Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Mapa svetovej totality

3
reakcií
1908
prečítaní
Tému 5. júla 2010, 00:36 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 04. 2015
2
10. 06. 2015
14
01. 01. 2018
6
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 7. 2010, 00:36 avatar
Svetovláda je snom všetkých tyranov, z akéhokoľvek obdobia a politického ladenia – od čiernych cez červených až po modrých, len s tým rozdielom, že niektorí o tom hovoria nahlas a otvorene, zatiaľčo tí taktickejší sa tvária ak dobráci ľudstva. Teraz sme vo fáze tzv.dobrákov ľudstva -humanistov v mene demokracie, ľudských práv a slobodného trhu, ktorí svojou pavučinou vznešených fráz a s maskou slušnosti, šľachetnosti a zodpovednosti válcujú celý svet aj cez mŕtvoly a zruinované systémy či zdevastované krajiny a zdroje. To všetko v mene krajších, už nie červených zajtrajškov v tieni kosáku a kladiva, ale modrých zajtrajškov v tieni dolára, Dávidovej hviezdy či modrej zástavy so zlatými hviezdičkami. Len a len pre naše dobro a budúcnosť našich detí.

Nie je to však novinka s čím prichádzajú súčasní trhovo-demokratickí mesiáši zo všelijakých liberálnych, kresťanských, ľudových či demokratických strán, hnutí a aliancií. Staré plány v novom rúchu s nostalgiou po Rímskej ríši – to je fraška, čo na nás voliacich ovčanov hrajú s talentom dramatických umelcov. Na internetovej sieti sa objavila zaujímavá mapa z roku 1942, publikovaná vo Filadelfii o povojnovom usporiadaní sveta pod dirigentskou taktovkou Washingtonu a Londýna, v pozadí s vyvolenými vtedy ešte neexistujúceho štátu, ktorý vznikol až tri roky po druhej svetovej vojne a robí si s medzinárodnou scénou čo chce.

Ide o mapu Maurica Gomberga, ktorý pravdepodobne vychádzal z prejavu amerického prezidenta F.D.Roosvelta o Stave únie, keďže ho v súvislosti s mapou citoval. Už vtedy nechýbali v politickom slovníku frázy, ktoré nám vtĺkajú do našich neposlušných hláv dennodenne mediálny hlavný prúd s podporou TV i audio bulváru. Citát k mape z roku 1942 zodpovedá ešte vtedajšiemu rozdeleniu svetových síl, no ako keby sme ho počúvali aj dnes, najmä v jeho druhej časti.

„Spojené štáty v spolupráci s demokraciami v Latinskej Amerike, Britské spoločenstvo národov a Zväz sovietskych socialistických republík sa ujmú svetového vedenia na vytvorenie Nového svetového morálneho poriadku na dosiahnutie stáleho mieru, spravodlivosti, bezpečnosti a obnovy sveta.“

A ako by mal takýto ideálny svet washingtonských a londýnskych architektov vyzerať? Odpoveď nám dáva mapa Maurica Goldberga.

Prvoradým mocenským centrom-dominantou silou vo svete v každej oblasti by boli Spojené štáty americké, kde by patrili aj Kanada, stredná Amerika, karibské štáty, väčšina ostrovov v Atlantiku(vrátane Grónska a Islandu), väčšina tichomorských ostrovov, Tajwan, Filipíny a niekoľko indonézskych ostrovov.

Druhým mocenským centrom by bolo Britské spoločenstvo národov(okrem Británie by tu patrili Austrália, Nový Zéland, Srí Lanka, Madagaskar a väčšina Indonézie) a ako námorná sila by kontrolovalo základne a strategické ostrovy s cieľom zabezpečiť svetový mier(to poznáme už zo slovníka komunistickej Internacionály) a svetovú slobodu(najčastejšie používaný termín amerických prezidentov a ich prisluhovačov na európskom kontinente).

Tretím mocenským centrom by bol Zväz sovietskych socialistických republík a k nemu by patrili aj Irán, Mongolsko, Mandžusko, Fínsko a celá východná Európa vrátane Juhoslávie, Rakúska a väčšiny Nemecka.

Okrem daných troch mocenských centier by existovali Spojené štáty južnej Ameriky, Únia afrických republík, Arabské federatívne republiky, Federatívne republiky Indie(vrátane Afganistanu, Pakistanu, Indie, Nepálu, Bangladéša, Bhutánu a Mjanmarska), Čínske spojené republiky(vrátane Kórey, Vietnamu, Laosu, Kambodže, Thajska a Malajzie), Spojené štáty Škandinávie a napokon Európske spojené štáty(Benelux, Nemecko v oblasti Porýnia, Francúzsko, Švajčiarsko, Španielsko, Portugalsko a Taliansko).

A napokon by na našej Zemi existovali ešte malé štáty ako spojené Írsko, Grécko(aj spolu s Albánskom), Turecko(bez európskej časti), Japonsko a už vtedy naplánovaný Izrael, označený ako Židovský štát(Svätá zem plus Jordánsko).

K udržaniu daného stavu by bola zriadená svetová Liga národov, ako hlavného arbitra nového svetového poriadku.

Povedané slovami českej hymny – Zemský ráj to napohled! No a pochopiteľne k tomuto geografickému, politickému, mocenskému a vojenskému rozdeleniu sveta patrí aj plán na celosvetový spoločný monetárny systém a federálna kontrola svetového obchodu. Inšpiratívna mapa a projekt pre celé povojnové smerovanie medzinárodného vývoja. Nepripomína nám to mnohé reálne kroky mocenských ekonomických a politických elít na uskutočnenie nimi vysnívaného centralizovaného sveta? Samozrejme, že len a len v záujme šťastnej existencie celého ľudstva. Uverili tomu finančníci, politici a mediálni mágovia a v našom vlastnom záujme nás na to pripravujú? V období po páde železnej opony prvý hovoril verejne a nahlas o Novom svetovom poriadku americký prezident George Bush starší na začiatku 90-tych rokov minulého storočia. Nič nové- známa predstava už z čias Rímskej ríše a citát rímskeho básnika Vergília – Novus ordo Seclorum(Nový poriadok doby), ktorý nechýba ani na americkej štátnej pečati a dolárovej bankovke.

Po starom Ríme a pred G.Bushom starším mali plány na svetovládu už aj britský dobyvateľ Cecil Rhodes a americký prezident Woodrow Wilson. C.Rhodes(po ktorom sa nazývalo dnešné Zimbabwe- bývalá Rhodézia) sníval o svetovej federálnej vláde pod vedením Spojených štátov a Britského impéria. W.Wilson sa inšpiroval obdobným projektom pri zriadení Ligy národov po prvej svetovej vojne. Potom prišli so svojimi predstavami aj nacisti s Treťou ríšou a komunisti s celosvetovým socialistickým táborom(či skôr gulagom).

No a dnes tu máme MMF,SB, WTO, Bilderberg, Trilateralistov a Pax Americana. Na krásnych projektoch o svetovláde v záujme celého ľudstva je zaujímavé však to, že vždy sa realizujú cez bombardovanie, invázie, teror, pandémie, hospodárske otrasy a šírenie strachu(či už z terorizmu, krízy alebo vtáčej-prasacej chrípky,BSE) až po maximálnu a všestrannú kontrolu jedinca a celej verejnosti. Takže, hurá do krajších čias pre vyvolených. A ozaj, ktorí sú ti praví, čo si zaslúžia tie krásne časy ?
M.Morés

http://www.youtube.com/watch?v=Mvkgzn1rRGU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=player_embedded

V politike sa nič nedeje náhodne. Pokiaľ k niečomu došlo, bolo to zariadené!

F.D.Roosvelt, americký prezident


2.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 7. 2010, 00:39 avatar
V podstate stale ta ista pesnicka. Vlada-magori baziaci po absolutnej moci = utrpenie pre vsetkych.
Nikdy sa nic nezmeni pokial sa budu odvracat tvare..


3.
označiť príspevok

rains
   5. 7. 2010, 21:12 avatar
preto si myslim, ze najvhodnejsim svetovladcom by som bol ja. Bol by konecne pokoj a mier na zemi. Kazdeho minityrana by som dal obesit.
Ozaj, co je s mojim zelanim Boris?


4.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 7. 2010, 22:09 avatar
mnoo rains, vo stvrtok sa mam stretnut s vesmirnymi ludmi (stvrtok je u nich sobota).. samotny Astar Seran mi prislubil, ze si vypocuje moj navrh, ale vyzaduje, aby som so sebou priniesol šešeron. Ak mu ho dokazeme zohnat, tak bude hlasovat za teba v galaktickej rade ako absolutneho vladcu planety zem.
(to znie ferovo   )
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(56 686 bytes in 0,476 seconds)