Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Náboženstvo je blud...

61
reakcií
1614
prečítaní
Tému 23. júla 2010, 19:13 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 10. 2015
19
08. 01. 2010
19
01. 09. 2016
37
06. 03. 2016
16
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   23. 7. 2010, 19:13 avatar
Dnes už nijaké bludy a táraniny z úst duchovenstva nezakryjú jednoduchý, holý fakt, že náboženstvo nám nemá čo poskytnúť. Jediná pravdivá vec na náboženstve je jeho nepravdivosť. Tvrdenie, že ponúka vyššiu pravdu, je smiešne. Neponúka ani len nižšiu pravdu. Jeho absurdné tvrdenia týkajúce sa reality by neobstáli na žiadnom súde a je načase, aby sme sa prestali tváriť, že to tak nie je.
Veriaci majú tendenciu veriť, že sú duchovne viac uvedomelí ako neveriaci. Toto tvrdenie je ale mylné. Vysvetľovanie základných otázok o realite pomocou boha, je na úrovni sedemročného dieťaťa. Kto verí v boha preto nikdy nepresiahnu túto úroveň naivity. Sedemročné dieťa nedokáže pochopiť teoretickú fyziku. Dať na vesmír nálepku boh, je ako povedať, že v cirkvi nie sú pedofili. Výrok je nepravdivý, nebol a nikdy nebude pravdivý, ale všeobecne sa očakáva, že to tak bude a ten kto do toho nevidí a nič o tom nevie, tomu bude hádam aj veriť.
Súhlasí Jojet


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 20:22 avatar
F: že náboženstvo nám nemá čo poskytnúť.

Iste, tým, ktorým nemá čo poskytnúť, sú ateisti, dajme tomu. Ale veľa ľuďom, z môjho pohľadu majorite, väčšine, čosi poskytuje. Bez ohľadu na pravdivosť. Inak by nestavali si kostoly, mešity, inak by ich toľko na svete nebolo. Hovoríme o miliardach, ktorým to z nejakých dôvodov vyhovuje. Nie som si istý, či takto napísané vety majú význam, iba ak v tom, že to zalomcovalo s HejTyTamom, ktorého si zaskočil, že píše otrasné kraviny.


2.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   23. 7. 2010, 19:59 avatar
Aj ateizmus je náboženstvo.
Potom fajer je blud.
Alebo len blúdiš.


3.
označiť príspevok

marska
   23. 7. 2010, 20:00 avatar
ateizmus je skôr filozofia, ni?


23.
označiť príspevok

scirocco muž
   23. 7. 2010, 23:03 avatar
Nie. Ateizmus je len názor že neexistuje boh ako osoba, tak ako si ho predstavujú veriaci - teisti. Nič viac na ateizmus netreba.


24.
označiť príspevok

scirocco muž
   23. 7. 2010, 23:09 avatar
a medzi nami filozofia je len prezlecene nabozenstvo


48.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 21:13 avatar
Život je príležitost, chyt sa jej.
Život je krása, obdivuj ju.
Život je blaženost, ochutnaj ju.
Život je sen, urob ho realitou.
Život je výzva, prijmi ju.
Život je povinnost, napln ju.
Život je hra, hraj ju.
Život je cenný, pestuj ho.
Život je zdroj, zachovaj ho.
Život je láska, užívaj s nej.
Život je tajomstvo, odhal ho.
Život je príslub, napln ho.
Život je smútok, prekonaj ho.
Život je hymnus, vyspievaj ho.
Život je boj, prijmi ho.
Život je dobrodružstvo, riskni ho.
Život je štastie, zaslúž si ho.
Život je život, ochraňuj ho.


59.
označiť príspevok

Bykovec muž
   29. 7. 2010, 11:33 avatar
Čo je Vašim cieľom v živote? Pre čo by ste chceli žiť? Prečo ste na tomto svete? Otázky, na ktoré viem odpovedať vďaka Božej lekcii v mojom živote.
Stalo sa to v tanzánijskom buši počas mojej civilnej služby. Ležal som ťažko zranený na neprístupnom mieste, bez akejkoľvek vyhliadky na záchranu. Bol som sám na horskej túre, keď som sa zrútil z jedného vrchu.
Keď som sa ani po zotmení nevrátil späť, dala sa dokopy skupina domorodcov, ktorí sa ma vydali hľadať. Bolo to nezvyčajné, pretože domorodci majú z tejto „hory duchov“ strach. Hľadanie sa zdalo byť beznádejné – no potom dostal jeden z mužov vnuknutie, ktorým smerom sa vydať. Skutočne ma zanedlho potom našli! Opatrne ma preniesli na misijnú stanicu. Môj stav bol taký zlý, že ma niektorí domorodci začali vyprevádzať z tohto sveta. Ale niekto zavolal holandskú lekárku, ktorá mi poskytla prvú pomoc. Bolo jej jasné, že musím byť okamžite letecky prevezený do Dar es-Salámu. Misionári si hneď sadli k rádiotelegrafickému prístroju, aby pre mňa zohnali lietadlo. Zistili však, že misijná letecká spoločnosť bola v tom čase úplne vyťažená. Našťastie docielili to, že ma vyzdvihla tanzánijská letecká spoločnosť. Spoločne s lekárkou misionárkou, ktorá sa o mňa po ceste starala, ma pre viezli do hlavného mesta.
Tamojší misionári našli nemocnicu a dostatok darcov krvi, ktorí mi pomohli v tomto vážnom stave, keďže som stratil veľa krvi. Na prehliadke sa zistilo nasledovné: päť rebier mi prevŕtalo pečeň, mal som zlomenú platničku čeľustnej kosti, roztrhnutú slezinu, k tomu nespočetné množstvo tržných rán, opuchlín atď. Tak rýchlo, ako sa len dalo, som dostal transfúzie krvi a operáciou mi odstránili slezinu.
Z toho celého som nič nevnímal, priebeh mi porozprávali až neskôr. Týždeň po nehode presne vo chvíli, keď ma navštívila Ilka, som sa prebral. Začal som sa zotavovať! Sestry v nemocnici hovorili, že moje uzdravovanie viditeľne napreduje. Zjavne som bol nehodou na nepoznanie znetvorený. Keď som o dva týždne navštívil v Nemecku spoločenstvo „mojich“ darcov krvi, vôbec ma na prvý pohľad nespoznali...!
Neskôr som v Nemecku vídaval udivené pohľady viacerých lekárov, ktorí si prezerali moju zdravotnú kartu. Len ťažko chápali proces môjho uzdravovania. Dodatočne mi ešte našli zlomený krčný stavec.
Aký závislý som bol po celý ten čas od iných ľudí a od Boha! Keď som sa prebral a pochopil celý rozsah tohto zázraku, nepociťoval som nič iné ako vďačnosť! Vďačnosť voči mnohým ľuďom, ktorí mi pomohli a prispeli k môjmu uzdraveniu. Vďačnosť naproti mnohým modlitebníkom, ktorí za mnou stáli a prispeli k tomu, že sa stal tento zázrak. Vďačnosť som však pociťoval predovšetkým voči Bohu, ktorý ma v tejto situácii tak úžasne zachránil.
Ostalo to tak dodnes. Toto všetko nemohla byť náhoda! Boh mi ukázal, že ma mohol nechať zomrieť, ale chcel, aby som žil! Musel mať teda so mnou ešte nejaké plány...
Chcel by som preto z môjho života urobiť niečo, čo bude hodnotné v Božích očiach. Žiť pre Boha z vďačnosti a lásky k môjmu nebeskému Otcovi!


6.
označiť príspevok

fajer
   23. 7. 2010, 20:10 avatar
Aj ateizmus je náboženstvo.- To je tiež blud....
Súhlasí Vlado, Jojet


15.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 21:05 avatar
HejTyTam sa to zrejme takto snaží uľahčiť si situáciu. Kto kradne, je zlodej. No, a HejTyTam sa snaží nám nahovoriť, že kto nekradne je tiež zlodej. 


60.
označiť príspevok

Bykovec muž
   29. 7. 2010, 23:09 avatar
Boh, ktorý nás zahrnul toľkými dobrami, sa uspokojí s takým bezvýznamným darom, akým je naša vôľa. Ponúknime mu ju spolu s naším božským Majstrom v najvznešenejšej modlitbe Otče náš: Buď vôľa Tvoja ako v nebi tak i na zemi. Darujme svoju vôľu s tou istou pohnútkou, s akou náš božský Majster ponúkol tú svoju za nás svojmu Otcovi. Odovzdajme mu ju v úplnom sebadarovaní a robme tak aj vo svojom každodennom živote. Nedávajme ju ako niektoré deti, ktoré keď venujú nejaký hodnotný dar, vzápätí alebo o chvíľu to ľutujú, rozplačú sa a pýtajú si ho naspäť. Takto by náš dar vyznel ako výsmech-Bykovec


46.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 20:47 avatar
Ježiš vás chce poobracať a zalomcovať vami, vymlátiť vás ako pšenicu, aby bol váš duch vyumývaný a čistý podľa jeho predstavy. Mohli by sme azda uložiť do sýpky zrno plné pliev? Alebo či si dá človek do skrine bielizeň, ktorú predtým poriadne nevypral? A to isté platí aj o vyvolenej duši


4.
označiť príspevok

HejTyTam muž
   23. 7. 2010, 20:08 avatar
Budha bol ateista.
Budhizmus je uznané náboženstvo.


5.
označiť príspevok

marska
   23. 7. 2010, 20:09 avatar
budhizmus je skutočne jediné ateistické náboženstvo, ale nie ateizmus sám


7.
označiť príspevok

carybdeida
   23. 7. 2010, 20:13 avatar
Sokrates bol človek. Všetci ľudia sú Sokratovia. Asi takáto logika...


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 20:58 avatar
Uveď nejaký jeho výrok, z ktorého vyplýva, že je ateista.
Súhlasí marska


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 7. 2010, 20:20 avatar
Mne sa strašne páči, že každý nachádza dôkazy pre to, o čom je presvedčený... (vrátane mňa, samozrejme  )
Z toho vyplýva, že dôležité je len presvedčenie, dôkazy aj tak neexistujú...
Súhlasí postoy-lea


10.
označiť príspevok

postoy-lea
   23. 7. 2010, 20:25 avatar
Nadja bingo, ja som prisla z vlastnej skusennosti, ze zakony ci paragrafy su krive a vobec nezarucuju spravodlivost. Vyhra ten, kto presvedci. Inymi slovami chcem niekoho znemoznit, tak si na svoje tvrdenia najdem zakony. Chcem niekoho zachranit, tak si na svoje tvrdenia tiez najdem zakony. A pritom zakony, by mali byt jednoznancne a malo by sa nimi dosiahnut spravodlivost. Nedosiahne sa spravodlivost.
--
Biblia ci platna legislativa je jeden fras, kazdy si tam najdem co mu vyhovuje a co chce presadit.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 20:53 avatar
Ani veľmi nie. Ako by si použila svoj názor na to, že Zem obieha okolo Slnka? Alebo že Zem je guľaté teleso, že má severný a južný pól...


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 7. 2010, 22:03 avatar
Vladko, skúsenosť ľudstva, historia mi naznačuje to, o čom píšem hore...
VŽDY o čom boli ľudia presvedčení, o tom aj mali dôkazy...
Súhlasí postoy-lea, ranexil


25.
označiť príspevok

scirocco muž
   23. 7. 2010, 23:14 avatar
rozlišuj "dôkazy" a dôkazy prosím.


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 7. 2010, 13:49 avatar
Scirocco, nechápeš, že si nikdy nemôžeš byť istý, či sa z dôkazu nestane "dôkaz"?


41.
označiť príspevok

scirocco muž
   24. 7. 2010, 14:06 avatar
Ty nechápeš čo ti hovorím ja. Treba rozlišovať medzi tým čo sú jednotlivé dôkazy a "dôkazy". Istota s tým, kto tvrdí nezmysly a vydáva to za dôkazy a kto tie dôkazy skutočne má, nesúvisí.


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 7. 2010, 14:12 avatar
Ak nemáš istotu, a tú nemáš, tak súvisí... všetko, o čom sme presvedčení, že je nezmysel, pri predložení nových dôkazov môže zmysel nadobudnúť.


54.
označiť príspevok

scirocco muž
   26. 7. 2010, 14:02 avatar
Rozdiel medzi pravdepodobnosťami môže byť veľa rádov. Preto je dôvod medzi nimi rozlišovať.


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 21:00 avatar
Niektorí práve na základe dôkazov zmenili svoje presvedčenie. Napríklad, mohli si myslieť, že Slnko obieha okolo Zeme, lebo tak tvrdili učenci, ale nové dôkazy ukázali, že je to inak, že Zem obieha okolo Slnka. Čiže existujú dôkazy, ktoré menia naše presvedčenia.


14.
označiť príspevok

carybdeida
   23. 7. 2010, 21:02 avatar
škoda len, že presvedčenia by mohli byť skôr založené na dôkazoch a nie naopak...ale to asi závisí od toho do akej miery si uvedomujeme tieto skreslenia


16.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 21:07 avatar
Nerozumiem, ako? Predsa ak máš nejaké presvedčenie, tak preto, lebo si sa oboznámil s nejakými dôkazmi, či nie.


20.
označiť príspevok

carybdeida
   23. 7. 2010, 21:22 avatar
Ani nie, rodičia alebo učitelia ťa môžu o niečom presvedčiť predsa aj bez dokazovania.


26.
označiť príspevok

scirocco muž
   23. 7. 2010, 23:15 avatar
no možno to platí o tebe, ale to je príliš veľké zovšeobecnenie to pripisovať aj druhým


17.
označiť príspevok

somik muž
   23. 7. 2010, 21:10 avatar
Náboženstvo a Boh je JEDINÁ nádej Fajer ...zájdi niekde do Hospicu -dozvieš sa viac.
Súhlasí postoy-lea


18.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 21:18 avatar
Somik, skresľuješ. Hospic je nábožensky orientovaný. Ale skús zájsť do Domova dôchodcov, a zistíš, že tak ako v spoločnosti, tak aj tam nájdeš normálnych dôchodcov, ktorí nepotrebujú takéto ilúzie. Vytriezveli zo všetkého. Aj z tých náboženských kecov. Pekne to vidno v nedeľu ráno, keď sa ošetrovateľka snaží im povedať, že je čas na bohoslužbu, a oni sa pokojne prechádzajú v záhrade. Jednoducho, pochopili, že hlavou múr neprerazia, a tak sa ani nijako zvlášť nesťažujú na tie náboženské otravy, ale doslova na to kašlú tak, že sa radšej poprechádzajú v záhrade. Možno v tom budeš vidieť výhovorku, ale oni sú už unavení z tých náboženských táranín, a vlastne to majú na háku.


19.
označiť príspevok

somik muž
   23. 7. 2010, 21:21 avatar
Neverím Vlado . Smrť je príliš silné "afrodiziakum " .


21.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 7. 2010, 21:25 avatar
Rozumiem ti, že sa tomu ťažko verí. Niektoré fakty sú ozaj prisilné na niekoho.


33.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 10:13 avatar
"somikveľmi dobre si poradil "fajerovi"


35.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 10:26 avatar
Zostaň so mnou, Pane, pretože ťa potrebujem mať pri sebe, aby som na teba nezabudol. Ty vieš, ako ľahko ťa opúšťam.
Zostaň so mnou, Pane, lebo som slabý a potrebujem tvoju silu, aby som tak často nepadal.
Zostaň so mnou, Pane, lebo ty si moje svetlo a bez teba som vo tmách.
Zostaň so mnou, Pane, aby si mi ukázal svoju vôľu.
Zostaň so mnou, Pane, aby som počul tvoj hlas a kráčal za tebou.
Zostaň so mnou, Pane, pretože ťa chcem veľmi milovať a byť stále pri tebe.
Zostaň so mnou, Pane, ak chceš, aby som ti bol verný.
Zostaň so mnou, Pane, lebo aj keď je moja duša úbohá, chce sa stať pre teba miestom útechy, hniezdom lásky.
Zostaň so mnou, Ježišu, lebo sa zvečerieva a deň sa už schyľuje a život plynie - blíži sa smrť, súd, večnosť. Musím si doplniť sily, aby som nezostal stáť na ceste, a preto ťa potrebujem. Zvečerieva sa a blíži sa smrť. Bojím sa temnoty, pokušení, sucha, kríža, bolestí. Ako ťa len potrebujem, Ježiš môj, v tomto temnom čase vyhnanstva.
Zostaň so mnou, Ježišu, v živote plnom nebezpečenstiev ťa veľmi potrebujem.
Daj, nech ťa spoznám tak ako tvoji učeníci - pri lámaní chleba, aby sa Eucharistia stala svetlom, ktoré zaháňa tmu, silou, ktorá ma podopiera, jedinečnou radosťou môjho srdca.
Zostaň so mnou, Pane, lebo v hodine mojej smrti chcem byť s tebou spojený - ak nie svätým prijímaním, tak aspoň prostredníctvom tvojej milosti a lásky.
Zostaň so mnou, Ježišu. Nežiadam si dokonalú útechu, pretože si ju nezaslúžim. Avšak dar tvojej prítomnosti - to áno! O ten ťa prosím!


27.
označiť príspevok

Boris muž
   24. 7. 2010, 00:32 avatar
zas len kopec hovadin..


32.
označiť príspevok

bzkovec muž
   24. 7. 2010, 10:01 avatar
"fajer"ja nechápem,že táto zem ešte nosí takú kreatúru akou si Ty mili´árda ľudí,ktorísa vo svojich problémoch utiekajúknáboženstvu nevidia vňom blud,ale osvedčenúpomoc pre riešenie ťažkosti života


28.
označiť príspevok

starec muž
   24. 7. 2010, 07:35 avatar
Bolo by dobre,keby boli náboženstvá očistené od lží a rôznych mystifikácií.


62.
označiť príspevok

ruwolf muž
   26. 9. 2010, 16:16 avatar
To by z nich nič nezostalo.  


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 7. 2010, 08:12 avatar
starec nie naboženstva, ale ludský rozum by mal byt schopný rozlišovat v tom, čo mystifikaciou je a čo nie. Ved iba blazob chce basnam zobrat vers a vzletnost slov, a toto by si chcel pri nabozenskych veciach? Také vedy...veď su to hymny..krasne vzletne slova ktoré maju ducha oslobodit a nie zotrocit...ale hlupaka zotrocuju alebo prinutia k protipolu zapierania, ako u ateistov.Kniha piesní-biblia podla mna krasa..., ale oni nevidia v krase dielo Boha v človeku.
Súhlasí Bykovec


30.
označiť príspevok

starec muž
   24. 7. 2010, 08:23 avatar
Smola,že sa tie básne veriaci neberú,ako niečo uvoľňujúce a potešujúce ducha,ale každé slovo sa váži smrteľne vážne a sú schopní pre ich výklad aj zabíjať.
Súhlasí ranexil


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 7. 2010, 08:27 avatar
Ano to je znama vec, že slabý rozum nachadza svoju silu vo viere v doslovnost, alebo v zapieraní.


34.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 10:16 avatar
"ranexil"múdriľudia o tejto háklivej téme nerozprávajú a názor hlupákov náboženstvu neublíži!!!!§


36.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 10:34 avatar
Zostaň so mnou, Pane, pretože ťa potrebujem mať pri sebe, aby som na teba nezabudol. Ty vieš, ako ľahko ťa opúšťam.
Zostaň so mnou, Pane, lebo som slabý a potrebujem tvoju silu, aby som tak často nepadal.
Zostaň so mnou, Pane, lebo ty si moje svetlo a bez teba som vo tmách.
Zostaň so mnou, Pane, aby si mi ukázal svoju vôľu.
Zostaň so mnou, Pane, aby som počul tvoj hlas a kráčal za tebou.
Zostaň so mnou, Pane, pretože ťa chcem veľmi milovať a byť stále pri tebe.
Zostaň so mnou, Pane, ak chceš, aby som ti bol verný.
Zostaň so mnou, Pane, lebo aj keď je moja duša úbohá, chce sa stať pre teba miestom útechy, hniezdom lásky.
Zostaň so mnou, Ježišu, lebo sa zvečerieva a deň sa už schyľuje a život plynie - blíži sa smrť, súd, večnosť. Musím si doplniť sily, aby som nezostal stáť na ceste, a preto ťa potrebujem. Zvečerieva sa a blíži sa smrť. Bojím sa temnoty, pokušení, sucha, kríža, bolestí. Ako ťa len potrebujem, Ježiš môj, v tomto temnom čase vyhnanstva.
Zostaň so mnou, Ježišu, v živote plnom nebezpečenstiev ťa veľmi potrebujem.
Daj, nech ťa spoznám tak ako tvoji učeníci - pri lámaní chleba, aby sa Eucharistia stala svetlom, ktoré zaháňa tmu, silou, ktorá ma podopiera, jedinečnou radosťou môjho srdca.
Zostaň so mnou, Pane, lebo v hodine mojej smrti chcem byť s tebou spojený - ak nie svätým prijímaním, tak aspoň prostredníctvom tvojej milosti a lásky.
Zostaň so mnou, Ježišu. Nežiadam si dokonalú útechu, pretože si ju nezaslúžim. Avšak dar tvojej prítomnosti - to áno! O ten ťa prosím!
Zostaň so mnou, Pane, veď jedine teba hľadám: tvoju lásku, tvoju milosť, tvoju vôľu, tvoje srdce, tvojho ducha. To preto, lebo ťa milujem a nežiadam si nijakú inú odmenu, len môcť ťa milovať ešte viac.


37.
označiť príspevok

fajer
   24. 7. 2010, 13:02 avatar
hod si slučku a hned si pri nemu,prepáč ty nemôžeš samovražda je smrteľný hriech,dobré je to vymyslené,kto by potom robil na cirkev,ak by ste sa všetci pobrali k bohu....


38.
označiť príspevok

svetuška žena
   24. 7. 2010, 13:18 avatar
ako sa hádže kľučka ?  


45.
označiť príspevok

Bykovec muž
   24. 7. 2010, 20:38 avatar
"fajer"to,že žiješ a môžeš kaziť náladu za to sa poďakuj Bohu,lebouž dlho nebudeš tak vysoko rúbať padneš dole ,ako čerešňa zo stromu


39.
označiť príspevok

Vlado muž
   24. 7. 2010, 13:35 avatar
Bykovec, trénuj, trénuj viac! Myslím, že sa ti nepodarilo prekonať svetový rekord z 3. 3. 2003:

Prosím ťa Pane za evanjelizáciu Pane za evanjelizáciu v našej krajine Pane ja ťa prosím za tých ktorí majú túto túžbu v srdci Pane evanjelizovať Pane ja ťa prosím aby si im pomohol Pane aby táto túžba v nich narástla aby sa im dostali všetky prostriedky ktoré na to potrebujú aby sa dostali na tie správne miesta Pane prosím ťa za správne slovo v správny čas Pane za všetkých tých ktorí už chodia do ulíc Pane a evanjelizujú aby vedeli Pane naozaj používať slovo v správny čas Pane prosím ťa za atmosféru za všetkých tých ľudí Pane ktorí prichádzajú na evanjelizácie Pane ktoré sa už konajú Pane na Slovensku aby – aby mali otvorené srdcia Pane aby boli schopní prijímať to slovo Pane a prosím ťa naozaj vzbuď si nových učeníkov Pane nových evanjelizátorov aby sa stále viac a viac ľudí mohlo dozvedieť o tebe Pane v našej krajine prosím ťa Pane.

adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

Fotón
   24. 7. 2010, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2010, 07:35 avatar
Cirkev sa pravdy bojí,preto je o zločinoch cirkvi zakázané hovoriť,sú to obyčajný klamári a je smutné,že im to štát dovolí,vo vyučovaní náboženstva na základných školách...


50.
označiť príspevok

Fotón
   25. 7. 2010, 13:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

megamikro muž
   25. 7. 2010, 21:09 avatar
Foton mám ta za normálneho ale sory teraz si napísal riadnu kravinu,akých vrahov to akože máš na mysli .Fajer nevyzerá na žiadneho vraha jednoducho len nemá zahmlený mozog cirkvami ako tu poniektorý preto má na cirkvi ako také podla mna správny a triezvy názor.
Súhlasí david lane


55.
označiť príspevok

Fotón
   26. 7. 2010, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Morath muž
   26. 9. 2010, 13:47 avatar
Řekl MaximusRetardus................vždyť ty každý den na své vlastní sptránce zabíjíš rozum okolo 100 lidem.........
Súhlasí ruwolf


42.
označiť príspevok

scirocco muž
   24. 7. 2010, 14:09 avatar
To snáď ani nie je možné takéto výlevy. To nemôže duševne zdravý človek napísať.


44.
označiť príspevok

Krištof
   24. 7. 2010, 14:58 avatar
Inak aj Voltaire hovoril o "našom náboženstve znášanlivosti..." teda kritizoval cirkev, ale dosadzoval za to svoje učenie (dogma je z latinčiny učenie), idey a pod. Hm ale fajer rozhodne znášanlivosť neprejavuje...


51.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 7. 2010, 14:27 avatar
fajer; Boh začal kozmogonické dielo stvorením hmoty a dokončil ho stvorením človeka, telesného, pohlavne rozlíšeného a slobodného, utvoreného na obraz a podobu svojho stvoriteľa. "Dejiny sú trvaním v čase, počas ktorého sa človek učí používať svoju slobodu a posväcovať sa. Cieľom stvorenia je posvätné ľudstvo, pričom človek sa nemôže stať "posvätným" proti svojej vôli. Všetko čo týmto "pravdám" odporuje je blud. 


53.
označiť príspevok

david lane muž
   25. 7. 2010, 21:15 avatar
...p0z0ruh0ne je,ak0 sa nasi arche0l0g0via snazia z0stavit chr0n0l0gicky vyv0j a vznik planety,ak0 sa snazia najst st0py p0 najstarsich,nasich predk0ch...a 0n0 je t0 uplne jedn0duche,stv0ril t0 ten tam z h0ra...za par dni...n0,sk0da marnit cas kutranim sa v zemi...


56.
označiť príspevok

Jojet
   26. 7. 2010, 16:39 avatar
Z hladiska vyvoja Zeme poťažmo vesmíru, je ľudstvo prítomné svojim radovánkam niečo cez 1 sekundu. takže sme boli "stvorení" takpovediac teraz.


57.
označiť príspevok

Jojet
   26. 7. 2010, 16:49 avatar
Trvalo vééééľmi dlho kým Zádielsky potok sa zahryzol do svojho dnešného koryta. Stáročia tisícročia milión ročia trvalo tečúcej vode vyhĺbiť jaskyne či podobné útvary. Najlepšie ísť osobne na tie miesta, kde možno ako tak sa "spájať" s časom.
hiking.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

Jojet
   26. 7. 2010, 16:56 avatar
Nie túto krajinu neformoval duch, ale matéria a čas. Duch neprojektoval záhyby skál či tvar riečky, jej tône či hlbočiny v ktorých sa možno utopiť. Duch ani len počasie neovláda a dokonca ľudia "mu vidia do karát". Dôkaz: aj toto ochladenie predpovedali vďaka satelitom.
Mám ja doma ducha
ma on aj dve uchá.
Stale do mňa šťuchá aj v období sucha. Teším sa na Vianoce budem mať vyprážaného kapra a zemiakový šalát.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:22,  To už je diagnóza riešiť politiku stále bez prestávky. Táto téma o politike nie je.
dnes, 10:18,  nevyznali sme sa Beautiful Chinese Music - Bamboo Flute
dnes, 10:12,  Sloboda a prosperita sú síce dve rôzne veci, ale obe sú hodné ľudského úsilia.
dnes, 10:07,  Ondrik ty si myslis ze sloboda zabezpecuje prosperitu??? Dlh USA bude rast dovtedy az ho nebudu...
dnes, 09:54,  Ondrik to vies Kotleba zakaze aj pit kavu na balkone!!! Aj srat bude zakazane!!!!:)))
dnes, 09:50,  ak nevieš poskladať puzzle, vieš že všetky peniaze sa rozsypú Janais - Nad hladinou
dnes, 09:47,  2/ Jaj ty potrebujes k pocitu slobody cierny kokot v anuse!!!!:)))
dnes, 09:46,  Apropo od coho potrebujes oslobodit??? Daj to na sud ze je obmedzena tvoja sloboda!!!:)))
dnes, 09:45,  S 300 euro starobneho dochodku si uzijes slobody az az!!!!!:)))
dnes, 09:40,  12/ RE PU JES A KO HA RA BIN ???:)))
dnes, 09:37,  a keď politika hraje ôsmu koľaj, čo napíšeš
dnes, 09:36,  1/28 susedov sa dohodlo ze zrusia ploty...vysledok mas tu!!!:)))
dnes, 09:30,  17/ Slobobobodna sa fakt tazko buduje!!!:)))
dnes, 09:29,  17/ Co ty zakomlexovany kokotek musim kazdeho ponizit aby si sa dostal na jeho uroven!!!:)))
dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 400 bytes in 0,491 seconds)