Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Matka Tereza trochu inak...

17
reakcií
4604
prečítaní
Tému 19. októbra 2013, 12:09 založil Mardo24.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 09. 2008
12
31. 08. 2016
79
10. 04. 2015
21
 
 


1.
označiť príspevok

Mardo24 muž
   19. 10. 2013, 12:09 avatar
Keď v roku 1989 praskol 160 miliardový investičný podvod Charlesa Keatinga a spoločnosti Lincoln Savings and Loan Association, daroval Keating Tereze 1 milión dolárov a vzal ju na okružný let po okolí. Tá potom napísala rozhodujúcemu sudcovi list o tom, aký je Keating dobrý človek a odporučila, aby sudca urobil to, čo by urobil Ježiš. Keating dostal desať rokov na tvrdo a ona list s odpoveďou, že peniaze, ktoré dostala, boli ukradnuté ťažko pracujúcim ľuďom a že by ich mala vrátiť. List skončil v koši, pretože vraj boli peniaze stejnak určené pre chudobných.

Príbeh matky Terezy trochu inak

Tereza bola vyhlásená za svätú Vatikánom , ale prečo ? Ani nekonala zázraky , ani nebola priateľom chudobných , ako sa o nej hovorilo . Naopak , albánska mníška ospevovala chudobu a utrpenie a odmietala dávať lieky chorým , o ktorých sa starala a nechávala ich umrieť v bolestiach . Zaujímala ju skôr chudoba ako chudobní ľudia . Bola svätou v očiach médií a nie v očiach “potrebujúcich” . Montreálska Univerzita publikovala viac ako 500 prác na túto tému a ukázalo sa , že jej pestovaná povesť zďaleka nezodpovedá realite , ale vznikla vďaka usilovnej práci médií a vďaka celku vykonštruovanými historkami bola nakoniec vyhlásená za svätú . Tereza obdivovala utrpenie chudobných a videla v ňom krásu . Vatikán prehliadal pochybný spôsob starostlivosti o chorých , vyzdvihovala ich bolesť , namiesto aby im od nej pomohla . Veľa ľudí sa tomu zdráha uveriť , pretože televízia a tlač nám ju po celú dobou predkladali ako milosrdnú matku chudobných , ktorý celý svoj ??život zasvätila dobročinnosti a charite .

Poďme sa ale pozrieť , ako to bolo naozaj .

Podivné dary

Keď v roku 1989 praskol 160 miliardový investičný podvod Charlesa Keatinga a spoločnosti Lincoln Savings and Loan Association, daroval Keating Tereze 1 milión dolárov a vzal ju na okružný let po okolí. Tá potom napísala rozhodujúcemu sudcovi list o tom, aký je Keating dobrý človek a odporučila, aby sudca urobil to, čo by urobil Ježiš. Keating dostal desať rokov na tvrdo a ona list s odpoveďou, že peniaze, ktoré dostala, boli ukradnuté ťažko pracujúcim ľuďom a že by ich mala vrátiť. List skončil v koši, pretože vraj boli peniaze stejnak určené pre chudobných.

Zarážajúce vplyvné styky

Medzi vplyvných ľudí, ktorým Tereza pochlebovala, patril okrem iného haitský krvavý diktátor Jean-Claude Duvalier, komunistický albánsky diktátor Enver Hoxha, vyššie spomínaný Keating a im podobný adepti na škandály. Ale to jej nestačilo. Jednou z bábok v jej divadle bol Jim Towey, jej právny poradca v 80tych rokoch. Vo februári 2002 prezident George W. Bush porušil tak znenie, ako aj myšlienku americkej ústavy a založil Úrad pre náboženské iniciatívy. Jim Towey bol dosadený na miesto riaditeľa.

Antireformistka

Tereza bola vernou služobničkou Vatikánu. Bola to ona, kto počas druhého vatikánskeho snemu v čele s pápežom Jánom XXIII. najviac dramaticky oponovala inovačným návrhom. Pri preberaní Nobelovej ceny za mier vyhlásila, že interrupcia tehotenstva je najväčším prehreškom proti mieru. Bolo preukázané, že uzákonením možnosti potratov okamžite klesla kriminalita. Potraty zamedzili narodení detí hlavne v tých rodinách, kde by boli skoro s istotou vychované k životu v zločineckom prostredí.

Očami rádovej sestry

Nádej pretrvá. Tak sa volala kniha vyhotovená rehoľníčkou Terezinho rádu Misionárky Milosrdenstva Austrálčankou Collet Livermore. Podľa nej sestrám v rádu bola odrieknuta lekárska starostlivosť, repelenty proti hmyzu aj informácie o malárii a vakcinách, pretože Tereza verila, že sa Boh o svoje dcéry postará. Livermorová sa dostala do problémov s vedením rádu kvôli tomu, že pomáhala chorému s úplavicou, ktorý bol na pokraji smrti. Rád zaujímala viac poslušnosť než správne rozhodnutia. V Manile nesmeli mať mníšky ani pracie práčky, takže museli prať bielizeň chorých s kefou v ruke. Livermorová opustila rád vo chvíli, keď dostala zakáz pomôcť chorému chlapcovi. Podľa nej rád zaujímalo viac utrpenie a bolesť, ako ozajstná pomoc chorým.

Bolest je krásná

Za svojho života otvorila viac ako 600 útulkov v 123 krajinách. Lekári ich popisujú ako miesta pre umierajúcich. Nedostatok hygieny, nevyhovujúce podmienky, nedostatočná starostlivosť, zlá strava a žiadne lieky proti bolesti. Tereza odráža kritiku tým že “je krásne pozorovať, ako umierajúci prijímajú bolesť ako Kristus nesúci svoj ??kríž. Svet získava skrze ich utrpenie mnohých”. Bolo by vhodné poznamenať, že kedykoľvek Tereza sama potrebovala lekára, vždy vyhľadávala tých najlepších odborníkov. Za čias, kedy sa zo Západu jazdili liečiť zástupy ľudí do Indie, ona sama jazdila na liečbu do Kalifornie.

Kanonizačná fraška

V roku 1997, rok po jej smrti, ju pápež nominoval na blahorečenie, prvý krok ku svätorečenia. V ostatných prípadoch Vatikán s týmto čaká 5 rokov. A zázrak potrebný k svätorečeniu? Bengálka Monica Besra tvrdí, že z Terezinho obrázku u nej doma na stene vychádzal lúč svetla, ktorý ju uzdravil z rakoviny pľúc. Jej osobný lekár naproti tomu hovorí, že Besrová žiadnu rakovinu nemala a tuberkulózna cysta zmizla vďaka predpísaným liekom. Z Vatikánu sa ho však na nič nepýtali.

Sčítané, podčiarknuté

V Kalkate sa nič nezmenilo . Svojho času Misionárky Milosrdenstva tvrdili , v pevnej viere , že doláre na konto potečú , že Kalkatu obýva takmer pol milióna chorých leprou , čo nebola pravda ani vtedy . Odsunuli tak mesto v očiach sveta niekam do tmy . Nikto dodnes nevie , kam sa milióny pripísané na účty jej charity podeli . Väčšina z nich je vedená ako tajné . Tereza získala do roku 1980 skoro 100 miliónov dolárov .Len 5 % (!!! ) z toho skutočne dostali tý, čo to potrebovali . Väčšina peňazí padla na stavbu útulkov a vedenie rádu . Ťažko povedať, či počas nespočetných záplav pomohli jej modlitby a darované medailonky s obrázkom Panny Márie , tak ako by pomohla materiálna alebo peňažná pomoc . Siroty , ktoré vyrástli v jej misiách , nikdy nedostali na výber ohľadom náboženstva či viery . Prevracanie na vieru je v Indii nezákonné a negatívne ovplyvňuje celkovú sociálnu hierarchiu v krajine . Stále sa vám zdá , že sa Terezina svätožiara leskne a žiari čistotou ?

Zdroj: www.stuff.co.nz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Oleandra, ruwolf_5, fajer


7.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   19. 10. 2013, 14:01 avatar
1. Matka Tereza bola len vhodnou použitou bábkou tejto špinavej hry, som názoru, že sama nevedela ako je s ňou manipulované, a za akým účelom to všetko svinstvo bolo riadené. Proste potrebovali humánne a svätecky založeného človeka, stará žienka, oddaná svojej viere, len poslušne plnila "príkazy", dostala sa do jedného kola, z ktorého nebolo už možné vystúpiť, poslúžila ako zásterka.


9.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 10. 2013, 14:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   19. 10. 2013, 13:00 avatar
Príbehy vplyvných ľudí sa dajú vykladať tak aj onak. Podľa toho čo chce autor alebo jeho financovateľ dosiahnuť.

Myslím, že útoky na cirkev a kresťanstvo, tak veľkom rozsahu pre rozumného človeka čosi signalizujú. A v žiadnom prípade nebude podporovať vojnu a ničenie piliera, ktorý prekáža zlým a mocným ľuďom, aby kompletne uzurpovali hmotné veci, majetky, ale aby urobili z človeka otroka.

Ja fascinujúce ako niekto kto si sedí na riti v teplákoch pri počítači a filozofuje si dovoľuje povedať na niekoho čo niečo robil v dobrom úmysle a niečo aj pomohol. Tak mu ten zaprdený pseudofilozof, podplatený začne vyčítať, že nezachránila Matka Tereza chudobnýc a celú Kalkatu.

Kde sú veľkomožní zaprdení páni z rôznych ateistických a humanistických organizácií? Ako je možné, že keď v tých organizáciach sú tak dobrí, vzdelaní a prohumánne založení ľudia ako to, že nespratali z povrchu zemského chudobu a nepomohli Kalkate? Kde sú nadnárodné organizácie, ktoré vyludžia od bežného človeka milodari napr. Unicef a iné?
Súhlasí Malá Zoe


3.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 10. 2013, 13:09 avatar
dom socialnych sluzieb a zadara ?
ved tym nie je zaistena stabilita politiky
globalny mier a zadara ?
ved tym nie je zaisteny pokoj pre nepriatelov
hm tu treba novy pristup k smrti-kruty a drahy musi byt,bo vtedy bude bez kritiky a brutalneho dozoru plebs


4.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 10. 2013, 13:11 avatar
najvyssi cas sem na Zem hodit poriadny suter,nech sa vsetko rozbije na marne kusy a moze sa z toho obvinovat jedine a iba satan


5.
označiť príspevok

salbea žena
   19. 10. 2013, 13:16 avatar
prichadza sem na Zem spravodlivy poriadok

http://www.youtube.com/watch?v=uHEVo-LkDrQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

faaakt,neklamem


6.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   19. 10. 2013, 13:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

zoozoo muž
   19. 10. 2013, 14:07 avatar
ak by bol tento sytem prehnity funkcny, nikto by nemusel byt ponizovany milodarmi.
navrat TBC do spolocnosti, v ktorej prakticky neexistovala, je tiez memento.
je len otazka casu, kedy sa system zruti.


10.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 10. 2013, 17:25 avatar
matka Tereza bola v prvom rade ctiziadostiva zena,ktora vedela co chce.
zdanie klame,tato vzrastom mala,chuda a stara zena sa kratko po prichode do Indie
stala riaditelkou skoly,ako 21, rocna!
predtym vystudovala na St. Mary´s High School v Kalkate kombinaciu zemepis,dejepis.
v tom case bolo dost nezvykle,ze zeny studovali a do klastora sa prijimali iba dievcata z lepsich rodin,
ktore doniesli so sebou "veno".
media toho popisali,tazko hodnotit,ale myslim si, ze na svete je kopa ludi,ktori kazdodenne a nezistne pomahaju inym,
iba sa o nich nikde nepise;
Súhlasí Wolfe


11.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   19. 10. 2013, 18:24 avatar
Taka zasrana a direktorka? Cakaj High School to je len stredna skola a nie vysoka, pokial sa nemylim. Jasne, ze do klastora chcu schopne, vzdelane a bohate - ako vsade.


12.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   19. 10. 2013, 18:26 avatar
Okrem ineho matka Tereza bola znamenie panna a tie su ctiziadostive a narocne a kriticke ako fras.
Súhlasí Oleandra


14.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 10. 2013, 18:56 avatar
11. ano,ale v tom case a aj neskor so stredoskolskym vzdelanim bolo mozne ucit,nizsie rocniky.
tak ako s obchodnou akademiou,ktora koncila maturitou mohol niekto zastavat post vyssie postaveneho bankoveho uradnika,alebo dokonca riaditela banky.
casy sa menia,dnes nie je ani vysoka skola zarukou,ze absolvent nieco vie,alebo je schopny nejaku funkciu zastavat;
Súhlasí Leah Pragmaticka


16.
označiť príspevok

Leah Pragmaticka žena
   19. 10. 2013, 19:00 avatar
Súhlas. Moja mama dodnes spomína, že absolvent strednej ekonomickej školy, bol komplety vyučený do podniku, vedel robiť účtovníctvo, rozumel ekonomike, vedel počítať a kľudne mohol byť aj direktorom, ak mal riadiace schopnosti. Ale to sa bavíme o ľuďoch narodených cca 1939 - 1948
Súhlasí Al_ice


13.
označiť príspevok

Oleandra žena
   19. 10. 2013, 18:54 avatar
je dobre poznat aj tuto druhu stranku matky Terezy, o ktorej sa uz tolko nehovori.)
no v kazdom pripade svoj zivot zasvätila najlepsie ako mohla, pomáhala a "zachranovala" chorých. A kvoli tomu jej zasluzene patri obdiv..
Súhlasí Leah Pragmaticka


15.
označiť príspevok

Al_ice
   19. 10. 2013, 18:57 avatar
13, tiez si myslim, ze netreba spochybnovat pracu,ktoru robila;


17.
označiť príspevok

Svato z Bronxu muž
   19. 10. 2013, 19:29 avatar
Malokedy citam takyto dlhy blog a stalo to za to,nikdy som tieto veci o nej nevedel,proste bola to babka v rukach bohacov a isli na nu dobre.
Súhlasí repress


18.
označiť príspevok

fajer
   20. 10. 2013, 11:58 avatar
jediným zázrakom Terezi bolo ,že dlhé roky vodila svet za nos a peniaze na charitu a pomoc chudobným skončili u zločineckej cirkvi vo Vatikáne,Terza bola masová vrahyňa,alebo anjel smrti...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:44,  Internet ma mesačne stojí 16,60 €. To bude ďalšie ušetrenie.
dnes, 02:41,  Viem, o takých veciach sa ťažko hovorí, ale napriek tomu sa chcem poďakovať darcom, ktorí...
včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 560 bytes in 0,214 seconds)