Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Na Slovensku pôsobia tajne desiatky príslušníkov ruských spravodajských služieb

5
reakcií
510
prečítaní
Tému 9. februára 2019, 22:45 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 2. 2019, 22:45 avatar
Súčasné pôsobenie ruských tajných služieb na Slovensku

Na pôsobenie ruských spravodajských služieb v súčasnosti pozitívne vplývajú aspekty ako kultúrna a historická blízkosť Slovenska, najme prirodzene nadviazanie pôsobenia GRU na našom území pred rokom 1989 respektíve 1991. Vhodne podmienky pre hľadanie spolupracovníkov tajných služieb Ruskej federácie vytvárala možnosť prístupu KGB k činnosti ŠTB a následne využitie týchto informácii pre verbovanie spolupracovníkov. GRU využíva vedomostnú bazu získanú počas pôsobenia na našom území alebo štúdia niektorých doteraz pôsobiacich dôstojníkov v Sovietskom zväze. Tieto vedomosti využívajú spravodajské služby RF podľa ruského analytika Alexandra Goltsa vo všetkých krajinách bývalého východného bloku. Na pôsobenie ruských spravodajských služieb čiastočná priaznivá spoločenská a politická akceptácia RF (v minulosti HZDS, SNS v súčasnej dobe SMER), alebo nízka efektívnosť kontrarozviednej činnosti spravodajských služieb SR.

Hlavným cieľom činnosti spravodajských služieb RF na Slovensku je predovšetkým preniknutie do vojenských a politických kruhov a následne tak získať prístup k vojenským informáciám NATO (napríklad únik spravodajských informácii z odboru medzinárodnej spolupráce GŠ OS SR v rokoch 2012 až 2014) . V menšej miere sa snažia spravodajské služby RF získať informácie o EU, SR a spravodajským informáciám ekonomicko-technologického charakteru.

Z charakteru a metód pôsobenia spravodajských služieb v iných krajinách je možné extrahovať približnú početnosť spravodajských pracovníkov RF pôsobiacich na Slovensku. Najväčšia časť spravodajských pracovníkov pôsobí u nás pod diplomatickým krytím. Z výročných správ spravodajských služieb Česka (Výročná sprava BIS z roku 2013) alebo Poľska ktoré konštatujú že 50% personálu diplomatických misii RF na ich území. Severské krajiny (Švédska NISS, 2011) a Veľká Británia deklarujú úroveň 30% personálu diplomatických misii RF v službách spravodajských služieb. Podľa defektorov ktorý z GRU unikli na západ vo všeobecnosti platí že čím nižšia výkonnosť spravodajských služieb tým vyši podiel spravodajských dôstojníkoch na personály diplomatických misii RF. Vzhľadom na vyššie uvedené faktory je možné tvrdiť že minimálne 50 % diplomatického personálu RF na Slovensku predstavujú spravodajský dôstojníci, najme GRU a Služby vonkajšej rozviedky. Od roku 2006 je možné rovnako ako v zahraničí predpokladať pokles významu spravodajskej kontroly národnostných menší RF a vzrast významu vojensko-politickej rozviedky. Je preto možné predpokladať pokles rezidentov pôsobiacich v prospech FSB a nárast spravodajských dôstojníkov GRU a Služby vonkajšej rozviedky. Pracovníkov spravodajských služieb RF pôsobiacich pod diplomatickým krytím posilňujú spravodajský dôstojníci ktorý cestujú do SR na krátkodobo napríklad na konferencie alebo na pozvanie organizácii združujúcich Ruských občanov žijúcich na Slovensku.

Charakter využívania komunít Ruských občanov spravodajskými Službami RF je však iný ako je to v prípade pôsobenia spravodajských služieb ČLR. V prípade ČLR sa organizácie združujúce Číňanov na Slovensku využívajú najme na efektívnu kontrolu čínskych emigrantov v prípade Rusko-slovenských organizácii ide najme o organizácie slúžiace na verbovanie, legalizáciu činnosti spravodajských dôstojníkov alebo organizácii vykonávajúcich aktívne opatrenia ako napríklad ovplyvňovanie verejnej mienky v SR. Celkovo je možné stanoviť konečný počet príslušníkov spravodajských služieb RF pôsobiacich v SR na konečný počet pohybujúci sa v radoch niekoľkých desiatok. Ešte zložitejšie je hodnotiť veľkosť agentúrnej siete. Napríklad Rakúska federálna agentúra pre ochranu štátu a boja proti terorizmu v roku 2012 deklarovala vo svojej výročnej správe, že v Rakúsku pôsobí okolo 500 spolupracovníkov tajných služieb Ruskej federácie. Z tohto počtu však nemožno jednoduchým extrapolovaním odvodiť početnosť spolupracovníkov ruských spravodajských služieb na Slovensku. Vzhľadom na veľkosť ruského diplomatického zboru pôsobiaceho v Rakúsku a v zastúpeniach medzinárodných organizácií sídliacich vo Viedni je možne predpokladať že početnosť spolupracovníkov ruských tajných služieb bude pohybovať okolo čísla 100. Početnosť spravodajskej siete RF je teda porovnateľná s početnosťou spravodajskej siete ČLR. Avšak vzhľadom na ciele spravodajskej činnosti ako aj fakt že prevažná väčšina agntov RF v SR predstavujú vysokokvalifikovaný pracovníci spravodajských služieb, zatiaľ čo v prípade ČLR ide len o veľmi malo početnú skupinu spravodajských dôstojníkov doplnenú o početnú skupinu externých platených a neplatených spolupracovníkov je intenzita spravodajskej činnosti RF významne vyššia ako v prípade ČLR.

Aktivity spravodajských služieb RF na našom území predstavujú zasadnú bezpečnostnú hrozbu. Nejde o obrannú spravodajskú činnosť, ktorej cieľom je zbierať spravodajské informácie obranného charakteru akú realizujú niektoré iné spravodajské služby. Nejde ani o síce amorálnu ale pre SR nie až tak nebezpečnú snahu kontrolovať opozíciu čo je hlavný ciel spravodajských aktivít ČLR na Slovensku. Ide o útočnú, masívnu, systematickú a agresívnu spravodajskú činnosť najme v vojenskej oblasti. Táto hrozba je o to zásadnejšia ak si uvedomíme že napríklad počet dôstojníkov ruskej vojenskej rozviedky z istotou prekračuje niekoľkonásobne početnosť komunikačných tímov NATO ktorý majú byť rozmiestnené v členských krajín východného krídla NATO. Je až zarážajúce aký priestor naša spoločnosť venovala umiestneniu 15 dôstojníkom NATO, ktorého členom SR je a naša vláda ich pozvala. Ale absolútne zatvárame oči nad tým že na našom území pôsobia ilegálne desiatky príslušníkov tajných služieb krajiny ktorá nás označuje vo svojich strategických dokumentov za nepriateľov!

Mali by sme tejto hrozbe venovať významnejšiu pozornosť.

vladimirbednar.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 2. 2019, 04:54 avatar
Osvietený, načo si sem dal taký blud? Ako na to prišiel Bednár? Mal poriadne vypité.


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 2. 2019, 22:46 avatar
RAJ ICH A NIE NAŠ VYJäBäNäCH amäričänäch !!!!!!!!!!!!


4.
označiť príspevok

Myslitel
   10. 2. 2019, 12:04 avatar
Raz sa mi dostala do ruk kniha suhrnu reportu CIA o ruskej invazii CSR v 1968.
Stacil mi odstavec kde stalo, ze ruske komanda (vojaci, auta atd.) pristali na letisku v Prahe bez povolenia, len vdaka svojim ludom ktori boli na letisku zamestnani.
Odtial im trvalo len hodinu kym obsadili vsetke vladne budovy v Prahe.

Takze verim, ze aj dnes tu medzi nami ziju zradcovia a posluhovaci Ruska.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 2. 2019, 12:16 avatar
4 To patrí k dobrej stratégii a taktike - mať svojich ľudí vopred tam, kam chceme zasiahnuť naši vplyvom.

Si myslíš, že iba ruskí prisluhovači sú v tejto krajine?
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 2. 2019, 15:26 avatar
Tu sú všetci posluhovači zo všetkých krajín sveta.
Súhlasí Osvietený
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:27,  A ty sa snazis ojebovat aj nas
dnes, 18:27,  Nebránim, ja len konštatujem milý pán era. *04
dnes, 18:26,  satana mas v sebe ty trkvas a snazi sa ta ojebat ze samotny BOH KRISTUS je michal teba riadne...
dnes, 18:26,  Ale veď mu nebráň, nech si koná svoju prácu :)
dnes, 18:25,  40, Zaujimavejsia je tvoja dogma -kristus michal, A este zaujimavejsia je tvoja...
dnes, 18:24,  jeblo mu z toho, preskočila, je dojebaný zmätený a len kopíruje, on už fakticky ani...
dnes, 18:23,  41, ....100% *58
dnes, 18:22,  Je to elfí trol, zasa prasí
dnes, 18:22,  39, .... a už sme doma, .... už si sa konečne vyfarbil*53, .... odíď satane!*53
dnes, 18:21,  Ale tebe tiez nieje dane chapat SLOVO Len pismo a to tiez na 20 percent
dnes, 18:20,  36, .... zaujímavé, .... a prečo ťa potom viac oslovuje Platonska filozofia a jeho triáda...
dnes, 18:20,  Pozrite ľudia, ten Žakovič kokotovič tu zase jebe Rusko, proste mu z toho jeblo !!!!!!!!!!!!!
dnes, 18:20,  A robim sefa vpekle pre takych ako ty
dnes, 18:19,  Ale podľa Igora hej, je to proste kokot.
dnes, 18:18,  Presne tak ty fašistická sviňa naklonená fašistovi Kokotovičovi !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 18:18,  Ano bol som s michalom v nebi ty TRKVAS
dnes, 18:17,  33, .... a ty si s ním bol v nebi, ked tvrdíš že je súčasťou trojice a pritom sami...
dnes, 18:17,  A poprosil by som ta ,,, mna nezaujimaju nejake pochybne vyklady hermasa
dnes, 18:16,  ved ty obhajuješ zaplavovanie Europy moslimami
dnes, 18:15,  Toto budes vysvetlovat Jezisovi nie mne ,
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 940 bytes in 0,194 seconds)