Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Náboženská viera a ateizmus

22
reakcií
1589
prečítaní
Tému 5. októbra 2012, 10:03 založil sta2rky.

podobné témy:1.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 10. 2012, 10:03 avatar
Stojí za prečítanie, pre veriacich diskusia "Tvoj oponent", pre ateistov článok aj diskusia. Je to racionálny pohľad. www.i-ateismus.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 10. 2012, 11:27 avatar
...všetci sme nosičmi Pravdy...sa mi to nechce písať znova, ja to okopčím...

To, o čo sa tu naťahujeme, je vraj Pravda. Pravda o stvorení. Lenže si neuvedomujeme takú drobnosť...máme ju všetci! Ano, úplne všetci sme jej nosičmi, poslovia, ktorí skladajú čriepok z rozbitej Pravdy po čriepku a pritom sa nezmyselne hádajú. Ano, pravdu majú kvantoví fyzici, keď po nej pátrajú v jemnohmotnom svete, pravdu majú ateisti, keď tvrdia, že oni sú jedinou reálnou pravdou - nakoniec, pomôž si človeče aj Boh ti pomôže. Pravdu majú mystici, pretože ju nemusia hľadať ani počítať, vedia, že je tichá, a že je tu v každom okamihu prítomnosti s nami. Pravdu majú hermetici, keď tvrdia, že vesmír je mentálny výtvor absolútna...Veď ako tvoríme my, čo sme jeho výtvorom? Predsa mentálne! A pravdu majú vo všetkom, aj v tom, že ako hore tak dole. Pravdu majú tí, čo tvrdia, že vedomie sa premieta do bytia, že vedomie tvorí absolútno, tuším sú to hinduisti...a majú pravdu aj v tom, že ak sa chceš naozaj oslobodiť, tak sa zbav svojich túžob po živote. Pravdu majú aj tí, ktorí tvrdia, že sme tu preto, aby sme svoje túžby naplnili...Pravdu majú astrológovia, ktorí tvrdia, že všetko je hore vo hviezdach, a odtiaľ sa to premieta dole...Pravdu majú budhisti, pretože jedine odčiňovaním svojich činov sa môžeš oslobodiť z kolobehu životov...Pravdu majú taoisti keď oddeľujú zvrchovanú mysel od mysle ľudskej a keď delia energiu na dve základné: jinu a jangu. Pravdu má Ježiš, keď nám ukazuje cestu do kráľovstva nebeského svojej duše cez vieru, nádej a lásku. Pretože bez lásky k životu, a to tvrdia aj budhisti a odpúšťania, človek nemôže byť šťastný. Všetci žijeme vo svojej pravde, ktorá je čriepkom veľkej Pravdy. Všetci tvoríme jednu Pravdu. Každý z nás je poslom svojej pravdy, aby mozaika Pavdy o živote, stvorení a našom pôvode a poslaní dosiahla celistvosti. Počúvajte sa navzájom, pretože vy všetci máte pravdu. Každý z vás prináša posolstvo - svoj čriepok do mozaiky Pravdy.

Viac na: Fyzika dokazuje existenci Boha#ixzz28PncHybN


3.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 10. 2012, 11:37 avatar
Jááj Petrana, ten tvoj panteizmus...  


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 10. 2012, 11:43 avatar
Panteizmus alebo naturalizmus je nábožensko-filozofické učenie, stotožňujúce boha s prírodou a pokladajúce prírodu za stelesnenie božstva. V panteizme existujú dve možností: 1. teopanizmus, 2. vychádzanie z presvedčenia, že všetko, čo je, je božské; vesmír sa stáva bohom; ide tu o predstupeň k naturalizmu a materializmu, je to - ako povedal Schleiermacher - „úctivý ateizmus“.

  a čo je to úctivý ateizmus?
...niéé, ja som kresťansko - hermetická zenbudhistka! 


5.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 10. 2012, 11:45 avatar
Panteizmus zjednodušene chápem ako "všetko je Boh".

Tak nejak to chápeš, nie?  


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 10. 2012, 11:54 avatar
...ano, tak nejako, že je absolútno a teda nič iné mimo neho existovať nemôže, ale toto netvrdia ateisti. 


7.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 10. 2012, 12:09 avatar
No, problém je len v tom, že všetci nemôžu mať pravdu...  


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 10. 2012, 12:10 avatar
Alebo aj takto: Náboženstvá vznikli ako produkt ľudskej nechápavosti o svete, a preto už zo zásady pravdu nemajú.
Súhlasí mysoulflies, ether, nabzlo


10.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 10. 2012, 12:14 avatar
Pokora pred neznalosťou nemusí zákonite priviesť k nepravde.


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 10. 2012, 12:15 avatar
Výhovorkou to neuhráš.


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 10. 2012, 12:13 avatar
Napríklad náboženstvo, ktoré vysvetľuje pôvod ľudstva pomocou rozprávky o Adamovi a Eve, a mali syna Kaina, ktorý kde sa vzala, tu sa vzala, zrazu sa objavila Kainova žena, a mali kopec detí.

Že to uniklo nomádom, pochopím, mali starosti o prežitie, ale že to žerú dnešní ľudia, to sa pochopiť nedá!
Súhlasí mysoulflies


12.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 10. 2012, 12:18 avatar
Tento mýtický obraz predsa nie je podstatný, chcieť v ňom vidieť za každú cenu technický opis je tendenčné.

Podstata je v tom, či existencia usporiadanej reality okolo nás je len "bytie samo osebe", alebo má prvotný impulz v zámere niekoho. To už nie je o rozprávke, ale o oprávnenej otázke.


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   5. 10. 2012, 12:34 avatar
Výsledok je taký, že si povedal, že všetci nemôžu mať pravdu, a ja som ti povedal, že tvoje náboženstvo je jedno z tých ideológií, ktoré nemá pravdu. To je už potom úplne jedno, či to budeš považovať za tendenčné, alebo použiješ inú výhovorku. Na tom už nezáleží!


14.
označiť príspevok

rastos muž
   5. 10. 2012, 12:38 avatar
Obávam sa, že ti nerozumiem.


15.
označiť príspevok

-user-
   5. 10. 2012, 12:41 avatar
vlado, nie tu sa vzal, kde sa vzal, biblia toto náhodou jasne vysvetľuje.
..a adamových dní, čo sa stal otcom seta, bolo osemsto rokov. medzitým sa stal otcom synov a dcér. 1mo, 5:5, teda po abelovi a kainovi sa mu narodili počas ich dospievania aj dcéry.. takto si aspoň mohol zobrať za manželku svoju vlastnú sestru. hned na začiatok dobrý základ.


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 10. 2012, 15:55 avatar
...práveže naše spory vychádzajú z toho, že každý si myslí, že má pravdu. všetci máme svoju pravdu.


16.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   5. 10. 2012, 15:49 avatar
user 15. Preto je väčšina ľudstva šibnnutá, lebo sa zrodili z incestu. Eva podľa Biblie vznikla z Adamovho rebra. Teda obsahuje Adamovu DNA. Kain a Ábel, neboli Adamovi synovia. Boli to deti Hospodinove, ktoré mal s Evou. Nadobudla som muža s Hospodim, vraví Eva. A Kain v preklade značí nadobudnutý. Prvým Adamovým potomkom bol Set. V rostrome od Adama, po... nenasleduje po Adamovi Kain, ani Abel, ale Set. To je v Starom zákone. V rodostrome, ktorý nájdeme v Novom zákone a je v opačnom poradí teda od... až po Adama je predposledný Set. Ani tam sa Kain ani Ábel nevyskytujú. Keďže v časoch Kainových sa na Zemi ešte nenachádzala taká informačná sieť ako je teraz, dá sa predpokladať, že Kain nemal tušenie, že okrem neho a jeho súrodencov sú na Zemi ešte iní ľudia, je celkom pravdepodobné, že si vzal za ženu svoju sestru. A tak to pokračovalo že sa párili z počiatku blízki príbuzní medzi sebou. Takže značná väčšina ľudí vznikla z incestu. No neskôr sa objavili synovia boží, ktorí obcovali s dcérami ľudí, lebo boli pekné, a tie im rodili synov, ktorých nazvala Biblia obrami. A potom tu boli ešte ďalší bohovia a bohyne, ktorí sa nachádzajú aj v Biblii. Že Adam nebol prvým ani jediným človekom na Zemi pri jeho stvorení, potvrdzuje komunikácia ducha s médiom uvedená v jednej z kníh Allana Kardeca. A tak vznikol pestrý mišmaš druhov a rás, ktoré teraz obývajú Zem. Na záver ešte poznámka k teizmu a ateizmu. Vecná náplň týchto pjmov nie je doteraz presne stanovená. Ja napríklsd verím, že boh menom Pán na Zemi bol. Ale neverím, že stvoril Zem a celý vesmír. Ďalej neverím, že Pán je jediným bohom, ktorí sa na Zemi nachádzali. Teda nie som teista ale ani ateista. Pánove vlastnosti ak ho posudzujeme podľa opisov v Starom zákone som zu už tu prezentoval. Podľa Starej tmluvy to bol klamár, podvodník, lúpežník, masový vrah. Vynašiel Holocaust a bol prvým rasistom. Jeho zabijácku činnosť ľahko nájdete na stránkach Starého zákona. A keď si pozorne preštujete Bibliu dozviete sa, že izraelitom sľúbil, že ich urobí nad všetky národy. Tak ako chcel Hitler urobiť z Nemcov nadľudí. No a Krista som podľa Nového zákona charakterizoval ako sadomasochistického psychopata tak túžiaceho zapísať sa natrvalo do dejín Sveta, že sa nechal ukrížovať. A položil som aj otázku: Kto celú tragifrašku ukrížovania naplánoval, zorganizoval, financoval a realizoval? A hlavne pečo?


20.
označiť príspevok

-user-
   5. 10. 2012, 16:22 avatar
16/ no, kedže ma dosť ovpyvňovali od šestnástich knihy dänikena, samozrejme s tebou súhlasím.. až na toho sadomaso ježiša, možno mal nejakú duševnú chorobu, čo my už vieme z pohľadu dvadsiatehoprvého storočia?.. vtedy bola doba veľkých prevratov, náboženské nespory, a sekty vychovávali buričov, ako japonci samurajov, alebo dnešní moslimovia samovražedných atentátnikov, je to asi v psychológii myslenia, pre nás nepochopiteľné, pre iných znamená hrdinstvo.
nebolo to len v histórii židovského národa, kde sa sobášili príbuzní medzi sebou, sú tu ešte kalvinisti, neviem, ako sa im u vás hovorí, no bohužiaľ som takého mala za partnera, pred desiatimi rokmi, a iba po čase som sa dozvedela, čo sa o nich hovorí.. celá dedina (asi 800 obyv.) bola taká uzavretá, citovo úplne chladná, a polovica postihnutá (moje prvé pozorovanie).. začala som sa o to zaujímať a dozvedela som sa, čo už všetci v tom okrese vedeli.. v tej dedine kvôli majetku sa sobášili bratranci so sesternicami.. minimálne, a ked som sa na to začala vypytovať jeho, tak sa mi priznal, že niekde aj s bližšími príbuznými, a jeho dedo tiež vzal sesternicu.. chudák ex, tiež bol dementný. skoro v každej rodine sa nájde dodnes kvôli tomuto duševne chorý človek.. boha, človek vláči so sebou toľko skúseností :(


18.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 10. 2012, 16:16 avatar
...naša viera je naša sila presvedčenia. Je to absolútna sila, sila majstra života. Môže sa majster mýliť? Aj keď, vraví sa, že aj tesár zatne vedľa. Ale ja sa určite nemýlim! 


19.
označiť príspevok

starec muž
   5. 10. 2012, 16:20 avatar
Človek by nepovedal,že aj v takom Izraeli je len 80 % veriacich. Očakával by som 100 % vzhľadom na historické okolnosti.Ľudia však nejdú jedným smerom.Je to zákon zachovania druhu,keď sa všetci nesprávajú,ako jeden,lebo pri omyle by zahynuli všetci. Určité percento si vždy nájde trocha inú cestu,ktorá sa im zdá lepšia. Tieto odchýlky v správaní zaručujú pokrok druhu.


21.
označiť príspevok

Luciferium žena
   5. 10. 2012, 17:47 avatar
radsej budem atesitka,nez by som mala dosiahnut vierou co i len jednu odpornu vlastnost teisticku


22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 10. 2012, 17:20 avatar
Luciferum, napíš mi prosím ťa aspoň jednu, chcel by som sa aspoň jednej z tých odporných teistických vlastností zbaviť. Vopred ďakujem.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 10. 2012, 22:12 avatar
Vážení, je napísané iba z časti a je prorokované iba z časti. A tak poznáme iba časť, keby sme poznali všetko, boli by veriaci všetci. A pretože nevieme, aká veľká časť z toho poznania nám bola daná poznať, nemôžeme to hodnotiť ako chybné.A teda ani veda by nemala túto časť celku posudzovať, lebo by sa mohlo stať, že bude zosmiešnená tým, čo je pre nás teraz skryté a raz nám to bude všetkým zjavené. A vlastne veda iba pomaličky odhaľuje, čo Boh dávno stvoril a ak sa cíti múdrejšia ako on, je smiešna. Je to ako keby chcel škôlkár hodnotiť profesora matematiky na universite.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:27,  Morálna ujma spoločnosti Moskovský školák...
dnes, 22:27,  Rádio Slovensko. .. *18 *18 *39
dnes, 22:26,  Také ruské . Navaľnyj si dovolil nafilmovať ten hnus čo dávajú deťom...
dnes, 22:25,  Slovák vyštudoval školu, akú ste ešte na Slovensku nevideli. ... Teraz je parazitológ. =D...
dnes, 22:23,  no bez americkej pomoci by to ZSSR nedotiahlo
dnes, 22:23,  Ruskému opozičnému politikovi Alexejovi Navaľnému zmrazili na základe súdneho príkazu...
dnes, 22:22,  Za porážku nemeckých fašistov vďačíme ZSSR
dnes, 22:21,  https://varecha.pravda.sk/recepty/zemiakove-pirohy-so-syrom-a-s-klobasou/56540-recept.html
dnes, 22:21,  Keď Hitler napadal krajiny tie sa nemali brániť ? Mali nechať bez boja ovládnuť svet zlom ?
dnes, 22:20,  nakoniec to dopadlo vlastne aj dobre.....fasizmus bol porazený, ale nas to stalo za pobyt v...
dnes, 22:19,  6, ..... Ježišove slová - "Milujte aj svojich nepriateľov" sa nedajú vysvetľovať...
dnes, 22:18,  Keby Nemecko porazilo ZSSR tak by pravdepodobne dodnes Nemci okupovali Europu. Ďakuj ZSSR.
dnes, 22:18,  Keby ZSSR neporazil Nemecko pravdepodobne by dodnes Nemci okupovali Europu. Ďakuj ZSSR.
dnes, 22:16,  Oslobodená od fašistov ktorí sú ti akosi blízky
dnes, 22:13,  267, .... OK, ale nie každý! Pokiaľ viem si staršieho dáta narodenia, a preto sa čudujem...
dnes, 22:11,  https://www.fabulo.sk/masazny-jezko-masazna-lopticka-akupresurna-sissel-spiky-ball-9cm/
dnes, 22:11,  ale nesmu tam byť velike mrazy.....že este aj moj pes sa zlomí na zatacke, ked ma bude...
dnes, 22:11,  Ako si predstavuješ milosrdenstvo voči bojovníkom z Islamského štátu? Ako chceš byť k nim...
dnes, 22:06,  3, ..... problém je v tom, že dnes ľudia nevedia objať ani len tú jednu nohu Boha. A tak sa...
dnes, 22:04,  2, .... OK, ..... môj červený brat, a máme aj koňov? Lebo indiáni na pešo nebojovali. A...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 507 bytes in 0,196 seconds)