Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Na toto by som chcel vážne počul logicku odpoveď.

50
reakcií
3480
prečítaní
Tému 29. mája 2016, 11:27 založil Tracid.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 04. 2013
95
13. 04. 2021
28
 
 


1.
označiť príspevok

Tracid muž
   29. 5. 2016, 11:27 avatar
Chcel by som aby mi niekto vysvetlil jednu vec o Bohu.
Ak je boh všemohúci, vševediaci, neomylný ako je možné že nás stvoril keď vedel ako to všetko dopadne? Keď vedel že ho "zradíme" keď vedel že sa budeme k sebe správať tak ako sa k sebe správame a hlavne keď videl (ak je vševediaci) koniec tejto Zeme a ľudí na nej (kniha Daniel, Zjavenie) su to knihy teda aspoň by to mali byť knihy ktoré sú napísané/ktoré napísal Daniel tým že mu Boh dal vidieť do budúcnosti.
A ak je Boh vševediaci musel to vedieť už na začiatku toho ako nás stvoril kde to povedie.

Ďalšia vec prečo ho Lucifer zradil ak sa v Nebi mali tak dobre že len uctievať Boha bolo veľmi dobré a len z toho uctievania boli šťastný (v Biblii je o tom aj zopár vecí napísaných, už to ale neviem presne odcitovať )
Odkiaľ sa tam zobral ten prvotných hriech pýchy a ten pocit "chcem byť ako Boh, chcem byť viac ako on" (čo boli Luciferove myšlienky) ak sa tam mali tak dobre len z toho že mohli slúžiť Bohu?

Ďalšia veľmi podstatná otázka je prečo nás stvoril až po tom čo ho Lucifer zradil a ešte nám ho k tomu dal do rajskej záhrady v podobe hada aby nás pokúšal. Pripadá to divné len mne, alebo aj vám? Prečo nám ho dal do záhrady? Boli sme nevínny za to že ho on zradil sme nemohli, dalo by sa povedať že prvotný hriech vytvoril práve Lucifer dovtedy žiadne hriechy neboli a teda on nám dal prvotný hriech do záhrady ako keby naschvál a chcel nás skúšať. PREČO?

Ale aby som len nenadával na vieru tak poviem že takýchto ľudí ako je napríklad tento človek obdivujem (dufam že mi tu necháte ten odkaz)
http://www.youtube.com/watch?v=U49m2Wv1BGM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A je mi jedno či je adventista treba sa riadiť heslo podľa ovocia ich spoznáte, nerobím mu reklamu, ale tak pevne "zakorenený" človek v kresťanskej viere ktorý nechce robiť nič čo je v rozpore s božími prikázaniami, klobúk dole.
Rovnako tak by ma zaujímal váš názor na toho človeka (áno viem to video má 2 hodiny ale oplatí sa)
Má zhruba 40-60 prednášok po zhruba 2 hodinách.


2.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   29. 5. 2016, 12:11 avatar
Neviem, ci som prave ja kompetentny odpovedat na tvoje otazky.
Ale tieto otazky zrejme vrtaju v hlavach mnohych veriacich krestanov.

Takze, k tej prvej otazke by som to skusil zodpovedat asi tak, ze Boh je naozaj vsevediaci, nakolko existuje mimo casopriestoru, a teda vidi od nekonecna do nekonecna.
Z tohto dovodu urcite videl vsetko, co sa deje ( nie bude diat, lebo to by sme uz hovorili o case a on je mimo casu "nad casom " ). Takze videl dopredu VSETKO. Aj to, ako kazdy clovek bude zit svoj zivot, aky postoj zaujme k Nemu atd.
Samozrejme, videl aj to, ako sa budu vyvijat udalosti na Zemi, ako ludstvo kvoli svojej hriesnosti a sebectvu postupne totalne Zem zdevastuje a privodi si neriesitelny stav, z ktoreho uz nebude moct vykorculovat.
A preco uskutocnil stvorenie, ked toto vopred videl a vedel?
No zrejme preto, lebo chcel mat spolocentvo so stvorenim, konkretne s ludmi.
Samozrejme, ze Boh uz vopred videl, kto bude mat aky vztah k Nemu, a preto je aj v Pisme viackrat spominane, ze si niektorych vyvolil "este pred stvorenim sveta". Napr. "Veď ešte pred stvorením sveta si nás vyvolil, aby sme boli pred ním svätí a nepoškvrnení v láske." ( Ef. 1:4 ).

Na druhu otazku, ze preco Lucifer zradil, tak sam si spomenul pychu. My - ludia - nevidime do duchovnej sfery, a ani Biblia to nerozobera dopodrobna, takze tazko sa da povedat, preco nebol Lucifer spokojny s tym, co mal, ale chcel byt ako Boh.
Mozno, ze aj duchovne bytosti - anjeli, maju take sklony, ako my ludia. Nie su spokojni s tym, co maju a "chcu robit karieru". Neviem, to sa len domnievam.

Dalsia otazka sa tykala toho, ze preco nas Boh stvoril az potom, co ho Lucifer zradil, a este ho dal aj do rajskej zahrady, aby nas pokusal.
Tu treba opat vychadzat z toho, ze Boh videl VSETKO vopred. Videl, ze ho Lucifer zradi a videl aj to, ze ho zradime, resp. neposluchneme my, ludia. A k tomuto opat len moj laicky vyklad. Zrejme to urobil zamerne, aby si nas - ludi - proste odskusal a "vytriedil".

Neviem, ci som aspon trochu zodpovedal tvoje otazky? Snazil som sa, ale toto su celkom zaujimave temy aj pre profesionalnych teologov.

A na zaver. Toho adventistickeho kazatela poznam z youtube. Ma tam kopu videi. Jeho kazne su zaujimave, ale tak trochu mi vadi to citelne advetisticke doktrinalne smerovanie.
Súhlasí stefan 5


3.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   29. 5. 2016, 13:47 avatar
dabo....absolútny súhlas so všetkým,s mojej strany nemám fakt čo dodať.
Ešte k tomu Veithovi.Za čias,ked som bol katolíkom,som práve od neho počul 1.krát Božie Slovo a následne som sa obrátil.Ked si však spätne pozriem jeho prednášky,beriem len to,čo je úplne v súlade s Písmom.
Toho,čo vraví mimo Písma je však veľmi veľa.Ide hlavne o ich nevydarenú prorokyňu.On síce tvrdí,že je k nej veľmi kritický,avšak pri hlbšom skúmaní akoby išiel ešte nad to,čo tvrdila ona.


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2016, 20:02 avatar
1,....Tracid,nie je to až také zložité,ako sa ti zdá. Problém je len v tom,že ľudia sa vo všeobecnosti nezaujímajú o duchovno,o Boha a len kritizujú to,o čom nemajú žiadne vedomosti. A pritom by mohli mať.
Uniká ti na celej čiare skutočnosť,že Boh ľudí a aj anjelov stvoril so slobodnou vôľou. Ona nikomu nenadiktoval,že ho musia uctievať,poslúchať,atd. Tak to vôbec nie je!
Druhá vec je tá,že Boh svoju schopnosť vidieť veci v budúcnosti,využíva selektívne. Aj ked môže poznať všetko, ,.....určite nepozná a nechce všetko vedieť dopredu. Tak to bolo aj s Adamom a Evou. A i anjelom,ktorý sa stal Božím odporcom,teda -satanom. Už tu na DF bolo vela tém o slobodnej vôli,a o tom,čo zahŕňajú aj tvoje otázky.
kde si sa dočítal,že Boh nás stvoril až potom,čo ho anjel/satan/ zradil?
A pán Veith má pekné prednášky,ale v niečom je úplne mimo! Teda,v skutočnosti aj on podľahol zvodom satana. A tak nie je pravda,že robí všetko v zhode s Božími prikázaniami.
Poradím ti dobre-počúvaj "prednášky" Krista,a potom spoznáš pravdu,a pravda ťa oslobodí!


4.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 5. 2016, 15:42 avatar
Je nespravne si mysliet ze anjeli nemuseli prejst skuskou rovnako ako my ludia...
Ak aj Boh stvoril anjelov v nebi, istotne to bolo v inom stupni neba, nie v tom v ktorom vidia svati Boha z tvare do tvare. Keby videli Boha z tvare do tvare nemohli by zhresit...
Je znamy luciferov vyrok non serviam (nebudem sluzit)... Slobodne sa rozhodol tak ako sa mozeme rozhodnut aj my ludia... A diabol chvostom svojej nerozumnosti stiahol na svoju stranu tretinu anjelov...


5.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   29. 5. 2016, 16:22 avatar
Nie každá logická odpoveď je vždy správna odpoveď


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 5. 2016, 16:44 avatar
Ty vieš rozmýšľaš ako katolík. 

Nežiada pravdivú, ale logickú odpoveď. Nezaoberaj sa pravdivostnou hodnotou. Aj tak by si sa nemal čoho chytiť, pretože sú´tam výrazy: všemohúci, vševediaci, neomylný.


15.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   29. 5. 2016, 17:04 avatar
v logike môžeš narábať s hocijakými výrazmi, keď vieš, čo znamenajú :P


6.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 5. 2016, 16:28 avatar
Nemožno hodnotiť boha podľa pravidiel dnešnej demokracie.
Boh nie je tovar v supermarkete v regáli a my si môžeme vyberať, ktorý nám najviac vyhovuje.
Podľa rôznorodosti cirkvi sa to aj v praxi takto robí ,ale každý si musí uvedomiť, že nie my si budeme vyberať bohov, on si bude vyberať z nás. A to sa potom uhol pohľadu trošku mení.


7.
označiť príspevok

dabo3333 muž
   29. 5. 2016, 16:32 avatar
elemir,
na co naraza tento prispevok? asi som tazsie chapajuci...


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 5. 2016, 16:46 avatar
Elemír, a ty si asi tiež postihnutý náboženskou vierou. Čo s tým majú spoločné pravidlá dnešnej demokracie? Vari tie náboženské táraniny kedysi neplatili medzi ľuďmi? Napríklad v stredoveku.


8.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 5. 2016, 16:35 avatar
Problem je ze dnes sa ludia uz Boha neboja... Stratil sa respekt a strach...
Mnohi neveria v peklo, neveria v Bozi spravodlivy hnev... Samotni anjeli sa podla pisma trasú pri predstave posledneho sudu...

Zamyslite sa nad slovami Bohorodicky Panny Marie v magnifikate : A je ho milosrdenstvo z pokolenia na pokolenie s tymi co sa ho boja....


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 5. 2016, 16:38 avatar
Klein: Problem je ze dnes sa ludia uz Boha neboja...

Dnes sa ľudia boja ľudí, ktorí veria v boha. A oprávnene!!!
Súhlasí Scarlet666,  ×


12.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 5. 2016, 16:48 avatar
Moslimovia neveria v Boha ale v diabla...
V biblii sa pise: Keby sam anjel z neba zostupil a zacal hlasat ine evanjelium nech je prekliaty...
Mohamedovi sa udajne zjavil anjel a nadiktoval mu korán....
Islam po cele starocia neustale utocil na Europu a siril sa ako mor po celom svete...
Dnes v mene slobody a demokracie ich sem prichadzaju miliony...
Je to ako trojsky kon, ked ich tu budu miliony zacnu sa hrnut do politiky menit kulturu a tradicie, vidime to vo Francuzsku, Anglicku ci severnych krajinach EU... Krestania svoju vieru opustaju ako aj tradicie...

Moslimovia nam neustale vycitaju ze preco nase zeny nenosia na hlave satku ked Pannu Mariu tak zobrazujeme... A maju pravdu.... Este 50 rokov dozadu ziadna zena nemohla do katolickeho kostola vstupit bez toho zeby mala na hlave satku, vidime to aj u niektorych babiciek na dedinach ktore ju nosia stale... Dnesne zeny odhodili svoje tradicie a kulturu a obliekaju sa ako stetky a tak su ochotne aj vstupit do chrámu pred Krista svojho Pana...


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 5. 2016, 16:50 avatar
Nebol som až tak konkrétny ako ty. Ja hovorím všeobecne o ľuďoch, ktorí veria v boha, o teistoch.

Iste, niektorí nábožní sú celkom OK, lebo sa neriadia náboženskými príkazmi, napríklad biblickým Čarodejnicu nenecháš nažive!
Súhlasí  ×


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 5. 2016, 17:02 avatar
Ale z niektorých kresťanov ma mrazí. Veľké šťastie, že aspoň KDH vypadlo z parlamentu.

Stop bigotnému fanatizmu na Slovensku!

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666


16.
označiť príspevok

Klein muž
   29. 5. 2016, 17:05 avatar
Krestan sa riadi slovami : Kto z vas je bez hriechu nech prvy hoci kamenom a taktiez prikazanim nezabijes...

Mnohi neustale vycitaju upalovanie carodejnic pricom nechapu ze v tej dobe v ne ludia naozaj verili... Verili ze mozu urieknut ludi, zoslat choroby aby bola znicena uroda... Ked bol v Europe mor a ludia sa cele roky modlili k Bohu a nic sa nestalo zacali sa domnievat ze to nie je dielo Bozie ale dielo diabla.... Snazili sa najst vychodisko...
Keby si ty zil v tej dobe tak by si rozmyslal istotne rovnako... V biblii sa pise ze ohen ocistuje... Tak upalovali udajne carodejnice a mysleli si ze tym sa vsetky ich kliatby skoncia....
Kazdy jeden zo sucasnych ludi keby zil v tej dobe tak by si myslel ze blesk je prejavom Bozieho hnevu, ze choroby su dosledkom hriechu, diabla alebo carodejnice...
Ludia ked boli tazko chori mysleli si ze je to pre ich hriechy.. Aj apostoli sa pytali Jezisa tento je slepy preto ze zhresil on alebo jeho rodicia??
Tak ludia po kolenach presli az na vrchol kalvarie, konali vsetky mozne skutky pokania aby boli uzdraveni...
Bola to tazka doba...


24.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 5. 2016, 14:58 avatar
(16.) Nastastie viera casom ustupila. Par bludov sice este pretrvava, ale casom budu aj tie zavrhnute. Povercivost a tendencia cloveka k hladaniu lahkych vysvetleni cez nabozenstvá sa raz uplne eliminujú.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2016, 20:11 avatar
8,....Klein, nepleť si panický strach pred Bohom,peklom.....s bázňou pred Bohom. To sú dve rozdieľne veci. RJKC ponúka to prvé!


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 5. 2016, 19:00 avatar
1. Tracid - myslím, že si mal žiadať o racionálne odpovede, nie logické. Formálna logika pracuje s premisami - predpokladmi. Ak predpoklady sú nepravdivé, či nesprávne aj závery sú nesprávne. No a mnohé tvoje predpoklady, pojmy sú diskutabilné ako napr Boh, Lucifer, Biblia ako božie slovo a mnohé výroky z nej ako pravdivé.
Skôr by som čakal od pravdu hľadajúceho otázku: bol boh - bohovia, objavený, či vymyslený, boli vlastnosti boha vymyslené, či exaktne zistené, rovnako ako jeho želania atď.. Ak si na tieto otázky logicky a racionálne odpovieš, zbadáš, že všetko to konanie nábožensky veriacich ľudí sú nezmyselné, tí ľudia sú náboženskou hierarchiou (pastori, kňazi, biskupi, pápeži) účelovo manipulovaní vymysleným náboženským učením. Ale mnohí úprimne veriaci jednoduchí ľudia aj z pomedzi kňazov týmto učeniam úprimne uverili a pokladajú ich za pravdivé. Ani nevedia, že ide o nehorázny podvod.
Súhlasí Scarlet666,  ×


18.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 5. 2016, 19:21 avatar
A ešte odpoveď na otázku: Je logické, že ľudia vymysleli boha?
Odpoveď: Z pomerne správneho princípu kauzality - príčinnosti diania, vecí sa ľudia pýtali, aká bola príčina vzniku vesmíru a života v ňom? Racionálna odpoveď, daná súčasným stavom nášho poznania je - nevieme. Ale určite tá príčina je prirodzená ako sú prirodzené prírodné zákony, poznané energie a energetické stavy, ba podľa Hawkinga tá príčina ani nemusí jestvovať. Viacerí naši predchodcovia, v našom prostredí Abrahám, Mojžiš účelovo potrebovali nadprirodzenú autoritu, aby mohli zjednotiť a ovládať v starom Egypte žijúcich Hebrejcov a vymysleli si rôzne pomenovaného boha, podobne aj Mohamed. No a Ďalší chytráci potom vymysleli rôzne náboženské učenia o ktorých sa tu mnohí "veriaci" na DF handrkujú.
Súhlasí Scarlet666,  ×


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2016, 20:09 avatar
18,......správne! Prirodzená príčina je aj to,že život môže pochádzať len zo života. A už máš dôkaz Boha.
Tvrdiť,že za všetkým stvorenstvom/živým/ sú neživé príčiny,je nelogické,nevedecké a neprirodzené!
Starky,.....ty s "ráciom" narábaš podľa svojej ľubovôle!
A Abrahám a Mojžiš,...atd,....nič nepotrebovali! To ím sa zjavil Boh.....a oni sa len podriadili jeho vôli,lebo pochopili ,že je to správne .


19.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 5. 2016, 01:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 5. 2016, 03:48 avatar
Povedat, "logiku u veriacich nehladaj", je take iste, ako povedat "moralku u ateistov nehladaj".. 
Súhlasí dabo3333, milky945


22.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   30. 5. 2016, 11:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 5. 2016, 14:07 avatar
Empiricka veda je niekedy nanic, ked nemozes zahrnut vsetky moznosti..
Podla empirickej vedy niekedy neexistovala cierna labut, kym neobjavili Australiu, kde sa cierna labut vyskytovala  


26.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 5. 2016, 15:03 avatar
(22.) Co sa tyka existencie/neexistencie boha, tak tam sa z empirie vychadzat neda pokial veriaci nepredlozia nejaky dokak.


27.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 5. 2016, 15:03 avatar
(26.) ...dokaz.


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 5. 2016, 15:08 avatar
Vidis, ale europania verili, ba dokonca to mali empiricky dokazane, ze cierna labut neexistuje, len preto, ze nikde ziadnu ciernu labut nevedeli najst...
(a to este netusili o koalach, vtakopyskoch a kengurach)


30.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 5. 2016, 19:43 avatar
(28.) Nic take europania nemali empiricky overene. Zda sa mi, ze nerozumies vyznamu slvoa empiricky. To o bielych a cierencyh labutiach je iba semantika.


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 5. 2016, 19:50 avatar
No problem je, ze vy si empiricky overujete aj co je hlboko v oceane, aj co je hlboko vo vesmire..
Nenapadlo ta, ze na niektore veci proste nemame vedomosti ani prostriedky aby sme ich empiricky skumali?


38.
označiť príspevok

asmodei muž
   31. 5. 2016, 06:28 avatar
(33.) Uved mi nejaku konkretnu "vec", ktoru nedokazeme empiricky skumat, pripadne ktora sa neda ani teoreticky empiricky skumat.


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 08:56 avatar
38 precitaj si este raz 33, mas to v prvej vete...


45.
označiť príspevok

asmodei muž
   31. 5. 2016, 12:50 avatar
(43.) Chces povedat, ze sa na empiricky skumat hlbka oceanov? :D


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 14:56 avatar
45 Vedci vedia o vsetkych zvieratach nachadzajucich sa v hlbke oceanu?

Ked stale vytahuju nove a nove druhy?


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 14:57 avatar
Je som nehovoril len o zmapovani morskeho dna..


48.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 5. 2016, 14:59 avatar
Inak je zaujimave, ze si sa vrhol rovno na oceany... pretoze to by si este vedel vyargumentovat scanom morskeho dna..

Hlboky vesmir si radsej vynechal  


49.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 6. 2016, 06:35 avatar
(48.) neda sa vediet o uplne vsetkych zivocichoch z akehokolvek priestoru. Nikdy nebudeme vediet uplne vsetko,pretoze poznanie nema strop a po kazdej zodpovedanej otazke vyvstanu dalsie dve nove, no casom sa vedomosti budu nanavysovat.

Definuj "hlboky vesmir". Skumame aj vesmir a na to, ze sme prakticky zacali len pred 400 rokmi, tak toho uz vieme o nom dost.

Stale ale nechapem co to ma spolocne s nemoznostou empiricky nieco skumat. Vari sa ti zda ze nieco empriricky neskumame?


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 6. 2016, 07:51 avatar
"Nikdy nebudeme vediet uplne vsetko,pretoze poznanie nema strop " >>> Vyborna odpoved  

Empiricky skumat mozes len tam, kde mas dosah...


51.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 6. 2016, 10:14 avatar
(50.) Kedze dosah nie je pevne stanoveny (limitovany je len urovnou technologie a schopnostou klast tie spravne otazky), tak sa neda povedat, ze nieco nemozeme skumat z principu.


25.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 5. 2016, 15:01 avatar
(20.) Mas pravdu, u teba logiku hladat netreba.


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 5. 2016, 15:14 avatar
25 a u teba moralku  

Sice podla mna su obe vyhlasenia kravina, ale ako chces..


31.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 5. 2016, 19:44 avatar
(29.) Problem je v tom, ze moralka je subjektivna vec a logika objektivna.


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 5. 2016, 19:49 avatar
Plno vyznamnych veriacich vedcov malo asi vazne problemy s logikou


39.
označiť príspevok

asmodei muž
   31. 5. 2016, 06:30 avatar
(32.) Jasne ze malo, na tom nie je nic zvlastne. Kazdy clovek, ktory sa pokusil dokazat boha pomocou logiky, stroskotal.


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 5. 2016, 08:26 avatar
Uveď niekoľko príkladov.


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2016, 20:04 avatar
31,....Asmodei..........mohol by som ti ukázať príklady,že to platí viac naopak. Morálka nebola nikdy subjektívna! A aj s "logikou" sa dá narábať,ako kto chce!
Súhlasí Wolfe


40.
označiť príspevok

asmodei muž
   31. 5. 2016, 06:31 avatar
(39.) Cakam na tie priklady objektivnej moralky a subjektivnej logiky.
Súhlasí Lemmy


21.
označiť príspevok

sta2rky muž
   30. 5. 2016, 08:47 avatar
U nábožensky veriacich je zaujímavé aj to, že pre niektoré názory ateistov sa dožadujú vedeckých dôkazov, ale pre ich články viery ich vôbec nepotrebujú. Im je pravdivé to čo povedia "cirkevní otcovia", kňazi, pastori.
Súhlasí Lemmy, Scarlet666,  ×


42.
označiť príspevok

Karola žena
   31. 5. 2016, 08:30 avatar
možno pochopíš keď sa oslobodíš od náboženskej dogmy, ktorá podľa mňa zatemŃuje myseľ a brzdí duchovný rast, ..ten tzv. "božský" zdroj je ukrytý v Univerze..


44.
označiť príspevok

sta2rky muž
   31. 5. 2016, 09:11 avatar
42. Mohla by si sa viac rozpísať o tom ako vnímaš tzv. duchovno, stave tvojej mysle vedomia. pohľade na náboženské učenia. Skús to porovnať s mojími názormi .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:24,  jarabáku, minulosti si hrkutal ako taka hrdlička...dnes si už dohrkutal
včera, 21:29,  qwert no vidíš , takto to s tebou sa dá hrkutať , už si vo svojom živle pako.
včera, 18:47,  Tu si trápny len ty sám.
včera, 18:43,  No veru jarabaku, takto teplo ste si hrkutali a snivali......
včera, 18:41,  Lemmy dokážeš aj niečo iné , ako len obhrýzať gaštany starým komunistom? Si trápny...
včera, 18:39,  Šimečka nehovorí o svetlej, ale lepšej budúcnosti pre všetkých.
včera, 18:37,  qwert no vidíš , už začínaš so mnou súhlasiť , tak si to zapamätaj.
včera, 18:35,  qwert si ty len chuj nekonečný a popisuješ tu svoje teplé snívanie.
včera, 18:32,  qwert ty stále nevieš aký je rozdiel medzi zlodejom a bláznom? Začínaš sa podobať....
včera, 18:30,  Lemmy tak to sme na jednej lodi. Komunisti pod vedením Brežneva stratili svoju tvár, no ich...
včera, 18:12,  …a pre celý národ.*39 Celý národ má v paži nejaké obskúrne názory starého komunistu.
včera, 18:10,  hanbiš sa za svoju minulost jarabáku? tvoje nadšenie ako komunistu nemalo chybu Ahoj,...
včera, 18:01,  spominaš si jarabaku? Ako komunista spomínam na komunistickú schôdzu, ktorá sa konala...
včera, 17:56,  qwert niečo podobné som ti už doporučil , neopič sa ty prd.
včera, 17:56,  Matoviča mám rovnako v paži ako komunistov.
včera, 17:55,  Lemmy aký si len hlúpy demagóg a čo tak čítať Matoviča? Tebe by to možno pomohlo. Vo...
včera, 17:51,  To maš ako ked opica pozera do zrkadla, a je zhrozena z toho ako sa škeri a škrieka pri tom....
včera, 17:50,  qwert ty si bol na Catrových schôdzach? Ako vidím, všetko maž z reálu prvej ruky. Ešte...
včera, 17:49,  No to je fakt...bolo by dobre, ak by sa ti tie hluposti, čo nosíš medzi ušami, trochu...
včera, 17:48,  Matovič, toho vela nedokazal....vdaka covidu....a mafiam Fico, využil covid vo svoj...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(146 465 bytes in 0,445 seconds)