Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Môj pohľad na svedkov Jehovových

148
reakcií
8307
prečítaní
Tému 18. augusta 2013, 19:40 založil Oleandra.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 04. 2017
403
18. 07. 2016
31
 
 


1.
označiť príspevok

Oleandra žena
   18. 8. 2013, 19:40 avatar
Okolo svedkov Jehovových koluje mnoho hlupych klebiet..jedna baba povedala..a kedze ich zivot, myslenie, postoje ci zasady v celku poznam, tak sa s Vami o ne podelim.

Vacsinou sa medzi nich dostanu „zranitelnejsi“ ludia, ktorí sa hladaju..ktori su prave nestastni..alebo prave ti, ktorí chcu blizsie spoznat svojho Boha a hladaju odpoved na svoje otazky.
Kedze ich ulohou a náplnou je zvestovat pravdu, ved napokon takto konaju na základe samotnej biblie "Choďte do celého sveta a hlásajte evanjelium všetkému stvoreniu."(Mar 16, 15) “, preto sa nám prezentuju ako otravni ludia, vyzvanajuc nam pri dverach a ponukajuc tie ich brozurky...
Musia tak cinit, ak chcu zit s bozim prikazanim. Oni na rozdiel od nás ZIJU! s bozimi prikazaniami. Su pevni vo svojej viere..a nezlomni. To, ze ich ludia odsudzuju, nadavaju na nich, vyhanaju a kricia po nich beru s pokorou. Takto cinili aj neveriaci voci Jezisovi, ak zvestoval pravdu. Tiez mu neverili, posmievali sa mu..a vlastne oni samotni len idu v jeho slapajach.... Lukáš 23:34: „Ježiš povedal: Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo činia.“
Okrem toho ze neziju pohanskym svetskym zivotom, vyhýbaju sa vsetkemu, co sa prieci Bohu. Nemozu z toho dovodu sa opíjat, fajcit, zit nemravne, v hriechu. Nechcu byt v diani sveta, su skor nenápadni, vyhybaju sa akemukolvek zlu. Priatelov si hladaju spomedzi seba. My ostatni im velmi nevyhovujeme, pretoze sme z ich pohladu hriesni a oni sa vyhybaju vsetkemu, z coho by mohol vzist hriech...

Javia sa ako cudaci, pretoze v hlave, myslienkach, slovach maju prave svojho Boha. Su presvedceni az paranoidne, ze toto je ta spravna a jedina cesta, cesta do vecnosti a ze prave oni budú ti vyvolení..a budu zit vecne. Na kazdu otazku pre nich existuje odpoved..preco nemavaju Vianoce... Preco nesmu prijat za ziadnych okolnosti transfuziu krvi..atd. Vsetko su to naucene, zafixovane ich pravdy., ktore musia dodrziavat. Ktorym veria a nasleduju ich.
Studuju, ucia sa, naplnaju svoj zivot bozou pravdou, podla bozieho pisma. Ich zivot sa rovna sustavne! studovanie biblie, Straznej veze ci Prebudte sa. To ze tam funguje pomoc je skutocne tak. Vo svojom spolocenstve ziju ako jedna velka rodina, su na seba naviazani, vzdy napomocní a vznikaju tam pekne priatelstva..Nechýbaju mladeznicke opekacky, realizuju návstevy ktore sa vedu v nábozenskom duchu, navzajom sa takto podporuju. Ak má studujuci splnene vsetky podmienky..tzn. prebral celu bibliu, vie odpovede na otázky a hlavne je PRIPRAVENY tak moze nastat krst a az vtedy sa stane jednym z nich, teda skutocnym svedkom Jehovovým. Myslím, ze to sa od nich jednak ocakava..aby boli pokrsteni, chcu si clena ZAVIAZAT..ale je pravdou, ze ak sa im donesu informacie, ze niekoho zivot nesuhlasi s ich ucenim, tak ho jednoducho z viery vylucia. Bez problemov..aby neboli hanbou a zlým prikladom. (poznam osobne aj takých)

Takze zhrniem..vsetky omacky okolo ich zivota su ciste bludy..ze sa konaju v ich Sale kralovstva orgie, ze pri vstupe davaju peniaze, ze odchod z viery je nemozny, a ze sa vyhrazaju zabitim ci inými natlakmi, ze piju krv a iné ..
Práve predsudky a nezmyselné pospinenie ich mena, na zaklade nepravd, domienok, ci obav nám bráni v komunikácii s nimi. Berieme ich ako nieco menejcenne..a vobec ak sa o niekom dozvieme, ze je „jehovista“ zmenime k nemu postoj, celkom ho odpiseme..a odsudime ho.
Co sa týka nábozenstva- tak sa da povedat, ze su to fanaticki ludia, ktorí si pretlacaju svoju pravdu. A celý zivot prisposobuju práve tej pravde. Da sa s nimi ale komunikovat v pohode o vsetkom, no dovtedy, kym tam nezapletu svoju vieru..
Inac su to mili, slusni a nekonfliktní ludia. Ziju si so svojimi presvedceniami a so svojou laskou k Bohu. A predpokl. ze su vnutorne štastni, pretoze nasli zmysel zivota a nasli svoju pravdu. Tazko ich pochopit, tazko presvedcit..citia sa „Panmi pravdy.“
Ich biblia sa samozr. lisi od katolickej biblie, ale nie je tých odlisnosti tak vela..a ved napokon nahliadnut do biblie sv. jehovovych moze kazdy.
A pre doplnenie..mám brata sv.jehovovho,(preto som v obraze, i ked uz par rokov sa tejto teme celkom vyhybame) a kedze som bola moc zvedava?!.. tak som sa chcela presvedcit na vlastne oci, o com to je, ako to tam funguje a vobec utvorit si svoj vlastný názor na tuto ich vieru. A tak som tam z toho dovodu parkrat zavitala.
No nepresvedcili ma .) nepresvedcila ma ich viera. Akurat som vdacna, za tuto skusenost...vedomost. Viem celkom pochopit, ako funguje to „vymytie mozgu“ .)

Clovek moze absorbovat rozne nazory, informacie, pohlady, ale vzdy a za kazdých okolnosti je nutne rozhodnut sa na zaklade len a len svojho vlastneho usudku.

...tak aspon troska aj ine svetlo a iný pohlad na nich


25.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 09:20 avatar
Jehovistov mám rozobratých ako starí bicykel ;-))) Trošku doplním... Mnohé pravidiel, ktoré sú Svedkovia Jehovovi povinní dodržiavať slúžia vedeniu spoločnosti na to, aby udržiavali kontrolu nad svojimi členmi. Ako náhle sa stane členom, je povinný zúčastňovať sa na hodinách štúdia Biblie, ktoré sa organizujú v menších spoločenstvách a hlásať božie slovo od domu k domu. Toto je zároveň činnosť, ktorá mu umožní spasiť sa a ak bude veľmi horlivý, tak sa môže dopracovať medzi 144 000 vyvolených, ktorí budú s Kristom vládnuť v nebi. Zvýrazňujú hodnotu rodiny, avšak ak by jeden z partnerov ohrozoval duchovný stav toho druhého, vtedy je povolená a potrebná rozluka... Svedkovia Jehovovíh prekrúcajú, upravujú a šikovne manipulujú časťami Biblie... Bežný človek tieto zmeny, odchýlky ani nepostrehne...Pre ľudí, ktorí sú zaťažení dogmatickým myslením ako sú Svedkovia Jehovoví, je príznačná neochota pripustiť inú než svoju pravdu. Im dogmatizmus nedovoľuje, že by v názore, ktorý zastávajú , mohla byť trhlina a že pravda, ktorú hlásajú , by nemusela byť pravdou. Nepoznajú nestrannosť a sebakritický pohľad, nepripúšťajú žiadne námietky, preto nemajú potrebu a záujem svoje dogmatické tézy skúmať...Dogma, ktorá sa takýmto jednotlivcom vsugeruje, sa pokladá buď za absolútnu pravdu, alebo absolútny omyl. Neexistuje nič medzi. Pri diskusii so Svedkami Jehovovými si treba uvedomiť, že sa takmer nikdy nemôžete spoľahnúť na pôsobenie na ich inteligenciu a rozum prostredníctvom dôkazov...Svedkovia Jehovovi sú známi ako "slušní a mravne" žijúci ľudia.... Mnoho ľudí je preto prekvapených správami, ktoré tvrdia, že náboženská organizácia svedkov Jehovových je útočiskom a doslovným pozemským rajom pre pedofilov ... Tisíce detí svedkov Jehovových bolo a je stále sexuálne zneužívané. Mnoho z nich sa nikdy nedovolal spravodlivosti, pretože vnútorné náboženské pravidlá tejto skupiny dovoľujú zavrhnúť a nerešpektovať zákony (v ich náboženskej terminológii "svetské zákony", ktoré s nimi nie sú v súlade. Takýto postup je odôvodnený výrokom zo Skutkov 5:29 "musíme poslúchať Boha ako panovníka skôr ako ľudí"...
Súhlasí repress


26.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 09:28 avatar
oprava "starý "
Súhlasí repress


27.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 09:29 avatar
Územná jednotka, ktorá zoskupuje Jehovových svedkov v určitej oblasti sa nazýva "kongregácia" (zhromaždenie) a má k dispozícii "Kráľovskú sien", kde sa prevádzajú týždenné cykly štúdia a formácie pre učeníkov. Každý rok organizujú kongresy v niektorom veľkom meste, v atmosfére "velebenia" a veľkého ohlasu. Majú k dispozícii ohromné finančné prostriedky pre platenie "pionierov - misionárov" a pre rozšírenie svojich publikácií do celého sveta, predovšetkým svojho prekladu Biblie a periodík "Strážna veža" a "Zobuďte sa!" Každá publikácia je pod najprísnejším dozorom. Pripravuje sa v angličtine a prekladá do iných jazykov jedine v brooklynskom sídle. Žiadna iná osoba, žiadna miestna skupina nemôže pripravovať knihy, alebo konkrétne, ani robiť úpravy či dodatky a tým menej diskutovať o tom, čo prichádza z Brooklynu. Vodcovia vyžadujú, aby sa všetko absolútne prijímalo a zakazujú každú formu kritiky.
Súhlasí Oleandra, repress


28.
označiť príspevok

Linda žena
   19. 8. 2013, 09:39 avatar
Dík Pegas za info, ešte tak vedieť..odkiaľ/od koho.. majú tie ohromné finančné prostriedky? 


126.
označiť príspevok

repress žena
   19. 8. 2013, 20:46 avatar
..financie..eh...majú viac než dosť od svojich hlúpych ovečiek


33.
označiť príspevok

ohohoho
   19. 8. 2013, 09:57 avatar
Odkial to vsetko vies?


48.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:22 avatar
Aj takto ... www.straznavez.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Linda, repress


60.
označiť príspevok

Linda žena
   19. 8. 2013, 10:43 avatar
a hneď mám odpoveď aj na moju otázku 


67.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:53 avatar
Venoval som sa tejto problematike cca dva roky na inom fóre Alica mi je svedkom ;-))
Súhlasí repress


68.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 10:55 avatar
67. nuz bohuprisam.... bojovali sme statocne:o)


72.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 11:01 avatar
68. a kto nakoniec vyhral?


76.
označiť príspevok

anaJ*
   19. 8. 2013, 11:04 avatar
To by aj mňa zaujímalo, lebo tento detail akosi unikol môjmu pozorovaniu    


79.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 11:08 avatar
fakt ze detail   


90.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 12:03 avatar
76.Ty nevieš? Brat Hromádka zožuval od zlosti najnovšie vydanie Watch Tower
Súhlasí repress


73.
označiť príspevok

anaJ*
   19. 8. 2013, 11:03 avatar
Veru, veru, niekedy aj strážna veža musela byť v pohotovosti  
Súhlasí Pegas


71.
označiť príspevok

anaJ*
   19. 8. 2013, 11:01 avatar
Furt len Alica, Alica ... a ja čo? Ja fakt nemám žiadne detstvo    
Súhlasí Pegas


89.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:59 avatar
71. Veď aj ty si svojim dielom prispela tak sa neondej ;-))))
Súhlasí repress


115.
označiť príspevok

anaJ*
   19. 8. 2013, 13:21 avatar
Veď sa ani neondiem, to som iba žartovala. Ja som sa pod Jehovistami takmer vôbec neangažovala, lebo ja túto fajtu úplne ignorujem.


119.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 13:35 avatar
115.Ale podpora tam bola ;-)
Súhlasí anaJ*, repress


42.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:14 avatar
"Tisíce detí svedkov Jehovových bolo a je stále sexuálne zneužívané. Mnoho z nich sa nikdy nedovolal spravodlivosti, pretože vnútorné náboženské pravidlá tejto skupiny dovoľujú zavrhnúť a nerešpektovať zákony (v ich náboženskej terminológii "svetské zákony", ktoré s nimi nie sú v súlade. Takýto postup je odôvodnený výrokom zo Skutkov 5:29 "musíme poslúchať Boha ako panovníka skôr ako ľudí"...ciste hlupe domienky..


46.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:19 avatar
Ty vieš iba veľké guľové oleandra bez urážky ... Bill Bowen bol po začatí činnosti "mlčiacich ovečiek" z radov svedkov Jehovových vylúčený. Ale vďaka tomu, že sa skutočne postaral o tisíce ovečiek, stal sa príkladom ozajstného a zbožného pastiera. Vďaka pozornosti, ktorú venujú úrady a súdy tomuto vážnemu problému v USA i ďalších krajinách, je nádej, že veľa detských obetí, ktoré boli obetované prvýkrát zvrhlým jednotlivcom a druhýkrát organizácií Svedkov Jehovových v prospech zachovania jej "dobrého mena", sa dočká zľutovania a práva
Horšia situácia pre obeť však nastane, ak na svojom obvinení trvá... Obeť je varovaná, že by mohla byť vylúčená (exkomunikovaná) zo zboru svedkov Jehovových, pretože sa dopúšťa klebety o niekom, kto sa neprevinil žiadnym hriechom potvrdeným "dvoma svedkami". Proti tejto politike si drvivá väčšina svedkov nedovolí sa postaviť zo strachu, že by boli obvinenia z buričstvo a zo straty viery vo vedení tzv verným a rozvážnym otrokom, resp. jeho vedúcim zborom v Brooklyne. A hrozbou je potom opäť vylúčenie, čo sa v mysliach svedkov rovná odrezaní od Boha, večného života, a vďaka pravidlu o zákaze komunikácie s vylúčeným aj od všetkých doterajších priateľov...
Súhlasí repress


49.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 10:24 avatar
46. ved tiez nemusi vediet vsetko,na to mame teba  


51.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:26 avatar
49.Ja, že teba :-))))


53.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 10:29 avatar
51, uz nemam potrebu,postupila som do inej dimenzie  


57.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:38 avatar
53. Transcendentálnej? ;-))))
Súhlasí repress


59.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 10:43 avatar
57. to nemozem prezradit,aby to nebolo okamzite pouzite proti mne,
to vies,tazka paranoja....samozrejme moja  
Súhlasí Pegas


50.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:25 avatar
Prílišná nábožnosť môže vyústiť až do návykového štádia psychickej drogy v hrubých rysoch sa jedná o stav vyvolaný opakovaným užívaním, ktorý vyúsťuje do stavu otupenosti...Dlhšie trvajúce stavy vedú až k zdravotným, psychickým poruchám... Na prvý pohľad by mohla vzniknúť námietka, že ide o dva celkom odlišné javy, pretože prvý z nich je vyvolaný požívaním konkrétnej chemickej látky, čo nie je porovnateľné s vnímaním určitej náboženskej dogmy. Omyl spočíva v tom, že aj psychické vnímanie je podmienené a aj nasledované tvorbou chemických látok na nervových zakončeniach, čím sa náklonnosti zafixujú ako príjemné alebo nepríjemné. Je to takzvaná „funkcia odmeny“ mozgovej kôry podmienená tým, že sa nám do mozgu vylúčia endorfíny a nás sa zmocní pocit šťastia, spokojnosti, blaženosti niekedy až extáze...Medzi návykom navodeným drogami a náboženským fanatizmom je iba ten rozdiel, že postihnutý v prvom prípade dostáva drogy zvonka, v druhom prípade tieto drogy sa vyprodukujú v jeho vlastnom tele... Zamyslite sa . ;-)
Súhlasí repress, bonbon


144.
označiť príspevok

bonbon
   20. 11. 2014, 21:37 avatar
Existuje k tomu nejaka literatura?


145.
označiť príspevok

Karola žena
   20. 11. 2014, 21:39 avatar
jj , náboženský ošiaľ -fanatizmus.


52.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:28 avatar
ale kdee preboha sa maju konat podla teba tie zvrhlosti??sexualne zneuzivania.. (vsak v sale kralovstva to v ziadnom pripade nejde) ..a deti su predsa stale so svojimi rodicmi. Pocuj, bol si tam ty osobne? Ci opat len hlupe domienky.. Ziju podla biblie, kde más tam napisane..o obetach, ci niecom podobnom??


55.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:36 avatar
Prečítaj si po sebe to čo si napísala... To snáď nemyslíš vážne...Myslíš si že aj RCK kňazi zneuživajú deti na oltári v kostole? :-)))) Veď sama si písala o "opekačkách" a rôznych akciách. Pedofil si príležitosť nájde... Zmier sa s tým, že sa to stalo. SJ zaplatili už 60 miliónov dolárov na odškodnom postihnutým...
Súhlasí repress


58.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:42 avatar
ok..beriem..moze sa stat..za ludi nejde rucit..a to je celkom jedno kým clovek je?!..) ak ma taketo sklony tak ho nic neodradi..ale to nie je o viere, resp. o ich nábozenstve.. To nesuvisi s ich sektou..to som tým chcela povedat..
pretoze prave takýmito praktikami "jednotlivca" je odpisane cele ich spolocenstvo.
a prave týmto sa pospinilo ich meno..
Súhlasí milky945


66.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 10:52 avatar
58. teraz vazne, Pegas ma pravdu,vsetko co napisal je uplne korektne,mame predebatovanu tuto temu
a jehovistov rozobratych na "suciastky";
mna najviac prekvapuje co sa tyka roznych siekt,cize aj SJ(v mojich ociach su sekta) v mediach
objavi sprava,iba ked sa jedna o hromadnu samovrazdu,alebo bestialne vykantria nejakych "satanov"ako v pripade
Ch.Mansona(ina odnoz).
RKC v pripadoch zneuzivania deti bola verejne poriadne prebrata ale jehovisti mali zneuzivanie deti medialne pod kontrolou;
Súhlasí Pegas


94.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:20 avatar
Al_ice a co chces tým povedat, ze preco sa nehovorí v mediach o sektach vseobecne a nie len ked sa nieco "udeje" ?


61.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:43 avatar
Oleandra a ešte niečo k pedofilom SJ ... Z ústredia SJ v Prahe bol odoslaný i list zo dňa 7. septembra 1995 označený „Všetkým radám starších" s týmto obsahom: „Drahí bratia, sme radi, že vám v tomto liste môžeme naznačiť niektoré smernice, ktoré vám, ako dúfame, pomôžu chrániť deti, čo sa stali obeťami zneužitia, a ktoré vám pomôžu komunikovať s tými bratmi alebo sestrami v zbore, čo sa pohlavného zneužitia dopustili." V druhom odseku sa odporúča prípady riešiť interne vnútri organizácie, tá je na prvom mieste, nikde sa nehovorí o nevyhnutnosti nahlásiť toto konanie štátnym orgánom. „Pokiaľ je nejaký člen zboru obvinený z obťažovania detí, starší by sa mali okamžite spojiť s právnym oddelením NSSJ. Nehľadiac na to, či obvinenie bolo alebo nebolo oznámené úradom; ak sa potvrdí, že sa nejaký člen zboru previnil zneužitím dieťaťa, je nutné podniknúť príslušné kroky v súlade s pokynmi právneho oddelenia spoločnosti SJ."
Súhlasí repress


63.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:48 avatar
listu tiež vyplýva, že pedofil dokonca nemusí byť potrestaný ani vylúčením z radov SJ; pokiaľ sa prípad nedostane na verejnosť, je pedofil ďalej členom zboru, len sa stráži jeho postoj k deťom: „Keď Právny výbor rozhodne, že osoba, ktorá dieťa obťažovala, zastáva postoj kajúcnosti, a že teda ďalej zostane členom kresťanského zboru, mali by starší podniknúť kroky, aby zneužité dieťa malo ochranu." To je na pomery medzi SJ neobvykle tolerantný postoj k takému závažnému hriechu. S osobou, ktorá sa previní napríklad iba tým, že opakovane hovorí s niekým z vylúčených, sa často zaobchádza omnoho nekompromisnejšie je vylúčená...
Súhlasí repress


65.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 10:50 avatar
Je pochopiteľné, že organizácii SJ by nerobilo dobrú reklamu rozmazávanie prípadov obťažovania detí napríklad v tlači. Jednako jeden z veľkých prípadov, ktorý sa dostal na verejnosť, je z roku 2006. Vtedy ústredie SJ mimosúdne odškodnilo 16 obetí, ktoré zneužili starší alebo služobní pomocníci v zboroch SJ. Tlačová agentúra Associated Press informovala verejnosť, že sa skončilo súdne stíhanie trvajúce niekoľko rokov. To vyústilo na jeseň 2006 do rozsudku, ktorý požadoval, aby ústredie SJ poskytlo súdom údaje zo svojej tajnej brooklynskej databázy vedenej o prípadoch sexuálneho zneužívania.
Súhlasí repress, bonbon


69.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:56 avatar
tak toto je dost smutne zistenie..
skutocne velmi tolerantný pristup k odhalenemu pedofilovi..
je tam vela zahmlievani..

ale opat nejde o ich praktiky skrz ich sektu...len o deviacii jednotlivcov..A taki su vsade naokolo...nie len medzi nimi. Len nestastné, ako im to prichádza..Viera je postavena na mnohých podlostiach..a klamstvach.
Súhlasí Nadja, Pegas, milky945


74.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 11:03 avatar
69. idem konecne aj nieco robit,lebo co nevidiet pride zvestovatelske duo
a potesi ma radostnou novinou-dalsim koncom sveta  
Súhlasí Pegas, Oleandra


77.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 11:07 avatar
oni zrejme ziju kvoli koncu sveta?!   snad sa im to raz konecne splni.. 
Súhlasí Pegas


82.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:18 avatar
77. Možno raz napíšem o ich perlách aby ste sa pobavili tému o nesplnených predpovediach o Armagedone,zázračnej pšenici tisícročnej fazuli, a lieku proti rakovine a zápalu slepého čreva... i keď je to na druhej strane smutné čomu ľudia naletia... ale skúsení manipulátori SJ dokážu "ohúriť i vzdelaných ľudí"... ale o tom potom niekedy inokedy ;-)
Súhlasí Oleandra, repress


85.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:32 avatar
74. Alice zvestovateľ Bolebruch Hromádka je TOP :-)))))))
Súhlasí repress


88.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 11:42 avatar
85. ved som si kvoli Hromadkovi nasypala neraz popol na hlavu  
inac je to dobry chlapec,ale spatny jehovista,lebo prilisna snazivost
je viac na skodu,
ved kvoli snazivosti nechceli ani Dzurindu prijat do KSS  
Súhlasí Pegas


75.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:04 avatar
A to som sa ešte nerozpísal o tom, že nechali tisíce ľudí zbytočne zomrieť... Viedol som diskusiu so SJ a neskromne musím uviesť, že som ich dostával svojimi argumentami do stavu zúfalstva. Radoví členovia vôbec nevedia o histórii SJ a o jej temných stránkach vôbec nič...Psychickou manipuláciou ti SJ zmenili myslenie, názory, správanie a cítenie, ktoré tvoria jeho identitu ...(ktorá je dôsledkom rodinného prostredia, výchovy, vzťahov a slobodnej voľby) Rozložili tvoju pôvodnú identitu a nahradili ju novou.Prvou úrovňou manipulácie je správanie...Všetko to čo bolo súčasťou tvojho života si musel podriadiť pravidlám SJ. Ako máš žiť, s kým sa stretávať, aké knihy čítať atď ... Týmto ovplyvnili tvoje správanie a potlačili prvok racionality a samostatného prežívania...Pretlakom informácii , na strane druhej dávkovaním učenia pravidiel a myšlienok SJ v malých množstvách a ich opakovaním ovplyvnili spôsob tvojho myslenia a dostali ho pod svoju kontrolu... Tvoje emócie dostali pod kontrolu tým, že SJ vykreslili ako jedinú a najsprávnejšiu vieru, ktorou sa dá dosiahnuť blaženosť ... Iné názory mimo SJ ti označili ako názory zla ... Rôznymi fóbiami ti zablokovali analytické myslenie napr. “ak stratíš vieru a odídeš stane sa niečo zlé"... Tieto fóbie sú vtláčané do podvedomia a môžu vyvolať fyzické i psychické zdravotné problémy... Dokonca aj pochybnosti a citové nenaplnenie, sú vsugerované ako vina jedinca. Vytvárajú strach a úzkosť, zväzujú jedinca a robia ho závislým...
Súhlasí Oleandra, repress


80.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 11:16 avatar
75.
s týmto suhlasím..takto to vidim aj ja. Ide o psycholgicky hru, do ktorej cloveka zatiahnu ani nevie ako a doslova ho akoby prinutia hltat vsetky tie informácie. Na zaklade nich prestane mat moc sam nad sebou, svoj zivot..uplne sa zaslepi.
maju urcitu strategiu pomocou ktorej dokazu takmer nemozne..vymyt mozog.
Súhlasí Pegas


147.
označiť príspevok

bonbon
   20. 11. 2014, 21:49 avatar
Mohli by sme sa k tym informaciam nejak dostat? Nejaky kontakt, prosim...


148.
označiť príspevok

bonbon
   20. 11. 2014, 21:57 avatar
Super info. Kde by sa k tým materiálom dalo dostať?


70.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 11:00 avatar
Pegas, veď to ale svedčí v prospech SJ, a nie proti nim... pedofil si cestu nájde a šikovnejší vie zneužiť systém, resp, napr. dať sa k svedkom jehovovým práve pre ich ľahkú manipulovateľnosť, takto zneužívajú zrejme aj RKC aj iné organizácie, ktoré nevedia si s nimi poradiť, lebo nechcú poškodiť svoju povesť... teda to nie je len otázka SJ.
Súhlasí Oleandra, Scarletshadow


78.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:07 avatar
Ešte raz si to prečítaj mýliš sa ... Venujem sa SJ lebo je o nich... Často pri diskusiách o SJ menia jehovisti a tému na RKC lebo najviac odídencov a ovečiek majú od nich nakoľko je v SR najrozšírenejšia...Pre Svedkov Jehovových , tak ako aj pre iné manipulatívne spoločenstvá je charakteristické, že niečo iné prezentujú navonok a niečo iné platí pre vlastných členov.... Môže sa zdať, že je to harmonické spoločenstvo šťastných ľudí. Niektorí ľudia vstupujúci medzi nich zažívajú skutočne spočiatku šťastie... Postupne ale spoznávajú „železnú ruku“ všemocnej organizácie v zamatovej rukavici, ktorej snahou je dosiahnuť maximálnu kontrolu myslenia, cítenia a správania členov ... ;-)
Súhlasí repress


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 11:17 avatar
Také sú aj rôzne iné organizácie, ale zaujímavé je toto: Jedným vyčítame, že sa nie 100%ne riadia Bibliou, a ak sa ňou riadia, tak im to vyčítame tiež.
Ak sú povolené náboženstvá, tak sa musíme zmieriť s tým, že svojim dogmám budú veriť. Bolo by pokrytecké ich zákonne povoliť, ale znemožňovať im podľa svojich doktrín sa správať.

SJ sú dostatočne známi svojimi pravidlami, takže kto nechce, tak sa k nim nepridá. Mám kamošku, ktorá je u nich naozaj dlho, a je šťastná. Nevie ani vydržať jeden deň bez nich, teda oni niečo dávajú tým ľuďom, lásku, záujem, pocit spolupatričnosti, ktorý inde nedostanú. Za to musia zaplatiť dodržiavaním pravidiel tej spoločnosti, tak, ako všade... A zober im radosť z daru, keď sú potom šťastní!!!


83.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:28 avatar
Dobrý manipulátor dokáže veľa...Zo slobodných ľudí dokáže urobiť "verných otrokov" bez vlastného názoru.Všetko myslenie majú podriadené iba vykonštruovanej dogme. Takýto jedinci budú nasledovať svojho "pastiera" ako ovce aj na bitúnok... Myslíš si, že to je šťastie? ... Ľudia, ktorí okamžite zamietajú existenciu psychickej manipulácie, majú zvyčajne skreslené chápanie techník psychickej manipulácie...Psychická manipulácia nevymaže autentické ja osoby, ale skôr vytvára dominantné kultové ja, ktoré potláča slobodnú vôľu. Ak hovoríme s osobou, ktorá má pochybnosti o psychickej manipulácii, môžeme prediskutovať, prečo sa o kultovej identite nepredpokladá, že myslí, cíti alebo sa správa mimo parametrov doktríny SJ...Psychická manipulácia neovplyvňuje všetkých ľudí vždy rovnakou intenzitou. Zmanipulovaní jedinci v tej istej sektárskej komunite môžu zažívať nesmierne odlišné úrovne psychickej manipulácie... ;-)
Súhlasí repress, bonbon


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 11:35 avatar
Ja viem, že tam manipulácia úrebieha, ale to vlastne všade, preto sme zrejme tak vnímaví na ňu lebo je bežnou súčasťou nášho života a vedie aj (AJ!!!) k nášmu prospechu.
Koho vinou je, že je niekto submisívny, že podlieha nezdravo manipulácii a nevie obhájiť ani svoje základné práva?
Spoločnosť nás manipuluje tiež ku svojmu prospechu aj akékoľvek spoločenstvo, v ktorom žijeme...
Súhlasí milky945


92.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 12:16 avatar
87. Svedkovia Jehovoví kapilárne získavajú členov to je organizované v čiastkových minimách. Každá štvrť mesta, každá cesta krajiny sa zveruje hlásateľom, ktorí sa zaväzujú, že opätovne ponavštevujú všetky rodiny, pričom si urobia precízne poznámky z výsledku každej návštevy. Centrálni riadiaci určujú percentá, ako musí skupina rásť. Okresný inšpektor na návšteve každých 6 mesiacov môže zosadiť zodpovedných, ktorí nezískajú nových členov... Miesto toho aby chodili po uliciach niektorí verbovači zrejme spohodlneli a teraz využívajú na splnenie svojich "percent" internet a rôzne diskusné fóra...Ich taktika je veľmi falošná. Spočiatku nevyjavujú pravú pohnútku svojho rozhovoru. Prejavujú záujem o mienku toho, s kým sa rozprávajú, ale akonáhle spozorujú nejakú neistotu alebo „tažkosť “ ohľadom náboženstva, Cirkvi, urobia z toho páku na zničenie katolíckej viery a nasadenie tej ich, ako odpoveď a isté riešenie všetkých problémov. Tak dúfajú, ako sami prehlasujú , že "vyprázdnia kresťanské kostoly.Voči manipulácii nie je nikto imúnny ale najviac sú ohrození ľudia v období osobnej krízy alebo pri záťažových situáciách... Pre každého je záťažovou situáciu niečo iné od úmrtia blízkeho, zdravotných problémov rozvod, strata zamestnania... Majte na zreteli, že na takúto situáciu čakajú verbovači napr. SJ ako supy... :-)
Súhlasí repress


96.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:28 avatar
Pegas, rozhodne nemusi ist o ich taktiku v zmysle splnim si povinnost( zvestovatelske sluzby)a ako pises cez fora ...robia to odusevnene...lebo to vnimaju ako spravnost..

a presne tak ohrozenu skupinu ludi...si získaju najskor...pod ruskom pomoci..


107.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 12:52 avatar
To spohodlnenie som myslel ironicky lebo očakávam, že sa tu na mňa nejaký zvestovateľ namotá nakoľko ich veľmi priťahujem kde sa objavím ;-))) Z jedným dôvodov prečo sú "verbovači" viac na nete je ten fakt, že veľa ľudí, ktorí sú postihnutý záťažovou situáciou ( ako som uviedol v predošlom príspevku) prídu relaxovať alebo hľadajú pomoc na diskusnom fóre... Je to pochopiteľné lebo vo svojom okolí často nemajú možnosť požiadať o pomoc niekoho z blízkych alebo priateľov. Títo jedinci sú často osamotení alebo nedôverujú svojmu okoliu. Potom tieto "obete" lovia do svojich sietí SJ alebo iní sektári... Ďalším dôvodom je aj to, že podomový systém verbovania nie je účelný. To vidieť aj na úbytku členov SJ a malom "prírastku". V súčasnosti sa hlavne "chytia" obyvatelia "vybývaných" osád na východnom Slovensku a to pod prísľubom "pomoci"... ;-)
Súhlasí Oleandra, repress


109.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 8. 2013, 12:56 avatar
107. su na Atlase,sice nic prevratne,je to tam skor monotonne,sem tam dialog,
cize kopirovanie zo Straznej veze,na ktore sme davno zvyknuti,aj ked sme tie texty nikdy necitali  
Súhlasí Pegas


97.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 12:28 avatar
Človek v takejto záťažovej situácii väčšinou potrebuje pomocnú ruku. Je lepšie, ak ju dostanú od Jehovistov, ako keď skočí z okna a zabije sa, nie? Dokonca aj k tomu, aby si išiel k psychiatrovi, potrebuješ mať odvahu, ak ju nemáš, psychiatri za tebou behať nebudú, čo narobíš...
Súhlasí milky945


99.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:32 avatar
v tomto mas Nadja pravdu, dostanu cloveka z problemov, upnu ho na nieco ine. Na vieru..
ale zaroven ho sfanatizuju a inac mu poskodia a znehodnotia zivot.
Súhlasí Pegas


125.
označiť príspevok

milky945 muž
   19. 8. 2013, 16:52 avatar
Pegas 92:
Hm, čítam ťa a smiešny si mi. Vieš o nich pomaly viac ako oni sami. Máš informácie, ktoré má snáď len ich najvyššie vedenie. Dlho som váhal, kde ťa zaradiť, ale po tejto vete (urobia z toho páku na zničenie katolíckej viery...) už viem odkiaľ vietor fúka. Ako katolík si zabil dva roky na ich štúdium, ale zameral si sa pritom len na ich zlú stránku, len na zlé veci, pritom si ignoroval všetko ostatné, ignoroval si ich dobré veci. .......... Čo sa týka ich údajnej manipulácie, to je len tvoj pohľad, tvoje vnímanie a chápanie. Či nie je manipulácia správnym smerom prospešná? Neboli apoštoli a Ježišovi učenníci zmanipulovaní? Áno boli. Boli zmanipulovaní duchom božím správnym smerom, aby zahynulo ich staré ja a zrodilo sa nové, aby žili podľa mysle ducha, nie podľa mysle tela. Tak zrejme o ničo podobné sa usilujú SJ. ........... Nie som jehovista a nechcem ich obhajovať, lebo ich moc nepoznám, ale zdá sa mi, že máš na nich jednostranný pohľad.


131.
označiť príspevok

Pegas muž
   20. 8. 2013, 08:54 avatar
Milky odkiaľ berieš istotu, že je to jednostranný pohľad? Píšeš, že sa ti zdám smiešny mám informácie, ktoré má snáď len ich najvyššie vedenie a že ich poznám viac ako oni sami. Nakoniec píšeš, že nie si Jehovista a moc ich nepoznáš. Pritom ma ideš kritizovať za niečo o čom nevieš vôbec nič ako uvádzaš... Čo sa týka manipulácii je s tebou zbytočné niečo rozoberať lebo podľa toho čo si o manipulácii napísal nepoznáš ani základy o čom to je... a ja nemám čas ťa učiť obrazne povedané abecedu... Píšeš:"pritom si ignoroval všetko ostatné, ignoroval si ich dobré veci". Pýtam sa ťa: "Čo môže byť dobré na viere, ktorá necháva zomierať vlastné deti ( ktoré nie sú ešte ani SJ a rozhodujú o ich živote iní) a vlastných členov ?" Spamätaj sa!... Uvádzaš, že vieš odkiaľ vietor fúka :-))) Z teba by bol veľmi zlý meteorológ mýliš sa ;-) I napriek tomu ti ďakujem za tvoj príspevok potešil ma ;-)


95.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:24 avatar
oni su šťastni..predovsetkým preto, lebo je Boh s nimi a oni konaju vsetko preto, aby zili vecne...
nasli naplnenie a zmysel..to sedí, ale nechali sa chytit...pretoze ich viera sa rovna dost velke klamstvo..
Súhlasí Pegas


84.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 11:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 11:34 avatar
84.Každé manipulatívne spoločenstvo je škodlivé. Je len rozdiel "v sile" akým ovláda jedinca ...
Súhlasí Scarletshadow, Oleandra


93.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 12:18 avatar
Lenže tú silu neurčuje iba spoločenstvo, ale aj manipulovaný...


98.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:30 avatar
skor manipulator.
Súhlasí Pegas


100.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 12:33 avatar
Manipulovaný je aut...Ak je dobrý manipulátor ani nebudeš vedieť ako ťa vyvedie bez rebríka na povalu. Najskôr si ťa prečíta získa tvoju dôveru a potom ťa namotá... Preto je na začiatku dobre urobiť ihneď krátky proces a nejaviť záujem ak ťa nejaký šarlatán alebo sektár osloví ... ;-)
Súhlasí Oleandra, repress


102.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 12:39 avatar
Ja sa so SJ bavím úplne v pohode, chodia za mnou a kecáme, umožňujem im urobiť dobrý skutok a ešte sa dobre aj zabavím... ani byľku sa neobávam, že by ma mohli ukecať, a to ani v prípade nejakého nešťastia, ja som dosť manipulácii odolná, a ak, tak sa nechám manipulovať náročky, lebo vyskúšať vraj treba všeličo možné   a ostať pri tom, čo nám vyhovuje.
Inak, tým odrádzaním od SJ nás manipuluješ, takisto, uvedomuješ si to?  
Súhlasí Scarletshadow, milky945


110.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 13:01 avatar
102. Nadja veď aj ja sa bavím s nimi v pohode. Jednu rodinu mám takmer za susedov ;-) Jedno je odrádzanie iné je informovanie. Doteraz si videla len jednu stránku SJ. Ja som ti ukázal aj druhú, ktorá je skrytá mimo usmiate tváre "podomových zvestovateľov" dobrej zvesti ... ;-) A to som ešte nenapísal o tom ako bývalí členovia po vylúčení často dopadnú... Na asfalt skokom z budovy... lebo sa im po vylúčení zo spoločenstva nepodarí bez odbornej pomoci zaradiť do bežného života...
PS: Ja ťa nepresviedčam aby si prešla na Talmud ani na inú vieru ;-))


111.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 8. 2013, 13:07 avatar
Pegas, ja o tejto druhej stránke keď už nie že viem, tak ju aspoň tuším, ale snažila som sa ti oponovať, nie je problém oponovať aj opačnému názoru, lebo táto organizácia (ako ale všetky náboženské) je značne kontroverzná a je dostatok možností sa zachytiť nejakej nezrovnalosti buď v názoroch ľudí na SJ, alebo v org. SJ
Súhlasí Pegas


117.
označiť príspevok

Pegas muž
   19. 8. 2013, 13:29 avatar
111. Rozumiem ti.Ja som už skôr odhadol ako to myslíš. Veď diskusia je nato aby sme si určité názorové pohľady navzájom ozrejmili ;-) Momentálne máme tu na Slovensku ďalšie spoločenstvá (spomeniem napr.Milosť) , ktoré sú rovnako kontraverzné ako SJ ale o tých niekedy inokedy.
Súhlasí repress


103.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:39 avatar
alebo zistovat aj "nevidené" negatívy,( zajst pod pokrievku) ktore su zamerne schovavane..a nenechat sa opantat len krásou slov..
Súhlasí Pegas


146.
označiť príspevok

bonbon
   20. 11. 2014, 21:40 avatar
Je k tomu listu nejaký prístup???


2.
označiť príspevok

dobrý holub 1 muž
   18. 8. 2013, 19:42 avatar
Toto už v živote vôbec neriešim......minule ma cez plot prehovárali dve jehovistky, tak som rýchlo bežal k zrkadlu sa pozrieť, či naozaj vyzerám ako hlupák..... 
Súhlasí Al_ice


3.
označiť príspevok

Oleandra žena
   18. 8. 2013, 19:43 avatar
tak plnia asi svoju povinnost


4.
označiť príspevok

Al_ice
   18. 8. 2013, 19:45 avatar
Oly ja len tolko,vazim si kazdy nazor,teda aj tvoj 


5.
označiť príspevok

Oleandra žena
   18. 8. 2013, 20:15 avatar
jasne
..len som mala potrebu sa k tomu vyjadrit.)
..a vdaka.
Súhlasí Al_ice


6.
označiť príspevok

milky945 muž
   18. 8. 2013, 22:19 avatar
1: Nie som jehovista a nepoznám ich, ale rád verím tvojmu textu. Zo štúdia ich materiálov / článkov som nadobudol dojem, že sa dosť pridŕžajú Písma / Biblie, prečítal som zopár. Takže to hodnotím kladne. Odmietanie transfúzie krvi hodnotím zase záporne, ale čo už. Jednotlivé denominácie / cirkvi ich chápu paradoxne ako sektu, teda skôr negatívne, hoci ich poznanie Písma / pravdy ďaleko presahuje poznanie priemerného katolíka / kresťana.
Súhlasí Oleandra


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 22:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   18. 8. 2013, 22:31 avatar
Osvietený, šíriš tu na DF klamstvo za klamstvom. Buď to robíš vedome, alebo z nevedomosti. Ježiš povedal: Otče odpusť im, lebo neveria čo činia.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 22:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 22:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

ardzun muž
   18. 8. 2013, 22:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   18. 8. 2013, 23:04 avatar
ale jehovisti sú takí istí ľudia ako my ako každý iní, tiež majú svoje, neuznávajú P.Máriu, ale tú neuznávajú ani evanjelisti ; a jedno mi vadí a to tá transfúzia zakázaná a ich dioterné obťažovanie, a čo ma zaujíma, či aj medzi nimi sú veriaci fanatici ako v rkc ?


40.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:08 avatar
jasne ze su fanatici, inac by predsa museli vidiet, ako idu mimo..


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 23:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ardzun muž
   18. 8. 2013, 23:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 23:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

ardzun muž
   18. 8. 2013, 23:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 23:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 8. 2013, 00:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 23:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   18. 8. 2013, 23:25 avatar
ale vážne toto je priškrtený jehovistický zákon, neviem by či niekto z ich radov súhlasil aby sa neposkytla transfúzia ak ju nevyhnutne potrebuje člen rodiny, nechajú ho kľudne zomrieť?


18.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   18. 8. 2013, 23:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:00 avatar
nechaju..podla nich ak Boh chce aby chory zil, tak zit bude a ak nie, tak mu ani ziadna transfuzia nepomoze..nechcu ist proti rozhodnutiu Boha.
ale je to riadna hlupost.. priserne..a neludske..


113.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 13:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   18. 8. 2013, 23:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Linda žena
   19. 8. 2013, 09:19 avatar
že ty musíš už roky večne do niekoho skákať..asi je to výsada   ľudí s IQ 150
tak ja radšej ostanem pri mojom drevenom vláčiku 


29.
označiť príspevok

ohohoho
   19. 8. 2013, 09:51 avatar
Samotne IQ 150 je k nicomu. Pre zivot su to nepouzitelny magori.
Súhlasí Oleandra


30.
označiť príspevok

ohohoho
   19. 8. 2013, 09:52 avatar
Oh, nepouzitelni  
Súhlasí Linda, Oleandra


34.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 09:58 avatar
*nepouzitelni magori su s IQ 75 a nizsie.


38.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:07 avatar
k percentám sa vyjadrovat rozhodne nebudem, ale myslím, že císlo este nepoukazuje o "velkosti cloveka"..
alebo takto kto sa opiera len o cisla, tak ten je dost ubohý clovek..lebo cislo na cele napisane nema nikto...ale vsetko to "ine" hovorí, kým je.
Súhlasí RighteousFred


44.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 10:16 avatar
Ked ja tak rad navraciam ludom to, co po ceste niekde stratili   zly, zly Fred!


64.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:49 avatar
Veruze SI.  


124.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 14:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 09:56 avatar
Vyššie písem, že ide o MOJ! názor.A z dovodu tohoto nadobudnutrého poznania predsa vychádzam..
Brata budem hodnotit vzdy s cit.zaangazovanostou, neda sa odosobnit..tak je jasne, za na zaklade neho predsa nemozem hodnotit celu ich spolocnost.) ale cez neho som sa dostala k tej „komunite“ a tu predsa opisujem. A nevidim najmensi problem to celkom pravdivo opisat..teda opisat ICH, nie ich nábozenstvo, s ktorým totálne nusúhlasím..
Môj názor znamená, ze takto to vidím..ci nie?.
Súhlasí Linda


101.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 12:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:43 avatar
áno, su aj horsie sekty, jasne brat sa pridrziava týmto praktikam..tiez si myslím, ze v pripade cohokolvek by krv neponukli..

jeho zivot..co uz.


23.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 00:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 09:57 avatar
..je to tak..zial, ale tí co su v nom, to nikdy neuvidia..
Súhlasí Pegas


35.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 10:00 avatar
Kazda sekta je o nicom.
Kto ma potrebu sa zgrupovat robi to preto, ze sa sam neciti dostatocne sebavedomo.
Súhlasí Oleandra


37.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:03 avatar
..v poriadku, ale ja nepisem konkretne o sexte..len o samotných ludoch, ktorí su v nej..


39.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 10:08 avatar
Chapem, ale ide o to, ze skupina ludi a jednotlivec sa takmer vzdy spravaju rozdielne.
Jednotlivec by neurobil sam to, coho je ochotny v skupine. Efekt stada, preto si myslim, ze to, co clovek robi skupinovo casto ani nieje to, co by naozaj chcel, len sa nechava strhnut nejakym davom, ci skupinou ludi.. toto je nam ludom zial vlastne.. za inych podmienok by tato vlastnost mohla byt vyhodou.


41.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:10 avatar
v sexte áno, pripustam ..davová psychoza..
ale ako ludia nie sme o nic lepsi..skor naopak.


47.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 10:22 avatar
Ver, ze clovek sam o sebe si hodne dava pozor na to, co robi a ako to robi.. az skupina z neho robi nieco ine. Dava mu odvahu upustat od tej sebakontroly.
Alkoholik by tiez nebol takym alkoholikom, ak by nemal tych svojich spolupijanov. Skinhead by bol nikym, ak by nemal spolukumpanov, neodvazil by sa do nikoho. A v konecnom dosledku, v spolocnosti, teda v skupine sme ochotni casto robit aj veci, ktore by sme normalne nerobili len preto, aby sme do skupiny zapadli.. Tuto lekciu nam dalo uz detstvo.
Preto si ja v tomto osobne myslim, ze jednotlivec nema take slabe svedomie... To spacha az skupina, kedy sa hlupost nasobi.


54.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:31 avatar
ved áno, s tým suhlasím..
ale chcela som poukázat na neopodstatnene predsudky...vsak napokon aj ja sama som ich kedysi mala. A jehovista bol pre mna clovek s výkričníkom, kde nastupila nedovera..ale vedomost ma posunula inde..

ty? mas voci ním predsudky?
Súhlasí RighteousFred


56.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 10:36 avatar
Nemam mat preco.. teda az na to ako som pisal, ze neuznavam ziadne spolky, pakty, zdruzenia a podobne veci, bezne sa za nimi skyva nejaky zly ucel. Ak ma clovek potrebu v nieco verit, mal by to robit osobne, je to jeho sukromie.
Inak som s Jehovistami moc docinenia nemal, raz ma zastavili pred pracou, chceli mi davat rozumy, ale dal som im ich ja
  Vysvetlil som im par veci o tom, v akom stave je tato planeta aj spolocnost, tak ostali zaskoceni a uz odo mna nic nechceli, asi by som im len kazil koncept.
Súhlasí Oleandra


62.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:47 avatar
su otravni..to je fakt.
Brat nastastie s tým nadobro skoncil, teda myslím s tým ovplyvnovaním.videl, ze nepohne..ale tak rada by som mu ukazala ako sa mýli..aj cela jeho rodina, ale viem si celkom jasne predstavit, ako by to asi dopadlo)
nie, oni su tou svojou vierou akoby chori..a kazia zivoty uz aj svojim detom..
Neterka zlate skromne dievcatko -také utiahnute..bez kamaratok..po 9. rocník s cistými jednickami a oni jej vybrali pribrzdenu skolu z dovodou, aby sa nepokazila..aby ju nepokazili..ziadna výska ani nic podobne..ach jaj.. 


104.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 12:42 avatar
Platon aj so Sokratom boli toho nazoru, ze deti by mal vychovavat stat resp. obec. V idealnom svete by som si to vedel predstavit a aj by som suhlasil, ale nie v tomto nasom sucasnom.
Ak rodicia vychovavaju svoje deti v nejakych doktrinach, co nabozenstva su, tak taki jedinci maju problem s vlastnym urcovanim moralky. Maju ju predurcenu a to na pochybnych prikladoch starych tisice rokov do ktorych sa tazko dokazu vzit a spravne pochopit (co ostatne vidiet aj na ziv. styloch mnohych veriacich ludi). Aby clovek pochopil preco je moralka dolezita, mal by sa to naucit sam na prikladoch hlavne zo svojho vlastneho zivota, ale napomahat by mohlo iste aj vyucovanie filozofie na skolach, lahka filozofia je vhodna aj pre decka prveho stupna, oni same su taki mali filozofi, ktori maju nespocet otazok a chcu vediet, chcu rozumiet, chcu sami hodnotit.
Daval som sem aj dobry dokument o vzdelavani vseobecne, ale teraz ho neviem najst, skusim este hladat, tam bolo hodne dobrych poznamok.
Skolou to iste nekonci, rodic by mal mat tiez zaujem o komunikaciu s dietatom a nie len suche nariadovanie " to nesmies a smitec". Mozno je to len nahoda, ale trosku si vsimam, ze deti, ktore vyrastali starsim rodicom, teda mali svoje deti po tridsiatke a neskor su psychicky velmi stabilne, kludne, rozvazne. Mozno je to spojene prave s dusevnou vyspelostou rodica, ktory ma uz viac trpezlivosti aj skusenosti, vie lepsie vysvetlit a podobne.


108.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:53 avatar
absolutne si to neviem predstavit, aby stát vychovával..rodic predsa najlepsie pozná svoje dieta..
i ked pre niektore deti by bola prave takato výchova výhrou. Niektori ludia by nemali byt nikdy rodicmi...skoda, ze to takto tá pani príroda nezariadila..
tak sa to pokus nájst .)

starsia prvorodicka je citlivejsia, ustrachanejsia o svoje dieta, ako zena ktora sa stala matkou povedzme v 20. celú výchovu beru benevolentnejsie..lahsie. Moze to byt takto ako pises. Ze ta dusevna vyrovnanost rodica je prenesena na dieta , a vychovu beru o nieco zodpovednejsie.
Súhlasí Scarletshadow


114.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 13:16 avatar
Samozrejme, ze si to nevies predstavit, pretoze tento system je chory, preto som to aj hned v uvode prispevku pisal. Ovsem, ak by to bolo bezne, ze by sa dieta po nejakom, neviem napriklad piatom roku zivota zverilo do vseobecnej vychovy profesionalnym vychovavatelom a ucitelom, tak by si na tom nic zvlastne nevidela. Zvyk je zelezna kosela a ako sme nauceni, tak zmyslame. Ved by to neznamenalo vzdat sa svojho dietata, len by vacsinu casu travilo so seberovnymi a hlavne vzdelavanim, pripravou do zivota, ale aj hrou a vsetkym tym, cim by malo dieta prechadzat. Nikde nieje napisane, ze dieta nevychova nik lepsie, ako rodic. Aj v zvieracom svete sa venuje rodic mladatam zvacsa len dovtedy, kym nezacnu byt sebestacnejsie, potom uz tu ulohu prebera cela svorka, alebo je mlade kruto odvrhnute, aby sa odnaucilo matkinej starostlivosti. Len tak vyrastie jedinec schopny prezit.
Ale ako som pisal, to v tomto svete neprichadza do uvahy, to by museli byt ludia uvedomelejsi, svedomitejsi a vobec by vsetko muselo vypadat uplne inac, aby rodic bol vobec ochotny a natolko doveroval ludom a systemu, aby mu zveril svoje dieta.
Pretoze prave to, ze niektori rodicia niesu naozaj sposobili vychovavat deti, lenze aby im ich system mohol so suhlasom vziat, by k tomu museli byt pripraveni vsetci rodicia, inak by to uz zavanalo diskriminaciou a to opravnene.. Nik nemoze za to, kolko mu coho priroda nadeli.


116.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 13:26 avatar
to by bolo super, keby sa týmto smerom uberala starostlivost o romske deti )
aby ich vychovaval stát..a aby z nich rastla iná kultivovanejsia, mudrejsia generácia. Ked sa na to pozriem z tohto uhla tak mi to dava zmysel. A pre nich by ozaj nebolo nic lepsie ako prave tento model výchovy.

a inac ved nieco podobne fungovalo uz aj v starovekom grecku, presnejsie v sparte, týkalo sa to chlapcov,ze sa stát ujimal ich výchovy.. az ako 30rocní sa stávali plnoprávnymi obcanmi a mohli si zalozit svoje rodiny..


120.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 13:37 avatar
Presne prave kvoli tym, ktori tu vychovu sami nezvladaju.
No Spartu by som pouzil len ako ciastocny priklad. Ano, tam bolo vidiet, ze taka vychova zmysel ma, kedze spartania boli vseobavani bojovnici, taktici, proste presdtavovali akusi vyssiu uslachtilost. Lenze to bola skola predovsetkym pre boj a slabe deti jednoducho vyhadzovali do smeti, pritom kto vie, ci nepovrazdili tymto sposobom nejedneho genia.
Tam bol pristup kruty, ale v kazdom pripade aj efektivny, nuz bol pre nieco urceny a preto aj kruty byt musel v tej dobe bolo tazke prezivat, bolo vela banditov a diktatorov, ktori si podmanovali a plienili narody.


122.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 13:47 avatar
ja viem, tam islo vychovat predovsetkým "vojaka"..bojovnika, ale nie podporit jeho dusevný rozvoj a vychovat inteligentnu osobnost. Zavisi od toho, akým smerom by sa to odvijalo...teraz myslím pre romske etnikum.

len som chcela poukazat, ze nieco podobne fungovalo uz aj v minulosti..len osobne by som nieco take nikdy nepripustila, pretoze z výchovy bez citov, pohladeni...dotykov ..vzide aj taketo dieta, ktore je citovo deprimovane a chladne..Na ktorom sa podpise ta absencia lásky.
Súhlasí RighteousFred


141.
označiť príspevok

RighteousFred
   20. 8. 2013, 12:39 avatar
No a ja tvrdim, ze v inom svete by si sa nad tym ani nepozastavila Takze to "nikdy" beriem len v ramci sucasneho sveta a ludi.


112.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 13:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 13:29 avatar
skarlet to by si nebola ani ty, keby si si nekopla. A odkial mas tu vedomost, ze sa drzí maminej sukne..co ak je to naopak a pomáha on jej?!..
a náhodou je celkom v pohode


121.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 8. 2013, 13:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 12:14 avatar
*sekte ) netusim preco to x  


105.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 8. 2013, 12:42 avatar
To je jedno, pochopil som
Súhlasí Oleandra


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 8. 2013, 10:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 10:17 avatar
ti zaslepeni aj keby si to pozreli, tak by to nechceli pochopit a nasli by si 1000 dovodov, preco to popriet..


142.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 8. 2013, 17:18 avatar
Osvietený, 43, zrejme si si ma z niekym zmýlil, ja neprešľapujem pred nijakou bránou s nijakou strážnou vežou. 


123.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   19. 8. 2013, 13:51 avatar
Viacej info: en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Jehovah's Witnesses (podrobné referencie)
Súhlasí Oleandra, Scarletshadow


127.
označiť príspevok

repress žena
   19. 8. 2013, 20:50 avatar
..myslím si, že lepšieho diskutéra o pravde o svedkoch Jehovových ste tu nemali ako je Pegas...je totiž rozdiel, keď vám niekto zaujatý a zmanipulovaný niečo o nich napíše a povie alebo ke´d niekto bez akýchkoľvek predsudkov ...


128.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 8. 2013, 22:31 avatar
evidentne sa vyzna.)..len ktovie ci je to skutocne bez predsudkov.


129.
označiť príspevok

repress žena
   19. 8. 2013, 23:33 avatar
..ver, že hej...v tomto prípade tak ako aj ja...
Súhlasí Pegas, Oleandra


132.
označiť príspevok

Pegas muž
   20. 8. 2013, 09:02 avatar
Oleandra predsudky nie.Uvedomujem si, že egoistický vzťah k svetu ohrozuje koniec koncov zasa len nás... ;-)
Súhlasí Oleandra, repress


140.
označiť príspevok

Pegas muž
   20. 8. 2013, 12:36 avatar
repress veď si si užila s bratmi SJ aj ty ;-)))Najskôr sladký hláskom ťa častovali - namotávali ale akonáhle si začala klásť otázky na telo ihneď sa z nich stali pľuhaví draci ;-)))
Súhlasí repress


143.
označiť príspevok

repress žena
   20. 8. 2013, 18:36 avatar
...ani nehovor :-))))...v podstate sme obaja dostali titul satanov, i keď Ty si bol ten hlavnejší :-))))
Súhlasí Pegas


130.
označiť príspevok

repress žena
   19. 8. 2013, 23:35 avatar
akonáhle sa začne s človekom manipulovať podľa zásad narúšajúcich jeho slobodu, je to sektárske ...a toto je vlastné práve Jehovistom...
Súhlasí Pegas, Oleandra


133.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   20. 8. 2013, 09:09 avatar
ja sa priznám, mám predsudky, nepáči sa mi ich šírenie duchovna, ich spôsob, zásady, ani odvolávanie sa na Bibliu a Boha. a som veľmi nepríjemná, ak ma otravujú, naposledy som ich normálne poslala do zadného otvoru a tresla dvermi :-)
Súhlasí Pegas


134.
označiť príspevok

Pegas muž
   20. 8. 2013, 11:55 avatar
Ľudsky rozum, zbavený predsudkov, nemôže schváliť učenie Svedkov Jehovových. Kritické štúdium histórie a vývoja náuky Strážnej veže nám vyjavuje príliš mnohé protirečenia. Brooklynskí "princovia" nevlastnia pravdu... toto je skutočná príčina, ktorá ich nútila a stále núti neustále odvolávať to, čo prehlasovali včera, alebo desiatky rokov predtým ako biblickú a božskú pravdu...Ak by ľudstvo prijalo brooklynské programy SJ, rodiny by sa rozpadli, padli by štáty, sociálny a politicky život by zhasol...Rôzne cirkvi akými sú aj SJ zneužívajú dôveru, obetavosť, autoritu, zneužívajú psychickú labilitu, dôverné informácie, prekrúcajú historické fakty a podobné skutočnosti...Zmäteným, zraneným, jedincom , ktorí pociťujú nedostatok harmónie, spontánnosti, tvorivosti či zdravia, tieto cirkvi a ich predstavitelia ponúkajú uzdravenie, celistvosť, harmóniu, spontánnosť, tvorivosť, prežívanie, duchovný zážitok akýsi "svetlejší zajtrajšok"... Týmto ich namotajú k dogme a stádu, ktoré ovládajú, využívajú k svojmu prospechu... ;-)
Súhlasí repress


135.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   20. 8. 2013, 12:05 avatar
Lenže rozum ľudia neradi používajú - viď počet veriacich na Slovensku... www.Scitanie2011.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.-141.pdf


136.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   20. 8. 2013, 12:10 avatar
oprava linky: www.Scitanie2011.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


137.
označiť príspevok

Al_ice
   20. 8. 2013, 12:13 avatar
135. aj v tomto platia Orwellove slova,ktore upravim-
Vsetky nabozenstva su si rovne,poniektore su si rovnejsie  


138.
označiť príspevok

Pegas muž
   20. 8. 2013, 12:14 avatar
A preto tí,ktorí rozum už používajú nesmú byť egoistami a mali by spachtošov bundošiť ;-)
Súhlasí repress, Oleandra


139.
označiť príspevok

Pegas muž
   20. 8. 2013, 12:15 avatar
buntošiť ...


149.
označiť príspevok

mm010101
   11. 12. 2016, 12:54 avatar
Zdravim. Chcem prispiet do tohto vlakna pre ludi, ktori sa chcu dozvediet viac. Bol som od malicka vychovavany v rodine v JS. Od malicka som vedel ze tam patrit nechcem ale ako dieta na vyber nemate. Odist sa mi podarilo az okolo 12-13 roku ked som uz jasne daval najavo ze knim patrit nechcem. O organizacii JS sa popisalo toho vela. Poviem to tak ze 50/50 su fatky a alebo vymysli. Oporucam si pozriet tento dokument
http://www.youtube.com/watch?v=ZJSq1-k84_o Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
. je pravdivy. Kedze som nedobrovolne bol clenom tejto org. niekolko rokov tak to viem posudit. Vyssie bolo spominane zneuzivanie deti a pod. Stalo sa to aj u nas, ked chlap z rady starsich, sexualne obtazoval a obchytkaval moju este neplnoletu sestru. Viete ako to cele dopadlo? Az na moje pripomienky to moja mama zacala riesit, nie s organmi v trestnom konani, ale s bratmi v organizaciami. Ten pedofil, si doteraz kludne chodi na vsetky ich zhromazdenia a pod, nebol nijak potrestany. Vsetci co nie ste JS ste pre nich satani, nemaju vas radi, to si uvedomte. Detom zakazuju sa stretavat a komunikovat s inymi ludmi, detmi ktore nepatia ku nim. A teraz si predstavte ake moze byt tazke detstvo na Slovensku pre dieta, ktore musi 3x tyzdenne povinne navstevovat posedenia trvajuce 1,5-3h a pocuvat dookola doslova vymyvanie mozgov. Nam ako rodine, JS nikdy s nicim nepomohli. Iba naopak, vyuzivali nas byt na ich stretnutia a pod. Nechcem tu pisat konkretne veci, chcem aby to ostalo anonymne, pretoze clenovia mojej rodiny su v JS a snazime sa mat dobre vzahy medzi sebou. Jednu co mu vdacim za svoj zivot ze tu som je aj to, ze ako dieta som nepotreboval ziadnu operaciu alebo som nemal ziadny tazky uraz, kedy by som potreboval transfuziu krvi. JS to vyrazne odmietaju. AKo dieta som musel nosit pri sebe karticku, ktora by lekarov resp. zachranarov na to upozornila. Ak by sa mi nieco stalo, myslim si ze moja mama ktora je ortodoxna JS by ma nechala zomriet a to je na tom smutne. Nemam nic proti katolickej viere, ako myslienka je zalozena na peknych veciach. Co sa tyka fararov, biskupov a pod. to je ina tema. Co sa tyka JS, podla mna je toto jedna z nevyhod demokracie, ze taketo organizacie su povolene. Najviac mi ju luto deti, ktore tak ako ja, nemaju na vyber, prichadzaju o krasne chvile z detstva, zo zivota pretoze musia pocuvat svojich fanatickych rodicov z org. JS.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:37,  Plus iní členovia fanklube zeme na veku.
dnes, 21:37,  Aškenázski Židia, ku ktorým patrí prezident, premiér a politická i ekonomická elita tzv....
dnes, 21:36,  Odhaluj nech DF padne na zadok *39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39
dnes, 21:34,  Havran ja som žiadnu konštruktívnu kritiku od teba nikdy nedostal . To asi nevieš
dnes, 21:34,  Som to dočítal, takže si si to prstoval sám?
dnes, 21:33,  To si píš že nie si sám *13*13*13 Tvoj psychiater je s tebou
dnes, 21:31,  Ale as takto? https://www.youtube.com/watch?v=OXsfvorwBgE Ja nie som sám, to ty si SÁM.
dnes, 21:30,  Čeka - si pribrzdený a pre teba je zložité aj to čo je na prvú. Toto že USA, a Nemecko...
dnes, 21:28,  havran tvoj problem bude v pernamentne nasratej osobe . Možno za to môže chronicky...
dnes, 21:27,  To nemá s dôkazmi ktoré ty požaduješ nič. Existuje X ďalších vysvetlení prečo ľudia...
dnes, 21:23,  ufffffffffffffffffffffff*13*13*13Kaso ideeeeeeš
dnes, 21:21,  Čeka- myslíš, že si schopný nejakú kritiku prijať? Skús sebakritikou. Teraz som ťa asi...
dnes, 21:21,  afinabul aby si zase nemusel nick menit *13*13*13*13*13*13*13*13 Ste priemerný až...
dnes, 21:20,  (11,13) Afinabul, si presvedčený, že Chazar Bibi, ktorý už dlhodobo čelí trestnému...
dnes, 21:18,  Tak sme sa dozvedeli že havran si nejako na špičku nosa nedovidí *13*13*13*13*13 Bijjou...
dnes, 21:15,  Marcus Revolta - Nepřestávej věřit
dnes, 21:12,  predávaš konzervy nepotrebné, nie je to trestné
dnes, 21:09,  Marcus Revolta - Vítej v duchovním světě
dnes, 21:08,  (14) Scarlet, zopár áno, ale ž toľko určite nie...! Nevšimla si si, že ten jas...
dnes, 21:08,  EGO ft. LARIS DIAM - LÁSKA / prod. MAIKY BEATZ
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži počas choroby sú tak telesne a duševne vyčerpaní, že uzdraviť ich dokáže jedine žena.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(337 530 bytes in 0,475 seconds)