Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Medzi tým sa rozohráva vojna na grécko tureckej hranici

88
reakcií
433
prečítaní
Tému 26. marca 2020, 09:33 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 09:33 avatar
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Turecká vláda používa migrantov, ako svojich vojakov, ktorí sa snažia násilne prelomiť Grécku hranicu.
Zatiaľ turci vybavujú migrantov iba plynovými maskami. Je to však akt agresie, lebo podporujú nezákonnosť a maria medzinárodné právo.

Už stačí dať migrantom iba zbrane do ruky a vojna je úplná.
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   26. 3. 2020, 09:39 avatar
SUVERENO - Brána 2012 (feat. Revolta) CONSCIOUS MUSIC VIDEO


3.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 09:57 avatar
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 10:18 avatar
Turci dokonca odmietajú migrantov púšťať naspať a nechávajú ich v medzihraničnom priestore.
Súhlasí Kasafran


5.
označiť príspevok

Čeka muž
   26. 3. 2020, 10:21 avatar
Po hoaxoch prišli na rad strašidelne bubacke videá    


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 3. 2020, 10:23 avatar
A vojna a bubaci a migranti a Malmo a dokola kokotiny


7.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 10:24 avatar
Máš plné právo na svoj názor.


9.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 3. 2020, 15:52 avatar
Si ty ale falošný. 


10.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 3. 2020, 15:56 avatar
Je smiešne ako sa hráte na demokratov. Si podobný ako Kotlebovci.
No v istých chvíľach odhaľujete svoju pravú tvár. 


11.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 17:16 avatar
Miesto toho, aby si tu predvádzal, ako sa ti toporí hlava, by si mohol napísať, čo konkrétne sa ti nepáči.  


12.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 3. 2020, 17:20 avatar
Tvoja falošnosť a farizejstvo. Včera si ukázal svoju pravú tvár. Najradšej by si ma chcel dať splynovať čo?  
Súhlasí ardun


13.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 3. 2020, 17:21 avatar
Teraz tu píšeš máš plné právo na svoj názor.  
Pretvaruješ sa jak Kotlebovci.
Súhlasí ardun


14.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   26. 3. 2020, 17:23 avatar
Hráš sa na demokrata no keby že máš moc tak už by som za svoj názor bol tebou prenasledovaný. SI ľahko čítateľní Boris.
Súhlasí ardun


17.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 17:53 avatar
Ale no, chlapček nevie vstrebať, že dostal po hube.
Jasne som ti písal, že ak chceš niekoho poučovať o správaní, máš sa to najprv naučiť sám.
Zatiaľ si teda nič nepovedal a žiadna fraloš sa nekoná. Jednoducho tu predvádzašiba svoju ješitnosť.


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   26. 3. 2020, 17:55 avatar
Tvoj kamoš Edo chce ľudí trestať za názor
Súhlasí Boris


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   26. 3. 2020, 18:18 avatar
Edo nemá názor on je elfí trol


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   26. 3. 2020, 10:33 avatar
turecké oblečenie je veľmi drahé, budeme nakupovať iba európske oblečenie, aby sme rozpútali vojnu


15.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 3. 2020, 17:40 avatar
Teóma,
to máš skutočne až taký veľký problém vrátiť sa do predošlého stavu, keď Tvoje názory a reakcie boli nielen pre mňa, ale aj pre viacerých účastníkov tohto DF prijateľné/relevantné...?
Súhlasí Boris


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 3. 2020, 17:51 avatar
Kasafran našťastie to nebude možné .

Toema tiež prišiel na to kde je pravda a kde lož to sa stava .

Otec zablúdil v sieti konšpirácií, čo s tým?

Seniorov neohrozujú iba podvodníci z predvádzacích akcií, ale čoraz viac aj mediálni a korupční šmejdi. Poďme sa im spolu postaviť

Keď americká filmárka Jen Senko predstavila pred tromi rokmi svoj dokument The Brainwashing of My Dad (Ako môjmu otcovi vymyli mozog), množstvo slobodomilnejšie ladených Američanov v strednom veku nachádzalo v jej príbehu podobnosť. Film rozpráva príbeh premeny jej otca, ktorý sa pri počúvaní a pozeraní niekoľkých agresívnych talk shows premenil z vlažného kennedyovského demokrata na krajne pravicového voliča plného nenávistných rečí voči chudobným, černochom, hispáncom, homosexuálom či feministkám. Nástup internetu jeho premenu ešte urýchlil.

Americké politické súvislosti v tomto príbehu nie sú až také dôležité, omnoho podstatnejšie je obnaženie jedného z veľkých fenoménov posledných desaťročí. A tým je zraniteľnosť časti spoločnosti voči manipuláciám a podvodom, ktorým sa vo svete moderných technológií mimoriadne darí.

Keď sme sa v našom okolí pýtali ľudí v strednom veku na podobné skúsenosti, väčšina z nich ich poznala priamo z rodiny. „Otca, ktorý je vzdelaný človek, vedie firmu a dlhoročne si predpláca jeden z mienkotvorných denníkov, ovplyvňuje v poslednom čase konšpiračné internetové prostredie. Pravidelne mi posiela zdieľané sprisahanecké články o utečencoch alebo napríklad o sorosovskom prevrate na Slovensku. Jeho názory na rôzne spoločenské témy sa zradikalizovali, veľmi ťažko sa s ním o nich diskutuje,“ opisuje svoju skúsenosť jeden z našich kolegov.

Terče pre podvodníkov

Pre kvalitu demokracie je nepochybne prínosné, ak sú rozmanité názory na spoločenské dianie verejne konfrontované. Problém sa začína vo chvíli, ak ich podstatná časť ľudí začne nekriticky preberať aj z preukázateľne pochybných zdrojov s neovereným alebo vyslovene klamlivým obsahom.

Nie vždy pritom musí ísť o mocenské hry manipulátorov. Dobrým príkladom je čerstvý príbeh z Prahy, kde 17. novembra na výročie Nežnej revolúcie protestovali tisícky odporcov českého premiéra Andreja Babiša. O dva dni nato zverejnil bloger Filip Fuchs ironické priznanie, ako za účasť na zhromaždení dostal od organizátorov zaplatených 2500 korún a odznačik Georgea Sorosa. Článok si v nasledujúcich dňoch prečítalo viac než stotisíc ľudí a mnohí z nich ho šírili ďalej ako dôkaz sprisahania. Po výzve organizátorov protestu autor napokon k článku doplnil informáciu, že ide o fikciu a ospravedlnil sa čitateľom.

Spomínaný problém je pritom oveľa širší ako len mediálne manipulácie. Priveľká dôverčivosť alebo naopak nedôvera voči komukoľvek, dezorientovanosť v zložitom svete informácií, zákonov a pravidiel a absencia výchovy ku kritickému mysleniu a overovaniu si faktov, vyrába z časti spoločnosti ľahké terče aj pre podvodníkov, korupčníkov a politických populistov. Stačí si spomenúť na všetky tie prípady „šmejdov“ z predvádzacích akcií, falošných plynárov, okradnutých ľudí cez podvodné emaily, neoficiálne platby na úradoch či u lekárov alebo simulované voľby na stredných školách s víťazstvom extrémistu Kotlebu.

Ohrozenejší seniori

Voči týmto hrozbám nie je automaticky odolná žiadna časť spoločnosti a týka sa všetkých generácií. Aj preto existuje veľké množstvo iniciatív zameraných napríklad na vzdelávanie mladých ľudí. Medzi najohrozenejšie skupiny však podľa výskumov patria aj seniori a v Transparency máme dlhodobo pocit, že sa na túto skupinu trochu zabúda. A to aj napriek tomu, že ide o demograficky stále významnejšiu časť spoločnosti, ktorá je navyše veľmi aktívna (až tri štvrtiny dôchodcov chodia voliť, čo platí len o polovici ostatných občanov).

O zraniteľnosti seniorov svedčia dáta. Podľa prieskumu agentúry Focus zo septembra 2018 dávajú starší ľudia úplatky až o dve tretiny častejšie ako pracujúci, štyrikrát častejšie sa medzi nimi darí spamom, až 60 percent dôchodcov pociťuje nostalgiu za komunizmom a nadpriemerne v tejto skupine bodujú aj populistické strany.

Keď sme prvýkrát predstavili zámer spustiť nový projekt zameraný na komunikáciu so seniormi nazvaný „Dlhujeme im to”, okamžite sa na sociálnych sieťach objavili aj kritické reakcie - ako si nárokujeme právo poúčať starších ľudí s bohatými skúsenosťami. „Urážate ma, keď tvrdíte, že som nedostatočne informovaná a mám nižšiu schopnosť odlišovať fakty od dezinformácií,“ napísala jedna z diskutujúcich.

Urážať kohokoľvek naším zámerom samozrejme nie je. Medzi seniormi je nepochybne obrovské množstvo nesmierne vzdelaných a inšpiratívnych ľudí, ktorých si vážime. To však neznamená, že by sme preto mali rezignovať na celú túto skupinu a o rizikách s nimi nehovoriť.

Napokon, to je aj pointa nášho projektu. Nikoho nechceme presviedčať o jediných pravdách ani „vymývať mozog“ z druhej strany. Sústrediť sa budeme predovšetkým na diskusie zamerané na fakty a zručnosti. Chceme so seniormi hovoriť o tom, aké sú ich práva ako pacientov či žiadateľov o miesta v zariadeniach sociálnych služieb, ako sa účinne brániť voči korupcii a podvodom alebo ako hľadať a odlišovať fakty od mýtov.

Partnerské diskusie

Veríme, že aj vďaka týmto aktivitám dokážu seniori lepšie zvládať situácie, v ktorých ich požiadajú o úplatok. Nové zručnosti a informácie posilnia ich mediálnu gramotnosť, kritické myslenie a občiansku angažovanosť. Šíriť ich nebudú iba odborníci, ale aj seniorskí lídri a regionálne organizácie, s ktorými chceme spolupracovať.

Kampane pred prezidentskými a parlamentnými voľbami pomôžu seniorom vysporiadať sa s falošnými sľubmi a zavádzajúcimi antikampaňami. Dva prieskumy verejnej mienky pomôžu zmapovať situáciu v tejto oblasti a príručky pre aktívneho seniora im poskytnú oporu v odolávaní mediálnym a korupčným šmejdom.

Počas dvoch rokov sa stretneme s 1500 seniormi a nepriamo zasiahneme desiatky tisíc ďalších. Uvedomujeme si, že nejde o jednoduchú úlohu a efekty nemožno očakávať bezprostredne. Sme však presvedčení, že je najvyšší čas začať. Veríme, že užitočnou bude aj samotná verejná diskusia, ktorá sa o tejto téme dosiaľ viedla len minimálne.

Mimochodom, viete, aký bol jeden z hlavných dôvodov premeny otca americkej filmárky na pravicového extrémistu, ktorý sme spomínali v úvode tohto textu? To, že štvavú rozhlasovú talk show počúval pravidelne počas dlhých ciest autom sám.


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   26. 3. 2020, 18:01 avatar
Edo vieme, že si elfí trol !
Preto musíš klamať, dezinformovať


18.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 17:55 avatar
Tiež si ho pamatám normálneho. Asi bojuje s nejakou dilemou.


21.
označiť príspevok

ardun muž
   26. 3. 2020, 18:11 avatar
Je vzdelanie liekom na konšpirácie?

Je najvyšší čas reformovať výučbu občianskej náuky. To, že si študent týždeň vo svojom živote pamätá, čo si myslel Anaximenes, je možno pekné, ale je to nanič, ak pritom rozkladá liberálnu demokraciu zvnútra, lebo volí fašistov a zdieľa konšpiračné a iné nezmysly.

Pred pár rokmi, keď som ešte učil, mi stredoškolskí študenti povedali, že pre mňa majú film, ktorý sa mi určite bude páčiť.

Pustili mi jeden z dokumentov Zeitgeist. Ide o sériu snímok, ktoré sú plné konšpiračných teórií. Plánovanú výučbu som prerušil a namiesto toho sme sa začali baviť o konšpiráciách.

Pevne dúfam, že sa mi aspoň jedného z nich podarilo presvedčiť, aby za vecami nehľadali zlovoľné záujmy tajuplných skupín, ktoré kujú pikle proti inak dobromyseľným občanom.

Globálne otepľovanie naozaj nie je podvod, vlády nás nepráškujú, dvojičky v New Yorku nespadli po riadenej demolácii a svet neovládajú ilumináti.
Vzdelanie

Akú úlohu zohráva vzdelanie v tom, či človek bude alebo nebude veriť na konšpirácie? Téme sa tento mesiac na stránkach NPR venovala psychologička Tania Lombrozo z univerzity v Berkeley.

Existuje niekoľko štúdií, ktoré ukazujú, že so vzdelaním klesá viera v konšpirácie. Z takých údajov však neplynie, že by vzdelanie malo na konšpirácie devastačný vplyv, lebo tu nevieme určiť smer kauzálnej šípky. Je celkom dobre možné, že ľudia, ktorí neveria na konšpirácie, myslia viac analyticky a vďaka tomu dosahujú lepšie vzdelanie.

Experimenty, že by sme časť žiakov a študentov systematicky vystavovali horšiemu vzdelaniu, aby sme zistili, či vzdelanie skutočne vplýva na vieru v sprisahania, by boli nemorálne a nepraktické.

Ako sa teda vyznať v spleti dát o vzdelaní a konšpiráciách ? Karen Douglasová z univerzity v Kente a jej tím problém určitým spôsobom obišli. Píšu, že ľudia, ktorí majú nižšie vzdelanie, zároveň vykazujú nadmernú tendenciu vidieť oživlých aktérov s ich úmyslami aj tam, kde žiadni nie sú. Štúdia vyšla minulý rok v časopise Thinking & Reasoning.
Úmysly tam, kde nie sú

Uvedená dispozícia mysle má evolučný pôvod, myslia si psychológovia. Ak sa náš praveký predok prechádzal savanou a vedľa neho zašušťal krík, mohlo ísť o nevinný vánok, ale aj o predátora, ktorý tam na neho striehol, aby ho zožral.

Z evolučného hľadiska bolo pre našu myseľ mimoriadne výhodné, aby bola extrémne podozrievavá a za každým zašušťaním lístia, ktoré má prirodzené vysvetlenie (vietor), videla oživlého aktéra, v tomto prípade leva s úmyslom pochutnať si na ňom.

Prečo? Je lepšie párkrát sa zmýliť a byť za blázna ako na šušťanie nebrať žiaden ohľad. Lebo raz sa naozaj môže stať, že pôjde o krvilačného dravca. Taká nepozornosť by sa nám nemusela vyplatiť.

Výskumy ukazujú, že uvedený znak mysle (dovedený do extrému), keď za všetkým hľadáme nejakého skrytého aktéra s tajomnými úmyslami v pozadí, majú aj konšpirátori: tam, kde bežní ľudia vidia iba kondenzovanie horúcich plynov a výparov, ktoré za sebou zanechávajú lietadlá, oni vidia zlomyseľný úmysel vlády v pozadí. Tam, kde informovaní ľudia vidia len klimatickú zmenu spôsobenú ľudskými aktivitami, vidí konšpirátor nekalé úmysly vlád, ktoré chcú vplývať na ekonomiku a správanie ľudí.
Vzdelanie predpovedalo súhlas s konšpiráciami

Štúdie od Douglasovej a jej tímu sa zúčastnilo viac ako 500 ľudí. Pýtali sa ich na názory na konšpiračné teórie a na to, či ryby, televízory alebo hory majú slobodnú vôľu, emócie alebo úmysly.

Autori zistili, že s vyšším vzdelaním klesal výskyt antropomorfizmu, čiže tendencie pripisovať ľudské znaky na iné veci a bytosti, a pociťovanej intencionality (úmysly).

Štúdia ukazuje, „že úroveň vzdelania predpovedá, ako veľmi bude človek súhlasiť s konšpiračnými teóriami. Tento vzťah je sprostredkovaný všeobecnou tendenciou pripisovať intencionalitu (úmysly, pozn. red.) a aktéra s úmyslami tam, kde žiadne nie sú alebo je nepravdepodobné, že by boli“, píšu autori v štúdii.

„Vzdelanie“, pokračuje Douglasová s kolegami, „môže ľudí vybaviť jedinečnými zručnosťami, aby pochopili, že nie všetko, čo sa deje, je vyvolané nejakým úmyslom alebo má zámer“.

Čo to všetko znamená? Zdá sa, že myseľ konšpirátora je mimoriadne disponovaná na to, aby videla úmysly aj tam, kde žiadne nie sú. Biologické, chemické alebo fyzikálne vysvetlenie prívržencovi konšpiračných teórií nestačí a v pozadí prirodzených javov hľadá tajomné úmysly. Podľa ľubovôle ich prisúdi nenávidenej vláde, židom, iluminátom či vedcom.
Jednoduché riešenia a pocit kontroly

Druhú štúdiu, ktorá sa týka vzdelávania a konšpirácií, vydal na konci tohto roku Jan-Willem van Prooijen z univerzity v Amsterdame. Vyšla v časopise Applied Cognitive Psychology.

Autor sa respondentov pýtal na pocity kontroly v ich životoch a na to, či zložité spoločenské problémy majú jednoduché riešenia. V prvom prípade otázka napríklad znela, či „Občania môžu ovplyvňovať rozhodnutia vlády“.

Z mnohých experimentov vieme, že ak človeku chýba pocit kontroly nad vlastným životom, stáva sa viac poverčivý, náboženský a uchyľuje sa k rituálom.

V jednom z takýchto experimentov časť ľudí zámerne frustrovali, aby mali pocit, že nad zadanou úlohou nemajú veľkú moc. Takí ľudia potom v náhodnom zhluku dát nachádzali reálne vzory, hoci tam žiadne neboli. Povedané inak, ľudia potrebujú istoty a pocit kontroly, a ak ich nemajú, tak si ich vymyslia, či už v podobe rituálov, vzorov, alebo náboženstva.

Van Prooijen zistil, že „u ľudí s vyšším vzdelaním je menšia pravdepodobnosť, že budú veriť na jednoduché riešenia zložitých problémov. V rámci svojho sociálneho prostredia majú nižší pocit bezmocnosti (majú viac kontroly)…“.
Reformovať občiansku náuku

Uvedené štúdie vonkoncom nepreukazujú, že vzdelanie je liekom na konšpiračné teórie. Naznačujú však, že škola môže študenta trénovať v tom, aby bezpodmienečne neveril všetkému, čo mu jeho omylná myseľ napovedá, a k intuíciám pristupoval viac kriticky.

Ak to spraví, zistí, že nie za všetkými udalosťami je ukrytý aktér s (zlými) úmyslami a že zložité spoločenské problémy nemajú jednoduché riešenia. U takto trénovaného človeka je vyššia pravdepodobnosť, že sa namiesto na rýchle intuície spoľahne na zdĺhavejší zber dát a vychádzať bude z dôkazov.

Na záver zopakujme to, čo sme povedali už v minulosti. Je najvyšší čas reformovať výučbu občianskej náuky na slovenských školách. To, že si študent týždeň vo svojom živote pamätá, čo si myslel Anaximenes, Augustín alebo Kant, je možno pekné, ale je to nanič, ak pritom rozkladá liberálnu demokraciu zvnútra, lebo volí fašistov a zdieľa konšpiračné a iné nezmysly.

Čo si myslel Kant, si študent na internete nájde hneď. Ale ako kriticky a analyticky myslieť, sa musí prácne učiť. Kde inde, ak nie v škole na občianskej náuke?


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   26. 3. 2020, 18:15 avatar
Edo choď príkladom a nekonšpiruj


22.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 3. 2020, 18:13 avatar
Je vzdelanie liekom na konšpirácie?

Nie je.
Súhlasí ardun


23.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:15 avatar
A co je liekom ?


25.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 3. 2020, 18:17 avatar
Poznanie.
Súhlasí ardun


28.
označiť príspevok

ardun muž
   26. 3. 2020, 18:23 avatar
Presne tak ako píšeš era


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:21 avatar
Poznanie coho ?


29.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 3. 2020, 18:40 avatar
Ta predsa Slova, ňe?


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:41 avatar
SLOVO to je kapitola ,,,,,
Súhlasí -era-


31.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:44 avatar
Pociatok Slova Bozieho
Duchom vznasajucim sa
Zivotom obklopujucim sa
Laskou upevnujucou sa
Pravdou zapecatenou
Mudrostou skrytou ,


32.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 3. 2020, 18:45 avatar
tys jaký básnik!


33.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:46 avatar
Byt debilom je tazke ked je velka konkurencia ,
Súhlasí -era-


34.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 18:47 avatar
Ty to zvládaš dobre
Súhlasí -era-


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:49 avatar
Mam to vziat naspat na mna ?


36.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 18:50 avatar
Čo chceš zasa kradnúť?


37.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:52 avatar
To sa ti zda ,


38.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 18:55 avatar
Zdochni zlodej


39.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 18:58 avatar
Nezdochnem ,


40.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 18:59 avatar
Je to len otázka času
Súhlasí Boris


41.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 3. 2020, 19:00 avatar
To je fakt   


42.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:04 avatar
Slovo je vsade
Too nezmenis


45.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:07 avatar
Ty nezmeníš, že zdochneš


47.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:07 avatar
45To by si si prial?


48.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:08 avatar
JA si to nemusím priať, aj tak zdochneš


49.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:10 avatar
Ja nezdochnem mojko ,


50.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:10 avatar
Už čoskoro DEBILKO


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:12 avatar
Neraduj sa predcasne
Lebo kto druhemu jamu kope potom zarobi a slope az tak ze tiez jamu objavi ,


52.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:13 avatar
Netrep a zdochni


53.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:14 avatar
No ved na trepanie tu mame teba


54.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:15 avatar
Keď si už dotrepal, tak zdochni


55.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:17 avatar
54. ty komu predikuješ zdochnút ty prasa ?? aby si nezdechol ty sám ako prvy .


56.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:17 avatar
Á kurwička už je tu, už bude veselo


66.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:22 avatar
56. zdechni prasa, vybav si zakálací list ty nechutny brav  


68.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:23 avatar
A už je veselo

Kurwička už grcá


69.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:25 avatar
68. netrep a zdochni


72.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:26 avatar
A grcky od kurwičky už sa valia


75.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:30 avatar
72. upotené prasa, Keď si už dotrepal, tak zdochni


76.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:32 avatar
Ešte, ešte nejaké grcky


77.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:37 avatar
76. zdochni zlodej


57.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:18 avatar
Nepacim sa ti?


58.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:18 avatar
Odchod na psychiatriu


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:19 avatar
JA SOM LEPSI AKO KTORYKOLVEK PSYCHIATER


60.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:19 avatar
Musis byt na mna nasraty ked mi pises zdochni


61.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:20 avatar
A preto musíš byť hospitalizovaný


62.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:20 avatar
Ved somV BIBLII hospitalizovany ako SLOVO A SLEPY SI?


63.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:21 avatar
Kazajku na teba


64.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:21 avatar
Netrep


65.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:22 avatar
Zdochni


67.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:23 avatar
Ved nik ti nekaze aby si bol somnou ,
JA SLOVO MOZEM BYT AJ SAM


71.
označiť príspevok

Immanuel
   26. 3. 2020, 19:26 avatar
Volaj sanitku, psychiatria už čaká


70.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:26 avatar
64. djjaro čo chceš od schizofrenika , čo nedokáze ani existovat sám so sebou   má to tazké .


73.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:27 avatar
No ved ked to ma tazke nech pise


74.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:28 avatar
Nehnevam sa na neho
Nema inu moznost pri SLOVE
nevie cio by na debila zabralo tak skusa toto co teraz akoze ,,,,
Súhlasí Bijjou


78.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:38 avatar
74. večer si poplače zase do vankúša, neboj  


79.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:41 avatar
78, Plač je dobry na uvolnenie ,,
Tak duse ,,, i tela , hlavne nošteka, očí


80.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:42 avatar
79. slabí plačú, my normálni nakupujeme  


81.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:42 avatar
Ked ma niekto upchaty nos ,,, Plac je lepsi ako Otrivin sprej    
Súhlasí Temnýmyseľ


82.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:43 avatar
Skajka Plac je aj pre SILAKOV
No stava sa to kazdemu ze si poplace ,,,spomienky a taak


83.
označiť príspevok

Bijjou žena
   26. 3. 2020, 19:44 avatar
82. fnuk
Súhlasí djjaro


84.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   26. 3. 2020, 19:46 avatar
Ahoj dj. Tu ani plač ani Otrivin nepomôže.    
www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


85.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:46 avatar
84Ja som nepisal o FILME takze pozor ,,,,,,     
Toto uz je Dvojity zasah           


86.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:48 avatar
Na taketo chvile je za potreby uz Velka Perina ,, vankus je maly na taketo dvojite zasahy   
Súhlasí Temnýmyseľ


87.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   26. 3. 2020, 19:51 avatar
Musíš uznať, že toto žiaden scénarista nevymyslí, to musí písať sám život.    
Súhlasí djjaro


88.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:52 avatar
Taky dvojity zasah nezahraj ani,,, van dam ,,    
Súhlasí Temnýmyseľ


89.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   26. 3. 2020, 19:58 avatar
Dokonca ani tu dame.    
Súhlasí djjaro


43.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:05 avatar
Dokonca je kamarat so smrtou


44.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:05 avatar
Az tak ju miluje ze ju SMRT ozivuje


46.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 3. 2020, 19:07 avatar
A nie len to SLOVO JE V CASE SKRYTE
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:19,  Teraz zacne zas to svoje..."ako môže Boh zomrieť." atd...ukazuje tým len ako to...
dnes, 11:09,  Shagara Chýba ti dobrá vôľa uveriť, stále si v zajatí svojich predstáv a chybných...
dnes, 10:58,  Napríklad pravda: Zem obieha okolo Slnka. A všetci rozumní tomu rozumejú.
dnes, 10:57,  Mali by byť pripravení na to, aby neobťažovali ľudí.
dnes, 10:51,  Ja a Otec sme jedno.“ 31 Židia znova zdvihli kamene, aby ho kameňovali. 32 Ježiš im...
dnes, 10:37,  Posmievaš sa z Ježišových slov, a to nem dobré.....*10*10*10*10*10
dnes, 10:34,  Co tým chcel basnik povedať?......nejako zle si sa reinkarnoval synu......
dnes, 10:16,  A teraz v kacírskej forme: 1 „Nech sa vám srdce neznepokojuje! Verte v Boha, verte aj v...
dnes, 10:07,  Na čo by mali byť svedkovia Jehovoví pripravení?...
dnes, 09:44,  Ježiš — cesta, pravda a život 1 „Nech sa vám srdce neznepokojuje! Verte v Boha, verte...
dnes, 09:37,  Súhlasím, ale nie je to také jednoduché. Pretože pravdu hovoria mnohí a napriek tomu im nie...
dnes, 09:20,  Čistý jazyk jednoducho znamená hovoriť pravdu...:-)
dnes, 09:06,  Ale veď oni si snoria navzájom. Jeden druhému , druhý tretiemu, tretí štvrtému a t d. :)
dnes, 08:56,  Pokoj bude, keď Američania nebudú snoriť v ruských vodách.
dnes, 08:51,  Garantom mieru a pokoja je rovnováha a rozvážnosť.
dnes, 08:21,  Skusaju co si mozu dovoli a pokazde zistia ze vobec nic. *11 a tak je to spravne garantom...
dnes, 08:11,  Nič nepomôže, Liam propaguje klamstvo....
dnes, 08:08,  Žiadne rušenie sa nekoná. Propaguješ klamstvo....
dnes, 08:05,  Nič si nenapísal, len si položil otázku.
dnes, 08:04,  Klameš.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(213 261 bytes in 0,210 seconds)