Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Najbezpečnejšie krajiny 2019 podľa Globálneho mierového indexu. Slovensko je 22.

3
reakcií
182
prečítaní
Tému 20. marca 2019, 23:48 založil Osvietený.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 3. 2019, 23:48 avatar
Dobrou správou je, že na svete je veľmi veľa krajín, ktoré sú čarovné a zároveň v nich nehrozí takmer žiadne nebezpečenstvo. Tu je 40 krajín, ktoré sa umiestnili vysoko aj v Globálnom mierovom indexe, inšpirujte sa.

Island – Island v roku 2018 vyhlásili za najpokojnejšiu krajinu podľa Globálneho mierového indexu. A to je len jeden z mnohých dôvodov, prečo tento ostrov v poslednom čase zažíva boom cestovného ruchu.
Nový Zéland – Krajina je na tom podobne ako Island. Pokoj, mier, bezpečie.
Rakúsko – Ak hľadáte pokojnú dovolenku hneď za rohom, zvážte Rakúsko. Iba Island a Nový Zéland sa minulý rok umiestnili na Globálnom mierovom indexe lepšie.
Portugalsko – Najzápadnejšia pevninská krajina Európy je 4. najmiernejšou na planéte.
Dánsko – Má pomerne nízku mieru kriminality a je na piatom mieste na Globálnom mierovom indexe za rok 2018, čo z neho robí jednu z najbezpečnejších destinácií nielen v Európe, ale aj vo svete.
Kanada – Najbezpečnejšia krajina v Severnej Amerike. Kanada ponúka množstvo zaujímavých destinácií vrátane krásneho mesta Quebec.
Česká republika – Náš západný sused skóre 1,38, vďaka ktorému potvrdil svoju siedmu priečku spred roka.

8. Singapur – Podľa Globálneho mierového indexu je Singapur najpokojnejšou destináciou v Ázii. Okrem toho ho The Economist označil za druhé najbezpečnejšie mesto na svete po Tokiu.

9. Japonsko – Ak snívate o ceste do Ázie, krajina vychádzajúceho slnka je určite dobrou voľbou. Denník The Economist dokonca označil Tokio za najbezpečnejšie mesto sveta už v roku 2017.

10. Írsko – V Globálnom mierovom indexe sa nachádza medzi Japonskom a Slovinskom, keďže írsky terorizmus sa od konca deväťdesiatych rokov markantne znížil.

11. Slovinsko – Je jednou z najbezpečnejších krajín v Európe a jeho hlavné mesto Ľubľana získalo titul Európskeho zeleného mesta za rok 2016 na základe jeho environmentálneho prístupu.

12. Švajčiarsko – Alpská krajina je už dlho jednou z najbezpečnejších na svete.

13. Austrália – Krajina je známa svojou prírodnou krásou a priateľskými obyvateľmi a miestna bezpečnosť je ďalším bonusom a dôvodom, prečo sa sem vybrať dovolenkovať. Austrália patrí do top 15 najbezpečnej­ších.

14. Švédsko – Rovnako ako jeho škandinávski susedia Nórsko a Fínsko, aj Švédsko je jedným z najbezpečnejších miest, kam môžete vycestovať v roku 2019.

15. Fínsko – Aj v tejto severskej krajine je bezpečnosť na vysokej úrovni; má veľmi nízku mieru zdravotných, kriminálnych aj dopravných rizík. Zároveň je to jedna z najšťastnejších krajín.

2.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 3. 2019, 07:47 avatar
A Slovensko bolo na ktorom mieste? Mali by sme byť niekde pri Česku, však veľmi sa od nich v bezpečnosti neodlišujeme. S trochou cynizmu by sa dalo povedať, že ak na Island bude chodiť veľa turistov preto, že je najbezpečnejší, tak o rok už najbezpečnejší nebude. Iba, ak by tam išli samí slušní a mierumilovní turisti. Čo sa týka Nového Zélandu, tak pri ďalšom meraní asi klesne, lebo sa tam stala tá masová vražda. A teraz som si spomenul, že prečo nie sme tak vysoko, ako Česko. To bude tou vraždou J. Kuciaka a jeho snúbenky. Máme šancu sa za rok 2019 umiestniť vyššie, ak sa tu nestane niečo podobné tohto roku.

3.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 3. 2019, 07:58 avatar
Slovensko bolo na 22 mieste. Celkom dobré umiestnenie. Nebyť tej vraždy, tak sme asi vyššie. Ale aj tak si myslím, že tieto ankety sú tak na pobavenie čitateľov, lebo celkom objektívne sa to nedá vyhodnotiť.

4.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   21. 3. 2019, 19:07 avatar
Edo s tým Novým Zélandom budú to terazky musieť prehodnotiť, aspoň čo sa moslimov týka.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:39,  (63) Mil@níčko, veď on ani nemá čím rozumieť sebe, nie to iným...
dnes, 23:39,  Diagnóza: konšpirátor Sú medzi nami a je ich stále viac. Ľudia trpiaci zákernou...
dnes, 23:37,  Selekcia informácií Vyberať si podstatné a legitímne informácie je veľmi dôležité....
dnes, 23:36,  havran si presne taký paranoik ako Kasafran . To sa eštebakom stáva , že vidia všade...
dnes, 23:34,  My mu rozumieme, ale on nám nie !!!!!!!!!
dnes, 23:34,  Osvietený- ty asi nevieš ani čo je v riti mäkké a nevieš čítať ani meinstrím?
dnes, 23:33,  Priatelia. majte pre Osvieteného aspoň akomak viac porozumenia, pretože on už v roku 1986...
dnes, 23:24,  Osvietený- Počuj ty chujko, kým si ty sedel kdesi v diere a žral tie svoje bony , ja som...
dnes, 23:22,  Neber iným drogy !!!!!!!!!!!
dnes, 23:22,  To je iný koks ako ten, ktorý si picháš do žíl aby si ožil !!!!!!!!!
dnes, 23:22,  No neviem lebo okrem Harabina som o tých 800 € čo migranti dostávaju keš nikde nečítal ....
dnes, 23:20,  Koks končí . To zase bude plaču prečo už elektrinu nevyrabaju dymiace komíny tepelných...
dnes, 23:19,  Ale ber len kvalitné " dávky " čisté, nie špinavé !!!!!!!!!!!
dnes, 23:18,  ‚Jedeme si do Německa pro dávky, ty česká d*vko. Allahu Akbar!‘ Měla jsem strach, tak...
dnes, 23:17,  Berieš kvalitný koks ty kokso !!!!!!!!!!!!
dnes, 23:16,  Videl som ho z Karlovho mosta dnes . Normálne stáli v radoch na hlavách kolegou aby nespadli...
dnes, 23:15,  Kotleba s nimi zatočí do piči !!!!!!!!!!!
dnes, 23:12,  Osvietený- jediné čo hoax, si ty usoplený somárik zapriahnutý do voza proti svojmu národu.
dnes, 23:12,  Havran zobuď sa ty sam si sa chvalil že si bol extra upltra komunista ktorý sedaval po boku...
dnes, 23:11,  Asi stovka uprchlíků dnes proplula na dřevěném voru Prahou, doufajíc, že po Vltavě...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Škoda krásy, keď rozumu nieto.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 444 bytes in 0,419 seconds)