Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Moja reakcia na video : www.milost.tv

31
reakcií
1333
prečítaní
Tému 25. júla 2013, 06:31 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 7. 2013, 06:31 avatar
Pán Rado Kampczyk na tomto videu vlastne porovnáva katolícke vierovyznanie s iným vierovyznaním. Nie je jasné či s jeho vlastným vierovyznaním, alebo cirkvi, ktorú vyznáva. Ak teda ide o cirkev, mal ju kľudne menovať.
Na začiatok uvádza modlenie sa k Márii, ako neveru voči Bohu, že sa viac modlíme k nej, ako k bohu a podľa citácii a jeho predstáv sme si z nej urobili Boha a modlu, pretože to odporuje 1. a 2. Prikázaniu z desatoro prikázaní.
Dalo by sa to všetko ľahko zamiesť pod koberec tým, že pán Kampczyk má informácie o tom všetkom z nesprávneho zdroja. Je to niečo podobné, keď evanjelická cirkev vyhlásila, že na tridentskom koncile bolo prekliate evanjelium a pri tom nikto nikoho nepreklínal, iba dogmy, proti ktorým som aj ja osobne, boli uvedené pod hrozbou, že ak ich niekto neuverí, nech je prekliaty. Takže suma-sumárum- koncil sa písma nedotkol, ak sa dogmy neberú ako dodatok, a zapečatil kliatbou iba to, čo vlastne sám vymyslel. Takže zarytý nepriateľ dogiem by mohol vyhlásiť, že prekliali blbosť, ktorú sami vymysleli, nehovoriac o tom, že kliatby nemôžu byť podľa evanjelia spájané s Ježišom a ja by som od pána Kampczika v budúcom videu uvítal, keby radšej pomohol s týmto.
Úcta k Márii, Ježišovej matke, sa podľa mojich informácií začína v samotnom Ríme, kedy kresťania niesli jej zástavu až na horu Karmel za ukončenie moru a ich prosby vyhodnotili ako vyslyšané. Neviem od kedy sa modlia katolíci modlitbu Zdravas Mária, ale sú to vlastne slová Ducha svätého, ktoré duch vyslovil ústami Alžbety, ktorú navštívila tehotná Mária s Ježišom v jej lone a Alžbeta vyslovila tieto slová Márii, ako pozdrav. Potom sa už len dodalo: Svätá Mária, matka božia, pros za nás hriešnych teraz i v hodinu smrti našej. Toto jasne naznačuje, že Zdravas, ak modlitba k Matke božej, nie je modlitba ako k Bohu, alebo dokonca modlitba, ktorá by bola smerovaná mimo boha k inému bohu, je jasne určená ako prosba jej, ako matke Ježiša, aby sa za nás prihovárala Bohu otcu a jeho synovi. Teda je, ako to ďalej p. Kampszyk uvádza, ale trochu po svojom, ako jediný prostredník medzi Svätou trojicou a veriacimi. Na základe Zdravas Mária vznikol ruženec, najčastejšia modlitba katolíkov. Aj tu sa kladie dôraz na to, aby na prvom mieste bolo vyznanie viery, ktoré používajú aj iné kresťanské vierovyznania, potom nasleduje Otčenáš a iba potom nasleduje Zdravas Mária.
Ruženec je však sila, ktorá sa pozná každý deň, je to jeden z mechanizmov vierovyznania, kedy veriaci priamo cíti odozvu na modlitbu každý deň a ja osobne môžem potvrdiť, že deň, keď sa ruženec modlím a nemodlím, je iný, evidentne iný a človek priamo cíti, že sa nemodlí do bútľavej vŕby. Bol by som idiot, keby som túto možnosť nevyužil a srdečne doporučujem aj autorom videa, aby vyskúšali ruženec vo svojom súkromí, nie je tam nič proti evanjeliu, naopak, je to modlitba podľa evanjelia.
Dokonca v histórii cirkvi napríklad, keď vyše dvestotisícová armáda turkov dobíjala Viedeň a pápež nariadil modlenie sa ruženca po celom svete a sám sa modlil s veriacimi, Viedeň nebola dobitá a kresťanstvo v Europe zachránené a myslím, že aj pre autorov tohto videa.
Takto podobne vlastne funguje mechanizmus viery aj pri omšiach, ktoré sú vždy vrátane premenenia a takýto a možno najväčší pocit odozvy neba na praktizovanie viery je po spovedi a prijatia sviatosti.
Na tomto je založená viera katolíka, lebo cíti vo svojom živote odozvu neba na modlenie sa ruženca, omše a spovede a mňa by zaujímalo, na čom je založená viera autorov videa, čo pri tom cítia, aké majú pocity, čím vlastne majú nahradené modlenie ruženca, omše s premenením a spovede, alebo sa opýtam jednoduchšie, na čo sa spoliehajú, ak uverili evanjelium ? Predsa nikto nie je z nás idiot, aby išiel do pekla a teda spoliehať sa na niečo, aby sa to nestalo, musí byť životne vážna záležitosť.
Dajme tomu, že kritiku sme ako tak zniesli a chceme pokračovať v načatom dialógu, pokiaľ teda vôbec sa zo strany autorov dialóg pripúšťa. Nemyslím teraz niečo vysoko oficiálne, proste iba ja súkromne s autormi videa, lebo sú tam aj veci, ktoré sa katolíckej cirkvi vytýkajú a podľa mňa osobne sú správne, myslím napríklad dogmy a rôzne cirkevné učenia. A môžeme sa baviť aj o Tridentskom koncile a podobne ďalej.
Potom sa cituje starý zákon, že aby sme sa neverili na žiadne zázraky a divy a aby sme sa tak nedali odviesť k inému Bohu. Toto, páni, skutočne nehrozí. Nechápem logiku, akou sa na to prišlo, prečo by nás matka Ježiša mala odvádzať od jej syna k inému bohu, ak nie k jeho Otcovi.. Toto označujem za krutý omyl a neznalosť skutočnosti a doporučujem si prečítať state v evanjeliu o zvestovaní, kde Maria naopak vyjadruje vďaku a oddanosť svojmu pánovi stvoriteľovi. To netreba ďalej ani komentovať, ale video vyznieva ako vyjadrenie autorov a nie vyjadrenie niektorej cirkvi, teda akoby sa autori buď k nejakej cirkvi nehlásili, alebo ju radšej zamlčali. Lebo potom by to bolo niečo podobné ako s dogmami, aby sa s týmto, čo uvádzajú autori, podobne urobil poriadok, pretože to by vôbec nebolo kresťanské a už vôbec nie Ježišove, aby si iné kresťanské vierovyznania robili schválne odstup od iných kresťanov aj za cenu klamstva. To by bolo proti ekumenizácii.
Ďalej sa spomína kráľovná Semira, visuté záhrady a ....podobne a porovnáva sa to s katolíckymi dogmami. Ja som proti dogmám vrátene dogiem o Márii, tu by sme mali veľký priestor na spoločnú diskusiu a dúfam, že aj nádej na rovnaké názory, ale porovnávanie so Semírou trošku nabúrava samotné evanjeliu, ak teda zastávajú názory kresťanskej cirkvi.
V minulom storočí bol jeden Americký prorok, Edgar Ceayce. Dnes nie je problém si to nagooglovať. Niečo sa mu splnilo, niečo nie, ale objavil veci, ktoré šokovali pravdivosťou. On predpovedal, napríklad Japonskú katastrofu na r.1968 a tá sa stala až po roku 2000, takže Američani ho poslali do Hája zeleného aj s jeho prorokovaním. Krutosť realistickej Ameriky však suverénne porazil tým, že predpovedal, respektíve prorokoval, že Níl tiekol kedysi do Atlantického oceánu. Zábery zo satelitu jasne naznačili, že má pravdu a zase začal byť uznávaný. S prorokovaním je to ako s každou vecou, že vždy sa môže vlúdiť maličká chybička, pre ktorú by sme nemali odsudzovať celé dielo.
On ale videl aj Atlantídu. A ja si myslím, že podľa dostupných informácii, sa mohla Atlantída vyvíjať najmenej 30 až 50 tisíc rokov. Myslím teraz také tempo, ako ľudstvo od vynájdenia parného stroja. My sme sa za necelých dvesto rokov dostali na Mesiac a teda čo oni za 40 000 rokov ? Ja však idem so svojou fantáziou až za Ceayceho a predpokladám, že aj v Atlantíde by mohol byť Ježiš a niečo podobné s jeho matkou, je len otázka mien, ako sa volal Ježiš a jeho matka., lebo práve týmto by som chcel poukázať na podobnosť so Semírou, či sa predsa len medzi národmi nezachovalo niečo priamo s Atlantídy ústnym podaním. Tu sa samozrejme musí uvažovať aj s tým, že Boh stvoril človeka dvakrát, prvý krát na šiesty deň stvorenia a druhý krát asi len pred šesť tisíc rokmi Adama. Nebudem tu Atlantídu ďalej rozoberať, to si nagooglujte, ale v evanjeliu Ježiš hovorí, že mám právo svoj život dať a mám právo svoj život vziať. A ešte o sebe tvrdí, že pred tým, než bol tento svet, ja som bol. A ja teda nevylučujem ani to, že bol v iných svetoch pod iným menom vrátane Svätej trojice.
Teda ja osobne v tomto prípade nevylučujem Semíru až ako takú blbosť, aj keď jej dávam len mizivé percento nádeje, že teda by tu v nejakom mizivom percente mohla byť spojitosť s Ježišom v nejakej predchádzajúcej civilizácii. Veď ak si zoberieme, že napríklad ľudstvo potrebuje na svoj vývoj napríklad od Adama sotva 6 000 rokov, aby sa dostalo tam, kde sme my teraz, a k Adamovi za nejakých 100 000 či milión rokov, potom by za poslednú miliardu rokov malo šancu najmenej takýchto 1 000 civilizácií, ktoré sa vyvinú z ničoho až do seba zničenia. Takže tie podobnosti s evanjeliom a bibliou nemusia byť náhodné a mohli sa zachovať nejaké čriepky z týchto minulých civilizácií, kde predpokladám, že Boh tiež vyslal svojho syna.
Ďalší nezmysel: Uctievanie bohyne s dieťaťom.
Mária je urážaná rôznymi dogmami, to je pravda, ale nikdy sa nezašlo až tak ďaleko, aby vznikla dogma o tom, že je bohyňa. Toto už sa treba zamyslieť o hriechu proti Duchu svätému. A zrejme páni budú asi ateisti.
Pôrod Ježiša nemal pre spasenie ľudí žiadny význam.
Nepoškvrnené počatie Ježiša,
že neprešiel rodiacimi cestami ženy , je u mňa nespochybniteľné a naopak, toto je jedna výhoda katolicizmu, že sa verilo v jeho nepoškvrnené počatie. To že vznikli potom dogmy o nepoškvrnenom počatí a celoživotnom panenstve jeho matky iba zbytočne zmenšuje význam tohto Ježišovho nepoškvrneného počatia a ak to naozaj nie je pravda, určite to uráža aj jeho matku, ale význam je obrovský v tom že Ježiš je prvý člen Svätej trojice, on je prvý kontakt nášho spasenia a Svätá trojica má určite na to dôvody, prečo tak urobila. Samotný Izaiáš, prorok, ktorého Ježiš najviac citoval píše: Porodila skôr než kvílila, skôr než na ňu prišli bôle, porodila chlapca. 66. A v dnešnej dobe už vôbec nie je problém, aby žena počala a porodila a zostala pri tom panna. Toto podopierajú autori dokonca tým, že tvrdia, že každá žena uzná, že pôrodom panenstvo skončilo. Veď nakoniec, nech si verí kto chce a čo chce a spolieha sa na čo chce, ale na konci budem všetci vidieť, kto sa spoliehal správne.
Ježiš mal bratov a sestry :
súhlasím, pretože sa spolieham na evanjelium a ak to tam je, tak je to pravda a nezmysel sú všetky dogmy spojené s jej panenstvom po narodení Ježiša. Alebo vyjadrím sa inak, ak toto nie je v evanjeliu evidentne určené, netreba sa toho dotýkať a vôbec o tom diskutovať, aby nám potom Boh v príhodný čas neukázal, ako to všetko vlastne bolo a otrieskal nám to o hlavu ako vymyslené nezmysly. Ak to tam nie je a stalo sa to a my nevieme, ako sa to stalo, nechajme to tak a nevymýšľajme si veci, ktoré by nakoniec mohli byť urážlivé nielen pre samotnú Máriu, ale aj pre celé nebo.
Máriino nepoškvrnené počatie,
nie je v evanjeliu a teda ja naň neverím, naopak zmenšuje a poškodzuje význam Ježišovho nepoškvrneného počatia a to je sila iného zrna. Myslím, že sa tým cíti urazená aj ona.
Prečo nebola Mária ukrižovaná .... to snáď si mohli naozaj odpustiť, ak teda vôbec sú veriaci. Dokonca neviem, či vôbec sa tento trest rímskej ríše uplatňoval aj na ženy. Ale na druhej strane svätosť Márie, ako matky božej, je jej osobný problém, ak vôbec problém. Ďalšia vec, ktorá sa udiala a neviem ako, nebuďme netrpezlivý a radšej si počkajme na to, ako to vlastne bolo.
No a samozrejme, to isté platí o iných dogmách, nanebovstúpenie, Korunovácia v nebi na kráľovnú a podobne. Ak to nie je v evanjeliu, je to výmysel človeka a čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého. Ježiš nám jasne hovorí, nesúďte skôr, než prídem ja. Akoby týmto priamo zakázal človeku zasahovať do týchto vecí. Boh Otec svojho syna iba oslávil, aj keď je prvotina jeho stvorenia a to najmilšie , čo má.
Niet iného mena pre ľudí, v ktorom by mohli byť spasení,
Nesúhlas, žiaden katolík neuznáva Máriu ako spasitelku. Pomocnicu, orodovnicu a podobné, to áno, ale spasiteľ je len Ježiš Kristus. To sa zaraduje medzi nesprávne informácie..
Ježiš Kristus je boh,
Nesúhlasím, nikde to nie je v evanjeliu. Je prvá božská osoba, ktorá sa nás dotýka pri začiatku procesu spasenia Svätou trojicou, ktorý nás vlastne vyhľadáva v temnote hmoty svojimi koreňmi viniča.
K bohu za nás sa môže prihovárať len Ježiš Kristus
Nesúhlasím, bohu sa prihovára každý človek svojou modlitbou, ktorú nás naučil Ježiš a nielen Mária Matka božia, Ježiš nám dokonca nariaďuje, aby sme sa modlili aj za nepriateľov. Ak teda je autormi považovaná modlitba k bohu za prihováranie, veď ja sa modlím za svojich rodičov, za svojich blízkych a môžem sa modliť nie len za seba, ale za koho chcem, teda môžem sa ja osobne prihovárať modlitbou za kohokoľvek a môžu to robiť aj ľudia, ktorí sú už na druhej strane a prečo by sme sa nespoľahli na matku božiu, aby sa za nás prihovárala aj ona ?
Lebo to je sila viery, ktorú neveriaci nechápe, lebo sa nikdy nemodlil a nikdy nedostal z neba odozvu na svoje modlitby a práve sledovaním tejto sily odozvy na modlitby sa vysledovalo všetko, čo je osožné človeku, za čo sa treba modliť, a že ak by som ja osobne, ako to cítim, dal sile modlitby bodov 2 tak omši podľa mojich skúsenosti dávam 5 a spovedi 10 bodov účinnosti.
Je potom úplne pochopiteľné, že v cirkvách, kde nemajú tieto možnosti, nemôžu mať ani možnosť vyskúšať si na sebe túto silu odozvy neba na menované veci. Môžu cítiť najviac ak tak body dva za modlitbu a to je dosť málo a dosť ťažko sa potom číta v živote ten výsledok.
Takže len Ježiš je ten, kto môže spasiť, neviem, kde prišli na to, že my si myslíme, že nás môže spasiť aj Matka božia.
Mária matka Ježišova, nie je totožná s Máriou zaťaženou dogmami.
Napoly nezmysel, nemôžeme povedať, že ak na niekoho nakydáme humus, že to potom nie je on.
Je to stále ten istý človek, ibaže okydaný nie vlastnou vinou. A teda aj Matka božia je len jedna, či okydaná, alebo očistená, ale stále na pomoci, bez ohľadu na nezmysly v cirkvi a na nej samotnej, naďalej spoľahlivo pomáha a kto nevie a nechce využiť je pomoc, určite stráca a zbytočne.

A na záver, čo je podstata kresťanstva ?
Ja tvrdím, že kolosálny deň na brehu Jordánu, kedy jediný raz v živote nášho pokolenia sa stretla Svätá trojica zvláštnym bytostným spôsobom, aby ukázala spolu s Jánom Krstiteľom, ako uniknúť božiemu hnevu. Teda hriech sa musí vysloviť, oľutovať a spovedník, ako Ján, povie spovedajúcemu, čo má ďalej robiť.
Teda môj osobný názor:
Podstata kresťanstva je evanjelium, podľa ktorého sme sa dozvedeli, že existuje dobro a zlo a zem a nebo a do neba sa môže dostať človek len bez hriechu. A ak sa chce hriechu zbaviť, musí ho vysloviť, oľutovať a vypočuť radu spovedníka.

Ježiš zomrel za všetky hriechy sveta, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený. A odpustený bude za podmienok, ktoré stanovila Svätá trojica pri Jordáne. Ježiš hovorí svojím učeníkom: Komu odpustíte, tomu bude odpustené, t.j. bude odpustené naisto, ale až Bohom jeho Otcom, lebo len Boh môže odpúšťať hriechy s konečnou platnosťou. A teda spovedník a ani Ježiš nemôžu odpustiť hriech s konečnou platnosťou, ale Svätá trojica pri Jordáne dala nám veriacim a spovedajúcim sa záruku, že ak hriech vyslovíme pred spovedníkom, bude nám odpustený aj Bohom samotným.
A toto ja považujem za jedinú cestu spásy. Ani tá najsilnejšia viera nemôže pretlačiť do neba hriešnika, tak ako pán si pozrel všetkých účastníkov svadby, ale ten, čo nemal svadobné rúcho, toho vyhodil. A pod svadobným rúchom ja rozumiem košeľu, ktorú si zbieľujeme v krvi baránkovej pri spovedi.
A toto je alfa a omega kresťanstva, nevláčiť zo sebou hriechy celý život, ale sa ich zbaviť spoveďou, ako nám to je ukázané pri Jordáne.
A preto niet úniku z katolíckej cirkvi, nech je akákoľvek.


11.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   25. 7. 2013, 13:58 avatar
"súhlasím, pretože sa spolieham na evanjelium a ak to tam je, tak je to pravda"
Na takú sprostosť si ako prišiel?


2.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2013, 07:46 avatar
toto čítať to ako keby ste žuli slamu,kopa drístov a záver žiadny,škoda námahy,tvoje teologické bludy nikomu nič nehovoria...
Súhlasí sta2rky, pua12456


12.
označiť príspevok

veriaci-1 muž
   25. 7. 2013, 14:06 avatar
a na čo si reagoval, ked si to nečital? Vidiš nejaky elemir, zopnu sa v tebe zo tri kontakty, napiseš niečo......
Priznaj sa ako dlho si čakal na nejaky članok od cloveka , ktorý veri, aby si si mohol ulaviť?


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   25. 7. 2013, 08:57 avatar
Vážený elemír, podľa biblickej legendy pri Jordáne nešlo o žiadnu spoveď, tá je výmyslom kňazov a cirkevnej hierarchie aby poznala čo si ich ovečky myslia, ako sa správajú a podľa toho ich mohli moralizovať a ovládať.
Celkove, čo sa týka Evanjelií, určite majú jednotlivé príbehy zo života Ježiša, akýsi reálny základ, ktoré boli pisateľmi – evanjelistami, interpretované ako legendy s nádychom zázračnosti a poznačené úrovňou ich poznania reality v čase života pisateľa. A to zázračno, oslovuje aj súčasného kresťana. Pokúsim sa to ozrejmiť na tomto evanjeliovom príbehu:
Matúš 3,16-17 Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vyšiel z vody. A hľa, otvorili sa nebesá, i videl Ducha Božieho, ktorý zostupoval ako holubica a prichádzal na neho. A hľa, z neba hovoril hlas: „ Toto je môj milý syn, v ktorom sa mi zaľúbilo.“
Ak tento text príjme nábožensky veriaci ako pravdivý, no nie je to rukolapný dôkaz, že Ježiš je boží syn? A najtragickejšie na tom je skutočnosť, že kresťania, na základe takýchto evanjeliových a biblických „právd“, reálne konajú. Pokiaľ by to bolo len v polohe osobnej viery, nie aktívneho konania, budiž, ale je tu vybudovaný obrovský celosvetový koncern – cirkevné spoločenstvá, ktoré vyrábajú veriacich s využívaním psychických manipulácií, školia ich, získavajú majetky a osobujú si právo zasahovať do občianskej spoločnosti.
Aký je reálny základ tejto legendy, v čom je neznalosť vesmíru a v čom je zázračnosť, čo sú očividné klamstvá?, by určite dokázal odhaliť aj náboženský veriaci 21. storočia, keby chcel. Mám skúsenosť, že nechce. Ak sa takýto nachádza na týchto stránkach, nech sa prejaví a pravdivo odpovie!!
Súhlasí Wolfe


4.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 7. 2013, 09:31 avatar
Satrký aj s frajerom
toto je až príliš silné kafe pre veriacich, než aby ste mali k tomu čo povedať vy dvaja.
Veriaci človek je človek, ktorého sám Boh presvedči o tom, že je, tým, že cíti odozvu od neho na svoje praktizovanie viery denno denne, ale to a iné veci tu nechcem teraz opakovať,to som tu už tisíckrát písal., môžete si to nájsť v mojích predchádzajúcich príspevkoch.


5.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2013, 11:46 avatar
boh ťa o ničom nepresvedčuje,ale tvoji učitelia náboženstva ti od malička vtĺkaju do tvojej hlavičky bludy a dogmy a potom tu vypisuješ sprostosti,ktoré nemajú žiadny zmysel,tak ako tvoje náboženstvo....
Súhlasí sta2rky


6.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2013, 11:50 avatar
Ježiš zomrel za všetky hriechy sveta, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený. A odpustený bude za podmienok, ktoré stanovila Svätá trojica pri Jordáne.
To by sa vám páčilo,žiadny zločin nesmie byť premlčaný a odpustený a tie kresťanské cirkevné nikdy,cirkev by mala byť postavená pred súd a potrestaná...
Súhlasí sta2rky


7.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 7. 2013, 12:35 avatar
Frajer
buď si istý, že raz musí každý pred neho predstúpiť a ty nemôžeš byť výnimka iba preto, že máš na to iný názor.
Tu sa hovorí o odpustení hriechov a nie zločinov. záleží na spovedajúcom, či ti odpustí za cirkev. Preto sú spovedníci najdôležitejší ľudia tohoto sveta, lebo rozhodjú o tom, čo bude potom po našom živote. takže ďaľšie podobné dotazy najlepšie smerom na nich. Buď si istý, že práve Bohom máme zaručené a práve on zavesil na to svoju spravodlivosť, že každá slza bude z oka zotretá a každa kvapka krvi zúčtovaná, kde inde nájdeš takúto spravodlivosť, dokonca ešte som kdesi čítal, že človek bude súdený z každého zbytočného slova a to je to zbytočné šomranie a komentáre , ak niekoho požiadaš o niečo a ten ti to najprv patrične ošomre a okomentuje.
Vážení neveriací,nebuďte nervózni, všetko má svoj čas a božie mlyny melú pomaly, ale isto.
A ešte by som sa ťa predsa len opýtal, či nemáš priamo nejakú negatívnu skúsenosť s bohom, alebo s vecami s tým spojenými. Lebo tá tvoja nenávisť je až podozrivá. Ale aj tak, cirkev je cirkev a nebo je nebo a Boh je boh. Mne sa tiež na cirkvi toho veľa nepáči, ale nejako sa mi nedá uveriť, že by tam bolo až toľko zločinu, ako je to v tvojáích predstavách, či možno aj v dokumentoch, ktoré máš, Veď už raz to to bolo všetko uverejnené, ale aj tak to nemožno zrovnávať zo zločinmi svetských , neveriacích ľudí, napríklad obete fašizmu, či komunizmu. Možno sa v cirkvi upálilo aj niekoľko bosoriek, ale buldozérami sa nehrnuli vyhladované kostry ľudských tiel, kde už bola len kosť a koža. A to sú radové desiatky až stámiliony, kdeže toto v cirkvi, to je naozaj len slepá nenávisť. A to je iba zlomok toho všetkého, veď ak sa na to pozrieš reálne a nezaujato, ja si myslím, že tá cirkevná zločinnosť je neporovnateľne menšia, ako svetská, ktorú vy nechcete vidieť. A práve tiež preto som a veriaci, že ja osobne to tak vidím, že práve evanjelium viacej znižuje kriminalitu tam, kde je, ako tam, kde nie je.
A nielen preto verím, tiež aj preto, že ak sa aj v cirkvi udiali nejaké zločiny, predsa si nenechám újsť príležitosť spasenia len preto, že niekto bol debil a zabil. Ja si neopieram svoj osud o zločincov v cirkvi, na ktorých sa práve ty spoliahaš, lebo si potrebuješ oprieť svoju teóriu zločinnosti v cirkvi.
Už to tu raz bolo všetko vymenované a vypísané a možno nie raz, ale to je stále iba nič proti svetskému zločinu, ktorý zase vy svojími očami nechcete vidieť, lebo by ste asi prestali mať dôvod kydať na cirkev.
Z mojích príspevkov môžeš vidieť, že miesto kydania sa nesnažím újsť a ani nadávať, naopak hľadám riešenia, lebo to je jediná nádej, ako sa dostať z tohoto satanovho marazmu a neopierať si svoj osud o ľudí, ktorí sa nechali zablamútiť satanom.


17.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2013, 16:47 avatar
s bohom ,ako aj ty, žiadnu skúsenosť nemám,ani mať nebudem,žiješ v blude,do ktorého ťa vtiahli prisluhovači cirkvi,hovorí sa tomu vymývanie mozgu,u teba sa im to podarilo na 100%,nie nikoľko bosoriek,ale okolo 60 000 a všetok ich majetok pripadol cirkvi,máš pravdu,nemožno zrovnávať obete totalitných režimov,ale na cirkev sú krátky,cirkev je od svojho zrodu založená na totalite a svoje zločiny pácha stále,pokiaľ posledná tehla s posledného kostola nezabije posledného farára na zemi nebude pokoj.Jediným riešením je odobratie majetkov a obmedzenie náboženských slobôd,tým pádom stratí cirkev moc,ktorá jej nepatrí...


26.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 7. 2013, 11:25 avatar
frajer, nech ťa samotný Boh chráni od toho, čo povedal Ježiš: "Nenávideli ma bez príčiny"
Dokonca sa niekdy snažím hľadať nejakú logiku v tvojej nenávisti, nemáš to podložené na racinálnom dôvode.
Dobre píšeš o zločinoch cirkvi a čo zločiny sveta, mimo cirkvi ? Nenávisť medzi ľuďmi, deti sa hrajú na dinosaury, ktor= sa navzájom požierali rým najhroznejším spôsobom, nič len príšery a kadejaké rozprávkové roboty na ničenie. Ja som sa hral s autičkami a sestra s panenkami atoto naša gnerácia dosiahla. A čo môžu dosiahnuť deti dinosaurov a príšer, hrajú sa na zločin a v televízii iba to, normálne cez deň tečie krv, žiadna úcta k životu, ľudí ani nič iné nebaví.
Toto nevidíš, to ťa nebaví, alebo práve naopak, to zlo ťa baví a vdí ti že ho prekáža láska a dobro, čo iode z cirkvi. Aj komunisti obrátli rebríček hodnôt naopak. Kradli pod rúškom znárodňovania akto nekradol bol zločinec. Sami boli nástrojom zločinu a to bolo dobré a všetko, čo v skutočnosto bolo dobré, bolo proti zločinu a teda to bol u nich zločin.

Toto si ty ???? Alebo toto chceš byť ???

Nenávidiš farárov, ale čo ti ktorý z nich urobil ?? čím sa cítiš pred nimi ohrozený, veď už oni na verejnosť ani nemôžu chodiť v kňazskom. Nenávisť je obrovská, ale už sa konečne vyjadrite prečo ???? Je to šport a vzrušo chuligánov, alebo nepochopenie idiotov ??
Veď aj ty sa snaž zachovať si trochu úroveň, nadávky bez dôvodu, bezdôvodná nenávbiosť, ťa z idiotizmu nevytiahnu.
Hrab sa vyššie za inteligenciou, lebo toto je fialový hnus, nič viac.
Nenávidíš Boha a zúriš preto, že si to s ním nemôžeš vybaviť ?? Len vydrž, všetko príde.
nedávno som čítal príbeh jednej juhoamerickej zubárky, inteligentnej žene, ktorú zasiahol blesk, a ktorá žila normálnym životom . Boala katolíčka ale vieru nepraktizovala. žila ako iné inteliogentné ženy, mala rodinu a svoje povolanie a keby si čítal ako opisovala zážitky z druhej strany, to sa nedá opísať, to si môžete tie vaše endorfíny strčiť do ....., to sú reálne kruté zážitky, ktoré nechávajú na psychike trvale následky. Nikomu neubližovala a predsa, čo všetko musela zažiť.
Lenže ťažko je s tebou diskutovať, keď to máš zakrzté tmárstvom a bludami, keď okrem svojho rozumu neuznávaš nič inšie.

Mne vyčítaš tmárstvo, ale ja to mám podložené zaážitkami a odozvami na moje modlitby, ale čím máš podopreté ty tvoju nenávisť, vymyslenými zločinmi. Sám si priznal, že yločiny sveta sú predsa len väčšie, ale tie ti nevadia. Stačí isť na hociktorú policajnú stanicu a nájdeš tam prípadov zločinu, až majú preplnené počítače. A to je v každom nielen meste, v každom obvode. Choď na fary a porovnávaj zločinnosť cirkvi, o ktorej si tak hlboko presvedčený, nech ti ukážu čo spáchali tí, čo chodia do kostola, urob si potom štatistiku a takto ma presveč.
Toto je bezdôvodné mlátenie prázdnej slamy a kydáš vlastne sám na seba, veď čo si môžu o tebe maslieť ľudia, čo si to prečítajú ?
Skús trochu o tom porozmýšľať.


29.
označiť príspevok

veriaci-1 muž
   26. 7. 2013, 21:53 avatar
elemír to maš zbytočné. Katolícka cirkvev nerobí dobru reklamu bohu. Netvrdim že všetci knazi su zlí, to nie, ved dali svoj život bohu, a takych poctivých je naozaj vela. Lenže problem je inde, cirkev katolicka nejde podla bozieho slova, a na toto doplaca.To co sa deje je ovocie ktoré to prináša.
Ludia nie su premienaní bohom/možno nejake vynimky/ taketo bohoslužby nie su bohom prijaté.Zmenili si desatoro, uctievaju Mariu skoro ako boha, omša je vedena ako obeta....
premienanie hostie atd....JE TO FALOSNA CIRKEV OKTOREJ SA PISE V BIBLII/NEVIESTKA/
do tejto cirkvi sa vkradol satan.
Peter skala,na ktorej je postavena cirkev,bol jezisom napomenutý "odíd o do mna satan" tu treba hladat problem.
Netvrdim,ze Peter bol zly clovek,/myslel to hoooooodne dobre/ ani terajší papež nemusí byť zly,/tiež to mysli hooooodne dobre,ale su to vždy len ludia, bohužial vkatolickej cirkvi su to skaly, na ktorých je to postavené.....
Súhlasí Wolfe


30.
označiť príspevok

veriaci-1 muž
   26. 7. 2013, 22:15 avatar
ešte k 29. toto vysvetlovať katolikovi, je ako hadzať na stenu hrach, to iste moslimovi/ten ta dokonca za svoju pravdu zareže/
a pritom vieme logicky skonštatovať, že jeden z nich sa musí mýliť/ved predsa nemožu mat pravdu obaja/
Kto nejde podla biblie ma problém,a ukazuje sa že su to aj katolici aj moslimovia.
CLOVECE BUDES POSLUSNY BOZIEMU SLOVU, ALEBO BUDES POSLUSNY SPOLOCENSTVU, KTORE NAVSTEVUJES ?
Vyber si, mas slobodnu vôlu, ale nečuduj sa ked to nefunguje.
Súhlasí Wolfe


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 9. 2013, 13:18 avatar
Sorry ale nemozem si pomoct "Nenávisť je obrovská, ale už sa konečne vyjadrite prečo ???? Je to šport a vzrušo chuligánov, alebo nepochopenie idiotov ??" >> Nepochopenie idiotov to bude zcela iste, len nie na tej strane, na ktorej by si cakal :D
Ale nie ja si myslim, ze nejde ani o nenavist veriacich, skor nenavis k hluposti veriacich. Nenavist k rozpinavosti a ovladaniu mocnej cirkvi atd.


8.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 7. 2013, 12:46 avatar
AKoby mohlo prist telo na svet, ked nie rodidlami? No jasne cisarsky rez.:D:D:D
A to este nevies, ze mnoho prespatych bab ma nadalej panensku blanu... su vsetky svate, ked otehotnia a nasledne jej dieta vyoperuju cis. rezom???
Súhlasí Wolfe


9.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 7. 2013, 13:11 avatar
tak na toto sa nedá reagovať, preto len stručne poviem pár vecí:

Elemír, autori videa si vážia skutočnú biblickú Máriu, nie tú ktorú z nej spravila katolícka cirkev. Rozmýšľaj už konečne hlavou. Aj keď sa k nej modlíš, asi sa nemodlíš k Márii ktorá bola bez hriechu, na nebo vzatá a panna až do smrti, lebo to je lož. Nič z toho podľa písma nebola, sa nestalo.

Mária o sebe vyhlasuje alebo to tvrdia katolíci, že Mária je prostredník medzi ľuďmi a Ježišom. Máriánske kňazské hnutie ide ešte ďalej, ale to teraz nebudem rozpisovať, už som o tom písal. Vieš o tom, že Kristus založil svoju cirkev a je to Kristova cirkev? Je to Božia cirkev, na čele je Kristus / Boh, nie človek pápež. Vieš, že sa krstí v Krista, nie v Máriu? Pri krste zomieram tomuto svetu s Kristom, nie s Máriou. Kristus je hlava svojej cirkvi, hlava svojo tela, nie Mária.
Súhlasí veriaci-1, Wolfe


10.
označiť príspevok

sta2rky muž
   25. 7. 2013, 13:33 avatar
elemír
Bývalý rimskokatolícky kňaz Ján Horárik vo svojej knižke " Boj s hierarchiou a cirkvou ..." veľmi racionálne píše:
„ Rímska hierarchia je poldruhatisícročná čierna armáda, na ktorej zástavách je napísané ohňom a krvou: cez nás hovorí Boh, cez nás panuje Kristus, na nás zostúpil Duch svätý, Biblia ostáva uzavretá; len u nás a cez nás možno nájsť spásu; smrť kacírom a mysliteľom; ani žena, ani národ, ani ľudstvo, ani svet, iba pápež určuje spôsob nášho jednania; cirkevný zákon stojí nad zákonom krajiny; Boha musíme viac poslúchať ako človeka; lebo ak Boh je s nami, kto môže byť proti nám? Do každej z týchto zástav, avšak viditeľne iba oku slobodného rozumu, je votkané heslo: My sme Boh, Kristus a Duch svätý.“
Takto sa pozeral na svoju cirkev katolícky kňaz, ktorej ty veríš, že ťa neklame, ale všetky náboženstvá, vrátane katolíckeho, predstavujú neoravdivé učenia a sľubujú ti to čo ti nevedia zaručene dať. Je to v polohe obrovskej neistoty a strachu ktoré vyvolali v tvojom vedomí a ty sa ho nechceš, ba už ani nemôžeš zbaviť. Je to tvoj strach, že prídeš o iluzórne spasenie, ktoré vôbec nejestvuje.
Súhlasí Wolfe


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 7. 2013, 14:17 avatar
Musím sa vyjadriť ešte k záveru v 1 v dvoch bodoch.

Svadobné rúcho:
Uvažujme logicky a hlavou. Na svadbu ide kde kto alebo len pozvaní hostia? Na normálnu svadbu sa dostanú iba pozvaní hostia a svadobné rúcho je symbolom pozvánky. Je to podobné ako rozumný hospodár v Matúš 20, ktorý najíma robotníkov do vinice. Každý z nich bol najatý v inom čase, pritom neprišiel do vinice kedy sa mu chcelo, ale až keď ho povolal / najal hospodár, podobne ako hosťa na svadbu. Čiže pozvanie na svadbu a do vinice sú adresné a platné v určiteom čase. Je to podobné ako s ovcami v Ján 10:3,4, tam Ježiš vedie svoje vlastné ovce, ktoré poznajú jeho hlas, jeho ovce nie sú asi jediné, ale to už sú povolané, tak ako robotnici vo vinici a hostia na svadbe. Celé to uzavriem so Zjavenie 20,9-11, kde sa hovorí, že duše zabitých pre slovo Božie dostali biele rúcho, to je vlastne svadobné rúcho. Znova sa tu jedná o vyvolených, ktorý boli schopní a ochotní zomrieť pre slovo božie. Nato nestačí odpustenie hriechov, pretože to mi nedá silu obetovať svoj život, k tomu treba viac. K tomu treba ducha božieho, takže tvoje chápanie svadobného rúcha v texte citujem: „pod svadobným rúchom ja rozumiem košeľu, ktorú si zbieľujeme v krvi baránkovej pri spovedi.“ je mylné, i keď nie úplne. Svadobné rúcho je Kristus, ktorý zakrýva naše hriechy, podobne ako krv teliat v starom zákone.

Citujem: „A toto je alfa a omega kresťanstva, nevláčiť zo sebou hriechy celý život, ale sa ich zbaviť spoveďou, ako nám to je ukázané pri Jordáne. A preto niet úniku z katolíckej cirkvi, nech je akákoľvek.“ ….... No tak toto je pritiahnuté za vlasy. To skoro vyznieva tak, že cieľom je spoveď a ospustenie hriechov. Nie, cieľom je premena človeka na nové stvorenie, ktoré nebude viac páchať hriechy, ktoré bude jedno s Bohom podobne ako bol Kristus, ako to veľa krát povedal. Takže byť bez hriechu je len nutná podmienka pre božie kráľovstvo, nie postačujúca.

Citované písma:
Ján 10,3: Tomu otvára vrátny, a ovce čujú jeho hlas, a svoje vlastné ovce volá podľa mena a vyvodí ich 4a keď vyženie všetky svoje vlastné ovce, ide pred nimi, a ovce idú za ním, pretože znajú jeho hlas.
Zjavenie 20,9: A keď otvoril piatu pečať, videl som pod oltárom duše zabitých pre slovo Božie a pre svedoctvo, ktoré mali ...... 11A bolo dané jednému každému dlhé biele rúcho ...


14.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 7. 2013, 15:16 avatar
Rucho je aura. A svadobne rucho, je aura bielej farby pravdepodobne. &cistota.


15.
označiť príspevok

lahoda muž
   25. 7. 2013, 15:24 avatar
Ja co sa tyka Biblie a krestanstva som asi skor nieco krestansky kvaker.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Věří, že Bůh působí v člověku skrze vnitřní osvícení. Nějaké závazné a pevně dané věrouky se nedrží. Bibli mají sice ve vážnosti, ale není pro ně dogmatem a výklad Bible se řídí právě oním vnitřním světlem každého jednotlivce. Nemají kněze, ale čekají na Boha, až skrze někoho z nich promluví. Mají demokratické zřízení. Věří, že skutečná víra se musí projevit v praxi – odtud jejich principy náboženské, morální a společenské.

Podľa kvakerov Boh pôsobí cez človeka ako vnútorné svetlo (tzv. „Inner Light“), viera sa má prejavovať v realizácii náboženských, etických a sociálnych princípov vrátane dôsledného odmietania násilia.V roce 1947 sme ako kvakeři získali Nobelovu cenu míru. Jde o jediný případ v dějinách, kdy toto ocenění získala náboženská organizace jako celek.


16.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 7. 2013, 15:53 avatar
Milky
ty dývač na prvémmiesto vieru, ale ja skúsenosť, všetko si najprv vyskúšam a robím len to, čo funguje. Ja som bol dlho ateista, dokonca keď som sa vrátil ku viere boli práve v puberte a tak som im jednoducho poovedal, ako som to vyskúšal ja a ako to funguje, nech si to aj oni tak skúsia a nech sa podľa toho rozhodnú a oni sa rozhodli pre vieru, pretože to funguje ako mne. Načo ba som sa modlil, ab by som z toho nič nemal, ale ak to funguje, tak to je prvoradé a nie že idem za tým, študujem to, aby to fungovalo ešte lepšie, lebo sa opieram o hmatateľné dôkazy a tak viera prestala mať význam, lebo ja sa neopieram o vieru, aká je cirkev, aká matka božia, čo jej kto prisúdil, čím ju kto očistila iný pošpinil, lebo to vešeko je už prekonané tým, že sa spolieham na to, ako to funguje. Ja sa spolieham na seba a moje vlastné skúsenosti, čo to funguje a či nie, ši tocítim a či nie a to ostatné už bolo, to pomohlo zistiť, či to funguje a preto si to doteraz vážim. Nechápem, o čo je oprteá tvoja viera, každý musíme mať nejaký dôkaz a ja sa nespokojím s jedinou nejakou príhodičkou, to funguje denno denne. To či Bola Matka božia po pôrode do smrti poctivá, alebo mala deti predsa nie je podstatné, u mňa je podstatné, že to funguje a akým spôsobom, to je záležitosť možno neba, alebo čo ja viem čo.
Samozrejme, že mi to nie vždy je až tak celkom ľahostajné, potom, čo pre mňa robí, ak ju niekto uráža, alkebo vychvaľUJE, ale ak by to nefungovalo, tak sa o ňu vôbec nezujímam, načo ??
nechápem, prečo to nechcú skúsiť aj iní kresťania, veď čože by sa stalo, taký tajný pokus si môže previesť každý kedykoľvek, na čom je potom založená vaša viera, ak necítite, že život s vierou je úplne iný. Ak neviete rozlíšiť, aký je rozdiel v sile odozvy na modlidby k Márii a aký rozdiel je zúčastniť sa premenenia na omši, veď som to tu písal. Z vašej strany nezáujem.
Ale nie si a nie ste jediní, koľko je humusu v katolíckej cirkvi, ale nikto s tým nepohne, všetci to vedia a všetci to vidia, ale prečo iba já, to chcete povedať, že necítite rozdiel vo vašom živote,či vieru praktizujete, alebo nie ??? Načo potom veríte, alebo takto:
Možnože cítite naozaj málo a bojíte sa aj o to málo, aby ste aj to nestratili. Ale kto nehľadá nenájde, kto neskúša, nemôže vedieť čo je dobré a čo zlé, musí sa na niekoho a na niečo spoľahnúť, nie je samostaná osobnosť. Ja vam nechcem vnútiť svoje poznanie, ja chcem, aby na to prišiel každý sám, ak mu dá niekto impulz, nejaký ťuk. Lebo potm ste ako ten, čo ten denár nezhodnotil, ale zakopal do zeme a vrátil, ako dostal, ale práve za to ho pán odsúdil.
Potom si musíme povedať, že sme zlí a nehodní sluhovia, lebo sme urobili len to, čo sme museli.
Milky to svadobné rúcho som vytrhol z kontextu podobenstva o pánovi, ktorý pripravil večeru, ale nikto z pozvaných neprišiel.

starky

detto, mne to proste takto funguje a takto sa na to spolieham a cítim, že je to jediná šanca daná od boha a ja si ju nepremárnim len preto, že v cirkvi sú hriešnici, veď na to cirkev je, to nie je spoločnosť bezúhonnýxh inteligentov, Ježiš neprišiel liečiť zdravých a ja sa tiež cítim nemocný a keď praktizujem vieru, cítim sa liečený. Načo by som išiel na spoveď, ak by som nebol človek hriešny, a vôbec, ak by v cirkvi boli len dobrí ľudia, nebolo by treba nikoho spovedať. Nikto by necítil potrebu zbaviť sa hriechu. Načo by bola cirkev ????
Koľkí ľudia si dnes o sebe myslia, akí sú dobrí a bez hriechu a mnohí skutočne aj sú a ja im to závidím, že sa tak cítia a nemusia chodiť na spoveď a koľkí aj na spoveď nechodia, lebo si zvakli na život bez hriechu, ale ak cítim ten rozdiel v živote, že sa toho svistva zbavím a nemusím to vláčiť zo sebou celý život, bol by som idiot, keby som to neurobil.
Ak sa dostanete k problémom, idete k psychologovi, či psychiatrovi, ale on vám tak isto nemôže pomôcť, pokiaľ vás nevyspovedá, čo je vo vás, aké maáte problémy a dostane z vás viac ako na katolíckej spovedi, inak vám nevie pomôcť .
Takže veriť môžete len vtedy, ak vás samo nebo presvedčí o tom, že to funguje, že sa nemodlíte do bútľavej vrby, že vám odpovedá živý boh.
Nezaškodí občas si aj poozrieť evanjelium a porozoberať niektoré veci, ale ten pocit, že to funguje aspom u mňa musí byť a teda moja viera je založená na tom, či to cítim, ako to funguje a toto tiež nemúže zažiť ani nikto z vás veriacich, len ak si to nevyskúša. Ale neviem, či máte strach, alebo hrdosť, alebo dokonca lenivosť.
Súhlasí lahoda


18.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 7. 2013, 16:55 avatar
elemír 16:
Vieš elemír ja niekedy vôbec netuším o čom píšeš, aj teraz. Hovoríš že nie viera ale skúsenosť je dôležitá, že to maš vyskúšané a funguje to, že máš odozvu na modlitby a sv. omšu. Sorry ale som z toho trochu mimo. Keď tak mi to vysvetli, ak sa ti bude chcieť. Dôležité sú len dve veci: viera a pravda, pričom jedno rastie s druhým.

Čo sa týka Márie, ja som vo svojom príspevku vyššie nevyčítal, že mala deti. Pre mňa nech ich mala aj tucet. Vyčítal som katolíckej cirkvi, čo z nej spravili. Kristus bol posledný Adam a ako taký sa v ničom nelíšil od prvého Adama okrem hriechu, teda bol pokúšaný, mal hlad, smäd, choroby a iné, ale nemal hriech. Vďaka tej podobnosti a vďaka tomu, že bol aj boží syn, mohol byť spasiteľ. No ale katolícka cirkev na to nedbá a robí z nej skoro Boha. V písme sa píše, že Ježiš sa narodil do spravodlivosti (starého zákona), t.j. do hriechu, teda Mária mala hriech.
Súhlasí veriaci-1


19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   25. 7. 2013, 17:07 avatar
Elemír, žiješ v ilúziách, ale celkom pekných. Ak do nich nezaťahuješ ostatných normálnych ľudí, nikomu tým neuškodíš, len sám sebe, neracionálnym pohľadom na svet a život.
Súhlasí fajer


20.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 7. 2013, 04:03 avatar
starký
ja píšem iba svoje pocity, ktoré skutčne cítim, ilúzie, pod tým rozumiem niečo iné a iba píšem, neviem, ako si prišiel na to, že ich niekomu vnucujem, že to, o čom ty píšeš, sú možno iné dojmy a pojmy. Asi som tie moje pocity neopísal spôsobom, ktorý by vás oslovil, ale inak neviem a práve tým, že mi nerozumiete, pricháídzam na to, žo to naozaj mám niečo vzácne, myslím teda zhodou okolností iba oproti vám, pretože v cirkvi to považujeme za bežné.

milky

V podstate v tom prvom verši máš pravdu, že dôležitá je aj pravda a viera, to sú základy, na ktoré zabúdam, ak som na prvom poschodí, ale aj pravda a viera má význam, len ak si presvedčený, že to funguje. Neviem teraz, ako praktizuješ ty svoju vieru, v akej cirkvi a načo sa spoliehaš, ja som prišiel k tomu hľadaním a pokusmi, aký to má zmysel, spojenie a význam v mojom osobnom živote a preto sú veci, ktoré zdvíham z prachu zeme, ktorí tam iní odhodili a šliapu po nich, lebo k tomu nič necítia a nerozumejú tomu.
Občas si zapnem Brava TV vážnu hudbu, že len na chvíľočku a zrazu mi prestane plynúť čas a zistím, že už je ráno, pretože ma to vtiahne do seba, je mi s tou hudbou veľmi príjemne a koľkí naproti tomu, koľkí sú takí, čo mi povedia, že čo som to za debila, že dokážem počúvať dlhé hodiny také vrzúkanie, čo ide na nervy. Podobné to je niečo aj s vierou, mňa to vtiahne, ale iní to nenávidia. Ťažko ale môžeš niekomu vykladať, že čo to je vážna hudba, ak nehrá na žiaden hudobný nástroj, ak nemá skúsenosť s praktizovaním hudby, tak ako s praktizovaním viery. Aký je to nádherný pocit, keď sa naučíš, čo len v ĽŠU, nejakú skladbu a ľuďom sa to páči a pýtajú to od teba, zahraj to ešte raz. Ale koľko driny, to častokrát stálo, to nebolo zdarmo a nakoniec človek zistí, že nie to bola ta hlavná odmena za to, že ťa ľudia radi počúvajú, že tá vyššia odmena je, že ty môžeš počúvať iných, ktorí hrajú oveľa ťažšie a krajšie veci, ako sa mne podarilo nadreť na základnej škole. A vlastne už potom ani nehľadím na to, čo to stálo driny to nacvičiť, už len počúvam hudbu.
Neviem, či sa mi to poodarilo týmto príkladom aspom trošku bližie vysvetliť, lebo vnímanie hudby je podobné, ako vnímanie viery. Nedá sa to nanútiť, nedokázal by som sedieť na koncerte tri hodiny, ak by ma to nebavilo, ak by som z toho nemal pôžitok, tak ako neveriacích ľudí by nebvavilo byť v kostole hodinu na omši, lebo by ich to nudilo, ak tomu nerozumejú.
Ale ak tomu človek rozumie a baví ho to, potom vlastne človek prestane vnímať, či ten nástroj drží v ruke muž, alebo žena, ako vyzerajú a vôbec ťa nebude zaujímať, aký majú súkromný život, lebo ty vnímaš iba ich hudbu. Ale ak prídeš na koncert a nebaví ťa to, načo iné môžeš myslieť, ak sa budeš nútený pozerať na javisko. Môže ťa napríklad zaujímať iba ako vyzerá tá a tá, odkiaľ môže mať tie šaty, vyzerá v tom ako starena a to nehovorím, čo by si v takomto prípade vymysleli napríklad chlapi o violončelistke ?????
Veď mnohé z toho okolo samotných muzikantoch sú napríklad faktá, ktoré nemožno obísť, ale ktoré pri ich hraní nevnímaš a sú ti jedno a naič, lebo vnímaš iba ich hudbu, ktorá ťa vtiahne do seba, ale iba vtedy, ak tomu rozumieš, ale hlavne, ak už máš vyskúšané, že sa ti podobné páči a hľadáš nové a krajšie veci.
A teda aj celý nebeský orchester, Otec syn, Duch svätý,spolu s Máriou, ježišovou matkou, možno do toho momentu, ako začnú hrať, vnímaš, ako vyzerajú, ale ak spustia skladbu, zaujíma ťa už len hudba, ten výsledok toho všetkého, tá hlavná príčina, prečo si tam sadli a hrajú, a tiež nie každý to môže počúvať a má to za vrzúkanie, tiež nie každý sa nechá vtiahnuť vierou a prvadou do ducha, čo z toho vyžaruje a nemôže si to nanútiť, aj keby chcel, ak je to pre neho vyšší level, vyššia úroveň, kde on ešte nedospel. Ja tiež mám raád klasiku, ale modernejšia vážnejšia hudba už mi dáva najavo, že jej nerozumiem, ale preto ju neodsudzujem a nepoviem, že ten Bethoven, či Mozart, to niečo je, ale títo moderní, to je len nezrozumiteľné vzrzúkanie. Každý si musíme uvedomiť, že máme nejakú svoju úroveň a to nielen v hudbe a vôbec v umení a kultúre, ktoré sú neodeliteľnou súčasťou inteligentného človeka, lebo jeho duch je iný, ako tých, čo nerozumejú, je širší a viac je schopný chápať.
To isté je to aj s vierou, veľmi záleží na tvojom duchu, aký je široký, koľko je ešte schopný chápať a vnímať, čo všetko je ten tvoj duch schopný premeniť na radosť a iné príjemné pocity, ale hlavne o tom, či vie ešte viacej rásť a hľadať ešte viacej toho dobrého a príjemného. A to si ho každý musíme vybudovať sami v sebe.
Niekomu stačí, ak sa ráno prežehná, alebo,ometie si muchy okolo tváre a vec je vybvená, lebo takého má svojho ducha a takto ho v tomto smere dokázal uspokojiť. Viacej mu netreba. Ale iný chce viacej, chce vyššie zážitky, chce duševne blaho a pokoj v duši. Už mu nestačí duchovný život sám so sebou, chce mať v tom svojom intímnom duchu aj svojích intímnych priateľov. prikladá viac na zážitky duchovné, ako telesné. A keď zistí, že tí intímni duchovný priatelia mu aj v živote účinne pomáhajú, spolieha sa na nich. veď kto je to priateľ, ten na koho sa môžete spoľahnúť, nielen ak príde niečo nepríjemné v živote, ale hlavne s ktorým môžete zažiť duchovné zážitky, ktorým iný nerozumejú a majú to za blábol a ilúzie a kadečo iné, lebo oni nemajú takého širokého ducha, aby pochopili a aby si to užili.
Majte svedomie čisté a srdcia otvorené, lebo vtedy človek so širokým a veľkým diuchom okamžite prichádza na to, čo mu občas, alebo aj stále bráni užívať si tieto duševné zážitky a preto sa musí starať o čistotu ducha, lebo k tým najkrajším zážitkom sa dá prísť len s čistým duchom, teda treba sa o tohoto svojho ducha intenzívne starať, aby bol schopný dobrých vecí a zážitkov.
A ja som takto postupone prišiel až po tento bod mojej osobnej duchocnej kvality. Nejde teraz o to, či úroveň tohoto môjho ducha je nad, alebo pod vašími duchmi, lebo čím viac budem vyššie, tým ma to bude menej zaujímať, lebo čím budem vyššie, tým budem mať viacej duchovných priateľov a pre mnohých, čo sú podo mnou, budem vyzerať ako nafúkaný, ale tí ma nezaujímajú, ja hľadám tých, čo sú vyššie, neporovnateľne vyššie, ako je môj duch, ale zase len do výšky, ktorej rozumiem.
Teda takto nejako som sa snažil opísať to inak, či by to predsa len nebolo pre niektorých zrozumiteľnejšie, aby pochopili, ako v tomto mojom duchu funguje viera a pravda a život.
lebo na základe poznania evanjelia, pravdy o živote a všetkých iných informáciií, ktoré sa dostanu k človeku, sa vytvorí v duši človeka akési zvláštne fluidum, niečo možno krehké, ale nádherné, akási nová spoločnosť duhovných a intímnych priateľov, ktorí sa hrnú ísť človeku v ústrety a pomáhať a nechcú za to nič, len čistotu, aby sme sa starali o svojho ducha čo najviac, dokonca aj v tom nám ešte vedia pomôcť, aby sme neprišli na ten nebeský koncert v montérkach. Nič viac. Lebo tan sa práve nosia biele košele očistené v krvi baránkovej. Lebo v tomto duchovne je špína niečo iné ako prach a čistota iné, ako lesk. Lebo sú tu iné fluidá a iné kvality. A preto sa táto duchovná špína nemôže čistiť ako prach, lebo ju tak ani nikto nevidí, lebo duch sa môže znečistiť iba iným duchom a očistiť tiež len iným duchom. A tí, ktorí prinášajú iba dobré duhovné zážitky, vidia iba tých duchov, čo sú čistí, lebo na nečistých duchoch je nečistota, pre ktorú splývajú so špinou a čím je nečistoty viac, tým viacej splýva a tým je ťažšie takéhoto ducha na pozadí špíny, nájsť.
Teda takto nejak funguje sféra môjho duchovného života, lebo starať sa o takéhoto ducha, aby bol vždy čistý, dá určitú námahu a výsledok nemusí byť vždy istý, ale s vierou, láskou a nádejou a s našími intímnymi poriateľmi z neba to ide podstne ľahšie a zostáva mi nakoniec aj viacej času. Stačí sa na nich spoľahnúť.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 7. 2013, 04:33 avatar
Milky a čo sa týka Márie
veď vieš, aký mám postoj k dogmámn a tiež neverím na to, čo je mimo evanjelia, ale nemôžemodšriepiť, že deň, keď sa ku nej a nielen k nej, modlím, je iný.
Možno keby ste sa vedeli trošku premôcť a ísť sa pozrieť na niektoré miesta zjavení, koľko by ste tam našli vďaky za veci vôbec nie banálne.
Neviem, kde chodíte na to, že Mária zatieňuje Ježiša, že sme z nej urobili bohyňu a spasiteľku miesto Ježiša a kadejaké iné trápnosti. To vôbec nie je pravda, to je určite zdroj zlých a zákerných informácii, koľko som tu o nej už len ja osobne napísal, nič také odomňa nevyšlo, ale aj vy si musíte dávať pozor vo svojích iných cirkvách, či tam nemáte takých duchovných, ako ich je dosť v katlíckej cirkvi, ktorí chcú za každú cenu hnať ľudí do nezmyslov. To nie je fenmén iba katolíkov, všade sú len ľudia a všade je plno takých, s ktorými satan veľmi ľahko manipuluje, lebo to by tiež mala byť aj vaša zodpovednosť ako kreťanov voči nej. Tá špina nemusí padať na ňu len z aktolíckej cirkvi a o tej vieme, že tu je a teda môžeme proti tomu niečo robiť, ale nedá sa vylúčiť, že môže niečo padnúť aj zo strany vašich duchovných, ktorí potrebujú odrátiť vaše tváre od jej schopností, čo všeko môže pre vás urobiť.
Veď ona sú naše modlitby prevažne v súkromí, u nás doma, ale ak prídeme na omšu, tam je predovšetkým Otec so synom, slová premnenia, ktoré sú nad všetky zaklínadlá sveta, tam si užívame ježiša a ak iodem na spoveď, tam cítim Ducha svätého takmer priamo ako fliuidum duchovneho ošistenia. A vo svojom živote potom cítim, ako som to prežíval, cítim, či som hriešny a mal by som sa hriechu zbaviť, lebo sa mi prestáva v živote menej dariť. Znova si nechám očistiť dušu Duchom svätým a znova je všeko v poriadku.
Ako to teda potom vlastne praktizjete vy, ak z vás na tomto fóre ide neporovnateľne viacej lásky, ako zo mňa, až vám to niekedy závidím, ale na niektorých miestach zase prichádzam na to, že mnohé veci vidíte úplne inak, úplne inak praktizujete vieru a spoliehate sa na niečo iné a často nenávidite aj vy, načo sa práve ja spoliehm.
Nevýhodou katolicizmu sú dogmy, teda aj o Matke božej, ale výhodou katolíkov je práve privedenie k nej, aby sme mohli aj ju prosiť o pomoc, lebo aj ona patrí nedzi tých, ktorí vedia, čo my nevieme a nesmieme vedieť, až po smrti sa snáď všetko dozvieme. Ale teraz cítim, že to funguje, bez ohľadu na to, čo o nej kto povedal, určite ju to raní, ale láska k nám je silnejšia. Ona miluje svojho syna a viacej zo svojej pozície vidí jeho význam pre nás, vie to, čo my nevieme, má pevnejšiu vôľu, ako my máme a pomáha, ako si často ani nezslúžime, lebo vie, to čo my nevieme.


22.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   26. 7. 2013, 04:41 avatar
Ty berieš Evanjeliá ako dogmu, tak o čom točíš?


23.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 7. 2013, 07:21 avatar
rudko 22
a to si kde prišiel k takej hovadine.
Evanjelium písali ľudia, ktorých mená boli dopredu zapísané v nebi. A dogmy, tie sú vymyslené ľuďmi, ktorí boli zapísaní na rôznych prezentačných listinách koncilov a vymýšľali si veci o udalostiach, ktoré sa stali a teda nikto nemôže vedieť, ako sa stali, lenže oni odrazu nabrali sebavedomie, že vedia, ako sa to stalo. Teda môžeš trikrát hádať, od koho to sebavedomie asi prišlo. Oni si samozrejme myslia, že z Ducha svätého, ako inak, ak iné nevidia a neuznávajú.


24.
označiť príspevok

fajer
   26. 7. 2013, 07:40 avatar
to sú také somariny,a ty to odkiaľ vieš,zamotávaš sa do klamstiev,blúzniš,klameš,daj sa liečiť,ved to čo tu vypisuješ je choré...


28.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   26. 7. 2013, 17:53 avatar
Na to si ako prišiel, že "Evanjelium písali ľudia, ktorých mená boli dopredu zapísané v nebi."?


25.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 7. 2013, 10:54 avatar
frajer,
nechápem prečo to potom čítaš. V živote si nebol u psychiatra, ako môžeš vedieť, kto, alebo čo je choré.


27.
označiť príspevok

fajer
   26. 7. 2013, 12:20 avatar
celé to nečítam,lebo sa to nedá,psychiatra mám v rodine,tak viem o čom tá psychiatria je,ty si prípad,mal by si sa fakt liečiť...


31.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 7. 2013, 00:46 avatar
Frajer,
ak teda naozaj máš v rodine toho psychiatra, tak mu daj toto prtečítať, tie naše diskuzie.
Samozrejme, že nechcem zadarmo od neho moju diagnozu, ale predsa by ma zaujímalo, čo si o tom myslí. Potom by som to porovnal s mojím psychiatrom, lebo ja ako invlidný dôchodca som musel vždy pred každou komisiou predkladať aj psychlogické a psychiatrické vyšetrenia. Takže môžem ti poslať na mail, ak by ťa to naozaj zaujímalo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:18,  nevyznali sme sa Beautiful Chinese Music - Bamboo Flute
dnes, 10:12,  Sloboda a prosperita sú síce dve rôzne veci, ale obe sú hodné ľudského úsilia.
dnes, 10:07,  Ondrik ty si myslis ze sloboda zabezpecuje prosperitu??? Dlh USA bude rast dovtedy az ho nebudu...
dnes, 09:54,  Ondrik to vies Kotleba zakaze aj pit kavu na balkone!!! Aj srat bude zakazane!!!!:)))
dnes, 09:50,  ak nevieš poskladať puzzle, vieš že všetky peniaze sa rozsypú Janais - Nad hladinou
dnes, 09:47,  2/ Jaj ty potrebujes k pocitu slobody cierny kokot v anuse!!!!:)))
dnes, 09:46,  Apropo od coho potrebujes oslobodit??? Daj to na sud ze je obmedzena tvoja sloboda!!!:)))
dnes, 09:45,  S 300 euro starobneho dochodku si uzijes slobody az az!!!!!:)))
dnes, 09:40,  12/ RE PU JES A KO HA RA BIN ???:)))
dnes, 09:37,  a keď politika hraje ôsmu koľaj, čo napíšeš
dnes, 09:36,  1/28 susedov sa dohodlo ze zrusia ploty...vysledok mas tu!!!:)))
dnes, 09:30,  17/ Slobobobodna sa fakt tazko buduje!!!:)))
dnes, 09:29,  17/ Co ty zakomlexovany kokotek musim kazdeho ponizit aby si sa dostal na jeho uroven!!!:)))
dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(144 878 bytes in 0,637 seconds)