Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Najvačsí ničomníci a chudáci sú američania

15
reakcií
1131
prečítaní
Tému 10. októbra 2011, 10:33 založil Boris_I..

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 10:33 avatar
S ich verejnym dlhom a nesplatenymi pohladavkami jenoznacne vladnu celemu svetu svojou neschopnostou riadne hospodarit.
Len neznaly clovek moze povedat, ze amerika je uspesna krajina, alebo ze moze byt prikladom pre cokolvek. Len jej bezny dlh predstavuje 20 percent z hrubeho domaceho produktu celeho sveta!!!!
15 trilionov to je 15 milionov milionov taky je verejny dlh ameriky + dalsich okolo 40 trilionov!!!!!!!!!!!! nesplatenych pohladavok statu. Co nam amerika predviedla je neschopnost v tej najcirejsej forme, tak ako moze chciet ist prikladom? ako si ju poniektori u nas mozu brat za priklad? Zial nieje to len ich problem ako vieme, tak amerika nastartovala recesiu po celom svete a s nou sa siri nezamestnanost, chudoba a kriminalita.
Ako mozeme chciet ist po stopach takychto luzrov? Ich uspech je len divadlo na televiznych obrazovkach.. je to len nafuknuty balon, ktory praskne v momente oboznamenia sa so skutocnostou. Preto asi tiez nieje zvlastnostou, ze pol ameriky je uz hore nohami, ze wall street okupuju uz treti tyzden obcania a ze uz od 90tych rokov tam maju demonstracie, ktore poukazuju prave na tento problem, ale ten ostava zodpovednymi nepovsimnuty...
Dlh USA
www.usdebtclock.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A krasna vizualizacia kolko je to penazi aby sanka padla..
dotsub.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 10:37 avatar
Horsie je, ze do toho isteho smetiaka dejin smeruje aj cela EU.

A) Prijaté dohody

1) Bilaterálna pôžička pre Grécko – resp. DANAJSKÝ DAR PRE GRÉCKO

prijatá: 3. máj 2010

110 mld. EUR jednorázová pôžička pre Grécko

Slovensko sa nezúčastnilo!

Slovenská vláda túto pôžičku spoločne zamietla; argumentovala úplne správne, že je nesolidárne, aby chudobné Slovensko platilo na grécke dôchodky.

2) Dočasný euroval – resp. PÔŽIČKA SO ZÁRUKAMI

prijaté: august 2010

celková kapacita valu: 250 mld. EUR

obmedzené trvanie: do roku 2013

záruka pre Slovensko – požičané peniaze sa vrátia

Slovensko povedalo ÁNO! – vláda po silnom medzinárodnom lobingu val prijala

Slovensko ručí 4 371 000 000 EUR (tretina ročného rozpočtu)

Za podmienky prijatia záruk návratu pôžičky

B) Pripravované dohody

1) Rozšírený euroval - resp. BANKROT SLOVENSKA

Slovenský parlament má rozhodnúť do 11. októbra

nárast slovenského dlhu o 30% (zo 40% HDP na 70%) => Slovensko poruší maastrichtské kritériá

nezmyslené navýšenie valu o 190mld. EUR (táto suma nič nerieši, veľké štáty nezachráni, malým stačí pôvodný val)

nová kapacita valu: 440 mld. EUR

zmena pravidiel: zrušenie záruk pre návrat požičaných financií - z valu budú mocť čerpať krajiny, napr. ako Grécko, čo dlh nedokážu splatiť; ide teda o darovanie a nie pôžičku;

Slovensko má ručiť za dlh bankrotujúcich krajín vo výške 7 200 000 000 EUR => dve tretiny slovenského rozpočtu na rok 2012

vzniknutý dlh sa nepodarí v dohľadnej dobe zaplatiť

dôsledok: nasledovanie ”gréckej cesty”

www.spolocnavec.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 10:37 avatar
2) Trvalý euroval - resp. STRATA SUVERENITY

názov: Európsky stabilizačný mechanizmus – ESM

Slovenský parlament má rozhodnúť do leta 2012

Slovensko má pre ESM vystaviť “BIANKO ŠEK” na voľné čerpanie financií zo slovenského rozpočtu v prípade krízy jednej z krajín EMÚ

financie nemajú byť ničím kryté, ani nemá byť garantovaný ich návrat

ESM má mať moc v prípade potreby nakladať z peniazmi slovenských občanov podľa vlastného uváženia

ide zatiaľ o sumu vo výške rozšíreného eurovalu (skoro celý jeden slovenský ročný rozpočet)

Slovenský parlament stratí kontrolu a suverenitu nad zostavovaním svojho rozpočtu v prípade krízy inej krajiny

zrušenie parlamentnej demokracie, pretože ESM sa nebude zodpovedať slovenským občanom za to, ako bude nakladať s ich peniazmi

nové : ANALÝZA TEXTU ZMLUVY

3) Európska hospodárska vláda (EHV) – resp. EU TOTALITA

navrhla Merkelová spolu zo Sarkozym na parížskom summite 21.júla 2011

zavŕšenie trvalého eurovalu – teda filozofie, že ESM má mať volný prístup do rozpočtov národných štátov

národné parlamenty majú presunúť zodpovednosť na zostavovanie fiškálnej politiky do rúk EU vlády

národné parlamenty majú presunúť zodpovednosť na zostavovanie daňovej politiky do rúk EU vlády

odovzdanie vládnej moci vyberať dane a zostavovať rozpočet krajiny má byť presunuté do rúk európskeho centrálneho aparátu

slovenskí občania majú platiť priame dane do EU

koniec parlamentnej DEMOKRACIE – politické strany stratia zmysel – možnosti strán formovať politický program budú obmedzené mantinelmi EHV definovanými v Bruseli

koniec NÁRODNÉHO ŠŤÁTU – slovenskí občania stratia moc rozhodovať o politike vo svojej krajine

TOTALITA – Slovensko sa stane vazalským regiónom Európskeho nedemokratického zriadenia


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 10:37 avatar
C) Dôsledky Merkel – Sarkozy paktu pre Slovensko ?

Dôsledok: Rozšírený euroval

Zadĺženie Slovenska - Slovensko sa extrémne zadĺži. Za pár rokov bude nasledovať neodvratný osud, ktorému teraz čelí Grécko – bankrot.

Bankrot a chudoba - RE dokáže dlhovú krízu odsunúť len na pár rokov. Dlhy však zostanú a budú prenesené na menej zadĺžené krajiny ako je Slovensko. Kríza sa však vráti a zasiahne tento krát aj extrémne zadĺžené Slovensko. Akonáhle sa vyčerpajú možnosti krízu ďalej odsúvať, ECB sa pokúsi vyplatiť astronomické dlhy krajín emitovaním nových peňazí (podobne ako sa to teraz deje v USA). Dôsledkom bude devastujúca hyperinflácia. Ľudia prídu o všetky svoje úspory.

Dôsledok: Trvalý euroval

Strata suverenity – Slovensko bude zadlžované európskymi inštitúciami, ktoré budú mať moc čerpať financie zo slovenského verejného dlhu. Teda cudzia mocnosť bude mať moc rozhodovať o zadĺžení Slovenska bez vlastného uváženia. Ide o ekonomickú sabotáž na slovenskom hospodárstve a vlastizradu. Slovenský dlh, a teda rozpočet, budú riadiť nadnárodné, nedemokratické štruktúry, na ktoré slovenský občan nebude mať žiaden dosah.

Strata slobody - Formálne zanikne parlamentná demokracia na Slovensku -> trvalý euroval znamená dať EU bianko šek čerpať financie z nášho hospodárstva – moc zadlžovať Slovensko => určovať slovenský rozpočet => definovať slovenskú politiku

Dôsledok: Európska hospodárska vláda

Strata vplyvu na politiku – Slovenský občan bude platiť dane do EU rozpočtu. EU bude Slovensku kontrolovať rozpočet, a teda určovať politiku.

Korupcia - Politika národných štátov stratí svoje opodstatnenie. Rozhodovať o podstatných veciach bude Brusel (za zatvorenými dverami). Parlementná politika sa zmení len na komunálnu.

EU totalita – Budeme znova v situácii z pred 22 rokov. Slovensko bude vazalským štátom Európskeho socialistického zväzu.

Izolácia Slovenska

Už teraz je zrejmé, že dopad záchranných balíčkov a valov pre PIIGS (Portugalsko, Taliansko, Írsko, Grécko, Španielsko) sa nebude týkať našich susedov (Čechy, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina). Ak prijmeme rozšírený euroval, tak ako jediná krajina V4 budeme niesť následky rozdávania a zadlžovania sa bez nádeje, že peniaze sa nám vrátia. V prípade zavedenia celého plánu Merkelovej a Sarkozyho by sme akojediná z okolitých krajín mali centrálnu daň určenú v Bruseli (to by viedlo k zhoršeniu nášho podnikateľského prostredia a odchod zahraničných inve storov k našim susedom). Ako jediná z okolitých krajín by sme nemali viac štátnu suverenitu. Ako jediná z okolitých krajín by sme nemali kontrolu nad verejnými výdavkami. Slovensko by sa okamžite dostalo do politickej a ekonomickej izolácie v regióne V4-ky.


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 10:42 avatar
Odrezať sa od štátu, tak ako sa len dá.

1. Voda – kto má pozemok, by mal určite zobrať úspory a nechať si vyvŕtať studňu. Susedia sa môžu poskladať a mať spoločnú studňu.

2. Jedlo – zrušiť trávniky a zaorať a pohnojiť – pripraviť pôdu na budúcu jar, aby sa už dalo sadiť. Najmä zemiaky, kapustu a plodiny, ktoré vydržia celú zimu 2012. Tiež zopár konzerv na túto zimu určite nestratia na hodnote, tak ako peniaze na vašich účtoch. Kúpite konzervu teraz, v zime ušetríte.

3. Elektrika – čím skôr poskladať malú veternú a solárnu elektráreň, kúpiť solárne nabíjačky na batérie, nakúpiť nástroje ktoré nepotrebujú elektriku …

4. Drevo a uhlie – plyn je už teraz strašne drahý, bez peňazí sa stane takmer úplne nedostupný. Tu treba vymyslieť, ako zásobovať v zime ľudí drevom a uhlím bez použitia peňazí. Určite treba zobrať úspory a zabezpečiť kotol na drevo. Ten kto má iba kotol na plyn, bude mať studené Vianoce 2012. Treba tiež vymyslieť individuálne vykurovanie bytov v bytovkách, bez centralizovaného plynového vykurovania, tak aby mal nad vašim teplom štát čo najmenšiu kontrolu.

5. Kúpiť bicykel, káru, …, pokým majú ešte peniaze nejakú cenu. Prevádzka je zdarma, na rozdiel od auta.

6. Bez peňazí nebude možné kupovať tovar až z Číny. Preto treba vytvoriť komunitu, kde si ľudia budú navzájom pomáhať (vzájomná stavba domov, šitie, výroba, údržba, recyklácia …), teda vyrábať lokálne, vymieňať službu za službu, tovar za tovar, bez použitia zdanených peňazí.

7. Obmedziť alebo úplne prestať používať peniaze a prejsť na výmenný obchod, tak aby impérium nemohlo všetko zdaňovať. Pamätajte, dane už nebudú slúžiť našej spoločnosti, ale budú vyvážané ku našim okupantom. Preto už nemáme žiadny dôvod dane platiť. Ale pokým používame peniaze, tak skrátka musíme. Ak vláda schváli túto plánovanú vlastizradu (viď. článok vyššie), tak platením daní, nebudeme okrádať iba seba, ale aj celú slovenskú spoločnosť.

8. Keď kupovať, tak nie cez zahraničné obchodné reťazce. Je potrebné nájsť nové cestičky pre tovar a obísť obchodné chrámy našich okupantov. A hlavne kupovať slovenský tovar. Ak chcem, aby odo mňa Slováci kupovali moje služby a môj tovar, aj ja by som mal kupovať v prvom rade od Slovákov. Tak mi hovorí môj základný inštinkt – môj zmysel pre česť a spravodlivosť. Tým že kúpim tovar od Číňanov, čínskym otrokom nepomôžem, len poškodím môj vlastný národ a upevním moc korporátneho parazita.

9. Ozbrojiť sa. Mnohé genocídy a vojny vôbec nemuseli byť, keby sa poctiví ľudia mali čím brániť. A mnohé genocídy boli vyprovokované práve kvôli ekonomickým krízam a hladu, ktoré nás pravdepodobne čakajú tiež. Polícia sa vracia ku modelu ŠTB, čiže občan je nepriateľ (aj keď sa už 20 rokov pretvarujú), tí nás pravdepodobne chrániť nebudú, práve naopak. Každý chlap má povinnosť v prvom rade chrániť svoju rodinu. A s kuchynským nožíkom proti strelnej zbrani nikoho neochráni. Zákony komplikujú a znemožňujú poctivým normálny ľuďom sa ozbrojovať, lenže zločinci samozrejme na zákony kašlú. Takže nakoniec ako to dopadne, keď sa poctivý bezbranný človek stretne s po zuby ozbrojeným lupičom / zlodejom / násilníkom?

10. Nový obchodný systém by mal by založený na dobrej povesti jednotlivcov. Keďže štát prestáva plniť svoju úlohu služobníka a stáva sa bremenom a parazitom, môžeme predpokladať, že aj polícia a súdy prestanú fungovať v rámci aspoň približnej spravodlivosti, tak ako doteraz. Preto je potrebné vytvoriť spoločnosť, ktorá bude prihliadať na poctivosť jednotlivcov. Akýsi index zásluh, referencií, dodržaných dohôd a zmlúv. Každý človek si takto bude budovať povesť. Hajzlíci a podvodníci síce do vezenia nepôjdu (žiadne peniaze, žiadny zločin), ale väčšina ľudí s nimi nebude ďalej obchodovať. To je účinnejšie ako nejaký trest, alebo pomsta. Tiež je potrebné spravodlivé odmeňovanie pracujúcich, bez používania zdaňovaných Európou nanútených bankoviek.

Iste máte veľa nápadov, prípadne námietok a obáv z takéhoto systému. Treba to sem napísať. Každý z nás je dobrý v niečom inom, spoločne nájdeme riešenia.
Stali sme sa až príliš závislí na peniazoch, a teraz to idú naši okupanti naplno použiť proti nám. Majme rozum, peniaze nám prestávajú slúžiť. Namiesto toho fungujú ako nástroj na naše zotročenie.

Je dôležité poznať, kto je môj priateľ, ale aj kto je môj nepriateľ. Ak vláda skutočne schváli túto vlastizradu, ja osobne budem mať jasno, do ktorej skupiny vládcovia tejto krajiny patria.

Nebojme sa, nemusíme presvedčiť každého. Nemusíme bežať rýchlejšie ako medveď, stačí bežať rýchlejšie ako ten najpomalší zo skupiny. Keď je niekto blbec, no tak sa mu skrátka nedá pomôcť. Ostáva len dúfať, že ako sa bude situácia zhoršovať, a ľudia uvidia, že táto nová prirodzená ekonomika bez peňazí funguje, tak sa snáď pripoja. Čím viac nás potom bude, tým ľahšie sa nám bude žiť.

Ešte jedna dôležitá vec. Nie každý má internet. Našťastie, takmer každý vie čítať. Preto stačí informáciu vytlačiť a podať ďalej, nech si každý spraví vlastný názor.


13.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   10. 10. 2011, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 10:43 avatar
A na koniec citatik
"Nemůžete očekávat od těch, kteří problém způsobili, že ho budou řešit. Jsou totiž součástí problému a ne jeho řešení"


7.
označiť príspevok

Mr.Cholesterol muž
   10. 10. 2011, 10:52 avatar
pekne!!!!je to tak ..ide sa pomali ale isto do velkéj p.....   ja to hovorim uz dlho
Súhlasí Boris_I.


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 10. 2011, 10:58 avatar
To sa aj špatne číta a ešte ťažšie sa nad tým premýšľa. V TV uvidís len tých, tkroéí z tohto profituju. Skratka len tych uplne hore. A tí hvooria ako je to fajn, lebo ide o ich osobne zaujmy. Takže bude rit palova.


9.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 11:01 avatar
Mna ale najviac zarmucuju bezni ludia. Ani nie tak tie ohavy, co to sposobili.. to su chudaci, trpiaci slepci... Ale ludia tomuto mali zabranit, keby sa starali..keby sa zaujimali o to, co je a nie o s prepacenim picoviny!


10.
označiť príspevok

Mr.Cholesterol muž
   10. 10. 2011, 11:03 avatar
Karel Kryl kdysi vyčítal sametové revoluci její sametovost. Karle, slibujeme ti, že ta příští revoluce už sametová rozhodně nebude.
Protože teď už nejde jen o demokracii a občanské svobody. Až příliš mnohým z nás jde o přežití.
______________________________________________________________


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 10. 2011, 11:32 avatar
Boris studna nie je tvojím vlastnictvom aj ked si ju svojpomocne vyvrtas. Štat v chamtivosti pameta na všetko. ..takže spatnu radu si dal. Tvoj nie je ani život, elbo ked is nan siahnes tak ta zachrania.
Súhlasí feex8


12.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 11:37 avatar
Co stat nevidi...  


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 10. 2011, 12:06 avatar
Iba studna ak je pod domom je tvoja.


15.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2011, 13:49 avatar
Bolo by na mieste, keby si ludia zacali opat uvedomovat, ze stat nieje ich pan, ale ich sluha.


16.
označiť príspevok

starec muž
   10. 10. 2011, 17:01 avatar
Úradníci kašľú na ľudí,pritom žijú z ich práce.Znepríjemňujú im život a vymýšľajú stále väčšiu byrokraciu,aby mali prácu.
Regulujú ceny energií a zariadení na jej výrobu tak,aby ľudia neboli sebestační.Na veternú aj vodnú elektráreň treba dosť povolení a aj financií.Tie sa podarí vybaviť väčšinou len bohatým.Viď príklad veľkých solárnych elektrární,na ktoré teraz doplácame bohatým investorom.
Súhlasí Boris_I.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:30,  Ježiško je dabér
dnes, 13:30,  Ja byt tebou tak sa ho spytam na rovinu co sa deje ,
dnes, 13:29,  Ježiško zariadil aby si mohol k nej mať české titulky. *13
dnes, 13:29,  A ako prve spravi to , ze sa vyhovori na teba ze ty za to mozes ,
dnes, 13:28,  Ja mu nezavidim ,
dnes, 13:27,  Keď ti ježiško dá pod stromček hru a je v angline . Satan jeden .
dnes, 13:27,  Dál už není co dodat. Voda je mokrá, nebe je modrý a satan claus na nás číha a je čím...
dnes, 13:27,  Noo zuzka neviem neviem ci si dobre spravila tym sledovanim , Ak sa to dozvie tak bude este...
dnes, 13:26,  A teraz ?
dnes, 13:25,  Zuzzka111 dobre si zakúpila . Po pravde ani sa tvojmu mužovi nečudujem , že neskoro...
dnes, 13:25,  No práve. Každý človek má v sebe satana. Ľudia sú hriešni.
dnes, 13:24,  Ale netrep , Ziadneho satana som tu nevidel , Len7 milijard *39 ludi
dnes, 13:24,  Pravá láska je už dnes skoro len v románoch, teda samozrejme na pár výnimiek. *21
dnes, 13:23,  Tento svet ovláda satan. Skôr či neskôr ťa tvoj muž podvedie a ty tiež jeho. Zmier sa s...
dnes, 13:23,  www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a...
dnes, 13:20,  Zuzzka 111 Kolko ste spolu?
dnes, 13:19,  Bejvávalo 3 kilový nadýchaný s kobercom...
dnes, 13:18,  5- ty vieš veľmi dobre kým sa cítim. Som kritický k vlastným? Je ti to možno aj...
dnes, 13:15,  Takto chytam dementnych pseudointeligentov na udicku ty jelito slnieckarske tupe jak kybel gytu...
dnes, 13:11,  To boli slabe kusy tie bolo treba utopit
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 976 bytes in 0,425 seconds)