Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Moja posledná téma

23
reakcií
2563
prečítaní
Tému 20. februára 2012, 21:36 založil dubák.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 02. 2012
34
03. 05. 2010
32
22. 10. 2010
34
28. 12. 2009
45
18. 02. 2012
11
 
 


1.
označiť príspevok

dubák muž
   20. 2. 2012, 21:36 avatar
Jeden by si myslel že sa vraciame do minulosti, ale nie preto aby sme sa poučili a nespravili tú istú chybu ešte raz, ale aby sme sa uhniezdili a preniesli staré ideály do nového sveta, bez toho aby sme uvažovali a správnosti nášho rozhodnutia. Ako vo Viktoriánskej ére, jej egoizmom vo vzťahu k chudobe a všeobecne k spoločnosti, no hlavne hedonizmom, ktorý sa prekrištalizoval z uctievania všetkého pekného na pôžitkárstvo transformované do vychutnávania si značky namiesto hľadania kvality. Čím viac peňazí, tým lepší pocit. To je rovnica konzumu. Mamon je najstrašnejší neduh. Všetko čo bol v človeku dobré, významné a veľkodušné hrdzavie ako nôž, keď sa nepoužíva. Z klamstva sa stáva cnosť a z pätolízačstva povinnosť. Hlavným negatívom tohto javu je jednoznačne globalizácia a obrovská angažovanosť médií. Vytvárajú nepreniknuteľnú bublinu, ktorá uzatvára život a kŕmi ľudí falošnými predstavami a nepodstatnými detailmi nafúknutých do obrovských rozmerov. Základom prosperity spoločnosti je dobrý školský systém. O tom niet pochýb. Už J.A.Komenský poukázal nato, že deti nestačí len vzdelávať, ale je potrebné ich aj vychovávať. Dôležitým momentom je postoj Učiteľa, jeho postoje, pracovitosť a konanie v duchu spravodlivosti. Aktuálnosť jeho odkazu je v súčasnosti o to dôležitejšia, o čo je spoločnosť technicky dokonalejšia a o čo menej sa kladie dôraz na citovú výchovu generácie a o čo viac narastajú psychické problémy mladého človeka. Dosiahnuť mravný ideál človeka bolo cieľom v minulosti, no v súčasnej dobe sa táto úloha stáva aktuálnejšou preto, pretože v celej spoločnosti dochádza k nárastu agresivity, násiliu v rodinách… v rodinách, ktoré nemajú čas na výchovu a tak túto úlohu kladú na školu. V škole je mladý človek väčšinu dňa. Detský rozum je slabý a za pomoci strachu sa dá ľahko ovládať. Všetci nepriatelia slobodného ľudského myslenia využívajú túto metódu, keď deti strašia peklom, podfarbujú ho utrpeniami hriešnikov, celou tou pomstychtivosťou božstva a potom akoby mimochodom začnú rozprávať o hrôzach demonštrácií a terorizme, aby tak mohli vychovať budúceho “obhajcu poriadku”.
Zmenou spoločnosti od totalitného režimu k demokracií sa začali objavovať nové problémy. Demokracia favorizuje tyraniu. Máme právo myslieť si čo chceme, máme právo veriť v čo chceme a dokonca máme aj právo voliť. Samozrejme, že keby mohli voľby niečo zmeniť už by ich zrušili, ale ľudia sú spokojný pretože sa slobodne vyjadrili aj keď sa tým nič nezmenilo. Lobistické a finančné skupiny v pozadí politiky už dávno pred každou voľbou rozhodnú o dosadení a výbere vhodnej postavy do volenej funkcie vo svoj vlastný prospech. Čo tam po ľudoch... Násilie a agresivita si získali mládež svojou atraktivitou, zmenili sa kritéria krásy a dobra. Príkladom nieje dobrý človek, ale násilník. Krásu ducha vystriedala podriadenosť kráse tela. Dievčatá túžia po nádhere aby k svojim ústam prilákali chlapcov ejakulát, veriac že tak sa z nich stanú dobré ženy a budúce matky. Vyrovnať sa s touto situáciou je zložité pre väčšina z nás, pretože máme problém si vybrať z obrovského množstva braku to, čo pôsobí pozitívne.
Najvyšším mravným ideálom, podľa ktorého sa riadili tí najlepší z nás, je to, s čím sa môžme stretnúť už vo svete zvierat, u primitívnych kmeňov a v dnešnej civilizovanej spoločnosti, teda obetovanie vlastného života pre záchranu iných a pre šťastie budúcich pokolení. Viac nikto nevykonal, a ani vykonať nemôže. Vychovávajme preto ďaľšie generácie k svedomitosti, pretože naozaj svedomitý človek nepotrebuje cudzie rozkazy ani zákazy. Nekoná zlo, pretože mu to nedovoľuje jeho vlastná mravná bytosť. Nečaká odmenu za dobrý skutok – má ju vo svojom vnútre, nepotrebuje sa báť cudzích trestov, pretože najväčším trestom pre neho je strata úcty pred sebou samým. Ľuďom vychovaných k svedomitosti môžeme zveriť peňažné ústavy bez obavy, že aj keď nad každým ich krokom nebude bdieť dozorný úrad, nestanú sa z nich škodcovia. Svedomitým ľudom môžme zveriť akýkoľvek úrad bez strachu že napáchajú nepoctivosti, pretože im nebudeme musieť neustále hľadieť na prsty. Spravodlivosť tvorí základný pojem mravnosti, pretože žiadna mravnosť nemôže existovať bez rovnakého vzťahu ku všetkému. A pokiaľ medzi názormi najrôznejších mysliteľov, venujúcich sa etike vládne zarážajúci nesúlad, je to predovšetkým preto, že väčšina z nich nechce uznať spravodlivosť ako prazáklad morálky. Takéto uznanie by totiž znamenalo uznanie politickej a spoločenskej rovnosti medzi ľudmi a zákonite by to viedlo k odstráneniu triednych rozdielov. A práve to nechce, väčšina tých, ktorý píšu o mravnosti, dopustiť. Takže pokiaľ sa chce ľudstvo posunúť vo svojom mravnom vývoji vpred, jeho prvým krokom musí byť vyhlásenie spravodlivosti, čiže rovnosti vo vzťahu ku všetkým ľudom. Bez tohto kroku zostane morálka spoločnosti len tým, čím je doteraz – pokrytectvom.
Zbohom.


6.
označiť príspevok

rain...
   21. 2. 2012, 07:15 avatar
Nemôžem inak ako súhlasiť. V dnešnom rozmanitom preľudnenom svete nezrealizovateľná myšlienka. Iba ak by zostala malá skupina "správnych" ľudí po nejakej katastrofe, ktorá by sa správala čestne, mravne a mala by k tomu ešte šancu na prežitie po tej katastrofe. Ale každý v podstate máme šancu na realizáciu pri vlastných deťoch. Ja som za svoju snahu dostala fantastickú odmenu. Môžem si povedať, že som sa aspoň snažila.


2.
označiť príspevok

red rose žena
   20. 2. 2012, 22:04 avatar
iba to,že je to dnes jeho posledná téma  
Súhlasí Lea Smeja


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   20. 2. 2012, 22:17 avatar
Ludom ukazes varovny prst a vidia fakera.
Ludstvo nikdy nepoznalo mravnost. Je to iluzia. Resp. dnes sme najmravnejsi z mravnych.. mozno ideme mimo svoju rpirodzenost, tkorá je dielom slachtitela a nie dielom prírody.
Pretoze nie je nic mravne na 30-rocnej vojne a spaní na zemi v spinavych haboch, bez vody so smradom z vykalov na tele. To bolo po cele generacie domenou sveta handier nasich predkov. to ze mali plne huby cistoty Krista, ci zakonov mravnosti bolo podobne svini valajucej sa v bahne tvrdiacej ze je nacistejsim tvorom jej Boh.
Dubak, myslís si, ze je teba vidiet svet taky aky je.
Súhlasí red rose


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   20. 2. 2012, 23:48 avatar
dubak, je ich malo, ale su. A som rad, ze som spoznal dalsieho z nich. Cloveka.
nebolo by zle, keby si aspon obcas nakukol a este raz na tvoju pocest.

http://www.youtube.com/watch?v=rP2zA3lZk9Y Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

dubák muž
   21. 2. 2012, 08:26 avatar
Ďakujem. Cením si to.


5.
označiť príspevok

Style muž
   20. 2. 2012, 23:50 avatar
tuším napísal dubák , že posledná téma a nie posledný príspevok  
Súhlasí rain..., Mojka


7.
označiť príspevok

pollio
   21. 2. 2012, 08:20 avatar
rovnosť pred zákonom priniesla už francúzska revolúcia... na papieri.
ľudská spoločnosť nikdy nebude spravodlivá, možno sa k tomuto ideálu len priblížiť.
ústami klasika - nie sme na tom až tak zle: -v iráne vešajú a my sme furt nespokojní-.
Súhlasí Mojka


8.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 08:22 avatar
tak tak

uz je kazdemu jasne, ze dzurinda je zlodej

a to, ze je aj vrah, sa dokaze uz coskoro.. hrozne, ako za jeho totalitnej vlady nebolo mozne aplikovat ustavne prava.. ako je mozne, ze stale nevysetrili vrazdu ministra duckeho, podozrivu smrt pittnera, vrazdu pravnika valka, ktory rypal do zakonov modrej luzy az tak, ze pripady dohnal do strasburgu, kde vzdy dokazal imbecilitu modrych kre tenov schvalujucich likvidacne zakony pre Slovensko?
Súhlasí dubák


9.
označiť príspevok

dubák muž
   21. 2. 2012, 08:25 avatar
trinity, dúfam, že ti tento článok bude užitočným na rozšírenie Poznania
www.voxvictims.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí trinity


11.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 08:27 avatar
10. dubak

ma neser, a zostan! potrebujem Ta!!!


12.
označiť príspevok

Romans1 muž
   21. 2. 2012, 08:47 avatar
tebe to dobre sibe....melies piate cez deviate. Co mal Modrej s Duckym??? Chod sa radsej spytat otca naroda v com ma prsty namocene. Co prsty.....v com je cely namoceny....a jeho verny ziacik Ficko v tom bude pokracovat.
Súhlasí Mojka


13.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 08:49 avatar
13. pan roman

aky modrej? precitaj znova ked vytriezves


14.
označiť príspevok

Romans1 muž
   21. 2. 2012, 08:52 avatar
Dzurindu si oznacila zlodejom a vrahom......daj najprv dokaz az potom nieco "zarucene pravdive" pis. To, ze ti ukradli iluzie a vykradli hlavu este z nich nerobi zlocincov.


15.
označiť príspevok

dubák muž
   21. 2. 2012, 08:53 avatar
TOTO PRIVATIZOVAL MEČIAR V ROKOCH 1994-1998: 1994 (207 privatizačných zmlúv) – agropodniky, chemické podniky, papierne, hotely, magnezitové závody – Kovohuty Krompachy, Poľnonákup, Stavoinvesta, VÚB, ZŤS, VSŽ, Bratislavské tlačiarne, Slovakofarma, Hotel Kyjev, Hotel Nitra, AB Kozmetika, Baliarne obchodu Trnava, JAS Bardejov, Keramické závody Košice, MAKYTA Púchov, MATADOR Púchov, Pivovar CASSOVAR, TESLA a. s. Stropkov, TEXICOM BZ Ružomberok, TOPVAR Topoľčany, ZPA Dukla Prešov, NOVOFRUCT, VÚJE Trnava 1995 (486 privatizačných zmlúv) – strojárstvo, tlačiarne, hotely – Duslo Šaľa, Figaro Bratislava, Pozemné stavby, Slovnaft, VSŽ, Zdroj, ŽOS, Doprastav, Baliarne obchodu a. s. Poprad, Pivovar Stein Bratislava, Slov. závody tech. skla, a.s., Agrozet Zvolen, Bučina a. s., ELBA, a. s., ELV PRODUKT a.s., Elektrovod Žilina, a.s., EZ Elektrosystémy Bratislava, FATRA a. s., FINIŠ a. s., Gastropol Prešov, HIROCEM, Hubert s. p. Sereď, Chemes, Nábytok Prešov, Petrochema Dubová, SATUR Bratislava š.p., Skloplast a.s., SLOPAK Malacky, magnezit. Závody, Stavohotely Bratislava, Stredosl. cement. B. Bystrica a.s., Levitex, Lykové textilné závody Revúca, Malokarpatský vinársky podnik, Mäso – východ, MINERÁLNE VODY, a.s., Rašelinové závody Bratislava, VSŽ 1996 (388 privatizačných zmlúv) – mäsový priemysel, autodoprava, stavebníctvo, nákladná aut. doprava – Agrokov Nitra, Cesty Nitra, Drevona Žilina, Kúpele Sliač a Kováčová, Štós, Vyšné Ružbachy, Bojnice, Lúčivná, Lesostav, STS, Víno Nitra, Cesty Nitra, Slovenská filmová tvorba Bratislava, Hotel Bratislava, Klenoty Bratislava, Slovpap, Nafta a. s. Gbely, AŽD Bratislava, BEZ transformátory, Drevokombinát Pezinok, Hydrostav a. s., Istrochem, Kablex Malacky, MATADOREX, OTEX-Textil, OZKN, Pohronské pek. a cuk. B. Bystrica, Považské chem. závody Žilina, PT Žilina, a.s., Severosl. celul. a papierne a.s., SEZ a. s. Dolný Kubín, Slovenský hodváb, Stredoslovenské žriedla, Tatravagónka a. s. Poprad, VEGUM, Biotika a. s., IZOMAT a. s. 1997 (172 privatizačných zmlúv) – kovošroty, ovocinársky majetok – Agrokov, Drevona Žilina, Chemkostav Humenné, Slovakopress, Slovnaft, STS, DMD Holding, a. s., Elektrosvit Bratislava, Elektrosvit Nové Zámky, Severosl. celul. a papierne a. s., Skloplast a.s., SLOV. LIEČ. KÚPELE TURČ. TEPL. a. s, SLOVENKA Banský Bystrica 1998 (76 privatizačných zmlúv) – Nitrianske tlačiarne, Podpolianske strojárne Detva, strojárne, Želba, Chemlon a. s., Prvá novinová spol. a.s.
Súhlasí trinity


22.
označiť príspevok

Mojka žena
   21. 2. 2012, 09:32 avatar
16/
kde ostali účtovné hodnoty v porovnaní? koľko priniesli tieto tiežprevatizácie do štátnej kasy?
jo, aby som nezabudla..prihoď k tomu Mečiarove holandské dražby, hlavne akým spôsobom a za koľko prebiehali...


23.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 09:33 avatar
28. mojka

ty sa chod bavit so sliepkami, lebo houno vies, v riti si bola a boris nema mat deti

necitam ta uz viac, si trapna a hlupa, grcoidna stvora


16.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 08:59 avatar
15. pan roman

kreten,ktory recituje basnicky na oslavu februara nikdy nebude objektom mojich iluzii..

a dokazy sa dozvies vcas cez media, pri procese ..
Súhlasí dubák


17.
označiť príspevok

Romans1 muž
   21. 2. 2012, 09:09 avatar
S tebou spravia rychly proces, ked ti zakazu vychadzky. Chod za Fickom preco nevyriesili plno kauz, preco este niesu zrusene amnestie a pytaj sa preco, preco, preco.... Ziadna zo stran nieje koser. Skoda ze na zaciatku sa tam dostal taky hajzel ako je Meciar. Rozkradnutie statu, podpora mafie, zneuzitie bezpecnostnych sluzieb, vysmech spravodlivosti atd atd


18.
označiť príspevok

Romans1 muž
   21. 2. 2012, 09:13 avatar
A k tym tvojim iluziam.....dufam ze to tak aj ostane a nestanem sa tvojim objektom..to fakt radsej ostanem tym kretenom. A ver tomu, ze sa budem citit lepsie


19.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 09:21 avatar
19. pan roman

ano, snivas o tom, ze by si sa stal objektom mojich snov?

este som ine chcela.. ked mohli media a vsetci poobsierat meno Meciarove tvrdenim, ze je zlodej a vrah a za celych 22 rokov nikto nic nedokazal.. vyuzivam princip rovnosti a taktiez tvrdim, ze dzurinda je zlodej a vrah.. a dufam, ze mladi ludia a nastari ludia, ktori nemaju ani len tu pracu, nieze slubovane dvojnasobne platy.. mu to dokazu ..

prva lastovicka je tymosenkova..

cmuq
Súhlasí dubák


20.
označiť príspevok

Romans1 muž
   21. 2. 2012, 09:24 avatar
A ona by mala pouzivat vazansku postu s panom Meciarom. Fuj ze pan....ake dehonestujuce v jeho pripade.


21.
označiť príspevok

trinity
   21. 2. 2012, 09:31 avatar
24. pan roman

modra luza odfajcila vsetko dobre uz svojimi trapnymi zakonmi.. z jednej narodnej poistovne urobila x poistovni, zdravotnych a socialnu, a ktoreze budovz na Slovensku su tie najhonosnejsie? medzinarodny sud rozhodol, ze verejne financie, ktorymi su aj odvody na verejne zdravotne poistenie, nemozu vytvarat zisk a potentati mozu teda poberat plat za ich spravu.. modra luza vytvara zisk, nerespektuje pravo.. take veci, ktore podpisali a nedodrzuju a poskodzuju tym obcanov SR / co nerobia ani v Rumunsku, napriklad, vysku starobneho dochodku sa zaviazali davat vo vyske 65 percent a davaju 55 percent.. hocikto to moze prehnat sustavou sk sudnictva a posunut na medzinarodny sud.. ale kto? skonci ako valko? aj ten im iba ukazoval aku stupiditu vkladaju do zakonov.. su to hlupaci.. nemozem si ich vazit .. nemaju uroven.. a dostanu, co si zasluzia, lebo ludia nie su iba biologicky material, ktory sluzi na vytvaranie ziskov, ktore si oni odcerpaju cez kajmany a podobne


24.
označiť príspevok

Romans1 muž
   21. 2. 2012, 09:49 avatar
Ak clovek zahladi za sebou stopy, este neznamena ze to nespachal. Ak beries cloveka, ze je cestny, spravodlivy iba podla toho ako sa vyjadri sud, tak ta lutujem. Potom mas tu rozpravku o tej spravodlivosti pomylenu. Naco potom studujes pravo ked taku pikovinu trepnes? Urcite len cisto z komercneho hladiska a nie z hladiska pravdy a spravodlivosti. Jo a taka tu bude kazat ))))
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:05,  Netráp sa! Máš nádej, ak tomu chceš veriť, tak tomu ver, že to tak bude, a bude spasená....
31. 5. 2023,  Toto zlo ktoré páchajú najvyššie postavení po celom svete kto vlastne robí? Skús mi na...
31. 5. 2023,  kntsz oligarchia je v každej krajine ktorá sedí na vrchole podnikania a beztresne robí čo sa...
31. 5. 2023,  Lemmy vari sa to nedeje i dnes v politike? Toľko vrážd ako sa udialo na Slovensku za...
31. 5. 2023,  Lemmy bol to boj vnútri komunistického hnutia. V ktorom šlabikári si čítal o tých...
31. 5. 2023,  Pred pár dňami mi zomrela moja milovaná babička. Veľmi to boli, avšak čo ma trápi je, čo...
31. 5. 2023,  Predávaš aj krémy na penis ?
31. 5. 2023,  Prečo ?
31. 5. 2023,  Nemáš niečo na zosilnenie erekcie?
31. 5. 2023,  ...starej mamy? - tak som volal babku z maminej strany. Ona bola domáca pani a zaujímali ju...
31. 5. 2023,  Lemmy, zase sa nudíš a chýbajú ti spory ?? Pochop najskorej tému a ak na niekoho reaguješ,...
30. 5. 2023,  Ty si zažil komunistické čistky v ZSSR? Ako Stalin vraždil komunistov.
30. 5. 2023,  Podľa toho, ako píšeš, vieš hovno o kauze Slánsky a spol. Komunisti sa vraždili navzájom,...
30. 5. 2023,  Ignoruješ serióznu odpoveď od Qwerta v 2. Preber sa z toho šoku!!! Žiadna tvoja starenka,...
30. 5. 2023,  Si obyčajný pokrytec. Načo potom táto falošná otázka? Citujem ťa: Poznať Bibliu znamená...
30. 5. 2023,  kntsz hlavne tie percentá to máš z prsta , alebo od starej mamy? Ja som to zažíval na...
30. 5. 2023,  Lemmy ani ja som so všetkým nesúhlasil čo povedal Marx i Lenin a nehovorím už o Stalinovi ....
30. 5. 2023,  Tento blog https://doctorpro.pl/blog/acne-types-symptoms-treatment odporúčam každému, kto má...
30. 5. 2023,  Inak, mňa sa tvoja požiadavka netýka, som ateista, takže nemám žiaden dôvod vyvracať tvoj...
30. 5. 2023,  Nie je k čomu sa vyjadriť. Logické chyba spočíva v požiadavke niečo vyvrátiť. Dokazuje...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 516 bytes in 0,216 seconds)