmírne princípy v zmysle " príčiny a následku" , ktoré nikoho neobídu...a aby človek pochopil, ako to funguje, nemusí byť náboženstvom zaťažený a ku ktorému sa človek dopracuje cez Poznanie, pretože naše vedomie je súčasťou vesmíru. Náboženstvo udržuje ľudí v istej zahmlenej nevedomosti.

A vlastné poznanie začína bdelosťou, cez seba, cez vnímanie , kedy sa človek hlboko ponorí do svojej mysle, uvedomenie si vlastného bytia ...))
Súhlasí sta2rky


34.
označiť príspevok

Krištof
   21. 12. 2014, 14:12 avatar
Karola, zakladáš takéto témy možno preto, že si zaťažená a zaujatá proti "náboženstvu". Paradoxne aj sama tu tvrdíš a hlásaš akési kvázi náboženské veci. Dôkazy k nim však nedávaš. Píšeš o vesmíre, ale nepotvrdíš svoje tvrdenia dôkazmi od vedcov, ktorí sa vesmírom zaoberajú: astronómovia, astrofyzici, kozmológovia, fyzici. Možno vyrukuješ s "argumentami" od astrológov, ale pozor, to nie sú vedci, astrológia je skôr forma ezoteriky či náboženstva. Prosím, ak tieto svoje tvrdenia napr. o "vyšších Vesmírnych Zákonoch" doložíš vedeckými argumentami z fyziky, uznám, že môžeš mať pravdu. V opačnom prípade tu zrejme píšeš tiež len akési ezoterické či náboženské veci. Podobne ako autorka v úvodnom príspevku.

Predpokladám, že teizmus ako kresťanstvo nemusí byť v rozpore s vedou. Tu je napr. nedávny rozhovor s vedcom menom John Lennox, čo je profesor matematiky z Oxfordu a nedávno prednášal v Prahe na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy na tému veda a viera v Boha. Je to kresťan, ktorý poukazuje na to, že veda a teizmus - "náboženstvo" - nie sú proti sebe:

technet.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

docs.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Wolfe


35.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 14:27 avatar
34, Krištof, naozaj nie, nie som zaťažená, bola som, veriaca, som z veriacej rodiny a dlho som neveriaca, o čo sa postarali duchovní, ani netušili vtedy, že im teraz za to ďakujem.

Viem že je Vyššia sila- vyššia energia - božská energia, ktorá nad nami denno denne bdie a vyssiela nám tie správne signály, ..ak by ľudia boli viac vnímaví, viac otvorení vesmíru , ničím nezaťažení, dokázali by ich aj vnímať aj prijímať .
..a viem, že človek, ktorý je na istej duchovnej úrovni, môže dosiahnuť dotyk s duchovným svetom...a tralala ((dokolla sa opakujem)

Duchovné poznania sa nedajú popísať.nie to ešte dokázať,.. jedine ak je pri niečom nadprirodzenom svedok..svedkolvia, ktorí potvrdia toho skutok. Človek s duchovnými poznatkami sa môže o týchto veciach baviť len s človekom, s ľuďmi, ktorý sú na jeho úrovni v tomto a vedia o čom to je. naozaj bez srandy a bez urážky.
Zažila som neraz a bohužiaľ nejde to dokázať, pretože to prebieha v duchovnej rovine..a ak vieš, duchovný svet je nehmatateľný.. Inak rada, nou problém.

a témou ktorá je na zamyslenie, vám chcem uvoľniť náboženský blok, naznačiť že ste v duševnom zajatí a nenapredujete ...noo každého inak osobná vec, ..)))


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 15:20 avatar
"Viem že je Vyššia sila- vyššia energia - božská energia, ktorá nad nami denno denne bdie a vyssiela nám tie správne signály, ..ak by ľudia boli viac vnímaví, viac otvorení vesmíru , ničím nezaťažení, dokázali by ich aj vnímať aj prijímať ." >>>> Odkial to vies? Ako si sama napisala "Toto je VYŠŠIE tajomstvo na ktoré mi mravčekovia nedovidíme"

To je fakt trochu divne, nikto si nemoze byt isty posmrtnym zivotom, ale vyssia sila/energia - tou si si ista perfektne

"..a viem, že človek, ktorý je na istej duchovnej úrovni, môže dosiahnuť dotyk s duchovným svetom...
Duchovné poznania sa nedajú popísať.nie to ešte dokázať,.. jedine ak je pri niečom nadprirodzenom svedok..svedkolvia, ktorí potvrdia toho skutok ............................. atd" >>> Nemyslis, ze presne toto iste moze napisat krestan? Svedok zazitku s Bohom?

Ty si zazila, preco by ti to mal niekto verit, ked ty neveris, co zaziva veriaci?
Súhlasí Krištof


49.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 23:11 avatar
43, Wolfe, ..trochu si mi to poprehadzoval, čo mojmu podanému textu dáva iný výnam .
ale v skratke,.odkiaľ to viem ? cez svoje vedomie, lebo som s tým "vyšším levelom" prepojená, ..ako aj vnímam a prijímam, vieš.

ano so si istá vplyvom vyššej energie, ..vy nevedomí netušíte že vplýva aj na vás, vplýva na všetkých..) nepleť do toho posmrtný život Wolfe.

ano môže, nielen kresťan , ktokoľvek aj ten najväčší zločineč , rúhač apod, mať duchovný zážitok a prísť k určitému poznaniu,.nič nie je vylúčené.

Nemusíš mi veriť, je mi to jedno ..odpovedala som len na položené otázky, bolo mi dané, že ja to poznanie mám...a od toho sa odvíja veľa vecí )) ..a prečo si myslíš, že ja neverím čo môže zažívať či zažiť veriaci človek? Niekto môže zažiť a niekto aj keby sa roztrhol nezažíva nič, bez ohľadu na to či je veriaci alebo nie je,.))

Poviem ti, môj otec bol hlboko neveriaci, ani keď umieral nevolal Boha k sebe. Napriek tomu po celý jeho život sa stretával s duchovným nevysvetliteľným tajomnom, dokonca ako rodina sme všetci boli svedkami čohosi, čo považujem za zásah vyššej sily a to sa popísať nedá..a kto raz zažil také niečo, zmení mu to jeho postoj, myslenie, možno aj život

A tebe Wolfe iba jedno chcem, si pamätaj aj v týchto duchovenstvách, kto nezažije, neuverí..a nemusí sa to týkať iba veriacich,.

Dobrú noc.


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 12. 2014, 06:09 avatar
(Zvyknem reagovat postupne po vetach ci odsekoch, takze ak pisem na zaciatku na nieco, co si nejak zmienila neskor, tak sa ospravedlnujem)
Ako vies, ze to je vyssi level a nie tvoje pocity (asi si to mozno myslis o krestanoch) a ako si mozes byt ista, ci nie su (niektori) krestania prepojeni s "vyssim levelom" - Bohom? Alebo ako vies, ci ty nie si sama prepojena s Bohom?
Mozes pocitovat dosledky, nie pricinu Ako by som to povedal.... vidis svetlo, citis teplo, ale nevidis slnko...

"Nemusíš mi veriť, je mi to jedno ..odpovedala som len na položené otázky, bolo mi dané, že ja to poznanie mám...a od toho sa odvíja veľa vecí ))" >> Tiez nemusis verit krestanom co zazivaju, ale ty si zalozila tuto temu

Inak ak sa ta mozem opytat (nie je to ziadne rypanie, alebo utok, aby si si nemyslela a nenastrazila hned pichliace) - ako presne sa u teba prejavuje to duchovenstvo. Co citis/vidis atd?

Niekedy moze clovek aj nieco zazit a neuveri, hlavne ked sa snazi vsetko vysvetlit racionalnym sposobom


58.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 12. 2014, 07:55 avatar
Wolfe..nemiešala by som do všetkého kresťanov.
nejde to popísať, je to ponorenie sa do hlbky duše cez myseľ a vedomie, nad vedomie.. (niektorí veriaci sa takto môžu dokázať preniesť vyššie cez svoje veľmi vrúcne motdlitby),..a ako spomínaš na konci, duchovno s raciom nepasuje))
pekný deň 


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 12. 2014, 08:51 avatar
Ved o to ide...
Dost casto sa da raciom vysvetlit vela veci, len clovek by si to musel chciet pripustit...
Prijemny den i tebe  


36.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 12. 2014, 14:44 avatar
ale nie, chce sex s krestanom, potom s tym skonci:D:D:D


42.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 12. 2014, 15:16 avatar
34. No Krištof, objavil si Ameriku. Aj s tým vedcom, ktorý prišiel nato, že veda a náboženstvo nemusia byť v rozpore. Keby si mal preštudovanú Bibliu vedel by si že: Tu Boh z lona búrky prehovoril k Jóbovi a riekol: „Kto to prozreteľnosť zatemňue zas, slovami to, v ktorých vedy vôbec niet? SSV2/1 Jób. 38/1, 2. Vie to aj autor knihy Posledné prikázanie ktorý napísal: Medzi vedou a vierou niet rozporov. Rozpory sú medzi vedou a bludnými predstavami cirkevných hodnostárov.


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 12. 2014, 00:32 avatar
Potrebujete vedieť a nie veriť... A to je obrovský rozdiel.

Pochopí to Krištof? 


16.
označiť príspevok

Sloven muž
   21. 12. 2014, 10:46 avatar
Lož, ak by ozaj chcel, tak by vedel, že odkiaľ prišiel, čo je jeho úlohou, kam sa ma vrátiť....

Jediné, čomu môžete veriť je vlastné poznanie. V Pýtam sa, poznanie v čo, koho?

Pravda je len jedna, to je večný fakt, náboženstva sú dielom ľudí, ktorý zneužili určité učenia a poznatky tých, ktorí ľudom niečo ozrejmovali v zmysle Pravdy...


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 13:17 avatar
"Náboženstvo totálne potláča prirodzenosť človeka" >> Co ak je nabozenstvo prirodzenost cloveka?


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 12. 2014, 13:29 avatar
Nemusí to byť protirečenie, zober si, že prirodzenosťou človeka je sa poriadne najesť, keď je dostatok jedla, a predsa dievčatá sa mučia hadom, aby boli peknučké... a chcieť páčiť sa je tiež prirodzené, nie? ))


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 13:41 avatar
Zober si, ze uz v praveku sa ludia utiekali k nabozenstvu. Stacili na to veci, ktorym nerozumeli, ako blesky, zatmenie atd..
Tak sa ich snazili uctievat a udobrovat darmi atd..


28.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 13:42 avatar
a nie viera je prirodzenosťou ?


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 13:44 avatar
samozrejme, ale vid 27...


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   21. 12. 2014, 02:22 avatar
RE "Musím vedieť, mať vlastnú skúsenosť a poznanie – a potom mi je viera nanič. Pretože viem.":

Vieš že tu zajtra ešte budeš živá? Nie, iba tomu veríš.
Vieš že doktor špecialista odvedie dobrú prácu / dobrý zákrok? Nie, iba tomu veríš.
Vieš že TV alebo printové médium hovorí (vždy) pravdu? Nie nevieš, musíš im iba veriť.
Vieš že tvoje dieťa zvládne diktát / písomku / odpoveď na 1? Nie, iba tomu veríš.
Dokázali už evolučnú teóriu? Nie, iba tomu veria.

RE "Viera slúži na potláčanie obrovských pochybností.":
Presne tak, viď otázky a odpovede vyššie.
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

mamaleone muž
   21. 12. 2014, 07:48 avatar
Vieš že tu zajtra ešte budeš živá? - neverim ale chcem to je rozdiel (môže ma zraziť auto, ale urobim všetko preto aby ma nezrazilo)

Vieš že doktor špecialista odvedie dobrú prácu / dobrý zákrok? zlá otazka na Slovensku sa už žiadnemu doktorovi nedá veriť zdravotnictvo je už v takej sračke že si to ani nevie nikto predstaviť čo bude dalej, takže nemôžem mu veriť

Vieš že TV alebo printové médium hovorí (vždy) pravdu? zla otazka, media nikdy nehovorili pravdu a ani nebudu su ibafigurky mocných ako su aj veriaci naboženstvu

Vieš že tvoje dieťa zvládne diktát / písomku / odpoveď na 1? neverim a nikdy ani veriť nebudem iba chcem aby to tak bolo

Som velký skeptik na otázku viery už sa neda v tejto dobe ničomu veriť tobôž nie náboženstvu kde je všetko dogmatické ,nadprirodzené, ja neverím ani tomu že tu zajtra budem, iba chcem!!!


15.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 09:21 avatar
milky, ..sú veci v živote človeka, ktoré nijako nemôžeme ovplvniť, a v inom stačí si veriť, veriť sebe samému;.. a to, či o minútu tu bude alebo nie, NIKTO dopredu nevie kedy a ako príde jeho koniec.

Vedieť, prísť k poznaniu cez seba samého neznamená, že musí veriť náboženským predsudkom, ktoré uberajú človeku zo seba samého a obmedzujú jeho myslenie a vôlu, lebo náboženstvo praktizuje istý zásah do ľudského vedomia cez *Boha tak,
aby ste boli udržiavaný v podvedomom strachu.


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 12. 2014, 11:06 avatar
milky, v podstate aj u skeptika nábožensky veriaci človek hľadá možnosti viery, aby akosi ospravedlnil svoju nezmyselnú náboženskú vieru, ale v tých prípadoch, ktoré uvádzaš ide o predpoklad, nie vieru, že na základe predchádzajúcich skúseností predpokladám, že aj zajtra budem žiť, atď.. Teda nejde o slepú, ničím nepodloženú vieru, tak ako je to pri náboženských učeniach a je ich neúrekom.


18.
označiť príspevok

B0ris muž
   21. 12. 2014, 11:20 avatar
Nabozenstva niesu ani tak zle. Zly je ludsky fanatizmus.
Súhlasí Wolfe


20.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 13:19 avatar
Boris ..každé jedno náboženstvo je svojim spôsobom manipulatívne,.. dokonca Islámske hlboko zasahuije do práv žien a manželstva, obmedzovanie osobnej slobody apod. , ..a takých náboženstiev je viac,.. je jedno či majú Alaha, Mohameda, ..náboženstvo ich drží v duševnom zajatí, a napr. spomeniem RKC ,..jediná schopná myšlienka ktorú obsahuje celý toho náboženský program je rozoznávať dobro od zla,..a držať sa mravnej etikety, ..ale na to zase netreba náboženstvo, ..bo človek prirodzene vnemom rozlišuje čo je dobré a čo nie.


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 12. 2014, 13:23 avatar
Myslím, že človek sa učí, čo je dobré a čo je zlé, takže až taká prirodzenosť to nie je...


22.
označiť príspevok

B0ris muž
   21. 12. 2014, 13:27 avatar
Ale Karola, nasim detom rozpravame rozpravky o zabijani drakov, zlych carodejov a podobne... znamena to, ze ludia v dospelosti nahanaju drakov a carodejnice? Nie.
Pristup k nabozenstvu je rozhodujuci.
Ak si ju clovek cita ako nejake stare grecke baje, z ktorych v kazdej sa da najst pekne moralne ponaucenie bez toho, aby clovek musel uverit v existenciu lietajucich levov, drakov, ludokoni a najroznejsie ine monstra a celej plejady bohov, tak je to predsa v poriadku.
Akonahle sa clovek zacne do toho mytickeho sveta utiekat ako do svojej reality, je zle.


25.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 13:38 avatar
Už máš deti ? ..faktom je že niektoré rozprávky sú malý horor, lenže je na dospelom, ktorý dieťaťu rozprávku podáva, aby poukázal na dobro a zlo, ..každá pointa rozprávky je, aby sa dieťa naučilo rozlišovať správne od nesprávneho, pekné od špatného ..a završuje sa s dobrým koncom. Je to o formovaní sa dieťaťa aj cez rozprávky.

*Nadja..preskočila som vývoj , výchovu a pod,. venujem slová dospelým, aj ty ako dospelá rozlíšiš prirodzene dobré od zlého, a je na každom, aby rozoznal ,čo je pre neho dobré a zlé..ale to je už na inú tému..)))


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 12. 2014, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 13:41 avatar
veriaci neuraz sa,.. tu na Zemi máme prechodný pobyt ? ...akože jedna duša odchádza a nová prichádza,,tzv. výmenný pobyt ?


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 13:43 avatar
1. prechodny a vymenny nie je to iste
2. veriaci mal asi na mysli prechodny, ako docasny, na rozdiel od vecneho v nebi...
Súhlasí veriaci-4


33.
označiť príspevok

Karola žena
   21. 12. 2014, 14:10 avatar
29, Wolfe, veriaci,..ako viete a čím ste si istý, že po smrti bude nasledovať večný život ? Toto vám vsugerovalo vaše náboženstvo, lebo vaša cirkev, či Biblia to tvrdí a ubezpečuje -udržuje veriacich (v klamlivej) pravde, že to tak aj bude?

Povedzte mi, ktorá duša toto zvestovala svetu, že po smrti je večný život ? ..resp.len ten ho bude mať, čo si ho zaslúži..NIKTO TO NIKDY NEVEDEL a VEDIEŤ NEBUDE čo nasleduje po smrti !!!! Toto je VYŠŠIE tajomstvo na ktoré mi mravčekovia nedovidíme, ak by niekto naozaj poznal ako to tam"chodí" verte, že USA je tam prvé. .. A pán Vesmír sa chráni a dokonalo !!!


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 15:14 avatar
Co ja?
Ja som ta len opravil, pretoze si zacala vkladat nieco, co veriaci-4 nenapisal a dopisal som, ako som si myslel, ze to asi myslel
Súhlasí veriaci-4, Karola


31.
označiť príspevok

Bombolo
   21. 12. 2014, 13:46 avatar
človeče...ako to že ešte nie si pápežom...


32.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 12. 2014, 14:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 12. 2014, 14:59 avatar
veriaci je vyvolený, on sa stretol s bohom a zmrtvychvstalým Kristom, žiaľ len potom keď bol jeho mozog poškodený, myslím, že nejakým úrazom a žije v tom, že tie zažité halucinácie predstavujú realitu. Nie je to tak, ako si to predstavuje a v tom žije veriaci, ale tí ktorí prežili stav na prahu smrti, ale aj celkovú anestéziu vedia, že po úplnej smrti nastáva úplný zánik vedomia rovnako, ako u každého iného živého tvora, pretože zákony prírody, aj čo sa týka vedomia, sú NEKOMPROMISNÉ!!!


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 12. 2014, 15:23 avatar
Ked spis, tak mozes mat sny, alebo nemusis. To znamena, ze ked mas sny tak to implikuje posmrtny zivot a ked nemas sny tak to implikuje, ze ziaden posmrtny zivot neexistuje? >> To len taka paralela tomu prahu smrti a celkovej anesteze.
Mimochodom, sny aj mozes mat, ale si ich nemusis pamatat..


47.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   21. 12. 2014, 19:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Bombolo
   21. 12. 2014, 23:07 avatar
akurát pozerám film Misia/R.D.Niro, J.Irons/ o osídľovaní Paraguaja Portugalcami...v mene boha a cirkvi vyháňali domorodých indiánov z ich území, zotročovali ich, obracali na vieru pre nich neznámu pod hrozbou násilia, pretože vraj "boh to tak chce"
cirkev bola,je a bude pliagou sveta
Súhlasí mamaleone


50.
označiť príspevok

universum
   22. 12. 2014, 00:09 avatar
pliagou sveta su ludia ako si ty

to oni robili tie zverstva ty si medzi nimi


51.
označiť príspevok

universum
   22. 12. 2014, 00:12 avatar
film Misia ako moj top film s polu s umucenim Krista prave vyzdvihuje cirkev (hlavny hrdina je reholnik so sviatostou oltarnou, druhy hlavny hrdina je najprv svetsky clovek a neskor sa stane aj on reholnik). vsetko chranili prave reholnici


52.
označiť príspevok

universum
   22. 12. 2014, 00:13 avatar
najkladnejsia postava je Jeremy Irons, druha kladna postava je R.Niro


53.
označiť príspevok

universum
   22. 12. 2014, 00:15 avatar
Jeremy Irons = knaz


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 12. 2014, 05:50 avatar
Existuju zakony a predsa ich plno ludi prekracuje, znamena to, ze zakony su zle?
Skor by som povedal, ze je to kto chce psa bit, palicu si najde - keby neexistovalo nabozenstvo, tak by ich vyhanali v mene moci, naroda a neviem coho este - s nabozenstvom to bolo v mene nabozenstva...
Chcelo by to oddelovat nabozenstvo a cirkev...


54.
označiť príspevok

universum
   22. 12. 2014, 00:26 avatar
nemali by ste hned riesit kto si dava ake prezyvky, ked ma taku potrebu, ale Chiare uz bolo napisane, ked toto radila nejakemu co bol v koncoch, ze toto co ponuka je cesta pychy

ty Karola o vyssich svetoch vela nevies samozrejme tusis ze je cosi nad nami, len vobec nevies co

a este si nato pysna, ze vlastne o Bohu nic nevies


57.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 12. 2014, 07:46 avatar
universum..na tebe je interesantné jedno, že všetko vieš a každého dobre poznáš 
tak Boh ťa žehnaj a uvedom sa do Nového roku.

ps: napíš, čo ty o svojom kamošovi Bohovi vieš, celkom ma to zaujíma. ďakujem za odpocveď.
Súhlasí Wolfe


60.
označiť príspevok

karas muž
   22. 12. 2014, 09:08 avatar
Pan farar najlepsie pozna kucharku na fare v Hornej Dolnej. S istotou vie, kde ma na riti sosovicku. :-)


61.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 12. 2014, 13:40 avatar
Karola, ak náboženstvo totálne potláča prirodzenosť človeka, prirodzenosť ľudskej bytosti, potom ako je možné, že je tu od „počiatkov človeka“ (aj keď sprvoti v náboženských predstavách pravekých ľudí)? Ako je možné, že sú tu štatisticky preukázateľné genetické súvislosti... ?
Ako vieš, že „Pôsobí jedine vyšší Vesmírny Zákon - vesmírne princípy v zmysle " príčiny a následku" , ktoré nikoho neobídu“? Už Hume tento zákon, v zmysle „zákon ako taký... „ dostatočne spochybnil a kvantová mechanika mu dáva za pravdu...
 
Súhlasí Wolfe, milky945


62.
označiť príspevok

mamaleone muž
   22. 12. 2014, 21:13 avatar
Ako je možne že je tu od „počiatkov človeka“ jednoduché vysvetlenie veriaci ludia sa bali ,boja, budú báť , strach je pre cirkev hlavným krédom ...


63.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 12. 2014, 09:41 avatar
mamaleone, nemyslím si, že je to také jednoduché... čo myslíš, podľa Teba, koľko bolo ateistov v dávnych dobách, v dobách „počiatkov človeka“?... Tvrdiť, že za vznikom náboženstiev je len strach, je podľa mňa čiernobiele videnie... 
Pre jednoduchosť len prilepím:
Človek je "homo religiozus", aby sa vo svojich počiatkoch „nezbláznil zo svojho rozumu“, ktorý mu kládol stále viac a viac otázok, na ktoré však nedokázal odpovedať. Svojím rozumom stále lepšie a intenzívnejšie (mozog – zosilňovač našich zmyslov... ) vnímal vonkajší svet, ale i seba samého, svoju konfrontáciu s ním. Okrem toho „religiozita“ ľudí zbližovala, zvyšovala ich vzájomnú spolupatričnosť... to všetko nás zvýhodňovalo v boji o prežitie, patrilo k našej „výzbroji“, pomocou ktorej sme sa stali „vrcholom rebríčka živočíšnej ríše“...
Tvrdím, že na počiatku bola viera v posvätno, v „sacrum“, pričom ani nešlo o vieru ako ju chápeme dnes, ale skôr o akýsi pocit, vnímanie, reflexia na vonkajší svet, s ktorým boli naši predkovia konfrontovaní a uvedomovali si ho tým viac, čím viac si uvedomovali samých seba... a z toho neskôr vzišli „protonáboženstvá“... aké boli, v čo vlastne a ako verili (myslím si, že to neboli hneď bohovia...), to neviem (a asi nikto...) niečo málo o tom vypovedajú vykopávky, prvé hroby, v ktorých boli mŕtvy uložení v „polohe plodu v maternici“, posypané červeným krveľom a vecami dennej potreby... nie tak dávno som videl dokument, ktorý zachytil divné správanie šimpanzov. V blízkosti ich teritória bolo malebné zátišie s vodopádom vytvárajúcim malé jazierko. Sem, z času na čas, prichádzali samce a divne sa pohybovali, sem tam pritom hodili kameň do vody, potom samé do nej vošli, hoci je známe, že šimpanzy „kúpanie“ neobľubujú... predpokladá sa, že išlo o akési uctievanie tohto miesta... www.diskusneforum.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


64.
označiť príspevok

mamaleone muž
   23. 12. 2014, 10:56 avatar
čo myslíš, podľa Teba, koľko bolo ateistov v dávnych dobách, v dobách „počiatkov človeka“?...

Ani jeden všetci sa bali tak museli veriť v boha a ak náhodou mali iba nejaké pochybnosti knazi ich s toho vyliečili na hranici.
to môj pohľad a aj historické zaznamy o tom niečo hovoria ale veriaci bude stale tvrdiť iba svoje,- (historia klame tak ako všetci ateisti dokopy)


65.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 12. 2014, 14:19 avatar
mamaleone, to som netušil, že história človeka začína stredovekom    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:01,  Len úbožiak so zlomenou chrbticou od neustáleho sa hrbenia si ,yslí, že bieda je to...
dnes, 12:59,  Tak jej napíš, pozdravuj, nech sa vráti. Dlho to trvá...
dnes, 12:58,  Kto je tu vlastne víťaz a kto porazený? *26 A čo bude stačiť napokon? Má dolár cenu?...
dnes, 12:53,  0911497583 volajte Skajku. *01 GDPR je v poriadku cislo protislovenskych agentiek je verejne.
dnes, 12:50,  S Ruskou federaciou na vecne casy a nikdy inak.
dnes, 12:50,  Skajiiii, chýbaš tu... No, čo, kde si? *58 Veď už nastáva koniec roka... Ako bolo v...
dnes, 12:45,  Pele do plynu Ninka na hrad.
dnes, 12:38,  Pán vedúci, nezabudnite pridať aj snehuliaka, snehovú vločku alebo niečo so zimným...
dnes, 12:37,  Ufujazdila som pred ním, stlačením zázračného gombíka. *39
dnes, 12:35,  Noooo....keby si chcel robit portret Krista v sucasnosti, minul by si, v ramci politickej...
dnes, 12:31,  Dobrý deň, Jamko! *58 Teším sa na Vianoce. *03 Aký darček by ťa potešil pod stromčekom?...
dnes, 12:26,  Tá pani potom emigrovala do Holandska. No veru, človek môže dopadnúť, ktovie ako až...
dnes, 12:16,  To bolo v Holandsku. Keď som nemal peniaze a každý, kto bol na obraze tak musel zaplatiť!!...
dnes, 12:04,  14- a čo to Matovič urobil, keď ho máš toľko v žalúdku? Jeho partia siaha na tvojich...
dnes, 11:52,  Kde si toto namaľoval? / nechcem ti našepkávať. :-)))))/...
dnes, 11:33,  JA som malý Rembrandt.*03*03*03*03
dnes, 11:06,  Už teraz maľuješ. Čerta na stenu. :-))))))
dnes, 10:58,  Lemmy a keby sme prišli iba tak na súdružskú návštevu? V kotli by sme kolená uvarili, s...
dnes, 10:54,  O tom rozhodujeme MY!!! STRANA!!! Kde a čo budeme robiť.*39*39*39*39*39
dnes, 10:52,  Takže ty si mu ušla s výťahom?? Ako sa taký výťah nesie? Demontovala si ho nasilu, alebo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(176 046 bytes in 1,278 seconds)