Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Najmocnejšia zbraň meno Pána Ježiša Krista. Používate ho iba pri nadávke či prekvapení? Mali by ste ho zbožne vzývať v úzkosti i radosti.

36
reakcií
1318
prečítaní
Tému 3. decembra 2016, 09:40 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 09:40 avatar
Pre ľudí čo žijú duchovne alebo chcú žiť duchovne, aby vedeli čo ich čaká. Veľmi pekný citát.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Luther, -era-


2.
označiť príspevok

Peťo muž
   3. 12. 2016, 13:38 avatar
To je diskriminácia !
Ja v boha neverím ,ale ty a ostatný mi ho nasilu vnucujete?
Luther, -era- vy sa nehanbíte vnucovať svoju vieru ostatným ?
Vidím ,že nie .
Vy ste tí zlý a nie ostatný .


3.
označiť príspevok

Luther muž
   3. 12. 2016, 14:22 avatar
Ja nikomu nič nevnucujem. Ak v Boha neveríš, tak prečo sa potom tak bojíš?
Veď ak neveríš, tak by ti malo byť ukradnuté čo vravia, alebo píšu kresťania.


4.
označiť príspevok

Luther muž
   3. 12. 2016, 14:24 avatar
Čo bojíš sa Boha v ktorého neveríš?


5.
označiť príspevok

Luther muž
   3. 12. 2016, 14:28 avatar
Chodíš do náboženských tém, čítaš naše príspevky. Veď ich nečítaj ak nechceš. V čom je problém? Kto komu čo vnucuje?
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

Luther muž
   3. 12. 2016, 14:53 avatar
Ináč pravého ateistu náboženské témy nezaujímajú. No je veľa takzvaných ateistov, ktorí doslova vyhľadávajú náboženské témy, urážajú veriacich, vysmievajú sa im. Chodíš do kolonky náboženstvo, vypisuješ protináboženské témy a potom vypisuješ, že ti vnucujeme svoju vieru. Keby si skutočný ateista, tak chodíš na fóra o vede atď. Čo čakáš v kolónke náboženstvo, že tu budeme písať o Saganovi? Nikto ti nič nevnucuje. Ak nechceš čítať príspevky veriacich, tak ich nečítaj. Ak chceš, tak ich čítaj, ale uvedom si že si v kolonke náboženstvo. Ak chceš vyjadri sa k témam ako ateista. No potom sa nečuduj že ty si sa vyjadril ako ateista, tak veriaci tiež vyjadria to, o čom sú presvedčení.
Súhlasí lea_pragmaticka1, Wolfe


27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 12. 2016, 08:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2016, 21:21 avatar
Slušní ľudia nemôžu ignorovať fakt, že na svete je veľa kresťanov. Ich nebezpečné dôsledky sa ukázali neraz. Napríklad teraz v Poľsku, pri zákazoch demonštrácií, kde cirkevníci majú prednosť.

To je vyslovene porušenie demokratických pravidiel.


26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 12. 2016, 08:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2016, 09:00 avatar
18 Lemmy
Chodenie na diskusne forum do sekcie nabozenstvo a rozculovani, utoky, vysmech tomu nejak zabrania?

Plačete na nespravnom 'hrobe'.
Súhlasí -era-


7.
označiť príspevok

fajer
   3. 12. 2016, 18:57 avatar


8.
označiť príspevok

fajer
   3. 12. 2016, 18:58 avatar
Presne tak to je a aj teraz to vidíme na invázii moslimov do Európy !!!
Ak to necháme tak tak nebude dobre nebude a to preto lebo už v 16 storočí to predpovedal Nostradámus, čo sa bude diať v Európe v roku 2015 a bude to trvať až do roku 2017, ale Európa bude rozvrátená po dobu 15 až 20 rokov. Východ zo západom sa nakoniec spojí a vyženie hrozbu Orientu, ale bude to za cenu veľkého utrpenia.
Citát z jeho proroctva:
"Tak zaplatí ľud národov nevinných za chybu politikusa svojho a ten potrestaný nebude."


9.
označiť príspevok

YouLove
   3. 12. 2016, 19:41 avatar
8
Nostradamov prorocký výrok je tak hrozne všeobecný, že sa dá aplikovať na všetky doby všetkých krajín, odkedy vznikol pán a sluha :D Ukáž mi národ ktorý netrpel?


10.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2016, 19:42 avatar
Cigáni, tí nikdy netrpeli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


11.
označiť príspevok

YouLove
   3. 12. 2016, 19:57 avatar
1
Trpieť predsudkami, je uväznenie slobody. slobody slova.:D Boh by sa preklínať nemal, akvšak poviem ježíííííííííššš, to je krásna bábika, alebo do boha, dnes je blbý den, tak čo sa mi stane? NIC.
Najväčšie sklamanie je od tých veriaich, ktorí vberú meno božie nadarmo a vyslovia jeho meno v pomste na toho druhého.
Citát je ok.
Ludia prosia o pomoc Boha ked sú nešťastní a nemusia byť zlí. Za niečo ten trest majú . Viacerí aj za svoju hlupost.


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 20:01 avatar
Je to rúhanie a vyslovenia mena Božie nadarmo. To je to zvykové híkanie a jékanie a pridá sa k tomu meno Božie nadarmo. Ak už zo zvyku človek také čosi povie pri prekvapení alebo pri hneve, môže to napraviť a vsunúť Ježiš pomôž mi, Ježiš odpusť mi. Prečo sklamanie od veriacich a čie sklamanie? Ty si zodpovedná za seba a nie za iných veriacich. Alebo výhovorky typu, ja nejdem do kostola, lebo tam je taký a taký a ja taká užásna nebudem sedieť s takým pokrytcom alebo zlým človekom, ale to už je potom o našej pýche.
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 20:06 avatar
Kázeň » 2. prikázanie: Nevezmeš Božie meno nadarmo

Milí bratia a sestry!
Druhé prikázanie má jednoduché znenie: Nevezmeš meno Pána, svojho Boha, nadarmo (Ex 20,7; Dt 5,11). Prikazuje mať v úcte Pánovo meno. Podobne ako prvé, aj druhé prikázanie pochádza z čnosti nábožnosti a osobitnejšie určuje náš spôsob používania slova o svätých veciach. Medzi všetkými slovami Zjavenia je jedno osobitné slovo, ktoré je zjavením jeho mena. Boh zveruje svoje meno tým, ktorí v neho veria. Zjavuje sa im vo svojom osobnom tajomstve. Dar mena patrí do oblasti dôvery a intímnosti. „Pánovo meno je sväté.“ Preto ho človek nesmie zneužívať. Musí ho uchovávať v pamäti v tichu adorácie plnej lásky. Má ho vkladať do svojich slov len na to, aby ho velebil, chválil a oslavoval.
Úcta voči Božiemu menu vyjadruje úctu, ktorá patrí tajomstvu samého Boha a celej posvätnej skutočnosti, ktorú toto meno pripomína. Zmysel pre posvätno patrí k čnosti nábožnosti: „Sú pocity bázne a posvätnej úcty kresťanské city alebo nie?… Nikto o tom nemôže rozumne pochybovať. Je to druh citov, ktoré by sme mali pociťovať – a to v intenzívnom stupni –, keby sme skutočne mali videnie všemohúceho Boha. Je to teda druh citov, ktoré by sme mali mať, keby sme si uvedomili jeho prítomnosť. V miere, v akej veríme, že je prítomný, máme ich mať. Nemať ich znamená neuvedomovať si, neveriť, že je prítomný.“
Druhé prikázanie zakazuje zneužívanie Božieho mena, to jest akékoľvek nevhodné používanie Božieho mena, mena Ježiša Krista, Panny Márie a všetkých svätých. Prisľúbenia dané inému v Božom mene zaväzujú Božiu česť, vernosť, pravdivosť a autoritu. Treba ich dodržiavať z dôvodu spravodlivosti. Spreneveriť sa im znamená zneužiť Božie meno a istým spôsobom robiť z Boha luhára.
Hriechy proti druhému prikázaniu sú nasledovné. Rúhanie je priamo proti druhému prikázaniu. Spočíva v tom, že sa proti Bohu vyslovujú – vnútorne alebo navonok – slová nenávisti, výčitky a provokácie, že sa o Bohu hovorí zle, že chýba k nemu úcta v reči a že sa zneužíva jeho meno. Zákaz rúhania sa vzťahuje i na slová proti Kristovej Cirkvi, proti svätým alebo proti posvätným veciam. Rúhaním je aj odvolávanie sa na Božie meno, aby sa zakryli zločinné praktiky, zotročovali národy, mučili alebo zabíjali ľudia. Zneužitie Božieho mena na spáchanie zločinu vyvoláva odmietnutie náboženstva. Rúhanie je v rozpore s povinnou úctou voči Bohu a jeho svätému menu. Svojou povahou je ťažkým hriechom.
Preklínania, do ktorých sa vkladá Božie meno bez úmyslu rúhať sa, sú neúctivosťou voči Pánovi. Druhé prikázanie zakazuje aj používanie Božieho mena pri mágii.
Božie meno je veľké tam, kde sa vyslovuje v zhode s veľkosťou Božej velebnosti. A tak Božie meno je sväté tam, kde sa vyslovuje s úctou a s bázňou neuraziť ho.
Druhé prikázanie zakazuje krivú prísahu. Prisahať znamená brať Boha za svedka toho, čo tvrdíme. Znamená dovolávať sa Božej pravdovravnosti ako záruky svojej vlastnej pravdovravnosti. Prísaha zaväzuje Pánovo meno: „Budeš sa báť Pána, svojho Boha, jemu budeš slúžiť a len v jeho mene budeš prisahať“ (Dt 6,13). Odmietnuť krivú prísahu je povinnosťou voči Bohu. Boh ako Stvoriteľ a Pán je norma každej pravdy. Ľudské slovo je v zhode alebo v rozpore s Bohom, ktorý je Pravda sama. Keď je prísaha pravdivá a oprávnená, osvetľuje vzťah ľudského slova k Božej pravde. Krivá prísaha volá Boha, aby dosviedčal lož.
Krivoprísažníkom je ten, kto pod prísahou urobí nejaký sľub s úmyslom nedodržať ho, alebo ten, kto nedodrží, čo sľúbil pod prísahou. Krivoprísažníctvo je ťažkým previnením proti úcte k Pánovi každého slova. Zaviazať sa prísahou vykonať nejaký zlý skutok sa protiví svätosti Božieho mena. Ježiš vysvetlil druhé prikázanie v reči na vrchu: „Počuli ste, že otcom bolo povedané: ,Nebudeš krivo prisahať, ale splníš, čo si Pánovi prisahal!‘ No ja vám hovorím: Vôbec neprisahajte… Ale vaša reč nech je: ,áno – áno‘, ,nie – nie‘. Čo je navyše, pochádza od Zlého“ (Mt 5,33-34.37). Ježiš učí, že každá prísaha zahŕňa v sebe odvolávanie sa na Boha a že prítomnosť Boha a jeho pravda sa má uctievať v každom slove. Ohľaduplnosť pri odvolávaní sa na Boha v reči úzko súvisí s úctivou pozornosťou voči jeho prítomnosti, ktorú dosviedčame alebo hanobíme každým svojím tvrdením.
Kresťanské meno. Sviatosť krstu sa udeľuje „v mene Otca i Syna i Ducha Svätého“. Pri krste Pánovo meno posväcuje človeka a kresťan dostáva svoje meno v Cirkvi. Môže to byť meno niektorého svätca, čiže učeníka, ktorý žil životom príkladnej vernosti voči svojmu Pánovi. Patronát svätca poskytuje vzor lásky a zabezpečuje jeho orodovanie. „Krstné meno“ môže vyjadrovať aj niektoré kresťanské tajomstvo alebo kresťanskú čnosť – „Rodičia, krstní rodičia a farár majú dbať na to, aby sa nedávalo meno, ktoré je cudzie kresťanskému zmýšľaniu.“
Kresťan začína svoj deň, svoje modlitby a každú svoju činnosť znakom kríža „v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen“. Pokrstený zasväcuje svoj deň Božej sláve a vyprosuje od Spasiteľa milosť, ktorá mu ako dieťaťu nebeského Otca umožňuje konať v Duchu Svätom. Znak kríža nás posilňuje v pokušeniach a ťažkostiach.
Boh volá každého po mene. Meno každého človeka je posvätné. Meno je ikona osoby. Vyžaduje úctu na znak dôstojnosti toho, kto ho nosí.
Prijaté meno je meno na večnosť. V nebeskom kráľovstve zažiari v plnom svetle tajomný a jedinečný charakter každej osoby poznačenej Božím menom. „Tomu, kto zvíťazí… dám biely kamienok a na kamienku napísané nové meno, ktoré nepozná nik, iba ten, kto ho dostane“ (Zjv 2,17). „Potom som videl, a hľa, Baránok stál na vrchu Sion a s ním stoštyridsaťštyritisíc tých, čo mali na čele napísané jeho meno a meno jeho Otca“ (Zjv 14,1).
Amen.

www.faraluky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ps: Ono to rúhanie pri híkaní, jekaní alebo hromžení, hneve je veľmi závažné a veľký hriech. Akurát si radi navrávame nič také sa nedeje, veď som nikoho nezabil a neokradol tak čo. Hovoriť môžem čo chcem a kedy chce a ešte, keď je to o Bohu, tak o nič nejde.


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 20:11 avatar
Komu sa nechce čítať, tak jednoducho, vždy, keď vyslovíš meno Božie napr. Boh, Ježiš aj mená svätých hlavne Panny Márie len tak pri híkaní, jekaní, či hromžení alebo len tak zo zvyku, funguje to takto. Keď počujú svoje meno prídu k Tebe a čakajú čo si prosíš alebo za čo ďakuješ sú ako naši rodiča, keď si bola malá a zavolala mami, mamií, tak mama vždy prišla, a keď si len tak do vetra hovorila, potom už prišla a ostala smutná, že ju len tak voláš pre nič za nič. Keď používame meno Boh či Pán Ježiš - vždy k nám prídu, naklonia svoj sluch a chcú pomôcť alebo počúť niečo milé (napr. to,že ich máme radi, že im ďakujeme). Vychádzame zo základného oni sú živí a ja ty si živá. Oni sú bytosti - nie vymyslené a neživé veci, ale živé bytosti- chcú počuť, že ich o niečo prosíť, ďakuješ ,ale hlavne chcú počuť, že ich ľúbiš, že im dôveruješ. Je to živý vzťah.


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 20:14 avatar
Hlavne chcú pomáhať, ale vždy ich o to treba požiadať, nevnucujú sa. Netreba sa báť a hanbiť,že Boha obťažujeme či už duchovnými alebo materiálnymi vecami, Boha nikdy neobťažujeme a netreba byť falošne skromný, že veď koľko je utrepenia vo svete a oni majú pomáhať práve mne. Boh resp. Pán Ježiš toľkokrát pomôže, koľkorkát poprosíš. Nefunguje to tak, šak keď je Boh všetko vidí a vie (to je pravda) a nech pomôže ja sa prosiť nebudem - nebudeš, nebudeš mať. Boh je láska nikdy sa nevnucuje, aj keď On jediný ti najlepšie vie pomôcť a poradiť - pozor robí to cez ľudí, ale to po čase sa naučíš rozoznávať.


16.
označiť príspevok

fajer
   3. 12. 2016, 20:17 avatar
to rúhanie, platí len pre veriacich v boha, že....my ateisti, preto nemôžeme mať hriech, pre nás je ten váš boh blud, tak nekonáme nič zlé, či ako ?????


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 20:25 avatar
Najlepšie by ti poradil nejaký ateista.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2016, 21:24 avatar
Rád poradím.

Hriech má viacero významov. Ten náboženský je známy, a týka sa teistov.

Pre ateistov je hriech vina, previnenie, poklesok; priestupok proti platným zásadám morálky; porušenie mravných alebo spoločenských noriem; nepríjemná situácia spôsobená hádkou alebo tým, že si ľudia robia napriek; nepríjemnosť, mrzutosť, škriepka, priek, zvada; bola by to veľká škoda vo význame nevyužiť, neurobiť niečo.


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2016, 08:53 avatar
„Boh, Ježiš aj mená svätých hlavne Panny Márie"

Hlavne panny Marie???
1. to znamena, ze pre teba je Maria viac ako Boh a Jezis
2.Maria ani svati nie su Boh
prikazanie znie, nebudes brat meno BOZIE nadarmo.
Ale neznsmena to, ze by sme mali na nu nadavat, alebo nieco, to nie je krestanske. (ani na seba navzajom, blbe je, ze sa vsetci nechame unasat emociami   )


32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   4. 12. 2016, 09:20 avatar
Možno som to napísala nejasne. Nikto nie je viac ako Boh ako Pán Ježiš ako svätá Trojica. Pre nás ľudí a pre spásu je najpodstatnejšie uznať meno Ježiš a veriť ako v jediného Pána a spasiteľa. Už o tom písal tuším Astax alebo Klein, ktorí sú veľkí ctitelia Panny Márie a aj sa cítim byť veľkou ctiteľkou Panny Márie, že Panna Mária oproti Pánovi Ježišovi je len zrnko piesku, že nikdy nebola a nie je viac ako Pán Ježiš, ale pozor - nie je obyčajnou ženou, ale je tým čím je, lebo jej tak učinil Boh, žiadna žena ani muž - ani Ján Krstiteľ ani Abrahám ani proroci ani evanjelisti ani nijaký svätý nie je tak veľký a mocný ako Panna Mária. Panna Mária je najväčšia zo svätých a najväčšia z ľudí. A praví ctitelia Panny Márie vedia jednu veľkú vecu, ak vzdávam úctu (neklaniam sa, ale vzdávam najväčšiu úctu,ktorá Panne Márií právom patrí) - toto všetko ona si nenecháva pre seba nekochá sa v tom, ale všetko odovzdáva svojmu Božskému Synovi Pánovi Ježišovi ako konala na Zemi tak koná aj teraz.

Správne ani Panna Mária ani svätí ani proroci ani evanjelici nie sú Boh. A nikto nie je pre našu spásu a budúce zmrtvýchvstanie dôležitejší ako Pán Ježiš. Kto má uznáva Pána Ježiša, verí v neho, má ho za jediného Spasiteľa - ten sa nemusí báť.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2016, 01:00 avatar
12,...Lea, trochu sa pletieš. Božie meno je Jehova a nie Ježiš! Pán Ježiš je Boží syn, "syn Najvyššieho"!
Pán Ježiš nás učil modliť sa, a on nehovoril ,že "Otče posväť sa moje meno",.....ale "Otče posväť sa tvoje meno"!
Pán Ježiš robil všetko "na slávu svojho Boha a Otca"! On nikdy nehľadal "vlastnú slávu"!
Lea.tvoje uctievanie je márne,lebo ignoruješ Božie slovo! 


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2016, 01:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

milky945 muž
   4. 12. 2016, 01:17 avatar
RE "Syn skrza Ducha hovori Syn s Otcom, a to vsetko sa deje v Bohu.....": Naozaj veľmi "zrozumiteľný" model.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2016, 01:27 avatar
21,....Veriaci,...na čom fičíš? 
Milky má pravdu,....ten tvoj záver by posadil aj koňa! Alebo tu máme dalšieho prostredníka? 


24.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 12. 2016, 02:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2016, 08:41 avatar
„tak čo sa mi stane? NIC. "
Ano, teraz nic, kúkoľ sa zbiera az na konci.


30.
označiť príspevok

Peťo muž
   4. 12. 2016, 09:08 avatar
K 1 .
Si napísala :
"...aby vedeli čo ich čaká. Veľmi pekný citát."

Úplne na spodku je aj napísané od koho a komu je text určený .
To nie je adresované pre nás .


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2016, 09:17 avatar
Tak co sa rozculujes?
Mozno by si mal viac relaxovat..


35.
označiť príspevok

Peťo muž
   6. 12. 2016, 12:28 avatar
K 31 ,Wolfe .
Ja sa nerozčuľujem ,ja sa smejem .
Chuderka ,chcela ľudí oklamať ,len zabudla komu to bolo adresované .
Pekná sugescia od vás veriacich .
A takto chytáte hlupákov do sietí svojej viery ...
              to som už musel .


33.
označiť príspevok

fajer
   4. 12. 2016, 11:45 avatar
Súhlasí Peťo


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 12. 2016, 04:17 avatar
Nepodstatne, pretoze taktiez su ateisti, ktori sa stali veriacimi.


36.
označiť príspevok

Peťo muž
   6. 12. 2016, 12:37 avatar
Starý zákon je väčšinou iba o vraždení .
Nový zákon je nepodstatný ,prepisovaný fantáziou viacerých ľudí ...


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 12. 2016, 20:00 avatar
Myslim, ze tato minitemicka nebola o starom a novom zakone, ale o tom, ze nielen z veriacich sa stavaju ateisti, ale aj naopak..
Okrem toho jedna ukazka je nereprezentativny argument
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:00,  kesha zabáva vraj Leningrad :)
dnes, 15:59,  Takúto gumoliečbu v júesej ? :)...
dnes, 15:58,  Presne tak sfalšovali voľby a teraz určite unesu Lukašenka ako Janukoviča a vyhlasia...
dnes, 15:58,  Nasadili gumoliecbu , lenze narod to nahnevalo , ako u nas v 89 . Lenze co je horsie v...
dnes, 15:57,  Zabávaj nacista Edo na to ťa mám :)
dnes, 15:57,  Blikáč píšeš svojích 20-30 odstavcov, netráp sa, však vieme, že to ty nepíšeš, ale...
dnes, 15:57,  Edo zabáva. V 2 milionovom meste 20 000 demonštrantov :)
dnes, 15:56,  edo je milovník zvratkov
dnes, 15:55,  USA páchajú ďalší Majdan :)
dnes, 15:55,  Nerozumiem jazyku tvojho kmeňa vypadá to že si zase dnes nadrbaný na mužika pakotak?...
dnes, 15:55,  djjaro, prečo prekrúcaš?*04 Najprv napíšeš: "steeiner urbil len ROZBOR" a...
dnes, 15:55,  Možno povedať že komunita pedofilov v RKC je veľká ?
dnes, 15:51,  No čo ty posledný z rodu gadžov, cítiš šancu, že ešte budeš veľký? Nebudeš chlapče,...
dnes, 15:49,  Ty cynický pakotak vysvetlí, koho vlastne treba zachraňovať v tom Bielorusku? Amíci už...
dnes, 15:49,  To má teší nacko že sa zabávaš . Dnes ťa čaka den plný zabavy
dnes, 15:48,  Lemmy, uznávam, ale moje pokrytectvo mi brániť priznať to na plné gule?*01 Tejto vete...
dnes, 15:47,  V Minsku protestovala hrstka asi 30 demonštrantov . Polícia z nich zadržala 10 000...
dnes, 15:42,  Pravda sa ťažko číta Lemmy . Ale ty to napravíš napíš nam prípeh ako Hitler nebral...
dnes, 15:40,  Ivanko Hopta sa tvari že bol v novembri na ulici pravda je taká že bol zabarikadovaný v...
dnes, 15:40,  Dnes Osprostený zasvinil fórum 15 zvratkami.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 212 bytes in 0,242 seconds)