Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Najstaršie náboženstvo -Ateizmus...

16
reakcií
6056
prečítaní
Tému 23. apríla 2010, 18:04 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2010, 18:04 avatar
Koľko je vlastne náboženstiev, koľko ich bolo v histórii? Tisíce. Každé tvrdí, že ono je to pravé a ostatné sú nepravé, falošné. Ateizmus je len jeden a tvrdí, že všetky náboženstvá vytvorili ľudia, často psychicky narušení alebo pod vplyvom drog. Mali vidiny a halucinácie, ktoré vyhlásili za zjavenia a získali moc, aby sa ich náboženstvo rozšírilo.
Faktor trvania, nemennosti a jednotnosti.
Veriaci svorne tvrdia, že pravé je to náboženstvo, ktoré najdlhšie vydrží. Nuž potom hinduizmus starý viac ako 6000 rokov, ktorý má skoro miliardu stúpencov, ktorí ho aj naozaj praktizujú a nie sú iba vedený na matrikách ako je to u kresťanských cirkví, je najpravejší. Tiež budhizmus zo svojimi mnohými odnožami je pekne starý – 2600 rokov a počtom stúpencov doháňa hinduizmus. Staroegyptskí bohovia vládli na Níle 3000 rokov. Judaizmus je tiež starý asi 3000 rokov, hoci sa pokúša zasadiť sa až do stvorenia človeka, ktoré sami vypočítali pred 6000 rokmi. Archeológia však našla pozostatky dnešného človeka staré 30000 rokov, teda sa troška sekli s datovaním stvorenia. Judaizmus sa menil a posvätné knihy Biblie pribúdali a pribúdajú aj po Biblii – Talmud a Mišna. Ale je to ten istý judaizmus, ktorý ústami Boha nariadil v Biblii ukameňovať ľudí za rôzne maličkosti a tiež viac krát: čarodejnicu nenecháš žiť, homosexuálov zabiješ? Nepočul som, že by v dnešnom Izraeli kameňovali za nedodržiavanie soboty alebo predmanželský sex, hoci Bibliu nezmenili.
Kresťanstvo v dnešnej podobe nie je až tak staré. Ešte v roku 1600 by vás za dnešný katolícky katechizmus rozhodne upálili. Veď protestantov upaľovali za to, že kritizovali predaj odpustkov. Za peniaze ste získali rozhrešenie aj za vraždy. Zmenilo sa v ňom mnoho – nie iba dogmy, ale aj to, že svätá inkvizícia už každý víkend neupaľuje čarodejnice a kacírov, katolícky pápeži nevyhlasujú sväté kri žiacke výpravy proti katarom, albigencom, bogomilom, husitom a moslimom. Taktiež už kresťania nemučia nikoho za tvrdenie: Zem sa točí, ani za to, že chce liečiť choroby inak ako modlitbou a bičovaním sa. Čiže sú to už úplne iní kresťania iné kresťanstvo ako pred pár storočiami, iba názov je podobný, ide o nové a mladé náboženstvo, ktoré má desiatky veľkých cirkví a stovky siekt. Takže neobstojí ani tvrdenie, že je pravé, pretože je jednotné. Nie je jednotné a v minulosti sa jednotlivé cirkvi kresťanstva medzi sebou vyvražďovali – 30 ročná vojna katolíkov s protestantmi, storočná vojna, Bartolomejská noc, vyvražďovanie Holandska Španielmi atď.
Faktor početnosti a rozšírenosti
“Rozkoš” vybrať si pravé náboženstvo by mali mať všetci ľudia na svete. Lenže nemôžu si ho vybrať už z dôvodu, že ho zdedia po rodičoch. Ako je možné, že o každom náboženstve nevie nikdy viac ako tretina žijúceho ľudstva? A čo tí chudáci v minulosti, ktorí ani nemohli tušiť o tom, aké budú dnes pravé náboženstvá a boli ich stovky miliárd? Mali svoje pravé náboženstvá z ľudskými a zvieracími obeťami a kňazi im predávali buď vstupenky na lepšie miesta v posmrtnom živote alebo ochranu božstiev v terajšom.
Ak je pravé náboženstvo to najpočetnejšie, potom ide dnes o islam. Má už takmer 2 miliardy praktizujúcich stúpencov. Kdeže sa za ním hrabe súčet všetkých kresťanských cirkví, ktoré majú o polovicu menej stúpencov ako islam – z toho ale iba jedno percento skutočne praktizujúcich, ostatní sú formálni členovia zapísaní po krste v matrikách týchto cirkví. O pravom náboženstve by malo počuť čo najviac ľudí ale beda! Východní aziati nevedia nič o kresťanstve ani islame, iba hmlisto spájajú postavu Santa Clausa (so saňami a sobmi) s kresťanstvom. A len takých Číňanov je ukrutne veľa. Síce aj tam sú nejakí kresťania, ale ich počet je taký, ako keby na Slovensku zo všetkých občanov Slovenska bolo štvrť človeka kresťanom. Moslimovia tiež figu vedia o kresťanstve a zažívajú šok, keď zistia, že v kresťanských kostoloch sú pod hrozbou smrti v Biblii a Koráne zakázané sochy a obrazy, že kresťania jedia svinské mäso a robia iné veci, zakázané pod hrozbou smrti v kresťanskej Biblii. Jednoducho tomu neveria a považujú to za vtip, keď im to hovoríte v ich krajine.
Podľa všetkého, je teda pravé náboženstvo ateizmus, lebo sa nemení, nemá varianty a sekty, nemá omylných “neomylných” pápežov. A možno je aj najpočetnejší, lebo sú to väčšinou rozumní ľudia, od detstva nezmanipulovaní, ktorí však nechcú byť upálení alebo perzekuovaní “veriacimi”, tak radšej mlčia.
zdroj : internet
Súhlasí netus


2.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   23. 4. 2010, 19:25 avatar
Fajer je pravda že každé náboženstvo tvrdí že je to to pravé ale aj keď ľudia konajú zle ale aj dobré.


11.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 4. 2010, 09:50 avatar
fajer, premýšľam akého Boha majú ateisti?  
Súhlasí J.Tull


16.
označiť príspevok

veriaci muž
   3. 5. 2010, 18:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   23. 4. 2010, 19:57 avatar
Najstaršie náboženstvo je seJ, veriaci sú sejisti, boh sa volá SEJ.


4.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 4. 2010, 20:34 avatar
hm teraz som dopozerala na HBO 2 rozpravku Wall-e hm..Slnko svieti rovnako na Zem s rovnakou intenzitou ziarenia do akejkolvek ludskej zahrady a tym podporuje rast bodliaka a aj napr.slnecnice,avsak zalezi od cloveka co si necha rast a k comu sa prikloni s cistym srdcom ateistickym ci teistickym,je to uplne jedno,bo cesta kohokolvek je zavisla od vole vlastnej otocit sa a zveladovat zahradu tak,aby nebola poda trestana lajdactvom a zlobou,ale zveladovana pre dalsie pokolenie vhodnej k rastu nielen duchovnemu..
Súhlasí HejTyTam, Petrana


5.
označiť príspevok

fajer
   23. 4. 2010, 20:45 avatar
salbela,mňa by stašne zaujímalo,ako sa prejavuje duchovný rast,ako spoznám,že niekto je duchovne vyšší ako ja...


9.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   24. 4. 2010, 05:56 avatar
pekné salbea


6.
označiť príspevok

ňuňo
   23. 4. 2010, 20:48 avatar
občas požiera vnútorná nevyspelosť...
má podobu prázdneho pohára, raz za čas treba pohár rozbiť, jednoducheee :D)
Súhlasí Petrana


7.
označiť príspevok

Natalia žena
   23. 4. 2010, 20:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

ňuňo
   23. 4. 2010, 21:02 avatar
Priestor vytvára ilúziu možností...
Súhlasí Petrana


10.
označiť príspevok

Petrana žena
   24. 4. 2010, 18:22 avatar
...ňuninka, čo veta, to perla...ty si taká "malá" perlorodka! 


12.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 4. 2010, 19:58 avatar
arašid; k 11 ... kritické myslenie 


13.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 4. 2010, 20:11 avatar
fajer; ... ateizmus "prišiel" ako kritika, ideová vzbura proti všeobecne prijímanému náboženstvu. Teda nemohol byť skôr, ako to čo kritizoval. Myslím si, že ak chápeme ateizmus v širšom význame, nové náboženstvá, ktoré boli v opozícii voči starým, najmä morálne prekonaným, boli ateizmom  


14.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 4. 2010, 22:41 avatar
ateizmus "prišiel" ako kritika....
iste, je to tiež presvedčenie človeka, ktorý ajkeď vnímal podstatu náboženstva, časom sa presvedčil, že pravda je asi niekde inde, možno je to preto tak, že i pri peknej myšlienke, ktorú hlása biblia,niekto nesúhlasí s tým, čo z tej peknej myšlienky spravil človek - jednoducho si z nej"presvedčený" berú len to, čo im vyhovuje.Keby desať prikázaní brali všetci poctivo, jo - inak by to vyzeralo na zemi.


15.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 4. 2010, 21:13 avatar
arašid; …možno prvými známymi ateistami boli grécky „prírodní“ filozofi /Herakleitos, Demokritos, Anaxagorás …/, neskôr Sokrates, po ňom Platón, ktorý proti „štátnym“ bohom postavil svoje večné idei. Monoteistické náboženstvo faraóna Achnatona so svojim „všeobživujúcim“ Atonom bolo ateizujúce, revolučné, proti starým bohom Egypta. Podobne Zarathustra – slobodná voľba medzi dobrom a zlom a tým morálna zodpovednosť človeka za jeho činy, Budha – „ako chcete slúžiť bohom, keď ešte neviete ako slúžiť ľuďom“, Ježiš miesto oko za oko nastav svoje druhé líce, Mohamed miesto bratovražedných vojen spravodlivé prerozdelenie bohatstva a pomoc slabým a chudobným ...
Áno, nie je to ateizmus, taký ako ho poznáme dnes, dokonca iste s tým, že je to vôbec nejaký ateizmus, možno mať oprávnené výhrady. Išlo však o popretie, vzburu proti „vládnucim“ náboženstám, hlavne proti ich „amorálnosti“.
Ja neviem, či je „Boh“ ... je toľko vecí medzi nebom a zemou o ktorých nič neviem ... Mám kritický postoj, nie proti viere v „Boha“, o ktorej si myslím, že je len predstavou veriacich o Bohu, ale voči mnohým ich názorom, tvrdeniam, činom ... vyplývajúcim z tejto ich predstavy ... iba v tomto zmysle som ateista
 
Súhlasí arašid


17.
označiť príspevok

Balast muž
   9. 11. 2014, 21:52 avatar
Sorry, ale to vôbec nie je pravda. Najstaršie náboženstvo na svete majú domorodci v Austrálií, volá sa Wandjina a majú ho už takmer 70 000 ROKOV stále ho udržujú a to bez písma. Len tak, že ho prerozprávajú stále dookola. Hovoria o mužovi z nebies s divnou tvárou bez úst, ktorý stvoril svet a potom priletel opäť s pomocníkmi a dorobili svet. Dokonca ho celé tisícročia kreslia na kamene aj s jeho priateľmi, vyzerajú ako ufóni. Stačí prito len googlovať a hľadať niečo o Aborigéncoch viz zaujimavosti,net, článok o náboženstve. Ateizmus nie je najstarší. Vždy bolo nejaké božstvo o našich od africkej éry od Lucy, aj v európskej vývojovej ére, boli vždy nejaké mocnosti uctievané ako božstvo.

a samozrejme VOJNY a VOJNY. Náboženské vojny tu boli vždy a vďaka šialencom, čo si svoje náboženstvo islam vysvetľujú po svojom, v skutočnosti im ide o ropu a peniaze, sa dejú náboženské vojny aj teraz. Smutné a úbohé...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:24,  223/ Az ta na toaletach zacne za vajcia chytat chlap pochopis!!! Este raz to urob a s tou paprcou...
dnes, 12:24,  Nevedieť že Česká republika leží v Európe? Nevedieť kde presne leží Česká republika?...
dnes, 12:21,  Zjavne progresívna politologička Malová: Žiadosť Pellegriniho o odmietnutie Istanbulského...
dnes, 12:15,  223/ Mas pocit ze homosexualita je zakazana????:)))
dnes, 12:04,  225/ Futrovat chlapa do anusu vedie k prosperite!!!!:))))
dnes, 11:59,  223 Netreba klamať. Liberáli aj s Čaputovou podporujú LGBTI ideologiu.
dnes, 11:49,  223. ad "Milióny ľudí môže kedykoľvek prepadnúť bludným predstavám"...
dnes, 11:40,  113- Človeče - nesúď, lebo budeš súdený.... Mávate tu LGBTI ako nejakou mantrou. Nikto...
dnes, 11:29,  Rychlo precitat do 14:00 inak koan na dnes bude zmeneny...http://www.kwanumzen.sk/kongan/81/
dnes, 11:27,  Snad je moj kamos ked mi hovoril pod byvat kumne ze v BA je roboty dost...:)))
dnes, 11:20,  Od mojho kamosa Daniela...http://www.cbkaplnka.sk/
dnes, 10:51,  Forrest Gump - Sweet Home Alabama
dnes, 10:48,  rozdiel medzi nami ja takýto...
dnes, 10:43,  celé ľudstvo doplatíte na to, že veľkí a malí ľudia nie sú si rovní ani v obliekaní
dnes, 10:34,  Tak asi vieš aj čo znamená kŕmiť trola :)
dnes, 10:34,  Čo vie američanka o ČR - to bude asi toľko, koľko vie bežná češka o státe Illinois.
dnes, 10:32,  Práveže ja viem že sú to trolovia.*21
dnes, 10:31,  Hovorí sa tomu trolling, tak to ber :)
dnes, 10:25,  nedá sa ísť ani doľava ani doprava, niektorí ľudia môžu ísť iba strednou cestou...
dnes, 10:22,  To už je diagnóza riešiť politiku stále bez prestávky. Táto téma o politike nie je.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 853 bytes in 0,524 seconds)