Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Modlitba ruženca mení politické systémy, dokáže ochrániť pred nepriateľskými vojskami a dáva radosť do rodín

38
reakcií
2781
prečítaní
Tému 12. decembra 2015, 09:38 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:38 avatar
K modlitbe ruženca asi toľko, že treba ho vyskúšať sa ho raz len modliť a uvidíte sami. Môže sa ho modliť každý. Možno len vyskúšať, raz dvakrát. Som presvedčená, že zmení váš život k lepšiemu a pocítite veľký pokoj a radosť. Nie z toho, že ste sa pomodlili toľko modlitieb naraz, ale pre to, že ruženec nie je hocijaká, otravná modlitba, len aby človeka zaťažila a nútila ho veľa sa modliť. Ľudia sa pýtajú prečo sa toľko modliť, že je to falošné, farizejské, že stači krátko a úprimne. Ale ako hovorí aj Panna Mária vizionárom - nepýtajte sa prečo sa treba toľko modliť, vo svete je veľa zla, a sú potrebné mnohé modlitby. Tiež spomínala, že človek by nemohol žiť, keby spal krátko, napr. si predstavte, že by ste mali spať toľko koľko sa modlíte - umreli by ste. Jesť a piť by ste denne venovali tomu 1 minútu, tiež by ste umreli. Skrátka nestačí to. Kopec času človek strávi pri telke, pri hlúpych rečiach a vymýšľaním nezmyslov.
Súhlasí Patrick91


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2015, 10:06 avatar
Tibetský budhizmus................ alebo nepresne lamaizmus, je forma budhizmu, ktorá vznikla v priebehu 10Obrázok . a 11. storočia v Tibete. Je špecifický práve tým, že obsahuje aj niektoré magické rituály a mystické učenia, ktoré boli súčasťou bönu – pôvodného náboženstva v Tibete.
Dôležitou súčasťou tibetských budhistov je................ ruženec a modlitebný mlynček, ktorým točia v smere hodinových ručičiek.
Růženci /katolíckemu/je podobná také.............. buddhistická mála, která slouží k počítání manter – má nejčastěji 108 zrnek. Stejná pomůcka se používá i v hinduismu, kde se mimo manter mohou opakovat také jména božstev. Mála je pokládána za velmi důležitou meditační pomůcku.
------------------------------------------------

V islámu je velmi rozšířena pomůcka zvaná................. tasbih nebo misbaha, má 99 zrnek a modlící se muslim při této modlitbě rozjímá nad jmény Alláha, kterých je dle muslimské tradice právě 99. Z islámu převzal podobnou praktiku také sikhismus.


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 12. 2015, 10:10 avatar
Pekné, a zrejme majú aj tieto pomôcky podobný účinok a doložené svedectvá o tom, lenže narážame na jazykovú bariéru.


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   12. 12. 2015, 10:14 avatar
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tak asi tých 99 zrniek nie je podmienkou


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2015, 10:17 avatar
13,......nie,nie je to podmienka , rôzne obmeny sú aj v katolicizme,i kresťanstve ako takom. Aj anglikánska cirkev používa podobnú modlitebnú pomôcku. Ale niekto len inam smeruje svoje modlitby!


21.
označiť príspevok

fajer
   12. 12. 2015, 13:20 avatar
Zlo pramení s náboženstva, netreba sa modliť ale potláčať to zlo....


24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 12. 2015, 13:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

fajer
   12. 12. 2015, 13:32 avatar
ateizmus je dieťa náboženstva, deti prežívajú svojich rodičov...
Súhlasí Shagara


29.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 12. 2015, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Korund
   12. 12. 2015, 13:38 avatar
Zdá sa, že si ním celkom presiaknutý. :-). :-). :-)


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:42 avatar
pozrite sa ako modlitba zmenila politicky režim, ako zvrhla diktatora a vystriedala ho bežné žena , ako proti vojakom, zbraniam sa postavili rehoľníčky, invalidi, ženy,deti a modlili sa ruženec

http://www.youtube.com/watch?v=wOvSIooD65Q Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 12. 2015, 10:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2015, 17:11 avatar
Lea,.....škoda ,že len skôr sa neprišlo na tieto veci. Mohli sme sa vyhnúť náboženským vojnám,......svetovým vojnám v kresťanskej svete!
A spomeň aj bývalú Juhosláviu,Rwandu,...atd,.....tak "kresťania" asi nič nevedeli o sile modlitby a ruženca?!
Rvanda -................ Rwandská genocída je popri nacistickom holokauste, arménskej genocíde a genocíde Červených Kmérov zaraďovaná k najväčším genocídam 20. storočia.

Odhaduje sa, že v období od 6. apríla do 4. júla 1994 došlo k vyvraždeniu vyše 800 000 Tutsiov a umiernených Hutuov
Náboženské zloženie: katolíci 56,5%, protestanti 37,1%, moslimovia 4,6%.
To je náboženská láska RKC a iných v praxi!


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:44 avatar
ruženec porazil a vyhnal Turkov

Ruženec vyhral bitku pri Lepante (1571), vyhrá ju proti Moslimom aj dnes!

TOPICS:Panna MáriaRuženecBitka Pri Lapante

Politicky roztrieštený Západ v roku 1571 bol ohrozovaný Turkami. Vo svojej dobyvačnej politike si chceli mohamedáni bez milosti podmaniť celý kresťanský Západ a získať ho pre moslimskú vieru. Pápež Pius V. sa neúnavne snažil zjednotiť rozhnevaných kresťanských veliteľov, aby sa tak mohli účinne postaviť proti tureckej prevahe. V najväčšej núdzi bola obranná vojna a vedenie kresťanskej flotily zverené vynikajúcemu mladému admirálovi z Rakúska. Súčasne vyzval Pius V. všetkých kresťanov, aby sa tak ako on modlili ruženec, aby kresťanské vojská zvíťazili v tejto bezvýchodiskovej situácii s pomocou Panny Márie. Pápež dal vojakom rozdať ružence.

Admirál Andre Doria mal na palube svojej lode pri sebe aj vzácnu kópiu milostivého obrazu z Guadalupe.
7. októbra 1571 napokon prišlo k svetoznámej bitke. Bojovalo 500 lodí a 170 000 mužov. Očití svedkovia hovoria, že na kresťanských lodiach boli vztýčené kríže a že syn rakúskeho cisára, don Juan si ako prvý kľakol pred krížom a úpenlivo prosil o Božiu pomoc. Všetci ostatní vojaci nasledovali jeho príklad. V priebehu niekoľkých hodín ťažkého boja bolo potopených 113 tureckých galejí, zajatých 117 lodí a oslobodených 12 000 kresťanských otrokov – veslárov. Turecká flotila utrpela zdrvujúcu porážku a Európa bola zachránená pred islamom.

Všetci boli presvedčení, že nezvíťazili zbrane, ale Boh zasiahol na príhovor Panny Márie.
Keď prišla o dva týždne k pápežovi správa o šťastnom výsledku bitky, nebol pápež vôbec prekvapený. On totiž v hodine víťazstva náhle prerušil rozhovor s generálnym pokladníkom, otvoril okno a dojatý radostne oznámil: “Naša kresťanská flotila v tejto hodine zvíťazila nad Turkami. Poďakujme sa Pánovi!”
Pápež potom nariadil, aby sa od toho dňa každú prvú októbrovú sobotu slávil sviatok Panny Márie víťazstva. Jeho nástupca pápež Gregor XIII. neskôr tento sviatok premenoval na Sviatok Ružencovej Panny Márie.

Biskup Oliver Dash Doem měl z nebe vizi – jeho vizi zveřejnila stanice CNA.

Radikální islamistická teroristická organizace Boko Haram bude překonána růžencem. “Viděl jsem to ve vizi!” Říká Mons. Oliver Dash Doem, biskup nigerijského Maiduguri.

Koncem roku 2014 se biskup ve své kapli modlil růženec před vystavenou oltářní svátostí.

“Najednou se mi zjevil Ježíš, Ježíš nic neřekl a nabídl mi meč. Já jsem ho vzal a v té chvíli, jak jsem ho vzal do ruky, stal se z něj růženec. Potom Ježíš třikrát řekl: “Boko Haram zmizela,” řekl biskup Doem pro zpravodajskou agenturu CNA.

Význam této vize mu byl okamžitě jasný, jak vzpomíná biskup: “Bylo mi jasné, že s růžencem dokážeme Boko Haram vypudit,” řekl pro CNA.

Biskup o tom zprvu nechtěl mluvit, ale pak cítil, že Duch Svatý na něj naléhá. Nejprve o tom mluvil s kněžími ve své diecézi na severovýchodě Nigérie. Před několika dny vyprávěl o své vizi i na kongresu o náboženské svobodě v Madridu. Konference, kterou organizovali organizáciehazteoir.org a CitizenGO, se zabývala otázkou, jak mohou křesťané přežít v zemích, kde jsou nejvíce pronásledováni.

pravykatolik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


38.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 12. 2015, 17:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:47 avatar
tu sú osobné svedectva - začali sa modliť ruženec a zmenil sa im život, zlepšil - nedá sa to vypovedať
www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Najlepšia zbraň

Vážený pán Selecký,

srdečne Vás pozdravujem ako i celú Vašu redakciu

Moje meno je Jozef Jasnický a stretli sme sa 6. marca 2005 na púti v Dechticiach. Rozprával som, že pracujem vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. Tento príbeh sa môže kľudne nazývať „Príbeh bolestného ruženca“.

V roku 2003 som dostal pekný dar od mojej vzácnej priateľky Agátky. Dala mi vrecko plné ružencov, ktoré boli čiastočne poškodené. Povedala mi: „...vezmi ich Jožko tam k vám, nech ich opravia, tam sa zídu“.

Ružence som s radosťou vzal

a jeden z nich - bolestný ruženec, biely ako sneh, som si odložil pre seba. V nemocnici som našiel jedného zodpovedného odsúdeného, ktorý všetky opravil a rozdal. Ten môj bolestný ruženec som si pekne odložil doma do nočného stolíka. Až do februára tohto roka som mal tento ruženček stále odložený v tom nočnom stolíku. Totiž, modlieval som sa stále len na desiatkovom ruženci. Ale všetko sa zmenilo, keď sa mi do rúk dostalo februárové vydanie M ROSY. V ňom som si prečítal históriu Ruženca k ucteniu sĺz Panny Márie. Ani si nedokážete predstaviť, čo sa mi v tom okamihu premietlo v hlave. Akú má tento ruženec úžasnú silu a komu by mohol pomôcť. Vzal som si v ten deň z nočného stolíka darovaný bolestný ruženček a začal som sa na ňom modliť Ruženec ku slzám Panny Márie.

Od toho dňa

som ho nosil spolu s desiatkovým ružencom stále so sebou. I v práci! Tiež som naučil i najmladšiu dcéru modliť sa každý večer tento Ruženec k ucteniu sĺz Panny Márie.

V nemocnici sme mali jeden vážny prípad. Pacienta, ktorý mal vážne zdravotné problémy a mal už len málo dní života tu na zemi. Pri stretnutiach sme sa vždy vedeli krásne porozprávať o živote, o Bohu. Z jeho rozprávania som sa dozvedel, že v minulosti bol silný ateista.

Až život tu, vo väzení a vlastne tá ťažká choroba ho celkom zmenila. Začal si uvedomovať, o čom vlastne tento pozemský život je a hlavne, aké hodnoty máme uznávať. Obrátil sa k Bohu, začal sa veľa modliť a ľutoval, že svoje deti k nemu neviedol. Snažil sa o to ku koncu života a myslím, že sa mu to i podarilo. V jeden deň som sa ho spýtal , či chce odo mňa pomoc. Súhlasil a ja som vytiahol z vrecka môj bolestný ruženček spolu s textom Ruženca k ucteniu sĺz Panny Márie.

Daroval som mu ho a ešte som mu poradil, aby sa šiel vyspovedať nášmu kaplánovi, čo aj urobil. O pár dní sme sa náhodou stretli na chodbe, lúčil sa so mnou so slovami, že je so všetkým zmierený a má pokoj v duši. Vedel som, že toto stretnutie je už naše posledné ...

Po nejakom čase

som mal službu na inom oddelení nemocnice a čo myslíte, že som zbadal v rukách jedného mladého odsúdeného? Môj darovaný bolestný ruženček. Keď mi to rozpovedal, ako sa k nemu dostal, mal som z toho veľkú radosť. Tento mladý muž sa pripravuje tu vo väzení na prvé tri sviatosti. Aj keď pociťuje niekedy uštipačné poznámky svojich kolegov na svoju adresu - načo mu to všetko je - vidím, že ho to neodrádza.

Keď môžem, vždy ho povzbudím, aby vedel, že diabol vždy zúri, keď mu duše unikajú k Bohu a že ruženec je tá najlepšia zbraň proti nemu. A kde v akých rukách tento bolestný ruženec skončí? To vie len Panna Mária. AVE MÁRIA!

S pozdravom a úctou Jozef


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:49 avatar
aj keď sa nekatolík sa môžete modliť ruženec- pozrite sa príbeh

Autorka Immaculée Ilibagiza je presvedčená, že práve modlitba ruženca ju zachránila pred brutálnym zavraždením počas genocídy v roku 1994, v ktorej zahynula jej rodina a milióny ďalších nevinných mužov a žien. Teraz, takmer dve desaťročia neskôr sa Immaculée naďalej modlí ruženec každý deň, a niekedy sa až čuduje, ako ju obnovuje a obohacuje táto nádherná modlitba.

Ruženec jej pomohol v každom aspekte jej života, doslova jej zachránil život a posilnil vieru, zmiernil bolesť, zármutok zmenil na šťastie, liečil a uzdravoval ju, pomohol jej nájsť dávno stratených priateľov a dokonca aj stratené kľúče!

Z modlitby ruženca získala tak veľa požehnania, že sa rozhodla študovať jeho pôvod a históriu. Čoskoro zistila, že nie je určený výlučne pre katolíkov, ale že Panna Mária sľúbila život naplnený požehnaním pre každého príslušníka akéhokoľvek náboženstva, ktorý sa verne modlil ruženec každý deň. Vo svojej knihe Růženec mi zachránil život autorka ukazuje, ako môže požehnanie, ktoré prináša modlitba ruženca využiť každý z nás. A ako nazvala modlitbu ruženca? ,,Záchranné lano do neba.“

www.zachej.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 12. 2015, 13:41 avatar
Ruzenec sa moze modlit ktokolvek, aj moslim... neodpadne mu ani ruka ani jazyk..


35.
označiť príspevok

Korund
   12. 12. 2015, 14:00 avatar
Iste, aj lea môže pokojne cvičiť trebars jogu, :-)


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:51 avatar
osobne odporúčam typ ruženca čo sa vola ruženec oslobodenia aj u mňa urobil zázraky aj v rodine -
Ruženec oslobodenia je založený na Božom slove a mal by sa modliť s vierou v slávne a mocné meno Ježiša Krista, a hľadať uzdravenie, spásu a oslobodenie.

Robte to, čo robia tisíce ľudí po celom svete, a povedzte: ,,Ježišu, zmiluj sa nado mnou!“

Mimoriadne príbehy, ktoré posilňujú vašu vieru. Skúste to! Váš život sa môže zmeniť pomocou Ježiša k lepšiemu. Ježiš žije, a má moc liečiť, zachrániť a vyslobodiť vás.

pôvodný názov: Rosary of Liberation
preklad: Eva Hodorovská
www.zachej.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ps: pozrite komentáre-
Iveta (6) 1 2 3 4 5 11.04.2015
ĎAKUJEM za ruženec oslobodenia, modlím sa ho skoro každý deň, niekedy aj viackrát do dňa a môžem len potvrdiť to čo je tam napísané. Keď sa modlíte ruženec oslobodenia Ježiš Vám všetko čo úprimne a zo srdca žiadate dá. Ruženec oslobodenia ma napĺňa veľkými milosťami, odkedy sa ho modlím som kľudnejšia, láskavejšia.
Magdaléna (2) 1 2 3 4 5 09.01.2015
Knihu Ruženec oslobodenia vrelo odporúčam všetkým, ktorí majú akékoľvek ťažkosti / zdravotné, rodinné.../. Už po týždni modlenia ruženca oslobodenia som získa od Ježiša veľké milosti, trápili ma zdravotné ťažkosti, bolesti, nepokoj, ktoré vďaka Ježišovi pominuli. Môžem skutočne povedať, že sa mi celkovo zmenil život k lepšiemu, som sebaistejšia, kľudnejšia, šťastnejšia, trpezlivejšia, vďačná za moju rodinu. 8 minútový ruženec oslobodenia modlený 1x denne robí skutočné zázraky. Ježiš čaká na naše modlitby a prosby, je tu pre nás. CHVÁLA TI A SLÁVA , TISÍCKRÁT VĎAKA JEŽIŠU.


33.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 12. 2015, 13:43 avatar
Nemusis hadzat celu knizku kvoli jednej modlitbe  
zrno.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí lea_pragmaticka1


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 09:53 avatar
prisluby pre tych co sa modlia ruzenec

gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 12. 2015, 13:52 avatar
1. Kde presne v biblii su tieto prislubenia? Prosim hod suradnice

2. Niekde ste bud ty alebo Klein hovorili ze Maria vzdy poukazuje na Jezisa a nie na seba:
Pricom uz 1. prislubenie je
"Všetkým, ktorí sa budú zbožne modliť >>>MÔJ<<< ruženec, sľubujem svoju zvláštnu ochranu a hojnosť milostí."
5. prislubenie
"Tí, >>>ČO SA MI ODOVZDAJÚ<<< cez ruženec, nezahynú."

6. prislubenie
"Toho, kto bude zbožne recitovať >>>MÔJ RUŽENEC<<<, uvažujúc nad tajomstvami, nikdy nepremôže nešťastie, nezažije Boží hnev a nezomrie náhlou smrťou. Hriešnik sa obráti, vytrvá v milosti a zaslúži si večný život."

Nebudem to tu davat cele, ale je to same mne, mi, moj...

Toto nepoukazuje na Jezisa, ale na Mariu a to by Maria nerobila, to robi Satan...


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2015, 10:02 avatar
Kult matky božej/bohyne/..................
Stejně jako Babylónský kult uctíval "Královnu Nebes" a jejího Syna a neuctíval Nejvyššího Otce protože on, pravděpodobně, se nesetkával se smrtelnými záležitostmi, tak Římská Cirkev měla podobné uctívání v tom, že uctívali Matku Boží a jejího Syna. Obraz matky a dítěte byl předmětem uctívání v Babylóně již dlouho před Kristem. Z Babylónu se toto rozšířilo do všech koutů Země. Původní matkou byla Semiramis, krásná královna Nimroda, který byl ideálem neovladatelné chtivosti a nevázanosti. V "záhadách", při stvoření v kterých ona hrála hlavní úlohu, byla uctívána jako Rhea - velká "Matka Bohů" s nelidskými a strašnými obřady, které ji stotožňovaly s Venuší, matkou veškeré nečistoty. Zatímco vládla, pozvedla Babylón k tomu, že byl známý mezi všemi národy jako velké sídlo modlářství a soustředěné prostituce. Symbol nevěstky s pohárem v ruce ze Zjevení pocházel z jedné modly ze starobylého Babylónu, jak byly vystaveny v Řecku, protože takto byla původně představena Řecká Venuše.

Římská církev si to převzala za svůj symbol. V r.1825 byla vytištěna mince nesoucí obraz Papeže Lea XII. na jedné straně, a na druhé straně byl Řím symbolizován ženou s křížem v levé ruce a s pohárem v pravé ruce, kolem ní byl nápis "Sedet Super Universum", což znamená "Celý svět je její stolicí".
Z této původní praktiky si v podstatě všechny národy převzaly podobné uctívání, ale v každé zemi je ta stejná postava známá pod různými jmény. V Egyptě je matka a dítě známa jako Isis a Osiris, v Indii je to Isi a Iswaa, ve východní Asii pak Cybele a Deoius, v pohanském Římě - Fortuna a Jupiter-puer, v Řecku Ceres nebo Irene s Plutem v náručí, atd. V Tibetu, Číně a Japonsku byli Jezuité překvapeni tím, když našli kopii madony (Italský název pro pannu) a jejího dítěte nábožně uctívanou stejně tak jako v samotném Římě. Shing Moo, matka Číny, je tam představována s dítětem v náručí a slávou kolem přesně tak, jako by ji namalovali katoličtí umělci. Odkud vzaly tyto národy společné uctívání jestliže ne z Babylónu ještě před rozehnáním za dnů Nimroda? (Gn 11) Tedy uctívání Marie ve spojení s jejím Synem je Babylónského původu, protože žádné podobné uctívání není zmíněno v Písmu.


9.
označiť príspevok

Karola žena
   12. 12. 2015, 10:06 avatar
si spomínam pred pár rokmi, keď ma moja veriaca rodina presviedčala že sa mám modliť, .. nemôhla som im (vtedy) vyvsetliť že ja chcem..a nemôžem, ...bo neviem čo za čerta je v tom, ..že pravidelne , na začiatku modtlitby vždy zaspím,.." :D:D:D

neskôr som prišla na to, že modtliba, či tzv. rozjímanie, meditácia chce človeka skoncentrovaného a vnútorne prítomného - pohrúženého do "deja" celým svojim JA

kolektívna modtlitba môže mať svoj "účinok v sile slova, v sile myšlienky ..v toho frekvenciách sa môže dosiahnuť požadovaný efekt..))


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 10:10 avatar
Karola perfektne. To súvisí s tým, že Zlý chce to prekaziť. Nenávidí ruženec. Ja, keď som sa chcela modliť ruženec - po prvé som bola taká hlúpa a nechápava, že som nerozumela mu, nevedela sa ho naučiť, lebo ma miatli rôzne návody ako to robiť a tie návody sú také,že sú písané pre praktizujúceho a nie takého čo je roky od cirkvi ako ja. Potom, keď sa ho úspešne zvládla, zistila som, že sa ho modlím zle. Zase som sa pustila do toho a študovala ako na nejakú skúšku na škole. Modlím sa a zrazu same zívanie, zabudla som sa, kde som skončila, musela som vracať. Potom ďalšia prekážka - modlím a vtedy niekto z rodiny prišiel, chcel niečo - skrátka rôzne vyrušovania. Ale to sa dá zvládnuť. Suhlas - m usia byť podmienky mať cas, pokoj, vypnut mobil, vysvetlit aj v rodine, ze sa modlim, ze o chvilu sa porozpravame a tak.


15.
označiť príspevok

Karola žena
   12. 12. 2015, 10:28 avatar
nedefinovala by som to ako že "zlý" to cche prekaziť..ako vyššie vravím, je to o koncentrácii jednotlivca a prístupe k tomu čo cíti že cche , čo cíti že potrebuje a čo cíti že ho naplňa...samože u veriacich je to aj o jeho viere , .. predsa ak niečo cítiš že chceš a potrebuješ, vložíš sa do toho a nerobíš to povrchne, nájdeš si čas..).. na takéto "meditácie" treba byť sám, ponorený do svojho ticha, ničím a nikým nerušený..napríklad pri sviečke ,.. veď aj pre toto chodia ľudia -veriaci do kostola aj keď nie je omša,.lebo tam nájdu ticho a pokoj pre svoje duchovné rozjímanie,..naviac doladené atmosférou a vôňou chrámu,.bo doma to "už" tak nejde , veľa rušivých elementov
Súhlasí lea_pragmaticka1


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 12. 2015, 13:35 avatar
Zly to vymyslel... preco by to chcel prekazit?


17.
označiť príspevok

milicano
   12. 12. 2015, 10:57 avatar
Modlitba ruženca mení politické systémy....:-)))
pochybujem že usa-teroristi sa modlia ruženec keď organizujú prevraty po celom svete


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   12. 12. 2015, 11:16 avatar
samozrejme, že áno cez modlitbu ruženca nastala zmena politického režimu, ruženec zastavil a vyhnal Turkov, ruženec mení človeka z nepriateľského na milého, láskaveho, prináša do rodiny pokoj, lásku, a veľa šťastných úsmev, vypočuj si dokonca, ak to dokážeš, lebo v čase, keď človek nenávidi Boha alebo cirkev, ťažko sa mu také čosi len pozerá aj na youtube.com

http://www.youtube.com/watch?v=wOvSIooD65Q Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

milicano
   12. 12. 2015, 11:19 avatar
ano..presne taký účinok má ruženec na Ukrajine,v Sýrii,Lýbii,Iraku....zabudol som na nejaký prevrat a chaos po prevrate v réžii USA?


22.
označiť príspevok

fajer
   12. 12. 2015, 13:23 avatar
sprostosti primitívnej fanatičky....ty si duševne chorá dievča, mala by si vyhľadať psychiatra....


23.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 12. 2015, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

fajer
   12. 12. 2015, 13:31 avatar
chcel si povedať do hlúpych tém o ničom alebo hovne....


28.
označiť príspevok

Fotooon muž
   12. 12. 2015, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 12. 2015, 13:39 avatar
" ruženec zastavil a vyhnal Turkov" >> bojujuci ludia zastavili a vyhnali Turkov, zaujimave ze ruzenec nevratil vsetky Turkami vsetky ukradnute deti..

"ruženec mení človeka z nepriateľského na milého, láskaveho, prináša do rodiny pokoj, lásku" >> Zbozne prianie? Ano!

To mas niekde napisane, alebo z vlastnej skusenosti? Pretoze mam tiez skusenosti s ludmi, co sa modlia ruzenec..
Ak to mas len odnekadial napisane, tak to je, ako ked nejaka firma vychvaluje svoj vyrobok na svojom webe...


20.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 12. 2015, 12:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2015, 17:15 avatar
Kresťanské války..........To jsou strašné věci, ani se člověku nechce věřit, že je to možné. Ale fakt je, že nejlíp lze rozvášnit davy právě skrze náboženství Páchat zvěrstva ve jménu boha lásky přijde jaksi ušlechtilejší.


39.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 12. 2015, 20:56 avatar
Ruženec = budhistické mantry v katolíckom prevedení. Vynikajúci nástroj na osprostenie.
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
dnes, 00:28,  80, .... už sme to preberali citoval som celú pasáž a aj daný list a podobne. Nemáš...
dnes, 00:19,  75, ..... "Podali mu/Ježišovi/ zvitok proroka Izaiáša. Rozvinul ho a našiel miesto, kde...
dnes, 00:03,  Aka to bola neutralitau JS, ked sa nemecki biblisti, este v tridsiatych rokoch min. storocia...
včera, 23:55,  Škandalózne odhalenie? Korumpoval šéf Penty Igora Matoviča? Ľuboš Blaha...
včera, 23:52,  Shagara, take sprostosti mozes "zvestovat" akurat tak v Sieni kralovstva. *13*13*13*13*13
včera, 23:51,  To je tvoja viera v boha ktorý zlých zabije :) Verím v spravodlivého Boha, ktorý umožňuje...
včera, 23:51,  Takze ziaden....lebo Jakub 4,4 *13*13*13*13*13*13*13*13*13
včera, 23:48,  72, .... ale zlí len zomrú a nikdy už nebudú existovať a môcť prejavovať nejaké...
včera, 23:48,  Kde Ježiš hovorí o Jahvem ?
včera, 23:46,  68, .... Ježiš to sám hovorí! On cituje aj SZ a tvrdí to opakovane!
včera, 23:44,  70., ..... neutralita JS je tak dôležitá u JS, že spolupráca so svetom, STB je v tomto...
včera, 23:43,  Shagara súhlasím :) Preto je spravodlivé keď každý pôjde medzi takých ako je on sám....
včera, 23:40,  63, ..... ale aj rodičia káznia svoje deti, ako to robí aj Boh! Ale je to podstatný rozdiel,...
včera, 23:39,  Stb rado pouzivalo jehovistov ako agentov proti katolickej cirkvi. A mnohi z nich na to radi...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(135 774 bytes in 0,260 seconds)