Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Najväčšia ´rozprávka´ v histórii ľudstva!

14
reakcií
805
prečítaní
Tému 6. augusta 2016, 06:22 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   6. 8. 2016, 06:22 avatar
Všetky rozprávky sveta si vždy z nej len ´požičiavali´ námety na svoje, bez rozdielu, v ktorej krajine boli napísané. V anglickom jazyku by sa to povedalo, že Biblia je "The Greatest Story ever told"! Na rozdiel od iných, je pravdivá a práve dnes sa končí jej plné splnenie! Začala slovami: ´Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje semeno a jej semeno. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu rozmliaždiš pätu´ - 1. Mojžišova 3:15.


2.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2016, 07:12 avatar
tie bláboli sú o čom a pre koho...
Súhlasí Lemmy


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2016, 09:12 avatar
Sú určené ľuďom, ktorí nikdy neprekonajú detské myslenie.

Majú niektoré z týchto vývojových štádií:

1. Detská nemorálnosť.

Také osoby nemajú vnútorný cit pre správne a nesprávne. Prežívajú dni ako neustále potešenie, skoro ako deti; nie sú schopné alebo odmietajú prispôsobiť sa druhým. Nemajú morálne svedomie. Toto štádium platí len pre duševne chorých alebo ťažko postihnutých ľudí, ktorí sa nedajú včleniť do spoločnosti. Keďže určitý stupeň socializácie sa zvyčajne dosiahne, ostáva len veľmi málo jednotlivcov na tomto stupni vývoja.

2. Poslušnosť voči pravidlám.

To je štádium, v ktorom sa vyvíja morálne správanie, založené primárne na prispôsobení sa pravidlám a zvykom, ktoré vnucujú a posilňujú sociálne príkazy – asi tak, ako sa vychováva a k čistote v dome privyká psíča. Každé porušenie pravidla sa prísne trestá. Morálny kódex sa vštepuje dovtedy, kým sa v mysli nezakorení úplná poslušnosť, rovnajúca sa poslušnosti zákonu. Za splnenie povinnosti sa dáva odmena, za jej obídenie sú tresty. Vzťah medzi učňom a učiteľom je ako vzťah podriadeného k vrchnosti. Veľká časť náboženskej morálky nikdy neprekoná toto autoritatívne štádium. Ako dieťa musí každý prejsť týmto učebným štádiom, ak si má osvojiť morálne pravidlá.

3. City náklonnosti voči iným ľuďom.

V normálnom jednotlivcovi sa vyvíja zvnútornený záujem o potreby iných ľudí v jeho okolí. Vytvára sa ohľad na morálne pravidlá a želanie dodržovať ich. Prejavuje sa to v medziosobných vzťahoch, napríklad medzi milencami a priateľmi. U niektorých jednotlivcov sú tieto pocity oslabené alebo potlačené; niekedy im dokonca chýbajú, a to najmä vtedy, ak sa ich psychologický vývoj oneskoril a ich základné potreby zostali neuspokojené. Morálne cítenie je normatívnym výrazom spoločenskej podstaty ľudských bytostí. U narušených osobností je nízke alebo chýba a potom sa u nich len ťažko dá stimulovať motivácia pre etické správanie. Vyvolať city náklonnosti už v priebehu ranej výchovy dieťaťa je najlepší podnet na postupný rast morálnej príchylnosti v neskoršom živote.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2016, 07:15 avatar
Všetky rozprávky sveta sa vždy začínajú...Kde bolo tam bolo...aj tá o Ježišovi a bohu ...
Súhlasí Lemmy


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2016, 09:08 avatar
Pre malé deti sú pravdivé aj rozprávky o Snehulienke a Červenej čiapočke. 


14.
označiť príspevok

Peťo muž
   8. 8. 2016, 07:37 avatar
K 1.
Teolog ,poprosím vysvetli vety v príspevku 1 a to poprosím po lopate .
Vieš lebo ja ti môžem vysvetliť na oplátku fyziku takým spôsobom že mi nebudeš rozumieť vôbec !

A poprosím aj ostatných ,aby sa nehrali na profesorov .
Všetci sme tu normálny ľudia ,tak na koho sa tu hráte ?

Konkrétne mi vysvetli túto vetu : " Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje semeno a jej semeno. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu rozmliaždiš pätu´ - 1. Mojžišova 3:15. "
Nehnevaj sa na mňa ,ale to čo sa píše v tej vete sa v histórií stalo minimálne 1000 krát .
Pochopil si ma však ,na čo narážam ?


15.
označiť príspevok

asmodei muž
   8. 8. 2016, 10:20 avatar
(1.) Epos o Gilgamesovi je o dost starsi nez Stary zakon a je prekvapivo podobny. Ked uz niekto niekoho vykradal, tak pisatelia biblie vykradli sumerske myty.


4.
označiť príspevok

Pastor Russell
   6. 8. 2016, 08:54 avatar
aj strazna veza pise rozpravky ako: miliony dnes zijucich nikdy nezomru (rok 1922)
tiez pritom vykrada Bibliu


7.
označiť príspevok

teolog
   6. 8. 2016, 09:30 avatar
Najväčšia rozprávka ľudstva začína v definitívnom čase v minulosti a skončí tiež už v presne určenom čase!


8.
označiť príspevok

fajer
   6. 8. 2016, 09:37 avatar
tebe nerozumie ani kristus pan...teologia je filozófia ako s hovna upiecť koláč...


9.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 8. 2016, 11:25 avatar
lemy, je to všetko naopak. ohánaš sa múdrosťou tvojho rozumu a a tohoto sveta,. ale práve to nestačí na to, aby si pochopil, že na svete existujú veci,,ktoré sú duchovne ďalej než dosiahne zdravý rozum s racionálnym úsudkom. Naopak tvoj zdravý rozum ti je najväčšou prekážkou toho, aby si pochopil, čo sa deje s vedomím človeka po jeho smrti.
Doporučujem ti, aby si sa na túto chvílu radšej pripravil, než aby si tam potom vyzeral podobne, ako keď píšeš tieto nezmysly tu.Nehovorím, že aby si uveril, ale aby si si to len tak mrkol, ak by náhodou predsa len to tak bolo, ako to dokazujú mnohí, čo sa vrátili z klinickej smrti.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 8. 2016, 11:29 avatar
Elemír, len táraš bludy. Nie si schopný poskytnúť žiaden rozumný dôvod, prečo by som ti mal veriť.


12.
označiť príspevok

fajer
   7. 8. 2016, 16:19 avatar
tí čo sa vrítili s klinickej smrti nedokazujú nič, tak ako ty nemôžeš nič dokázať, že si niečo pochopil, ty len proste veríš, tomu čo ti vraveli od malička, o vedomí po smrti vieš veľké hovno, ono proste nie je žiadne, zomrieš a hotovo...ja viem nechceš sa s tým zmieriť, ale pravda je niekedy krutá...


11.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 8. 2016, 12:33 avatar
teolog, k „1“; „rozprávka“ – Biblia začala slovami „Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje semeno a jej semeno. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu rozmliaždiš pätu“? Nazdal som sa, že začala:
„Na počiatku stvoril Boh nebo a zem.“
Nerozumiem ani „práve dnes sa končí jej plné splnenie!“ Máš na mysli, že hady prestanú usmrcovať ľudí, že už nebude nepriateľstva medzi nimi a ľuďmi (hoci v podstate je v tom niečo pravdy – dnes sa už na hadov /zvieratá všeobecne... / pozeráme, na základe lepších poznatkov, znalostí o nich, inými očami ako v minulosti... ). Alebo máš na mysli „biblický koniec sveta“ – „Armagedon“? Napísal si to včera a ničovaté nič sa v tomto smere neudialo (v plnom prúde prebiehajú OH, jedným z jej symbolov je i znak mieru doplnený o strom života m.smedata.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ... ). Možno si „dnes“ myslel symbolicky... Takýchto predpovedí poznáme v histórii, i „dnešné“, „na milióny“ a všetky zaručené, pravdivé...
Vysvetli mi, Boh položil nepriateľstvo i medzi nás a škorpiónov (pretože jemu „rozmliaždime hlavu“ a škorpión nám „rozmliaždi pätu“), iné zvieratá; napr. slonov, hrochov, krokodílov... komárov, ktorí prenášaním povedzme malárie, usmrtia ročne aj 2 milióny ľudí (kam sa hrabú so svojim nepriateľstvom hady... ).


13.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 8. 2016, 07:05 avatar
Lemy 10
Ja zase nevidím dôvod, aby som ťa presvedčil, aby si mi veril. To sú predsa veci medzi nebom a zemou a existujú bez toho, čo to ty veríš, alebo nie.
Praktické využitie viery v živote je obrovské, ale nie každému je to dané a ten, kto chce,ten musí za tým ísť z vlastnej iniciatívy, nemôžeš čakať, že ťa do toho dokope niekto nejakými jasnými dôkazmi, toto sú práve bludy.
Prísť k viere to neznamená, že ti otec povie: Budeš chodiť do kostola a hotovo, inak to zlízneš !
Prísť k viere, to neznamená, že ak zostaneš sám niekde v miestnosti, že si tam sám, že je okolo teda mnoho dobrých a zlých duchov, s ktorými sa dá komunikovať. Vybrať si dobrých a tých prosiť o niečo, tajne v skrytosti, že sa to okrem teba nikto na svete nedozvie. Zrazu budeš cítiť, že máš v živote nových priateľov. Tvojich vlastných o ktorých nikto nevie len ty.
Potom už len stačí prosiť a čakať, niekedy to trvá dlho a niekedy, ak by vyplnenie tvojej prosby mohlo niekomu poškodiť, tak sa prosba nevyplní. A ak spozoruješ, že niečo predsa len funguje, začínaš chápať princíp komunikácie tvojho ducha z inými duchmi, nech sú kdekolvek, lebo duchovia sú spojení niečím ako myšlienkou. Je to ako reťaz v programe počítača, akonáhle vyplní príkaz predchádzajúceho bodu,vracia sa k začiatku nasledujúceho bodu. A potom už nie je problém, skúsiť, čo tu je už dve tisíc rokov a dvetisíc rokov to využívajú veriaci , lebo cíti obrovský rozdiel medzi dňom, keď sa modlí a keď nie a to je tá pomoc, ktorú nám nebo a druhá strana ponúka a kto má na to, nech to zdvihne zo zeme a nech to využíva,
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:37,  32. To dáva zmysel. Vyplýva z toho, že u nás naozaj ten multikulturalizmus nefunguje. Takže...
dnes, 13:31,  Borat to čo si napísal o doc.Lasicovi musí byť pre takého umelca ocenením od teba .
dnes, 13:26,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/85240850_1272525876288493_1772723699607142400_n.j...
dnes, 13:25,  A tu je tiež vymalované...
dnes, 13:24,  Čo je toto ???...
dnes, 13:24,  Ani neviem čo to tam má pokreslené . Nepoznáte to ? Lebo pýtal som sa Mareka kotlebu...
dnes, 13:17,  Odkaz súdruhovi Harabinovi...
dnes, 13:14,  Boris multikulturizmus samozrejme funguje . Dokonalý je v NEW YORKU . U nás funguje len...
dnes, 13:11,  Borat ak vystúpime z nato nikto nás nevymaže z mapy . Iba zostane Slovensko bez obrany . A nie...
dnes, 12:34,  https://www.youtube.com/watch?v=-01sCrFGI-A *21
dnes, 12:05,  24 - Pytal som sa ze ci ty chces konvertovat moslima, nie ze ci ty chces konvertovat NA moslima....
dnes, 11:56,  20 - nemas prehlad o migracnej situacii, alebo si naschval slepy. Tu mas maly priklad toho ako...
dnes, 11:36,  vidím vtaku jarabaku a celkom zreteľne....*03*03*03*03 stareho oprdeneho oslintaneho komunistu,...
dnes, 11:33,  v jeho domovine možno ano.....ale islamisti, ktorí konvertovali na krastanstvo v demokratickej...
dnes, 11:31,  Táto "Hata mari" dala svoju dennú porciu kedu a Osvietený jej ju osolil. Buď si...
dnes, 11:27,  ondrej61 ..... a čo ty vlastne vidíš? 6e si duchovne slepý to už vieme*10
dnes, 11:26,  ja chcem konvertovať na Islam?....si sa zrazil s traktorom?*03*03*03
dnes, 11:24,  13 - preco tu pises hluposti? O Islame toho asi vela nevies. Ked krestan zanecha, opusti vieru,...
dnes, 11:20,  To hovoríš ty tým, že zastávaš migráčnú politiku EU. Chudák, ani len nerozumie tomu,...
dnes, 11:19,  Multikulturalizmus nefunguje. Neexistuje príklad fungujúceho multikulturalizmu. Ak v našej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(79 677 bytes in 0,459 seconds)