Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Najsilnejšia zbraň

143
reakcií
2600
prečítaní
Tému 30. decembra 2012, 15:32 založil Sinaja.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:32 avatar
Satan raz stretol človeka bez hriechu a plného lásky.
Ten človek bol tak krásny, že sa ho rozhodol zničiť.
Vystavil jeho život chudobe a ponižovaniu toho najhrubšieho zrna a to len preto lebo sa bál jeho lásky, nenávidel ho.
Vzal mu sny, srdce, vieru, hrdosť, rodinu, takmer všetko. Tešil sa, ako ten človek trpí, ako ho dostal na dno, a konečne dosiahol svoj cieľ - zbavil ho lásky.
Napokon sa k nemu naklonil a riekol.
SI LEN ÚBOŽIAK VEČNE PROSIACI O LÁSKU, KTORÁ NEPRICHÁDZA A ANI NEPRÍDE.
A človek sa zrazu usmial a oči sa mu zaleskli šťastím. Z posledných síl zreval na Satana: MÝLIŠ SA SATAN, EŠTE STÁLE MÁM KOHO MILOVAŤ, EŠTE STÁLE MÁM TEBA.

A satan zrazu pocítil obrovský hnev, pretože vedel že prehral.
/poviedka)


11.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 15:48 avatar
...SINAJA...myslim,ze t0 stret0l mna...


12.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:50 avatar
nerob si z toho prdel
nie si osvietený.


13.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 15:52 avatar
...SINAJ,ak0 sa nim stanem...???mam sancu?


15.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:55 avatar
veríš v boha, nie?! tak asi nijak..
ale aj snaha sa cení..


16.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 15:58 avatar
..ale to nie je podmienka k osvieteniu, Sinaja..
Súhlasí ...d0d0...uk


20.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:02 avatar
bez viery v boha sa vari môžeš stať osvieteným???:..
Súhlasí *game*


23.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:04 avatar
a tá viera v boha by mala mať akú výpovednú hodnotu? Napr. veriť v boha, že ťa spasí? Alebo veriť iba v božiu existenciu? Alebo ako? O Gautamovi Siddhártovi sa v buddhizme hovorí, že je osvietený. Akú on mal vieru v jedného boha? Alebo v bohov?


33.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:12 avatar
Moc sa pýtam Sinaja? Či nerozumieš môjmu príspevku?


34.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:16 avatar
poznať a chápať bytie, nekonečné vedomie..nemôžeš ho uvidieť, len spoznať skrz stvorenia..
aj ty si boh..pretože si kvapka z neho...vytvoril ťa na svoj obraz- podľa seba.žije tebou
Súhlasí rose.madder


43.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:24 avatar
sranda, tento jungiánsky panteizmus (viď napr. Hesseho) je celkom prostý. Nájsť v sebe "vyššie ja" - Selbst. To je podľa teba to osvietenie?


46.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:28 avatar
v podstate áno...odosobniť sa od hmoty, svojho ega..dotknúť sa jemnohmotného sveta...pochopiť svoju dušu
Súhlasí rose.madder


49.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:37 avatar
a čo keď žiadna taká vyššia zložka neexistuje. Čo keď je pre pojem vyššieho ja iba emócia vytváraná chemickou reakciou v mozgu, ktorá nás núti byť "ľudskými", slušnými, morálnymi. Lebo "jemnohmotný svet" môže byť chápaný iba ako fantázia človeka, ktorú vytvára mozog.
Súhlasí Scarlett X


73.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 17:22 avatar
to, že existuje hmotný svet...vlastne všetko, čo nás obklopuje, čoho sa môžeme dotknúť..nie je pochýb..
ale existuje niečo, o čom vieš a si presvedčený že je, ale i napriek tomu sa toho nemôžeš dotknúť, ani ich zmeniť...trebars vzduch, svetlo, hlasy...sú mimo nás..ale existujú ..nachádzajú sa v jemnohmotnom svete.
Súhlasí rose.madder


79.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 17:37 avatar
ja ťa chápem Sinaja, ale je celkom možné, že ten jemnohmotný svet psychickým svetom, teda svetom myšlienok. Vzduch alebo svetlo nie sú dobré príklady, lebo to sú fyzicky merateľné veličiny, aj keď ich nezachytíme všetkými zmyslami.


93.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 18:03 avatar
máš pravdu, dajú sa zmerať..ale sú nad hmotným svetom, z toho pohladu. neuchopiteľné.. a niekde tam sa nachádza aj tajomstvo duši...
ale priznávam..nepoznám ich zdroj, a preto to nie je ani mne celkom isté..

pekný príklad som nedávno čítalo o znázornení vyšších úrovní..skúsim si ho pripomenúť
musíš si predstaviť planétu zobrazenú v škatuli, kde sa nachádza iba šperk(ako naša Zem). Ak sa pozrieš do nej..uvidíš, šperk- čiže pevnú hmotu.,kedže to vidíme, musí tam byť aj svetlo. Nemôžeš sa ho dotknúť, ale je tam ako istá forma jemnej energie čiže jemnohmotný svet. a po dalšie- sperk a svetlo sa nachádzajú v tej istej škatuli, na tom istom mieste ako šperk je aj svetlo, ináč by sme ho nevideli. Okolo šperku sa nenachádza nič- čiže presnejšie nie nič, ale prázdny priestor. Ide o úroven stvorenia priestoru, ktorý všetko obklopuje...
...zaujalo ma to.  


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 18:04 avatar
Sinaja... mam taku zavaznu otazku... ked nieco niekde citas... na zaklade coho sa rozhodnes ci tomu budes verit alebo nie?


98.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 18:10 avatar
:0))) divná otázka...na základe rozumu, predsa  


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 18:12 avatar
a ked sa hovori o veciach z mimo tohto sveta tak tiez na zaklade rozumu?


100.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 18:14 avatar
aha tam si mieril
ale ja som nikde nepísala, že tak to je..a že tomu aj verím
...vieš, ja skor neverím...ako verím..


102.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 18:18 avatar
mierim tam... ze ak sa dozvies informaciu ... akukolvek... na zaklade coho rozhodnes ze ju prijmes do srdiecka ako pravdivu... pytam sa preto ze s tym mam neskutocny problem... a neviem si rady...


111.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 18:45 avatar
u mna to funguje tak, že sa snažím nájsť zhodu medzi rozumom, intuíciou a citmi. Väčšinou tam hladám prepojenie. nestačí mi len rozumové stanovisko, potrebujem sa ubezpečiť o svojej správnosti aj svojim srdcom. A vtedy viem, že som sa rozhodla podla zdovodneného uvaženia najlepšie. a konám
Súhlasí EnaXnaY, rose.madder


114.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 19:21 avatar
EnaXnaY: To je naozaj kľúčové, ako sa máme rozhodovať, či prijmeme niečo za pravdivé alebo nie, zvlášť ak ide o veci, ktoré si nemôžeme priamo ohmatať ale cítime že sú a teda že na nás nejako vplývajú.

Som presvedčený, že neexistuje na Zemi človek, ktorý by v sebe nemal možnosť vycítiť čo je pravdivé a čo nie. Už od detstva napríklad cítime, že robiť bolesť či krivdu iným nie je správne, pri čítaní klasických rozprávok vieme rozoznať dobro od zla aj bez toho, aby nás to niekto pred tým učil - napríklad že odvážny hrdina, čo iným pomáha je "dobrý", a drak čo vezní princezné je zlý, vnútorne cítime, čo je cnosť a čo nejaká charakterová vada, čo je krása a čo ošklivosť.

Už druhou vecou je, že tento svoj nástroj nepoužívame a tak ho mnohí majú zanedbaný a nevedia si rady, máme ho viac-menej otupený, a súčasný spôsob života, záplava nízkosti a násilia zo všetkých médií nám ho stále otupuje, posúva hranice toho, čo vnímame že je ešte morálne a čo nie, takže to, čo je dnes bežné si naši rodičia a prarodičia ani nevedeli predstavit, že by bolo možné.

Navyše, každý z nás je v prostredí, z ktorého na neho neustále doliehajú mnohé, aj protichodné hlasy, jedni vravia "urob to, veď Ti to pomôže" a druhý "neurob to, nie je to predsa správne". I keď sú to vždy druhovo rozdielne hlasy, jeden je skutočným pomocníkom a radcom, druhý zvodcom, nevieme ich rozoznávať.

Naučiť sa to však by nebolo ťažké, ale chce to tréning. Chce to viac pozorovať, skúmať svoje vnútro ako aj deje v okolí, čo kam vedie, čo má aké ovocie. Ženy majú tento "šiesty zmysel" spravidla viac rozvinutý, pretože sú jemnejšie a tým aj vnímavejšie ako muži - čo však predpokladá, aby si ho chránili a nenechali sa zhrubnúť, resp "pomužštiť sa" - napr. tým že sa snažia vykonávať činnosti vlastné mužom, a muži, uvedomujúc si tento poklad v nich, by ich zase mali chrániť a odbremeňovať od podobných činností, aby v tomto svojom ženskom pôvabe a jemnocite mohli rozkvitnúť do plnej krásy a múdrosti. (na druhej strane sú však ženy vnímavejšie aj k hlasom našepkávajúcim k zlému, a preto by si mali dať o to väčší pozor naučiť sa to rozoznávať). Ale to som odbočil. Podstatné je, ako to rozoznať, čo z toho čo počujeme či čítame je pravsdivé a čo nie?

Jeden zo spôsobov je vždy nekriticky a prísne pozorovať svoje vnútro, pohnútky, či sú ušľachtilé alebo sebecké. Ak v sebe počujeme viacero protichodných hlasov, musíme sa snažiť zapamätať sa, ako ktorý pôsobil, aby sme ho neskôr mohli o to lepšie spoznať. Nestojíme, lebo tak by sme nikam nedošli, ale prikloníme sa k jednému, a potom sledujeme, kam nás doviedol, či nám a nášmu okoliu (čo je tiež veľmi podstatné) v konečnom dôsledku priniesol radosť alebo sklamanie, a ak sme sa aj rozhodli nesprávne, máme aspoň skúsenosť, na budúce to súsime znovu, až sa naučíme rozoznávať ktorý hlas je správny a ktorý nie, a potom sa stačí podľa neho len riadiť.

Ďalší zo spôsobov je - neustále skúmať, či všetko to, čo sme doteraz prežili je v súlade s tým novým, či to dáva zmysel, logiku, či jednotlivé dieliky stavby nášho obrazu o svete presne do seba zapadajú, a zapadajú aj s tým novým, počutým alebo čítaným. Akonáhle nám niečo "nesedí" alebo sa v nás niečo ozve, že tu niečo nehrá - netreba to prechádzať len tak, ale treba prísne skúmať ďalej, pozorovať a overovať si s naším vlastným prežitím, ktoré je v skutočnosti naším najcennejším vlastníctvom. Vtedy je potrebné netrvať dogmaticky na starých názoroch (napríklad v slepej viere), ale snažiť sa neustále tento svoj obraz dotvárať, meniť až kým nám nebude všetko dokonale ladiť. Predpokladá to teda určitú pokoru alebo schopnosť priznať si, že sme sa doteraz mohli aj mýliť. Paradoxne, takýto spôsob môže viesť k upevňovaniu viery - ale to už nebude viera slepá, ale úprimná a pravá, zodpovedajúca našim vlastným skúsenostiam. Nebude to nejaká nemenná logická konštrukcia, ktorú učí to či iné náboženstvo, ale bude to niečo živé, čo každý jednotlivec môže popísať inými obrazmi, napriek tomu, že pôjde o rovnakú skutočnosť. A všetky tie obrazy si vôbec nebudú protirečiť tak, ako si protirečia napríklad dnešné náboženstvá - budú sa naopak, dopĺňať a navzájom obohacovať.

Byť pokorný znamená aj schopnosť priznať si, že naše poznanie, teda čistota chápania súvislostí sa môže neustále zdokonaľovať, bez toho, že by tu existovali nejaké hranice.
Súhlasí luke85, rose.madder


101.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 18:17 avatar
áno, no keď si to tak vezmeš, tak svetlo vychádza z hviezd. Slnko je jedna z mnohých hviezd. Jedinou záhadou pre niekoho môže byť, že ako vznikajú hviezdy. Fyzici to vysvetlili, ale pre niekoho to môže byť kognitívne tak zložité, že radšej sa priklonia k vysvetleniu náboženskému (napr. že nejaký kreátor stvoril tie hviezdy).
Slovo jemnohmotný je divný pojem, ktorý začala Madam Blavatska, aby vysvetlila napr. špiritistickú ektoplazmu vyvierajúcu z ucha média pri seansách. Na to jej žiaci nadviazali na novoplatonistické kozmológie, kde sa spomínajú rozličné stupne kozmu, niečo ako v kabale štyri úrovne - acilut, beria, jecira a asija. Od najduchovnejších smerom k najhmotnejším. Možno keby Platón nezaviedol "idei" a príbeh s jaskyňou, neurobil by ontologický dualizmus, tak by novoplatonisti ani neboli a na novoplatonistov by nenadviazala svojvoľne teozofia. Bolo by iba chápanie hmoty. Možno.


109.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 18:41 avatar
pre mňa je to nepoznaná terminologia, ktorú používaš
ale zasa každá vec sa skladá z molekúl, atomov, kvarkov- čo je svetlo. (kmitajúcich lúčov svetla)

až sa dostaneme do večnosti budeme múdri teraz sa len môžeme domnievať...


112.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 18:51 avatar
aká terminológia, slovo jemnohmotný? Veď ty si ho použila. Ďalším možno cuzdím termínom je ektoplazma. Ale to asi pozná každý z tých lacných filmoch na štýl paranormal activity, či nie? A ešte termíny acilut, beria, jecira a acija sú kabalistické pojmy. Je to rozdelenie Stromu Života na štyri sféry. Strom Života je v niektorých moderných ezoterických smeroch braný ako mapa kozmu. Kozmos sa tu chápe ako emanácie boha. Boh je samozrejme najduchovnejší a z neho idú ako keby lúče (neviem to obraznejšie a polopatistickejšie napísať), z ktorých vznikajú ďalšie stavy bytia. Boh sa nachádza podľa kabalistov dokonca pred Acilut - najduchovnejšou vrtstvou. Čiže je nepoznaný. Je mimo Stromu Života, teda stvorenia.
Platóna, ideje a jeho podobizeň s jaskyňou asi poznáš, veď si učiteľka.


113.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 19:04 avatar
ale no, tak jasne že nie práve jemnohmotný..a idei platona
tú kabalu a tie stupne som myslela..asi sa na to mrknem..celkom ma to zaujalo.


116.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 19:55 avatar
Mne sa napríkld páči pojem "jemnohmotný", pretože dokáže vyvolať v človeku určitý obraz, bez ohľadu na to, či sa s ním stretol alebo nie. Ak všetko to, čo si môžeme priamo ohmatať a v čom teda priamo pôsobíme prostredníctvom našich ľudských tiel - nazývame "hmotou", tak jemná hmota bude niečo jemnejšie, čo už nevidíme ale čo stále ešte existuje. Napríklad to čo ostáva z človeka keď odloží svoje pozemské telo - to skutočne oživujúce jadro - jeho duša. Pre iného môžu byť jemnohmotné myšlienky (ktorých pôsobenie už bolo namerané rôznymi pokusmi), pre iného zase astrálny predobraz pozemského tela človeka s ktorým pracujú liečitelia so zjemnenopu schopnosťou videnia, keď na tomto tele "vidia" chorobu, ktorá sa ešte len na "hrubohzmotnom" pozemskom tele prejaví a pod. Má to v sebe logiku.


117.
označiť príspevok

Vlado muž
   30. 12. 2012, 20:01 avatar
A tmavá hmota je aká?


121.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 21:37 avatar
Nepoznám pojem "tmavá hmota", ibaže by išlo o jej farbu. Hmota ostáva vždy len mŕtvou hmotou, môže byť len viac alebo menej presvetlená. Platí však dej, že čím bližšie ku zdroju všetkého života, teda aj Svetla, energie, tepla (tým teraz nemyslím hmotný zdroj - slnko, ktorý je len odleskom, matnou napodobneninou skutočného, nám neviditeľného zdroja tak), čím bližšie k tomuto zdroju, tým je aj matéria pohyblivejšia, jemnejšia, svetlejšia alebo žiarivejšia, alebo aj živšia. Tak napríklad skutočný pôvod človeka, to, čo je v ňom skutočne živé, jeho nesmrteľné jadro (nazvyme ho "duch", bolo zrodené vo sférach oveľa bližších k tomuto Svetlu ako to, čo nazývame hmotou. Ide o sféry, ktoré nazývame aj našim duchovným domovom alebo rajom, odkiaľ sme sa vnorili do obrovských hĺbok - až sem, na Zem, a to len za tým účelom, aby sme tu mohli nutnosťou vyvýjania sily chcenia tohoto nášho ducha na prekonávanie ťažkopádnej hmoty na Zemi mohli vnútorne zosilnieť, dozrievať, aby sme sa potom raz mohli navrátiť tam, odkiaľ sme vzišli, ale už nie ako nevedomý zárodok, ale ako zrelý a v svojom druhu dokonalý človek. na to však je potrebné, aby sme odvrátili svoj pohľad od hmoty smerom nahor, tam nasmerovali svoju túžbu ktorá pôsobí ako magnet, čo poznáme v tom, že to po čom túžime sa nám skôr či neskôr splní (i keď často sme už zabudli, že sme po tom túžili, a tak si to neuvedomujeme, lebo aj v našich túžbach sme veľmi nestáli). Stáva sa však, že vplyvom "pádu do hriechu" už poznáme a túžime len po všetkých radostiach a pôžitkoch, ktoré nám dáva hmotný svet. To prerastá do náklonnosti a nakoniec do závislosti, rastie aj naše sebectvo a všetky nízke žiadostivosti. Podobné však priťahuje podobné. Tým, že nerozvíjame duchovné ale len hmotné, náš duch chradne, stráca žiarivosť (miesto toho, aby sa rozvíjal, "spí", a naopak, záhaly nášho ducha, ktoré tvoria našu dušu a kam sa ukladajú aj všetky náklonnosti, ktoré nám ostávajú aj po pozemskej smrti) - tieto záhaly sú čoraz hustejšie. Preto sa taký "duch"javí z nášho pohľadu (alebo z pohľadu ľudí ktorí to dokážu pozorovať) - ako tmavý alebo temný. A naopak, človek ktorý rozvíja svoje duchovné predpoklady a nie je závislý na hmote - t.j. vyvíja sa správnym spôsobom, sa stáva čoraz svetlejší, čo vnímame aj bežne, keď nejaký radostný človek vkročí do miestnosti, akokeby sa tam "rozsvietilo"

Toľko teda k pojmu "svetlý duch", alebo naopak - "temný duch". Ale nie svetlá hmota alebo tmavá hmota. Hmota sama o sebe je mŕtva, teda nesvieti "svetlom života", len keď ju rozžeravíme teplom, čo je zase len napodobnenina, matný odlesk skutočného Svetla, podobne ako som sa už zmieňoval pri slnku.


122.
označiť príspevok

Vlado muž
   30. 12. 2012, 21:39 avatar
To je zle, že nepoznáš. Potom sa nečuduj, ak sa ti dostane kritiky za to, čo tu píšeš. To je asi ako s predstavou, že čierna diera je deravá. 


123.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 21:57 avatar
Kritika mi nevadí. Ak je konštruktívna, môže byť dokonca prospešná, lebo pomáha k lepšiemu spoznaniu súvislostí. A ak je nevecná, tak tiež, pretože taký človek tým dá len informáciu iným o sebe, takže sa potom pomáha iným rýchlejšie orientovať, ktorý v spleti týchto mnohých príspevkov môže mať hodnotu a ktorý nie.
Súhlasí rose.madder


124.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 22:05 avatar
má to v sebe logiku, ak si to tak praješ. Ak sa chápeš človeka ako zloženie z rôznych obalov. Ak používaš rozčlenenie: telo/ duša/duch (trichotómia), alebo telo/duša (dichotómia). Ideológie, ktoré s týmto členením nepracujú, v tom logiku nevidia. Je to tam zbytočné.


125.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 23:04 avatar
Pravdou je, že na svete vládne veľký chaos v pojmoch. Tak napríklad pod "duchom" sa označuje všeličo, od strašidla cez myšlienky, atmosféru, osobnosť - proste všeličo možné (slovnik.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Preto sa to snažím popísať, a pojmy aj zadefinovať. Nerád by som bol, aby sa to spájalo s nejakou ideológiou, čo zhodou okolností používa ten istý pojem, lebo to môže len mýliť. Koniec koncov - najprv je vždy dobré načrtnúť to najpodstatnejšie - len hrubú stavbu a potom až ísť do detailov. A to je - hmota - duch. Duch je vlastný človek a pozemské telo len jeho nástroj, jeho šat - podobne ako skafander ktorý používa len na to, aby mohol pôsobiť v určitom prostredí, ktorý raz odloží.

Nech si každý dosadí ten svoj pojem dôležitá je však podstata.Potom sa dá aj v pojmoch hľadať logika a jednotnosť, takže sa dá nakoniec ujednotiť aj v tomto, ale každý by mal najprv staviať na vlastných skúsenostiach. Kto v rozdelení duch -telo, resp. duša nevidí logiku, tak len preto, lebo nepozná ako som to tam písal, dosadzuje za to niečo svoje, čo počul inde, čo aj logické byť nemusí, pretože to môže byť iné.
Súhlasí luke85, rose.madder


126.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 23:17 avatar
a čo taký človek, ktorý toto nerieši, nepozerá na to, ktoré z tých tvrdení je pravdivé alebo nie. Je to relativista a treba ho upáliť?


127.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 23:47 avatar
Samozrejme že nie, to by sme ďaleko nedošli
Kto to nerieši, tak to jednoducho nerieši, nemusí to ani čítať, možno sa práve zaoberá niečim iným. Každopádne som to písal len pre tých, ktorých naozaj zaujíma život, ako to v skutočnosti je s ním, s človekom, zaujíma sa o zákonitosti ktoré riadia naše životy a osudy, pretože kto ich pozná, vie ako má v nich pôsobiť tak aby mu pomáhali a neprekážali, čím získa pre seba niečo neoceniteľné. A pritom je úplne jedno, ako tie zákonitosti nazve, či Božia vôľa, vesmírne zákony alebo zákony univerza, alebo len prírodné zákony. Chápem Vašu poznámku, tiež by bolo komické sa hádať "vy to nazývate tak a ja zase onak, tak jedného z nás treba upáliť -keď v skutočnosti aj tak možno hovoríme o tom istom, snáď len z iného uhla pohľadu, každý podľa svojich osobných skúseností.

O jednej veci som presvedčený: tak, ako ľudstvo teraz zažíva jeden problém za druhým, jednu krízu a sklamanie za druhým, jeden rozpad za druhým, jednu nespravodlivosť za druhou, postupne ho to začne ovplyvňovať v tom smere, že bude cítiť čoraz väčší nepokoj, ako veci v skutočnosti majú byť, čo je správne, a tento tlak sa bude neustále zvyšovať až do trýznenia. Pretože z existujúceho stavu, ako sa naša spoločnosť vyvíja a aké rozhodnutia robí, nás v blízkej budúcnosti nič ružového nečaká. ľudia budú musieť cítiť čoraz väčšiu neistotu v osobnom živote, a aj čoraz väčšie znechutenie, na tom sa v tejto chvíli nedá nič zmeniť.
Súhlasí luke85, rose.madder


128.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 23:52 avatar
chápem, no neúplne som sa vyjadril. Ten, ktorý to nerieši, ale skúma výpovede ľudí. Napríklad religionista. Nevyzdvihuje ani jedno náboženstvo nad druhé, ani žiadne z nich nezatracuje. Teda nerieši, ktoré je pravdivé alebo nepravdivé. Rieši iba výpovede veriacich ľudí. Uvedie do prác ich výpovede z terénnych výskumov, a použije nejakú metodiku. Čo s takým bádateľom? Lezie na nervy aj veriacim, aj niektorým neveriacim.
Je fajn, že máš triezvy názor.


130.
označiť príspevok

pomocnik muž
   31. 12. 2012, 00:26 avatar
Súhlasím s Vami, tak by to malo byť. Je to asi jediný správny prístup. Môže "liezť na nervy" len tým, komu to čo zistil nabúráva ich doterajšiu stavbu - čo však je len dôkazom, že ich stavba je falošná. Vlastne aj preto je históiria plná mučedníkov, čo je dôkazom, že každý kto prišiel s niečím prevratným na svoju dobu, poukazoval na chyby niekoho kto bol práve názorovo pri moci, komu tým oslaboval vplyv.

Človek v skutočnosti nikdy nemôže obsiahnuť a pochopiť celú Pravdu v jej skutočnej živosti, pretože pôvod tejto Pravdy spočíva vysoko nad jeho vlastným pôvodom. Preto sa vo svojom chápaní neustále môže len zdokonaľovať. Kto teda vyzdvihuje svoj názor ako jediný správny, a nechce počúvať rozdielne názory iných, tým skôr ak ho znepokojujú - podáva tým najlepší dôkaz, že na nejakom bode zastal, svedčí to o jeho nepokore, pýche na vlastné vedenie, za čím však vždy nasleduje úpadok, ktorý nepozoruje. To poznanie, ktoré v ňom pôvodne žilo, rezonovalo, stáva sa mŕtvou konštrukciou, a je potrebné násilie, alebo veľká vlažnosť nasledovníkov, aby sa novovznikinutá zakonzervovaná ideológia uchovala. Žiaľ, história ľudstva svedčí o tom, že sa to neustále opakuje. Niečo, čo na začiatku bolo živé a prevratné, ustrnulo, pôvodný zmysel sa generáciami pokrivil, čoho výsledkom sú dnešné spory medzi náboženstvami a filozofiami. Napriek tomu, že každé v sebe obsahuje kus pravdy, ktorý môže na začiatku osloviť niekoho, a môže mu aj pomôcť v jeho napredovaní. Už len preto by sa nemal vyzdvihovať jeden smer nad druhým.AJ človek by však nemal preferovať nejaký smer len zo zvyku, preto, lebo ho tak učili, a mal by kriticky skúmať všetko, čo sa mu predkladá, nielen to, čo ho oslovilo na začiatku, nech by to jeho vtedajšie vzplanutie bolo akokoľvek mocné. Mal by si byť vedomý toho, že takéto vnútorné naplnenie by mal zažívať každý deň, ak by jeho cesta mala byť správna a nemala viesť k zastaveniu a následnému úpadku. Je to ako plavec vo vode, ktorý sa musí stále namáhať, aby sa nepotopil, ako vták ktorý musí stále mávať krídlami aby sa udržal vo svojej výške, a nie žiť z minulosti, lebo tým by len zlenivel a padol naspäť.


131.
označiť príspevok

enemy unknown
   31. 12. 2012, 00:29 avatar
nádherná odpoveď, klobúk dole. Nečakal som ju. O to ma viac teší.
Tiež si myslím, že keby sa ľudia dokázali tolerovať v odlišných názoroch, idea raja by už nemusela byť utópiou. Samozrejme okrem ideológií potom treba riešiť využitie zdrojov na Zemi.
Súhlasí luke85


133.
označiť príspevok

enemy unknown
   31. 12. 2012, 01:31 avatar
lebo predpokladáme, že pravda je len jedna, keďže príroda je len jedna. Ale žiadny človek nemôže poznať celú objektívnu pravdu, lebo on sám je len časťou celku. Príroda je celok, človek jej časť. A príroda tu nie je len pre neho.
Súhlasí luke85


24.
označiť príspevok

Vlado muž
   30. 12. 2012, 16:04 avatar
Práveže bez viery v boha… práve až potom sa stávaš osvietenou. Nepoznáš osvietenstvo? (Jasné, nie všetci, a nie hneď boli bez viery v boha. Tej drogy nie je jednoduché sa len tak zbaviť.)


35.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:17 avatar
osvietenstvo ako cesta...a tú cestu musíš poznať..


25.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:05 avatar
Ano. Clovek, ktory neveri v Boha, sa moze stat osvietenym


17.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 15:58 avatar
...SINAJA,t0 znamenaaa,ze ked neverim,s0m bez sance???t0t0k je ta b0zia sprav0dliv0st????
ale aj tak,ja s0m stastny s0 sv0j0u vlastn0u vier0u...je iba m0ja a museli by ma zabit,aby jej zbavili.


19.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:01 avatar
ale neodrádzam...láska sa dá nachádzať vo všetkom.
..Boh nám neposiela zúfalstvo, aby nás ubíjalo, ale preto, aby v nás vyburcovalo nový život. /Hesse/


21.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:03 avatar
..ze tam, kde sa hromadi najviac odpadkov, vznikne najviac kompostu. Tam, kde sa hromadi najviac uholneho prachu, objavi sa najkrajsi diamant
Súhlasí Sinaja, rose.madder


28.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:08 avatar
jasne, nie tí čo sa bijú do prs a vyznávajú meno boha, a hlavne o nom rozprávajú...sú skutočne tí vzácni ludia
ale naopak, nenapadný človek sa môže oveľa skor dotknúť jeho lásky a žiť ním
Súhlasí rose.madder


30.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:09 avatar
....xapete..???
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Áno, robí ti to dobre
Viem, že si iná liga
Ale to ma nezastraší,nie
Pokračuješ v tom už príliš dlho
Neprestala by si ani keby sa sa pokúsila
Svoju stenu si postavila privysoko
Že nikto ju nedokázal preliezť
Ale ja to idem skúsiť

Dovolíš mi vidieť pod tvoju krásu?
Dovolíš mi vidieť pod tvoju dokonalosť?
Daj si to dole, dievča, daj si to dole
Chcem sa pozrieť dovnútra
Dovolíš mi pozrieť sa pod tvoju krásu dnes v noci?

Nechávaš všetky dievčatá ísť
Robí ti to dobre, však?
Za tvojou šou na Broadwayi
Som počula hlas hovoriaci: prosím, neraň ma
Pokračuješ v tom už príliš dlho
Neprestal by si ani keby sa sa pokúsil
Svoju stenu si postavil privysoko
Že nikto ju nedokázal preliezť
Ale ja to idem skúsiť

Dovolíš mi vidieť pod tvoju krásu?
Dovolíš mi vidieť pod tvoju dokonalosť?
Daj si to dole, chlapče, daj si to dole
Chcem sa pozrieť dovnútra
Dovolíš mi pozrieť sa pod tvoju krásu dnes v noci?

Pozrieť sa pod, pozrieť sa pod
Ja... dnes v noci
Ja..

Vyleziem na vrchol, na každý tvoj vrchol
Chytím tvoju ruku a ty, ty vyskočíš von
Budeme padať a padať
Ale to je v poriadku
Pretože budem práve tu
Chcem iba lásku


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   30. 12. 2012, 16:09 avatar
Hm, príbeh o mne. Pozdravuj svoj zdroj 


69.
označiť príspevok

piskotka žena
   30. 12. 2012, 17:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 18:27 avatar
Láska je skutočne tou najsilnejšou zbraňou - samozrejme, ak je pravá, teda čistá, nesebecká, ktorá myslí na dobro druhého rovnako, ako sa dokáže tešiť z toho svojho a byť za to vďačný. Schopnosť milovať inými slovami hovorí o schopnosti cítenia, o schopnosti mať otvorené srdce, spolucítiť s druhými. Otvorené, nezatvrdené srdce však spolu s tým dokáže vnímať aj jemné, teda ušľachtilé podnety zvonku, ktoré sa nás snažia viesť, a teda nás robia aj múdrejším, v čom máme nielen silnú zbraň, ale aj ochranu. Sme veľmi citliví aj na neušľachtilé formy prejavov. Taký človek teda aj zreteľne rozpozná aj našepkávanie satana - ktorý taktiež musí rešpektovať Božie zákony, teda musí taktiež fungovať v rámci nich ako aj každý z nás - kam patrí aj nutnosť rešpektovania slobodnej vôle človeka. On nám teda nemôže ublížiť priamo, on nás môže len našepkávaním naviesť na to, aby sme urobili niečo zlé, najprv nenápadne, cez zmenu myslenia, ktoré je už činom a už samotné môže narobiť aj iným škody - a ktorá potom prerastie aj do nášho konania, do celého spôsobu života, ktorý je scestný, a teda v konečnom dôsledku nám môže len uškodiť. A až tento náš nesprávny spôsob samočinne spustí deje, ktoré sú v súlade s božou vôľou, a ktoré spôsobia že niečim trpíme, že narážame v živote, zmysel čoho je, aby sme sa zmenili, a nastúpili opätovne cestu správneho vývoja, na konci ktorého by nás musela čakať len radosť.

Takto to v živote funguje. Našou úlohou je dospieť k vnútornej čistote - čo je pojem ktorého význam na Zemi úplne nepoznáme v tom pravom zmysle, avšak úzko súvisí s nesebeckosťou, s ušľachtilými prejavmi, s úprimnosťou, dôverou a zároveň bdelosťou - teda vnútornou pevnosťou a stálosťou v tom všetkom, ktorá dokáže odraziť aj najsilnejšie úklady zlého chcenia už pri ich vzniku. Je to práca na sebe a človeku ktorému sa to podarí - môže byť obdarovaný aj tým, že v ňom pevne zakotví lúč pravej, čistej lásky, ktorá práve v období Vianoc, v ktorom sa nachádzame, prúdi k Zemi v zvlášť zosilnenej miere


2.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 15:38 avatar
hnev je jediny luxus, ktory si nemozem dovolit )
ale pekna rozpravka.. 
...existuje este niekde taky silny clovek?


4.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:41 avatar
hnev považuješ za luxus?
ale áno...no iste nie na defku )

...aké by to bolo krásne "bojovať láskou"..ale sme slabí a preto je to nereálne...
Súhlasí rose.madder


18.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:00 avatar
...jasneee ,ja s0m silny))) aj ked TU,to nik nepochopi...


22.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:03 avatar
v čom si silný? ak ti niekto dá facku ochotne nastavíš aj druhé líce?


26.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:06 avatar
Ja urcite nie, nie som debil 
Súhlasí Sinaja


27.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:08 avatar
...SINAJA,nie tak,ale 0dp0viem ti k t0mut0...ja uz necakam,ze mi niekt0 da facku...ja dam prvy...xapes???nie,neva.
Súhlasí Sinaja


31.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:09 avatar
    aj ja som občas taká silná ) nás ma satan v moci..


32.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:11 avatar
...mna ma v m0ci mv0j anjelik)))


37.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:18 avatar
počkaj len ten anjelík vyrastie )


39.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:21 avatar
...nieje t0 m0je jedine dieta...ale je najsammilsie a malicke))) m0je deti ma maju radi a ja ich tiez milujem.


41.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:22 avatar
nesmieš ALE robiť rozdiely ale viem, ako myslíš.


42.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:23 avatar
...viem,ze nesmiem,ale je t0 hr0zne tazke)))...viem,ak0 t0 myslis.
Súhlasí Sinaja


38.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:20 avatar
ja neviem kto ma ma v moci, ale najskor to bude moje ego )


44.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:25 avatar
...*game*...asi an0,je velmi pravdep0d0bne,ze je t0 tak...vyznievas tak.


47.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:32 avatar
dodo co mas proti buddhizmu? Ked som bola medzi krestanmi, tak to bolo ok? Ved som to stale ja..akoby na tom zalezalo..fakt niekedy nerozumiem co po mne vsetci chcu...kazdy ma chce vidiet podla vlastnych predstav..ale vies co si vazim na tych ludoch? Ze ma k sebe nikdy nelanarili..je im jedno kto som, aj keby som bola stale krestanka, ci hinduistka, je im to fuk..nezalezi im na tom..a ani nevies ake to je, bolo to tazke zabudnut na vsetko co som dovtedy vedela, ake je tazke zahodit svoj zivot a zacat odznova a zit ako male dieta, ktore sa vlastne len uci zit..


50.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:37 avatar
...*game*,neviem,ze by s0m napadal buddhizmus...iba sa divym,ak0 sa da cl0vek lahk0 zmanipul0vat,raz je krestan,p0t0m buddhista,p0t0m srandista,aleb0 mil0vnik sv0jh0 ega...aleb0 nas iba vyuzije,ak0 s0m,niekde,u teba cital(mam pamet na nefer veci)..)
inak,mv0zes si aj mna vazit))) tiez ta nelanarim nikam...nahlas)))
Súhlasí enemy unknown, Sinaja


53.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:42 avatar
mam na to svoje dovody..dokazem sa vzdat vlastneho zivota pre niektorych ludi a dalej to nebudem rozoberat, viem co robim.
nikdy som o sebe netvrdila, ze som stelesnenie svatosti.
 , nie som dobry clovek, asi by som mala touto poznamkou zacinat pri kazdej konverzacii, aby si ma ludia neidealizovali )


56.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:48 avatar
...*game*,t0,ze mas neake sv0je dv0v0dy,nemusi z teba r0bit t0,cim sa tu snazis byt...
...pekna fraza o vzdani sa ziv0ta pre niekt0rych ludi...


58.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:51 avatar
tvoj nazor, nepoznas ma


59.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:54 avatar
...t0t0 ja viem isto,ze je t0 mv0j naz0r...ale nieje t0 spravna 0dp0ved...sl0vicka)


60.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:57 avatar
takze spravna odpoved ma byt taka akou si ju predstavujes ty?
Tvoje predstavy sa nemusia zhodovat so skutocnostou, vies?


52.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:41 avatar
každej náboženskej skupine záleží na tom, aby si sa správala podľa ich normatív. To je podstata spoločenstiev. Preto im individualisti a antinomianisti (tí čo nerešpektujú žiadnu autoritu alebo nariadenie) ležia v žalúdku.


54.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:45 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=_s-ooTgtZMs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

moj ucitel, je to krasny clovek..dostala som od neho pozehnanie aj s dodatkom, ze mi zostane, aj ked sa vratim...dal mi slobodu, nie vazenie.


55.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:48 avatar
A treba ti učiteľa? Nevedela by si byť "sama sebou"? Pánom sám nad sebou? Či to považuješ za egoizmus a pýchu a potrebuješ nad sebou policajsta?
Súhlasí Sinaja


57.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:50 avatar
on nie je taky ucitel, odovzdava metody, ale sam hovori, ze dalsieho ucitela, vnutorneho, uz musime objavovat v sebe...je to ako ked ta niekto zoznami s bicyklom, ale bicyklovat uz musis sam...


61.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 16:57 avatar
ok, chápem ťa, ale neodpovedala si na moju otázku priamo. Budem to brať tak, že učiteľa potrebuješ, teda niekoho, kto ťa aspoň čiastočne povedie.
Súhlasí ...d0d0...uk


63.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 16:59 avatar
mozno ano, vzdy som nejakeho chcela mat, bola to moja tuzba..moje prianie, pretoze mam rada zdanlive istoty, aj ked viem, ze jeto hlupost, ale som uz raz taka..


68.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 17:06 avatar
presne tak, ľudia čo sa pridávajú do rôznych náboženských či ideologických skupín, chcú mať zdanlivú istotu. Pozor, takéto skupiny nie sú to isté, ako sa pridať na facebooku do skupiny počítačových hráčov. Taká skupina na fb nemá "vodcu", iba sa združujú kvôli podobným koníčkom.
Súhlasí Sinaja


72.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:21 avatar
Buddha chápal, že ten, kto prežíva je dôležitejší než všetky zážitky. A keď toto pochopíme, tak vidíme, že to, čo sa naozaj deje, je omnoho zaujímavejšie než to, čo si myslíme, že sa môže odohrávať.
To, čo vidí našimi očami a počuje našimi ušami práve teraz, je miesto, kde sa všetko deje.
Učím preto, že vy i všetky bytosti chcete byť šťastní a vyhnúť sa utrpeniu.
Nezáleží na tom, aké krásne môžu byť domy, autá alebo krajiny, tie predsa nemôžu cítiť šťastie. Jediné, čo môže byť vždy šťastné, je myseľ.
Ak si myslíš, že si nenahraditeľný, pozri sa na cintorín - je plný nenahraditeľných ľudí.
Slova ucitela..su inspiraciou, a nemame vodcov..to je omyl.


75.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:24 avatar
Myseľ, ktorá rozpoznáva samú seba, je plná lásky. Myseľ, ktorá to nedokáže, je plná pripútanosti.
láma Ole Nydahl
 
Súhlasí piskotka


76.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 17:26 avatar
...dufam,ze ta tv0ja buddhistina,ned0vedie az k sebaupaleniu,je t0 velmi in u nich...


77.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 17:26 avatar
áno, Buddha hlásal, že všetko je utrpenie - narodenie, staroba, choroba, smrť. Lenže on chápal život ako karmický zákon, od ktorého sa odvíja kolobeh reinkarnácií. Nechcel sa dokola reinkarnovať, ale vyvanúť z toho kolobehu.
Ja si nemyslím, že som nenahraditeľný, neviem, z čoho si to odvodila. Ak si myslím, že nepotrebujem učiteľa života, tak to zákonite neznamená, že som pyšný, egoistický a mám pocit nenahraditeľnosti. Tým si môžem myslieť, že som kvapka v mori individualít a že iba ja sám viem najlepšie, čo chcem. A ja sám vykročím po mojej ceste života.


81.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:40 avatar
Učenia Buddhu nás vedú k pochopeniu čo je a nie je šťastie, čo je utrpenie a čo je jeho príčinou. Ak teda chápeme ako myseľ funguje a ako sa pripútava na jej vlastné výtvory tak chápeme ako funguje utrpenie.
Keď pochopíme ako utrpenie vzniká, porozumieme tomu, ako ho ukončiť. Porozumieme tomu, že nespokojnosť v našom živote nie je osud, ale má svoje príčiny. Má začiatok a preto má aj koniec. Ak by príčina utrpenia bola vonkajšia, mimo nás samotných, tak by bolo utrpenie veľmi ťažké ukončiť, pretože nad tým čo by bolo mimo nás by sme nemali kontrolu. Ak ale chápeme, že príčina je v nás samotných, tak máme možnosť zmeniť to. Je to len na nás. To je cesta, ktorú učil Buddha, cesta k prebudeniu, k slobode. Táto sloboda nezávisí na nikom inom len na nás samotných. Nie je to niečo, čo by nám niekto mohol dať. Je to niečo, čo môžeme dosiahnuť len my sami.
javascript:SmileysViewToggle();
Súhlasí piskotka


82.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:41 avatar


87.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 17:50 avatar
to čo si skopírovala, je básnicky a kvetnato povedané to, čo som povedal o Buddhovej ideológii ja. Až na to, že tam autor nespomenul reinkarnáciu. Neviem prečo nerozmýšlate, vy dnešné ženy, a máte módu a záľubu v ružovom ezoterizme. Takmer nepoznám ženskú nad 30 rokov, ktorá by nehľadala v knižniciach a kníhkupectvách knihy s tématikou indigové deti, čakry, tajomstvo, myseľ je celý vesmír a pod.


89.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:53 avatar
no..nedavno mi napisal jeden kamarat taky mily kompliment..mam ta rad, aj ked si hlupa 
som aka som, o buddhovom zivote viem uz dost vela, o samsare rovnako, ale netrufam si o tom este pisat..


92.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 17:58 avatar
ale nejde o hlúposť, prečo by si bola hlúpa? Skôr dôverčivá a túžiaca po cudzích istotách, ktoré budeš považovať za vlastné, alebo totožné s vlastnými.
Súhlasí *game*


95.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 18:05 avatar
jaj už viem prečo si myslela, že ťa považujem za hlúpu: lebo som napísal, že prečo vy ženy nerozmýšľate. Moja chyba, že som to nevysvetlil. Pod tým pojmom nerozmýšľanie myslím absenciu kritického myslenia, teda zvažovanie, pochybovanie, preverovanie. Nechcem byť sexistický, ale veľa žien berie ezoteriku ako módu, že jééé, robí to väčšina, tak aj ja.


97.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 18:07 avatar
mozno, ale mna ezoterika zaujima uz od detstva...moji rodicia to so mnou nemali a ani nemaju jednoduche, tvrdila som im uz ako mala, ze moji rodicia su mimozemstania )


103.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 18:20 avatar
aj ja keď som bol malý, som veril, mnohým veciam. Otázkou je, prečo ja som sa stal pochybovačným, a ty nie. Úprimne, neviem na to odpoveď Odpoveď typu že som prázdne mäso považujem za vyvyšovanie sa toho človeka, ktorý by ma tak nazval, lebo aj ja chcem, aby existovali veci z mojej fantázie, a fantáziu mám pekne divokú.


108.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 18:37 avatar
Jeden z najnádhernejších podaní príbehu Buddhovho života, učenia a pôsobenia, s akým som sa doteraz stretol, je zachytený v tejto knihe:
www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Každému by som ju vrele odporúčal


110.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 18:43 avatar
...Každému by som ju vrele odporúčal ...hej,ja zasa r0zpravky o spr0stych Jank0ch,c0 d0stali p0l kral0vstva a princeznu k t0mu...)))


78.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 17:28 avatar
evidentne ťa spracoval game. nemám dobrý pocit z takýchto "šarlatánov"..dostal ťa tam, kam chcel...a ešte povedz, že tam funguje dobrovolná finančná pomoc, kde prispievaš. Mám jednu podobnú skúsenosť, a viem, ako dokážu byť úžasne presvedčiví...ale pomataj,. ked vtáčka chytajú, pekne mu spievajú..
bud jednoducho opatrná.
Súhlasí ...d0d0...uk


80.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 17:38 avatar
...quo vadis *game*..???


84.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:44 avatar
moja cesta Ta nemusi trapit dodo


86.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 17:47 avatar
...0k,winry...
Súhlasí *game*


88.
označiť príspevok

piskotka žena
   30. 12. 2012, 17:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:58 avatar
dakujem Ti piskotka, no urcite ano, menim sa, neviem, myslim si, ze do istej miery mi pomahaju aj meditacie, mozno i tento novy vek, ale deju sa mi zvlastne veci, ale su krasne...
Súhlasí piskotka


83.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:43 avatar
ziadne peniaze odo mna nikto nechcel...


85.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:46 avatar
Sinaja, mna nikto nenuti navstevovat ziadne skupiny, meditacie mozem praktikovat aj doma, v lese, kdekolvek..


90.
označiť príspevok

enemy unknown
   30. 12. 2012, 17:57 avatar
to samozrejme môžeš, môžeš praktikovať tieto veci kdekoľvek, dnešné náb. skupiny sú väčšinou tolerantné, nie je to kláštor. Nepripútajú ťa stenami a nemožnosťou úniku, ale "láskou" ku komunite. Aj môj otec chodí kade tade, po Grécku na ostrov Patmos meditovať, lebo tam akože bol Ján z Patmosu, ale zároveň si kúpi prístroj za 100 000 euro, ktorým akože diagnostikuje všetky orgány v tele, dokonca vraj každú bunku, a pomocou liekov a špeciálneho žiarenia to vylieči hocijakú chorobu. Samozrejme vraj iba vtedy, keď tomu pacient skutočne verí. Musím sa mrknúť na značku, ako sa volá ten prístroj. Vraj ho používajú šejkovia.


96.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 18:06 avatar
Ok..tak to má len teší
Súhlasí *game*


3.
označiť príspevok

Luciferium žena
   30. 12. 2012, 15:41 avatar
kokos,stretnut tak hypnotizera a budes sa od strachu triast pred vlastnou dusou,bo nevies za co ta moze odsudit akedy,kde a kolkokrat
to je iny level a nie satan


7.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:43 avatar
tú tému o anorektičke Martin vymazal?..nevidím ju..

toho hypnotizera určite trest neminie...


5.
označiť príspevok

Luciferium žena
   30. 12. 2012, 15:41 avatar
clovek nie je az taky zly,ako hypnotizer


14.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:53 avatar
Luci, hypnotizér je žiaľ tiež len človek...
Súhlasí rose.madder


6.
označiť príspevok

Luciferium žena
   30. 12. 2012, 15:43 avatar
vlastne dla mna ked uz vies,ze existuju a aku maju moc,zivot sa ti zmeni
uz netuzis po laske,len po tom,aby ta nezatvorili na psychiatriu a budes zit v strachu kvoli svojej hmote,bo ta je vsetkemu na vine,nie tvoje Ja


10.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 15:48 avatar
jeho duša bude trpieť kvoli svojej karme, ked pácha toľko zla ..a ty zrejme potrebuješ vykonať pomstu, aby si uspokojila svojho ducha..žiješ v nenávisti...a tej sa zdá sa nezbavíš, kým nedôjde k akejsi satisfakcii..ale vieš pomsta, ťa ešte viac uvazní ako očistí


8.
označiť príspevok

Luciferium žena
   30. 12. 2012, 15:45 avatar
co ak prezijem opat traumu a opat schudnem,ved aj chude byvaju milovane muzmi a neposielaju ich na psychiatriu,tak preco mna museli zabit ?


9.
označiť príspevok

Luciferium žena
   30. 12. 2012, 15:46 avatar
uz radsej nepisem,ale aj chude susedky su stastne a milovane..nechapem


36.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:18 avatar
...dnes s0m varil kapustnicu(sqelu) r0bil rezne a kupil k0laciky...v silnej viere,ze je dnes 31 decembra...hej,zijem v buducn0sti)))


40.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:21 avatar
niet čo dodať )) tak zajtra môžeš smelo silvestrovať
Súhlasí *game*


45.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:27 avatar
...vaaazne,cele d0obedie s0m v t0m zil a chystal))))))az ked s0m zbadal na PC datum,s0m sa zhr0zil))ale s0m si aj 0veril inde...sakra,je 30 december))


48.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 16:32 avatar
by som sa potešila )..ja som si zasa myslela v štvrtok, že je streda


51.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 16:38 avatar
...ja s0m sa m0c nep0tesil...0 den viac budem cakat na anjelika(


74.
označiť príspevok

Sinaja žena
   30. 12. 2012, 17:23 avatar
krásne


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 16:58 avatar
game nedaj sa drzim ti palce
Súhlasí *game*


64.
označiť príspevok

*game* žena
   30. 12. 2012, 17:00 avatar
vdaka exynko,pomaly v kazdej teme sa musim obhajovat, som ja ale blba 


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 17:02 avatar
vies naco holubiciam vymysleli kridla ? aby sa mohli povzniest ked priskocia sakali a chcu ju zjest


66.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 17:04 avatar
...nechapem,prec0 0sieras sakal0v...???


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 17:05 avatar
lebo milujem holubice...


70.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 17:09 avatar
...ak ich milujes,ne0sieraj sakal0v,tiez su t0 tv0ry nevinne))


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 17:10 avatar
v com konkretne som ich osral?
Súhlasí *game*


105.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 18:32 avatar
...h0lubice...   ...chyt si k0niec jazika a p0vedz si...ja milujem h0lubice...)))...k 67)))


107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2012, 18:36 avatar
a co dalej...


106.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   30. 12. 2012, 18:32 avatar
...aleb0 jazyka...)))


115.
označiť príspevok

dorota
   30. 12. 2012, 19:24 avatar
ja tomu nechapem, nechapem pribehu, vravi to, ze ked budeme milovat tak satan prehra? a preco by prehraval? a ak ano, co nas do toho?


118.
označiť príspevok

Ónya žena
   30. 12. 2012, 20:44 avatar
že vložil do neho nenávisť


119.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 20:45 avatar
Prehrá v skutočnosti v tom, že ho vtedy ľahko prehliadneme, a nebudeme mu ochotne načúvať, nechať sa ním manipulovať, takže stratí na Zemi svoj vplyv, pretože on nemôže na Zemi priamo pôsobiť keďže nie je z tohoto sveta, môže pôsobiť len prostredníctvom svojich nástrojov, a to sú práve tí, ktorí nedokážu nesebecky a čisto milovať. On láka tým, že podporuje našu sebeckosť, lákajúc nás na rôzne falošné prísľuby, ktorých falošnosť však nemôžeme prehliadnuť pretože sebeckosť môže prerásť až do náklonnosti, závislosti a robí nás slepými.
Súhlasí luke85, rose.madder


120.
označiť príspevok

pomocnik muž
   30. 12. 2012, 20:57 avatar
A čo nás do toho? Nebyť tejto našej sebeckosti, už dávno by sme vybudovali na Zemi odlesk Raja, teda nebolo by tu žiadnej krivdy, žiadnych násilností, nespravodlivostí, netrpeli by sme núdzou, neistotou, boli by sme naopak obklopený krásou, ktorá by nás len povznášala, a za to všetko by sa nahor vznášala radostná vďaka ako tá najkrajšia modlitba. Inými slovami - stali by sme sa pravými ľuďmi, akým sme sa už dávno mali stať. A to je rozdiel ako deň a noc. Náš skutočný pád z piedestálu ľudskosti je tak hlboký, že väčšina ľudí tomu už ani neuverí, že to je možné, bude to pokladať za naivnú rozprávku. Napriek tomu, že existujú miesta, kde takýto život existuje, odkiaľ môžu prúdiť napríklad inšpirácie básnikom a umelcom aj na Zemi, čo sa potom pretavuje do ich diel, ktoré nás ešte môžu ako-tak povznášať lebo v sebe majú obsiahnutú časť pravej krásy. Títo umelci sú však z obrovskej priepasti medzi tým, čo vnútorne prežívajú zo svojho napojenia na oné svety, a realitou, ktorá ich obkolesuje na Zemi - tak skľúčení a zúfalí, že ich životy často skončia tragicky, a my len otvárame oči ako sa také niečo mohlo stať pretože nepoznáme skutočné príčiny toho všetkého!


129.
označiť príspevok

viluette muž
   30. 12. 2012, 23:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Chiara
   31. 12. 2012, 00:36 avatar
V tvojom prípade je niekedy lepšie mlčať.
Súhlasí Enigma


135.
označiť príspevok

Sinaja žena
   1. 1. 2013, 02:33 avatar
..uhol pohladu viluette


134.
označiť príspevok

TvojOponent2
   31. 12. 2012, 11:18 avatar
A ten hnev niekomu prospeje? Nebude to ešte Horšie?


136.
označiť príspevok

Sinaja žena
   1. 1. 2013, 02:35 avatar
nikomu hnev neprospeje..opačne si sa na to pozrela...
tá láska je cesta a tá víťazí ...a nie iba v rozprávke.
Súhlasí rose.madder


138.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 1. 2013, 15:19 avatar
...satanov hnev ako znak porážky je radostný jav ...nechať ho zo strachu vyhrávať, aby sa vytešoval a necítil hnev určite nie je správna cesta, oponent2 ...jeho hnevom vyvolaným láskou nad ním vyhráme, nie našim hnevom ...náš hnev a zlosť u neho vyvoláva úsmev a MY sme tí, ktorí prehrávame ...
...zlo plodí vždy len zlo ...
Súhlasí Sinaja


137.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 1. 2013, 15:13 avatar
...krásny príbeh, krásne podobenstvo : ), lebo samozrejme, že reálny príbeh to nie je, kto ho takto vnímal ...
...len vnútornou silou a láskou môžeme poraziť zlo ...tak často opakované klišé, tak jednoduché a jasné a tak ťažko uskutočniteľné ........
Súhlasí Sinaja


139.
označiť príspevok

lusil123 žena
   4. 1. 2013, 15:27 avatar


140.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 1. 2013, 15:34 avatar
...pomocník, nádherné a múdre slová v každom tvojom príspevku ...píš tu častejšie, potrebujeme ťa : )
Súhlasí Sinaja


141.
označiť príspevok

lusil123 žena
   4. 1. 2013, 17:13 avatar


142.
označiť príspevok

Enigma žena
   4. 1. 2013, 17:17 avatar
lusil nezavadzaj tu s kabelami a hodinkami, však došiel ježiš, obdaril.Radsej sem hod niejeke topanky,o tie je tu na fore zaujem    


143.
označiť príspevok

lusil123 žena
   5. 1. 2013, 19:13 avatar
www.cooltovka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk skvelá uvádzacia cena platí iba dnes !!!


144.
označiť príspevok

lusil123 žena
   5. 1. 2013, 19:14 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:19,  Zabudnúť už navždy, lepšie bolo by. Dobrú.
dnes, 00:18,  Dobrú noc a nezabudni mať dnes sen už stý o tých ktorý ťa milujú.
dnes, 00:17,  Vyhýbať sa idem už, v cestu o dvoch neznámych.
dnes, 00:14,  Len z výšky hôr spoznáš, kto ťa chce zhodiť z výšok brál, takýmto obrom sa musíš...
dnes, 00:13,  Milujúci? Pod-obor? On ma roztrhá na kusy, a potom už iba kruto zhodí z útesu.
dnes, 00:10,  Nesmieš mu podľahnúť a odolať pokušeniu, a z obra sa stane milujúci podobor.
dnes, 00:09,  Za tebou stojí obor len, a celú ma zožerie.
dnes, 00:08,  Spomaľ, máš privysokú rýchlosť, zastav sa a obzri sa, možno šťastie stojí za tebou.
dnes, 00:06,  Všetko by som chcela pochopiť, ale nestačím s rýchlosťou svojich spomienok, hovorím dosť...
dnes, 00:06,  https://www.youtube.com/watch?v=8qLDFiQcjlY
dnes, 00:05,  Presne tak, osobu ktorá mlčí a pritom hovorí všetko.
dnes, 00:04,  Osobu, čo nedemonštruje svoje hodnotu.
dnes, 00:02,  Noc je magická ak máš pri sebe milovanú osobu.
dnes, 00:01,  Fantáziu tejto noci niekto pochopil, a snáď správne.
dnes, 00:00,  Ale nesmieme vsadiť všetko, musíme nechať kúsok aj pre našu fantáziu.
včera, 23:58,  Človekom sa stávame na kurze zvanom život, je to ukážka toho, aké jednotky do tej rovnice...
včera, 23:21,  Bez pokory a milých slov nikdy nebude človek človekom.
včera, 23:19,  Zlato za niečími očami; diaľka ľudí nerozdelí, no mlčanie áno, vraví sa.
včera, 23:14,  Mlčanie je niekedy nad zlato.
včera, 23:13,  Slová majú silu meča, ľahkosť pierka, nehu ženy, je to škoda, keď v každom nie sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(312 846 bytes in 0,405 seconds)