Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Náboženstvo, nacizmus, komunizmus – ideológie, ktoré ...

21
reakcií
1450
prečítaní
Tému 27. decembra 2012, 04:47 založil Romanov.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 04:47 avatar
Náboženstvo, nacizmus, komunizmus – ideológie, ktoré v praxi obrali človeka o to najcennejšie, čo ho robí človekom: ľudskosť.
Súhlasí rambospongia


11.
označiť príspevok

piskotka žena
   27. 12. 2012, 16:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

rambospongia muž
   27. 12. 2012, 17:16 avatar
Tu ide kto presvedčuje veriacich a pri tom využije náboženstvo. A kto nesuhlasi z danou "pravdou" tak je ním zničený. www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Menší úryvok:
Ako vnímate vystúpenia pána Bezáka?
– Teší ma, že konečne niekto vystúpil. A sám sa hanbím. Dvadsať rokov sa pohybujem po tomto ľade a mlčím ako hlupák. On otvoril diskusiu a celé Slovensko rozpráva o katolíckej cirkvi. To sa nám ešte nestalo. Vítam, že na Slovensku nastala diskusia. My starci musíme začať trochu počúvať aj vás mladších.
Súhlasí havran


2.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   27. 12. 2012, 05:48 avatar
je rozdiel ideologia a ideologia, ja by som chcel vediet z akej ideologii vychadza dnesna doba?
Súhlasí havran


3.
označiť príspevok

TvojOponent2
   27. 12. 2012, 07:42 avatar
A kde sa nechal kapitalizmus? neľudskosť = aj nenásytnosť. Čo je vlastne ľudské?
Súhlasí nabzlo, havran


5.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   27. 12. 2012, 12:47 avatar
kapitalizmus este neskoncil, preto sa nedaju spocitat ani jeho obete...


4.
označiť príspevok

Vladko muž
   27. 12. 2012, 08:40 avatar
1
Súhlasím, že náboženstvo, nacizmus, komunizmus oberajú(li) človeka o jeho dôstojnosť, život. Možno by som snáď doplnil, že demagógovia týchto ideológií sú tomu na príčine, sú nositeľmi svojej pravdy. Stačí presvedčiť masy.


8.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 15:36 avatar
Re: 4

Masy sú zväčša nevzdelanci, ľudia s priemerným IQ, preto je tak veľa veriacich. Komunisti zasa oslovovali robotnícku triedu, takže komunizmus mohli začať budovať, a preto ho aj nedobudovali, pretože samotní vrcholoví komunisti boli nevzdelanci, podaktorí rýchlo vyštudovali VŠ so všelijakými výnimkami. Nacizmus odstránil nezamestnanosť, pozdvihol národné sebavedomie až za svoje hranice, keď bol úspešne presadzovaný šovinizmus.


10.
označiť príspevok

Krištof
   27. 12. 2012, 16:35 avatar
8.
Jeden z piatich opýtaných vedcov vyhlásil, že je veriaci. 20% z 275 vedcov odpovedalo na otázku viery kladne.
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 17:23 avatar
Re:10

Ďakujem za predložený dôkaz. Zvyšných 80 percent oproti 20. je predsa masa.


15.
označiť príspevok

Krištof
   27. 12. 2012, 18:34 avatar
13. To znamená, že veriaci nie sú len "masy nevzdelaných" a pod., ako píšeš v 8. K tomu napr.:
"Doktor Francis Collins působí ve funkci vedoucího Projektu lidského genomu a patří k vědcům světového renomé. Podílí se na výzkumu DNA neboli kódu života, ale je to také člověk neotřesitelné víry v Boha a v Písmo."
www.kosmas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Francis S. Collins: Boží jazyk. Vedec ponúka dôvody pre vieru
a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Krištof
   27. 12. 2012, 18:38 avatar
resp. úplne od začiatku a-repko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 21:36 avatar
Re: 15

Krištof, napísal som: "Masy sú ZVäČŠA nevzdelanci". Ešte raz - ZVäČŠA, tak nepodsúvaj mi do úst to, čo som nepovedal. Keď ZVäČŠA, tak nie VŠETCI!


6.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   27. 12. 2012, 13:24 avatar
Romanov, nacizmus bol len krátko, aj to len v troch štátoch, komunizmus nebol vôbec, ak tak len náznak v socializme. Zostalo nám náboženstvo.
V kresťanskej kultúre je sloboda, len ju treba nájsť. Viz Biblia.
Takže nemáš pravdu.


7.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 15:24 avatar
Re: 6
Mám pravdu, si slabý, nič nevieš. Študuj svoju bibliu a hlúpni ďalej, si potenciálny vrah. Biblia totiž navádza na smrť, vraždy, pomsty.


14.
označiť príspevok

rambospongia muž
   27. 12. 2012, 17:34 avatar
Len starý zákon, Ježiš učil láske a pravde. To len kresťania si ho spojili z Bohom zo starého zákona. Kňazi vždy vravia že všetko v Biblii je obrazne povedané, no a niekto zistil že sa takto ľahko tvoria pravidlá sveta. Neuznávam starý zákon a nikdy nebudem. Skús nejako vyvrátiť Ježišove posolstvá. Proti tejto múdrosti si slabý zase ty.


17.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 20:44 avatar
14
Ježiš je vymyslený panáčik,čiže nemohol nič napísať, teda niet čo vyvrátiť.


9.
označiť príspevok

Krištof
   27. 12. 2012, 16:18 avatar
Ľudskí a neľudskí môžu a nemusia byť teisti i ateisti. Otec Pirea: "Nie je dôležitý rozdiel medzi veriacimi a neveriacimi, ale medzi tými, ktorí prejavujú starosť o druhých, a tými, ktorí ju neprejavujú."
Alebo Dalajláma: "Ľudia sa ma pýtajú, aké je moje náboženstvo. Hovorím im: Mojím náboženstvom je láskavosť."
Taktiež aj ateista R. Dawkins hovorí: "Hoci podporujem darvinizmus ako vedec, som vášnivým antidarvinistom, keď príde reč na politiku a otázky, ako by sme mali riadiť naše ľudské záležitosti." Alebo: "Dokonca môžeme diskutovať o spôsoboch, ako zámerne kultivovať a živiť čistý, nezištný altruizmus - niečo, čo v prírode nemá miesto, niečo, čo nikdy predtým v celej histórii sveta neexistovalo." To sú skôr pozitívne veci.

Nacistická ideológia však nečerpala z Biblie, skôr z naturalizmu a darvinizmu, z kvázi vedeckých teórií, napr. biologické rasové teórie, teória nadradenosti árijskej (germánskej, nordickej) rasy, antisemitizmus, eugenika, uplatňovanie tzv. rasovej hygieny, sociálny darvinizmus, Nietzscheho idey, princíp Blut und Boden (krv a pôda), hrozné vedecké pokusy na ľuďoch... Ktosi na df.sk raz kriticky napísal: "Sir Arthur Keith prohlásil o Hitlerovi: „Německý Führer…je evolucionistou; vědomě se snažil vládnout v Německu podle evoluční teorie.“ Mnoho milionů lidí strašně trpělo a ztratilo život kvůli tomuto ateistickému způsobu myšlení. Ateizmus zabíjí, protože bez Boha neexistují žádná pravidla – vše je dovoleno! Ateisté jsou čelnými zastánci uzákonění potratů, eutanázie, narkomanie, prostituce, pornografie i promiskuity. Všechny tyhle jevy jsou příčinou bídy, utrpení a smrti. Ateizmus je filozofií smrti."

"Hitler, hoci sa narodil v katolíckej rodine, nebol kresťanom (o kresťanstve sa vyjadroval veľmi kriticky a pohŕdavo)... popritom sa otvorene hlásil k darvinizmu a veľmi dôsledne ho uplatňoval v praxi; jeho dva hlavné ciele – „rozšírenie životného priestoru“ pre svoj národ, resp. pre „nordickú rasu“ (ktorá bola podľa učenia nacistov na vrchole vývojovej pyramídy) a odstránenie „menejcenných rás“ (podľa nacistov najmä Židov, Cigánov, ale neskôr aj iných „nenordických“ národov) mal teoretický základ v Darwinovej teórii („výber druhov“ – neľútostný boj, v ktorom prežívajú tí najschopnejší, a „menej hodnotní“ musia ustúpiť, zahynúť)."
www.knihy-benjan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Komunizmus bol ateistickou ideológiu zavedenou do politiky. Bola to materialistická ideológia. V Rusku zavládol od istého času Lenin, s ktorým dochádza k praktizovanej radikalizácii daných ideí. "Proti náboženstvu musíme bojovať - to je abeceda integrálneho marxizmu", napísal vodca sovietskej revolúcie, podľa ktorého nie boh stvoril človeka, ale naopak. A preto je "marxistický materializmus nezmieriteľný s náboženstvom", "za každou ikonou Krista, za každou napodobeninou Budhu sa skrýva násilenstvo kapitálu". V dobe Leninovej smrti potom jeden z vrcholných boľševikov, Stepanov, vyhlásil: "Musíme postupovať tak, aby každý úder proti tradičnej štruktúre cirkvi a každý útok proti kléru v konečnom dôsledku napádal náboženstvo ako také. Menej presvedčení nech si uvedomia nevyhnutnosť rozhodujúceho boja proti každému kňazovi, nech sa volá pastor či opát alebo rabín, patriarcha, mullah alebo pápež. Pritom je rovnako nevyhnutné rozvinúť zápas proti bohu, či je to Jehova, Ježiš, Budha, alebo Alah". Tieto slová Stepanov naformuloval v roku 1923, keď Stalin preberal definitívne moc. Nikto pred ním nemal s cirkvou takú špecifickú skúsenosť ako on. Kým Lenin sa stal ateistom ako 16-ročný, jeho následník Josif Džugašvili bol v rovnakom veku bohoslovcom pravoslávneho seminára v Tbilisi. Stalin je tak prvým z klasikov marxizmu-leninizmu, ktorý zažil cirkev zvnútra, ba pôsobil v nej ako agent judášovského typu, ateista medzi bohoslovcami, seminarista, ktorý medzi robotníkmi propaguje ateistický marxizmus. Z takých ateistov spomeňme aj Pol Pota, Mao Ce-Tunga, Nicolae Ceausescu, Kim Čong-ila...


18.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 12. 2012, 21:09 avatar
V prvom rade si treba uvedomiť, prečo a načo je dobrá viera. Kto nikdy nepraktizoval vieru, nemôže sa k tomu vyjadrovať, lebo nevie,o čom hobvorí, alebo píše. A dávať do súvisu vieru s s komunizmom a podobným červeným idiotizmom je miešanie hrušiek s kladivami. Najprv si to skúste a potom sa k tomu vyjadrujete, lebo ak to náhodou skúsite a bude to fungovať, až potom uvidíte, aký ste boli idioti, keď ste tu toto písali.


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 12. 2012, 21:10 avatar
preco a naco je dobra viera?
Súhlasí Romanov


20.
označiť príspevok

Romanov muž
   27. 12. 2012, 21:16 avatar
Re: 18

"A dávať do súvisu vieru s s komunizmom a podobným červeným idiotizmom..." Sám si napísal styčný bod medzi vierou a komunizmom, a tým je IDIOTIZMUS.


22.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 12. 2012, 06:33 avatar
Dobre romanov, skús napísať vlastnú definíciu idiota. Moja definícia je nasledovna: Idiot je človek, ktorý je hlboko presvedčený o tom, že opak je pravda. lenže pozor, funguje to na obidve strany. Napríklad: Ja som hlbokopresvedčený o tom, že ten deň, keď sa pomodlím a nepomodlím, je iný. Moje presvedčenie je založené na tom, že to mám vyskúšané mnoho a mnoho rokov praktizovania viery, teda nielen modlitba, ale všetko čo s tým súvisí, mi takto podstatne vylepšuje život. Samozrejme, že je to určitá námaha a už som sa na to aj viackrát vys...., ale vždy sa mi život zhoršil tak, že som sa ku viere znova vrátil. Z toho pre mňa jasne vyplýva, že by som bol idiot, keby som to nevyužíval. Pre vás som však idiot z opačnej strany, lebo som uveril blbosť a ja som sa stal otrokom bludov. Zase oproti si ja myslím, že otrokom satana je ten, ktor nevyužie modlitbnu a iné ľahko dostupné prostriedky, aby si vylepšil aspom rochu život v tomto satanovom svinstve. Ak budeme hrať fotbal s Čechmi, bude na Slvenskú každý idiot, kto nebude predvedčený o tom, že to musíme vyhrať. V Čechách naopak. Ale výsledok zápasu jasne ukáže, kto bol presvedčený dobre a kto zostal idiot. A toto je ten fanúškovský motor každého diváka. Ak teda unvestujem určitú námahu do budúcnosti modlitbou, alebo iným účinnejším praktizovaním viery,mám istotu takmer na 90%, ža sa mi to vyplatí a bol by som idiot, keby som si takto nekupovl šťastie v budúcnosti, ak to mám dokonca ešte aj dlhé roky vyskúšané. Dvetisíc rokov to ľudia skúšajú a funguje to. Ale iba u sotva pätiny. Prečo to nefunguje u tých ostatných ???? Toto mňa nezaujíma a načo ? Ja som si to vYskúšal, mne to funguje a bol by som idiot, keby som sa toho vzdal.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:52,  Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať....:-)
dnes, 09:45,  Matúš 5,17-20: "Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel...
dnes, 09:44,  kto utvorme? No predsa Elóhim. :)
dnes, 09:01,  6 Boh povedal: „Utvorme(kto utvorme?) človeka na svoj obraz, na svoju podobu. Nech ľudia...
dnes, 08:27,  darmo sa čapuriš Shagara.Clovek je naozaj duch ,duša a telo...Nakoniec to vidime v písme...
dnes, 08:18,  to su otazky domotaných jehovistov, na ktore nevidia odpoved.....
dnes, 06:53,  30. Neklame :)
dnes, 06:44,  Podľa slov apostoetola Pavla: 'ten kto sa nepoučí z histórie bude musieť ju zopakovať'!...
dnes, 06:40,  Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za...
dnes, 06:11,  Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných...:-)
dnes, 06:10,  Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami...:-)
dnes, 05:11,  Akoby dnešný svet bol niečím iným ako blázincom...:-)
dnes, 05:04,  Slová Jehovu Boha, Stvoriteľa všetkého a Zvrchovaného vládcu vesmíru adresované vládcovi...
dnes, 04:39,  Len to dokazuje, že táto náboženská organizácia je čisto ľudská, a že niet na nej nič...
dnes, 04:38,  Nechcel by som ísť do raja. Stretol by som hovoriaceho hada, a skončil v blázinci. *13
dnes, 04:17,  Kto by sa nechcel vrátiť do raja v Edéne?
dnes, 02:08,  4. gabopb síce spammuje, ale nie je jediny blázon a spammer na Df *19
dnes, 01:53,  Vlčie hory. Pomôžte a staňte sa aj vy partnerom alebo podporovateľom projektu....
dnes, 01:46,  Nie, ospravedlnil som sa Marcelovi, že neprídem. Cez mobil.
dnes, 01:45,  Mňa často silne bolí hlava, keď je výrazná zmena počasia, keď má pršať. Celý deň aj...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je smutné, keď je sobáš vlastne iba premenou partnerského vzťahu na obchodný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 755 bytes in 0,264 seconds)