Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Monoteické a polyteické naboženstvo

90
reakcií
2726
prečítaní
Tému 6. januára 2015, 07:16 založil mamaleone.

podobné témy:1.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 07:16 avatar
Monoteizmus uznáva jedného boha (kresťania, židia, islam...)

Monoteisti sú agresori, bojovníci za pravdu svojho náboženstva.

Polyteisti sú naopak uznávajúci viacej bohov (šintoizmus, hinduizmus)
sú umiernený , nevyvolávajú zbytočné konflikty, uznávajú aj zvieracie práva na život.

Bol som v Indii a v Nepále a videl som správanie hinduistov, pre mňa niečo nepochopitelné ale veľmi príjemné, dokonca si nerobili nič s toho že som ateista bol som pre nich ako každý iný človek.

Je to veľký rozdiel medzi monoteistami a polyteistami.

Aj tu na dfku je vidieť aký sú agresívny monoteisti (asi dostanem výprask )
Súhlasí Lucifero


3.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 09:17 avatar
Keď chceme posudzovať monoteizmus a politeizmus, treba zobrať do úvahy všetky pre a proti. Nie je to ani tam také ružové, ako píšeš. Napr. kastovný systém, kúpanie sa v Gange, v takej špine, ktorú by monoteistickí Židia považovali jedine za stoku,
robenie si boha zo zvierat. Minule som videl taký dokument, ako si kravka chodila po ulici a kradla trhovníkom šalát. Každý sa bál krave - bohu nejako ráznejšie v tom zabrániť. Bolo to komické.
Okrem toho, ja keď uznávam ako monoteista jedného Boha, tolerujem iných tým, že nepoužívam žiadne násilie, aby som ich nútil veriť. Predstavujem im svoju vieru jedine ústami a diskusiou, nepoužívam žiadne zbrane. Takže nie je monoteista, ako monoteista.
Súhlasí milky945, Wolfe


5.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 11:05 avatar
vidieť že to vy monoteisti nikdy nepochopíte, tebe by krava kradla šalát ale tomu hinduistovy to pride ako že ,,no vezmi si, ešte chceš?" oni ani nechcú rázne zasahovať!! , tu je ten rozdiel, hinduisti sú vegetariáni ich strava je podla mňa ovela pestrejšia ako naša aj našich vegetarianov a vedia ju dokonale chuťovo zladiť, to čo ty vidíš v televizii to je iba ilúzia , treba to zažiť, ovoňať, ochutnať a až potom môžeš porovnávať, a že ty považuješ gangu za stoku , oni ju považujú za posvetnú.
Súhlasí B0ris


7.
označiť príspevok

B0ris muž
   6. 1. 2015, 11:26 avatar
Tunajsi ludia prestavaju chapat uz aj to, ak niekomu das nieco zadarmo.... pozeraju na teba ako na uplneho idiota a pri tom sa nestitia ti na to este povedat, ze su veriaci krestania a ze boh by nic nerozdaval, ale boh chce hospodarit, neprisposobivych by boh popravil a obdobne do neba volajuce idiotstva....
Proste zapadny svet utrpel vaznu psychicku porazku, z ktorej sa spamata snad az po velkej vojne, ktora ho odnauci zmyslat ako kreten.
Súhlasí mamaleone


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   6. 1. 2015, 12:53 avatar
5: RE "tomu hinduistovy to pride ako že "no vezmi si, ešte chceš?"":
No neviem, majú málo pre seba a s radosťou sa nechajú okradnúť kravou? Daj si dole ružové okuliare naivity.


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:14 avatar
Mamaleone, veď mne sú Indovia a indickí vegetariáni sympatickí, ja sa tiež snažím tak stravovať, čiže mäso jem len minimálne.
Aj niektoré zvyky hinduistov, alebo budhistov sú mi sympatické. Ja som len chcel poukázať na to, že aj tam sú negatíva, netreba to vidieť tak ružovo.


66.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 16:49 avatar
Nato aký sú chudobný si my vôbec nevieme predstaviť poniektorí majú iba holý život a nejaký chatrný odev a aj tak sa usmieva a sú ,,happy" rozprávaš o ružovej farbe , nevidel si, nezažil si tak tak nehovor že to netreba tak vidieť. Ja tvrdím že vy kresťania sa nemôžete ani trochu porovnávať s nimi , je to skratka neporovnatelne, iba ak naboženstvo ako také...

apropo - ani len páru nemáš o vegetariánskej strave , tam je naozaj prísna, mäso žiadne!! ale budhisti ho už môžu , takže budhistom by si mohol byť 


32.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 15:46 avatar
Tu vidieť, že všetci, a to nie sú len takí, onakí, ale aj hentakí....

Budha ako viem, hlásil sa k tomu istému Bohu, ako Dávid, ako Ježiš, tak isto aj Mohamed, Zoroaster, Krišna, Lao-C...to len temné a pomýlené hlavy všetko prekrútili, vytvorili náboženstva, istotne nie preto, aby ľudia pravdu a toho jediného a skutočného Boha poznali, ale aby ľudí zviedli na scestie, mali nad nimi tak moc a prospech pre seba...tu na Zemi...mimo nej, to už je o inom, tam každý tam, kde si zaslúži, medzi sebe rovných...


68.
označiť príspevok

Fotoon muž
   6. 1. 2015, 17:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 1. 2015, 09:00 avatar
No neviem... taký Alexander veľký bol polyteista...


6.
označiť príspevok

fajer
   6. 1. 2015, 11:18 avatar
Alexander veľký bo v podstate masový vrah ako Džigischán,Hitler, Stalin....
Súhlasí mamaleone


8.
označiť príspevok

Lucifero muž
   6. 1. 2015, 11:49 avatar
6. fajer, zabudol si na Pána. To je najmasovejší vrah na tejto zemi. Napríklad jedna bezpríkladná Pánova surovosť je v Ozeášovi (Hozeášovi) 13/16: Samária ponesie vinu, pretože rebelovala (snažila sa použiť svoju slobodnú vôlu), proti svojmu bohu; padnú pod mečom, ich malé deti budú roztrieskané na kusy a ich tehotné ženy budú rozpárané. Táto vyhrážka má v rôznych vydaniach biblií rôzne odchylky, ale v podstate je to o tom,ako sú Pánom vraždené už malé det. Prečo? Teda Dingischán, Hitler, Stalin... sú vo veci vraždenia proti Pánovi len nevinní baránkovia.


37.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 15:53 avatar
Vy rohaté hebedo, čo vy sa už neviete zastaviť? Niečo vytrhnete z Biblie, a mávate tu s tým ako na 1. mája. Ak niečomu nerozumiete, tak už sa zastavte, ak neveríte, tak nechajte tak!
Súhlasí anonymný_koník


4.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 1. 2015, 09:38 avatar
Ja mám najradšej zase polygamické náboženstvo......... 
Súhlasí mamaleone


9.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 1. 2015, 12:05 avatar
Včera som bol na omši a dobíjali sa tam nejakí ožratí a nebolo to prvý raz, ak potrundžení ateista sa nám tam vrúti, rozbije pár skiel na dverách a trvá to dosť dlho ich presvedčiť, aby sa nám nevnucovali. dokonca ešte aj za komunistov platil zákon, že narušovať akékoľvek bohoslužby bolo trestné . Dnes sa nám tam nadrbe kdejaký ožran, a keď si sním neporadíme sami, ktovie kedy by prišli žandári, a ak vôbec.
Teda ani mono ani duo a ani tree, jedine evanjelium a to zase nie je pre všetkých, lebo tam je zase bariera zdravého ľudského rozumu.


21.
označiť príspevok

fajer
   6. 1. 2015, 14:59 avatar
to ako vieš že bol ateista, čo t mal napísané na čele,ved najviac pijú a bijú svoje ženy veriaci...


10.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 12:26 avatar
V Nepále som sa nestretol s ateistom iba turisti sú ateisti, väčšina sú budhisti a hinduisti, ale nikdy !! sa mi nestalo aby mi vyčítali že som neveriaci, ba priam ma ,,nosili na rukách" (obrazne povedané) Nepálske národné porekadlo je ,,Keď sa má môj priateľ dobre, mám sa aj ja dobre" je to hlboká filozofia tohto porekadla, a oni sa aj ním riadia, ich život je chudobný ale radostný, náš sprievodca bol hindu, čo sme chceli to nám splnil bez akéhokoľvek komentára a to ,,iba" za dva doláre na deň a jedlo. Pokial mám takúto skúsenosť tak viem aj rešpektovať ich náboženstvo aj s dobrými aj so zlými skúsenosťami, to sa nedá povedať o našich kresťanoch


14.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 1. 2015, 12:55 avatar
ake mas osobne skusenosti s krestanmi,lebo tema sa zase otaca na nich.
ja osobne na Slovensku,ci v inych krajinach,kde som bola som sa nestretla s nenavistou krestanov.
nikde sa ma nepytaju na moje vierovyznanie,ludia sa ku mne chovaju milo,slusne.
to len na tomto fore si veriaci medzi sebou a ateisti nevedia prist na meno,ale v realnom zivote
sa mi potvrdilo,ze ako sa spravam k ludom ja,taki su ku mne aj oni.
s dobrymi,ci zlymi skusenostami treba respektovat ludi a nie ich triedit,skatulkovat.


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 1. 2015, 13:00 avatar
Možno preto, lebo si sa ich nesnažil presvedčiť, že ich náboženstvo je hovadina...
Súhlasí Slušný človek


26.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:22 avatar
Mamaleone, a ty si myslíš, že keď k nám na Slovensko príde nejaký turista, tak našinci hneď skúmajú, akého je náboženstva, alebo či je ateista? A tiež sa sprievodcovia, alebo tí, čo ich prevážajú v meste červeným autobusíkom, k nemu správajú milo. Pre takého Nemca, alebo Angličana sú naše ceny tiež iba "pár" eur, tak ako pre teba služba Nepálčana za 2 doláre.
Si voči kresťanom zaujatý. Ja som napr. kresťan, snažím sa pre druhých vo svojej práci urobiť maximum, mnohí sú s mojou službou spokojní, ale ani netušia, že som kresťan, lebo to nemám na čele napísané. Ani im to nehovorím. A takých ľudí, čo sa snažia druhým urobiť dobre je u nás veľa, či už veriacich, alebo neveriacich.
Súhlasí milky945


11.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 12:33 avatar
Mamaleone-obdova Lucifera    
Pekné aspoň, že máš aký-taký názor a skúsenosť (aj keď je to podľa viacerých úplna hovadina). Ale videl si, prišiel si, „zvíťazil si"...  aspoň niečo


12.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 12:42 avatar
neviem či si veriaci ale rozprávaš ako hojdací koník, aká hovadina ak sú ludia k sebe milí to je hovadina?, ak ti splnia čo ti na očiach vidia to je hovadina? tam som si urobil obraz o veriacich všetci s kým som sa stretol boli ku mne milí a úprimný kdešto tu v Europe!! sa to dá povedať iba o veľmi málo ľuďoch.


15.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 12:59 avatar
Jasné, jasné, jasné. To už máš tak zakrabičkované, že vidíš kresťana a hneď ho vidíš ako čiernu ovcu....ja za toto nemôžem, najprv by si si to mal ty vyriešiť zo sebou....
Moment, ja som vlastne ani nepovedal, čo na tvojom úvodnom príspevku vidím ako hovadinu, a ty si zrazu začal sypať z rukáva, čo si myslíš, že si myslím...

„Monoteisti sú agresori, bojovníci za pravdu svojho náboženstva."
A si si istý, že všetci? Som agresor, čo myslíš? Mňa nepoznáš, teda nevieš povedať, aký som...je to práve naopak. Je veľa umiernených kresťanov, ktorí sú plachý. (ešte som nevidel agresora, ktorý je aj plachý, hmmm...) A bojujúci za pravdu? No, skutočne veriaci človek, taký už nemusí hľadať pravdu. Ten ju predsa už našiel   a ostatní, tzv. papieroví kresťania, tí nech robia, čo chcú
Súhlasí Slušný človek


67.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 17:00 avatar
Ja si myslím že si agresor lebo si ma nazval luciferom, je to útok či nie?


72.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 18:09 avatar
Obdobou Lucifera (áno, bol tam preklep), a Lucifera, ktorý je v nominatíve Lucifero, nie Lucifer (a teda náš milý Lucifero z dé-efka)...a to dobre vieš...  


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 1. 2015, 13:22 avatar
"No, skutočne veriaci človek, taký už nemusí hľadať pravdu. Ten ju predsa už našiel a ostatní, tzv. papieroví kresťania, tí nech robia, čo chcú " Položil si si vážne niekedy otázku, čo by to mohla byť pravda? Je to súlad s realitou, so skutočnosťou a keďže ľudia môžu veriť vo všeličo možné tvoje tvrdenie je nezmyselné a neopodstatnené, že tí čo veria, pravdu už našli. Je to len spôsob, ako odradiť lapeného veriaceho od racionálneho a kritického myslenia, v tomto prípade, vymysleného náboženského učenia. Koník, uč sa myslieť, nie veriť.


18.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 13:33 avatar
„Je to súlad s realitou, vo skutočnosťou"...
To máš tak...
ani ty si v živote nevidel (teraz trepnem) Pluto, a predsa veríš (resp. vieš), že existuje...
ani my sme v živote nevideli Boha alebo Ježiša Krista, a predsa veríme (resp. vieme), že existuje...    
„tvoje tvrdenie je nezmyselné a neopodstatnené"
ale ani existencia Pluta nemusí byť skutočná. Aj ty veríš, že existuje, lebo ho videlo mnoho ľudí (napr. všetkými tými „-skopmi". To máš tak. Uviedol som síce blbé príklady, ale verím, že si pochopil, kam som narážal...
„uč sa myslieť, nie veriť" keby som nemyslel, neveril by som. Moja viera vychádza z poznania, a k tomu som došiel myslením   Ty síce myslíš, ale stále ti to nejak nedochádza. Uhm, čo narobíme 


19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 1. 2015, 14:29 avatar
Neviem aká reálna skutočnosť ťa oslovila, že veríš vymysleninám tvojho náboženstva ale ak by si chcel porovnávať reálne objavy s náboženskými bludmi, či poverami, tak sú to neporovnateľné kategórie. No mal som ti napísať- uč sa racionálne a kriticky myslieť. Ozaj skús sa racionálne vyjadriť prečo chceš byť nábožensky veriacim človekom? Veď ozaj môžem pripustiť jestvovanie nejakého popudu ktorý bol príčinou vzniku vesmíru, ale náboženské učenia, bez akéhokoľvek reálneho kontaktu na tento hypotetický popud, boli vymyslené ľuďmi a mnohokrát ľuďmi nehodnými (Mojžiš, Mohamed). Ale ak je tvoja viera bezdôvodná, staviaš sa do pozície hlupáka. A podľa tvojich reakcií, mám dôvod si to myslieť. Opravujem - chytrého hlupáka.


20.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 14:59 avatar
Mne je šuma-fuk, či si o mne myslíš, že som hlupák, či chytrý hlupák. Každý má na toho druhého nejaký názor. Tvoj na mňa je takýto. Ja toto meniť nebudem...je to tvoja vec, iste na to máš dobrý dôvod  
„bez akéhokoľvek reálneho kontaktu"...ty to nechápeš. Ja s Bohom, rovnako aj ostatní srdcom veriaci, máme vzťah. Pravý vzťah. Denný kontakt. Ale to to proste nepochopíš, lebo to nezažívaš.
Napr. aj ty máš denne kontakt s Bohom, len ho nerozoznávaš.
Ako by som ti to len vysvetlil na nejakom príklade...
Napr. keď ti zomrie niekto blízky. Vieš, že existoval, ale predsa tu už nie je. A ak bol veľmi blízky, tak sa s ním môžeš aj rozprávať (neviem, či niekoho takého máš), aj keď to nemusí byť nahlas...
Zlý príklad dať niekoho už zosnulého, ale lepší mi nenapadol...
Ja proste ten vzťah s Bohom prežívam, aj keď ho neviem opísať.
Je to proste taká istota, že „áno, mám niekoho"-niekoho, kto je mi Priateľom. Niekoho, kto za mňa zomrel. Daj svoj drahocenný život. Vieš si to predstaviť? Nevieš. A taká je Božia láska k nám=nepredstaviteľná. A aj tento Boží vzťah s nami ľuďmi je položený na láske, a tak je nepredstaviteľný...neviem ti ho opísať, ale naisto viem, že je  
A to s tým náboženstvom. Myslím, že viera nie je priamo úmerná náboženstvu. Nezávisí od neho...netreba to vždy pliesť...Ja napr. verím v Boha. Zároveň však neverím niektorým veciam v náboženstve, chápeš... 
Súhlasí J.Tull, elemír


23.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2015, 15:13 avatar
anonymný_koník, súhlasím s tvrdením, že i veriaci majú rozumové dôvody pre svoju vieru... je však nemyslením, ak dávajú do súvisu vieru v Pluto, s vierou v Boha. Na Pluto sa teoreticky (ak Ti to stojí za námahu i prakticky... ) môžeš pozrieť... podobne mnohí kresťania vo svojom nemyslení, tvrdia, že viera v existenciu povedzme cisára Vespaziána, je analogická viere v existenciu Ježiša. Neuvedomujú si, že jedna vec je veriť v existenciu osoby a iná veriť v jeho zázračnosť. Nie je problém uveriť v existenciu Vespasiána, problém je uveriť v to, ako píše Tacitus, že pred veľkým davom vyliečil chromého a slepému navrátil zrak... 
Súhlasí sta2rky, mamaleone


25.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 15:18 avatar
ja som napísal, že moje príklady sú úplne odveci, ale lepšie mi v tejto problematike akosi nenapadajú...  ale myslím, že každému dôjde, že je to tak...
No by si sa čudoval, niektorí popierajú i samotnú existenciu Ježiša...
A ten Vespazián, no čo ti k nemu poviem...podľa mňa nikto nenájde dokonalý príklad, k čomu by sa dal prirovnať čo i len jeden z Trojice.. 
Súhlasí J.Tull


27.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2015, 15:30 avatar
anonymný_koník, nečudujem sa, že niektorí popierajú i samotnú existenciu Ježiša. Diskutoval som s niektorými a dokazoval jeho historickosť...
Ešte že píšeš "moje príklady sú úplne od veci" mnohí takéto, im podobné, pokladajú za úplne logické... neuvedomujú si, že nimi dokazujú vlastný nerozum...
Nerozumiem čo každému dôjde, že je to tak?
Príkladov k "čo i len jeden z Trojice" máš viacero. Jeden za všetky sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 15:34 avatar
T: Diskutoval som s niektorými a dokazoval jeho historickosť...

A dokázal si jeho historickosť?


34.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2015, 15:47 avatar
Lemmy, na to som slabý v páse... dokazoval som, uvádzal dôvody, prečo nemohol byť, podľa mňa, len vymyslenou postavou...


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 15:51 avatar
A aký to má význam? Veď vtedy tam boli ľudia s takým menom, je to meno ako každé iné. To ako keby si uvažoval o tom, či nejaký Jožko žil.

Ide o iné! Narodil sa tak, že nemá mužského predka? Že bola jeho matka oplodnená zázrakom? Takže žil taký Ježiš?


39.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 15:55 avatar
Nechcem sa vám pliesť do kšeftov, ale myslím, že JT obhajoval existenciu, nie údajné zázraky  
Súhlasí J.Tull


41.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2015, 15:56 avatar
Lemmy, uvádzal som dôvody pre existenciu "historického Ježiša", nie "Ježiša evanjelií". V téme bol spochybnený Ježiš ako "historický človek"... k tomu som sa vyjadroval...


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 15:57 avatar
Potom dobre, akurát neviem, koho zaujíma nejaký židovský Jožko, keď takých Jožinov tam bolo habadej.


46.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 16:02 avatar
Lemmy, lenže ten nejaký židovský Jožko je najznámejšou osobou na svete. Tak asi zaujíma dosť ľudí.


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 16:07 avatar
Nie, ľudia veria mytologickej postave. Nikto zatiaľ nedokázal, že táto postava aj reálne žila.


49.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:08 avatar
Lemmy, tuším sú zdroje. Plný internet. Ale je na užívateľovi, či tomu verí  


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 16:12 avatar
Jasné, len mne sa nechce diskutovať o tom, čo kto čomu verí. Ale o dôkazoch.


54.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:16 avatar
Ale veď aj dôkazom môže niekto veriť a iný nie...je to o tom, či tomu/onomu veríš, a nie či o tom je dôkaz  


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 16:18 avatar
Dobre, tak uvádzaj dôkazy.


57.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:19 avatar
Je tu na to dôvod, keď ty veríš úplne iným z nich ako ja? Pufff, asi nie


58.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:20 avatar
A navyše, niečo, čo ja považujem za dôkaz, pre teba dôkaz nie je (čo sa týka náboženstva)


52.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 16:12 avatar
Nie je ich veľa, ale aj niektorí historici sa o tomto človeku zmieňujú, napr. Josefus Flávius. Ale ani na tie zmienky nemajú všetci rovnaký názor. Odporcovia tvrdia, že aj tie sú nevieryhodné.


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 16:16 avatar
esejec, esén: nábožensky; príslušník židovskej náboženskej spoločnosti organizovanej ako náboženský rád (2. stor. pred n. l. – 1. stor. n. l.)

A boli významní aspoň vo svojom okolí. A mali tiež Učiteľa. Ale evanjelisti si to nevšimli? Nemohli, lebo mýtus o Ježišovi sa začala písať oveľa neskôr.


59.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 16:20 avatar
Lemmy, teraz som nepochopil, čo máš na mysli, že si evanjelisti nevšimli?


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 16:22 avatar
Nevšimli si esénov.


61.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:24 avatar
Evanjelisti sú podľa evanjelií, tak nech majú esejeci Esejecov   


48.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2015, 16:08 avatar
Lemmy, to je síce pravda, ale nie každý "židovský Jožko" bol ukrižovaný a hlavne nie každý z nich tvorí základ nejakého náboženstva...


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 16:12 avatar
Ide o to, či je nejaký dôkaz, že bol ukrižovaný. Píše sa v biblii, že bol ukrižovaný Romanmi, ale vtedy tam Rimania neboli, len centúria, pomocné vojská, zložené z Nerimanov. Ďalej, nešlo o ukrižovanie ako to zobrazujú kresťania, ale o pribitie na kôl.

V čase židovských sviatkov sa nevykonali žiadne popravy. To by vtedajší historici zaznamenali.


53.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:14 avatar
Takže možným faktom z Biblie nechceš veriť, ale nejakým iným zdrojom áno?    


42.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:57 avatar
Nevieme, ale niektorí ľudia tvrdili, že áno.


29.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 15:38 avatar
Ale tak myslel som taký príklad z bežného života; niečo, čo je známe všetkým (napr. keby som sa svojich spolužiakov opýtal, či vedia, kto sú nejakí Trimúrti, alebo hoc aj Višnua pochybujem, že by o nich vedeli)...tak preto uvádzam biedne príklady  
Ale zase keď chceš vysvetliť napr. jednu vlastnosť, tak sa to dá pochopiť aj cez biedny príklad  
Tull, ja som z teba jeleň. Možno si mi už odpovedal, ale keď sme na seba narazili v jednej z mnoha náboženských tém, v čo to ty vlastne veríš? Ak to nie je tajomstvo   


30.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:39 avatar
Koník. A ty nepoznáš vieru v špagetové monštrum?


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 15:43 avatar
Iste, ale to je satira. Kiež by aj tvoja viera bola taká.


33.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:46 avatar
Ty by si zas nemusel každé slovíčko brať smrtelne vážne.
Súhlasí Lemmy


36.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 1. 2015, 15:51 avatar
Slušný človek, neviem prečo v tejto súvislosti sem pletieš špagetové monštrum? Som neveriaci pes, neverím v Boha (neviem, či existuje... ), ale ani v monštrá... Viem, že existujú Svetlí Kakovia, ktorých stvorilo Jedno Veľké... viem, lebo je to čistá pravda        


38.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:54 avatar
Čakal som koníkovu reakciu, ale akosi neprichádza.


40.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 15:55 avatar
Jáj, jáj, ahá. Na mňa čakáš? Ešte raz sa spýtaj    


44.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 1. 2015, 15:58 avatar
Prečítaj si 30.


45.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 15:59 avatar
Nie     si nerob srandu, Slušný človek, hej?    Toto sú vážne veci   


22.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 15:00 avatar
Mamaleone, a môžem sa teba niečo spýtať, ale tak, aby si mi dal jednoznačnú odpoveď?
Čomu veríš ty?
Ako sme vznikli, a čo sa podľa teba deje po smrti?
Lebo tu píšeš, že monoteisti sú agresori. A predsa, keď veríš napr. ako to hovorí mnoho ateistov „verím v seba", tak to máš potom tiež monoteizmus, nie? Jedného boha=seba....


62.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 1. 2015, 16:28 avatar
"Čomu veríš ty?" opýtali sa T.G. Masaryka a on odpovedal: "Ja nepotrebujem boha, ale potrebujem kočiša a ten potrebuje boha, aby mi nekradol obrok určený pre moje kone." koník - tvoju vieru potrebuje náboženské spoločenstvo do ktorého chodíš a cez ktoré si ty môžeš upevňovať svoje sebavedomie, lebo si ťa tam formálne vážia a ťa povzbudzujú v tvojej viere, lebo príde čas, ke ď budeš pre nich užitočný svojími finančnými príspevkami tak ako aj tí ostatní a za to ti sľúbia čo si len budeš želať, ale získaš to až po smrti. O tom je tvoja viera a tvoje náboženstvo. A prepáč, že som ti to napísal takto na rovinu.
Súhlasí mamaleone


63.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 16:31 avatar
Takže ty si myslíš, že ja finančne prispievam svojmu spoločenstvu? Huh, tak to si na omyle...max. tak občerstvením, aby sme tam mali čo jesť    


65.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 1. 2015, 16:43 avatar
Ja som ti napísal- keď príde čas a budeš pre nich užitočný. Ale to robí aj RKC priamo s narodenými deťmi. "Nezmazateľne" ich pokrstí a má z nich celý ich život osoh. Aký? robia RKC komparz - obrovské množstvo registrovaných veriacich a tým aj moc a neobmedzenú drzosť diktovať nielen svojim veriacim, ale aj ostatným občanom ako sa majú správať podľa predstáv cirkevnej hierarchie a ešte si nárokujú podporu zo štátnej pokladnice a podvodom získané majetky .
Súhlasí mamaleone


73.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 18:12 avatar
Ja súhlasím s chudobou cirkvi, a nie s takým bohatstvom. Žiaľ, ja to nezmením... :-) Ani cirkev nie je dokonalá, rovnako ako nikto z nás


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 1. 2015, 18:12 avatar
Vy ste pomyleni... Bohatstvo je dobre, chudoba je zla...
Súhlasí mamaleone


76.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 18:17 avatar
Kto vy ste pomýlení?
Ale ja si myslím, že aj bohatí môžu byť spasení, aj keď sú bohatí (myslí sa tým nadštandardne-vila, veľa peňazí)...aj keď neuposlúchli Boží rozkaz. Ale kto ich dodržiava dokonale...
V Biblii sa, už neviem presne, kde, ale ak raz už človek uverí, a potom sa vzdá svojej viery, aj tak bude spasený, len tam majú byť nejaké „zťažené" podmienky...
Takže taký človek sa mohol držať v chudobe, no dostal sa ku peniazom, a tie ho pozbavili jeho viery. Bude bohatý, a predsa spasený :-) A tým nikomu nedávam návod či čo, ale tak to je...a to bola riadna odbočka...
Telesne chudobný a duševne bohatý je blažený....proste to tak je    


78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 1. 2015, 18:19 avatar
Vy co oslavujete chudobu a dehonestujete bohatstvo :-)


89.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 22:53 avatar
A čo tebe dá tvoje materiálne bohatstvo, milý EnaXnaY? To ti zaručí maximálne pýchu do konca života a grátis máš aj veľa falošných priateľov  


64.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 16:32 avatar
Masaryk, ten ktorý nemal rád Slovákov...Dobrý vzor...To že on nepotreboval, len svedčí o jeho namyslenosti, že aký bol on dôležitý...pre ľud, pre vlasť..., pre Slovákov určite nie...Len zabudol na jedno tiež, že dnes kráľom, zajtra žobrákom...


69.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 17:12 avatar
Sloven neviem ako čítaš ale to čo povedal Masarik o svojom kočišovi so Slovenskom nemá nič spoločné !

A takto sa odvádza od témy

Re:22 aj keď nemám vo zvyku odpovedať na hlúpe otázky tak ti odpoviem: ja verím iba vo svoje ruky to čo si neurobím nemám, nepomôže mi žiaden boh, a po smrti(ktorá aj tak príde) mi môžu vieš čo ... lebo po smrti už nič niet a to platí pre každého, iba veriaci si myslia že budú žiť večne, hoci na posmrtný život niet jediný dôkaz
Súhlasí Lemmy, sta2rky


70.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 17:21 avatar
Niet ani jediný dôkaz...No opäť som sa dobre zasmial.... 

A Masaryk? No napísal som to, čo so napísal, jasné povedal, že on Boha nepotrebuje, ako keby jeho Boh áno.....

Je smiešne, že aké to nič, ta mini bodka sa vždy naparuje...no hrôza....


71.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 17:32 avatar
A aký dôkaz máš ty? sem sním možno začnem aj ja veriť ak je to dôveryhodný dôkaz


75.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   6. 1. 2015, 18:14 avatar
PREČO SA, MILÝ BOŽE, ATEISTI FURT DOKOLA MUSIA OHÁŇAŤ DÔKAZMI?! LEBO NIČ INÉ NEVEDIA?
Súhlasí Sloven


80.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 18:26 avatar
A keď sa im podá, tak predsa kričia, nič také nie je, to si vymysleli, to sa im snívalo a podobné kydy....

http://www.youtube.com/watch?v=IQsnKHCjDpY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


http://www.youtube.com/watch?v=6SzPFY00N44 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.martinus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=DMc0Z2O6D6c Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Ak poviete, že nie, výmysel, tak to povedzte aj tým tisícom, čo také niečo prežili, o čom píše Moody....


83.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 1. 2015, 18:36 avatar
Pretože ich teisti naučili, že sa im nedá len tak veriť. Príliš veľa klamstiev, preto každý rozumný dá radšej prednosť dôkazom.
Súhlasí mamaleone


77.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 18:18 avatar
Veru koník nič ine nevieme iba na všetko potrebujeme dôkazy , vám stačí sväté pismo ale pre nás to nie je dôkaz


79.
označiť príspevok

Al_ice
   6. 1. 2015, 18:25 avatar
tak ich hladajte.
preco vam veriaci maju nieco dokazovat,vy pochybujete,neverite.
Súhlasí Sloven


82.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 18:33 avatar
no moment , to čo ja potrebujem k životu sa dá hravo dokázať ale po smrti už niet nič aj to sa dá dokázať(lekársky) ale vy veriaci to neviete dokázať tak máte hlúpe vyhovorky ako ,,hladajte ich" alebo PREČO SA, MILÝ BOŽE, ATEISTI FURT DOKOLA MUSIA OHÁŇAŤ DÔKAZMI?! alebo Niet ani jediný dôkaz...No opäť som sa dobre zasmial.... tak takéto vy máte dôkazy hmm


84.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 18:38 avatar
Smiať sa môžete tak nad sebou, ak vôbec sa to smiechom dá aj nazvať....Ako vravím, žiadny dôkaz vás nepresvedčí? Prečo? Ego a strach, že ak predsa áno, tak to moje ego by utrpelo, ten strach by sa znásobil....


85.
označiť príspevok

mamaleone muž
   6. 1. 2015, 18:51 avatar
Ja sa nesmejem ani nad tebou ani nad sebou, mňa nemusí nikto presviedčať o posmrtnom živote či existuje dôkaz alebo nie, verím že už po smrti nič nie je, nebojím sa ničoho ani smrti, keby bol nejaký dôkaz tak vy prvý s ním vyletíte na svet a také dokazy ako život po živote to nie je dôkaz to je román! alebo že je to napísané v biblii to nie je dôkaz to tiež napísal iba človek. Dôkaz niet ani nebude


87.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 19:23 avatar
Tak si naďalej pchajte tu hlavu do piesku pred faktami...A poznanie, aj u vás príde, tak ako u každého, či už veril alebo nie, to nič na tom nemôže zmeniť....


88.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 19:24 avatar


90.
označiť príspevok

mamaleone muž
   7. 1. 2015, 07:04 avatar
Tak to je pre teba dôkaz? hmm ja som sa tiež hral s fotkami a možno by som tiež dokázal fotomontáž (hoci nie som profik vo fotografovaní) čo by bola pre veriacich 100% vierohodné, nedaj sa vysmiať


81.
označiť príspevok

Sloven muž
   6. 1. 2015, 18:28 avatar
A prečo vy nepreukážete, že už len nič potom?


86.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 1. 2015, 19:11 avatar
Ten dôkaz je, že po smrti všetko čo si mal v mozgu zaniká so samotným mozgom, prestáva fungovať. Dá sa to zažiť pri celkovej anestézii a môžem povedať, je to celkom príjemný pocit. No hierarchia pre veriacich vymyslela dušu a tá vraj nezaniká. Nezaniká, lebo nejestvuje.
Súhlasí mamaleone


91.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 1. 2015, 18:50 avatar
Zase debatujete o niečom, čo ste nezažili, ja som bol na druhej strane dvakrát a nemusel som ani nič fotiť a videl som moje telo, ako zostalo tam aj s bolesťami a starosťami. Lenže ja som bol veriaci už aj pred tým a na mojej viere to,nič nezmenilo, iba sa potvrdilo, na čo som sa spoliehal v evanjeliu.
ľudské vedomie je ako samostatný software,ktorého hrdware nepoznáme, to je všetko.
Dokonca aj pri neurologických operáciach mozgu ak pacient odíde na druhú stranu, prístroje nič nezaznamenajú a pacint tvrdí, čo všeličo medzitým zažil. Endorfíny a podobné kraviny vrátane zhášania mozgu po strate tlaku krvi , to všetko jeuž dávnio preč, Ak prístroj, ktorý zachytí mašlienku aj v tom najhlbšom umelom spánku, nezachytí ani čiarku z toho, čo pacient po prebratí rozpráva, to je jasný dôkaz, pre akéhokolvek lekára, že vedomie človeka v človeku nebolo a bolo mimo, vrátilo sa a potom sa zistilo, že má v pamäti nové dáta.
Ale to,. že existuje život po živote, nestačí na to, aby človek uveril. a ani na záklkade toho by nemal veriť, malo by to byť tak, ako to opisuje koník, musí tu byť kontakt s nebom, teda kontakt s podobným vedomím, ako máme my, ale to druhé vedomie je už po smrti, alebo presnejšie je už iba v duchovnom stave. To znamená, že drhý svet existuje, teda svet ľudí, kde vedomie človeka je len už v duchovnom stave a my s nima môžeme komunikovať, lenže pozor, tam je to tak isto, ako tu, sú tam aj dobrí sú tam aj zlí a tedaJedine Jwežiš prišiel od tiaľ, aby nám dal informáciu, akosa na tento stav života nášho vedomia po totmto živote treba pripraviť. Lebo je tam mnoho ľudí , teda duchovne, ktorí dodnes nevedia, že zomreli.
Je tam urščitá hierarchia a je tam naďalej boj dobra a zla, ale už iba na duchovnej úrovni. A ten čas tam nozaj nemá konca a život mna zemi akoby bolo len akési larvárne štádium človeka potrené na vytvorenie duše, teda vedomia.
A teda život po živote určiteje, a treba si hľadať kontakty tam už tu na zemi, aby sme boli chránení v prvom momente, ako tam prídeme, pred zlým. Na to je evanjelium, čo máme robiť, aby sme prešli cez tie nebezpečenstvá do k Ježišovi.
A či už má niekto vieru takovú, alebo makovú a spolieha sa na to, alebo na to, to bude potom otázka šťastia, či sa spoliehal na to správne, lebo tu istotu nemá tu na zemi žiadna cirkev, ale treba sa tomu tiež venovať a hľadať možnosti tu na zemi, čo by bolo najlepšie. Ja som našiel katolícku cirkev, napriek všetkým možným nebezpečenstvám a spolieham sa hlavne na to, aby som využil tie možnosti,,ktoré mi cirkev ponúka. A teda v tomto mam ja istotu , lebo takto som si to zdôvodnil pre seba, ale treba počítať s tým, že boh má vždy posledné slovo.
Teda nehľadajte dôkazy, to je zabíjanie času, ale teba sa otvoriť pre vyšší duchovný svet tým, že zbúrate vo svojom vedomí barieru vášho zdravého rozumu, na ktorý sa spoliehate a ktorý vám nedovolí otvoriť sa duchovnému svetu, a ak budete otvorení , tí dobrí si vás nájdu.

nebuďte ako mladý rozvedenýá, ktorý chce hneď za každú cenu nájsť novú ženu, píše inzeráty, keď sa stretne, výdy je sklamaný, lebo napísala, že má 80 a mne sa zdá, že má sto a takýmito debilinami sa trápi a zbytočnými, často krát aj on sám strápňuje, presne ako keď ateisti hľadajú dôkazy.
Ja som mu poradil, nehľadaj nič, ži si ďalej normálne a ono to príde.
A ani vy nehľadajte, otvorte sa , pozrite si evanjelium, ake treba vytvoriť v sebe podmienky a on príde , určite príde, ale pochybovačom , čo neustále zháňajú dôkazy, nepríde, určite.
Súhlasí anonymný_koník
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:30,  edo SS ty náš konšpirátor koľko ich bolo v Minsku ? :)
dnes, 06:25,  Edo veď sa už toľko nedes :)
dnes, 06:24,  To sa deje bežne
dnes, 06:00,  "Dôveryhodný svedok hovorí pravdu, ale falošný svedok klame.” - Príslovia 12:17....
dnes, 05:55,  "Kúp si pravdu a nepredaj ju, rovnako aj múdrosť, usmerňovanie a porozumenie.” -...
dnes, 05:33,  Tichúčko najtichšie... *
dnes, 03:51,  Santa Maria https://www.youtube.com/watch?v=EOr1-sU2qAY
dnes, 00:57,  Šikovný Marcel Klímek sa vyjadruje o potravinovej sebestačnosti v SR z pohľadu rokov, a z...
dnes, 00:45,  ČIERNY PONDELOK BORISA KOLLÁRA Súkromné chyby Borisa Kollára sú to, čo v súčasnosti...
dnes, 00:26,  Ja Trumpa nemusím, podľa mňa je to narcis. Takže fandím Bidenovi. :) A verím tomu, že...
včera, 23:42,  (1) Humanitárny bombardér, pri prevzatí, alebo citovaní akýchkoľvek informácií, je...
včera, 23:40,  Lemmy- však porozprávaj trošku o sebe. Asi ti chýba najviac čo nemáš a druhým upieraš....
včera, 23:37,  Lemmy- v podstate mám rád aj teba, lebo ma bavíš a to aký si ťa dobieha v reálnom živote,...
včera, 23:36,  Ty o sebe vieš byť aj kriticky, to sa cení, pretože je márne sa baviť s hlupákom ako si ty...
včera, 23:35,  Havran čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exkrement.
včera, 23:33,  Lemmy čo sa týka vzdelania tak to radšej nechajme tak, každému je jasné čo si za exemlár....
včera, 23:30,  H (ako hovno): Nemám rád jednostranných nenávistných pakov . Tu klameš, pretože máš...
včera, 23:22,  Tiež ti nepomôžem, že si tupec. To zanedbali iní, že si vyrástol ako nevzdelanec.
včera, 23:22,  Ja som si uvedomil tvoj morálny úpadok už dávno, len som čakal na čas, aby to dozrelo, kým...
včera, 23:21,  Lemmy- pokojne si nahováraj , že máš "zdravý rozum", ja ti s tým nepomôžem a ty...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(227 832 bytes in 0,258 seconds)