Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Modlitba je najsilnejšia forma energia - je rovnako silná ako gravitácia.

27
reakcií
1831
prečítaní
Tému 15. decembra 2015, 09:45 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 09:45 avatar
Nositeľ Nobelovej ceny – profesor Dr. Alexis Carrel, nazýva modlitbu najsilnejšou formou energie. Podľa jeho názoru je to rovnako veľká sila ako gravitácia.
Nositeľ Nobelovej ceny – profesor Dr. Alexis Carrel, nazýva modlitbu najsilnejšou formou energie. Podľa jeho názoru je to rovnako veľká sila ako gravitácia.
Známy americký vedec a výskumník Dr. N. J. Stowell pri jednom neuveriteľnom objave zmeral silu modlitby. Hovorí: “Bol som cynický ateista, presvedčený, že Boh nie je nič iné ako výplod ľudského mozgu. Nemohol som veriť v nejakú živú božskú bytosť, ktorá by nás všetkých milovala a mala nad nami moc.”
Jedného dňa pracoval na klinike vo veľkom patologickom laboratóriu. Ich úlohou bolo zmerať vlnovú dĺžku a silu žiarenia ľudského mozgu. Zistil, čo sa tam deje v štádiu, keď končí život a prichádza smrť.
“Vybrali sme ženu, ktorá umierala na rakovinu mozgu. Vedela to aj ona. Duševne a psychicky bola na prekvapenie v poriadku, aj keď jej fyzický stav bol veľmi zlý. Bola veriaca. Krátko pred jej smrťou sme u nej v izbe nainštalovali vysoko citlivý prístroj, ktorý nám mal ukázať činnosť v mozgu v priebehu posledných minút života. Na posteľ sme umiestnili aj malý mikrofón, aby sme mohli počuť jej slová, ak ešte vôbec bude prejavovať známky života. Boli sme vo vedľajšej miestnosti. Päť triezvych vedcov. Plní očakávania a vnútorného napätia sme stáli pred svojím prístrojom. Ručička bola na nule a mohla sa vychýliť do 500° pozitívnej hodnoty doprava a do 500° negatívnej hodnoty doľava.”
Ešte nejaký čas pred opisovanou udalosťou bolo s týmto prístrojom uskutočnené meranie vysielania jednej rádiostanice, ktorej program bol vysielaný do éteru silou 50kW; správy museli obehnúť okolo celej zemegule. Meraním vtedy zistili 9° plusovým smerom stupnice.
Všetko nasvedčovalo tomu, že nastali pre pacientku jej posledné chvíle. Zrazu počuli, ako sa začala modliť a velebiť Boha. Prosila Ho, aby odpustil všetkým ľuďom, ktorí jej v živote ublížili. Ďakovala Mu za silu, ktorá ju sprevádzala životom a tiež za istotou, že bude patriť Kristovi. Vyjadrovala všetku svoju lásku k Ježišovi, lásku, ktorá sa nezmenšila ani jej utrpením. V okamihu, keď Vykupiteľa Ježiša Krista prosila o odpustenie svojich hriechov a ďakovala Mu, sálalo z nej nesmierne šťastie.
Otrasení sme stáli pred svojím prístrojom a takmer sme zabudli na to, čo sme vlastne chceli preskúmať. Hľadeli sme na seba bez toho, žeby sme sa hanbili za slzy. To, čo som počul, na mňa tak zapôsobilo, že som plakal ako dieťa. Naraz – kým sa umierajúca ešte modlila – sme počuli nejaký klepot. Keď sme sa pozreli na prístroj, videli sme, že ručička ukazovala 500° plus a neustále narážala na najvyššiu hranicu merania. Objavili a zmerali sme neuveriteľnú skutočnosť. Mozog umierajúcej ženy, obracajúcej sa k Bohu, vyvinul 55 krát väčšiu silu, než sme namerali v priebehu vysielania uvedenej svetovej rádiostanice.”
Neskôr sa dohodli, že urobia trochu iný pokus. Po príprave prístroja prehovorili sestričku, aby nejakým spôsobom vyprovokovala jedného pacienta. Ten reagoval hrubými slovami a nadávkami, tiež na Boha. A znovu to začalo v prístroji klepať. Zhrozili sa, keď zistili, že ručička sa nachádza tiež na 500°, ale negatívnych.
“V tej chvíli sa zrútil môj ateistický názor na svet. Stál som pred tvárou Vševediaceho. Moja neviera sa mi stala úplne smiešnou. Keď som chcel byť voči sebe poctivý, nemohol som pred pravdou zatvárať oči. Naučil som sa veriť v Ježiša Krista ako vo svojho Spasiteľa a Vykupiteľa.”
Pri skúmaní dĺžky mozgových vĺn zistil Dr. Stowell obrovské rozdiely. Sú tak isto individuálne, ako odtlačky prstov.
Kdesi sa zaznamenáva dobro, ktoré robíme, aj zlo, ktoré páchame.
Zdroj: M Rosa, máj 1997, str. 39

modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   15. 12. 2015, 10:40 avatar
Áno, krátka precítená modlitba má obrovskú silu, ale nie nejaký odrapkaný ruženec, tak isto ako odrapkaná modlitba!


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 10:49 avatar
vieš, že modliť sa dá veľa a užitočne? Napr. som zistila, že ľudia, keď majú čas a napr. idú po chodníku, tak si radšej spievajú v duchu či púšťajú hudbu - za 10 minút chôdze, či bicyklovania sa dá pekne a s vierou modliť


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 12. 2015, 11:47 avatar
Zrazu je kresťanom Carrel dobrý, lebo hovorí o modlitbe. A keď hovorí o eutanázii? Keď chváli Tretiu ríšu, tú nacistickú, nemeckú vládu za Adolfa Hitlera? en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 12:49 avatar
Dané reakcie v prípade smrti,alebo pri iných hraničiacich situáciach je úplne prirodzená,.....ale nič to nevypovedá k meritu veci. Takéto merania možno simulovať u rôznych jedincoch,bez rozdielu vyznania,ideológie!
Faktom je len skutočnosť,že modlitba má skutočne silu a veľký význam,......ale určite by som s neodvolával na pochybné experimenty.
Tento príklad možno vztiahnuť aj na tzv.zážitky z klinickej smrti,....kde aj najväčší ateisti,alebo inoverci,....poprípade veľmi zlí ľudia majú podobné zážitky. Na takýchto veciach by som nestaval svoju vieru.
Inak účinok modlitby k Márii,alebo k trojici má asi taký účinok,.....ako účinok mesačného splnu na kvalitu pekárenských výrobkov!
Emócie a ich sila o ničom nevypovedajú!


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 15:28 avatar
Co ty vies, mozno ked je spln, tak su pekarenske vyrobky lepsie... mas to preskumane?  


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 15:37 avatar
9.....nuž,niečo na tom môže byť! Aj psy vtedy zavýjajú! Dám to preskúmať pekárenským majstrom! 
Súhlasí Wolfe


11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 15:37 avatar
Co sa tyka energie modlitby, tak s tym suhlasim (nehovoriac o viere: Keby ste mali vieru ako horčičné zrnko, hory by ste mohli prenášať), co sa tyka textu ..mmno fakt neviem, ale co ma spolocne eeg s gravitaciou, respektive, respektive ako a co to vobec merali .. to mi pride nejake divne, alebo zle popisane

Inak len tak na margo.. casopis M Rosa nie je oficialne uznavany katolickou cirkvou (ako napr. katolicke noviny a nejake casopisy)


2.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 12. 2015, 10:08 avatar
Carell bol doktor, nie fyzik, teda jeho nazor a porovnavanie gravitacie s modlitbou su nepodstatne a uplne smiesne. Mimochodom bol zastancom eugeniky.

Dr. N. J. Stowell je az tak znamy, ze zmienku o nom som nenasiel nikde okrem nejakych pokutnych blogov pre fanatikov.
Súhlasí Lemmy


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 10:47 avatar
asmodei, kde sa hrabú vedci alebo odborníci na diskutérov na DF - ich tituly sú len nič, ocenenia nič, pre istotu niečo rýchlo treba vyhrabať na ich osobu - lebo napísali niečo v prospech viery, keby napísali proti viere - stačí aj učňovka bez maturity(ale bude sa to brať ako názor vedca)


19.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 12. 2015, 15:54 avatar
(4.) Ja som technolog a konstrukter s potrebnymi znalostami a skolou a netvrdim, ze trecia sila, na principe ktorej funguju zavity je rovnako silna ako sila modlitby. To ze je neitko odbornik v nejakej oblasti este neznamena ze nemoze trepat somariny.

Krestanska Templetonska nadacia zaoberajuca sa skumanim spirituality robila seriozne pokusy s vplyvom modlitieb na chorych ludi, nedopadlo to velmi podla predstav veriacich.


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 15:58 avatar
o vede a výskumoch som tiež učila na škole, keď viem ako vzniká veda a ako môže byť kedykoľvek vyvrátená novým výskumom, a keď viem, že roky ľudia čosi uznávajú a potom sa to ukáže iným objavom ako omyl - nemám ilúzie o vede a beriem ju silne s rezervou, aj keď uznávam jej miesto
Súhlasí Wolfe


27.
označiť príspevok

Fotooon muž
   16. 12. 2015, 22:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Fotooon muž
   16. 12. 2015, 22:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 12. 2015, 12:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 15:33 avatar
kto si myslí, že stačí krátko sa modliť, nie je to tak, platí, že:

KKC
2742
časť: ŠTVRTÁ ČASŤ KRESŤANSKÁ MODLITBA
oddiel: PRVÝ ODDIEL MODLITBA V KRESŤANSKOM ŽIVOTE
kapitola: TRETIA KAPITOLA ŽIVOT MODLITBY
článok: 2. článok BOJ V MODLITBE
odsek:
odstavec: IV. Vytrvať v láske
téma:

2742 „Bez prestania sa modlite“(2098) (1Sol 5,17). „Ustavične vzdávajte vďaky za všetko Bohu a Otcovi v mene nášho Pána Ježiša Krista“ (Ef 5,20). „Vo všetkých modlitbách a prosbách sa modlite v každom čase v Duchu! A v ňom vytrvalo bedlite a proste za všetkých svätých!“ (Ef 6,18). „Nebolo nám prikázané neprestajne pracovať, bedliť a postiť sa; ale bez prestania sa modliť stanovil zákon.“ Takáto neúnavná horlivosť môže pochádzať len z lásky. Boj v modlitbe proti našej ťarbavosti a lenivosti je bojom pokornej, dôverujúcej a vytrvalej lásky.(162) Táto láska otvára naše srdce trom žiarivým a oživujúcim zjavným pravdám vyplývajúcim z viery:

KKC
2745
časť: ŠTVRTÁ ČASŤ KRESŤANSKÁ MODLITBA
oddiel: PRVÝ ODDIEL MODLITBA V KRESŤANSKOM ŽIVOTE
kapitola: TRETIA KAPITOLA ŽIVOT MODLITBY
článok: 2. článok BOJ V MODLITBE
odsek:
odstavec: IV. Vytrvať v láske
téma:

2745 Kresťanská modlitba a kresťanský život sú neoddeliteľné, lebo ide o tú istú lásku a o to isté odriekanie sa, ktoré pochádza z lásky.(2660) Ide o tú istú synovskú a láskyplnú zhodu s Otcovým plánom lásky. O to isté pretvárajúce zjednotenie v Duchu Svätom, ktorý nás stále väčšmi pripodobňuje Ježišovi Kristovi. Ide o tú istú lásku ku všetkým ľuďom, o tú lásku, ktorou nás miloval Ježiš: Otec vám dá „všetko, o čo budete prosiť v mojom mene. Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom“ (Jn 15,16-17).
„Bez prestania sa modlí, kto spája modlitbu s povinnou prácou a vhodnú činnosť s modlitbou. Iba tak môžeme chápať ako uskutočniteľný príkaz ono modlite sa bez prestania.“
PS: takže nie krátko 1minútka a vybavené, ale neprestajne,


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 15:43 avatar
Na taketo nieco som chcel vytvorit temu, pretoze toto ma tiez napadlo a vyvolava to vo mne otazky, taktiez ked boli v Getsemanskej zahrade, Jezis chcel po Petrovi, Janovi a Jakubovi aby sa stale modlili (aby neupadli do pokusenia) .. aj ked teda zaspali..
Ale co sa mali modlit.. to uz nikto netusi..
Myslim, ze nie je prikazana modlitba len Otce nas, ale rozhodne by mali modlitby a uctievanie smerovat k Bohu, presne tak ako si pisala: Ustavične vzdávajte vďaky za všetko Bohu a Otcovi v mene nášho Pána Ježiša Krista..

Btw aj praca je modlitba a taktiez piesen ....


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 15:49 avatar
áno neustála modlitba, ja to teraz som začala robiť cez do a z roboty, keď idem na bicykli, potom, keď upratujem doma,prípadne, keď niekto na mňa kriticky spustí nejaké reči alebo ťažké reči - začnem sa v duchu modliť. Inak je neuveriteľné koľko času som míňala len rôznymi úvahami, krivdami, prípravou na odvetu, či pospevovaním si nejakej pesničky v duchu ... teraz za ten čas môžem obetovať mnoho Otčenášov, Zdravasov.Sláva Otcu, Verím v Boha, je to celkom iný pocit, život.

viem, že treba pracovať aj modliť sa,


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 15:51 avatar
......ora et labora.. 
Súhlasí lea_pragmaticka1


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 15:45 avatar
Modlitba nie je limitovaná časom. Ak vnímame modlitbu ako spontánny rozhovor s Bohom,...tak ona je zčasti determinovaná našími životnými situáciami. A tak ,ak je všetko v pohode ,....modlíme sa trochu inak,....ale ak sme v skúškach,....tak je to opäť niečo iné. A tu možno sú naše modlitby intenzívnejšie,dlhšie,častejšie! A dali by sa uviesť i iné príklady/ak sme urobili nejaký priestupok,atd/. Ale určite nemôžme chápať modlitbu ako ju chápe RKC,ako nejaký rituál, a ako nejaké mechanické,opakované odriekavanie naučených fráz,slov. Boha takéto modlitby zneuctievajú. A aj náš zdravý rozum sa tým ponižuje!


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 15:50 avatar
Inak vazne mi to pride ako ritual..
Svagrine si pri tom porozkladaju obrazky svatych, zapalia sviecku atd..


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 15:53 avatar
obrázky ešte nemám, ale mám kríž z Izraela benediktínsky s ukrižovaným Pánom Ježišom, sošku z fosforu Pannu Máriu, dávam si to na posteľ, kľaknem k posteli, rozložím knihy, z ktorých sa modlím a do ruky ruženec - ja teraz chápem, že kto silno verí a ľúbi Pána Ježiša aj Pannu Máriu, že pobozká krížik, obrázok, sošku - nerozumela som tomu, aj odsudzovala, ale už rozumiem a je to pekné


20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 15:55 avatar
keď som videla množstvo silne veriacich v Izraeli tak som sa radovala s nimi a až som hanbila, že som roky bola vlažná a potom roky neuznávajúca cirkev a kňazov, Pána Ježiša, Pannu Máriu, sv. omše, sv.príjmania, spovede, svätcou a všetko


22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 16:00 avatar
Ja ked sa modlim k Bohu, tak ho mam v duchu..Jezisa mam ako akusi identitu
(vysvetlim to, ja ked spim, a v mojom sne sa vyskytuju nejake osoby, nevidim ich tvare, poznam len ich identitu, a to mi dava pocit, ze vidim aj tvar, neviem ci je to zrozumitelne)
No a nejaky takymto sposobom sa modlim, cez identitu Jezisa, ktoreho tvar som ale nikdy nevidel...
Neviem, ci je to vobec zrozumitelne  

Takze ziadne sosky, mam ho v srdci a v mysli.. Nepouzivam barlicky, ani kriz atd.


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 12. 2015, 16:37 avatar
mMslím, že som aj porozumela, tiež som sa kedysi modlila bez toho, aby som mala pred sebou obraz, kríž či ruženec - takže viem, aj keď ja som sa paradoxne nemodlila k Ježišovi, ale k Bohu a mala som na mysli Boha Otca. Ja tie barličky uznávam a viem ako pomáhajú. Keď som sa dostala k ikonám, ktoré som nepoznala, neuznávala a spoznala o čom je ikona, aký má význam, aké ma miesto - ako vzniká a čo jej účelom, mi mnohé veci dali význam a súvis. Takže teraz ako aj som videla v Betleheme, Jeruzaleme ako to tam je a beži - veľmi si cením Sväté obrazy, obrázky, sošky, ruženec, ikony a hlavne kríž s naším Pánom Ježišom Kristom.


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 17:50 avatar
Manzelka zbierala ale skor ako hobby svate obrazky, ma ich plne 4 male fotoalbumy..
Inak niektore fakt krasne, s medajlonikmi ci bez, take akoby pozlatene atd s modlitbami na druhej strane, ci bez.. (nieco vyse 500ks)
A v obchode, tusim ze v Lúči, jej jedna este darovala take stare ciernobiele..

Nie som nejakym zastancom svatych obrazkov, skor to beriem ako nejake umelecke dielka, aj ked sa tomu uz nechce venovat, docela by som ju v tom podporoval..


25.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   15. 12. 2015, 17:53 avatar
vidíš....budem zbierať panny Márie...:-))
Súhlasí Wolfe


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 18:13 avatar
Svokra nam dala taku svietiacu..
A ja zacnem zbierat ruzence,,, inak niektore su velmi pekne..

Tu je pre takych druidskych krestanov
s-media-cache-ak0.pinimg.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:48,  Tým zarobíš už nie 10, ale 20 centov na hodinu. Idééééš.... :)
dnes, 18:47,  Bol to citát nie mojich slov.
dnes, 18:47,  A ešte by som pridal: Pjosim kojunku, pjosim... :)
dnes, 18:47,  Part ... Azda by som si nedovolil pisat ani len zo srandy ze poznam Stvoritela...
dnes, 18:46,  Tvoj smajlík hovorí za všetko. Len klameš ako vždy. :)
dnes, 18:46,  Ale ak si reálne predstavíš, že sa niekto dotýka zrenice tvojho oka, tak to skutočne tak...
dnes, 18:45,  Keby si sa narodil ako cigáň, robil by si rovnaký bordel. Teraz si sa narodil ako Rus. Preto...
dnes, 18:44,  Neklamem v tom, že ti verím, že ti je to jedno a že plníš iba príkaz svojho majstra....
dnes, 18:43,  Boh vidí vždy dokonale.
dnes, 18:42,  Dobre, už si povedal svoje. ...Nepáli sa ti niečo v kuchyni? :)
dnes, 18:42,  Keďže to nebolo tvrdenie, nemohlo byť nepravdivé. *05
dnes, 18:41,  To nebolo tvrdenie. *05
dnes, 18:40,  Preto skončíš vo vonkajšej tme. *05
dnes, 18:39,  Tvoja chyba. *05
dnes, 18:39,  Ty nevieš o myslení nič. *05 Len o kladení odporu Kristovi, lebo ťa to naučil tvoj pán...
dnes, 18:37,  Z Luníka odviezli 1200 ton odpadu, ktorí cigáni vyhádzali z okien, čo zaplatili daňoví...
dnes, 18:37,  Klameš. :)
dnes, 18:37,  Ak poznas stvoritela musis vediet odpovedat na otazku kto naozqj si. To ale nevies .
dnes, 18:36,  Prejde ťa to... *05
dnes, 18:36,  Dnes sú byty rozbité. Cigáni z Luníku urobili najväčšie cigánske ghetto v Europe....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 195 bytes in 0,820 seconds)