Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Merkelova “trójska kobyla” Ameriky

5
reakcií
691
prečítaní
Tému 20. marca 2016, 18:29 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 02. 2019
42
18. 01. 2012
13
12. 02. 2019
41
16. 04. 2018
10
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 3. 2016, 18:29 avatar
Exkluzívny rozhovor so Sergejom Chelemendikom: Angela Merkelova “trójska kobyla” Ameriky
Bratislava 2. novembra 2015 (HSP/Foto: Chelemendik)

Prinášame vám exkluzívny rozhovor so Sergejom Chelemendikom spisovateľom, bývalým poslancom NR SR, zakladateľom spolku priateľov Ruska (viac sme o tom písali TU) a známym aktivistom o súčasnej kríze a politickom dianí vo svete
Kto podľa vás stoji za vyvolaním utečeneckej krízy a čo tým sleduje?
Za začínajúcou katastrofou Európy, ktorá sa zatiaľ skromne označuje ako “utečenecká kríza”, stoja USA, ako zatiaľ dominujúci subjekt svetovej politiky a taktiež globálna svetová oligarchia, ktorú čoraz častejšie označujú za globálneho prediktora a ktorá je s USA úzko spätá. Cieľ tejto náhlej katastrofy je jasný stále väčšiemu počtu ľudí v Európe, ale pred veľkými masami Európanov je zatiaľ skrytý. Organizovaná, pripravená invázia miliónov migrantov a reálnych utečencov bude mať za následok začiatok občianskych vojen v európskych krajinách, ktoré môžu zmeniť Európu behom niekoľkých rokov na nepoznanie.
Sergej Chelemendik

Prečo to všetko robia?
Pomenujem hlavné ciele.
Po prvé, nepripustiť zblíženie zatiaľ ešte silnej Európy so silnejúcim Ruskom a Čínou, čo by znamenalo koniec USA ako svetového impéria. Po druhé, poštvať Európu proti Rusku, ako sa to darilo už veľakrát. Stačí si spomenúť na Napoleonovu ruskú kampaň v 19. storočí a dve svetové vojny v 20. storočí, ktoré zmenili Európu radikálne a stali sa príčinou vzletu USA až do úrovne superveľmoci, hoci ešte na začiatku 20. storočia predstavovali iba perifériu sveta.
Vtiahnuť Európu do vojny s Ruskom na Ukrajine sa zatiaľ nepodarilo, preto sa USA snažia dostať k moci v Európe agresívne režimy a pokúsiť sa znovu vytvoriť reálny konflikt medzi Európou a Ruskom. Utečenci im pomôžu k tomuto cieľu.
Chcem zdôrazniť, že vyvolať občianske vojny v Európe sa podarí bez väčších ťažkostí: invázia miliónov prisťahovalcov, nech už by boli pomenovaní hocijako a nech by bola invázia vysvetľovaná hocijako, iný vývoj nemôžeme mať, Európania sa začnú búriť, už začali.
Ale poštvať Európu proti Rusku bude oveľa ťažšie: Európa samostatne nedokáže bojovať a viesť vojnu proti Rusku ¬ ani ako celok, ani tým viac v podobe samostatných štátov, ako to robili predtým Napoleon, Rakúsko¬Uhorsko, Prusko, fašistické Nemecko. Európa je vo vojenskom ohľade slabá a bezbranná. Lídri Európy otvorene priznávajú, obzvlášť po začiatku bombardovania Sýrie ruskými leteckými silami, že ruská armáda je silnejšia ako všetky ozbrojené sily Európy dokopy. Je to adekvátne hodnotenie.

Ako môže vyzerať reálna prognóza pre Európu a Slovensko?
Európu budú vyhadzovať do vzduchu s pomocou miliónov migrantov, Európu budú zbíjať a privádzať na mizinu s pomocou dohody o transatlantickom obchode, ktorá je mimochodom prísne utajovaná, ale očividne bude podpísaná.
Európske národy môžu štvať aj medzi sebou navzájom. Na Balkáne tento proces znovu začína plápolať s novou intenzitou, súrne ozbrojujú Chorvátsko proti Srbsku, Albánsko proti Macedónsku a Čiernej hore.

Čo sa potom udeje s Európskou úniou?
Ako prvý sa môže rozpadnúť Schengen, potom eurozóna, potom aj celá Európska únia. Ak sa všetko toto udeje, osud Európy bude pripomínať osud súčasnej Ukrajiny, všade budú prebiehať takzvané hybridné vojny a v takom prípade európske národy budú, a to chcem zdôrazniť, každý samostatne prosiť Rusko a Čínu, aby im pomohli, možnože dokonca ich zachránili. Nie je vylúčené, že to bude robiť aj Slovensko.

Bude ešte možná repatriácia nelegálnych migrantov späť?
To je málo pravdepodobné, hoci sa o tom stále viac hovorí. Liberálna Európa na to nemá ani právne, ani silové nástroje. A je celkom nejasné, kam ich budú vyvážať v množstve stoviek tisícok? Viac ako to, repatriácia narazí na tvrdý odpor a sama o sebe sa môže stať zápalkou, ktorou podpália požiare občianskych a etnických vojen.

Politici a média tvrdia, že USA sú naši spojenci a z toho nám vyplývajú určite záväzky. Ako môže byť za spojenca považovaný niekto, kto cielene destabilizuje Európu masou utečencov a cez skorumpovaných europoslancov pretláča zmluvu TTIP, ktorá poskytne výhody americkým korporáciam na úkor ekonomiky, životného prostredia a zdravia obyvateľov Európy?
Existuje večná pravda: horšie ako byť nepriateľom Anglosasov môže byť iba jedno ¬ byť ich priateľom. Pre priateľov Ameriky v Európe je dôležité na to nezabúdať. Pretože nepriatelia Anglosasov často prežívajú a vyvíjajú sa, zatiaľ čo svojich priateľov USA vždy likvidujú. USA sú dedičmi anglosaskej politiky ideového rasizmu, ktorý je založený na presvedčení o vlastnej nadradenosti. Iba behom posledných rokov zlikvidovali celý rad štátov a ich lídrov, pričom práve vtedy, keď sa tieto štáty a ich lídri začali s Amerikou priateliť.
Miloševiča, Kaddáfího, Husseina, Mubaraka, Mursiho už postihol strašný osud, pričom nielen ich, ale aj ich krajiny a národy. Na rade sú teraz Erdogan a Porošenko.
Zvláštne miesto v tejto rade zaujíma Angela Merkelová, “trójska kobyla” Ameriky v Európe a spolu s ňou celé Nemecko. Osud Nemecka je dramatický už dnes, pričom je to iba začiatok.

Média a mimovládky prezentujú kresťanstvo a manželstvo ako prežitok, zato manželstva homosexuálov a adopcie deti pre takéto páry sú pre nich najvyššou prioritou. Presadzovanie skorej sexualizácie detí, infiltrácia populácie cudzincami, výzvy na akceptovanie cudzích kultúr na úkor vlastnej… V nie tak dávnej dobe by ľudia hlásajúci takéto názory boli vystavený v klietke na námestí. Dnes nás takíto narušení jedinci presviedčajú že nenormálne je normálne…
Je to súčasť plánu globálnej oligarchie na likvidáciu kresťanskej civilizácie v Európe – cieľom ktorého je zlikvidovať rodinu ako základ spoločnosti. Často hovoria, že existuje ešte jeden cieľ ¬ depopulácia Európy. Teda zariadiť to tak, aby sa noví Európania¬kresťania nerozmnožovali, ale vymierali. Nie je to celkom presné, pretože tento cieľ v Európe bol už dávno dosiahnutý, štatistika je neúprosná: za situácie, keď na jednu rodinu pripadá 1,3 dieťaťa, sú Európania už teraz odsúdení na vymieranie. Pričom seriózni demografi tvrdia, že táto dynamika je už nezvratná. Práve preto Európa skutočne v horizonte desaťročí potrebuje „nových Európanov“, ale masy migrantov, ktoré do nej teraz vtrhávajú sa nimi sotva stanú.

Rusko bolo za Jeľcina v omnoho horšej situácii, akú sme tu mali my. Privatizáciu a rozklad celého hospodárstva riadilo v Nemcovovej ére až 10 tisíc amerických poradcov. Média v tej dobe tiež presviedčali Rusov, že nepotrebujú pestovať potraviny, keď ich môžu lacno doviezť, že štátu netreba vlastniť ťažobný priemysel, keď doňho treba investovať a že armáda je zbytočná, keď s USA sme priatelia. Ako dopadli hlásatelia týchto bludov po nástupe Putina? Prezliekli kabáty a hlásajú presný opak, alebo chodia „po kanáloch“?
Putin vyčistil väčšiu časť jeľcinovskej elity, ale zatiaľ ešte nie definitívne a nato existujú závažné príčiny. Počas Jeľcinovej epochy sa Rusko príliš úzko preplietlo ekonomicky a finančne so Západom a zlikvidovať tieto spojenia na úrovní osobných kontaktov nebolo možné ani behom dňa, ani roka.
Dá sa povedať, že zbytky jeľcinovských kádrov, lojálne voči Putinovi sa dnes v Rusku starajú o ekonomickú a finančnú spoluprácu medzi Ruskom a Západom a zatiaľ nie je kým ich nahradiť. Ale situácia sa mení rýchlo. BRICS a SCO sú toho najvýraznejšími dôkazmi.

Je u nás politická sila ktorá by poriešila mimovládne organizácie, financované zo zahraničia rovnakým spôsobom ako sa to urobilo v Rusku? Alebo každá vláda, ktorá by prestala poslúchať, začne čeliť etnickým nepokojom ako nedávno v Macedónsku, kde USA aktivizovali albánsku menšinu, keď hrozilo, že Macedónska vláda schváli výstavbu plynovodu South Stream cez svoje územie? Slovensko už dostalo “etnickú” výstrahu v podobe Hedvigy Malinovej. Hoci vtedajšia vláda vyriešila tuto provokáciu veľmi rýchlo, následná kampaň mimovládok snáď najlepšie ukazuje odkiaľ vietor fúkal…
Slovensko sa nachádza pod úplnou kontrolou mimovládnych organizácií a kedy sa to zmení, neviem. Napríklad, v Maďarsku Orbán menil túto situáciu dlhé roky nástojčivo a dôsledne a výsledky tam sú.

Hrozia teda aj Slovensku nepokoje na spôsob majdanu alebo farebných revolúcií?
Je to jednoduchá otázka. Ak sa USA rozhodnú zamiešať do situácie na Slovensku, pravdaže, budú. Všetky nástroje na takýto zásah v rukách USA sú – priamo alebo prostredníctvom eurobyrokracie v Bruseli kontrolujú väčšiu časť politických strán na Slovensku, pod ich kontrolou sú médiá, mimovládky, teda celý súbor možností.
Preto, keď niekto chce triezvo hodnotiť slovenskú politiku a jej perspektívy, musí brať predovšetkým do úvahy toto – USA si môžu robiť na Slovensku všetko, čo si zmyslia . Ak to robia v Nemecku, na aký odpor môžu naraziť na Slovensku?

Iná otázka je, či vznikne dôvod aby to chceli robiť…
Zatiaľ všetko vyzerá tak, že Amerika má iné starosti ako Slovensko, Amerika sa dokonca už nezaujíma ani o Ukrajinu, kde stávky v hre sú niekoľko tisícnásobne vyššie. Amerike sa nedarí vyvolať úspešne pre seba nové majdany v Macedónsku, Srbsku, Čiernej hore, Moldavsku. Otázne sú úspechy Ameriky v tureckom majdane, ktorý pokojne môže priviesť Turecko k občianskej vojne.
Mimochodom, občianska vojna v Turecku v súčasnosti predstavuje najstrašnejšiu hrozbu pre Európu a môže jej zasadiť obrovský úder, keďže podľa reálnych odhadov v Turecku sa v súčasnosti nachádza cca 8 miliónov utečencov z celého sveta. Pritom Turecko je obrovská krajina, člen NATO, s miliónovou, dobre vycvičenou armádou, silnou políciou. Pokusov o turecký majdan bolo veľa, boli potlačené, ale teraz je situácia iná a občiansku vojnu v Turecku experti hodnotia ako reálne možnú budúcnosť.

Čo by ste ešte povedali na záver?
Slováci, ako aj mnohé európske národy, sú oslepení a ohlušení dezinformáciou a propagandou, Slováci v súčasnosti prakticky nepoznajú reálny obraz sveta. Zodpovedná je za to slovenská politika a slovenské médiá.
Ich správanie vyzerá nasledovne: v Európe sa začína požiar, ale politici a médiá síce o tom vedia, ale skrývajú informáciu o tomto požiari, ktorý sa každú chvíľu môže rozšíriť aj na Slovensko, pred svojim národom. To je nielen zrada, to je zločin, za ktorý títo ľudia budú potrestaní prinajmenšom nenávisťou a pohŕdaním svojich krajanov, ktorých zradili. Rovnako ako sa už blíži potrestanie zradcov Ukrajiny, ktorí vypestovali na nariadenie USA ukrajinský fašizmus a zaplavili svoju krajinu krvou.
Pravdaže, keď táto zrada začne byť jasná mase Slovákov, politici a novinári povedia: prepáčte, my sme nevedeli, nechápali, a ono to takto dopadlo…
Nemyslím si, že im uveria, myslím si, že im pripomenú ich skutky a texty, Slovensko je malá krajina a nikomu by som neprial ocitnúť sa v ich koži.
Ale hlavná otázka pre Slovensko a nielen preň, ale aj pre mnohé ďalšie krajiny Európy, znie jednoducho a drsne: bude vláda, polícia, armáda, brániť Slovákov, ak vlna migrantov a utečencov sa dovalí až sem. A keďže na Slovensku je dnes iba jeden reálny politik – Robert Fico, na jeho ramenách leží obrovská ťarcha osobnej zodpovednosti. Ak bude reálne “chrániť Slovensko“, ako písal na svojich predvolebných billboardoch, podporí ho hlavná masa slovenského národa – a Slovensko bude čakať jeden osud.
Ak však to Fico a jeho vládna strana Smer nedokážu urobiť, Slovensko bude čeliť inému osudu, a to nezávisle od výsledkov blížiacich sa volieb. Vlna katastrofických zmien môže potom zaplaviť Slovensko a existencia nielen slovenského štátu, ale aj samotného slovenského národa môže byť potom otázna.
Pretože epocha otrasov a vojen iba začína…
Súhlasí RighteousFred


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   20. 3. 2016, 20:38 avatar
Hlavne suhlasim s tym, ze Slovaci nemaju sajnu o tom, ako je to v zahranici.
Maju neskutocne ruzove okuliare. Ale ako pise Chelemendik, za to mozu predovsetkym media.

Ovsem niesom si isty, aka vojna sa to na nas vlastne vali.. Bud proti migrantom, je to mozne vzhladom k ich kulture, no hlavne by to mal byt akt pomsty voci zapadu za to, ze im rozbili domovske krajiny, ale podla udalosti za posledne mesiace by som skor povedal, ze tu vznikne vojna Europanov s Europanmi. Spolocnost v celej Europe sa rozdelila na dva hlavne tabory a to su prokapitalisti/amerikanofili/promigracni a potom druha skupina prosocialisti/rusofili/protimigracni.
Je mi jasne, ze toto niekto organizuje. ten niekto su mimovladne org, zahranicne ambasady.. Intezita protestov stupla asi na 20nasobok beznej normy a hlavne sa tu deju protesty proti protestom ,kde su uz teraz agresivne strety ludi...
Majdan funguje, bol vyskusany viac krat v roznych statoch, je na case ho aplikovat na celom kontinente.


3.
označiť príspevok

RighteousFred
   20. 3. 2016, 20:59 avatar
Európa sa radikalizuje a každý sa pýta prečo • Každý princíp je skryto živený svojím protikladom • Tolerancia bez spravodlivosti nie je cnosť, ale neresť.

http://www.youtube.com/watch?v=KmwY1LtHQks Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Toto si treba vypocut.


4.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 3. 2016, 07:23 avatar
Ja mám taký dojem ,že Merkelovú USA vydierajú ,pretože odpočúvali jej telefón .....a teda niečo na ňu našli ,za čo sa hanbí a nechce ,aby to vedeli ostatný ľudia a USA to využili napr. (vlastnými slovami) : " Merkelová vieme tvoje tajomstvá ,ktoré si si chcela nechať pre seba . Ak nebudeš robiť to čo ti vláda USA prikáže ,tak ťa politicky a aj sociálne zničíme " .


5.
označiť príspevok

majko1 muž
   21. 3. 2016, 07:35 avatar
Konšpirácia, nič iné.......Merkelová aj tak skončila, vlastní voliči ju zatratia.....


6.
označiť príspevok

Peťo muž
   21. 3. 2016, 12:45 avatar
Konšpirácia je dnes zaujímavé slovo .
Stačí aby ho používal charizmatický ,v reči dobrý politik, človek...... ,ale v podstate ZLÝ ZMÝŠĽAJÚCI človek ,sociopad.... a svojich oponentov rečnícky rozdrví a väčšina mu bez rozmýšľania uverí ......aj keď na danú konšpiráciu NEMÁ priame proti-dôkazy .
On nemá dôkazy ,že konšpirácia je lož ......iba skúša presvedčiť čo najväčšiu masu ľudí o svojom neoverenom klamstve .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:28,  34. Ako fatamorgány v púšti.
dnes, 00:24,  Brusel v smútku.
dnes, 00:02,  Prezidentské voľby vyhral Lukašenko, získal skoro 79 % hlasov...!
včera, 23:53,  Rímskym 1,16 Veď ja sa nehanbím za evanjelium, lebo ono je Božou mocou na spásu pre...
včera, 23:50,  V Minsku zahřměl výbuch. V zemi pokračují demonstrace 23:41 09.08.2020 K výbuchu...
včera, 22:53,  Aj Poliaci sa už viac poučili ako Slováci.
včera, 22:52,  V nedeľu se nedelá.
včera, 22:50,  „Syn môj, nepohŕdaj Pánovou výchovou, ani neklesaj, keď ťa on karhá. Lebo koho Pán...
včera, 22:47,  301 Prezradím ti tajomstvo — verejné tajomstvo: svetové krízy sú krízy svätých. Boh...
včera, 22:44,  Ja veriiim! Jupi.
včera, 22:41,  Dneska jee nedeľa v noci, pre mňa zatiaľ deň nekončí. Rozmýšľam, že Kristus žije a...
včera, 22:31,  Čaw Gabčo, kde si zas odišiel. .. =( =D
včera, 22:29,  Sa pýtaš ako evanielik katolíka? .. Oboji majú sochy v kostole, ale evanjelici tuším Máriu...
včera, 22:25,  Čože? *19 Jak je otočený zadkom ala chrbtom? ..*29
včera, 22:21,  Komu ?
včera, 22:06,  Kiežby sa Gabčove sny naplnili ako čaša, čas čas a čas......
včera, 21:49,  Nejaký človek ktorý by si so mnou písal o lízaní vagínky? Ak chcete tak vám nejaký...
včera, 21:48,  (2) Gabriel pb, môžeš mi prezradiť, koľko rokov si sa doteraz dožil...?
včera, 20:48,  Nech sa tvoje prianie splní.
včera, 20:48,  Ale nic si z toho nerob bratu vsetci maju nieco v kostoloch to je bezna sucast kostolov
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(73 677 bytes in 0,229 seconds)