Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Myslíte si, že kozmonauti Armstrong a Aldrin chodili po mesačnom povrchu v roku 1969 počas misie Apollo 11?

114
reakcií
1966
prečítaní
Tému 22. júla 2015, 09:42 založil Lemmy.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 09:42 avatar
Keď naučíme ľudí veriť kresťanským (teistickým, náboženským) výmyslom, nečudujme sa, že uveria kdejakým hlúpostiam. Aj tým, ktorým dnes hovoríme „konšpiračné teórie“. V skutočnosti to nie sú žiadne teórie, len hlúpe táraniny.

O pristátí na Mesiaci:
www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

Sloven muž
   22. 7. 2015, 09:46 avatar
humanisti vám to vysvetlia....ala vysvetlenie NASA...

4.
označiť príspevok

rastos muž
   22. 7. 2015, 10:09 avatar
Také jednoduché to nie je, Lemmy. Ja napríklad konšpiráciám neverím. Takisto ma nezíska smerácky populizmus ani proruská propaganda. A pritom evanjeliu verím.
Podobne keď sa poobzerám v našom cirkevnom zbore, poznám tu len jediného človeka "šľahnutého" konšpiráciami.

Myslím si, že neexistuje priama súvislosť medzi teizmom a dôverčivosťou.

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 10:53 avatar
Niektoré správy, najprv považované za konšpirácie, sa neskôr ukázali ako pravdivé. Čiže prípad od prípadu. Mňa teraz zaujíma len táto konšpirácia.
Súhlasí Slušný človek

7.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 7. 2015, 13:55 avatar
Ono vies, rovnake je verenie, ze kozmonauti chodili po Mesiaci ako aj verenie, ze kozmonauti po Mesiaci nechodili...
Mimochodom Ja mozem chodit po mesiaci aj bez skafandra keby som chcel, mohol by som dat dokaz...

9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 7. 2015, 14:00 avatar
Mimochodom, len pre info... myslim, ze kozmonauti boli na Mesiaci..
Len si myslim, ze je kazdeho vec, co si mysli...
Niekedy sa moze stat, ze konspiracna teoria prestane byt teoriou...

Watergate bola tiez najprv len konspiracna teoria..

10.
označiť príspevok

asmodei muž
   22. 7. 2015, 14:42 avatar
(9.) Ubezpecujem ta, ze zatial ziaden kozmonaut po Mesiaci nechodil. Po povrchu mesiaca chodili astronauti. Preco by mal niekto neverit ,ze americania vyslali ludi na Mesiac? O tom ze clovek chodil po Mesiaci mame viac dokazov nez mas ty dokazov, ze si chodil na zakladnu skolu...

19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 19:14 avatar
Inak sa hraješ so slovami? Kozmonaut a astronaut je detto.
Súhlasí Wolfe

25.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   22. 7. 2015, 21:25 avatar
Lemmy, myslím si že má pravdu Asmodei. Lebo Američania majú astronautov a tí tam boli. Rusi majú kozmonautov a tí tam neboli.

31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 21:47 avatar
No tak, nepreháňaj! Medzi slovom kozmonaut a astronaut nie je rozdiel, stále ide o jednu a tú istú profesiu.

37.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 7. 2015, 06:25 avatar
(31.) Preco teda nepouzivas na oznacenie ludi, ktori pristali na Mesiaci taikonauti?

38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 7. 2015, 08:18 avatar
Položil si otázku z hlúposti. Prečo by som mal?

42.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 7. 2015, 09:00 avatar
(38.) pretoze astronaut, kozmonaut a taikonaut su oznacenie pre to iste, lisia sa len tym, ktory narod/vesmirna agentura daneho cloveka do vesmiru vyslala.

Ked niekto moze americanov historicky nekorektne bez mihnutia oka nazyvat kozmonautmi ,preco by som ja rusov tak isto historicky nekorektne nemohol nazyvat taikonautmi?

73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 7. 2015, 14:51 avatar
Asmodei, troll si tu jedine ty. Na ukážku ti dám jednu frázu, z ktorej pochopíš, že sú to synonymá:

predstierať, že si kozmonaut ? pretend you're an astronaut

Prvá fráza je po slovensky, a druhá po anglicky.
Súhlasí Wolfe

74.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 7. 2015, 14:55 avatar
Nemá tam byť otáznik (?), to len nezobrazilo znak pre ekvivalenciu.

43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 09:02 avatar
Keby som chcel tak ti dam dokaz, ze som vychodil 4 vysoke...

Svagrina, chcela aby som jej zaostril fotku
Ja som ju odstranil z fotky uplne (ale nie tak, aby ostala po nej na fotke diera) a povedal som jej, ze najvacsiu smuhu som odstranil

Sfalsovat sa da cokolvek, aj dokazy...

44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 09:06 avatar
Ked sa to tak zoberie, tak astronaut ani nie je spravne oznacenie .. pretoze nemyslim, ze by "plavali" po hviezdach
astra/stella = hviezda
naut = plavat/plavit sa

50.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 7. 2015, 11:39 avatar
(44.) Nemam zaujem reagovat na red herringov.

53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 11:48 avatar
to nie je red herring
Ja som to nebol co sa tu hral na slovicka, ale ty!
Súhlasí Lemmy

55.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 7. 2015, 12:03 avatar
(53.) Posledna reakcia na tuto temu, lebo nemam zaujem dalej krmit trolla.

Mne je jasne, ze vyrazy kozmonaut, astronaut a taikonaut oznacuju to iste - cloveka, ktory vo vesmirnej lodi opustil Zem. Lenze kazdy z tychto vyrazov ma svoj vlastny historicky povod - americania a clenovia ESA pouzivaju astronaut pre oznacenie SVOJICH ludi vyslanych svojou agenturou, rusi a staty posielajuce svojich ludi cez roscosmos pouzivaju oznacenie kozmonaut a cinania zase taikonaut.

Preto V. Remek ci I. Bella boli kozmonauti a Aldrin a Armstrong boli astronauti. Ked vyslu do vesmiru svojho cloveka indovia, tak ten sa bude volat zase "vyomanaut".

56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 12:12 avatar
Aspon tu prestanu trolloviny ako tvoja 10..

V slovencine mi to pride skoro ako synonymum

Nech sa to vola ako chce... aj tak tam kazdy strka grecky suffix...
Súhlasí Lemmy

11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 15:19 avatar
Nie je rovnaké. Rozdiel je veľký. V 1. prípade je veľa dôkazov, v 2.prípade žiadne, ktoré by vyvrátili 1. prípad.

47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 09:14 avatar
Co som videl nejake konspiracne teorie.. tak sa im tam nepacili tiene, to ze sa vlajka vlni, a podobne blbosti...
Niekto povie, ze vlajka sa vlni, pretoze ako ju tam zasuvali a pootacali nou a tiene su preto, ze su to rozne vyskove rozdiely... a teraz ver, alebo never...
Súhlasí Lemmy

3.
označiť príspevok

milicano
   22. 7. 2015, 09:49 avatar
pýta sa jeden policajt druhého: počuj ďaleko je ten Mesiac?
áno ďaleko...prečo sa pýtaš?
lebo mi šéf oznámil že mám ísť na mesiac na šlokenie...
Súhlasí Sloven, Fialka3

5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 10:52 avatar
Milicano, myslíš si, že to Sloven chápe v kontexte toho vtipu?
Súhlasí gabriel pb

8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 7. 2015, 13:56 avatar
Nie, o kazdom, o kom konstatujes, ze je blby, tak je blby a napriek tomu, ze si ateista, tak je to svata pravda...
Súhlasí milky945

12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 7. 2015, 15:20 avatar
Wolfe, s logikou klesáš ku dnu. 
Súhlasí veriaci-4

39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 08:55 avatar
Zeby som sa k tebe zacal priblizovat?

41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 7. 2015, 08:58 avatar
Vidíš, že si už na dne, kde logika nepôsobí. Škoda ťa. Prečo si odhodil rozum? Stojí ti to za to? (Poznámka: Nie, vzďaľuješ sa!)

13.
označiť príspevok

veriaci-4
   22. 7. 2015, 15:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 08:57 avatar
No k tebe by som nebol blizko ani keby som bol na dne.. to by som musel este hodne dlho hrabat....
Mimochodom odsuhlasis cokolvek, v akejkolvek teme, akykolvek prispevok, od kohokolvek, hlavne pokial je to proti mne...

Ale ty si jeden z najvacsich hlupakov na df, takze to by mi nejak nemalo trhat zily....

14.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 7. 2015, 15:53 avatar
Ja s om nedávno sledoval v televízii jedného z nich a tie zážitky, čo rozprával, vyzerali vierohodne aspom mne.
Na prvej ceste človeka na mesiac sa stalo podobné svinstvo ako s dogmami v katolíckej cirkvi. Vtedy vláda USA musela zatajiť, lebo dovtedy tajila prítomnosť mimozemšťanov na zemi. A tým pádom ľudia cítili, že sa zase niečo zatajuje, až to došlo tak ďalejko, že spochybnili kolosálny úspech.
Teda už pred pristátim na mesiaci ich doprevádzalo neznáme teleso, ktoré im paralyzopvalo počítač a museli pristáť klasicky ručne. Z toho sa stal tak riskanný manevér, že neverili, že to prežijú, lebo im vyšlo pristávať medzi vysokými kamennými balvanmi a museli riskovať spotrebu paliva , ktoprá bola vypočítaná na gramy, aby sa vôbec dostali napspäť na orbit mesiaca. Potom zistili vypálenú poistku a tú vraj nahradil kovovou časťou z guličkového pera.
Tak isto ako Fatima, bolo tam niečo povedané, dalo by sa povedať poriamo z neba, ale veci, ktoré boli ľuďmuivymyslené pred tým, zabránili zverejniť veci tak, ako boli, lebo si mysleli a doneska si myslia, že by si o nich niekto myslel, že sú idioti.
Ti idioti naozaj sú a zostali dodnes, ale pravda a zvlášť božia pravda, vždy vyjde na povrch aj tu na zemi, nielen v nebi, kde je to jasné okamžite.
Ale vždy, ak sa zábery uchovali, je možné na nich dokázať odkiaľ sú, ak by aj boli čiernobiele,prítomnosť kyslíkja a vzduchu sa dá na rozhraní tieňu a svetla dokázať. Svetelná vlna na zemi prechádza takmer 30 km vzduchovou vrstvou, ktorá je znečistená a to by sa malo prejaviť aj na menej kvalitných záberoch.

45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 09:08 avatar
"lebo dovtedy tajila prítomnosť mimozemšťanov na zemi." >>To myslis ako vazne? Lebo teraz som nepochopil, ci to bol sarkazmus, ci...

15.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   22. 7. 2015, 16:01 avatar
14 veď aj indiánske príbehy vyzerajú vierohodné a Karl May nikdy nebol v amerike medzi indiánmi... 

16.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 7. 2015, 17:13 avatar
Nepleť si mechanizáciu a menštruáciu.

Raz v noci sa zobudídomácui a zistí, že mu chodí po byte zlodej. Príde k nemu a pýta sa ho: Čo tu robíte? Som predsa zlodej, tak hľadám peniaze !
No to je výborný nápad, hovorí domáci, okmžite idem hľadať s vami. Mám do dôchodku ešte týždeň a v peňaženke ani cent.

Takže lezus, kto z týchto dvoch klamal a aký význam by bol, ak by sme začali horkoťažko hľadať pravdu.

17.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 7. 2015, 17:14 avatar
Američani nikdy nemali takú potrebu a nevyhnutnosť klamať, ako rusi.

18.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   22. 7. 2015, 17:18 avatar
17 američania(ak ich tak možno nazvať) klamú od doby keby prvýkrát vstúpila noha conquistadorov na americkú pôdu...
celé dejiny USA sú popretkávané klamstvom...
ešte aj ten tvoj boh je klamár...lebo ochraňuje ameriku

34.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 7. 2015, 22:05 avatar
lesus 18
typické Putinové drísty, ja som majster sveta a všetci okolo sú sami kok....ti aj s bohom. To je sila.
Rusi chudáci nemajú teraz ani to, čo gréci, kde si ty a kde je amerika ?
Len ma prekvapuje, prečo ste tu nezačali dokazovať, že prví na mesiaci boli rusi a dôkaz, sú lepší ako amerika, lebo rusko je prepchaté takými machrami, ako, si ty.

20.
označiť príspevok

ulmus
   22. 7. 2015, 20:29 avatar
kozmostronauti chodili po Mesiaci cha cha cha

21.
označiť príspevok

ulmus
   22. 7. 2015, 20:39 avatar
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
to je až to ľavé op: pravé
kajnsmentke

22.
označiť príspevok

ulmus
   22. 7. 2015, 20:55 avatar
teraz vazne
konspiratori znevazuju svojimi "teoriami" dosiahnute poznanie a uspechy programov ci ruskej alebo amer. proveniencie.
Samotne chodenie a dokonca od linky Apollo č.15 vozenie sa po Mesiaci su len CERESNICKOU na torte, ktorej predchadzali miliony hodin tvrdej prace pretavenej do podoby fenom. uspechov , ako pristanie sovietskych sond na Venusi ci odlet sondy Voyager az daleko do hlbin universa. Myslim, že napr i také fotografie odvratenej strany Mesiaca sú o.i. excelntným uspechom a dokazom ze ludia Mesiac polapili. Myslim že kedykolvek by to bolo mozne znovu, otazka je ze preco,?(aj riskovat zivoty) ked mame sondy na Marse ci na komete a teraz chrlia sa data od PLuta.

23.
označiť príspevok

Aranjes žena
   22. 7. 2015, 21:02 avatar
...aj chlapci z Rammsteinu chodili po Mesiaci ...:p )
http://www.youtube.com/watch?v=ntYrAQVQZKs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Sloven

24.
označiť príspevok

majko1 muž
   22. 7. 2015, 21:09 avatar
takže nechodili, je to všetko dohodnuté s Rusmi a ani Gagarin nebol vo vesmíre a ale pravda je že tí všetci pomaly a potichu búrali dvojičky 11.9..........   

33.
označiť príspevok

Aranjes žena
   22. 7. 2015, 21:54 avatar
24. jistééé..a já sem ve skutečnosti chlap   

48.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 7. 2015, 11:34 avatar
No veru , konšpiratívne iste si.......   

72.
označiť príspevok

Aranjes žena
   23. 7. 2015, 14:17 avatar
48. no né..fakticky ...ked víc používam lavú hemisféru   

46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 09:12 avatar
S dvojickami bolo akurat divne to, ze budovy nepadli, ale zkolapsovali do seba, ako sa to robi pri planovanej demolicii...
A taktiez je divne to nacasovanie.. proste je divny pomer poskodenia a kedy budova padla....
A taktiez, ze kolapsla tam kde nebola vobec poskodena (na nizsich poschodiach), mozno akurat porusena statika...

49.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 7. 2015, 11:37 avatar
Nebolo tam nič divné okrem toho že do nich drbli lietadlá naložené palivom........ty si statik ? Ovládaš požiarnu odolnosť konštrukcií ? Ako "správne" mali padať ?????

51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 11:40 avatar
Pozeral som plno videli planovanych demolicii a plno videi padani budov...
Dost rozdiely...

Ked pada barak tak sa nesklopi tak pekne pod seba, aby NAHODOU (kedze je taky vysoky) neposkodil vsetky okolite budovy...

52.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 7. 2015, 11:45 avatar
Jo pozeral, ja som sa pýtal čo si v daných oblastiach odborník.....lebo aj ja som všeličo pozeral ale nerozumel som tomu všetkému. Tie dvojičky vydržali presne tolko kolko mali podľa požiarnej odolnosti a myšlienky že niekto ich úmyselne zhodil a zabil pri tom cca 3000 ľudí a ešte sa tváril ako keby tam velké dopravné lietadlá asi ani nenarazili, to je sila........mňa to dráždi a je to k tým obetiam neúctivé........
Súhlasí kesha1

54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 11:55 avatar
Nie je ti ani trochu divne, ze sa cast budovy nevychylila a neodkvacla ?

Inak tiez je zaujimave, ze svedkovia hovorili, ze lietadla nemali ziadne znacky, loga atd...

Co je neuctive k obetiam?
Tu niekto hovori, ze obete boli fake?

57.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 7. 2015, 12:28 avatar
Nie, nie je tam nič čudné a znovu sa pýtam ako teda "správne mali budovy padnúť a prečo.......
No a o tých lietadlách......nechápem že to niekoho baví, svedkovia povedali to je niečo ako stará Blažková potvrdila.......skutočne nechápem snahu niektorých za každú cenu hľadať v niečom konšpiráciu, to je zrejme nejaká choroba.......
Súhlasí kesha1

58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 12:52 avatar
Pretoze ak nieco prerazis na vrchu budovy
1. je to urcita kineticka energia v smere letu lietadla
2. budova proste nepada pod seba.. Je mi jasne, ze budova nepada, ako zotaty strom, ale taktiez nesplasne, ako na bok polozeny natiahnuty akordeon...

No, ked je to dolozene videom letiaceho lietadla.. tak ti svedkovia asi nebudu az taka stara Blazkova...

59.
označiť príspevok

kesha1
   23. 7. 2015, 12:59 avatar
Neviem aky dement by musel vo vlastnej krajine nariadit znicenie takych budov a zabitie tisicok vlastnych obcanov . Tomuto moze verit iba debil .

60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 13:05 avatar
Ja nehovorim nic... len sa divim sposobu akym tie budovy padali... inak je v skutku zaujimave, ze kolko skody to spravilo na budovach WTO a kolko na Pentagone...

62.
označiť príspevok

kesha1
   23. 7. 2015, 13:08 avatar
Ved take budovy nepadaju kazdy den , aby sa to dalo porovnavat .

65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 13:24 avatar
Tak si vsimni sposob padania budovy:

WTC, do ktorej vrazilo lietadlo
http://www.youtube.com/watch?v=Mamvq7LWqRU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A budova ktora bola strhnuta
http://www.youtube.com/watch?v=e2E_m7l2Rww Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Mirante

67.
označiť príspevok

kesha1
   23. 7. 2015, 13:30 avatar
Nerozumiem vobec , nevidim tam ziadne lietadlo ??? A hlavne ty mi napis , ako by tuto vec doteraz udrzali v tajnosti , ak by konspiracia bola pravdou .

68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 13:34 avatar
Kde nevidis lietadlo? (ktore video, alebo co mas na mysli?)
Naco tam potrebujes lietadlo ja hovorim o pade budovy do ktorej vletelo lietadlo, to tam musi byt aj predkrutka ako do tej budovy to lietadlo vrazilo?

Aj Watergate a plno dalsich afer skoro udrzali v tajnosti...

76.
označiť príspevok

Mirante muž
   23. 7. 2015, 17:45 avatar
Reagujem na 65:

Súhlasím, že pád dvojičiek a hlavne tej tretej budovy WTC 7 je až podozrivo dokonalý. (Nevzdelaní teroristi vykonali teda podľa oficiálnych vysvetlení dokonalejšiu demoláciu troch budov dvomi lietadlami, ako team odborníkov, ktorý musí starostlivo prepočítať, koľko výbušnín a kde ich treba do budov umiestniť, aby budovy spadli správne.) Jednoznačne zdieľam v tomto smere názory, ktoré prezentoval a doložil výpočtami okrem iných zahraničných odborníkov aj docent Ing. Ivan Nemec Csc.

Ako hovorí docent Ivan Nemec, pád budov nepôsobí na neho dojmom, že by šlo o „gravitačné zhroucení“. Všimol si aj to, že v okamihu, kedy sa začala nakláňať jedna z tých vyšších budov WTC, tak začali „unikať“ podlažia pod nakláňajúcou sa hornou časťou tejto budovy. Takže, horná časť budovy nepadla nabok, ale zázračne padala nadol len mierne šikmo a nespôsobila škody na susedných budovách.

Príliš veľa „zázrakov“ sa udialo v celej afére dvojičiek, aby normálne uvažujúci človek bol ochotný prijať nekriticky oficiálne vysvetlenia. Nešlo o obyčajný gravitačný pád. Obrovské oceľové nosníky tiahnúce sa odspodu budovy až nahor boli polámané po páde ako zápalky. Je pravdepodobné, že nejakým spôsobom sa pádu budovy účinne pomohlo, inakšie by sa tie nosníky nanajvýš ohli po páde hornej časti budovy. Oceľový nosník nie je zo skla, aby sa zlomil. Oceľ sa stáva za vyššej teploty tvárnejšou a budova by určite nepadala takým ideálnym spôsobom, ako je to normálne pri riadených demoláciách. Možno by ostala len pokrútená a možno by ani nespadla, ako to naznačuje priložené video. Odborník, ktorý projektoval statiku budov WTC, ktorá bola aj podľa môjho laického dojmu perfektná, by s veľkou pravdepodobnosťou súhlasil s názorom Ivana Nemca. (Možno niekto z účastníkov tohto fóra nájde niekde na internete názory projektantov budov WTC, ja som sa o to až tak moc nezaujímal.)

Podrobnosti vo videu:

www.reformy.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Wolfe

61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 13:06 avatar
Mimochodom existuju ludia, ktori by bolo ochotni kvoli moci a peniazom zabit aj vlastnu matku...

63.
označiť príspevok

kesha1
   23. 7. 2015, 13:09 avatar
To je mozne , ale to su taki co nemaju co stratit .

66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 13:26 avatar
Vies niekedy su dobri mucennici, aby cele USA znenavidelo staty, ktore chcu napadnut kvoli roperrr teroristom a mali perfektny dovod na nich zautocit...

64.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   23. 7. 2015, 13:20 avatar
usa už neraz dokázali že im na ľudských životoch nezáleží...
koľko životov nevinných Iračanov vyhaslo kvôli falošnému obvineniu o vlastnení ZHN Irakom?
koľko nevinných obetí si vyžiadala vojna vo vietname?korei?...akým právom sa USA miešajú do záležitosti cudzích štátov?
a podobné praktiky používajú po celom svete...je tento svet azda vlastníctvom USA?
v rámci vyvolania celosvetového strachu pred islamizmom a terorizmom silne pochybujem žeby sa štítili zhodiť tie budovy...je to typické jednanie fašistov...a USA používajú fašistické metódy
Súhlasí Aranjes, Mirante

71.
označiť príspevok

Aranjes žena
   23. 7. 2015, 14:06 avatar
59. ...ľudská naivita je tak krásna ... "Lidí je na světe jako sraček" ...
http://www.youtube.com/watch?v=BPuJlgm0Kzs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...

69.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 7. 2015, 13:35 avatar
(58.) Prosim toto nie.

Dana kineticka energia, ktora by posobila lateralne ako rameno paky je miziva, hadam si nemyslis, ze to lietadlo o hmotnosti X, by mohlo posunut tuhou budovou o mnoho radovo vyssej hmotnosti Y. Vysledna sprava hovorila jasne, samotny naraz lietadla nebol dostacujuci na zbortenie budovy - az nasledny poziar, sposobil deformaciu nosnikov, co sposobilo dominovy efekt.

Budova praveze pada pod seba, v dosledku toho akym sposobom je konstruovana. Pripadne mi vysvetli odkial by sa vzala pri pade budovy sila, ktora by budovu odtlacala od vertikalnej osi.

70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 7. 2015, 13:44 avatar
Nehovorim, o aktualnej, ale skor mi islo ako o nejaky "momentum" ktory posobil na statiku...

Je zaujimave, ako poziar, ktory bol v hornej casti budovy - ktory sposobil deformaciu nosnikov, sposobil dominovy efekt, rucania sa budovy "oddola"
Ono ta budova sa netriestila hore a nepadali kusy budovy (na zjednodusenie.. visualizacia prskavky, ktora hori smerom od vrchu smerom nadol ... blby priklad, ale v momente ma nic lepsie nenapada)

Vrch budovy sa v celku posuval smerom dole k zemi kde sa triestil...
To znamena, ze nosniky by museli byt poskodene v prvych poschodiach..
A aj keby boli... tak ta budova by sa hned na zaciatku naklonila a nesklapala by sa dole ako to byva pri podmienej demolicii.

Mrkni videa ktore som dal na 65

75.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 7. 2015, 15:56 avatar
(70.) Akoze od dola? Vsak je jasne vidiet, ze budova sa zacina bortit v mieste najvacsieho poskodenia a vrchna cast bola este dost dlhu dobu v celku ked padala dole a tlacila pred sebou nizsie casti budovy, ktore neboli schopne odolat nahlemu (skokovemu) zvyseniu zatazenia sposobeneho padajucou vrchnou castou. Keby boli nosniky poskodene v dolnych castiach, tak by sa budova prave vtedy skor mohla naklanat a padnut na bok, a v celku by padala takemr cela cast budovy nad poskodenymi nosnikmi.

78.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 7. 2015, 09:12 avatar
Praveze budova sa zacala rucat, ako keby sa potapala...

Nie je trochu divne, ze tie nosniky boli poskodene tak rovnomerne?

80.
označiť príspevok

asmodei muž
   24. 7. 2015, 10:07 avatar
(78.) No ved - tak vrchna cast sa akokeby potapala do spodnej casti. To sa mi nezda podozrive. Ako rovnomerne poskodene?

81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 7. 2015, 11:46 avatar
Poskodene TAK rovnomerne, aby aj ta budova padala rovnomerne..
Vies ako musia vymerat demolatori kam maju dat vybusniny aby budova nepadla niekam nabok?

A tu si narazi lietadielko a budova pekne kolapsne..

82.
označiť príspevok

asmodei muž
   24. 7. 2015, 12:18 avatar
(81.) Ty si pravdepodobne neuvedomujes, ze budova nespadla len kvoli prerazeniu nosnikov, ale hlavne kvoli ich oslabeniu nasledkom poziaru, a ten poziar bol kvazirovnomerny v okoli jadra budovy na niekolkych poschodiach. A prave nosniky v jadre budovy a tie, ktore boli kolmo na jadro povolili ako prve - jadro povolilo a podlazie sa preborilo dovnutra, tahalo vonkajsie nosniky, ktore sa prehli a stratili svoju unosnost a nasledne cely vrch budovy svojou vahou zbortil poschodia pod nim.

Riadenu demolaciu budovy by nebolo mozne previest nepozorovane.

83.
označiť príspevok

Sloven muž
   24. 7. 2015, 12:24 avatar
vy ste srandista, ešte dajte nejaký vtip, hneď mám krajší deň... 

84.
označiť príspevok

Sloven muž
   24. 7. 2015, 12:28 avatar
Je to presne tak, ako s tými zbraňami v Iraku, však áno, veď ako ináč, veď to Biely dom povedal...tak verte....

85.
označiť príspevok

Sloven muž
   24. 7. 2015, 12:32 avatar
A čo je to pilotovať taký Boeing , stačí vám kurz na malé práškovacie lietadlo, potom to už je hračka, sadnúť, veď je to podobné... 

86.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 7. 2015, 12:47 avatar
Aha, takze poziar vo vrchnych poschodiach oslabila nosniky v spodnych poschodiach, ale nie vo vrchnych poschodiach
a preto horna cast sa ako celok zacala potapat smerom dole a kolabovali nosniky spodnych podlazi oslabene poziarom ktory bol niekde v hornych podlaziach... tak?

Riadenu demolaciu budovy by nebolo mozne previest nepozorovane. >> Preco nie?
Pri tom poziari, dyme, prachu, kriku, hluku, vybuchoch....

Proste sa divim, ze ta budova proste necapla jak bola dlha (dobre tak nie uplne, ale velka cast) na vsetky ostatne budovy...

Skoda, ze boli znicene black boxy, ktore su specialne navrhnute pre rozne letecke katastrofy...

105.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 8. 2015, 09:00 avatar
(86.) Nevsimol som si tento prispevok, dlhujem teda odpoved. Nosniky v spodnych poschodiach neboli oslabene, oslabene boli iba nosniky v priamom kontakte s poziarom - tie povolili ako prve a nasledne cela vrchna cast zacala padat na spodnu, a spodna sa zrutila, lebo jej neporusene nosniky neboli dimenzovane na takyto sposob razoveho zatazenia.

Eh... ale ved demolacia by vyvolala tie efekty - dym, prach a vybuchy po trhavine. Mne ide o to ,ze riadenu demolaciu predchadzaju tyzdne az mesiace pripravnych prac, ktore sa nedaju utajit, resp prevadzat tak ze si to nikto v budove nevsimne.

Budova nie je strom a spadnut ako strom moze iba v specifickych pripadoch - keby bola presne a nahle odstrelena cast budovy tesne pri zemi, ale aj tak by to nebol pad uplne identicky s padom zotateho stromu.
Súhlasí veriaci-4

106.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 8. 2015, 09:05

108.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 14:52 avatar
Iba prasa automaticky zere co mu naleju do valova, bez toho aby aspon trochu popremyslal..

109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:53 avatar
celkom pekne podobenstvo Wolfe chvalim

110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:54 avatar
Odporucam tento pristup zvolit aj pri citani biblie

111.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 14:56 avatar
Ak je nieco transcendentne, tazko budes o tom rozmyslat... mozes rozmyslat len o svedectvach... mozes im verit, alebo nie  

112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 14:56 avatar
Da sa to ale je to narocna uloha Potrebujes strasne velky vypoctovy vykon v hlave a trochu predstavivosti

113.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 15:19 avatar
A ja som mylel, ze ateisti si myslia, ze veriaci maju predstavivost, ked si dokazu predstavit nadpozemsku bytost  

114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 8. 2015, 15:40 avatar
Povazujes ma za ateistu?

115.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 8. 2015, 02:28 avatar
Vacsinou casu sa tak prezentujes... pokial nerobis nieco ine z recesie  

107.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 14:51 avatar
"Eh... ale ved demolacia by vyvolala tie efekty - dym, prach" >> Pozri si videa... dymu a prachu je tam plno

"Budova nie je strom a spadnut ako strom moze iba v specifickych pripadoch">>Beriem spat - nemyslel som to uplne doslovne, samozrejme hocijak rozdrobena, skor som to pouzil ako nadsadzku- chcel som tym zvyraznit to, ze sa budova sklopila na seba ako ked sa sklopi natiahnuty akordeon ..
Proste sa mi nechce verit, ze by sa pekne poskladala pod sebe bez vacsieho vychylenia

26.
označiť príspevok

ulmus
   22. 7. 2015, 21:30 avatar
hudobnici Rammstein aby pobavili publikum sa pysia cudzim perím vyvinutym v casoch ked oni kakali do plienok

28.
označiť príspevok

ulmus
   22. 7. 2015, 21:38 avatar
uf zabudol som pridat obrazok
upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

32.
označiť príspevok

Aranjes žena
   22. 7. 2015, 21:53 avatar
26. houbeles...oni len "nastavili zrcadlo" :p
Súhlasí Sloven

27.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 7. 2015, 21:36 avatar
kulisy? ,., sondy na mesiaci majú.., tiež vyhlassujú že sú zaznamenané základne UFO, pritom sú to základne NASA.

29.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 7. 2015, 21:40 avatar
som presvedceny ze tam pristali.
Súhlasí ulmus, Karola

30.
označiť príspevok

ulmus
   22. 7. 2015, 21:46 avatar
aj keby bolo, vsetko inak
i tak ma kozmicky vyskum uspechy, ktore radikalne zmenili ci chceme alebo nie nas pohlad na Vesmir
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
aj na Venusi "sme" pristali.sice len roboti

35.
označiť príspevok

zoozoo muž
   22. 7. 2015, 22:14 avatar
na venusi su sakra ine podmienky.

36.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 7. 2015, 23:32 avatar
Myslím si, že americký astronauti boli na mesiaci. Celý ten projekt bol však dosť riskantný. Pri spoľahlivosti súdobej techniky veľa krát nemali záložný plán v prípade zlyhania. Aspoň mne to tak prišlo. No americká vláda bola ochotná riskovať, veď išlo o kozmické preteky medzi USA a ZSSR.
Súhlasí Lemmy, Wolfe

77.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 7. 2015, 00:39 avatar
Niektorí z vás su tu ako moja žena, čokolvek by sa jej nepodarilo, vždy bude hľadať dôvody, ako za to obviniť mňa.
Súhlasí zoozoo, Wolfe

79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 7. 2015, 09:17 avatar
Ta tvoja, ako keby z oka vypadla tej mojej  

87.
označiť príspevok

TvojOponent19
   4. 8. 2015, 18:37 avatar
A možno ani nevypadla. Možno je to jedna a tá istá...žena... hehe

90.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 8. 2015, 07:33

99.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 01:43 avatar
Jasne ty vobec na mna neutocis, ty len poucas...
BULLSHIT!

88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 8. 2015, 07:20 avatar
Pochybujem, ta moja je mladsia o 10-11 rokov odo mna.. Elemir je odo mna o dost starsi.. myslim, ze aj jeho manzelka je starsia odo mna..

89.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 8. 2015, 07:30 avatar
Vieš ,ja to poviem takto .
Až uvidím cez ďalekohľad na Mesiaci techniku ktorú tam zanechali astronauti ,tak až potom uverím ,že tam naozaj niekto bol !
Bez dôkazov neuverím .
Fotky ako dôkaz neberiem ,pretože si také môžem spraviť na NTB-ku .

V dnešnej dobe už sú dostupné ďalekohľady pre amatérov cez ktoré sa dá veľmi pene vidieť detailne povrch Mesiaca .

91.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 8. 2015, 07:42

93.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 8. 2015, 07:47 avatar
Veriaci-4! No tak, nezasieraj mi tému haluzami. Spasenie trávy má význam akurát pre kravu. 
Súhlasí Peťo

98.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 01:42 avatar
ad 91: Co sa tyka sekcie, je to v nabozenstve..
Ale co sa tyka temy samotnej, mas pravdu, je to mimo misu..

100.
označiť príspevok

zoozoo muž
   6. 8. 2015, 01:45 avatar
ale ved ty zasieras temy casto neopodstatnenymi napadnutiami.

Miznuce rysave vlasy

95.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 8. 2015, 08:12 avatar
K 91 .
Veriaci-4 ,debatujeme o kozmonautoch na mesiaci ,alebo o spasení ?

92.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 8. 2015, 07:46 avatar
Peťo, takže ty neveríš, že Európania kedysi objavili Ameriku. Kolumbus nedoplával k americkému brehu. Podľa teba. Dôkaz z NTB nemáš!

94.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 8. 2015, 08:08 avatar
Lemmy , debatujeme o Mesiaci a nie o Kolumbovi .
Napr. vo hvezdárňach majú na 100% kvalitné ďalekohľady ,ktoré by to v pohode mohli dokázať .
V blízkej budúcnosti si urobím na to čas a pôjdem sa pozrieť .

101.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 01:45 avatar
Vraj niekedy je vidiet odlesk nejakeho bordelu co tam zanechali...

102.
označiť príspevok

zoozoo muž
   6. 8. 2015, 01:47 avatar
nechali tam laserove odrazace...
Súhlasí Wolfe

103.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 8. 2015, 01:54 avatar
Uprimne .. nevedel som si spomenut, co to ta nechali... tak som trochu zamenil slovicka  

104.
označiť príspevok

zoozoo muž
   6. 8. 2015, 01:59 avatar
kazdopadne nechali tam bordel.
bordelom je zasvinena aj cela obezna draha zeme...
Súhlasí Wolfe

96.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 8. 2015, 08:15 avatar
JA osobne som si prezrel dost vela dokumentov venujucich sa jednej aj druhej strane ( teda ci tam boli, ci nie) a nebudem sa vyjadrovat, kedze sa to pre laika neda zospovedne posudit.
ALe na margo. Kopec astronautov, dnes verejne tvrdi, ze stretli mimozemske objekty, myslim, ze aj Aldrin.
Takze Lemmy, ak veris Aldrinovi, ze bol na Mesiaci, evris, ze existuju mimozemstania realne sa pohybujuci v Slnecnej sustave?

97.
označiť príspevok

asmodei muž
   5. 8. 2015, 10:07 avatar
(96.) Buzz Aldrin nepovedal, ze videl mimozemstana, on povedal ze videl UFO a podla neho to bol pravdepodobne odlesk svetla na ulomku solarneho panelu. A je uplne jedno comu Aldrin veri alebo nie, to nijakym sposobom nezmeni to, ze sa prechadzal po povrchu Mesiaca.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:11,  Truľo dementi ako ty chcú vytvoriť z Europy Afriku. Ked chceš žiť v Afrike vypadni do...
dnes, 11:08,  Prirovnávať agresívnych extrémistov k Lívii ? :)
dnes, 11:06,  mufko, svet sa mení...a jednotlive rasy žiju vedla seba už po celom svete.....Taký je...
dnes, 11:04,  Nie, nepovažujem. Ale ani drzých novinárov, ktorí otravujú ľudí s mikrofónom,...
dnes, 11:03,  Truľo sme v EU !!!!!! Ty si písal ved ked tu chcú žiť ? Nechcem z Europy Eurábiu.
dnes, 10:58,  kde tu vidiš polovicu Afriky?....Na Slovensko sa nehrnu a ani sa hrnuť nebudú...Jednak nie sme...
dnes, 10:53,  My sme v EU truľo ! A čo ked tu chcú žiť to sem vpustíme polovicu Afriky ? Ty islamský...
dnes, 10:52,  Napadanie žien považuješ za normálne :)
dnes, 10:51,  Otázka je iba, či tu chcú žiť podľa našich pravidiel, aby sme sa mali dobre aj naďalej.
dnes, 10:49,  pytam sa o Slovensko....Asi sa tu mame v tej Europe dobre nemyslíš, ked tu chcu žiť?......
dnes, 10:48,  U mňa áno. Normálni Slováci, akých stretám bežne :)
dnes, 10:47,  Nevysvetlím, neprezradím. Ty v také veci ani neveríš, ani nemáš o nich zodpovedajúce...
dnes, 10:46,  Truľo Počet migrantov v Európe v r. 2019 prevyšuje počet z r. 2018 o 10 percent....
dnes, 10:45,  Extrémisti čo Líviu napadli sú v pohode :)
dnes, 10:40,  (30) Era, ale no - nože mi vysvetli/prezraď na konkrétnych faktoch a argumentoch, v akej...
dnes, 10:37,  daj statistiky o invazii na Slovensko.....
dnes, 10:37,  Tá mladá provokatérka mi v tom videu fakt lezie na nervy :)
dnes, 10:36,  Ano truľo invázia moslimov do Europy pokračuje
dnes, 10:35,  Nielen Rusi môžu biť manželky, ale aj Rusky môžu biť manželov. Na to nezabúdaj :)
dnes, 10:34,  aj na zahori sa im páči.......nevieš dajake štatistiky?......
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(257 695 bytes in 0,344 seconds)