Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Manipulator vs.konkurencia.(ako to extra trieda robí)

53
reakcií
3364
prečítaní
Tému 25. júla 2009, 09:59 založil A-čko.

podobné témy:1.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 09:59 avatar
Po nejakom sledovaní podozrivych manipulatorských individuí som si všimol ,ako to takýto egoisti do seba zahladení a zalubení- neschopní uznať kohokolvek vyssie nez su sami robia. Nikdy vás, ak ste nad nimi nenapadnú priamo . Ziadne mená , žiadna identita .. Jednoducho manipulator(karierista-ci ziskuchtivec) zaujme ludí niektorými vlastnostami , ktoré ma dotycný čo je vyššie ,upozorní na ne ,ale vykreslí ich v negatívnom zmysle . Práve tie vlastnosti, ktoré umožnili komusi dostať sa na vrchol-alebo aspoň vyššie . Inteligentná šelma ,naozaj nikdy nepoužije identitu nepriatela. To by bola prehra, lebo každy zobe z ruky tomu kto je hore, kto je popularnejší... Manipulator a vytĺkač prospechu pre seba povie trebars: " Na ulici som videl niekoho kto bol takyto -trebars fesak , s popisom ako vyzeral(len tak nahodou opis sedí na toho koho chce odrovnat) ,a ošahaval decko " -trochu som to zveličil samozrejme. Ale v podvedomí to už posluchač má. Za tyzden stretne posluchač vymysleného príbehu toho, kto je predmetom snahy odstranenia a pocíti podvedomý odpor ku tomu , koho predtým zbožnoval. Ano, takto to robia aj tí, čo vam chcú zhnusit vašu lasku, lebo ju trebars chcú sami-mozností je naozaj mnoho a použiť(zneužiť) podvedomie kohosi vo vlastný prospech je jednoduchšie než sa zdá ..stačí najst identity ..Podvedomie komunikuje s vedomím casto len v identitách, paralelách a tie sa prejavuju v konkr. situacii podvedomymi pocitmi bez toho ,aby ste poznali zdroj pocitov ,lebo ste už davno zabudli na hnus, ktorý ste pocítili pri príbehu o vymyslenom ošahavačovi detí...
Hm, a ešte protizbraň? No nenapoviem...snáď život vás naučí a keď nie, tak budete stale obeťou niekoho, kto možno ani nevie aký je skvelý manipulator a myslí si že Boh, či šťastena stojí na jeho strane..,alebo si myslí, že je lepší než vy.
Súhlasí Ónya


25.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 16:10 avatar
nuž život nie je ružová záhrada


2.
označiť príspevok

sára žena
   25. 7. 2009, 11:00 avatar
niekto na teba niečo nabonzoval zlatko,čo nebola pravda a nevieš sa s tým roky zmieriť ,však?hm beštia jedna,kto to bol ..či bola? ex ?


3.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 11:01 avatar
Nie, nenabonzoval.


4.
označiť príspevok

sára žena
   25. 7. 2009, 11:03 avatar
horšie..odsúdili ťa


5.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 11:05 avatar
No to je skor pravda, ale nevidím to tak tragicky..


6.
označiť príspevok

sára žena
   25. 7. 2009, 11:09 avatar
zamorila som ti tému..sa hneváš ? 


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2009, 13:05 avatar
A-čko, veľmi dobre to poznám..skúsenosti ma naučili počúvať svoj vnútorný hlas, využiť svoj 6. zmysel..intuíciu, akonáhle mi na tej osobe niečo od začiatku vadí aj keď to neviem hneď definovať a mám mierne blbý pocit, a že mi niečo na tej osobe nesedí - snažím sa byť opatrná a tak povediac mierne v strehu...to jest tejto osobe sa nikdy nezdôverím, nezverím jej pocity , nedávam podnety k tomu aby môhla niečo na mňa nabonzovať -teda snažím sa robiť všetko o.k. , na diplomatické -priehaľdné optázky (aby takýto človek o mne niečo zistil a potom to proti mne použil..som opatrná a a odpovedám zásadne neutrálne - nič konkrétne... ak sa ma takáto osoba snaží manipulátorsky zatiahnuť do kritizovania a osočovania druhej osoby - a potom podľa potreby moje vyjadrenie "zneužiť" - zase som opatrná, snažím sa byť prezieravá - nikdy nič negatívne nepoviem, maximálne skromne jednou vetou pochválim tú osobu čo manipulátor kritizuje a snažím sa odviesť tému iným smerom. Ale stejne sa nájdu takí, čo ma zatiahnu do niečoho o čom vôbec nemám potuchy že tam nejakým spôsobom figurujem..samozrejme "vykreslená" v tom zlom. To je najhoršie, pretože nemám sa možnosť slovne brániť, ani obhájiť a vzniká okolo divné napätie a nedôverčivé pohľady ..dokonca mám skúsenosti že už nikdy sa mi nepošťastilo intrigu vysvetliť ..a je pravda že takouto "falošnosťou" mi bolo prekazených a znemožnených dosť vecí aj vzťahov. Je to taký zamotaný kruh...nakoľko ja osobne ak som sa dodatočne dozvedela odkiaľ vietor fúka, tak už bolo neskoro a nebolo to aktuálne. Zásadu mám že nikdy na nikoho nič zlé nepovedať, neohováram a s dôverčivosťou veľmi opatrne. Aj to sa mi stalo, že keď som upozornila na niekoho že je napr. "zlodej"..tak som bola zahriaknutá aby som sa do toho nemiešala !! Niekedy mi je zo všetkého nanič, krivdu a nespravodlivosť veľmi zle znášam. 
Súhlasí postoy-lea


10.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 14:27 avatar
Onya trochu som sa snažil poukázať nato, ako sa dá oklamat 6-ty zmysel . Clovek sa nie vždy spravne ropzhodne ak na neho počuva. Pretože ak si bola obeťou manipulacie, ktorá mala za ciel dostat niekoho kam chce a použil nato identity s niekým koho chcel odstranit , tak tvoje intuitívne poznanie -cítenie može byť ovplyvnené falosnou hrou. Samozrejme , intuicia je dobra vlastnosť a preto by mala byt len castou z celkovej vyslednice pri nejakej volbe . A nedá sa na nu spoliehat Na sto pro. (ale iste su situacie, kedy to ináč nejde . Napadá ma ešte príklad , taký okatý ...niečo ti na niekom nesedí a nevieš co .Ten človek sa trebars vola Blb. No a ked si bola nemluvna tak matka na niekoho pri tebe hundrala v zlosti to je ale blb .. Vedome si to nepamatáš , ale podvedomie ta upozorní , že Blb je nanic.
Súhlasí Ónya


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2009, 14:30 avatar
A-čko ja viem a súhlasím 100% máš pravdu..a ľudská blbosť ? - tej sa naviac bojím pretože je veľmi nebezpečná a narobí velice veľa zla a škody... bohužiaľ blbsť sa niekedy nedá hneď spoznať.


8.
označiť príspevok

Poroslav muž
   25. 7. 2009, 13:20 avatar
Akoby si pisal o mne a mojich prispevkoch na temu boh a nabozenstvo...  


9.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 14:20 avatar
No Poroslav možno nakoniec aj vieš co si naozaj o Bohoch myslím. 


12.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 14:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 7. 2009, 15:22 avatar
ano, ano, Natalia má pravdu, ako vždy ! Ja som prosím pekne, najväčšia intrigánka na df-ku   Háčik je v tom, že už šetrím s intrigami. Nechcem byť vycená prvá v - Zozname účastníkov  


13.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 14:53 avatar
Natalia ja som tu písal prave o forme, kedy manipulator nepovie vobec identitu toho koho chce znemoznit, ale použije nejakeho podobneho cloveka v nejakej cinnosti, ktorá je ludom vseobecne odporná. Tym vzniknu v ludskom podvedomí spojnice konania zla s nejakym vymyslenym pseudotypom cloveka. A na buduce stretnes takeho a bude ti na nom niečo vadit a ani nebudes tusit co.


14.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 15:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 15:16 avatar
Samozrejme, že su to intrigy ..lenže intrigy su manipulaciou-ci nie ?


16.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 15:25 avatar
Natalia, ale v príspevku č 10 je presne uvedený príklad , ktorý nie je intriganstvom .


20.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 15:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 16:02 avatar
Ty si ten príspevok č 10 nečítala.


52.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 7. 2009, 07:53 avatar
A-čko ..myslím si že je to asi takto: manipulátor je osoba ktorá druhého zmanipuluje (do stavu) " už ho má -v pasci " ( manipulátor sa nespozná hneď ..až časom, pretože manipulátor vystupuje veľmi priateľsky a získava aj dôverné informácie veľmi šikovne a využíva druhého vo svoj prospech ) ..manipulátor cielene dokáže všetko (čo vie o tom druhom )využiť a zneužiť vo svoj prospech a pre svoje výhody a podľa toho čo si momentálna situácia vyžaduje, sa manipulátor bez mihnutia oka zachová ako najväčší i n t r i g á n , podrazák a bezcharakterný človek, potopí aj svojho brata, ak si je istý že bude mať z toho úžitok....manipulátor - niekedy vzápätí po podraze , krátko na to " zlo" čo napáchal ... sa stabilizuje .. a začne sa chovať opäť ako dobrý priateľ... nikdy si neprizná čo urobil za zlo, nikdy ho netrápi ako druhému ublížil , a takúto osobu je najlepšie si držať od tela a nehovoriť pred ním už nikdy žiadne pocity, a žiadne súkromne informácie...najlepšie je ho ignorovať a ak sa to nedá inak - tak len "neutrálne témy" ..  


53.
označiť príspevok

Mojka žena
   26. 7. 2009, 10:02 avatar
vidíš Onya o manipulátorovi má každý iný názor. Podľa mňa manipulátor v prvom rade musí byť charizmatickou osobnosťou, čiže vodcovský typ človeka. Iba charizmanitická osobnosť môže sa stať manipulátorom. Keď svoju charizmu využije ... dajme tomu v prospech dobra pre spoločnosť...dostane sa do historie, ako R.M. Štefanik. Ak svoju charizmu zneužije vo svoj prospech z mateialných alebo túžbe po moci, zmanipuluje hocí aj dav ľudí, aby svoj nekalý ciel dosiahol. Aj keď pri niektorých menách pením, musím konštatovať.... Mečiar svojou charizmou zmanipuloval babky demokratky. Mnohé z nich ovšem vytriezveli, jeho charizma sa síce nezmenila, ale manipulovať dokáže už iba vo vlastnej strane, čiže v užšom kruhu....viď dlhoročné jeho predsedníctvo. Obdobne ( podľa mňa ) je to aj užšom pracovnom, alebo inom kolektíve....


54.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 7. 2009, 11:30 avatar
Mojka trochu sa míňame názorovo ... situácia: nie taký manipulátor, ale bežný človek - kolega, kamarát - ktorý sa snaží o dominanciu týk, že sa snaží manipulovať s "obeťou" - teda toho koho "potrebuje k svojmu účelu "..pokiaľ ten jedinec to včas nespozná je v pavučine, z ktorej sa ťažko vymotáva  


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 7. 2009, 15:49 avatar
A-čko, ja tomu nerozumiem...veď ja mám Natáliu celkom rada! (Možno iba nie si jej typ!) 


21.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 15:56 avatar
Petrana ani ja teraz nerozumiem, čo si mi chcela naznačiť ...jáááj, že sa stavia do opozície voči mne za kazdu cenu ? No urazená pycha.   


22.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 16:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 16:05 avatar
Ved prave preto, že nemam na to, ta mam niekde .Nebudem sa skriabat na nejaky kopec co ma osemtisíc len zato ,aby som kopcu dokazal ze nato mam .   


26.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 7. 2009, 16:42 avatar
  aj keď šetrím príspevkami, musím uznať s tým - kopcom - bola tvoja najtrefnejšia odpoveď. Aj keby mala padnúť na moju hlavu    
_____
tomu sa hovorí - zdravý humor - môj názor


27.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 16:16 avatar
Ty hladas spasitela nie ja.   a hlavne na chatoch 


28.
označiť príspevok

Natalia žena
   25. 7. 2009, 16:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 16:24 avatar
Aspon niekto kto nie je ja : 


31.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2009, 17:16 avatar
Už sa toľko vy dvaja nedoťahujte "co se škádlivá to se rádo míva "... Natalia + A-čko, chcem povedať k téme, že A-čko asi myslí to, že manipulátor ho ovládne , dôverou a svojim prístupom si ho získa a neskôr to potom hnusne zneužije v neprospech zmanipulovaného...a to tak, že síce nemenuje ale každému je jasné o koho ide .. hej ? Intrigy zvyknú robiť hlavne ženy , najviac v ženskom kolektíve, hádam ani nie je ženského kolektívu kde by to nebolo m(všetci to poznáme) stačí ak je tam jedna odporná osoba ktorej nič "neunikne" a ktorá za všetkým vidí "čosi" a ktorej všetko na "obeti" vadí a ktorá zmanipuluje kolektív tak, že "obeť" kým príde na to že odkiaľ vietor fúka, už sa robia intrigy ďaľšie a obeť je bohužiaľ vykreslená v zlom svetle a ťažko sa dokazuje opak. Obeť v tomto smere musí byť dominatná aby odzbrojila inrigánsky kolektív, ale väčšinou už je obeť čierna ovca rodiny ! Zmanipulované intrigárkou používajú často príslovia ako :" na každom šplochu, pravdy trochu".. tak si samé sebe dávajú za pravdu že je to tak ! 


37.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 7. 2009, 17:32 avatar
Ónya nesuhlasim! Aj ja som si myslela, ze zeny su najhorsie intriganky, podrazacky v praci. A ozaj mnohe z nich su hnusoby hnusne. Robila som v cisto zenskom kolektive. Teraz pracujem v zmiesanom. A mam moznost sledovat pracu, ale hlavne spravanie muzov. Ak sa hovori, ze zeny su tarajky alebo klebetnice, tak ver, ze ani najvacsia klabetnica a tarajka sa nevyrovna - klebetnemu a tarajucemu muzovi. Muz je muzovi v praci akokeby kamarat, aj si hrubsie povedia, aj po praci idu na pivo, navstevuju sa doma, vypomahaju si. Az na to, ze sa mala moznost vidiet podrazy. Kyvne suhlasne kolegovi a len co jeden odijde z miestnosti -berie telefon a zaluje sefke. A to by si mala vidiet - ak chlap zaluje, je to akokeby to robil maly chlapec v skolke. Chlapi si podrazaju nohy, ze to ani zver tak nedokaze. Preto teraz viac lutujem muzov v praci, lebo vidim akym tlakom zo strany muzov celia  . Chlap nieco s prepacenim dosere - a je to viditelne jeho neschopnostou, hlupostou a nesikovnostou a mala by si vidiet tie vyhovorky. To nie ja to on, chybny je material, chybny je stroj, dostal som chybny prikaz . A dalsi typ pracovnikov - muzov uradnikov doslova nic nerobia, ak maju urobit jeden papier hovoria o tom cely den a aj tak ho nakoniec daju urobit kolegyni a beru od nej ovela vyssi plat, aj ked su na rovnakej pozicii . Tito muzi uradnici nic nerobia- len chodia jajkajuci kolko maju roboty, keby mohli tak s prepacenim aj vtaka po cikani by odklepnut dali nejakej kolegyni,aby nahodou nevykonali nejaku cinnost. Muzska konkurencia, podrazy a svinstva sa nevyrovnaju intrigam, zavisti, ohovaraniu zien. To mi ver. Muzi mate to tazke. Dakujem Bohu, ze som zena .


38.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 17:34 avatar
Chlapi si podrazaju nohy, ze to ani zver tak nedokaze. - To je bombastický výrok.
Súhlasí postoy-lea


40.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 17:38 avatar
ty čo so mnou súhlasíš? ja si steba robím srandu 


41.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 7. 2009, 17:44 avatar
Ali neviem to k comu porovnat. Viem, ze som urazila zver. Ale ak muz muzovi podraza nohy - tak to je sila. Ziadna zena na svete s intrigami, ohovaranim, podrazmi - nedokaze tolko svinstva ako to dokaze muz muzovi. Ozaj uprimne lutujem muzov v pracovnych kolektivoch.


42.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 17:46 avatar
zver neintriguje... A prečo by muži mali držať spolu? Po čase si aj tak lezú na nervy.


43.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   25. 7. 2009, 17:51 avatar
No a potom ako to máme vydržať my ženy svami?
Osobne by ma zaujalo podla toho čo si napísal ako to spolu vydržia homosexuali.


48.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 18:46 avatar
že vraj sú promiskuitný (neverný). Osobne by ma ZAUJÍMALO - dávaj pozor čo píšeš. nerob chyby.


44.
označiť príspevok

postoy-lea
   25. 7. 2009, 17:51 avatar
Ali - muz musi dodrzat slovo! To je znak cestneho,zodpovedneho, charakterneho muza, ak len tara, slubuje kade chodi - takemu nikto neveri, povazuju ho za taraja - niktosa. Netreba slubovat.


45.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   25. 7. 2009, 17:57 avatar
Ahoj postoy-lea.Mňa by zaujímalo čo si asi tak muži myslia o žene ktorá dodržíslovo.


46.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 18:19 avatar
žena ktorá dodrží slovo - to je veľké plus. o takých myslíme len pozitívne.  


47.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 18:33 avatar
post, máme demokraciu, trhové hospodárstvo, len čo sa vyplatí


39.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2009, 17:36 avatar
vieš Lea ja vychádzam zo ženského kelektívu preto, lebo celý život prevažne robím so ženami. verím ti že je to tak ako píšeš, verím lebo som náhodou bola svedkiom toho ako jeden že kamarát a keď sa vzdiali už ho druhý kamarát ohováral .. jasne že aj medzi nimi sú svine a hlavne aj keď ide o ženu o ktorú majú záujem viacerí, dokážu si povymýšľať pekné svinstvá...a ešte aj tej žene ublížia.. hej máš pravdu 
Súhlasí postoy-lea


32.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 17:19 avatar
intrigáni bývajú ľudia s nižšou inteligenciou. takých spoločnosť nepotrebuje.


33.
označiť príspevok

A-čko muž
   25. 7. 2009, 17:21 avatar
Ali -je.ať na spoločnosť .


35.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 17:22 avatar
daj si facku 
Súhlasí A-čko


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   25. 7. 2009, 17:22 avatar
ale svine intrigánske si vedia vydobiť pozíciu a vedia na nej byť sakra dlho , napriek tom u že sú menej inteligentný, vedia ako manipulovať a vedia komu sa strkať ---proste sú to majstri a prekvapivo sa im darí ..vedia si získať toho koho potrebujú "" 


36.
označiť príspevok

Alibaba a 40 krátkych songov muž
   25. 7. 2009, 17:25 avatar
to fakt. nechcú stratiť prácu? 
Súhlasí Ónya


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   25. 7. 2009, 19:05 avatar
Mala som to šťastie, že som mohla pomerne dosť dlhú dobu sledovať "prácu" takejto intrigánky.
Nebezpečná bola iba pre toho, kto ju nepoznal. Empaticky si vysledovala, kto má aké povahové slabosti, a tie potom vedela využiť k svojmu zámeru - presne, ako píše Ačko, nič nepovedala na rovinu, bola nepolapiteľná a akúkoľvek obranu vlastne znemožnila... som veľmi rada, že som mala možnosť ju spoznať, aj že už ju v živote nemusím vidieť...  
... bola jedným z mála ľudí, ktorých som nevedela mať rada čo ako som sa snažila  
Súhlasí Ónya


50.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 7. 2009, 19:20 avatar
Ja som tiež mala takú kolegyňu, intrigánku, nič "ľudské" jej nebolo cudzie, kade chodila, tade ohovárala, a v podstate spracovávala každého s každým...až raz..finišovali sme pred uzávierkou, ona ešte neodovzdala svoje podklady, niekde zase klábosila, drahý strojový čas nám bežal, naštvala ma, lebo prúser by malo celé odd., tak som ju nechala trikrát po sebe vyhlásiť v podnikovom rozhlase...a mohla si dať ušiť z ostudy kabát!


51.
označiť príspevok

Petrana žena
   25. 7. 2009, 19:23 avatar
Teda úprimne a z celého srdca ma potom nenávidela, ale mali sme aspoň vo vzťahu jasno!
Súhlasí ruwolf, Ónya
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:01,  Ale ak niekto chce žiť v minulosti, nech sa páči, nenamietam. Nech sa bárs aj obloží...
dnes, 18:59,  To, čo bolo, bolo. A môj vzťah k tomu je, že to bolo v nejakej minulosti oprávnené, možno...
dnes, 18:56,  Určite, keby mi tu niekto o nich napísal: Túto knihu milujem, to je proste niečo úžasného!...
dnes, 18:47,  Tento za 25,90 € vyzerá dobre:...
dnes, 18:47,  -era-, prečo hneď študovať? ... aj o Euklidovi, Daimlerovi by si tvrdil, že sú...
dnes, 18:46,  Nie, len teraz komunikujem len s jedným bezdomovcom. Nie je to vôbec jednoduché, komunikovať...
dnes, 18:44,  Myslíš Loap Beach Shade M?
dnes, 18:43,  Si charakterný muž, určite pôjdeš do humánneho neba.
dnes, 18:43,  Roluj nižšie ;)
dnes, 18:43,  Najlacnejší tam vidím za 14,90 ;)
dnes, 18:41,  Aha, 65 eur, tak to je veľa. Z toho nič nebude.
dnes, 18:41,  Len jeden. Teraz riešim len jedného bezdomovca.
dnes, 18:40,  Len jeden ?
dnes, 18:39,  https://www.alza.sk/sport/lacne-stany/18855711.htm#f&cst=null&cud=0&pg=1&pn=1&prod=&sc=1000 ;)
dnes, 18:39,  Jeden bezdomovec by chcel mať solídny nocľah.
dnes, 18:38,  Prečo pre jednu osobu ?
dnes, 18:36,  Mám záujem kúpiť stan pre 1 osobu. Plus spací vak. Možno by sa hodila aj nejaká podložka...
dnes, 18:31,  Terazky je zrovna tehotná, ale nie odo mňa !!!!!!!! *13*13
dnes, 18:23,  Kasafran, ty si idiot, nevieš, akú má chorobu gabriel pb? Keď nevieš, tak mu radšej nič...
dnes, 18:22,  Tak to je hip-hopérka.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(143 685 bytes in 0,248 seconds)