Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Maximálny súhlas s Rišom . Sulík znovu vo forme: Šéfa spoločnosti na gastrolístky si argumentačne vychutnal!

26
reakcií
154
prečítaní
Tému 6. augusta 2020, 15:45 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 15:45 avatar
BRATISLAVA - Predseda liberálnej SaS, vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík sa opäť dotkol témy gastrolístkov. Neurobil tak však len sám od seba, ale reagoval na argumenty Cyrilla Favela, ktorý šéfuje slovenskej pobočke spoločnosti Edemred. Tá stojí za stravovacími kartami a gastrolístkami. Keďže Sulíkov postoj k tejto téme je už odjakživa jasný, predsedu spoločnosti sa snažil v statuse s desiatimi bodmi presvedčiť o opaku.

Sulík Favela v úvode ihneď nazval lobistom, ktorý spoločnosti predostrel svoje argumenty. "Tento pán lobista sa rozhodol podeliť so svojimi myšlienkami so svetom," začal vicepremiér Sulík. Už v prvom bode Sulík kritizuje pomer vzťahu ku "gastráčom", ktorý Favell predostrel. "83% ľudí má pozitívny vzťah ku gastrolístkom. To je rovnaké tvrdenie, ako keď povieme, že 99% ľudí má negatívny vzťah k smrti. Bez linku na prieskum, bez znalosti položenej otázky v prieskume je to manipulatívne tvrdenie," skonštatoval Sulík.

Jedlo za 4-5 eur a obed ako pre kráľa

Podľa Favela si ľudia s gastrolístkami navyše zabezpečia kvalitnejšiu stravu. Sulík následne toto tvrdenie kritizuje aj na základe spravidla nízkej sumy lístkov. "Lebo za 4-5 eur s obsluhou sa najete zdravo a ako králi, hej?" pýta sa ironicky Sulík.

Minister hospodárstva nevidí optimisticky ani načrtnutý systém dobrovoľnosti o ktorom Favel hovoril. "Teda zákon káže kantínu, gastrolístok alebo zmluvnú prevádzku. Pán asi predtým pracoval vo zbore väzenskej stráže, keď toto vníma ako dobrovoľný systém. Zamlčiava fakt, že zákon neumožňuje vyplatiť zamestnancovi ekvivalent v peniazoch, lebo to by gastrofirmy nemali biznis," uvádza minister Sulík.
Digitalizácia - nedigitalizácia

Richardovi Sulíkovi prekáža aj miera digitalizácie straveniek, ktorú šéf Edemredu spomína. "Šéf gastrofirmy spomína 50% mieru digitalizácie stravných lístkov. Dva-tri roky dozadu sme tu všetci fungovali na papierikoch, t.j. v čase, kedy tu boli platobné karty už celé desaťročia," píše Sulík. "Gastrolístky zvyšujú kúpnu silu obyvateľstva. Áno, mínus provízie od zamestnávateľov a stravovacích zariadení. Gastrolístky primárne zvyšujú akurát tak kúpnu silu majiteľov gastrofiriem na úkor všetkých zamestnancov aj zamestnávateľov," neprestáva s kritikou šéf SaS.
Záťaž z administratívneho hľadiska

Riaditeľ spoločnosti na stravné lístky tiež kritizuje prístup vlády ohľadom toho, že zdobrovoľnením lístkov dôjde k vyššej administratívnej záťaži. Podľa Sulíka je tento argument zavádzajúci. "Ak bude zamestnávateľ poukazovať zamestnancovi peniaze v rámci mzdy, administratíva naopak klesne a zamestnávateľ sa zbaví príživníckej zmluvy s gastrofirmou," myslí si šéf rezortu hospodárstva. "Pán vypočítava ziskovosť firmy ako % z hodnoty realizovanej služby, čo je blud. Tržby gastrofiriem tvoria provízie a nie nominál vytlačený na gastrolístku. To nie je špecifikum slovenského účtovníctva, ale reálne tržby, ktoré gastrofirma vyfakturuje zmluvným partnerom (reštauráciám / zamestnávateľom). Finstat hovorí, že Edenred mal v r.2019 tržby 14,9 Mil. Eur a zisk 1,7 Mil. Eur. To je mierne viac ako 1%?" dodal ešte Sulík.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-


5.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 16:32 avatar
Týmto nechcem zastávať toho gastráka , ale tá téma je len zástupná. Sulík robí čo môže a stejne je to málo a na viac nikdy nebude mať. Je to človek , ktorý len sám sebe klame, aby si uspokojil svoje maličké ego.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 15:49 avatar
Jediné čo mali urobiť okamžite zrušiť gastráče . Zamestnanec mal dostať čistú čiastku na výplatnú pásku . Nechýbalo by tam žiadných 10 % za distribuciu nič by neprepadlo . Zamestnanec by dostal o 10 % viac .


3.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 16:03 avatar
Osvietený tlačíš zástupné problémy , viac Sulíkovi Matovič nedovolí a on sa musí spokojiť aj s tou kosťou, aby ho Matelko pochválil. V skutočnosti problémy ktoré treba v slovenskej ekonomike riešiť sú rádovo mnohonásobne väčšie. To by však potom Matelko nemal na rúška. A ty ako ranený papagáj len škrečíš a nevieš nič múdrejšie povedať k veci, Vydno, že si nevzdelaný pako, maj by si už ísť niekam a nesmrdieť tu. To ti hovorím s láskou a úprimne, aj keď sa ti to nepáči, ale za to ja ozaj nemôžem PAKO.


4.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 16:27 avatar
Blikáč - Kto považuje Sulíka za racionálneho hospodára , je len úbohy moták. Sulík nerozumie ani podstate kapitalizmu. Myslí, že stačí robotníkov zatvoriť do fabriky, na výplatu im niečo dať a vyhodiť za bránu, aby si kúpili čo chcú. Nemôžete stotožniť potreby a záujmy jednotlivca so spoločenskými potrebami. Blikáč pochopil si? Asi nie, lebo teba tak viedli od mala, keď tvoj starý otec skrýval slaninu a predával na čierno po rukou. To ty nepochopíš nikdy a ani to od teba neočakávam,


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:08 avatar
havran ja považujem Sulíka za výborného ekonoma . Je to logické kedže jeho služby využívalo ministerstvo financí za SDKU a po ňom ministerstvo financí smeru . Ty náš socialista ktorí by rad videl robotníka v stave ako na Kube vo Venezuele alebo severnej korei


9.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   6. 8. 2020, 17:12 avatar
8/ Edko poznas aj ine staty okrem KLDR Venezuely a Kuby!!!!)))


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:13 avatar
Nie nepoznám iné bolševícke krajiny . Ty ano ? Tak ich doplň nechám sa poučiť


12.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   6. 8. 2020, 17:19 avatar
10/ Co by dali Somalci za zivot v KLDR???))


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:35 avatar
Mal by si tam vycestovať

www.travelistan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 17:17 avatar
Osvietený- toto je" železobetónový " argument, najme keď predávali slovenský energetický priemyse. Vieš ty hovno, čo by som rád videl, len si vymýšľaš kydy , aby si niečo táral. Ja sa históriou zaoberám len na pochopenie ako sa veci vyvíjajú. Pre teba je však spomienka na staré časy len citová záležitosť a na to mozog nepotrebuješ /našťastie/ , lebo je to pre teba zbytočný prepych , lebo máš zadok vždy nad hlavou a taký je aj tvoj výhľad, že vidíš len svoje padajúce hovno. Trchu zložité na teba , ale keď by si nepochopil, možno ti to Ondrík vysvetlí.


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:48 avatar
havran pamätáš ako Ficik kupoval SPP lebo štat je naj vlastník ???

A tak ho máš ten oneeee štat

Takto to začalo

Fico odmietol povedať, kto zaplatí stratu SPP

materská spoločnosť SPP, ktorú chce štát prevziať, v strate 76 miliónov eur.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A takto to smer vyšperkoval

Prečo je Ficov SPP najstratovejší štátny podnik

Premiér Fico v roku 2014 sľúbil, že SPP v štátnych rukách nebude prerábať. Nasledovalo päť rokov nepretržitých strát skrývaných za dividendy z Eustreamu.

Slovenský plynárenský priemysel je spomedzi štátnych firiem najväčším bremenom pre štátnu kasu. Štátny obchodník s plynom len vlani reálne prerobil 108 miliónov eur.

Keby túto sumu mohol štát rozdeliť, mohol by z nej zatepliť 10-tisíc rodinných domov alebo rozdať 1000-eurové dotácie na slnečné kolektory pre 100-tisíc domácností.

Od roku 2014, keď za druhej Ficovej vlády štát získal 100 percent SPP, už tento podnik prerobil celkovo 408 miliónov eur. O túto sumu prišiel štátny rozpočet.

Firma síce oficiálne vykazuje zisky v stovkách miliónov eur, no je to len preto, že cez ňu pretekajú dividendy z pološtátnych ziskových firiem EPH do štátneho rozpočtu. Do štátnej kasy však prídu už znížené o prevádzkové straty samotného SPP.

Dôvodom vysokej minuloročnej straty samotných plynární bola riskantná a ťažkopádna nákupná politika. Slovenský plynárenský priemysel (SPP) si totiž pre svojich zákazníkov na rok 2018 nenakúpil dostatok plynu v nádeji, že cena na burze klesne a potom bude dokupovať na burze lacnejšie.


23.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 8. 2020, 23:25 avatar
Edo, nejako mi to oné, no proste nevychádza. So poslabší z matematiky, ale toľko viem, že ...alebo rozdať 1000-eurové dotácie na slnečné kolektory pre 100-tisíc domácností. Ak to myslíš obrazne, tak súhlasím, ak rigorózne, tak sa tých 8 miliónikov podelíme.     


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:43 avatar
Tá suma je približná či by dosatalo 108 000 domacnosti po 1000€ alebo 100 000 nie je ten problém .

Proste tlieskalo sa že štat bude mať zase o jeden podnik viac lebo nestačíme sa skladať na štatne nemocnice a štatnu poistovnu ktoré vykazuju ročne podobne obrovský deficit tak sme ešte SPP potrebovali

Ja neviem čo je na tom k objavovaniu štat by nemal podnikať lebo to nevie . Ked to nevie ročne budu štatne podniky v strate tak ako sú vždy boli a budú .


25.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 8. 2020, 23:58 avatar
Ono, štát to sme my ľudia, ja tiež neviem podnikať a preto ani nepodnikám, ale keby ma pustili riadiť nejaký veľký podnik...to by som vedel riadne podnikať.    
Patričné kroky, aby som bol nadosmrti zahojený.     


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 00:06 avatar
Nie štat ako podnikateľ nie sú ľudia to sú len ta sučasť štatu ktorá tú škodu zaplatí z daní .

Štat sú panaci ako Kičura a spol nie ty ani ja . Všakovaky parašutisti dozorne rady a ine bludy


27.
označiť príspevok

peter67 muž
   7. 8. 2020, 00:21 avatar
Aspoň raz za život by som si chcel skočiť zo št. podniku so zlatým padákom.     
Sú takí, čo si skočili viackrát, Tým závidím ešte viac.  
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 16:57 avatar
havran zase si nič nepovedal .

Presne na túto temu bola 2 hodinová debata na čt 24 v Česku .

Dodavatelia gastračov hájili svoj biznis ono totiž išlo v česku o obrovské miliony .

10 % je dosť ale hlavný biznis spočíval v tom , že tie čo prepadli alebo sa stratili oprali atď ich hodnota zostávala pre dodavateľskú firmu .

Gastro listok nemá najmenšie opodstatnenie . Ide iba o biznis zainteresovaných firiem , ktoré sú uplne zbytočné.

Viem že sa ti o slanine sníva stale ale u nás bolo prvé družstvo na Slovensku . Starý otec bol členom tohoto družstva .

Ale snívaj ďalej o svojej slanine v pivnici . Fantazie tvojej chorej hlavy sú bezhraničné.

Nuž a kto hájil biznis eštebaka Kmotríka a jeho gastráčov ? Nie Sulík ale súdruh VUML Richter

Richter zo Smeru vyhovel Kmotríkovi. Ministerstvu dodá gastrolístky za 35 miliónov eur

Ministerstvo práce si vyberalo medzi dvoma firmami s rovnakou cenovou ponukou. Richterov rezort odmieta, že tender bol ušitý na mieru vplyvnému podnikateľovi Kmotríkovi.

Deväť miliónov straveniek na štyri roky. Gastrolístky v takomto objeme má dodať ministerstvu práce, ktoré riadi nominant Smeru Ján Richter, spoločnosť GGFS.

Väčšinovým majiteľom firmy je vplyvný podnikateľ Ivan Kmotrík. Tender za 35 miliónov eur vypísal rezort v júni, zmluva bola podpísaná koncom novembra.
Rýchlosťou blesku

Spoločnosť GGFS však nebude dodávať ministerstvu klasické „papierové“ gastrolístky, ale elektronické stravovacie poukážky.

Do tendra sa prihlásila aj spoločnosť Le Cheque Dejeuner, ktorá patrí medzi lídrov na trhu s gastrolístkami. Firma má 13-tisíc zmluvných partnerov po celom Slovensku.

Kmotríkova firma GGFS na svojej stránke zoznam zmluvných partnerov neuvádza.

Podľa zistení Aktuality.sk pritom predložili obidve firmy – GGFS aj Le Cheque Dejeuner – rovnaké cenové ponuky.

Zákazku napokon získala Kmotríkova firma, ktorá tvrdí, že dokáže dodať stravné lístky v priebehu hodiny. V prípade spoločnosti Le Cheque Dejeuner by to bolo 36 hodín.

Diskriminačné podmienky?

Ministerstvo však odmieta, že tender bol ušitý na mieru Kmotríkovi. Pokým jeho firma ponúkla rezortu elektronické stravenky, konkurencia chcela dodať papierové gastrolístky.

„Časové hľadisko dodania zákazky je nielen legitímne, ale aj prakticky využiteľné. Najmä z dôvodu, že odbúrava administratívne zaťaženie zamestnancov ministerstva, ktorí stravovanie zabezpečujú. Celá komunikácia je v elektronickej forme. Lehota na dobitie kariet je týmto spôsobom reálna,“ tvrdí Veronika Husárová z tlačového odboru ministerstva.

Riaditeľka Kmotríkovej firmy Katarína Hrnčiarová na otázku, ako dokážu dodať – v priebehu hodiny – veľký objem straveniek, odpovedala: „Spoločnosť GGFS sa snaží na trhu poskytovať služby, ktoré prekračujú zaužívaný štandard.“

Podľa Hrnčiarovej sú elektronické stravenky komfortnejšie pre užívateľa a mnohonásobne efektívnejšie pre objednávateľa: „Eliminujú administratívu a šetria verejné zdroje. Akceptačná sieť umožňuje plnohodnotné zabezpečenie stravovania pre zamestnancov.“
Raz už vyhrali

Kmotríkova firma GGFS už na ministerstve práce jednu súťaž na dodávku gastrolístkov vyhrala. V roku 2014 získala zákazku za 8,5 milióna eur.

Do súťaže sa prihlásili aj firmy DOXX-Stravné lístky, Vaša Slovensko, Le Cheque Dejeuner a Edenred Slovakia. Väčšina z nich dodáva len papierové gastrolístky.

Kmotríková firma aj vtedy predložila ponuku na elektronické stravenky. Ministerstvo ju z tendra vylúčilo, pretože si nebolo isté, či bude možné s jej kartami platiť na dostatočnom počte miest.

Spoločnosť GGFS sa však odvolala, takže rezort ju znovu zaradil do súťaže. Ministerstvu stačil prísľub, že firma zabezpečí sieť, kde bude možné platiť elektronickými kartami.

Následne súťaž vyhrala, pričom ministerstvu začala dodávať stravné lístky vo februári 2015. Aktuálna zákazka Kmotríkovej firmy je pokračovaním predchádzajúceho kontraktu.
Vyhrali aj v Žiline

Zamestnanci ministerstva sa pritom už vo februári 2015 sťažovali, že s elektrokartami od spoločnosti GGFS dá platiť len v obmedzenom počte prevádzok. Prekážalo im aj to, že karty nefungovali v jedálni rezortu.

„Zazmluvnené stravovacie zariadenia uchádzača by mali byť umiestnené v čo najbližšom okolí sídla organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva. Stravné poukážky musia byť akceptované vo všetkých zariadeniach tvoriacich prílohu súťažných podmienok,“ tvrdí hovorkyňa ministerstva Veronika Husárová.

V júli 2015 získala firma GGFS zákazku na dodávku gastrolístkov za 5 miliónov eur aj od Žilinského samosprávneho kraja. Jeho predsedom je poslanec Smeru Juraj Blanár.

Do súťaže sa okrem spoločnosti GGFS zapojili aj firmy DOXX-Stravné lístky a Vaša Slovensko. Kmotríkova firma znovu uspela s elektronickými kartami.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:02 avatar
Je to uplne jednoduché príklad . Zamestnanec dostane v výplate na účet 100 € stravné ktoré je oslobodené od dane .

Vymyslieť že tých 100 euro by bolo lepšie dať Kmotríkovi a ten doda za 90 euro stravenky 10 € si nechá čím oserie zamestnanca ročne o 120 € ročne je tragikomedia v dnešnej digitalnej dobe i ked už prechádzajú i na gastro karty .

Všetky ostatné stratene a prepadnute lístky pôjdu zase do vrecka Kmotríka .

O aké obrovské peniaze ide sa tebe ani len nesníva .

Dosť bolo Kmotríkov a eštebackých klanov


13.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 17:24 avatar
Osvietený- srať na to, to naozaj sú tie najväčšie problémy Slovenska? Začať treba riešiť iné zásadné problémy. Ten primitívny kapitalizmus na Slovensku "podľa predstáv Sulíka" bude asi vzorom pre celú Západnú Európu?     Spamätaj sa ty úbožiačik a netáraj tu somariny.


14.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   6. 8. 2020, 17:26 avatar
13/ Havran sukromnik mu da o 10 percent vacsiu vyplatu!!!Verime verime!!!))


16.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 17:29 avatar
Grofik šrobik - aj ty si neveriaci, lebo ja áno .


17.
označiť príspevok

djjaro muž
   6. 8. 2020, 17:31 avatar
16 havran neverím.... 
Súhlasí havran


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:41 avatar
Ty debil zamestanavatel zamestanancovi hradí stravensku . Tie peniaze čo platí Kmotríkovi by platil v čistom zamestnancovi .Ale to sa teba netýka kedže k invalidaku na hlavu stravenky nedostaneš .


15.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 17:27 avatar
Vari si myslíš, že na Západe sú také primitívne ovce a dajú na sebe rúbať? Nechápeš súvislosti, len tu snívaš o somarinách tvojho deda , ako budeš predávať slaninu za hotové, ale dostaneš E - kasu a budeš v riti to budeš nadávať ako vtedy tvoj dedo na komunistov?


18.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 17:31 avatar
Žiaľ na Slovensku je mnoho takých ohlúpených Osvietených, no medzi nimi sú aj barani, ktorí toto stádo sa snažia zahnať do košiara kapitálu. Tak to však nikdy nebude fungovať.


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 17:39 avatar
sudruh havran kapitalizmus na Slovensku nemáme . To len tebe v tej bolševíckej palici stale tepú bludy .

Zapad vychod to je tvoj každodenný plač .

Bolševizmus okrem Kuby , severnej korei a Venezuele už prádávno dohnil čo si asi nezaregistroval

Samozrejme ekasa je výborná . Ulahčuje vela práce a zlodejom zamedzuje kradnuť .

To by sa v bolševizme nedalo nekradnuť lebo by si skapal hladom

Točíš tu tvoje fantazie a zastavaš Kmotríkove stravenky lebo si čurak
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:34,  https://sk.wikipedia.org/wiki/John_G._Roberts
dnes, 01:30,  humanitárny bombardér aby sme pochopili tvoju debatku najnovšie príspevky od tohto...
dnes, 01:22,  havran pomoc UNRRA sme dostali a velmi radi prijali . Nemala žiadne podmienky ....
dnes, 01:18,  Gabko to nie je dobrý foťak . tento je dobrý...
dnes, 00:38,  Sovietsky zväz náš večný vzor prietel a učitel takto pomahal europe *13*13*13
dnes, 00:36,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
dnes, 00:36,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
dnes, 00:34,  Hrali a hrali Zimná vojna: Húževnatá fínska obrana odkryla pravú tvár Stalinovho...
dnes, 00:33,  Sovieti hnali a oslobodzovali Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna...
dnes, 00:31,  sovieti oslobodili „Rusko opäť velebí Sovietsky zväz. A prekrúca august 1968,“...
dnes, 00:30,  Medzinárodná situácia Revolučný a politický vývoj v Maďarsku sa samozrejme nepáčil...
dnes, 00:29,  sovieti hnali Masaker pred parlamentom - 25. október Maďarské povstanie (1956) Dňa...
dnes, 00:29,  KONEV hnal Maďarské povstanie alebo Maďarské ľudové povstanie alebo Maďarská...
dnes, 00:27,  sovieti hnali do jam hnali Katyňský masaker je pomenovanie masových vrážd poľských...
dnes, 00:26,  Gabo tak je bol to sandokan
dnes, 00:24,  čierne auto malo v aute tygriu deku fľakatú za sklom
dnes, 00:21,  Sovieti hnali z Fínska fašistov *13*13*13*13*13*13*13 ale i z Krymu Tatarov ale i pšenicu z...
dnes, 00:19,  Aspoň uvidíš ako vypada vzorový psychotest ktorých som robil desiatky a vždy s výborným...
dnes, 00:16,  Hakovy SS ved som ti písal pod urobíme si psychotest a uvidíme kto je na tom ako ??? Tak...
dnes, 00:14,  ZSSR hnal hnal hnal Nemcov z Europ *13*13*13 Z Finska Z Talianska , Francuzka , a z celej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy buď k ľudom slušný, keď kráčaš nahor. Mohol by si ich stretnúť pri ceste nadol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 389 bytes in 0,240 seconds)